Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359282 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
178.17.30.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 13:31 - pre 130 meseci
Pozdrav svima,Interesuje me sta bi mi preporucili koju klimu da uzmem da rashladim i povremeno dogrejem sobu od 25m2,soba nema pregradnih zidova,inace bice to dnevna soba.Izolacija ce biti obican beli stiropor 10ka i aluminijumska stolarija.Imam jedan veci prozor i jedna spoljna vrata ka terasi koja ce biti sa termo prekidom.Tri zida su spoljna.Moze li neka klima da se nadje dobra a da trosi do 1kW elektricne energije.Sta mislite o ovoj LG S09AHP klimi http://www.klime.rs/klima-ured...00-btu/lg-klima-uredjaj-s09ahp ,Da li je bolje npr da se uzme neka 9ka invertor ili da se uzme neka obicna 12ka.Dajte predloge i sugestije a ja cu da citam unazad ovu temu :D.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 13:33 - pre 130 meseci
Ma dobro si shvatio.................ali on bi da hladi i da greje .....ali sto manje para jer su lokali za prodaju.
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
92.55.107.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 14:09 - pre 130 meseci
A sta, samo NOCRIA moze da ugreje taj prostor???
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 14:11 - pre 130 meseci
Citat:
maks319:
Pozdrav svima,Interesuje me sta bi mi preporucili koju klimu da uzmem da rashladim i povremeno dogrejem sobu od 25m2,soba nema pregradnih zidova,inace bice to dnevna soba.Izolacija ce biti obican beli stiropor 10ka i aluminijumska stolarija.Imam jedan veci prozor i jedna spoljna vrata ka terasi koja ce biti sa termo prekidom.Tri zida su spoljna.Moze li neka klima da se nadje dobra a da trosi do 1kW elektricne energije.Sta mislite o ovoj LG S09AHP klimi http://www.klime.rs/klima-ured...00-btu/lg-klima-uredjaj-s09ahp ,Da li je bolje npr da se uzme neka 9ka invertor ili da se uzme neka obicna 12ka.Dajte predloge i sugestije a ja cu da citam unazad ovu temu :D.

Za dogrevanje ja bih stavio inverter 9-ku. Bolje inverter jer je dosta prijatnije i ravnomernije grejanje. A sta podrazumevas pod dogrevanje? I do koje temperature (spoljne) ce ti biti potrebna klima. Ako imas centralno grejanje, a klima ti treba da dogrejes dok ne krenu radijatori, onda mozes da prodjes i jeftinije sa FIX speed uredjajem.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 16.08.2013. u 15:29 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 14:19 - pre 130 meseci
Citat:
salermo:
A sta, samo NOCRIA moze da ugreje taj prostor???

Ma jok, to je samo poredjenja radi. Moze i 2 kamina, ili 4 TA peci. :-)
Nego, sad ozbiljno da odgovorim, za dva lokala po 33-40kvm prostora bez izolacije, sa velikim staklenim povrsinama DEFINITIVNO treba imatu DVA jaka uredjaja. Jeftine 12-ce su na granici upotrebljivosti, sem ako u planu nije dogrevanje i ispomoc nekim drugim grejnim telima. Naravno, ovo je sve pausalno, potrebno je znati toplotne gubitke prostora da bi se precizno posavetovao covek sta da uzme. Da li je prostor ispod krova, ispod ili iznad grejanog prostora, itd. Ovako na nevidjeno, dve dobre 14-ce su sigurno resenje, zato sam spomenuo NOCRIU. Da ne ispadne da sam fan-boy.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 14:36 - pre 130 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
A da bi klimu koristio i zimi za grejanje moras da izdvojis mnogo vise para za ozbiljniji klima uredjaj.......
Vidim da se slabo razumes u klima uredjaje---pa ti je moj savet da ne verujes u price kako se ljudi zimi greju na jeftine FIX klime ............Ima tu jos raznih prica--poput toga da dodatni grejac kompresora cini cuda i omogucuje grejanje i kada je temperatura u debelom minusu.........to je LAZ...tvoja kvadratura-povrsina uopste nije mala 40-30 m2 pa jos lokal sto znaci dosta staklene povrsine,pod verovatno plocice.........da bi to zagrejao zimi treba dosta kvalitetan klima uredjaj--- citaj SKUPA KLIMA INVERTER............

Ja vise puta pomenuh u ovoj temi, ljudi oko mene se greju sa najjeftinijim midea i galanz klimama i to im je jedino grejno telo, zimi te klime rade 24h.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 15:02 - pre 130 meseci
Objasni ti to venturi, koji je pokazao da to ne moze :D
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 15:32 - pre 130 meseci
Moguce je grejanje sa predimenzioniranim FIX speed uredjajem, ali je i skupo. Ja k'o papagaj ponavljam da ce struja da poskupljuje iz godine u godinu. A stan ususkan sa svih strana izmedju grejanih stanova, sa jednim spoljnim zidom moze da se greje i solarnim panelom u sred zime. Kuca ne moze. Tako da je generalizacija pogubna. U kuci na selu imam dve FIX speed klime i ispod -5C samo drnda i duva kao asmaticna baba. Toplota na izduvu opada sa spoljnom temperaturom. A o potrosnji da ne pricamo, TA pec je za FIX speed uredjaj kraljica ustede. Ima tu grejanja, ali samo u plusu.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 15:46 - pre 130 meseci
Citat:
mr Jozza:
Citat:
maks319:
Pozdrav svima,Interesuje me sta bi mi preporucili koju klimu da uzmem da rashladim i povremeno dogrejem sobu od 25m2,soba nema pregradnih zidova,inace bice to dnevna soba.Izolacija ce biti obican beli stiropor 10ka i aluminijumska stolarija.Imam jedan veci prozor i jedna spoljna vrata ka terasi koja ce biti sa termo prekidom.Tri zida su spoljna.Moze li neka klima da se nadje dobra a da trosi do 1kW elektricne energije.Sta mislite o ovoj LG S09AHP klimi http://www.klime.rs/klima-ured...00-btu/lg-klima-uredjaj-s09ahp ,Da li je bolje npr da se uzme neka 9ka invertor ili da se uzme neka obicna 12ka.Dajte predloge i sugestije a ja cu da citam unazad ovu temu :D.

Za dogrevanje ja bih stavio inverter 9-ku. Bolje inverter jer je dosta prijatnije i ravnomernije grejanje. A sta podrazumevas pod dogrevanje? I do koje temperature (spoljne) ce ti biti potrebna klima. Ako imas centralno grejanje, a klima ti treba da dogrejes dok ne krenu radijatori, onda mozes da prodjes i jeftinije sa FIX speed uredjajem.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 16.08.2013. u 15:29 GMT+1]

Pod dogrevanje podrazumevam da ce da radi do -5C,jer cu najverovatnije da uvedem parno grejanje naredne godine.Sad imam dve klime u kuci obe su 12ke,jedna midea jedna vivax,Mideu sam koristio do -5C i zadovoljan sam a inace mala soba je 20m2.defrost radi jednom u sat vremena i to 10min,e to me nerviralo jer ohladi se soba za par stepeni tih 10minuta,Vivax je po meni jaca u grejanju a i hladjenju ali posto i ona 20m2 hladi greje,odlicna je,nisu veliki potrosaci do 1.5kW ili manje,kad hlade ne rade pun sat vec ohladi pa pauza od 3min pa ponovo i tako u krug,tako da zadovoljavaju potrebe,e sad sa inverter tehnologijom nisam upoznat da li i u hladjenju spusta broj obrtaja kompresora tj da li ravnomernije odrzava temperaturu od obicnih klima uredjaja,jos bitna stvar spoljne jedinice mi nisu na kisi,snegu,suncu vec su zaklonjenje,imam ih par godina jedno 4-5 i nisu ni pocele da rdjaju :),ne gube freon.A sad za ovu sobu eto uzeo bih malo bolju klimu,jer ipak se ne kupuje to svaki dan,e sad ne znam sta je pametno da se uzme,ako inverter klima i u hladjenju bolje odrzava temperaturu onda ipak inverter,e sad koji i to ne znam,preporuci neki model.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 16:05 - pre 130 meseci
A sta ces kad temperatura bude ispod -5C? Ako su ti obicne klime zavrsavale posao, a sad hoces inverter, uzmi bilo koji (12-ca) i bices zadovoljan. Samo nemoj najjeftinije. Recimo Gree Change 12-cu, ili ovaj Fujitsu: http://www.coolshop.rs/fujitsu-klima-uredjaj-asyg12llca-inverter
Kod invertera temperatura je "zakucana" na zadatu vrednost, i nema variranja jer smanjuje duvanje i temperaturu na izduvu kako se priblizava zadatoj temperaturi, i stalno je odrzava. Koliko para planiras da izdvojis?
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 16:24 - pre 130 meseci
Citat:
mr Jozza:
A sta ces kad temperatura bude ispod -5C? Ako su ti obicne klime zavrsavale posao, a sad hoces inverter, uzmi bilo koji (12-ca) i bices zadovoljan. Samo nemoj najjeftinije. Recimo Gree Change 12-cu, ili ovaj Fujitsu: http://www.coolshop.rs/fujitsu-klima-uredjaj-asyg12llca-inverter
Kod invertera temperatura je "zakucana" na zadatu vrednost, i nema variranja jer smanjuje duvanje i temperaturu na izduvu kako se priblizava zadatoj temperaturi, i stalno je odrzava. Koliko para planiras da izdvojis?

Kad bude ispod -5 ove godine sedecu u drugu dnevnu sobu u prizemlju a ovu na sprat cu za narednu zimu da opremim parnim grejanjem,limit za klimu nemam,jer bitno mi je da sto manje trosi a da sto bolje i duze radi,ova od 60 000 ima da mi zavrsava poso i vise nego dovoljno,jos kad mi kompresor bude na terasi a ona je velika 4*4=16m2,zasticena od sneg i kisu i sunce,jos ako bi odradeo neko izolaciju na kompresor mogo bi mozda i bolje da radi :) mada ne znam kolko je to pametno.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 16:29 - pre 130 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Citat:
maks319:
Pozdrav svima,Interesuje me sta bi mi preporucili koju klimu da uzmem da rashladim i povremeno dogrejem sobu od 25m2,soba nema pregradnih zidova,inace bice to dnevna soba.Izolacija ce biti obican beli stiropor 10ka i aluminijumska stolarija.Imam jedan veci prozor i jedna spoljna vrata ka terasi koja ce biti sa termo prekidom.Tri zida su spoljna.Moze li neka klima da se nadje dobra a da trosi do 1kW elektricne energije.Sta mislite o ovoj LG S09AHP klimi http://www.klime.rs/klima-ured...00-btu/lg-klima-uredjaj-s09ahp ,Da li je bolje npr da se uzme neka 9ka invertor ili da se uzme neka obicna 12ka.Dajte predloge i sugestije a ja cu da citam unazad ovu temu :D.


Ja licno nebih ti preporucio da pazaris LG klimu..........moj savet je da ovde izaberes neki model GREE klime......... .....
http://www.acs-klime.rs/Gree_inverter.php
Ako imas jos para onda FUJITSU.................ili nekog drugog renomiranog Japanskog proizvodjaca.


Dobro hvala na savetu vec razmisljam o gree i fujitsu vidim da se dosta hvale,a do koje temperature bi one efektivno grejale.pise da mogu do -15C
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 16:34 - pre 130 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Zoran Petrović:
A da bi klimu koristio i zimi za grejanje moras da izdvojis mnogo vise para za ozbiljniji klima uredjaj.......
Vidim da se slabo razumes u klima uredjaje---pa ti je moj savet da ne verujes u price kako se ljudi zimi greju na jeftine FIX klime ............Ima tu jos raznih prica--poput toga da dodatni grejac kompresora cini cuda i omogucuje grejanje i kada je temperatura u debelom minusu.........to je LAZ...tvoja kvadratura-povrsina uopste nije mala 40-30 m2 pa jos lokal sto znaci dosta staklene povrsine,pod verovatno plocice.........da bi to zagrejao zimi treba dosta kvalitetan klima uredjaj--- citaj SKUPA KLIMA INVERTER............

Ja vise puta pomenuh u ovoj temi, ljudi oko mene se greju sa najjeftinijim midea i galanz klimama i to im je jedino grejno telo, zimi te klime rade 24h.


Pa moguce...... ..... ako zivis negde u Australiji..........kupis klimu za 200 E i bas te briga uzivas..........
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 19:24 - pre 130 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Pa moguce...... ..... ako zivis negde u Australiji..........kupis klimu za 200 E i bas te briga uzivas..........

Naravno da je moguce, i ne zivim u Australiji, ne kapiram da si toliko tvrdoglav i iskljuciv osim ako ne reklamiras ACS Shop cije linkove stalno postavljas sto bi bilo protivno pravilima.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
89.111.237.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 19:47 - pre 130 meseci
@bakara

Kad smo kod toga, moji roditelji imaju Beko klimu 12-ku kupljenu prije 4-5 godina i znam da govore da grije odlicno. Na stranu struja, koje ipak potrosi dosta vise od invertera ali nikada im nije pravila problem sa grijanjem. Cesto je pale jer je centralno grijanje u zgradi dosta slabo. Rekao sam tati da proba sad na zimu da je ukljuci kad bude bas hladno pa da vidi kako grije jer ne kontam kako mnogo skuplje klime ne rade ispod -5 a oni se griju bez problema.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 20:26 - pre 130 meseci
@BAKARA

Kako mi se cini ti rece " moje komsije koriste ................za grejanje " e vidis ja za razliku od tebe ne prenosim tudja iskustva nego samo svoja iskustva-praksu-znanje.............a da te podsetim da imam i Midea i LG i Fujitsu klimu i to koristim dosta dugo i znam koje su mogucnosti FIX SPEED klima uredjaja i INVERTER klima uredjaja pa tako da ces mene tesko ubediti o toj tvojoj teoriji o grejanju jeftinim klima uredjajem................i naravno da mi ne pada na pamet da ovde pricam ljudima kako ce moci da spokojno cekaju zimu ako kupe klimu FIX seed tipa VOX,FOX,TCL...........itd.Ja se ne bavim prevarama-- ja prenosim moje ZNANJE-ISKUSTVO ljudima koji hoce da veruju u ono o cemu ja pisem...........A to o cemu ti pricas veruj mi mnogi ljudi se samo nasmeju i odmahnu rukom.............izazivas podsmeh.........
A sto se tice ACS shopa nisam jedini koji kaci njihove linkove...........i treba jer ljudi su profesionalci i oni ne prodaju frizidere,sporete,usisivace..........nego su usko specializovani za KLIMATIZACIJU i ima sta da se nauci od njih..........ovo je forum o KLIMATIZACIJI ljude treba usmeravati kod usko specijalizovanih prodavaca a ne kod ljudi koji prodaju sve i svasta.Drugo ACS shop ima dobar i kulturan sajt specializovan za klimatizaciju.................i kako mi se cini ova tema kako vreme prolazi postaje sve ozbiljnija i ima mnogo toga da se nauci ovde na ovoj temi a cini mi se da ti pokusavas da vratis ovu temu UNAZAD ................to o cemu ti pricas verovatno da ima ko ce da ti poveruje............a o cemu ja pricam isto tako ima ko ce da poveruje...............
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 20:42 - pre 130 meseci
E kvaka 22 je u tome sto ti ne klapiras neke stvari.Za mene si ti korisnik klima od juce.
Kada ti JA kazem ko uvozi,a ja mu donosio kada je pocinjao,pa preko A,Draskovica i onog malog sada u rusiji, je poceo da ih uzima iz
Atine i sve do sada je istorija.Okrenem firmu i pitam Milica sta je zakon.Ima ovde dosta dobrog procitati ali i tudja misljenja treba uvaziti za razliku
od tebe koji si izricit po pitanju svoje filozofije.Midea,Neo i ostali ne brendirane klime rade po 24 sata godinama,i ti ces reci da ti ljudi nemaju subjektivan osecaj
da im je toplo.Drug je kupio Tadiran 2006,platio 550€ komad i 3x dolazili zbog spoljnje jedinice i propelera koji je tandrkao.
Ovde je bitno i koja klima ima spoljnu jedinicu da ti komsije ne pomera mozak sa vibracijama.U mom slucaju,prvo pomeni merenje i ugao suncane svetlosti,debljina
stakla pa onda sta treba da kupim.Sve je o,k, samo spusti ton u postovima jer to nevodi nikud.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:04 - pre 130 meseci
[quote]Lavlja_Jazbina:

Ako moze pojasnjenje oko funkcije invertera.Zar to nije mamipara za grejanje spoljne jedinice za vreme niskih temperatura!?

Ovo si ti pitao................pa dobro kad nam toliko isprica oko tog UVOZA klima i poznavanja mocnih ljudi u oblasti klimatizacije I TRGOVINE sto bar ne nauci sta je INVERTER.............pun si nekog znanja o klimama pa daj nauci nas nesto pametno a da je vezano za klimatizaciju................



 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:12 - pre 130 meseci
Vidi,izlazim iz teme jer je nepotrebno prepucavanje zbog tvoje tvrdoglavosti.
Da hocu da se bavim klimama to bi savladao za nedelju dana.Za ovu temu za razliku od tebe mogu sa bar 100 radnji i veleprodaja koje licno poznajem i
da anketiram pa napravim neko iskustvo i ubacium u ovu temu.Mogu iz nemanjine i gomilu drugih drzavnih firmi da napravim analizu sta se kupuje i kako radi.
ALI posto ti nikome sem tvog misljenja ne das za pravo da nesto i kaze pa makar bilo i glupo,izvoli.Pozornica je tvoja.Bar postujem forum i gledam da nekvarim
drugima zadovoljsto.Arivederci.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:23 - pre 130 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
@BAKARA
Kako mi se cini ti rece " moje komsije koriste ................za grejanje " e vidis ja za razliku od tebe ne prenosim tudja iskustva nego samo svoja iskustva-praksu-znanje.............a da te podsetim da imam i Midea i LG i Fujitsu klimu i to koristim dosta dugo i znam koje su mogucnosti FIX SPEED klima uredjaja i INVERTER klima uredjaja pa tako da ces mene tesko ubediti o toj tvojoj teoriji o grejanju jeftinim klima uredjajem................i naravno da mi ne pada na pamet da ovde pricam ljudima kako ce moci da spokojno cekaju zimu ako kupe klimu FIX seed tipa VOX,FOX,TCL...........itd.Ja se ne bavim prevarama-- ja prenosim moje ZNANJE-ISKUSTVO ljudima koji hoce da veruju u ono o cemu ja pisem...........A to o cemu ti pricas veruj mi mnogi ljudi se samo nasmeju i odmahnu rukom.............izazivas podsmeh.........

Kao sto vidis ima dosta ljudi i koji su se javili na ovoj temi i samo rekli da se greju na obicne klime...u ostalom evo ja nudim da se opkladimo kada bude -10 dodjes u kucu koja se greje samo na klimu izmerimo temperaturu i napravimo jedan video klip i okacimo ovde.

Ako si ti u pravu od mene dobijes pare koliko se dogovorimo i izvinjenje, ako sam ja u pravu meni pare, ti se ovde javno izvinis i banujemo tvoj nalog?

OK, ponuda?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6359282 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.