Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362799 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.12.2012. u 19:20 - pre 138 meseci
Pozdrav. Imam problem sa obicnom Mideom (pisao o njoj vec ovde). Naime klima radi ali nekako slabo greje,tj slabo duva toplo. Pre nedelju i nesto kad je padao onaj sneg radila extra,sad zadnjih nekoliko dana slabo greje iako je u sustini toplo. Kad ide u defrost cuje se nekako cudno,kao da ima neku vodu u cevima-znaci cuje se zvuk slican prolasku vode kroz cev. To se najvise cuje u defrost kad ide. Inace u defrost upali prvo lampicu pa radi i onda posle recimo 30 sec izbaci nesto i posle par sec radi opet. Sada izmedju te dve radnje ima pauzu skoro 40 sec. Sta bi to moglo biti? Da nije manjak freona,mada dopunjen je letos?
Izvinjavam se na losem opisu.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 06:05 - pre 138 meseci
@ MomciloZemunac:
Nemoj samo dve unutrasnje a jedna spoljasnja. Em je skuplje od dve "normalne" inverter klime sa istim karaketristikama, em ako se pokvari spoljasnja nece da radi niti jedna unutrasnja.
Pozdrav
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 07:53 - pre 138 meseci
Takodje jedan brend je napravio bolje resenje u pogledu otapanja, na spoljnoj jedinici su ugradjena dva slojevita razdvojena izmenjivaca i tek kad jedan zaledi, u sekundi trokraki EMV ventili prebacuju protok freona na drugi izmenjivac koji nije zaledjen i nastavlja grejanje bez problema, a otapanje zaledjenog vrsi sa minimalnom energijom sa potisa kompresora ,tako da i u ekstremnim uslovima minusa i vlage klima radi uvek bez smetnji leda i prekida grejanja.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 11:10 - pre 138 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Pozdrav. Imam problem sa obicnom Mideom (pisao o njoj vec ovde). Naime klima radi ali nekako slabo greje,tj slabo duva toplo. Pre nedelju i nesto kad je padao onaj sneg radila extra,sad zadnjih nekoliko dana slabo greje iako je u sustini toplo. Kad ide u defrost cuje se nekako cudno,kao da ima neku vodu u cevima-znaci cuje se zvuk slican prolasku vode kroz cev. To se najvise cuje u defrost kad ide. Inace u defrost upali prvo lampicu pa radi i onda posle recimo 30 sec izbaci nesto i posle par sec radi opet. Sada izmedju te dve radnje ima pauzu skoro 40 sec. Sta bi to moglo biti? Da nije manjak freona,mada dopunjen je letos?
Izvinjavam se na losem opisu.


I ja se po prvi put ove godine grejem na klimu i to na obicnu mideu 12 , greje se prostorija od 32m2, i zapanjen sam kako ova najobicnija klima drzi temp prostorije 22-23c. Na minusima od -8 i -9 koji su bili pre koju nedelju radila je odlicno. Ovo sto si naveo bukvalno ista prica se i kod mene desava na onim minusima i sa snegom radila savrseno a sad kada je toplije pre odlazi u defrost i cuje se neki cudan zvuk , kod mene vise kao neki komadici necega da prolaze kroz cevi. Ali i dalje radi. I mislim da ima veze sa vlagom napolju usled otapanja ogromen kolicine snega.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 12:00 - pre 138 meseci
Citat:
elbastb:
Takodje jedan brend je napravio bolje resenje u pogledu otapanja, na spoljnoj jedinici su ugradjena dva slojevita razdvojena izmenjivaca i tek kad jedan zaledi, u sekundi trokraki EMV ventili prebacuju protok freona na drugi izmenjivac koji nije zaledjen i nastavlja grejanje bez problema, a otapanje zaledjenog vrsi sa minimalnom energijom sa potisa kompresora ,tako da i u ekstremnim uslovima minusa i vlage klima radi uvek bez smetnji leda i prekida grejanja.

Ne verujem ti, daj link! :)
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 12:28 - pre 138 meseci
Citat:
elbastb:
Takodje jedan brend je napravio bolje resenje u pogledu otapanja, na spoljnoj jedinici su ugradjena dva slojevita razdvojena izmenjivaca i tek kad jedan zaledi, u sekundi trokraki EMV ventili prebacuju protok freona na drugi izmenjivac koji nije zaledjen i nastavlja grejanje bez problema, a otapanje zaledjenog vrsi sa minimalnom energijom sa potisa kompresora ,tako da i u ekstremnim uslovima minusa i vlage klima radi uvek bez smetnji leda i prekida grejanja.


To menja kompletene karakteristike celog uredjaja .. kao sto rece mr Jozza .. daj link da vidimo koji je to model .Izgleda veoma zanimljivo resenje ...
 
0

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 16:17 - pre 138 meseci
Da menja karakteristike al u pozitivnom smislu sa aspekta energetske moci i funkcionalnosti.
I to nije sve otapanje se ukljucuje tek kad bas za to postoje uslovi tj kad se na isparivacu nahvata led, nekad se desava kad je suv zrak da za ceo dan dva il tri puta ode u defrost,Znaci nema potrebe da ga ukuljucuje vremenski tj ako bas za otapanje nema potrebe.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 17:48 - pre 138 meseci
Moja klima je prosle nedelje isla 3-4 puta dnevno u defrost, nije to sad neka nauke. nego nisi nam rekao koja firma je to napravila spoljnu sa dva isparivaca? Ako mislis na onaj Panasonik, to drugo nije isparivac vec akumulator toplote, pa dok se isparivac odledjuje, akumulator predaje toplotu unutrasnjoj jedinici.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 18:10 - pre 138 meseci
To sam video ove jeseni i Ninbergu na sajmu KGH ,u pitanju je toplotna puma vazduh/voda.
Malo slabije al isto efikasno resenje otapanja je selektivno otapanje,vreli gas gura samo u pola izmenjivaca tj isparivaca dok je druga polovina i dalje isparivac tj bez prekida rezima grejanja,kad otopi prvi deo onda vreli gas gura u drugi deo a prva polovina vec otopljena nastavlja rad..
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 19:58 - pre 138 meseci
Citat:
elbastb:
Da menja karakteristike al u pozitivnom smislu sa aspekta energetske moci i funkcionalnosti.
I to nije sve otapanje se ukljucuje tek kad bas za to postoje uslovi tj kad se na isparivacu nahvata led, nekad se desava kad je suv zrak da za ceo dan dva il tri puta ode u defrost,Znaci nema potrebe da ga ukuljucuje vremenski tj ako bas za otapanje nema potrebe.

Ocigledno da u praksi--na terenu slabo se sreces sa novijim generacijama kvalitetnih klima.Taj vremenski defrost je odavno prevazidjen.Klima sama odlucuje kada je vreme za defrost.Kvalitetne klime imaju tako dobro izbalansiran rad i jos ako je tvoja potreba za ujednacenom kolicinom toplote onda klima retko odlazi u defrost.A sto se tice leda i tandrkanja klime to je davna proslost.Da li mozes da nam kazes nesto o cenama rezervnih delova n.p.r-koliko kosta motor unutrasnje jedinice.......ja sam procitao da su delovi za Toshibu papreno skupi.Koji proizvodjaci deru sa cenama.........ajde napisi ime tog proizvodjaca mozda ima neku prezentaciju na internetu ili neku sliku sa tog sajma..............
 
0

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 20:21 - pre 138 meseci
Taj nacin otapanja(vremenski) je jos uvek aktuelan kod obicnih ON OFF modela koje nemaju senzore na spoljnoj jedinici.
Ovde mozes naci delove http://www.airtrend.rs/
Mozda i ovo pomogne.http://www.daikinac.com/reside...s.asp?sec=training&page=72
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 20:48 - pre 138 meseci
Ima raznih principa otapanja u zavisnosti koja je elektronika u uredjaju (vremensko otapanje jeste zastarelo,koriste ga npr stare Vestel-ove elektronike).Kad je rec o fixed speed uredjajima,elektronika uzima podatke sa pipe senzora unutrasnje jedinice i kad temperatura izmenjivaca padne ispod odredjene vrednosti ukljucuje se otapanje.Ovo moze da se proveri jednostavnim uporedjivanjem broja otapanja za 24h na 5oC i npr 0oC na (priblizno) istoj vlaznosti vazduha.Senzor u spoljnoj jedinici uglavnom sluzi da bi otapanje trajalo samo onoliko koliko je stvarno potrebno tj kad taj senzor oseti da se spoljni izmenjivac dovoljno zagrejao,otapanje se prekida.Ako su filteri klime ili turbina jako zaprljani,protok vazduha je smanjen kao u slucaju kad se ventilator postavi na manji broj obrtaja.U tom slucaju se izmenjivac ne rashladi koliko bi trebao i pipe senzor ne registruje pad temperature freona (jer ga zapravo ni nema u dovoljnoj meri zbog nedovoljne cirkulacije) i dolazi do stvaranja debljeg sloja leda na spoljnoj jedinici koji se ne otopi u potpunosti za vreme trajanja (eventualnog) otapanja.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja23.12.2012. u 22:20 - pre 138 meseci
Citat:
gti2: Ako su filteri klime ili turbina jako zaprljani,protok vazduha je smanjen kao u slucaju kad se ventilator postavi na manji broj obrtaja.U tom slucaju se izmenjivac ne rashladi koliko bi trebao i pipe senzor ne registruje pad temperature freona (jer ga zapravo ni nema u dovoljnoj meri zbog nedovoljne cirkulacije) i dolazi do stvaranja debljeg sloja leda na spoljnoj jedinici koji se ne otopi u potpunosti za vreme trajanja (eventualnog) otapanja.


Moeze li malo bolje objasnjenje ovog?
Kod mene sam primetio da otapanje ne ide nikad skroz,nego onako do minut vremena (mozda malo vise) i na spoljasnjoj jedinici-na onoj resetki oko izmenjivaca ima jos uvek leda. Jel mi to zaprljan filter klime ili turbina koji su pomenuti iznad.
Na sta mislis pod turbina i na koji filter?
Inace kod mene mi se desavalo kad na vecem minusu ukljucim klimu,a na spoljnoj jedinici ima solidno leda,da ona radi i duvka neki mlak vazduh a u sobi pre toga nije bilo ni 15C. Onda ona pokusava da zagreje na zadatih 17C (nize ne moze) i nakako tim "pirkanjem" to da uradi ali nikako ni da rastopi spolja. E onda pomaze tehnologija fen na senzor na unutrasnjoj jedinici da bi klima "ukapirala" da je postigla zadatu temperaturu i tek onda ide u defrost. U normalnom radu hoce da ide u defrost cim postigne zadatu T a spolja ima malo vise leda. Kad radi na zadatih 30C u defrost ide tek kad unutra duva skoro pa hladno.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.12.2012. u 22:54 - pre 138 meseci
Kod mene bio serviser. Prvo je sumnjao na spoljni ventilator-treba da se okrece ali se on ne pali uopste,sem kad je klima u defrost rezimu. Sumnjao je i da je valjda ulje zavrsilo u sistemu i da se promesalo sa freonom. Sutra stize sa boljom opremom,jer je danas samo radio procenu,pa cu tada izaci sa svezim vestima
Inace kad se pali ventilator na spoljnoj u rezimu grejanja? Meni se cini da samo kad izbaci paru na spoljnoj jedinici u defrostu? Ili gresim?
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 07:04 - pre 138 meseci
Koliko se ja razumem ventilator u režimu grejanja treba uvek da radi , a dok radi defrost ne.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 09:06 - pre 138 meseci
Tacno tako, dok radi defrost ventilator stoji, a dok klima greje spoljasnji ventilator trba da vrti. kod invertera sto je potreba za toplotom veca (veca razlika zadate i sobne temperature) to kompresor brze vrti, a sa njim i ventilator spoljnje jedinice. Ne bih da budem maliciozan, ali ovde na forumu su ljudi pricali da je Midea OK klima, ali da inverteri imaju problema sa elektronikom.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 09:49 - pre 138 meseci
Evo malo podataka..................

Fujitsu asyg 12 lt ----- compressor assy 808-884-80 twin rotary

e sada modeli za Americko trziste.....a to je izmesana serija LU-LT-LGC

Fujitsu asu 9 rlf ------ compressor..........5ss072xaa
Fujitsu asu 12rlf--------compressor .........da89x1c-20fz2
Fujitsu asu15 rls--------compressor..........808-884-80

Mozda nekome ovo bude interesantno.....mislim da nisam pogresio neko slovo ????
U principu Fujitsu ugradjuje kvalitetne kompresore koje takodje koriste i Toshiba,Panasonic..........
ukucaj te ove brojeve i pokazace vam ko ugradjuje ove kompresore u svoje klime.

[Ovu poruku je menjao Zoran Petrović dana 25.12.2012. u 13:20 GMT+1]
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 10:05 - pre 138 meseci
Sad pogledah taj asu15rls. Spoljasnja je ista kao 12lt, ali unutrasnja je od LGC modela.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 10:30 - pre 138 meseci
Kod mene ne radi dok klima radi normlno tj dok greje, a kad je klima u defrostu on ne radi za vreme celog procesa,vec kad ispusti paru spolja onda se ukljuci na minut mozda i to je to. Da li je moguce da samo zbog neokretanja ventilatora klima greje toliko slabo? Cak ni brzinu duvanja ne mogu da podesim jer nece na brze od LOW?
Serviser misli da freona ima dovoljno,cak dok klima radi ono crevo-cev od spoljne ka unutrasnjoj je vruce,ali unutra uopste ne duva,znaci jedva se oseca duvanje mlakog vazduha,pa se posle nekog vremena poveca brzina,pa stane!
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.12.2012. u 11:37 - pre 138 meseci
Lici mi na raspamecenu elekroniku, jer ako ventilator vrti pri defrostu (na kraju) znaci da je ispravan.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362799 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.