Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348001 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:36 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Vidi,izlazim iz teme jer je nepotrebno prepucavanje zbog tvoje tvrdoglavosti.
Da hocu da se bavim klimama to bi savladao za nedelju dana.Za ovu temu za razliku od tebe mogu sa bar 100 radnji i veleprodaja koje licno poznajem i
da anketiram pa napravim neko iskustvo i ubacium u ovu temu.Mogu iz nemanjine i gomilu drugih drzavnih firmi da napravim analizu sta se kupuje i kako radi.
ALI posto ti nikome sem tvog misljenja ne das za pravo da nesto i kaze pa makar bilo i glupo,izvoli.Pozornica je tvoja.Bar postujem forum i gledam da nekvarim
drugima zadovoljsto.Arivederci.


Ma nema potrebe da odlazis sa ove teme , ako mozes te analize da nabavis daj iznesi ih ovde na forumu....bile bi korisne za sve nas ovde i buduce korisnike klima uredjaja............ali covece ti bre udavi nas o nekakvim MOCNIM ljudima o UVOZU pa cak i imena tih ljudi spomenjes o nekakvom velikom BIZNISU sa klimama a sa druge strane neznas ni sta je INVERTER............banuo si na ovu temu i poredis klima uredjaj sa TA peci --- to je ruzno poredjenje............
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:49 - pre 129 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Zoran Petrović:
@BAKARA
Kako mi se cini ti rece " moje komsije koriste ................za grejanje " e vidis ja za razliku od tebe ne prenosim tudja iskustva nego samo svoja iskustva-praksu-znanje.............a da te podsetim da imam i Midea i LG i Fujitsu klimu i to koristim dosta dugo i znam koje su mogucnosti FIX SPEED klima uredjaja i INVERTER klima uredjaja pa tako da ces mene tesko ubediti o toj tvojoj teoriji o grejanju jeftinim klima uredjajem................i naravno da mi ne pada na pamet da ovde pricam ljudima kako ce moci da spokojno cekaju zimu ako kupe klimu FIX seed tipa VOX,FOX,TCL...........itd.Ja se ne bavim prevarama-- ja prenosim moje ZNANJE-ISKUSTVO ljudima koji hoce da veruju u ono o cemu ja pisem...........A to o cemu ti pricas veruj mi mnogi ljudi se samo nasmeju i odmahnu rukom.............izazivas podsmeh.........

Kao sto vidis ima dosta ljudi i koji su se javili na ovoj temi i samo rekli da se greju na obicne klime...u ostalom evo ja nudim da se opkladimo kada bude -10 dodjes u kucu koja se greje samo na klimu izmerimo temperaturu i napravimo jedan video klip i okacimo ovde.

Ako si ti u pravu od mene dobijes pare koliko se dogovorimo i izvinjenje, ako sam ja u pravu meni pare, ti se ovde javno izvinis i banujemo tvoj nalog?

OK, ponuda?


Pa dodjes ti kod mene pa izaberes oces Midea ili LG one se nalaze u lokalu pa ti ja pustim pa da vidimo..........ja necu da te vodim kod DRUGOG nego kod MENE necemo tudja iskustva ..................................
A sto se tice ovog drugog dela pitanja ................najmanji je problem da je odem sa ovog foruma............ja sam moj cilj postigao......ovde ljudi diskutuju mnogo ozbiljniji i detaljnije o klima uredjajima -- kreni sa pocetka teme pa pogledaj koliko je napredovala ova tema ..............
 
0

hippo
Lj, SLO

Član broj: 220095
Poruke: 69
*.dial-up.dsl.siol.net.



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 21:56 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Midea,Neo i ostali ne brendirane klime rade po 24 sata godinama,i ti ces reci da ti ljudi nemaju subjektivan osecaj
da im je toplo.

To je isto, kao da si pitao ljude i prodavce 1988 godine koja su najbolja kola u jugi. Neki bi rekli stojadin, drugi Yugo, treci 128. I sva kola rade i po 24 sata na dan.
Pa jes, i mi smo se vozili iz SLO u MK, jedno 12-14 sati i dosli BP.
A u biti sva su gore napisana kola olos prema drugima, ali bila su jeftina i skoro svako je mogao da ih kupi. A Golfa TAS dizela nije imao svako, da ne pricam o mecki i bmw-u.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 22:23 - pre 129 meseci
Citat:
Zoran Petrović:

Pa dodjes ti kod mene pa izaberes oces Midea ili LG one se nalaze u lokalu pa ti ja pustim pa da vidimo..........ja necu da te vodim kod DRUGOG nego kod MENE necemo tudja iskustva ..................................
A sto se tice ovog drugog dela pitanja ................najmanji je problem da je odem sa ovog foruma............ja sam moj cilj postigao......ovde ljudi diskutuju mnogo ozbiljniji i detaljnije o klima uredjajima -- kreni sa pocetka teme pa pogledaj koliko je napredovala ova tema ..............

Rekao si u kuci ne u lokalu, ali nije problem ako je lokal izolovan, klima ispravna i greje se stalno...sto se mene tice dogovoreno!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja16.08.2013. u 22:37 - pre 129 meseci
^^Kakve veze sada ima takvo poredjenje.To mu dodje da kupis kiper za 18tona i vozis jednu tonu.
Svako odlucuje prvo po ceni pa posle po kvalitetu klime.Trebalo bi ovo drugo biti prvo.Da li neko zna kombinaciju za recimo auto servis ?
Masnoca,prasina,gasovi.Kada se ocisti filter,NIKAD.Da li klima radi,RADI,i to godinama.Pa sada gde je razlika ? U perfomansama ?
Ja sam pomenuo nesto sto je prodavac rekao,i samo sam naveo potrosnju kao neki reper radi ekonomicnosti.
Neka neko kaze nesto i o samom odrzavanju,jer ovo sto sam ja pomenuo se odrzava ( POPRAVLJA ) samo kada stane.
Sta fali ovoj klimi?
http://www.coolshop.rs/samsung-klima-uredjaj-aq12tsbn
ili
http://www.fujitsu-klime.co.rs/index_sr.htm
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 08:11 - pre 129 meseci
Da li ovaj filter ima svaka klima,ili se moze dodati bez obzira na model ?

Prikačeni fajlovi
 
0

salermo

Član broj: 311288
Poruke: 229
77.28.105.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 08:22 - pre 129 meseci
Nisam dobro razumeo zasto je ovo prepucavanje. inverter ili fix-speed, sta je bolje?
Normalno da je inverter bolje, ali, treba obratiti paznju oko mnogo faktora.

Koji freon koristi sam klima uredjaj, r410a ili r22, oba dva imaju razlicite parametre (kriticna temp, kritican pritisak, tacka paljenje, tacka mrznenja, gustina , kinematska viskoznost .....)
Prema svih ovim parametrima sve je na strani R410A, ali ako imamo fix speed klima koja koristi r410a i inverter klima koja koristi r22 onda mozda BI MOGLI reci da ce vise grejat fix-speed ali i vise struje potrositi. R22A mislim pri tim uslovima u isparivac isparava do negde -12C, a r410 do -20C, ako je temp. van ovog opsega iskljuci zastita kompresora, zasto ispod te temp. kampresor se pregreje i moze da se mnogo osteti radi same karakteristike ulja gde nastaje termicka degradacija samog ulja tako da se povecava kiselinski broj (acid number) ulja i menja struktura samog ulja i moze nagristi unutrasnjost (cilindar) kompresora. Ali ove uslove kad je fix klima bolja za grejanje od inverter su mnogo male. U 95% slucajeva inverter je bolji za grejanje ( a da ne napominjem ustednja), i jos jedna vazna karakteristika inverora je to da fix-klima radi na 50hz, a inverter in vise (pr.60hz) pa tako da pri veci broj okretaja kompresora postize se veci pritisak a stime i temp. (citaj gasni zakonI PV=nRT)

Ovo je samo moje misljenje

I nema potrebe prepucavana, neka pise ko sta hoce ali neka potvrdi to sa argumentima
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 08:36 - pre 129 meseci
Nema prepucavanja.Ja sam samo bupnuo gresku prodavca i lose formulisao u teksto sto prepisujem kao svoju gresku.
Pozitivno,nateraju me da ucim pa sam upravo dosao do ovoga sto ti pises,kao da si iza mene.

Citat:
Freon R-410a spada u grupu HFC gasova kao i R-134a, koristi se u tipovima uređajima gde i R-22. Poseduje veći kapacitet hlađenja i radi na dosta većem pritisku nego R-22 (čak do 60 bara, pa se zbog toga ne smeju koristiti tankozidne cevi). Za dobar rad uredjaja potreban je vakum u sistemu jer se vlaga sa ovim freonom veže i do 100% više nego kod R-22 freona. Sistem se normalno može dopunjavati.



Prikačeni fajlovi
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
213.240.41.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 08:45 - pre 129 meseci
Pratim ovu temu oko 5 godina(kad sam i kupio prvu klimu), ali sad prvi put i nešto pišem, jer na osnovu ličnog iskustva imam jelte i prava na to. Prvo da se zahvalim svim dobrim ljudima koji su pisali u ovoj temi jer sam stvarno puno naučio.
-Prva klima je panasonik kupljena za 20.000 (sa ugradnjom) pre 5 godina sa spoljnom jedinicom na otvorenom i na promaji. Grejala je solidno do -2c, -3c a za hladnije vreme je nije bilo svrhe uključivati, jer duva mlako.
-Druga je vivax plaćena oko 15.000 sa spoljnom jedinicom na otvorenom ali u zavetrini. Zimi se ne gasi, radila 24h dnevno i grejala jako dobro.Posle 2 godine kupljen galanz za 24.000 umesto vivaxa i dobro grejao bez obzira koliki je minus, radio 24h dnevno.
Sve su 12. Prošle godine ugrađeni grejači u obe spoljne jedinice, za 5.500 kom. , sa potrošnjom od 100w/h, i pale se na -2c ako je klima uključena. Obe klime rade lepo i može se grejati na njih, i na -15 rade bez problema.

Zaključak je sledeći:

Na obične klime se možete grejati, jako bitna stvar je gde se nalazi spoljna jedinica. Ove dve spoljne jedinice su udaljene 15 metara ali je jedna zaklonjena i to je sasvim dovoljno da klima greje i na velikom minusu ako radi non stop. A sad kad su ugrađeni grejači nema nikakvih problema i obe klime mogu da greju celu zimu bez obzira na temperaturu.
Da se razumemo, voleo bi da imam skupu inverter klimu ali na žalost ne mogu da je priuštim. E sad ko ima vremena i zna kako da izračuna posle koliko vremena se otplati razlika u ceni i inverter počinje da se otplaćuje.
Naravno zanemarujemo lični utisak u lagodnosti koju pruža inverter pri hlađenju i grejanju.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 09:17 - pre 129 meseci
Citat:
dedola
-Druga je vivax plaćena oko 15.000 sa spoljnom jedinicom na otvorenom ali u zavetrini. Zimi se ne gasi, radila 24h dnevno i grejala jako dobro.Posle 2 godine kupljen galanz za 24.000 umesto vivaxa i dobro grejao bez obzira koliki je minus, radio 24h dnevno.
Sve su 12. Prošle godine ugrađeni grejači u obe spoljne jedinice, za 5.500 kom. , sa potrošnjom od 100w/h, i pale se na -2c ako je klima uključena. Obe klime rade lepo i može se grejati na njih, i na -15 rade bez problema.

Zaključak je sledeći:

Na obične klime se možete grejati, jako bitna stvar je gde se nalazi spoljna jedinica. Ove dve spoljne jedinice su udaljene 15 metara ali je jedna zaklonjena i to je sasvim dovoljno da klima greje i na velikom minusu ako radi non stop. A sad kad su ugrađeni grejači nema nikakvih problema i obe klime mogu da greju celu zimu bez obzira na temperaturu..

Evo jos jedan covek koji se greje na obicnu klimu, a takvih ima na hiljade, totalno je bespredmetno tvrditi da to ne moze
I ovo apsolutno ne znaci da kvalitetnija klima ne greje bolje od jeftine.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 09:22 - pre 129 meseci
Ma sve to lepo zvuci nego ima jedan podatak koji daju svi proizvodjaci klima uredjaja...a to je

spoljna jedinica n.p.r ---- 1950 m3/h -- vazduha

pa ajde sada ti pokusaj da mi to objasnis sa tom zavetrinom-polozaj spoljne jedinice.........
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 09:31 - pre 129 meseci
Citat:
bakara:
Evo jos jedan covek koji se greje na obicnu klimu, a takvih ima na hiljade, totalno je bespredmetno tvrditi da to ne moze
I ovo apsolutno ne znaci da kvalitetnija klima ne greje bolje od jeftine.


Pa moguce je i grejanje i na RINGLU,fen...........a moze i hladjenje npomocu frizidera...........
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
213.240.41.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 09:57 - pre 129 meseci
Citat:
Zoran Petrović:
Ma sve to lepo zvuci nego ima jedan podatak koji daju svi proizvodjaci klima uredjaja...a to je

spoljna jedinica n.p.r ---- 1950 m3/h -- vazduha

pa ajde sada ti pokusaj da mi to objasnis sa tom zavetrinom-polozaj spoljne jedinice.........

Klima je na terasi, u ćošku između dva zida, ispod plafona od terase. Znači na otvorenom je, nije potpuna zavetrina, a sasvim dovoljno da može da greje na velikom minusu ako radi non stop.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 10:46 - pre 129 meseci
[quote]salermo:
Normalno da je inverter bolje, ali, treba obratiti paznju oko mnogo faktora.

Koji freon koristi sam klima uredjaj, r410a ili r22, oba dva imaju razlicite parametre (kriticna temp, kritican pritisak, tacka paljenje, tacka mrznenja, gustina , kinematska viskoznost .....)
Prema svih ovim parametrima sve je na strani R410A, ali ako imamo fix speed klima koja koristi r410a i inverter klima koja koristi r22 onda mozda BI MOGLI reci da ce vise grejat fix-speed ali i vise struje potrositi. R22A mislim pri tim uslovima u isparivac isparava do negde -12C, a r410 do -20C, ako je temp. van ovog opsega iskljuci zastita kompresora, zasto ispod te temp. kampresor se pregreje i moze da se mnogo osteti radi same karakteristike ulja gde nastaje termicka degradacija samog ulja tako da se povecava kiselinski broj (acid number) ulja i menja struktura samog ulja i moze nagristi unutrasnjost (cilindar) kompresora. Ali ove uslove kad je fix klima bolja za grejanje od inverter su mnogo male. U 95% slucajeva inverter je bolji za grejanje ( a da ne napominjem ustednja), i jos jedna vazna karakteristika inverora je to da fix-klima radi na 50hz, a inverter in vise (pr.60hz) pa tako da pri veci broj okretaja kompresora postize se veci pritisak a stime i temp. (citaj gasni zakonI PV=nRT)





Da potrebno je obratiti paznju na vise faktora a jedan od njih je i kvalitet kompresora jer on je taj koji treba da stvori odredjene uslove da bi freon odradio svoje................a sa padom spoljne temperature faktor KOMPRESOR postaje sve vazniji deo celog sistema..............
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 10:46 - pre 129 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Da li ovaj filter ima svaka klima,ili se moze dodati bez obzira na model ?


Na ovaj/onaj nacin sve klime imaju filtere tog tipa.
Koliko (ne) vredi je druga stvar. To je kao da imas (mini) aspirator. Ima razlike ali opet (primetno) nije cisto.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 10:52 - pre 129 meseci
Citat:
dedola:
Citat:
Zoran Petrović:
Ma sve to lepo zvuci nego ima jedan podatak koji daju svi proizvodjaci klima uredjaja...a to je

spoljna jedinica n.p.r ---- 1950 m3/h -- vazduha

pa ajde sada ti pokusaj da mi to objasnis sa tom zavetrinom-polozaj spoljne jedinice.........

Klima je na terasi, u ćošku između dva zida, ispod plafona od terase. Znači na otvorenom je, nije potpuna zavetrina, a sasvim dovoljno da može da greje na velikom minusu ako radi non stop.



Ocigledno da nisi razumeo moje pitanje " to je kolicina vazduha koju na sebe navlaci spoljna jedinica kako bi razmena toplote bila sto veca .....naveo sam primer 1950 m3/h............a ti razmisli koliki uticaj ima to sto se spoljna jedinica nalazi na terasi.............."
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
213.240.41.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 11:17 - pre 129 meseci
Znam šta si me pitao, ali ne znam zašto si me to pitao. Mislio sam da me to pitaš iz razloga što misliš da možda klima nema dovoljan protok.
-Klima koja je grejala dobro celu zimu bez obzira na spoljnu temperaturu se nalazi u zavetrini, znači kada padaju kiša i sneg ona je suva, kada duvaju i najjači vetrovi ona je u zavetrini.
-Spoljna jedinica klime koja nije mogla da greje kad temperatura padne ispod -2c je na zidu koji kisne i na vetrometini je.
-Iste te klime su grejale odlično celu zadnju zimu bez ikakvih problema sa ugrađenim grejačima koji se pale na -2c.
-Nadam se da sam malo bolje objasnio celu situaciju. Ovo sve što sam napisao su moje klime, i moje lično iskustvo. Izmerio sam 49c na izduvu klime koja je izložena spoljnim faktorima, pri debelom minusu. Mislim da je to ok. Pre 5 godina kad sam je kupio (20.000 sa ugradnjom), najjeftinija inverter klima je bila midea i koštala je oko 40.000+ugradnja. U mom primeru se vidi da je isplativije kupiti jeftiniju klimu i ugraditi grejač u istu, nego invertera, jer treba proći baš dosta vremena da inverter počne da se isplaćuje. Druga je tema koliko je lepše i prijatnije sedeti u prostoriji u kojoj radi inverter nego u prostoriji u kojoj radi obična klima, a relativno je to koja će duže trajati.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 11:19 - pre 129 meseci
evo ja se nisam mogao grijat na obicnu klimu,onda sam uzeo lg inverter 12,on mi je mogao fino ugrijat mal prostor do -5 vani,ispod tog ne moze fino ugrijat,tek sa fujitsu nocria grijem se u svim uslovima,to je moje iskustvo,mene zanima ovo sto ljudi pricaju da se griju na obicne klime na -15 vani,kako,ima li kakvih podataka gdje procitat,ima li kakvo testiranje,nigdje nikad nisam procitao da ta klima uopce moze radit ispod -5 a nekamoli dobro ugrijati u tim uslovima,jel vi znate da mozda najbolji uredjaj na trzistu koji kosta 1500€ na -15 vani ima cop priblizno 2,bas me zanima kolki cop ima ta obicna klima,kolko cesto ide u defrost s obzirom da uvijek kompresor radi maximalno obicna klima bi vise vremena provodila u defrostu nego u grijanju,moze li vise detalja kako se grijete na obicnu klimu,kako trosite,pravo me zanima
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 12:59 - pre 129 meseci
Da ta klima koju stalno pominjes ima COP 2 na -15*C samo budala bi je koristila u Svedskoj, gde si pomenuo da si je video na -20*C :)
Zasto? Jer je tamo duplo skuplja struja i vise od gasa.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja17.08.2013. u 13:33 - pre 129 meseci
slusajuci neke ljude reklo bi se da sve klime mogu grijat na -15,cak i obicne fix,i sve klime imaju cop 3-4 ili 5,uvijek takav cop,ali s drugestrane gledajuci testiranja pravih institucija sve izgleda drugacije
http://imageupload.co.uk/files/91bdgxjliyjqy1anedwo.png
ovo je slika iz jednog takvog DOKUMENTA,kako radi ponajbolja klima na svijetu,tu tacno ima kolki cop i kolko kapaciteta na kojoj temp,znaci otprilike sve druge klime imaju manji cop od ove.
A vi imate izbor vjerovati u dokumenta ili rekla kazala
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6348001 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.