Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316709 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 10:59 - pre 129 meseci
Citat:
Heinz:
Pored Fujitsua LG izgleda kao poluproizvod. Pričam o prvom utisku. Na duže staze videćemo, ali svakako ne opravdava cenu, makar u Srbiji. P12RK je skuplji od 12LMCA.

S obzirom da ce narednih dana biti 18-20C u jutarnjim satima, mozes li taj LMCA da stavis u mod grejanja, pa smanji temperaturu da "iskljuci" grejanje.Zanima me da li nastavlja da duva minimalnom brzinom ka podu. Ako ne gasi ventilator dok greje (cak i ako postigne temperaturu) onda je to bolje, jer gura topao vazduh na dole, u prostiriji je ravnomernija temperatura, i oscilacije su minimalne. LEC (bar stariji modeli) gasi ventilator, a Nocria, LT i LU ne gase vent. Dvoumim se izmedju 7LU ili 9LM, pa da znam sta da jurim za grejanje manje sobe.
Citat:
Dexic:
Ali ko kupuje Japanca samo zato sto je Japanac, zivi u zabludi. "Neuporedivo" odavno ne postoji.

Ma ti Japanci nemaju pojma: http://www.fujitsu-värmepump.se/contents/sv/d1.html
Evo, ta Nocria Nordic, projektovana da greje na -30C, a Finci je testirali na -40C. Mislim da je svaki dalji komentar o Japancima suvisan.
@Salermo: Vama bas deru kozu sa ledja u Makedoniji. Ja bih uzeo LT u Srbiji za 900eur(ili Nocriu, zavisi od kvadrature), a za 700 (800)eur razlike u ceni se moze popraviti mnooogo kvarova u garantnom roku. A ako se ugradi kako treba, nemas problema bar 5 godina. Ipak je to top model.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 12.08.2013. u 12:24 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 11:35 - pre 129 meseci
Mr Jozza
Kako LEC gasi ventilator pa zar Inverteri kad dostignu ili su blizu zadate temperature ne smanjuju snagu grejanja na min ili koliko je vec potrebno za odrzavanje i kostantno divaju. To potpuno gasnje duvanja deluje kao kod obicnih klima kad odu u defrost. Kod mene obicna matora midea kad dostigne temp ugasi komresor ali vrti vazduh. To gasenje ventilatora bi potpuno unistilo ugodjaj grejanja.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 11:46 - pre 129 meseci
Prvom prilikom ću probati, nismo se još uselili, nisam baš često ujutro tamo.
Bitno je da spoljna temp. bude manja od 24, toliko je po specifikacijama potrebno ako se ne varam.

Da li tih sedmica i devetki ima uopšte kod nas?
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 12:20 - pre 129 meseci
Citat:
drvac:
Mr Jozza
Kako LEC gasi ventilator pa zar Inverteri kad dostignu ili su blizu zadate temperature ne smanjuju snagu grejanja na min ili koliko je vec potrebno za odrzavanje i kostantno divaju. To potpuno gasnje duvanja deluje kao kod obicnih klima kad odu u defrost. Kod mene obicna matora midea kad dostigne temp ugasi komresor ali vrti vazduh. To gasenje ventilatora bi potpuno unistilo ugodjaj grejanja.

kod tebe vrti vazduh ali si zaboravio reci na hladjenju,kao i kod svih drugih klima,na grijanju je druga prica,samo neki top modeli ne gase na grijanju ventilator ali to nije ni jedna od onih brzina ventilatora kad griju nego nesto minimalno jedva se primijeti da opce ide zrak,to se gasenje dogodi samo kad nije jos pocela prava zima ,pa i u najmanjoj brzini inverter pregrije sobu,cim zazimi ne staje vise uopce
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
195.88.13.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 15:20 - pre 129 meseci
@rovaccccc:
Ja imam ASYG 12 LTCA, to jeste top model, i kako se temperatura u prostoriji priblizava zadatoj, tako se i razlika temperature na usisu i izduvu smanjuje (intenzitet hladjenja ili grejanja) a ventilator smanjuje jacinu duvanja. Kad se postigne temperatura, ventilator ode u silent mod, ali i dalje duva, najmanjim mogucim intenzitetom, kao u silent modu. I ISTO je i pri hladjenju i pri grejanju. Znam za prve verzije LECA da su GASILE ventilator kad se u grejanju postigne temperatura, ali ne znam za ove poslednje primerke. A kako je LMCA naslednik serije LECA, zato i pitam sta se desava sa ventom kad se dostigne temperatura. Ja sam bio skeptican i zbunjen kad sam video da LTCA pri grejanju ne gasi NIKAD vent, cak sam i uvoznika zvao da pitam da li tako treba ili je to fabricka greska. Nakon par dana sam shvatio da je tako stvarno bolje, jer nema onog osecaja da se noge mrznu a kod glave vruce. I tako rade i LUCA i Nocria.
Citat:
Heinz:
Prvom prilikom ću probati, nismo se još uselili, nisam baš često ujutro tamo.
Bitno je da spoljna temp. bude manja od 24, toliko je po specifikacijama potrebno ako se ne varam.
Da li tih sedmica i devetki ima uopšte kod nas?

Jeste, treba da je ispod 24C. Nema, bar ja nigde nisam video, ali treba da moze da se naruci preko Viacoma ili ACS-a, ali i da se ceka (na uvoz). Neko (sa ove teme) je kupio ASYG 07 LECA, i cekao je 3 meseca da se uveze. Nismo mi neko trziste, sve dolazi na kasicicu, pogotovo ako je "exotic stuff".
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 20:24 - pre 129 meseci
znam,tako je i na mitsubishi fd25vabh,i na nocria,pretpostavio sam da je i na ltca,iako ju nisam jos vidio na djelu,vidim da svi to sad rade,pa nisam ni pitao,pretpostavljao sam da je to ok
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja12.08.2013. u 20:56 - pre 129 meseci
Mozda neko ima ideju da se pomogne coveku..............

http://www.elitemadzone.org/t468050-0#3332250
 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
85.30.112.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 08:43 - pre 129 meseci
Momci sta mislite za ovaj model: TOSHIBA RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus inverter ?
Neka generalna iskustva, da li se skroz gasi kad postigne temperaturu, problemi, itd...

Cena je sa nekim popustom 800eur, ovde u MK odprilike toliko idu najslabiji modeli FUDJITSU-a.
Jedino ne dopada mi se sto je Made in Thailand, nadao sam se da je japanski Japanac.


Code:
Capacity on cooling:     0.8 / 3.5 / 4.1 kW
Capacity on heating:     0.9 / 4.2 / 5.6 kW
Consumption power on cooling:     0.15 / 1.0 / 1.25 kW
Consumption power on heating:     0.15 / 1.08 / 1.58 kW
EER:     3.50
SEER:     6.2
COP:     3.89
SCOP:     3.9
Energy class of cooling / heating:     A + + / A
Compressor:     Toshiba
Dimensions of internal unit:     275 x 790 x 225 HxWxL (mm)
Dimensions of external unit:     550 x 780 290 x H x W x L (mm)
Weight of internal unit:     10 kg
Weight of external unit:     33 kg
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
92.55.107.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 10:11 - pre 129 meseci
Ja imam Suzumi plus16, i ne gasi se kad postigne temp., cilj invertera je nikad postici zadatu temperaturu a u kontinuitetu se stremi postici je, tako da menja se frekfecija struje a stime broj okretaja motora, i to sve ide preko frekfentnog regulatora.
E sad ako izlazes senzor t.e. zadata temp. ti je 23C i u sobi je 22.5C tako da kopmresor radi i ti na daljinskm podesis temp. na 19C, e tada se klima gasi ne duva a nezam dali kompresor radi u prazan hod.
Oustalom cena od civikoma je mnogo ok i za te pare nemozes naci taj kvalitet.
Firma koja nudi carier (gold) je kvalitetom bolji od avant a ne od suzumi.
Fujitsu su najbolje odnos kvalitet cena (mislim poradi to sto fujitsu manjkaju filtrima sto meni i nije tako vazno) samo sto kod nas u mk to je bezobrazno skapo

 
0

vann
private
Skoplje, MKD

Član broj: 315032
Poruke: 14
85.30.112.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 11:52 - pre 129 meseci
Citat:
salermo:
Ja imam Suzumi plus16, i ne gasi se kad postigne temp., cilj invertera je nikad postici zadatu temperaturu a u kontinuitetu se stremi postici je, tako da menja se frekfecija struje a stime broj okretaja motora, i to sve ide preko frekfentnog regulatora.
E sad ako izlazes senzor t.e. zadata temp. ti je 23C i u sobi je 22.5C tako da kopmresor radi i ti na daljinskm podesis temp. na 19C, e tada se klima gasi ne duva a nezam dali kompresor radi u prazan hod.

Hvala, cim imas Suzumi plus i ne gasi se kad postigne temp. ondak to je to. Inace koliko ja shvatam svi invertori ne rade tako, navodno se neki potpuno iskljucuju na neko vreme.
@mr Jozza je u vise navrata pisao za ovo, i mislim da je u pravu Joza kada kaze da je bolje kad ventlator u kontinuitetu lagano radi a kompresor je iskljucen za to vreme (zadata temperatura je postignuta, +/- neki threshold). To je izricito dobra stvar kada invertor greje prostoriju, topli vozduh ide gore i kontinuirano duvanje ga promesuje niz prostoriju.



Citat:
salermo:
Oustalom cena od civikoma je mnogo ok i za te pare nemozes naci taj kvalitet.

Vidim da ovo nije jedini forum koji obojca pratimo... :-)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 12:56 - pre 129 meseci
ja koliko shvati salermo kaze da se gasi ventilator i ne duva ako temperatura predje zadanu vrijednost
 
0

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
..able.dyn.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 13:01 - pre 129 meseci
Pozdrav, opet ja. Doslo je do promjene jer sam citajuci temu odlucio da mi ove zime klima bude glavni izvor grijanja, pa bi mi trebala mala pomoc oko planiranja i izbora modela. Znaci prva godina je grijanje cca 35 kvadrata dnevnog boravka i djecije sobe. Zanima me, razlika je 50 evra izmedju modela asyg12lmca i asyg12luca, da li se isplati dodati i hoce li moci izgurati grijanje samostalno u poziciji koju sam oznacio na slici? Vidim da su slicni modeli, a luca serija je klasa iznad, pa da mi pojasnite u cemu je bolja. Dalje, Nocria mi je za ovu godinu izvan domasaja, ali ako se pokaze isplativo grijanje ove godine, uzeo bi nju naredne, a ovu premjestio iznad ulaznih vrata. To je drugi dio pitanja. Zanima me kako bi grijala hodnik i kupatilo koje bi tokom dana bilo otvoreno? Znaci drzati vrata izmedju hodnika i dnevnog boravka otvorena, pa da prostor griju obe klime, a vrata spavace sobe zatvoren, a pred spavanje bi dodatno otvorio i vrata spavace sobe da se i ona malo ugrije. E sada zanima me vase misljenje kako sam ja to isplanirao i eventualno neki drugi prijedlog oko rasporeda klima uredjaja.










 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 13:30 - pre 129 meseci
puno faktora ima,hocel to bit full dobro,nisi rekao imal izolacije,luca ce sigurno malo bolje grijat kad zazimi,a 50€ i ovako i onako se isplati doplatit,na kraju imaces bolji i cop,vodi racuna da ne postavis klimu da duva ravno na onog ko sjedi na trosjedu :-),ja bi izbjegavao postavljanje druge klime iznad ulaznih vrata,kad god se otvore vrata shokovi se desavaju na klimi gdje jako zazimi pa senzor potjera maximalno klimu da radi,puno bolje mjesto je u spavacoj okrenut prema hodniku kad otvoris duva pravo u kupatilo,prece je da precizno drzi temp spavace sobe,kad se vrata otvore hodnik ce i ovako i onako bit topao od obje klime,kamo srece odma da mozes uzet nocriu ili lt,jer kasnije prebacivanje klime placas kao i ugradnju ili i skuplje
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
92.55.107.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 13:36 - pre 129 meseci
Citat:
rovaccccc: ja koliko shvati salermo kaze da se gasi ventilator i ne duva ako temperatura predje zadanu vrijednost


Da, ali ne moze da predje zadanu osven ako je ne prevaris namerno 23C pa posle upses 18C

Citat:
vann: Vidim da ovo nije jedini forum koji obojca pratimo... :-)


Kajgana forum: Sass
Forum.hr: Kalina74
 
+1

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 13:48 - pre 129 meseci
to zavisi od vise stvari,ako ima jaci uredjaj (da bi mu ostalo kapaciteta dovoljno i na minusima),jos ako ima izolaciju kao kod mene npr,kod mene nocria kompresor zna gasit sve dok ne pocnu prave zime,jer nemam puno gubitaka toplote,a on pita dal se kod te toshibe ne gasi ventilator sa kompresorom(kao nocria,lt,vabh25) ili se gasi vent kad i kompresor kao ostale klime
 
0

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
..able.dyn.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 13:57 - pre 129 meseci
Citat:
rovaccccc: puno faktora ima,hocel to bit full dobro,nisi rekao imal izolacije,luca ce sigurno malo bolje grijat kad zazimi,a 50€ i ovako i onako se isplati doplatit,na kraju imaces bolji i cop,vodi racuna da ne postavis klimu da duva ravno na onog ko sjedi na trosjedu :-),ja bi izbjegavao postavljanje druge klime iznad ulaznih vrata,kad god se otvore vrata shokovi se desavaju na klimi gdje jako zazimi pa senzor potjera maximalno klimu da radi,puno bolje mjesto je u spavacoj okrenut prema hodniku kad otvoris duva pravo u kupatilo,prece je da precizno drzi temp spavace sobe,kad se vrata otvore hodnik ce i ovako i onako bit topao od obje klime,kamo srece odma da mozes uzet nocriu ili lt,jer kasnije prebacivanje klime placas kao i ugradnju ili i skuplje



Par stranica ranije sam pisao, stiropor 8 cm je na kuci, nova pvc stolarija, low e stakla punjena argonom, u djecijoj sobi smo morali dizati nivo jer je bila planirana garaza ranije, pa je sad dole 20 cm stiropora a iznad 2 cm stiropora. Mislim da je izolacija ok. Razmisljao sam i o toj varijanti druga klima da ide u spavacu sobu, ali onda cijeli dan grijem bespotrebno taj prostor, a u sustini mi je bitno samo toplo kupatili tokom dana. Sto se tice kauca, klima u dnevnom boravku je djelimicno iznad kauca a dijelom iznad sanka od kuhinje pa mislim da mi je bar ta jedna pozicija za klimu dobra, a o drugoj onda moram jos razmisljati.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 14:10 - pre 129 meseci
zaboravio sam da imas extra izolaciju :-),samo naprijed,ako vec ne mozes uzet nocriu ili lt,neces pogrijesit ni sa luca,taman ces ju istestirat jednu zimu,pa ces znat za drugu dal ti treba jos jaca,ili ce ti bit dovoljna ista takva.
I nemoj da stedis na spavacoj,pusti klime nek rade po cijelom stanu,uz takvu izolaciju imaces jako male racune,a klime dok rade dobra je kolicina vlage u prostoru
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 18:07 - pre 129 meseci
Evo jedne zanimljive cene dobre klime..........

http://www.klimauredjaji.com/prikaziModel.do?u=25


 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 18:54 - pre 129 meseci
To je povoljnije nego na drugim mestima, koliko mogu da vidim. EER/COP 4.46/4.36
Mada sad gledam Gree Hansol 9-ku, COP 5.01, spoljna jedinica ima 43Kg. Deluje kao idealna za grejanje.
http://www.klimaprofis.com/fil...gwh09-12tbs3dna1b-12438393.pdf
Ne znam samo kako se ponasa na nizim temperaturama po pitanju snage? Na euroventu nisam nasao ovaj model.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 13.08.2013. u 20:17 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.08.2013. u 20:32 - pre 129 meseci
Ocigledno da je u pitanju greska za ovu Emuru, slobodno zovite da proverite;-) Da ima za te pare ja bih uzeo dve:-)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316709 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.