Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363288 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 15:19 - pre 126 meseci

Jel ovo spec od ovogodisnje daisekai.
Ako je temp oko 0*C a potrosnja tih 5 komada oko 130w po tabeli one tada izbacuju po 560W toplote.
Sveskupa izbacuju prosjecno 2,8 kw toplote.Cop je naravno odlican.

Ali ako tih 2,8 kw toplote ugriju toliko kvadrata ja ti cestitam na izolaciji,tako nesto jos nisam vidio.
A ja mislio da ja imam odlicnu izolaciju :-)
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 15:31 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:

Računica kaže da je sa pretpostavljenim COP-om 4 toplotno opterečenje kuće oko 20w/kvm na temperaturama oko 0 ovih dana -2 do -3 noću i 2 do 3 danju.
Grad je Pančevo (2-3 stepena hladnije od centra BG)

Na osnovu cega si dobio podatak da je potrebno 20w/m2 ?
Imam deblju izolaciju od tebe pa imam veci utrosak toplote.
Ja imam u krovu staklenu vunu 30cm i 5 cm stiropora, spojni zidovi 10cm stiropora. Izolacija unutra od 2-3 i 5 cm stiropora. Prozori Rehau sa argonom.
Merac potrosnje za klimu cekam, narucio ali imam racunicu za plin koja pokazuje da trosim 3 puta vise toplote nego ti sa manjom izolacijom.
U dnevnoj sobi kod mojih u prizemlju potrosi se tacno 2m3 plina za 24h. 2m3 plina ima 17,8kw toplote, oduzmemo 20% koje izgubimo kroz dimnjak i ostaje oko 14,5kw za 16h dnevno grejanja. A to je 900w po 1h ili 56w po m2 na ovim temperaturama sa izolacijom 10cm spolja i 3 cm stiropora sa lamperijom.
U cemu je caka da tvoja manja izolacija trosi manje od moje deblje izolacije?
Nesto mi tu nije jasno?
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 16:22 - pre 126 meseci
Mislim da je nemoguce imati izolaciju 10cm i imati toplotne gubitke od 20w m2 na temperaturi oko 0 C.
Nije mi bilo tesko da pozovem i pitam drugara, komsiju koj evo vec 5 godina radi fasade u Francuskoj. Za pasivne kuce koje trose 10w/m2 potrebna je izolacija spoljnih zidova od minimum 35cm a krova minimum 40cm stiropora ili staklene vune. Da prozori budu sa tri stakla sa argonom, bez toplotnih mostova i gubitka toplote, sa izolacijom poda u prizemlji ili podruma od minimum 35cm. I to na temperaturi od 0 C.
Iskreno iz licnog primera ja NE VERUJEM da su moguci gubici od 20w/m2 sa izolacijom od 10cm....na ovoj temperaturi.
 
0

balle

Član broj: 98208
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 16:38 - pre 126 meseci
Slažem se sa @Nenadom. Ne postoji kuća sa takvom izolacijom kod nas.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 17:46 - pre 126 meseci
Citat:
rovaccccc:

Jel ovo spec od ovogodisnje daisekai.
Ako je temp oko 0*C a potrosnja tih 5 komada oko 130w po tabeli one tada izbacuju po 560W toplote.
Sveskupa izbacuju prosjecno 2,8 kw toplote.Cop je naravno odlican.

Ali ako tih 2,8 kw toplote ugriju toliko kvadrata ja ti cestitam na izolaciji,tako nesto jos nisam vidio.
A ja mislio da ja imam odlicnu izolaciju :-)



jeste to je ovogodisnji model i nije Nordic. Nordic je jos malo bolji na niskim temperaturama ali generalno I ja sam dogradio grejace sa eksternm termostatom pa ti to dodje isto.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 18:23 - pre 126 meseci
Citat:
nenad8448:
Mislim da je nemoguce imati izolaciju 10cm i imati toplotne gubitke od 20w m2 na temperaturi oko 0 C.
Nije mi bilo tesko da pozovem i pitam drugara, komsiju koj evo vec 5 godina radi fasade u Francuskoj. Za pasivne kuce koje trose 10w/m2 potrebna je izolacija spoljnih zidova od minimum 35cm a krova minimum 40cm stiropora ili staklene vune. Da prozori budu sa tri stakla sa argonom, bez toplotnih mostova i gubitka toplote, sa izolacijom poda u prizemlji ili podruma od minimum 35cm. I to na temperaturi od 0 C.
Iskreno iz licnog primera ja NE VERUJEM da su moguci gubici od 20w/m2 sa izolacijom od 10cm....na ovoj temperaturi.



poseban strujomer za klime novembar 200 kwh u ovim prvim danima decembra da kazemo 18 kwh dnevno krajnja racunica tek u januaru.
necu da tvrdim da je 20w posto imam samo jednu poznatu a to je potrosnja cop je "odoka"
kuca: u prizemlju cigla ipo obostrano malterisano (zateceno pre kupovine) dodao demit 10 cm tj 11 sa lepkom sada ukupno 55cm
ptkrovlje 30 cm vuna I ventilisani krov.Kkalkanski zidovi demit 10,blok malterisano 30, vuna 10, prazno 15 (zbog greda na podu) ukupno 65cm
prozori 6 komora niskoenergetski argon roletne. krovni prozori velux.
tavanica podruma 10 cm stiropor
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 19:39 - pre 126 meseci
@ zoxor Drago mi je da se neko od zastupnika pridruzio ovoj temi a bilo bi jos bolje kada bi jos neko od zastupnika za Fujitsu,Mitsubishi,Daikin,Gree...........se prikljucio ovoj temi -- mislim da bi kvalitet diskusije bio mnogo bolji.Ovde na forumu ima samo jedan clan koji ima Toshibu .Pretezno imamo Fujitsu klime a ima i ostalih Gree,Midea,LG..........Ja licno imam Fujitsu 12 LT i Mitsubishi electrik FH 35 ve.
Da li imas neka saznanja o ovome...........

http://fujitsu-general.com/global/news/2012/12-V02-17/index.html

Iz ovoga bi trebalo da mi kao kupci budemo na dobitku.

Da li mozes da nam kazes koliko kosta -kao rezervni deo- zamena motorcica ventilatora na unutrasnjoj jedinici za Daisekai model.
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 21:48 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:
Svi su singl. Prošlogodišnji model suzumija ima oznaku sav a daiseikai sav2. Ovogodišnji modeli: suzumi je RAS-__N3AV2 a daiseikai 6.5 RAS-__N3AVP

Ako ste Vi neko ko predstavlja Toshibu morali bi da znate barem kako se označavaju modeli.
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 21:54 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
anon3017188:
Citat:
baggio:
Pozdrav. Grappa, vi ste distributeri za Toshibu u Srbiji,ako ne gresim?
Za 220m2 18kwh dnevno? Lepa potrosnja.



[Ovu poruku je menjao baggio dana 09.12.2013. u 14:48 GMT+1]


@zoxor Bas lepo da se prkljucio neko ko ima znanja o Toshibi.Ja bih imao jedno pitanje - Na koje kapacitete toplote mozemo da racunamo za Toshibu Daisekai 6 kada spoljne temperature padnu ispod nule.Naravno mislim na podatke koje daje proizvodjac i model koji je za Srpsko trziste.Ja sam davno imao kontakt sa vama-Grapa i zbog tog odgovora sam odustao od kupovine Daisekai 5 modela.Mislim da je ovo vazno pitanje za sve ljude koji planiraju da koriste klime za grejanje.A imace sigurno jos dosta pitanja i od drugih.


Iskreno nemam pravi odgovor na tvoje pitanje iz razloga što se tiče ove firme sam ja jedini kupac Daieseikai 6 klima.
po servisnoj dokumentaciji postoji razmimoilaženje u podacima po jednom pada kapacitet sa padom temperature zarad održavanja cop-a a po drugom se održava kapacitet na uštr cop-a. To pitanje se povelo kod nas u firmi ali nikad nismo dobili pravi odgovor od Toshibe.
Čekam žešće minuse da to isprobam na svojoj koži pa javljam rezultate.
Ne postoji Toshiba za srpsko tržište postoji jedino nordic varijanta ali je razlika samo u fabrički ugrađenim grejačima tacne spoljne jedinice
prvom prilikom ću postaviti engeneering data za Daiseikai

Na osnovu ovoga što ste rekli , ja ne znam kako možemo Vaše informacije o Toshibi uzeti za ispravne.
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 21:59 - pre 126 meseci
Ne bih da ispadne da nekog potcenjujem, ali iskreno meni ovde mnogo toga "ne stima" ;) Da ne kazemo da je zoxor prvo stavio koju firmu predstavlja, da bi ubrzo to uklonio iz svog potpisa.. Cinjenice koje iznosi su u najblazu ruku sumnjive, ili amaterski predstavljene, bar meni koji se grejem inverterima razlicitih proizvodjaca protekle 4 sezone.. Kazem...ne tvrdim nista, ali ne mogu uzeti ni zdravo za gotovo ovo sto je gospodin napisao..
btw. kakva je to firma (distributer) koja je prodala samo 6 komada pomenutog Daisekai modela, i to jos sve kupio zaposleni u istoj firmi? (blago njemu) :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:08 - pre 126 meseci
Citat:
baggio: Ne bih da ispadne da nekog potcenjujem, ali iskreno meni ovde mnogo toga "ne stima" ;) Da ne kazemo da je zoxor prvo stavio koju firmu predstavlja, da bi ubrzo to uklonio iz svog potpisa.. Cinjenice koje iznosi su u najblazu ruku sumnjive, ili amaterski predstavljene, bar meni koji se grejem inverterima razlicitih proizvodjaca protekle 4 sezone.. Kazem...ne tvrdim nista, ali ne mogu uzeti ni zdravo za gotovo ovo sto je gospodin napisao..
btw. kakva je to firma (distributer) koja je prodala samo 6 komada pomenutog Daisekai modela, i to jos sve kupio zaposleni u istoj firmi? (blago njemu) :)

Citat:
ako td: Ako ste Vi neko ko predstavlja Toshibu morali bi da znate barem kako se označavaju modeli.

U potpunosti se slazem sta ste napisali
Mislim... pokusava da reklamira Toshibu i poveca prodaju istog...
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:17 - pre 126 meseci
Sve je to ok, ali trebali su onda da posalju na forum nekog ko bolje razume materiju i barata cinjenicama;)
Ovo je meni licno samo jos jedan dokaz, da na ovom forumu vecina aktivnijih clanova zna teoretski vise o materiji klimatizacije od prosecnog servisera u Srbiji (ne kazem da je zoxor prosecan serviser). Pa kad cujem ono...meni je jedan serviser sa iskustvom od 10 godina rekao..bla bla...samo se nasmejem... Verovatno je u karijeri montirao 1000 Galanza od 200E i pola krstenog invertera :)

Meni kad su montirali prvog Fujitsua, ja trazio minimum 3m instalacije...kazu ne treba to su gluposti (a inace radi taj servis bas Fujitsu). Ovde na forumu se isto javili serviseri, kazu nema to veze sa zdravom pameti, samo ti montiraj ledja na ledja. A u service manualu pise min 3m. I ja reko ajd ok, stavite ledja na ledja...i naravno ne valja, klima radi uzas. I posle su dolazili da produzavaju. Ali da bi ih ubedio (postooni sve znaju) morao sam jos da pisem direktno Fujitsu predstavnistvu u nemackoj, pa mi njihov inzenjer objasnio zasto mora 3m ;)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:24 - pre 126 meseci
TOSHIBA Super Daisekai 6 RAS-10SKVP2-E sa cenom od 98500 je previse skup za ono sto nudi u poredjenju sa naprimer Fujitsu 07-09 Lec koji kostaju od 48000din. Kupis 2kom 07Lec po ceni jedne Toshibe dansekai 10skvp2-e.
Pre bi kupio LEC a za 50000 din razlike imam ravno 6250kw struje u plavoj tarifi po ceni od 8dinara. Da klima imam maksimalnu potrosnju od 1.6kw pa ima da radi ravno 3906h.... A to je ravno 162 dana....
Ta Toshiba se nebi otplatila za 15 godina u razlici cene za Fujitsu LEC.
Nije ni cudo sto je prodao jedino sebi tj kupio 6 klima, kad svako moze da uzme papir i olovku i da izracuna....
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:30 - pre 126 meseci
Ma meni nije problem to sto kosta koliko kosta...nesumnjivo je Daisekai bolja od 07 a i 09LEc. (da li je bas duplo bolja, pa i nije :) Ali ima mnogoh koji ce ceniti malu potrosnju, dodatne filtere, ime Toshiba...pa cak i da plate toliko.
Ono sto je meni jaako sumnjivo je ta potrosnja, koja je po klimi otprilike jednaka koliko meni trosi 7LEC, u ODLICNO izolovanoj sobi (bez spoljnog zida;). Samo sto ja imam 17-18m2 naspram 33-35 (po klimi), i imam obezbedjeno +7C za spoljasnju jedinicu, znaci COP maximalan, bez odlaska u deforst. Moji uslovi su po svemu sudeci bolji,a on ima ajd da kazemo istu potrosnju u duploj kvadraturi sa nekom solidnom izolacijom (daleko je to od odlicne) :) Odlicnu izolaciju recimo imam ja (u ovom delu kuce gde su druge kilime), sendvic zid 60cm (dupla puna cigla - trska - puna cigla ). A na sve to stavim mozda jos i demit :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:32 - pre 126 meseci
Baggio tako nešto i primenjuje i ja se u potpunosti slažem sa njim.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:34 - pre 126 meseci
Nemojte tako,svako ima pravo iznijet svoje misljenje,a mi mozemo povjerovat ili ne.U svakom slucaju dobro je sto nas je vise ovdje,da se uporede razna iskustva i misljenja.

Meni je takodje upala u oko cinjenica da covjek ima toplotne gubitke oko 2,8kw na 0*C (ludilo izolacija neka) a na taj prostor postavio 5 klima koje na -15 mogu izbacit svaka po 2,5kw.A tih 5 klima kosta bar 6000€.

A sto je jos nevjerovatnije da svaka klima u prosjeku trosi po 100 i kusur wati a u svakoj klimi je ugradjen grijac tacne.

Meni su prodavali skoro grijaci kabal 3m trosi oko 80-90w. Tako da meni jos nista nije jasno.
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:36 - pre 126 meseci
Citat:
baggio:
Sve je to ok, ali trebali su onda da posalju na forum nekog ko bolje razume materiju i barata cinjenicama;)
Ovo je meni licno samo jos jedan dokaz, da na ovom forumu vecina aktivnijih clanova zna teoretski vise o materiji klimatizacije od prosecnog servisera u Srbiji (ne kazem da je zoxor prosecan serviser). Pa kad cujem ono...meni je jedan serviser sa iskustvom od 10 godina rekao..bla bla...samo se nasmejem... Verovatno je u karijeri montirao 1000 Galanza od 200E i pola krstenog invertera :)

Meni kad su montirali prvog Fujitsua, ja trazio minimum 3m instalacije...kazu ne treba to su gluposti (a inace radi taj servis bas Fujitsu). Ovde na forumu se isto javili serviseri, kazu nema to veze sa zdravom pameti, samo ti montiraj ledja na ledja. A u service manualu pise min 3m. I ja reko ajd ok, stavite ledja na ledja...i naravno ne valja, klima radi uzas. I posle su dolazili da produzavaju. Ali da bi ih ubedio (postooni sve znaju) morao sam jos da pisem direktno Fujitsu predstavnistvu u nemackoj, pa mi njihov inzenjer objasnio zasto mora 3m ;)

U vezi duzina cevi pogledaj na you tube kanal SzekeresFeri. Pogledaj kako pedantno ugradjuju klime. Profesionalci na nivou. Vidi se da vole svoj posao. Samo obrati paznju na duzinu cevi, nema nigde krace od 3 metara, nigde ledja o ledja klime. Ima snimak spoljne jedince LT-a na sred baste, mozda ima i 10 metara do kuce. I sto snimak unutrasnja na zidu, cevi napolje i lepo u kanalici spustene par metara nize. Pa 4 LUCA jedna pored druge a unutrasnje nisu sigurno odmah iza. Nista nije bez razloga. Oni naplate 7500 i montiraju 1.5metra cevi a ostatak do 3 metra zadrze, odu kod drugog i drugu polovinu tj 1.5 metra montiraju. I lepo dodju kod treceg gde je ostalo od predhodne dve montaze 3 metra i naplate punu cenu, bukvalno bez troska ugrade klimu. Ako je duza od 3 metra lepo platis svaki metar.
A kod mene dodju i gledaju me bledo kad im trazim pvc kanalicu za cevi a za antivibracione podloske za klimu kao da su prvi put culi.....da nisam spomenuo vakumiranje mozda bi preskocili, samo sto pre da uzmu pare i odu....
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:37 - pre 126 meseci
Ajde jedno teoretsko pitanje, ali nadam se da ce uskoro doci na red... Planiram da kucu na moru osposobim za celogodisnji boravak, grejuci je klimama. U principu su tri odvojene sobe + prostor sa trpezarijom, kuhinjom i kupatilom. Dve sobe su povezane, medju njima je i spavaca, pa sam mislio da nju ni ne grejem posebno nego na "otvorena vrata" s obzirom da se tu samo spava i da nema potrebe za visom temperaturom.

"Problem" koji imam je taj sto se klimatski uslovi sasvim razlikuju od ovih o kojima vi pricate, temperature nikada ne idu u minus, nema magle i snega, nema zaledjivanja. Istina, moze da bude visoke vlaznosti, odnosno to je prakticno standardna pojava tokom cele godine.

Pored grejanja zimi, klime bi sluzile i za neko lagano hladjenje leti, samo kada su najtopliji dani. Nemam predstave da li bi se uopste isplatili inverteri na takvim uslovima ili ne?
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:41 - pre 126 meseci
@nenad8448

Prostudirao sam ja njegove snimke poodavno, mislim da sam ga prvi i pomenuo ovde na forumu kao nekkoga na koga bi se trebalo ugledati kako se montira;) Iskreno SUMNJAM da IKO ovde u Srbiji radi tako, gotovo sam siguran da ne radi ;) Opet, verujem da je njegova montaza dosta skuplja od 60E koliko je ovde, ali opet ovde nemamo nikakav izbor, platio bih ja i vise, ako cu biti siguran da ce to biti odradjeno idealno. Ovako sam odlucio da montazu tj veci dao uradim sam, zovem servis da vakumira i pusti u rad. Ne treba oni nista da mi buse, provlace cevi, postavljaju nosace....neka sam cu :)

@acabg

Meni se inverter uvek isplati, i za hladjenje mi je daleko prijatnjiji nego ovaj ON OFF da mi bije ledeni vazduh u glavu, skljocapali gasi non stop..
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

ako td

Član broj: 198496
Poruke: 135
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:43 - pre 126 meseci
Ako zanemarimo potrošnju , grejanje a i hlađenje neinverterom uopšte nije prijatno. Naime kada nije mnogo hladno a treba grejanje tipa +5 stepeni i više, fix klima ce grejati jako pa se isključivati i stvarati neugodnu atmosferu. Isto je i za hlađenje.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363288 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.