Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6360513 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.238.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.01.2013. u 15:42 - pre 136 meseci
Kod nas su drva jeftinija,tj ja mogu da nadjem na 27e Hrast,bukva,cer.. ne bagrem
U gradovima je veca cena-jasno je i zasto
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.01.2013. u 17:37 - pre 136 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Procitao sam da ce odnos cene nocne i dnevne struje biti 1:2

Ako je ovo tacno, grejanje na TA peci ce postati neisplativo.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

MomciloZemunac
Zemun ... Novi Sad

Član broj: 310133
Poruke: 32
109-92-82-169.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.01.2013. u 19:34 - pre 136 meseci
Vracamo se u kameno doba ... ako do kraja godine dodje jos jedno poskupljenje struje,gasa ........ trebace nam klime sa extremno velikim Cop-om ...
Sta cekaju Japanci ....
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.01.2013. u 20:04 - pre 136 meseci
Pa bice jos BAR jedno poskupljenje. EBRD je zahtevao od EMS-a da struja bude 80% skuplja kako bi mogli da vracaju kredit.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.01.2013. u 21:05 - pre 136 meseci
Nemoj te misliti da je drugima mnogo bolje.Evo kako to izgleda kada je gas u pitanju--Nauka kaze toplotna moc gasa iznosi od 8 do 13 kw toplote ali u zemlji Srbiji vi odmah mozete da racunate na minimalnu kolicinu od 8 kw toplote-- i to da budete srecni i zadovoljni-- cena te toplote iznosi 44 dinara i vise....ako uznemo n.p.r klimu Fujitsu LT koja na - 7c daje 4 kw toplote a COP 2.47 potrosnja stuje je 1.65 kw.Za 8 kw je potrebno 1.65 * 2 = 3.30 kw neka cena struje bude 10 dinara iznos koji dobijate je 33 dinara za 8 kw toplote.To je opet jeftinije nego gas 30 %.Sto se tice peleta po meni je jos gora situacija........kvalitet peleta je katasrofa,stepen iskoriscenja jeftinih peci uzasan a ni gorionici na pelet nisu nista bolji.A proizvodjaci peleta i opreme su sest puta gori i vise LAZU,MAZU.....nego ovi sa klimama.Kada bude struja poskupela i sve ostalo ima da poskupi-- gas,pelet.......nemoj te misliti da je drugima mnogo bolje..................a gradsko grejanje to je KATASTROFA .......ako zgrada nema izolaciju ODRACE IH.............SVE VISE CE RAZMISLJATI O KLIMA UREDJAJIMA....................
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 07:29 - pre 136 meseci
Ako nekog zanima kako to radi " CAR " medju proizvodjacima klima uredjaja moze da kuca " COMPRESSOR 2YC36CXD " tu ce dobiti kompletnu dokumentaciju za Daikin ururu-sarara -- u tabelama su dati TC/PI.Samo nemojte da se mnogo razocarate jer ta klima ipak kosta skoro 2000 E.Ako nekog interesuje neka pogleda....................imaju Japanci odgovor na novo poskupljenje struje samo sto smo mi mnogo mnogo mnogo daleko od normalnog sveta.
 
0

MomciloZemunac
Zemun ... Novi Sad

Član broj: 310133
Poruke: 32
79-101-198-217.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 19:33 - pre 136 meseci
Sa cenama klima smo u normalnom svetu .Razlika je u kvalitetu klima koje se kod nas prodaju.Ameri na taj uredjaj daju 7.god garancije ... koliko je kod nas .....
Ovakve specifikacije za jedan uredjaj kod nas je nemoguce dobiti.Uvoznici i prodavci nas smatraju neobrazovanim za tako nesto,valjda misle da padamo na prikazani COP koji se navodi.
Gde je prikaz kapaciteta na nizim temperaturama. Iz mog iskustva kao kupca klime koja bi se koristila za grejanje sve dok debelo ne zaladi a to je ispod -15. st. uvoznik Mitsibishi electric za Srbiju koga sam kontaktirao Emailom i ostavio kontakt telefon kao i naravno moj Email .. nisu mi se javljali ni posle tri dana ...resio sam da ja pozovem.U razgovoru da za navedeni model koji me interesuje ... MUZ FD 35VA ... oni neznaju da na njihovom sajtu postoji poprilicno podataka za taj model. Tacnije nisu znali da model VA na -15. st. ima kapacitet koji sa 4 Kw. grejanja pada na 1.88 .Postoji tabela gde se pored VA modela nalazi i model VABH, kome na -15. st. kapacitet grejanja ostaje odlicnih 4. Kw.
Kada sam to u razgovoru sa jednim od vlasnika firme spomenuo on me pita ... gde ste to procitali .. ... hhh... sta reci a da nije smesno, inace kako mi je objasnjeno to je porodicna firma koja nezeli da svoje uredjaje plasira u dalju prodaju kao ostali proizvodjaci jer su navodno imali lose iskustvo u prodaji i servisiranju .. tu se slazem .
Proverite dali u Srbiji mozete naci negde u prodaji navedeni model ili bilo koji iz programa Mitsubishi electric, ( ne Mits, heavu ind. njih ima ).
Prica je da u skoro susednoj Sloveniji i Bugarskoj model VABH imaju u prodaji za 1300eura ... cak sam nalazio i za 1230. ( u porodicnoj firmi u Srbiji je VA 990.eur. ) kod pradavaca koji navode da se moze proci i jeftinije ako se uzme u delu Slovenije gde je PDV manji nego u vecim mestima .. sta reci na to .
Zasto je to tako . Mnogi bi dali 240.eura vise kada bi samo znali da VABH model ima COP 4.76. veci nego model koji nam se nudi .. za kapacitet koji ostaje i na -15. st. celih 4 Kw.
Nude nam VA ... sa bednim kapacitetom na -15. st.
Za Fujitsu Nocriu koja me takodje iteresuje, nema tacnih podataka ... njen COP 4.44. je neistinit za model koji je kod nas u prodaji Fujitsu klima uređaj AWYZ14LB NOCRIA INVERTER ima Cop 3.92. Model LBC ima Cop 4.44. ali necete ga kupiti u Srbiji kao LBC .. samo LB. ... opet smesno .. prevara. ( izvor ... Eurovent )
Kada kupujemo svi trazimo jeftinije .. takvi smo .. e ni to necete naci ako trazite putem online prodaje ili slicno.
Fujitsu po ceni 0d 106200 . dinara nema kod prodavca koji sebe naziva prodavcem .. ima ali malooo vise dinara treba izdvojiti .. pravdajuci se da je Fujitsu uvoznik za Srbiju poprilicno tezak za saradnju .. citirano od reci do reci na pitanje zasto vam stoji ta cena kada se proizvod ne moze kupiti, kao i manji razlog da nemaju vremena da urade promenu cene koja je na njihovom sajtu.Tup .... proslo je petnaest dana a cena je ista .. nemaju stvarno vremena ja im verujem
Prolaze dani a klime koju zelite nemaaaa ...
Googlam dalje ... LG. model H12MW. ATHENA ... dobar ,odlican COP 5.00 sa 4 Kw. na grejanju, na temperaturi -7 st. kapacitet opao, ne mnogo ali jeste ... sada je 3.88 KW. za mene dovoljno .

Tup ... Eurovent ... model LG H12MW ... podaci tacni ali ne za tu oznaku koja se prodaje kod nas ... mozda gresim ali moze da se proveri .
Model koji je Eurovent testirao je ... H12MW UMO/H12MW NMO ... podaci COPA.a za taj moderl su 5.00 .. za mene extra ... na -7. st. 3.88. Kw. je odlicno, ali dali je to ono sto se prodaje u Srbiji ... H12MW. gde je nestalo UMO i NMO .. sta je to uopste zna li neko .... ????
Cena za Athenu je 136200 dinara .. skuplja od Mitsubishi electric navedenog modela pristajem na tu cenu ako mi iz LG. objasne u cemu je razlika ... opet .. Tup. Lg me mailom obavestio da cu dobiti trazene podatke ... prolazi deseti dan , ne gubim nadu da cu dobiti tacne podatke za razlike u oznakama prilikom Euroventovog testiranja , dali nas i sa LG Athena modelom obmanjuju ili je to stvarno ono sto je Eurovent testirao.
Ako neko ima podatak sta prodaju u Srbiji pod oznakom LG H12MW kao i dali je to model koji je testirao Eurovent ... ?? bio bih zahvalan.
Do tada cu da Googlam .. hvala onima koji su procitali napisano ... mozda nekome pomogne.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 20:03 - pre 136 meseci
Sto se tice uvoznika stanje jeste lose i cela servisna podrska je lose.Sto se tice znanja mnogi nemaju blage veze.Ovo ovde o cemu mi diskutujemo vise od polovine njih nema pojma.Fujitsu daje garanciju u Hrvatskoj na kompresor 7 godina ali potrebno je da dodje covek iz firme koja prodaje Fujitsu klime a vi mu kazete sta zelite i on vam odredi kapacitet klime i dobijate garanciju a ne ono ja bi ako moze sto manja klima a da sto vise greje.Sto se tice tabela zato one i postoje da se vidi koji je kapacitet na niskim temperaturama i to su tabele za ceo svet.Imate i SERVICE MANUAL gde su vam opisani detalji do najsitnijeg srafa a ti podaci su dostupni svakom korisniku na ovoj planeti.A tu je i Eurovent i mnogi testovi odredjenih institucija.A gore navedena klima Daikin ururu sara sigurno ne postoji samo za srpsko trziste-- pogledaj njene kapacitete na niskim temperaturama TC/PI pa pokusaj da se raspitas kod uvoznika.......to je sigurno VRH.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 20:05 - pre 136 meseci
Ne mogu da ti pomognem oko Mitsubisija, ali mogu da pokusam da razjasnim oko Fujitsua i LG-a. Moj Fujitsu ASYG 12 LT se pravi u dve varijante, LTCA (koji se prodaje kod nas) i LTCB (Nordic verzija) koji je izgleda konstruisan za Deda Mraza, ima grejac tacne i radi na -25C. Tako da mislim da i ta Nocria treba da ima to CA na kraju, (jer i Nocria ima Nordic varijantu koja radi i na -30C!!!), ali to moze da se proveri, tj da nam kazu vlasnici Nocrie sa ovog foruma sta im pise na unutrasnjoj i spoljasnjoj jedinici. Takodje za LG, te oznake su oznake za unutrasnju i spoljasnju jedinicu, i ako imas mogucnosti pogledaj negde ako ima izlozen taj model i dilema je resena.
@Zoran: Ko o cemu, baba o ustipcoma (Ururi Sarari). :)
Mnogo je to skup uredjaj za Serbistan. A sto se tice garancije na klima uredjaje, kako u nasem Serbistanu nema dovoljne svesti o znacaju i potrebnoj debljini izolacije, naravno da preporuke za uredjaj ne mogu biti iste, a uredjaji manjeg kapaciteta ce raditi "na ivici snage". Jos ako tome dodamo da napon varira, nestaje struje... Ko ce normalan da ti da 7 godina garancije?
PS: A da je uvoznik Fujitsua tezak za saradnju, paaa, stekao sam i ja takav utisak. Nakon kupovine uredjaja sam im poslao mejl sa konkretnim pitanjem vezanim za rad uredjaja u modu grejanja, i nisu se udostojili nikakvog odgovora.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 21:21 - pre 136 meseci
Prilikom odabira klime i ja sam malo istrazivao. Razlika izmedju modela VA i VABH kod Mitsubishija je u minimalnoj garantovanoj temperaturi rada -15,odnosno -25 stepeni celzijusa i verovatno jos cemu , ali ne toliko drasticnoj razlici u kapacitetu.
Po njihovim tabelama ,na nominalnoj frekfenciji kompresora na - 10 stepeni a pri unutrasnjoj temperaturi od 21 stepen MUZ-FD35VA isporucuje 2.4kw uz potrosnju od 606w , a MUZ-FD35VABH u istim uslovima 2.4kw uz potrosnju od 588w .Pri maksimalnom opterecenju te su cifre sigurno drugacije ali ne verujem da je VABH vise nego duplo superiornija.



 
0

MomciloZemunac
Zemun ... Novi Sad

Član broj: 310133
Poruke: 32
79-101-198-217.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 21:35 - pre 136 meseci
Sta tacno na tvom modelu pise meJozza .. da je LT ili LTCA .. Nocria LB i LBC su dva razlicita modela po karakteristikama .. kod nas Nocriu ne prodaju u Nordic varijanti ...
U nekim tabelama moze da se onako ko iz mraka izvuce koji je kompresor ... rotary ili twin rotary ... to je veliiika razlika .. nedaj boze da je scroll kompresor .. takav model bi bio preskup za nas ...
Naznacio bi da se u Sloveniji mogu kupiti modeli u Nordic varijanti ... kako sam pisao neznatno su skuplji ali vrede svaku paru za cenu koja se trazi. Srbija ima par modela koji ne gube kapacitet mnogo na -15. stepeni .. jedan od tih je tvoj model mrJozza .. i on je za pohvalu .Ali citam da se svi zale na uvoznika a da od servisa u garantnom roku traze da im das zdrav zub da bi korisniku izasli u susret. Ovo su komentari vlasnika Fujitsu klima, cak sam nasao da i serviseri imaju poprilicno problema u garantnom roku sa Fujitsu modelima.

Zorane .. Daikin koji je na linku koji si postavio nije sigurno taj koji se prodaje u Srbiji . Daikin ima fabriku u Evropi koja sklapa model koji si naveo . Kompresor za nase trziste nije taj koji je za Amere 100% .. od njega zavisi sve .. srce klime je kompresor znas i sam . Daikin osim tog modela nema ni jedan koji moze da parira Fujitsu modelima u istoj klasi . Ali smatram da je Daikin kao celina mnogo kvalitetniji od Fujitsua i da ce nadmasiti svaki Fujitsu , gledajuci na duzi period, odnosno duzinu koriscenja do zamene novim uredjajem .. to je cinjenica koja je tacna. Ali ako se gledaju karakteristike onda je ostatak u korist Fujitsua.

Prica ce izgleda za mene biti da cu zapucati za Madjarsku pa tamo kupiti neki Nordic model ... kada dobijem povracaj Madjaskog PDV.a ... time cu pokriti carinu odnosno porez koji je na 1000 eura vrednosti uredjaja .... 35834 dinara. Podatak sa Kelebije za vrednost klime po racunu koji priznaju iz Madjarskih prodavnica.Ako budem imao srece i nadjem nekog sa Madjarskim pasosem da mi klimu prenese ... mozda prodjem malo bolje .. ali to je ono ali na koje neracunam medjutim postoji kao realnost jer ima Madjara koji to rade uspesno zbog korumprane carine na nasoj a i njihovoj strani .

Svi oko nas gledaju da kupcima obezbede klimu koja je u Nordic varijanti za nesto malo vise para , jedino se Srbija i njeni uvoznici zalazu za klime koje se mogu koristiti u Grckoj i zemljama sa slicnim klimatskim uslovima.

 
0

MomciloZemunac
Zemun ... Novi Sad

Član broj: 310133
Poruke: 32
79-101-198-217.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.01.2013. u 21:44 - pre 136 meseci
Citat:
ako td:
Prilikom odabira klime i ja sam malo istrazivao. Razlika izmedju modela VA i VABH kod Mitsubishija je u minimalnoj garantovanoj temperaturi rada -15,odnosno -25 stepeni celzijusa i verovatno jos cemu , ali ne toliko drasticnoj razlici u kapacitetu.
Po njihovim tabelama ,na nominalnoj frekfenciji kompresora na - 10 stepeni a pri unutrasnjoj temperaturi od 21 stepen MUZ-FD35VA isporucuje 2.4kw uz potrosnju od 606w , a MUZ-FD35VABH u istim uslovima 2.4kw uz potrosnju od 588w .Pri maksimalnom opterecenju te su cifre sigurno drugacije ali ne verujem da je VABH vise nego duplo superiornija.






MUZ - FD35VABH na temperaturi -15 stepeni ima kapacitet od celih 4. Kw. dok VA na -15 samo 1.88 Kw. Pogledaj tabelu kod naseg uvoznika imas paralelne karakteristike za oba modela.
Ako treba mogu postaviti link ali ce biti reklama za uvoznikasto nije dozvoljeno .. googlaj ko je uvoznik Mitsubishi electric klima za Srbiju , imas na pocetnoj strani model MUZ-FD serija a pored download karakteristika za model VA i VABH ...
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
46.217.86.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 05:29 - pre 136 meseci

· Proizvod: FUJITSU GENERAL LIMITED
· Model : ASYG 12 LEC / AOYG 12 LE inverter
· Cena : 660 € so vklucen DDV , bez montaza
· Montaza : 65 € so vklucen DDV do 3 metri instalacija

· Proizvod: FUJITSU GENERAL LIMITED
· Model : ASYG 12 LTCA/ AOYG 12 LTC inverter
· Cena : 1560 € so vklucen DDV , bez montaza
· Montaza : 70 € so vklucen DDV do 3 metri instalacija

· Proizvod: FUJITSU GENERAL LIMITED
· Model : Nokria AWYZ 14 LBC / AOYZ 14 LBC inverter
· Cena : 1690 € so vklucen DDV , bez montaza
· Montaza : 80 € so vklucen DDV do 3 metri instalacija


Ne kogu da nadjem na netu koja je razlika izmedju nocria LBC I LB
MENI TREBA ISKLUCIVO ZA GREJANJE
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 07:02 - pre 136 meseci
Citat:
MomciloZemunac:
Sta tacno na tvom modelu pise meJozza .. da je LT ili LTCA





Tacno pise ASYG 12 LTCA
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 07:07 - pre 136 meseci
Citat:
salermo:

·


Ne kogu da nadjem na netu koja je razlika izmedju nocria LBC I LB
MENI TREBA ISKLUCIVO ZA GREJANJE


Pozovi uvoznika pa se raspitaj a sto se tice cena bas su visoke.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 07:19 - pre 136 meseci
Citat:
MomciloZemunac:
Prica ce izgleda za mene biti da cu zapucati za Madjarsku pa tamo kupiti neki Nordic model ... kada dobijem povracaj Madjaskog PDV.a ... time cu pokriti carinu odnosno porez koji je na 1000 eura vrednosti uredjaja .... 35834 dinara. Podatak sa Kelebije za vrednost klime po racunu koji priznaju iz Madjarskih prodavnica.Ako budem imao srece i nadjem nekog sa Madjarskim pasosem da mi klimu prenese ... :) mozda prodjem malo bolje .. ali to je ono ali na koje neracunam medjutim postoji kao realnost jer ima Madjara koji to rade uspesno zbog korumprane carine na nasoj a i njihovoj strani .




Mozda mozes i da probas u Hrvatskoj-- mislim da Mitsu ima dobrog uvoznika.Ako se vec resio da pazaris Mitsu uzmi u razmatranje i MUZ-FH35VEHZ on takodje radi do - 25 c i to je naj-noviji model Mitsubishi electric.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 07:44 - pre 136 meseci
Citat:
mr Jozza:

@Zoran: Ko o cemu, baba o ustipcoma (Ururi Sarari). :)
Mnogo je to skup uredjaj za Serbistan. A sto se tice garancije na klima uredjaje, kako u nasem Serbistanu nema dovoljne svesti o znacaju i potrebnoj debljini izolacije, naravno da preporuke za uredjaj ne mogu biti iste, a uredjaji manjeg kapaciteta ce raditi "na ivici snage". Jos ako tome dodamo da napon varira, nestaje struje... Ko ce normalan da ti da 7 godina garancije?

Ne razumem tvoju konstataciju.Koliko se meni cini forum sluzi da se ljudi informisu.Ne vidim nista lose u tome da ljudi pogledaju karakteristike Daikina i prosire svoje znanje.A to dali je skupo ili ne to svako sam odlucuje prema svojoj situaciji.Ti verovatno mislis da Daikin nije prodao ni jednu klimu niti ce nekada prodati--Ururu-Sarara.A sto se tice garancije -- pa ti ovde u Srbiji dobijas 5 godina garancije na kompresor-jer ti mislis da napon nece da varira u tih 5 godina a u naredne 2 god. hoce da varira napon.Drugo Garanciju na uredjaj imaju svi bez obzira dali neko ima izolaciju ili ne.To u realnosti ovako izgleda.Firma salje svog coveka na teren koji ce da se upozna sa cinjenicama i na osnovu tvojih zahteva i stanja tvog objekta i klimatske zone tebi preporuci Adekvatnu klimu.On covek zna mogucnosti klima uredjaja.Ako si ti saglasan sa tom preporukom ti od te firme dobijas garanciju od 7 godina na kompresor i duzan si da ispunis sve obaveze ugovora kako bi imao pravo garancije.On to sve lepo NAPLATI i to nema nikakve veze sa tim da li ti imas izolaciju ili nemas.Trece-kvalitetne klime imaju svoje zastite a nijedan proizvodjac ti ne priznaje garanciju za strujne udare ili udar groma to se odnosi na sve proizvode a ne samo klima uredjaje.

[Ovu poruku je menjao Zoran Petrović dana 31.01.2013. u 09:30 GMT+1]
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 08:29 - pre 136 meseci
@ MomciloZemunac
ovo je link za VA(H) modele Mitsubishija
http://ebookbrowse.com/gdoc.ph...c716f4510ced6a7983f0c3456e6228
a ovo za VABH
http://www.ecoheaters.eu/userf...icemanual_7166_Outdoor_Eng.pdf
ovde postoje podaci i za kapacitet ali samo na nominalnoj frekfenciji kompresora
Ako si zainteresovan procitaj i sta je napisao korisnik doticne klime u ovoj temi.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 12:24 - pre 136 meseci
Jasno pise "NOMINALNA FREKFENCIJA" a to znaci da moze i vece kapacitete da pruzi uz vecu potrosnju struje.
 
0

nekojtamu
prezauzeti dokolicar
Skopje, Makedonija

Član broj: 306223
Poruke: 7
84.22.56.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.01.2013. u 17:20 - pre 136 meseci
Na Eurovent sajtu ne postoje različite Nocrie. Ipak je samo jedna, bez obzira na lb ili lbc. I da, daje mnogo toplote na -15.
Tehničko uputstvo se može skinuti na
http://www.hetluften.se/index....etails&category_id=70&..

http://imageshack.us/photo/my-images/560/nocriaheating.jpg/

[Ovu poruku je menjao nekojtamu dana 31.01.2013. u 18:47 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6360513 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.