Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364504 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lamudan
BIH

Član broj: 318925
Poruke: 10
109.175.55.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 12:44 - pre 126 meseci
Dexic slicno kao i kod tebe oko 19-20 C
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 13:23 - pre 126 meseci
Cekam i ja da neko konkretno kaze za FH35 koliko brzo, koji prostor i koliko *C zagreje (pozeljno i potrosnju), pa barem ima po cemu da se zove servis. (a ja cu se posebno izviniti ako na kraju ispadne da je kvar neki ili bilo kakav problem bio, a ne slab rad).
Zasto se ja bakcem uopste sa klimom kod nekog drugog? Treba neka kompenzacija da mi dodje, i ove Mice (9-ke samo nazalost) su u ponudi kao "najisplativija" opcija. Ako se pokaze da ipak dobro rade, super. Icice za grejanje kuce, da najzad zamene 15 godina star sistem :) Ako ne... ici ce moj LG za kucu, a Mice verovatno kod mene za hladjenje samo.


lamudane, ja i dalje mislim da i sigurne cifre (cena klime i struje) nisu nikako na strani Mice za tvoj prostor. Imas prilican broj klima u threadu sa rezultatima grejanja, koje su mnogo jeftinije.


Anon, jedno ozbiljno pitanje, ako si primetio... da li ti se cini da Mice "ubacuju" vlaznost? (u pozitivnom smislu, kao da ovlazuju vazduh kad greju).
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 13:36 - pre 126 meseci
Ne moze "obicna" klima da povećava stepen vlažnosti, već samo da ga smanjuje, kako pri hlađenju kondenzovanjem, tako i u grejanju podižući temperaturu vazduha, što za posledicu ima pad relativne vlažnosti. Sa druge strane, kontrolu vlažnosti može da vrši Urura Sarara.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 15:09 - pre 126 meseci
Citat:
Dexic:

Anon, jedno ozbiljno pitanje, ako si primetio... da li ti se cini da Mice "ubacuju" vlaznost? (u pozitivnom smislu, kao da ovlazuju vazduh kad greju).


A ja pomislio da ces stvarno nesto " ozbiljno " da me pitas !!!!!!! Moj odgovor glasi -- naravno NE - nisam to primetio jer u decijoj sobi imam onaj mali " hama " merac vlaznosti i temperature -- naravno da on nije super precizan ali znaci koliko toliko za neku orjentaciju.
 
0

stojanko
Stojcic Sinisa
Banjaluka

Član broj: 56044
Poruke: 46
85.114.63.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 20:07 - pre 126 meseci
Kolege trenutno sam na putu. Vracam se za 8 dana, pa cu testirati klimu FH35VE. Ujedno će doći i račun za struju pa ćemo vidjeti (ali nije non stop radila). Kod mene je postavljena na sjevernu stranu, i nadkrivena je vanjska jedinica. Prostor je 35 kvadrata sa 5 prozora i 2 balkonskih vrata (nemam roletni, a valjalo bi da ih imam). Dio fasade je demit fasada sa 5 cm stiropola,a veci dio staklena vuna i fasadna cigla. Pored ove prostorije sam grijao i hodnike (nekih 8 kvadrata) i bilo je stalno iznad 24 stepena (najniza je bila nocu oko -5). Postavicu slike prostora koji grijem,jer to puno znaci. Nikad mi temperatura preko noci nije padala ispod 21 C ni na velikim hladnoćama (preko dana oko 25 stepeni). Inače imam centralno na drva, peć je kapaciteta 45 KW. Klimu sam kupio najvise da ne lozim drva na 10 stepeni i da sto veci grejne sezone odradim sa klimom. Uskoro cu kupovati jos jedan uređaj (Nocriu, LT ili i Micka sprat nize -roditelji). Oba sprata su oko 70 kvadrata, pa bi mi za prelazak skroz na klime trebalo kupovina jos dodatna 2 uređaja. Svake godine cu kupovati manju kolicinu drva i ulagati u uređaje i postepeno prelaziti na grijanje sa klimama.
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 22:35 - pre 126 meseci
Evo i mene. Juce sam ugradio klimu. Za one koje nisu pratili forum fujitsu 12LUCA.
Po obicaju uvek bude nesto kako nisam planirao. Prvo dosli 2 sata ranije, morao da sa posla izadjem ranije da bi stigo kuci. I pored dogovora u prodavnici prilikom narudzbine klime i prilikom preuzimanja klime o posebnim uslovima montaze, montazeri na licu mesta nisu imali pojma sta sam trazio. Kod prodavca sve moze, sve upise u svesku a montazerima ne kaze sta kupac hoce. Krajnje neprofesionalno ponasanje. I naravno nisu imali pojma da trebaju da mi narave podne nosace. I nisu imali ni alat ni materijal. Duze zidne nosace nisu imali vec standardne za 12-cu a i nisu imali pvc kanalice za sakrivanje cevi od unutrasnje jedinice do zida. Da ne bi odlagao montazu za drugi dan prihvatim da urade kako mogu. Cevi posebno izolovane, vakumirane na kraju. Ukupna duzina cevi 4,8m. Ostavljen visak kabla za napajanje spoljne jedinice. Taj kabal cu preseci i prespojiti u kutiji sa dodatnim osiguracem i prenaponskom zastitom. Dok su busili zid presekli kabal za osvetljenje na terasi. Pametan elektricar pre 20 godina kabal postavio ukoso od prekidaca do reflektora spolja, stedeo na kablu, malo rasirili rupu da dohvatim kablove i prespojim. Da ne duzim sa montazom prenosim prve utiske. Prvo sto sam reko je bio vauu. Klima izuva kako vreo vaduh duva, peckaju oci, stipa za obraze ako stanem direktno ispod nje. Veoma brzo zagreva veliku u mom slucaju svih 48m2. U dnevnoj je za 1 stepen a u spavacoj za 2 stepena niza temperatura od zadate na daljniskom. U defrost ovo vece ide na nekih 60-65 minuta. Ukupno vreme od prestanka do pocetka rada ventilatora ne prelazi 10 minuta. Spoljna jedinica se unutra uposte ne cuje. Unutrasnja jedinica ne pucketa. I kad je bila hladna i kada je zagrejana nema pucketanja. Cuje se prilikom defrosta ako se stane ispod unutrasnje kako tecna faza struji cevima, zubori. Ali nista strasno. Ja sam prezadovoljan, mislim da nisam pogresio. Klimu nisam gasio od montaze ili tacno 30h do ovog trenutka. Od 16h do 24h je na 23 stepena a nocu i danju dok ne dodjem sa posla na 18 stepeni. Komsija koj ima Lg bio na cast za klimu i sam je priznao da je bolji fujitsu od njegovog LG- osnovni model inventera 12-ca. Stoji ispod klime i govori ovo duva vreo vazduh kao kalorifer od 3kw koj ima u garazi....

[Ovu poruku je menjao nenad8448 dana 06.12.2013. u 23:46 GMT+1]
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 23:35 - pre 126 meseci
@nenad8448 Znaci nema pucketanja plastike dok se zagreva unutrasnja jedinica ? Prosto mi neverovatno. Kod mene se bas cuje pucketanje dok se ne zagreje kao i kad stane sa duvanje pa se hladi unutrasnja jedinica.
Generalno i LEC pucketa ali je daleko manje primetno.
 
0

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 23:46 - pre 126 meseci
Citat:
drvac: @nenad8448 Znaci nema pucketanja plastike dok se zagreva unutrasnja jedinica ? Prosto mi neverovatno. Kod mene se bas cuje pucketanje dok se ne zagreje kao i kad stane sa duvanje pa se hladi unutrasnja jedinica.
Generalno i LEC pucketa ali je daleko manje primetno.

Nema pucketanja. Bas sam slusao danas ceo proces defrosta i nema nikakvog neobicnog zvuka sem zvuka iz cevi.
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja06.12.2013. u 23:52 - pre 126 meseci
Kod mene kada krene da duva vruc vazduh npr posle defrosta i krene brzo da zagreva plastiku pucketa i LEC i LU . Mada LEC daleko manje. Oguglao sam neka pucketa sta da radim. Bitno da mi nije zima i da malo trose.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 12:18 - pre 126 meseci
Citat:
nenad8448:

Komsija koj ima Lg bio na cast za klimu i sam je priznao da je bolji fujitsu od njegovog LG- osnovni model inventera 12-ca. Stoji ispod klime i govori ovo duva vreo vazduh kao kalorifer od 3kw koj ima u garazi....



Pa to i jeste problem,jer kada poredite bilo koju klimu sa klimom Fujitsu vama se cini da ima manji kapacitet grejanja.Tako i ja kada poredim LT i Mitsu FH uvek mi se cini da Fujitsu bolje greje.Tebi @nenad8448 vise nema pomoci jer sada kada imas Fujitsu sve ostale klime koje budes poredio bice kao igracke--slabije.Evo ja bih jos jednom da ponovim ono sto sam i pre pricao-pisao o Fujitsu......
Fujitsu je medju prvim Japanskim proizvodjacima koji je jos odavno poceo da svoju proizvodnju da seli vam Japana.Osnovni cilj i obecanje Fujitsu je bilo to da ce pruziti kvalitet po jako povoljnoj ceni -- sve se to desavalo davnih 80 - godina.Koliko je to bio pametan potez za Fujitsu sada o tome govori i Daikin koji je deo svoje proizvodnje preselio u Kinu- i iz Kine snabdeva Japansko trziste -- ururu-sarara.Fujitsu da bi ostvario nisku cenu, njegovi proizvodi se prodaju jos i pod imenom Fuji,General,Fujitsu jer sto je proizvodnja veceg obima to je krajnja cena proizvoda niza -- Velike serije.Postoji i velika slicnost izmedju proizvoda -pa tako moja klima LT ima identicne dimenzije spoljne jedinice kao klima Fujitsu 18000 BTU-- unificiranost proizvoda uvek daju nizu cenu krajnjeg proizvoda.Najbolji odnos CENA=KVALITET.
Medjutim postoje ljudi koji sumljaju u kvalitet kada vide nizu cenu ali za to nemaju razloga jer svi proizvodi su pod strogom kontrolom kvaliteta Fujitsu-a bez obzira u kojoj se zemlji oni proizvode.Mada nekim ljudima je tesko ugoditi.
U oblasti klimatizacije mnogi proizvodjaci se udruzuju pa tako i Toshiba i Fujitsu se udruzuju u zajednicku proizvodnju kompresora.Evo ovde moze da se procita o zajednickoj proizvodnji kompresora.........

http://fujitsu-general.com/global/news/2012/12-V02-17/index.html

Krajnjem korisniku proizvoda je najvaznije da za svoj ulozen novac dobije maksimum po toj ceni a Fujitsu po meni ima odlican odnos -- ulozen novac = kvalitet proizvoda.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 12:32 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
A ja pomislio da ces stvarno nesto " ozbiljno " da me pitas !!!!!!! Moj odgovor glasi -- naravno NE - nisam to primetio jer u decijoj sobi imam onaj mali " hama " merac vlaznosti i temperature -- naravno da on nije super precizan ali znaci koliko toliko za neku orjentaciju.

Pitanje je bilo ozbiljno, jer primetim da na meracu vlaznosti (nije neki ali opet valjda je precizan u 5%...) se ne menja ni 5% relativna vlaznost u stanu gde radi Mica. Sto na 2-3*C razlike oko 20*C mislim da bi se primetilo?

A za neku klimu, mislim da bas MSZ-F? je bila u pitanju, sam procitao da koristi svu vlagu koju moze (uvucenu i nekako iz spoljne jedinice) da bi efikasnije zagrejala (smanjenje vlage = slabiji osecaj temperature oko 20*C).


LG sa druge strane, kad god je pustim da greje ona izbaci finu kolicinu vode vani (prvo grejanje tokom sezone, LG izbaci nekoliko litara prilicno prljave vode vani). Moguce da je to samo zaostala vlaga od hladjenja (ja LG koristim primarno za hladjenje i zimi, pa se menja cool/heat).
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 13:24 - pre 126 meseci
@Dexic
Ja tebe ponekada uopste ne razumem....sta sada pokusavas da nam kazes ?
Da li ti hoces da nama kazes kako tvoja LG klima moze da regulise mikro-klimu u prostoriji. ? Kao ono ovi filteri cine cudo ???
Ajde prenesi nam malo tvoje iskustvo upotrebe jonizatora kod LG klime.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 13:45 - pre 126 meseci
Ne - ja bas hocu da kazem da je Mica bolja po ovom pitanju tokom grejne sezone! Jer ako manje smanji relativnu vlaznost, ne mora da greje toliko da bi postigla slican toplotni komfor. (veca vlaznost na 20*C bi trebala dati slican komfor tokom grejne sezone kao niza vlaznost na 22*C).

Obratno od onoga sto radi Eco Cool opcija tokom leta (podeseno na 20*C za hladjenje, ona ce smanjiti vlaznost vise, ali ce temperaturu samo na 22*C smanjiti da bi postigla "isti komfor")


Prekini da smaras sa LG-em; jedini razlog zasto sam i pomenuo kako ona radi, kod mene, je zato sto si ti pitao. Nisam ni planirao da je pomenem, a uopste ih ne poredim u radu.
 
0

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 14:12 - pre 126 meseci
Kupio bih inverter klimu za stan 52 m2,dobra izolacija.
Moj neki uzi ozbor pada na Daikin,Fujitsu,LG
U katalogu pise da su Daikin klime A++ energetska efikasnost a LG A+++???

Sta da izaberem,molim savjet
brajovic sasa
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 16:43 - pre 126 meseci
Citat:
Dexic:


LG sa druge strane, kad god je pustim da greje ona izbaci finu kolicinu vode vani (prvo grejanje tokom sezone, LG izbaci nekoliko litara prilicno prljave vode vani). Moguce da je to samo zaostala vlaga od hladjenja (ja LG koristim primarno za hladjenje i zimi, pa se menja cool/heat).


Ajde pa procitaj sta si napisao gore -- pa onda kazi ko je pomenuo LG ja ili ti i ko ovde " smara ".Ajde "bre" kupi jednu klimu koju ces da koristis za grejanje pa da razgovaramo o grejanju -- mi ovde najvise vremena pricamo o grejanju na klimu a kada dodje leto pricacemo o hladjenju na klimu pa nam ti iznesi tvoje utiske o hladjenju.Ti si prvi covek koji kaze da zimi koristi klimu za hladjenje.Ajde kazi nam na koliko stepeni podesis temperaturu za hladjenje i daj jos neka iskustva u vezi hladjenja klimom zimi kada je spoljna temperatura - 2 c.......daj da cujem i to-- svasta sam cuo u zivotu ali ovo je nesto novo za mene.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 17:06 - pre 126 meseci
Ja pokusavam da ustanovim da li klima radi nesto dobro, a ti mrzis i svako objasnjenje koje pomene "LG".
LG si ti ubacio u pricu jos kad sam samo Micu komentarisao. Sam si hteo.
A sada i kad nesto dobro kazem za Micu ti ignorises i odmah ti smeta lg.

Ignorisi, molim te, moje poruke na dalje skroz, cekam da stojanko dodje sa puta.

[Ovu poruku je menjao Dexic dana 07.12.2013. u 21:30 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 17:56 - pre 126 meseci
I nista mi nerece kako zimi koristis hladjenje a ja se trudio pa ti objasnjavao za Mitsu...........pa ti sada vidi.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 19:49 - pre 126 meseci
Citat:
sasabraj:
Kupio bih inverter klimu za stan 52 m2,dobra izolacija.
Moj neki uzi ozbor pada na Daikin,Fujitsu,LG
U katalogu pise da su Daikin klime A++ energetska efikasnost a LG A+++???

Sta da izaberem,molim savjet


Mozda je najpametnije da malo vidis koje su cene za pojedine modele klima uredjaja jer se situacija dosta razlikuje ovde u Srbiji,Makedoniji,Crnoj Gori.............itd.Cisto da se stvori slika kakav je odnos cena kod tebe ULOZEN NOVAC = KVALITET.

 
0

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 21:09 - pre 126 meseci
zelim kvalitet.
recimo LG daje 3 godine garancije i kma A+++ klasu a Daikin daje 5 godina i ima A++
Fujitsu takodje daje 5 godina garanciju
brajovic sasa
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.12.2013. u 21:35 - pre 126 meseci
Ma svaka klima ima da ti traje sigurno 5 i vise godina nego cilj je da traje jos duze.Po meni Daikin je mnogo skup -- cena je visoka za ono sta nudi.Mozes da pogledas i cene za Toshibu suzumo-plus jer kod vas su zime blage.Pogledaj i Fujitsu model LU.Kada budes video cene ti ih postavi ovde pa da diskutujemo - jer mnogo je vazno ko se koliko marzira na tim uredjajima pa da uporedimo cene sa Srbijom.Mozes i neke cene za Mitsubishi electric da pogledas.Lako je vama kada su zime blage moze lako da se resi problem jos ako su i uvoznici korektni................
























=
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364504 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.