Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366432 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja13.10.2013. u 22:11 - pre 128 meseci
Fujitsu je jedan od 3 ili 4 vodeca proizvodjaca,zajedno sa toshibom mitsubishijem daikinom,svaki od njih radi posao,znaci hladi grije odlicno,fujitsu ima najbolju cijenu,i kome treba klima za grijanje hladjenje je odlican izbor,a niza cijena moguce da se negdje odrazi,npr naa toj sminci plastici,iako do sad nisam cuo za ovakav problem,a toshiba se ne moze naci po cijeni fujitsu a,toshiba kosta kao mitsubishi a ako vec dajem tolike pare uzeo bi mitsubishi jer je sam vrh,ali i sam sam kupio fujitsu zato sto najbolje opravdava svoju cijenu
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 07:39 - pre 128 meseci
Citat:
tomasimic:
Citat:
anon301718:
Citat:
Zoran Petrović:
Evo malo podataka..................

Fujitsu asyg 12 lt ----- compressor assy 808-884-80 twin rotary

e sada modeli za Americko trziste.....a to je izmesana serija LU-LT-LGC

Fujitsu asu 9 rlf ------ compressor..........5ss072xaa
Fujitsu asu 12rlf--------compressor .........da89x1c-20fz2
Fujitsu asu15 rls--------compressor..........808-884-80

Mozda nekome ovo bude interesantno.....mislim da nisam pogresio neko slovo ????
U principu Fujitsu ugradjuje kvalitetne kompresore koje takodje koriste i Toshiba,Panasonic..........
ukucaj te ove brojeve i pokazace vam ko ugradjuje ove kompresore u svoje klime.

[Ovu poruku je menjao Zoran Petrović dana 25.12.2012. u 13:20 GMT+1]


FUJITSU--- koje kompresore koristi za neke modele........

as.. 07 LGC --COMPRESSOR br.--5ss072xaa
as.. 09 LGC -- COMPRESSOR br.--5ss072xaa
as.. 12 LGC -- COMPRESSOR br.--da89x1c-20fz
as.. 14 LGC -- COMPRESSOR br.--808-903-80(b)




Kako i gde videti u spoljnoj jedinici koji compressor ima fujitsu nocria?





Kada Fujitsu koristi brojcanu oznaku za kompresor " najcesce " je upitanju Sanyo kompresori.Probaj da pronadjes koji je kompresor u ovoj klimi

http://www.mhiaa.com.au/index.php/SRK-ZJX-Series.html

pogledaj model Mitsubishi SRK50ZJX-S1 pronadji koji je kompresor u ovom modelu.

Inace ta firma koja je proizvodila kompresore pod Sanyo brendom sada je deo Mitsubishi grupe.Sanyo-Dalian je i pre proizvodio kompresore po licenci Mitsubishi grupe.
Mada cini mi se da sam negde procitao da je u Fujitsu nocria nalazi Toshiba twin rotary kompresor.
Ja licno mislim da je u pitanju Mitsubishi kompresor a jedini nacin da se proveri je da se otvori spoljna jedinica i pogleda.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 07:52 - pre 128 meseci
Evo probaj i ovde da pronadjes ............

http://www.bvtpartners.ee/page...l_manual_10-SR-T-091-D_ENG.pdf

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 10:12 - pre 128 meseci
Citat:
Sylvester: Pa ok, onda je jasno da se za te pare ne moze uzeti dobar inverter :)
Znaci ostaje samo Toshiba
Citat:
Sylvester: Pa ok, onda je jasno da se za te pare ne moze uzeti dobar inverter :)
Znaci ostaje samo Toshiba


A zasto mislis da je je Toshiba bolja od npr. Mitsubishi heavy.Sta je to sto Toshibu cini boljom od ostalih?Da li ti imas neka iskustva ili samo pricas napamet.Ja bih rekao da je Mitsubishi institucija u odnosu na Toshibu.
 
0

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+17 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 18:47 - pre 128 meseci
Ok, ili Mitsubishi, nebitno je. Sve su to visoke klase, iznad Fujitsua. Toshibu navodim kao primer jer sam video kako radi. Mitsubishi nisam
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 20:10 - pre 128 meseci
Pa odlicno ako si imao prilika da je vidis kako radi.......onda si sigurno primetio da kada Toshiba 16 BTU izduvava 738 m3/h stepen buke je 45 db.Za mene je to nesto mnogo buke u radu a da te podsetim da Fujitsu LT kada izduvava 850 m3/h stepen buke je 43 db.Govorim o suzumi plus koja kosta 117000 dinara.Imas one tabele pa pogledaj koji su kapaciteti koje isporucoje na odredjenim spoljnim temperaturama a nemoj da zaboravis da na potrosnju struje koju prikazuje Toshiba treba da dodas i potrosnju struje unutrasnjeg i spoljasnjeg ventilatora jer u tim tabelama je prikazana samo potrosnja kompresora.Pa iz toga napravi COP vrednost............. ja tu nista ne vidim da pripada " visokoj klasi ".Naravno da su kompresori koji se ugradjuju u Toshiba klime dugotrajni --- pa kada male kapacitete toplote isporucuju mora i da dugo traju a koliko ce da te ogreju to je pitanje.Ali ako hoces vece kapacitete Toshiba moze i to da ti pruzi ali ima da platis mnogo mnogo skupo.Obrati paznju na onim tabelama kaze " opterecenje kompresora 100 % " nema vise toliko toplote daje i cao ako hoces vise kupi vecu klimu.Da ne mislis da je pricam da je Toshiba losa klima naprotiv ona je odlicna klima ali vise joj prilici neka toplija klima nego kontinentalna klima gde temperature mogu da odu i dosta nisko a i dosta je skupa za nas standard.Mnogo je skupa za ono sto pruza mislim da Fujitsu ima bolji odnos cena=kvalitet.
Zbog cega mislis da je LG pripadnik visoke klase a Fujitsu nije...............
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 21:30 - pre 128 meseci
Pusti ga ne zna sta prica :-)
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja14.10.2013. u 22:57 - pre 128 meseci
Neko vidi samo ono što on hoće da vidi. Kod Toshibe su podaci o o kapacitetima dati na nominalnoj snazi kompresora (100% load) a kod Fujitsua MAX kapaciteti. U engineering databook-u Toshibe postoji tabela u kojoj se lepo vidi da je na +7 stepeni kapacitet grejanja 4220 w, a potrosnja 950w kao i u brosurama kapacitet 4,2(0,5 - 6,7)kw.Kod Fujitsua LT12 na +7 stepeni kapacitet grejanja 6,5kw a potrošnja 2kw. Fujitsu LT12 je deklarisan sa 4,0(0,9-6,5) kw.Ova dva uredjaja imaju skoro identičnu cenu.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 08:06 - pre 128 meseci
Lose citas tabelu za Toshibu.Kada sam bio u dilemi da li da kupim Toshibu daisekai 5 ili Fujitsu 12 LT obratio sam se uvozniku za Tosibu a u Srbiji sam kontaktirao njih dvojicu da sada ne pominjem imena jer ce " super Mario " da kaze da ja nekog raklamiram.Iz jedne firme sam dobio odgovor da Toshiba moze i vece kapacitete da isporucuje .....ALI ............u drugoj firmi covek koji jako dobro poznaje temu mi je objasnio da to nije moguce.......Osnovni cilj Toshibe je usteda struje odnosno mala potrosnja struje.Jedine dve firme koje vode racuna o potrosnji struje su Daikin,Toshiba.....OCUVANJE COP VREDNOSTI je GLAVNI CILJ dok Fujitsu,Mitsubishi,Panasonic.....raspale po grejanju pa COP vrednost ode dole.Takov pristup Tosiba sebi nebi dozvolila nego kupi vecu klimu.Drugo u tabelama ti lepo pise " opterecenje kompresora 100 % " ti NEMOZES da opteretis kompresor vise od 100 % u " inverterskom modu " rada--- tako je elektronikom podesen rad klime.A to o cemu ti pricas a vezano za nominalni kapacitet npr. Fujitsu LT na +7 c daje 4 kw toplote to je nominalni kapacitet i tada kompresor nije opterecen 100 % nego moze i vece kapacitete da pruzi a takve tabele daje i Mitsubishi.Mitsubishi kada zeli da prikaze kako njegova klima trosi malo struje on prikazuje tabele gde OPTERECENJE KOMPRESORA NIJE NA 100 % nego manje a potrosnja struje i COP vrednost su odlicni.Kod Toshibe lepo pise KOMPRESOR 100 % nema vise...........tako je u podesen rad klime koju regulise elektronika.A mozes da vidis u specifikacijama za Toshibu i vecu potrosnju struje nego sto se nalazi u onim tabelama .....................ali tu vecu potrosnju struje postizes samo kada je u modu POWER-FULL dok u " inverterskom modu " nemozes da nateras Toshibu da pruzi vece kapacitete od onih koji su dati u tabelama -- engeneerig data book Toshiba --.To je bio jedini razlog zbog koga je nisam kupio Toshibu daisekai 5.One tabele su podaci koje daje Toshiba za ceo svet i ljudi su lepo napisali OPTERECENJE KOMPRESORA 100 % u " inverterskom modu " rada.
Takodje za Fujitsu imas MAX potrosnju 2.6 kw struje a tu potrosnju nemas u tabelama.....zato sto ta potrosnja struje se postize samo u POWER-FULL modu kada se zaobilazi inverterski sklop.

[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 15.10.2013. u 09:58 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 08:27 - pre 128 meseci
Evo pogledaj ovde o cemu sam ti pricao na primeru Daikin ururu-sarara........

http://favorit-klimatici.com/w...5%D0%BD.%D0%B8%D0%BD%D1%84.pdf

Uporedi model FTXR 28 i model FTXR 50............tu su dati MAX kapaciteti .Zar ti mislis da ovaj model FTXR 28 ne moze da isporuci mnogo vece kapacitete............naravno da bi mogao .......ALI........elektronikom je odredjen njegov rad da bi se ocuvala vrednost COP-a.Ti takodje nemozes da nateras ovu klimu FTXR 28 da pruzi veci kapacitet u " inverterskom modu " rada jedino to mozes da postignes u POWER-FULL modu kada se zaobilazi inverterski sklop.Kopresori u ovim modelima Daikina su potpuno identicni " 2YC 36 CXD ".
Kapaciteti su dati u TC/PI i jos ima i podatak o kolicini izduvavanja AFR.To je ukupna potrosnja struje klima uredjaja.Dok kod Toshibe nema tih podataka nego samo potrosnja/kapaciteti kompresora.


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 15.10.2013. u 09:54 GMT+1]
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 10:46 - pre 128 meseci
Kao prvo, nigde se ne spominje MAX kapacitet u ovom pdf-u ,već nominal (rated) kapacitet. Model model FTXR 28 u tabeli specifikacije uređaja piše , grejanje min 1,3kw standard 3,6kw maximum 5,0kw i potrošnja minimum 0,25kw nominal 0,7kw i maximum 1,41kw. Znači kao i u donjoj tabeli gde su dati nominalni kapaciteti grejanja na +6 stepeni 3,6kw i potrošnja 0,7kw. Tabele koje daje Fujitsu su kako ti kažeš u POWER-FULL modu.

Evo pogledaj ovo , a inače potiče sa linkova koje si ti okačio
http://www.energimyndigheten.s...st=1391,1337&extended=true
Iz ovoga se vidi da Toshiba može da da iste kapacitete kao Fujitsu iz iste klase i veličine uređaja.
Ja pretpostavljam da ti ovo već znaš ali neka pogledaju i drugi.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 10:51 - pre 128 meseci
Nedavno sam montirao jos dve inverter klime. LG Hero CS12AF i Fujitsu 07LECA (potseticu pored ovih vec nekih 3-4 god koristim Fujitsu 12LGC i Midea 12HRDN1).
Za obe klime instalacije i postavku sam radio sam. Montiranje jedinica, busenje rupa, postavku kanalica, izolaciju i postavku cevi, strujnih kablova. Duzina je oko 6m instalacije za obe klime. Na kraju sam zvao servis da mi poveze instalacije i vakuumira klime i zvanicno pusti u rad. S jedne strane ima i ustede, a s druge (bitnije), posto sam vec u mogucnosti, siguran sam da ce bar ovaj deo koji sam sam radio biti uradjen kako treba.

Iako jos pravo grejanje nije pocelo utisci su sledeci:

07LECA, greje prostoriju od oko 15ak m2, dobro izolovanu. Izuzetno zadovoljan klimom, lepo i tiho radi. Na quiet je prakticno necujna, prede kao macka. Za performanse grejanja cemo sacekati neke nize temperature. Posto imam i stariji model 12LGC (koji recimo Sylvester pljuje, a ja ga i razumem zasto..), rekao bih da je LEC za klasu kvalitetnije uradjen uredjaj od 12LGC. Kvalitetnija i unutrasnja i spoljasnja jedinica, nema krckanja, cudnih zvukova (prolazak freona), puckanja i slicno. Na sve ovo sigurno utice i duzina instalacija (ovde je 6m a kod 12LGC imam minimum od 3m, dok sam pre toga imao i manje i tak tada je bilo katastrofa..). Znaci ko ima uslove, prilikom ugradnje invertera neka slobodno produzi instalaciju na 4-5m, isplati se. Uredjaj lepse radi, a trebalo bi nesto manje i da trosi.
Jedina, uslovno receno, mana uredjaja je temperatura izduva, koju ovaj model moze da obori na nekih ~500w. Tu dolazimo do one price o komforu (nije sve u ustedi). Ako duva na low ili medium, ovaj mlak vazduh moze da predstavlja problem za one koji borave u prostoriji (pre svih deca), narocito ako je prostorija veca. Oseti se kako pirka promaja tj hladno. Kod 12LGC a narocito Midee nemam taj problem posto je njihov minimlni izduv oko 0,9 tj 1,2KW. Ispod toga, nema vise, tj gasi unutrasnju. problem eliminisem tako sto je drzim na quiet, u ovom modu se ne oseti.

LG Hero CS12AF, turski model. Navodno turske su se nesto vise kvarile od Korea (kojih vise ni nema na trzistu), ali sam dobio full 5godina garanciju od LGa, bila neka akcija na Inverter V modele (nije uslovljeno godisnjoim servisom). Montirana takodje sa 6m instalacije. Vizuelno lepo izgleda i odaje utisak kvaliteta (sto se ispostavilo kao greska). Prilikom instalacije sam "bacio pogled"u deo gde je kompresor i elektronika, (vidi se malo kada se skine poklopac gde se montira strujni kabl). Mnogo jeftinije uradjena naponska jedinica od Fujitsua, bar vizuelno. Kod fujitsua su velike zavojnice, feriti, ovde samo "nesto sitno", neki chopper, sta li...:) Kao sto rekoh, rano je jos za utiske o kvalitetu rada pri grejanju ali za sada stvari su sledece... IZUZETNO losa plastika unutrasnje jedinice. Krcka konstantno, tacnije to nije krckanje vec PUCANJE. Verovatno kruta plastika, sta li, iskreno nadam se da ce se vremenom "razraditi", posto je ovo ravno katastrofi. Ono sto je olaksavajuce je sto je klima montirana u predsoblju, gde indirektno greje ceo sprat (3manje sobe i kupatilo). Ali cak i u drugoj prostoriji (uz otvorena vrata naravno), jako, jako iritira. Drugi problem..kada dostigne zadatu temperaturu klima zatvara krilce (sto je s jedne strane ok posto ne duva hladan vazduh koji svi inverteri obrcu kako bi ga terali kroz senzor), ali kada ga ponovo otvori ne pamti prethodni polozaj!! Debilana, morao sam da skinem krilce i sada mi je estetski sve dosta ruznije.

Prikljucen je merac potrosnje pa cu polako poceti i da merim potrosnju uredjaja, postovau ovde za neki period.

Jos jedna interesantno stvar je sto cu od ove godine ovim klimama probati grejanje, indirektno, u kombinaciji sa grejanjem na cvrsto gorivo. Pri jacim minusima zagrevam vecu prostoriju (lozim ugalj) iz koje ce sve spoljasnje jedinice uzimati toplotu (i izduvavati napolje). Znaci ni jedna od 4 invertera, prakticno, ne bi trebalo da radi ispod 0c ;) Ali o ovom mom projektu, u nekom narednom postu, postavicu i fotografije kako je to izvedeno, kako izgleda, kao i konkretne rezulate tj potrosnju.

[Ovu poruku je menjao baggio dana 15.10.2013. u 12:12 GMT+1]
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 12:32 - pre 128 meseci
Citat:
ako td:
Kao prvo, nigde se ne spominje MAX kapacitet u ovom pdf-u ,već nominal (rated) kapacitet. Model model FTXR 28 u tabeli specifikacije uređaja piše , grejanje min 1,3kw standard 3,6kw maximum 5,0kw i potrošnja minimum 0,25kw nominal 0,7kw i maximum 1,41kw. Znači kao i u donjoj tabeli gde su dati nominalni kapaciteti grejanja na +6 stepeni 3,6kw i potrošnja 0,7kw. Tabele koje daje Fujitsu su kako ti kažeš u POWER-FULL modu.

Evo pogledaj ovo , a inače potiče sa linkova koje si ti okačio
http://www.energimyndigheten.s...st=1391,1337&extended=true
Iz ovoga se vidi da Toshiba može da da iste kapacitete kao Fujitsu iz iste klase i veličine uređaja.
Ja pretpostavljam da ti ovo već znaš ali neka pogledaju i drugi.


Mozda se ja nisam dobro izrazio........svaka klima ima dva rezima rada " inverterski " i "power--full".Prvi mod je pametan i njega kontrolise elektronika a drugi mod ima za cilj da natera kompresor za sto vecom kolicinom toplote.Zato sam ti napisao da u specifikaciji za Fujitsu LT max potrosnje struje iznosi 2.6 kw a te potrosnje nema u tabelama jer se ta potrosnja postize samo kada " pritisnes dugme na daljinskom POWER--FULL ".I zato NE-postoje tabele u POWER--FULL modu.

Pogledaj jos jednom tabele za Daikin ururu-sarara koje se odnose na kacitet/potrosnja struje...........koje su izrazene u TC/PI......pa dole ispod imas objasnjenje

SYMBOLS
TC -- totalcapacity

E kada to budes pogledao ti razmisli da li tu pise "rated-ocenjen" kapacitet ili pise " TOTAL-KAPACITET"

A ja ti kazem da TC predstavlja total-kapacitet u " inverterakom " modu rada klima uredjaja...........Moze Daikin da pruzi i veci kapacitet ali moras da pritisnes dugme na daljinsko POWER--FULL.
Drugo ovo sto si okacio kapacitete za Toshibu i Fujitsu nema blage veze o onome sto sam ja pisao jer ovo su modeli za SKANDINAVSKO TRZISTE --- pa vidis valjda oznake ovih klima pise NORDIC.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 12:44 - pre 128 meseci
Citat:
ako td:
Kao prvo, nigde se ne spominje MAX kapacitet u ovom pdf-u ,već nominal (rated) kapacitet. .



Evo ovde pogledaj na stranici br 5.............

http://favorit-klimatici.com/w...5%D0%BD.%D0%B8%D0%BD%D1%84.pdf

Sta pise za oznaku TC --sta predstavlja.
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 13:04 - pre 128 meseci
Da piše total capacity a ne max capacity. Sa stane imaš napomenu u kojoj piše shows nominal(rated) capacity and power input.
Što se tiče ovo za nordijske modele kopirao sam jedan tvoj citat
@kafa101:
Ja znam za to-- to su tablice za MAX-kapacitete,n.p.r-kada isporucuje 4 kw toplote na spoljnoj temperaturi od - 7 c vrednost COP iznosi 2.42 kw.Jedino sto nisam znao a to sam video kada si postavio TEST 2012 gde Fujitsu nudi model za njihovo trziste koji moze da radi na - 25 c i MAX-kapacitet iznosi 3.6 kw za tu temperaturu.Sve ostalo je isto.Pretpostavljam da je samo skinuta blokada kompresora i prebacena na - 25 c i naravno dodati grejaci.Inace dimenzije spoljne jedinice su identicne kao Fujitsu 18000 btu,ima trostruki isparivac-tri reda i twin rotary compressor.....ta klima je VUK U JAGNJECOJ KOZI....ta klima neprestano moze da izduvava kako ja kazem VREO VAZDUH BEZ OBZIRA KOJA JE TEMPERATURA NAPOLJU.Ako te interesuje posto si iz Slovenije potrazi podatke za Fujitsu Nocria -- ona je jos bolja.Ja sam ovo i proverio prosle zime.Pozdrav.........

A ovo je odgovor od @ kojaklima

OK, znamo da su ASYG LT 2 verzije:

1.ASYG xy LTCA/AOYG xy LTC(ovaku ima "kafa")
2.ASYG xx LTCB/AOYG xy LTCN - ovo je NORDIC verzije koje obično nema u katalogima(osim u skandinaviji, rusiji,...).............a imaju je i kod nas u SLO na ceniku :) a od "obične" je skuplja(u SLO) za 130€

problem je, da su one tabele i podaci u SERVICE MANUAL od "obične" klime znači tabele za LTCB su u "manualu" od LTCA.......još uvek ne znam prave podace za "običnu" verziju


ARCTIC verzija ima inače nešto drukčiju spoljnu jedinicu:grijač 150W, materiali bez problema zdrže do -50C, i neke male promene u dizajnu,...
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 13:47 - pre 128 meseci
Kod Fujitsu nije problem ............ali kod Toshibe oznaka NORDIC menja mnogo toga i nije ista kao ove obicne Toshibe koje mogu da se kupe na nasem trzistu.........
Kod Daikina to sto ti kazes da pise " ocenjeno " vidis valjda dole "srafirano polje " koje se isto nalazi i na polju u tabeli-srafirano....----znaci da je od svih rezultata taj odabran za prikazivanje u specifikaciji-- ocenjen jer se taj rezultat pokazuje kada su klima uredjaji upitanju--zato su njega odvojili od ostalih rezultata.--taj rezultat je " istaknut "i srafiran jer svi proizvodjaci klima uredjaja tako pokazuju na spoljnoj temperaturi +7 ili +6 c u zavisnosti od EWB,EDB,CWD...........
dA NIJE TAKO ONDA NEBI BILO RAZLIKE IZMEDJU MODELA 28,42,50............
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 14:06 - pre 128 meseci
Moja poenta nije da ja ispadnem u pravu već da pokažem da i ostali proizvođači moga da ponude sličan kvalitet , sličnu snagu i sličnu cenu. Za primer sam uzeo top model Toshibe i top model Fujitsua . Slična je situacija i sa Mitsubishijem dok je Daikin skuplji. To su sve klime koje su tu oko 1000 eura u Srbiji za njihove top modele "dvanaestica". Problem je samo što jedino Fujitsu daje tabele za max kapacitete , dok ostali proizvođači to čine za nominalno opterećenje i otuda te ogromne razlike. Uostalom svako neka izvuče zaključak koji njemu odgovara.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 14:31 - pre 128 meseci
Ma ja se slazem sa tobom.......ali............ja tvrdim da Toshiba,.......to sto vidite u " engeneering data book " kod Toshibe tu kolicinu toplote i dobijate na odredjenim spoljnim temperaturama -- nema vise-- NE-MOZE VISE, u zavisnosti od modela 10,13,16 BTU.Ako se pritisne dugme power-full na daljinskom onda jedino moze tako vise toplote da se dobije.I naravno treba dodati potrosnju struje ventilatora unutrasnje - spoljne jedinice pa tek onda se dobija vrednost COP.Kod Daikina ovo sto je prikazano u ovim tabelama dobija se ta kolicina toplote-- nema vise-NE-MOZE vise sem pritisnuti dugme na daljinskom POWER-FULL e onda jedino moze vise.Toshiba-Daikin se razlikuju od drugih kao sto su Mitsubishi,Fujitsu,Panasonic...............ako se neko odluci da pazari Toshibu,Daikin neka ovo dobro proveri...........
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 15:04 - pre 128 meseci
Citat:
ako td:
Moja poenta nije da ja ispadnem u pravu već da pokažem da i ostali proizvođači moga da ponude sličan kvalitet , sličnu snagu i sličnu cenu. Za primer sam uzeo top model Toshibe i top model Fujitsua . Slična je situacija i sa Mitsubishijem dok je Daikin skuplji. To su sve klime koje su tu oko 1000 eura u Srbiji za njihove top modele "dvanaestica". Problem je samo što jedino Fujitsu daje tabele za max kapacitete , dok ostali proizvođači to čine za nominalno opterećenje i otuda te ogromne razlike. Uostalom svako neka izvuče zaključak koji njemu odgovara.

ja bi volio da nam das link gdje ima se kupit toshiba mitsubishi ili daikin top modeli 12 za 1000€,ja gdje zivim top model fujitsu 12ltca ili 14 nocria kostaju oko 1000€ a toshiba ili mits sa slicnom snagom kostaju 1500€
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.10.2013. u 15:32 - pre 128 meseci
TOSHIBA Super Daisekai 6 RAS-13SKVP2-E u Beogradu 111500 dinara.
MITSUBISHI MSZ-FD35VA oko 1000 -1050 eura.
Linkove neću da postavljam da bude da reklamiram nekoga.
Evo u susednoj Hrvatskoj
http://www.klimacentar.com/fuj...itsu-asyg12ltca/aoyg12ltc.html
http://www.klimacentar.com/mit...min-msz-fh35ve/muz-fh35ve.html
http://www.klimacentar.com/tos...3avp-e-super-daiseikai-65.html
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6366432 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.