Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2487453 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.vipmobile.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 17:52 - pre 88 meseci
5000 i nesto malo preko je ugradjena 11kw high power da greje do -25. Ove od 8 iz comfort serije deklarisane do -20 moraju bit bar 1000 manje
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 18:40 - pre 88 meseci
usain bolt,

komentare konkurencije uzimaj sa DEBLOM rezervom,
jer je blatiti neistomišljenika, vrlo COOL u Srbistanu.

Ako hoces da pristediis uzmi Toshiba RAV + DX kit+ izmenjivac;
ali onu manju koja greje od 1,3Kw, jer je tako manja predimenzionisanost TP
tj. veća ušteda.

A ako ti je to mnogo, onda ti je Technibel od 1,800Eura jedini izbor.
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 18:53 - pre 88 meseci
Nego, zna li neko kako se kod kopanja bunara za TP W-W utvrđuje kako nizvodno postaviti bunar iskorišćene vode ?
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 19:28 - pre 88 meseci
Sta mislis pod tim nizvodno? Da pogodis u zilu oba bunara,i da povratni ubodes u to nizvodno?
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 20:11 - pre 88 meseci
Citat:
Vlaja 011:
usain bolt,

komentare konkurencije uzimaj sa DEBLOM rezervom,
jer je blatiti neistomišljenika, vrlo COOL u Srbistanu.

Ako hoces da pristediis uzmi Toshiba RAV + DX kit+ izmenjivac;
ali onu manju koja greje od 1,3Kw, jer je tako manja predimenzionisanost TP
tj. veća ušteda.

A ako ti je to mnogo, onda ti je Technibel od 1,800Eura jedini izbor.


A zasto je tvrdoglavi konkurencija?

Nije bas lose malo ili malo vise predimenzionirati inverter cesto je mala cenovna razlika a dobijamo efikasniji

uredjaj ako uvek radi u delimicnom opterecenju.

Taj Technibel je monoblok on/off klima gde si ga samo nasao za uporedjenje.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 20:15 - pre 88 meseci
Citat:
Vlaja 011:
Imas pravo SG,


usain bolt,

od svih koji ti ponude TP, trazi tablicu toplptnpog kapaciteta, potrosnje struje i COPove
na temperaturama od +10C do -15C (ili -20C)

E tad ces znati sta kupujes.

A Technibel je ozbiljna, srednja, svetska firma (videces po dokumentaciji).

POSLE VELIKE, JAPANSKE CETVPORICE, verovatno najozbilja u SR (Slovemniji, Bosni,...)

Za 1800 Evra, teško da ćeš naći bilo šta, a ne bolje.


Sta bi sa: Carrier, Mcquay, York, Trane, Rhoss, Ciat, Clivet, Hiref, Aermec..........................
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 20:17 - pre 88 meseci
oni su tehnoloska bruka verovatno.

kao i bosch, viessmann, vaillant i slicni autsajderi.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 21:42 - pre 88 meseci
Vlajo,

Na ono prethodno pitanje o kompresorima od neki dan,su ti pokazali gde se ko nalazi po pitanju tehnicke potkovanosti,nazalost nisi im ni blizu.
Dati predlog da neko kupi tp preko KP,i uzto reci da je to ozbiljna firma je ne neozbiljno nego neodgovorno,jer saznanja o tome se najverovatnine svode na neka indirektna slusanja/citanja. Pogotovu reci da nema drugog izbora osim toga...a ima naravno,bolje da izgura sa tim elektro kotlo? Jos dva meseca pa da natenane donese odluku do jeseni,eventualno poradi na finansijskoj situaciji.

I mislim da bi ubuduce pre davanja bilo kod strucnog saveta ili tehnickog resenja,osim ako nisi milion posto siguran, trebao da kazes "neka me neko ispravi ako gresim" a ako se to desi,podnesi muski....batalite natezanje ciji je veci.
Veruj mi da sam se nadao,da je svo tvoje natezanje ovde iz zelje da nadjes sebi najbolje resenje,ali vise ne verujem da je tako. Sad mislim da je to samo mlacenje prazne slame,nazalost.

Bolte

Na prvu ti je predlozeno zoxora da kontaktiras.
On ti predlozio i tvrdoglavog.
Jedna ti je varijanta skupa,a kod druge se dvoumis po pitanju snage. Inverter su oba uredjaja,nemas tu previse razloga za brigu o potrosnji,mada ti to niko ziv ne moze garantovati.
Zoxor ti je opet predlozio trrceg,malog genija,da ti radi montazu.
Kad uprostis svo palamudjenje unazad,to tako izgleda.
Kratko i jebitacno :-D a odluka je na tebi.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 21:57 - pre 88 meseci
A sva trojica imaju firmu tj preduzeće pa - preduzeće nešto da preporučena sprava radi kako treba.
I na forumu su godinama, vidi koliko poruka imaju a ne ubijaju se da odgovaraju na svaki post... moraš ih prozivati da se jave...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa28.01.2017. u 22:08 - pre 88 meseci
Nego, gde je taj Srbistan?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 09:08 - pre 88 meseci
Momci,

Prvo, nisamm poredio invertere sa On-of klimom, vec sam čoveku ukazao na ono što
sam sagledao da je najeftinija pristojna ponuda, za ljude sa ograničenim budzetom,
I ta drugorazredna tehnologija, za koju verujem da je solidno odrađena (po prisutnosti
u drugim zemljama regiona, ozbiljnosti dokumentacije,...) je bolja nego pelet, gas, drva,...

Firme koje navodite kao druge ozbiljne fireme, su možda ozbilne na drugim meridijanima,
ali svojom ponudom u Srbiji pokazuju koliko su ovde ozbiljne.

I pored njihove ozbiljnosti, niko od vas, profesionalnih poznavalaca tržišta, nije dao ni
jedan primer njihovih ponuda kao predlog čoveku koji traži rešenje.
Ili je to možda zbog vaše "emotivne" prvrženosti Fujitsi i Toshibi?

A pošto ni ja, kao informisani potencijalni kupac, ne znam za njihovu konkurentnu ponudu, to
mi govori da ili ih Srbija ne interesuje kao malo tržište, ili da je njihova ozbiljnost, slična Gree-jevoj,
koji je skuplji u Srnbiji, od recimo Toshibe,...


SG,
Hvala na ljudskoj kritici. Ali, nemoj bar ti da izvrćeš moje reči.
Nisam ja dao predlog da neko kupi preko KP, već sam ukazao na Technibel, kao budzetsko rešenje.

A to što su se momci iz NS, koji ga prodaju, dosetili da veliki br. nas prati i kupuje na KP je samo
njihova dosetljivost, i nije ništa loše. Na KP ćete nači reklame za prodaju mnogih svetskih brendova,
u raznim oblastima, zato što je to najeftinija reklama, koja preko KP dopire do značajnog % Srbije.

Naopako da profesionalci nisu potkovani u frigomehanici. Ali znanje frigomehanike ne znači da znaju
sve iz tehnike i da i oni ponekad ne pogreše (vidi primer dole).
Isto tako, i informisani laik može nekada da bude u pravu, ialko su oni potkovaniji od njega u frigomehanici.

Ali je naopako ako potkovani blate konkurentske firme nedokazivim argumentima
(.. da postavljaju TP na drvene klocne,....)

I naopako sto potkovani netehničkim argumentima pobijaju onoga ko im kvari posao,
time što ukazuje kolegi sa foruma, na mogućnost koju je možda prevideo.

I naopako je da više vremena i energije, posvećuju da ocrne onoga ko nezavisno misli
i ukazuje kolegama na mogućnosti van dve brenda koji se forsiraju na forumu, nego da
pomognu stvarnim tehničkim savetima.
Toliko, da čak i čovek, koji je inače pokazao visok nivo profesionalnosti, dozvoli sebio da
ga negativna energija navede da da pogrešan savet kolegi forumašu, za izbor TP, da
informisani laik mora da ga ispravlja :

usain bolt,
predimenzionisani inverter će uvek raditi u rezimu delimicnog opterećenja, ali što je više
predimenionisan, to će se češće uključivati, i time skraćivati svoj radni vek, i povećavati
cenu eksplatacije. A verujem da će zbog toga trošjti i više struje, plus što jači
kompresor, po konstrukciji troši više struje.

Spoljna jedinica koja minimalno povlaći 2,4kw struje, skoro DVA PUTA češće će se uključivati-
isključivati od one koja minimalno povlači 1,3Kw! Prema tome bolja ti je ona koja ima što nižu
donju vrednost snage (1,3Kw, ili još manje), te manje startova, strujnih pikova,...

Neka me profesionalci isprave ako grešim :
Idealno dimezionisani inverter je onaj, koji SE NIKADA NE GASI !

A nadam se da ćeš se složiti, da je moja privatna stvar kako ću izabrati i kupiti TP, i šta ću
sve istraživati, pre nego je kupim. I da svoja saznanja podelim sa kolegama sa foruma.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbog dobrobiti foruma, molim uvažene kolege profesionalce, da svoju negativnu energiju koju
usmeravaju na moju malenkost, u svom interesu, preusmere na informisanje ljudi koji traže
informacije i pomoć.
Jer uljudi nisu glupi, a to što neće da reaguju, nemenja očiglednost činjenica, koje vide.
Ispoljavanje negativne energije stvara odbojnost kod čitalaca. A to je LOŠE ZA POSAO.
A i za forum.
 
Odgovor na temu

Vlaja 011
Vlada Filipović
VD naučnik
Srbistan Info
Bg

Član broj: 333854
Poruke: 178
87.250.46.*

Jabber: Vlaja 011


+6 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 09:21 - pre 88 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Nego, gde je taj Srbistan?


Tamo gde jedan forumaš, više puta, kaže drugome, da LUPETA,
a moderator ga čak i ne upozaori na pristojno ponašanje, a
kamo li da ga privremeno isključi sa foruma.
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 10:23 - pre 88 meseci
Posto necu vise da razvodnjavam temu,zadnji put cu sada da prokomentarisem nesto mimo konstruktivnog razgovora.


1. Ti jesi preporucio kupovinu preko KP,jer si ti poslao link zaKP,a ne adresu zastupnika barem na pp ako se ovde vec smatra kao reklama.
2. Ti momci koliko vidim u oglasu su napisali sve,ali nisu napisali nista...ostajem iza tvrdnje da je neodgovorno
3. Tvoja je privatna stvar kakvo i kako ces naci resenje za grejanje svoje kuce,naravno. I tvoja je dobra volja,hoces li podeliti iskustvo sa svima ovde,kad i ako resis na nacin koji si zamislio.
4. Kad ti je rekao da lupetas,nije te uvredio vec mozda povredio osecanja,ali je reagovao impulsno na .....kako god,a i odma ti je pokazao da si pogresio.
5.Shvatio sam za sebe sta zelim pre 5 godina,i od tad sam radio na uskladjivanju finansija sa svim ostalim,jer smo u 5 godina dobili troje dece. A istrpeo sam zbog?toga sto sam odlucio mnoge negativne kritike,pa cak i uvrede,ali prave uvrede. Lupetanje mi je bilo kao dobar dan. O frigotehnici nisam znao nista,a ni danas ne znam nista u poredjenju sa onima koji se time bave,ucim i slusam.
Tako i ti,uci i slusaj....budzetska resenja predlazi na osnovu licnog iskustva....trenutno to moze i sme samo tihi2,
oni predlazu proverena i dokazana resenja,bez obzira sto mislis da su isforsirana na forumu.
6. Jednom sam predlozio budzetsko resenje,i necu nikad vise bez prethodnog iskustva, a uradio sam to iz najbolje moguce namere,verujem da ni ti nisi imao nista manje predlagajuci prethodno.

Pozdrav i svako dobro,do neke normalnije price.
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:12 - pre 88 meseci
ja zivim u Srbiji, i tu stvari nazivamo pravim imenom. u diznilednu gde su glavni likovi paja i baja patak te njihovi sestrici raja,gaja i vlaja tamo se i zemlje nazivaju srbistan i tamo je moguce da japanci budu tehnioloska bruka.

sto se mene tice vec sam rekao da sa likovima iz crtanog koji dolaze svako malo sa drugim nikom/likom nemam mnogo sta da polemisem ali cu istaci sledece:

na forumu vecina pise o svojim iskustvima koja su zasnovana na licnim iskustvima stecenim radom u odredjenoj struci ili koriscenjem odredjenog uredjaja, ili u odredjenom slucaju i jednim i drugim. i nijedno od tih iskustava nije lupetanje, bilo da se neko drugi principijelno slaze sa tim ili ne. zato postoje i razni uredjaji i razna iskustva a svako za sebe bira svoje iskustvo.

a likovi iz diznilenda i srbistana preporucuju natpise iz oglasa i natpise sa taraba i sve to bolduju i pisu velikim slovima kako bi nekoga ubedili u svoj kredibilitet bez trunke iskustva ni kao korisnik ni kao neko ko poznaje materiju. zato izjave iz diznilenda treba nazvati pravim imenom koliko god se oni vredjali na to. a kad se mnogo uvrede, pojavice se sa novim likom i novim kredibilitetom skrivajuci se iza nekog novog lika iz crtanog filma. ili mozda stripa.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:15 - pre 88 meseci
a sliku sa drvenim klocnama ispod tp cete dobiti prvom prilikom , cim odem ponovo na krov aleksandar zgrade u ns.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:19 - pre 88 meseci
Citat:
usain bolt:
Citat:
tvrdoglavi:
koliko ta izadje u kompletu sa dx?

Pumpa +dx =2200e+pdv

ok, a kolika je celokupna prica, tako je lakse za poredjenje. znaci da platis sve da ti ostane samo da kresnes prekidac i da se grejes, oprema, ruke, sve komplet?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:22 - pre 88 meseci
5000€ Za waterstage je bila cena samo uredjaja ili gotovog posla?
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:26 - pre 88 meseci
kljuc u ruke, 5000, do 5200, zavisi od instalacije i termostata. 11kw, high power.
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:48 - pre 88 meseci
Vlajo nemoj da se sekiraš.

Na forumu imaš dosta članova koji su godinama prisutni (pogledaj član broj i broj poruka ispod imena) a koji ne pišu prečesto. Imaš i nekoliko članova koji za 6 meseci pošalju 1000 postova. Pa onda pročitaš o čemu je ko pisao i zaključiš koliko njegov savet vredi.

Stažom na forumu i uljudnim korektnim pisanjem stičeš status i ljudi će se sa poštovanjem odnositi prema tebi. Zatrpavanjem porukama, svađom i stalnim menjanjem ideja i saveta se renome gubi.

Forum nije za glasno razmišljanje sa idejom koju drugi moraju da pobiju da se neko ne bi ze*nuo pa mislio da je istina. Ako pročitaš unazad, prvo ide blagi demanti pa, kad ne uspe, onda malo grublji. Sve si to prošao ali nisi primetio... reagovao si na treći stepen (tipa "pišeš gluposti", "nemaš pojma", "lupetaš").

Forum služi za iznošenje mišljenja. Iznošenje iste ideje više puta sa istim argumentima ne ojačava ideju.

Ne može se niko naterati da posluša i najdobronamerniji savet. Postoje i PP koje se mogu poslati lično nekome ako to pomaže, ali kad neko srlja u propast - ne može ga Forum spasiti.

Zato, bez žestine, polako, argumentima. Pa i ako nekom pokvariš posao, opet argumenti. Ko čita vidi ko je u pravu.

@tvrdoglavi
meni su drvene štafle 5x5cm ispod kotla na čvrsto gorivo iz 1992. Jel i to amaterski bilo? Samo da nađem majstora (ako je živ) pa da ga nateram da menja.
Šalim se. Snašli se ljudi. Falila im tolika podloška...

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

usain bolt
sprinter
...
obrenovac

Član broj: 336136
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toplotna pumpa29.01.2017. u 11:49 - pre 88 meseci
pa tacno za AT
RAV-SP1104AT-E
Super Digital Inverter S.J. (Toplotna pumpa)
1,680.00
MM-DXC010
Kontrolna jedinica (Master)
500.00
3RBC-AMT32E_
Standardni žičani daljinski kontroler
56.0
swep plocasti izmenjivac
240
ugradnja mislim oko 200-300 tako mi je rekao onaj iz borce
ja vec imam el kotao pa ne znam jel moze pumpa od njega il mora nova i to je to valjda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Toplotna pumpa - grejanje, teorija, uredjaji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2487453 | Odgovora: 5461 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.