Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366018 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2013. u 12:40 - pre 129 meseci
Nisam jos.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja31.08.2013. u 13:08 - pre 129 meseci
Iduce nedelje idem u kupovinu klima pa reko da li uzeti LECA ili LMCA. Cena im je identicna.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2013. u 11:41 - pre 129 meseci
Ja sam se odlučio za noviji model.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 08:09 - pre 129 meseci
Citat:
drvac:
Iduce nedelje idem u kupovinu klima pa reko da li uzeti LECA ili LMCA. Cena im je identicna.

te bi klime trebale biti iste,otprilike,standard serija,ja bi uzeo ovu noviju jer toplotne pumpe stalno napreduju pa mozda su stavili koju karafeku vise,a sto se tice gasenja ventilatora zar ne mozes piat tamo gdje ti prodaju,oni bi morali znat
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
94.228.236.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 12:55 - pre 129 meseci
Kako ga cenite jel dobar ovaj Fujitsu ASYG12LLCB INVERTER za dnevni boravak 24m2 za 60.000din http://www.coolshop.rs/fujitsu-klima-uredjaj-asyg12llca-inverter I interesuje me jel inverter ne ide u defrost ko obicna klima,jel ne prestaje sa grejanjem tj konkretno ovaj model me interesuje posto u uputstvu(http://www.fujitsu-klime.co.rs/pdf/ASYG12LLCB.pdf) pise da kao staje na par minuta :)
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 13:02 - pre 129 meseci
svaka klima ide u defrost,da ne ide nebi mogla radit :-).
O tom uredjaju si mogao vec procitat na temi,svi proizodjaci imaju jeftine,standardne i top modele,taj koji ti pitas je jeftini model fujitsu a,tako kosta i ne mozes ni ocekivat cuda od njeg,ali da dobro hladi i fino grije dok ne dodje prava zima to da,malo ce trosit struje bice ugodan osjecaj uz nju,u svakom slucaju ja bi prije uzeo nju nego samsung,lg,beko itd .....
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
94.228.236.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 13:34 - pre 129 meseci
Pa razmisljam se dal se isplati da se kupi neka skuplja klima od ove,jer 60 000 nije malo a ona ako zeza na -5C* to nije inverter to je nazovi inverter.pa ja kuci trenutno imam Midea MSG-12HR-QB4 koja odlicno hladi (izolovanu sobu sa alu stolarijom)sobu od 20m2 i do -10C* greje odlicno.Naravno pozeljno je da startuje do -3C*.Ne ledi lepo joj radi defrost,trosi oko 1400W(merio sam amper klestima) imam je vec 5godina,nikad nije dopunjena freonom, 5-6C* na izduv kad hladi,i 45-55C* na izduv kad greje,bez kvarova i na kraju krajeva placena je samo 18.000din .Mozda joj znaci zavetrina,nije izlozena suncu,kisi,snegu.Jeste izolacija je 10cm i to se oseca.Stvarno sam u dilemi,mada ova nova klima bi bila izlozena vetru spoljna jedinica bi bila na zapadnoj strani kuce,tu bi i sneg padao na nju,a koja je po tebi preporuka za grejanje msm koju bolju od ove da razmotrim i to pa da ovi dani odem da uzmem.Doduse ova midea je bucna,ne mnogo ali kakve klime ima bucna je to joj zameram,ali isto u toku grejanja sam pazio da je iskljucim nakon defrost-a inace za par zimskih dana bili bi u santi led-a . A sta mislis za ovu Daikin http://www.acs-klime.rs/DAIKIN_FTXN-L9.php 66 000din,al pa ona je 9000 btu. ili Gree GWH12KF-K3DNA5A http://www.acs-klime.rs/GREE_Change_GWH.php za 54.000din. Dilema je velika

[Ovu poruku je menjao maks319 dana 03.09.2013. u 14:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao maks319 dana 03.09.2013. u 14:57 GMT+1]
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 14:03 - pre 129 meseci
Svaki inverter bolje grije od svake obicne klime,ako tebi na -10 grije obicna,tebi ce onda najjeftiniji inverter zapalit kucu kolko ce je pregrijat :-).
Sto se tice izbora imas teme preko 200 stranica,znaci mozes doktorirat klime :-).
Ja da bi se grijao samo na klimu bez pomoci drugih grijalica morao sam kupit klimu od 1000€,i to je bila najjeftinija opcija koja RADI,a prvo sam imao obicnu pa onda inverter koji nije top klasa,pa na kraju tek kad sam kupio top klasu onda sam rijesio grijanje,meni ni obicne ni jeftiniji inverteri nisu mogli grijat cijelu zimu,ako tebi obicna moze grijat na -10 onda ne trazi dalje kupi istu
 
0

dedola
elektricar

Član broj: 191031
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 14:06 - pre 129 meseci
Čekaj malo, ti hoćeš da kažeš da si klimu platio 18.000 dinara, da nije inverter, da je u zavetrini i da na izduvu imaš oko 50c kad je napolju -10. Jel to lično tvoje iskustvo ili si video ili čuo od nekog drugog.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
94.228.232.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 15:22 - pre 129 meseci
Nisam cuo,to moja klima,ali evo kako moze da se ogreje.
Kad je ventilator na minimum 55C* pici kad je medium oko 45C* a kad je na max nema nista od grejanje oko 38C* i zakove u defrost na svaki sat vreme i to si ima solidno inje na nju.Naj optimalnije mi je minimalna brzina ili srednja,zavisno od spoljne temperature,jeste da treba dosta vreme ceo sat kad je -10C* da se digne na 22C u sobu sa otprilike 16-17C* sobne temperature,ali uglavnom ukljucivao sam je oko 15h popodne pa uvece do 22h.Naravno kad je velika vlaznost napolju u sobu nece vise od 20C da bude,ali posto sam na selu i uvek je hladnije za jedno 2C za razliku od grad,ova klima odlicno greje,ali i trosi .evo slike gde stoji.U sustini radila je retko kad do -15 ali bio je suv vazduh,sa vlaznim i s ovu klimu se nece ogrejete,jos ako nemate izolaciju,prozore,vrata,pisi propalo .Zato kad pogledam treba mi inverter za drugu sobu,jer je ipak veca a i spoljna jedinica ce da ga nadrlja ima da bude zavejana i to me dosta brine.A mana je to sto kad ode u defrost na 3-5min jednostavno se oseti da je hladno
https://www.dropbox.com/s/kjie0hihwkce93q/DSC_0372.jpg https://www.dropbox.com/s/haykjlaxs26db9f/DSC_0373.jpg Inace radovi su u toku oko kuce .I kad su mi montirali klimu,zalemili su cevi kod unutrasnje jedinice,ali dobri montazeri bili i nemam problema sa njom,nemam ni s vivax,samo ona bolje greje,brze,jaca je,nekako robusna spoljasna jedinica a ova ko detence .
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 18:30 - pre 129 meseci
Citat:
maks319:
Kako ga cenite jel dobar ovaj Fujitsu ASYG12LLCB INVERTER za dnevni boravak 24m2 za 60.000din http://www.coolshop.rs/fujitsu-klima-uredjaj-asyg12llca-inverter I interesuje me jel inverter ne ide u defrost ko obicna klima,jel ne prestaje sa grejanjem tj konkretno ovaj model me interesuje posto u uputstvu(http://www.fujitsu-klime.co.rs/pdf/ASYG12LLCB.pdf) pise da kao staje na par minuta :)


Bas kada sam se raspitivao za klime se pojavio taj model LLCB. Cak sam i na ovoj temi pitao da li je cena od 10 000din koliko je skuplji model LECA opravdan.
Izmedju ova dva modela razlika nije u radu na nizim temperaturama -10 -15c sto se moze videti iz tabele utrosnene stuje i dobijene toplote, vec je razlika na temperaturama od npr +5C gde LECA sa mnogo manje struje daje vecu toplotu. A kako je u Beogradu prosecna zimska temperatura u plusu iz toga se zakljucuje zato je LECA bolji izbor. Bas iz razloga bolje efikasnosti na visim temperaturama dok su gotvo slicne na nizim.




Prikačeni fajlovi
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
94.228.232.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 21:53 - pre 129 meseci
Sad ispade da uzmem ili ovu Gree GWH12KF-K3DNA5A ili taj fujitsu od 60.000din ,mislim stvarno ne znam dal da uzimam u obzir skuplje klime,ipak za ove pare koje se daju kotao cu da kupim za grejanje na drva ionako cu nekad da uvedem centralno ali za sad ce ipak klima da radi .i dalje sam u dilemi.Navodno je ovaj Gree 17 000 btu kad greje,kolko je to tacno pojma nemam
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 22:08 - pre 129 meseci
Pored vrhunskih inverter klima , kotao i ostali vidovi grejanja ne mogu da se porede. Imam etazno razvedeno po kuci, sama pomisao da moram da kupujem opet ugalj ili drva pa lozenje pa pepeo pa izbacivanje djubreta iz kotlarnice jednostavno je nepordivo. Pa moras sve da platis odjedanput pa moras da smestis ogrev pa svadja ko ce da lozi pa na svaka dva sata mora neko da visi u kotlarnici ma uzas. Ne samo sto je grejanje na klime jeftino nego i gospodski i konforno. Prosle zime sam se po prvi put grjao na jednu klimu i malu TA pec u druigoj sobi. Zakljucak ukucana je da se nikad lepse nismo ogrejali i za nikad manje pare.
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
94.228.232.*



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2013. u 22:41 - pre 129 meseci
ma jeste to da je cisto nema sta to stoji :),ali eto sad sam u dilemi dal Gree ili Fujitsu da uzmem.A kopka me dal da uzmem neki skuplji model,mada dve klime od po 55 000 ce nadmase jednu od 100.000 po pitanju trajnosti plus ce izadje neka nova tehnologija :) to nema sta da pricamo
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 00:36 - pre 129 meseci
mogao si svuda procitati ako je grijanje u pitanju da su inverteri bolji,bolje griju,manje trose struju,ugodnije je u sobi s njima,znaci kad si to rijesio onda medju inverterima imas proizvodjace top,srednje i jeftine,top su toshiba,daikin,mitsubishi,fujitsu...srednji mozda lg,samsung ...... jeftini su ostali razni kinezi......Kad si to rijesio svi ti proizvodjaci imaju svoje top modele,standard modele i jeftine modele,znaci jedan fujitsu ima od 550€ do 1000€,sve sto se vise protegnes dobices bolji uredjaj i bolje ces se i jeftinije ogrijat,na tebi je da odaberes,kad je grijanje u pitanju ja se nebi zezao nego bi izabrao ozbiljnog proizvodjaca,a kad vec pitas za fujitsu serija llcb je najjeftinija,ne znaci da mozda nece odradit posao,ali serija leca odnosno lmca je skuplja nesto sitno (do 100 €) a puno je bolje rjesenje,bolje grije,manje trosi,kvalitetnije odradjena,ne treba gledat tako sitnu razliku u cijeni ako ces se grijat na to
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 01:25 - pre 129 meseci
Citat:
drvac:
Iduce nedelje idem u kupovinu klima pa reko da li uzeti LECA ili LMCA. Cena im je identicna.

Kolega pitao sam klima centar.hr o tvom zanimanju dali lmca gasi unutrasnji ventilator kad stane kompresor,i ostale bitne razlike medju njima,odnosno poslao sam im mail.
Njihov odgovor je :


"Poštovani,

Kada Fujitsu inverter klima uređaj radi u funkciji grijanja i detektira da je postigao postavljenu temperaturu, vanjska jedinica će se
isključiti, a ventilator unutarnje jedinice nastaviti će s radom pri maloj brzini.

Najveća razlika između serija LECA i LMCA je u dizajnu unutarnje jedinice.
Osim dizajna, postoji mala razlika u dimenzijama unutarnje i vanjske jedinice.

Zbog uvođenja novih razreda energetske učinkovitosti, serija LMCA ima energetski razred A++ u hlađenju i A+ u grijanju, dok je serija LECA
imala klasifikaciju po starom (A energetski razred u hlađenju i
grijanju).

S poštovanjem,

Horvat
prodaja

www.klimacentar.com"


Znaci dobio si odgovor da se ne gasi ventilator,radi kao nocria npr,a ostalo nista sto vec ne znamo,o razredima dizajnu itd,mislim da su to iste klime samo drugacije upakovane:-)


 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 07:45 - pre 129 meseci
Ako već imate 2 klime i razvedenu instalaciju za centralno grejanje, zašto ne pokušate da od klima uređaja napravite toplotne pumpe vazduh-voda?
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 09:05 - pre 129 meseci
to bi bio samo pokusaj,prave toplotne pumpe zrak-voda koje su tako konstruisane imaju manji cop nego zrak-zrak,kolko bi tek manji cop bio kad bi pokusavali prepravljat nesto sto nije predvidjeno tako
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 09:16 - pre 129 meseci
Znam čoveka koji je sam sa dve klime budžio nešto. Umesto unutrašnje jedinice je napravio izmenjivač i uveo ga u sistem centralnog grejanja. Ne znam koliki mu je COP ali se čovek greje na to.
 
0

NePa

Član broj: 222337
Poruke: 356



+19 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2013. u 10:18 - pre 129 meseci
Procitao sam skoro celu temu, bilo je mnogo , mnogo korisnih saveta ... pa ajde da se i ja aktivnije ukljucim

Iz svega procitanog ubedjen sam da grejanje u stanu na duze vreme mogu da resim klimama, obzirom da mi se cini da ce nama tako najvise odgovarati. Najcesce smo i ja i supruga na poslu od 9-17h...
Skica stana ispod je tacno proporcionalna kao u stvarnosti.



Uploaded with ImageShack.us

Dakle stan na drugom spratu kuce iz 70 tih godina, cca 65m2. Spoljna izolacija nije radjena, znaci samo cigla, malter i boja. Zidovi - cigla u 25, stolarija dupla drvena sredjena prosle godine podosta, minimalna strujanja vazduha od spolja.
Sa leve i desne strane stanovi u drugim kucama, koji se greju. Odozdo parket, a ispod je takodje stan koji se do polovine stalno greje zimi sa sporetom na drva. U donjem stanu ispod - isti raspored kao i kod nas.
Gore ploca, koja je sa tavanske strane oblozena najlonom i stiroporom 5cm (samo naredjan stiropor, nije radjena konacna podna izolacija). Krov uradjen pre 4 godine komplet, sa izolacijom.
Spoljna izolacija kompletne kuce, mozda i neka nadgradnja ce biti radjena sigurno u naredne 2 godine.

Do pre 5 godina smo se i mi grejali na drva + termo peci. Kada smo 2008 postavili 3 obicne Samsung klime - prvenstveno zbog hladjenja, 1 x 12, 2 x 9, ukapirali smo prve zime da i sa njima podosta mozemo da zavrsimo posao zimi, pa cak
i da grejanje resimo samo klimama.Pred sledecu zimu smo izneli sporet i ratosiljali se drva. Nasa iskustva za tih 5 godina sa fix klimama, je da do skoro pa -5 .. -7 nemamo nikakvih problema, temperatura je 23-24 bez problema. Problemi nastaju ispod -7, kada smo morali da dogrevamo termo pecima ili uljanim radijatorom. Nismo neki zimogrozljivi ljudi, te nam je prvenstveno da dnevni boravak + kuhinja sa predsobljem ... cca 31 m2, moze da se greje klimom i u tim danima kada je ispod -10C. Sobe ionako nismo nikad nesto preterano grejali 19-20C. Racuni za struju nisu bili veliki, sve u granicama ekonomicnosti, i jeftinije nam je nego sa drvima odkako smo presli na klime i termo peci, a o komforu da ne pricamo.

Zato sam citajuci ovu temu resio da se dam u nabavku nekog boljeg invertera, koji bi bio postavljen na istom mestu u dnevnom boravku gde je sada samsung 12. Taj samsung 12 bi posle dorade (ugradjivanje dodatnog grejaca kompresora
i tacne) presao u sobu 1, umesto samsunga 9. To je neka moja ideja, e sad :

1. Koji bi inverter mogao da nam na duze vreme zavrsi posao ? (recimo da sledecih 10 tak godina ne mislim da ista vise radim sto se tice grejanja, sem mozda kupovine jos neke kvalitetne klime)
Citajuci sve u ovoj temi, izbor mi se nekako suzio na Fujitsu LE12, LU12, LT12, ili mozda i Nocriu 14
2. Ukoliko se uzima neki od Fujitsu, Toshiba, itd... skupljih ivertera, cca 80-100 kdin, kolika je tu razlika u sposobnosti za grejanje u odnosu na jefitnije njihove modele ? Tj, dali bih mogao da imam gartnovano grejanje u tih 30 tak
m2 i sa jeftinijim inverterom i na -15C, bez obzira sto mozda racuni za struju da budu malo veci ?
3. Kolika je trajnost top Fujitsu invertera, tj dali i dugovecnost opravdava njihovu cenu ? .. recimo lt12, nocria 14
4. Dali se ova dogradnja samsunga 12 isplati, tj kolko cu time da dobijem u grejanju ?
5. Ne znam koliko ti inverteri jako duvaju topao vazduh, pa pitam dali ce mozda da bude problem obzirom da ce ipred njega da bude komoda sa audio i video uredjajima, tj kakvu temperaturu mogu oni da ocekuju na 2m od njega ?
Ta pozicija invertera (gde je sada samsung 12) po mom misljenju najvise odgovara za ostatak stana, jer se vrata izmedju predsoblja + kuhinja zimi uvek drze otvorena, te je i postojeca klima uspevala da zagreje i tu prostoriju.
Harmonika vrata izmedju dnevnog boravka i kuhinje su takodje , zimi, non stop otvorena.

6. i pitanje svih pitanja ... ja ne sumnjam u kvalitet tih uredjaja, znam dobro sta je kvalitet, obzirom da imam podosta skupih elektro uradjaja, ali ipak se klima kupuje van BG-a, zivim na jugu srbije, kako je tu resena garancija, godisnji servisi, eventualni neplanirani servisi ...itd ? Ja sam ovih dana kontaktirao neke od prodavaca i uvoznika recimo za Fujitsu, ali mi sve to nekako, bar na prici izgleda nesigurno ... neki ne motiraju van Bg-a, neki kazu da moze bilo koji servis koji radi klime, da namontira , ali da on-serviser i garanutuje za sve to ! Ovde nema, niti negde blizu ovlascenog servisa za fujitsu. Dali je neko iz unutrasnjosti uzimao fujitsu invertere, kako je regulisana garancija, redovni godisnji servisi...itd ?

Ovo oko kupovine dobrog invertera i dogradnja fix samsunga 12,rasporeda klima u stanu je moja zamisao, ukoliko neko ima drugaciju ideju, tu sam da slusam

Hvala svima koji su imali strpljenje da citaju ove moje pisanije ... nadam se da vas nisam smorio ... pomagajte !

[Ovu poruku je menjao NePa dana 04.09.2013. u 11:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao NePa dana 04.09.2013. u 11:36 GMT+1]
1xVivax Gexi 12 (2013) - 40-55m2 (23-25C)
1xGeneral LLCA09 (2015) - 15m2 (24 C)
2x General LMCA12 (2017) - 40m2 (23-24C)
1xFujitsu 12LMCE (2020) - 31m2 (24C)
1xFujitsu 07LMCE (2022) - 15m2 (20-24C)
2xFujitsu 12LMCE (2021) - nemontirane
2xFujitsu 07LMCE (2021) - nemontirane
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366018 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.