Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364826 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenad8448
Pancevo

Član broj: 314817
Poruke: 84
105-217.static.madnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 22:59 - pre 126 meseci
[quote]baggio: @nenad8448

Prostudirao sam ja njegove snimke poodavno, mislim da sam ga prvi i pomenuo ovde na forumu kao nekkoga na koga bi se trebalo ugledati kako se montira;) Iskreno SUMNJAM da IKO ovde u Srbiji radi tako, gotovo sam siguran da ne radi ;) Opet, verujem da je njegova montaza dosta skuplja od 60E koliko je ovde, ali opet ovde nemamo nikakav izbor, platio bih ja i vise, ako cu biti siguran da ce to biti odradjeno idealno. Ovako sam odlucio da montazu tj veci dao uradim sam, zovem servis da vakumira i pusti u rad. Ne treba oni nista da mi buse, provlace cevi, postavljaju nosace....neka sam cu :)

Nasao sam njihove cene za ugradnju na sajtu
instalacija, pustanje u rad 45000ft ili 17200 din
duzni metar instalacije 5500ft ili 2100 din
nosaci koji su mnogo mnogo bolji od nasih belih 5500ft ili 2100 din
Montaza do tri metra je kod njih 23500 din ili koj euro preko 200eura....
 
0

dlacman

Član broj: 162897
Poruke: 33



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.12.2013. u 23:52 - pre 126 meseci
Ja sam pre dva meseca ubacio dve Nocrie 14 (hteo sam da kupim Nocria 24, ali se ne uvoze kod nas). Ovog puta ću napisati moje utiske. Klima zna da greje, ali zna i da potroši. Ja za razliku od drugih potrošim oko 600kW mesečno. Klima mi nikad ne troši ispod 1kW, osim pri startu i kada održava temperaturu, ali kada radi kompresor, tada troši između 1 i 2.5kW (svaka). Da bije iz nje vruć vazduh, bije (između 50 do 55 stepeni), da ide u defrost ide. Prvi defrost između 1-2h, ostali ređi. Plastika pucketa dok se ne zagreje i pucketa kada radi defrost + čuje se blago ključanje u unutrašnjoj. Obe su modeli avgust 2013 i made in P.R.C. (na moju žalost)
Klima nije bučna, ne prenosi se frekvencija kompresora kroz cevi, ako su cevi duže od 7m, dok se na 4m čuje veoma malo (kao da zviždi, ali veoma daleko). Spoljna jednica je dosta tiha, ne čuje se, osim ako naslonite uho na zid na koji je montirana. Dok radi unutrašnja na SuperQuiet ili na minimumu normal, buka je veoma podnošljiva, sve preko toga je fen sa brzinama od 1 do 4.

Zanimljivo je da se kod mene unutršnja zaustavlja kada postigne zadanu temperaturu u prostoriji.

Sve u svemu
Minus: Često ide u defrost, pucketa dok ne izjednači temperaturu plastike sa izduvom toplog vazduha, nema programator dnevnog rada (tipa od 06 do 08h radi na superquiet 22 stepeni, od 16 do 20h na 24 stepena normal, itd.), nema jonizator vazudha, UV Led (na žalost nije UV-C, nego UV-B koji ne može da dezinfikuje, ovo je samo šminka, reklama)
Plus: dobro greje, nije ružna ako se visoko montira, samočišćenje filtera, nema glupe osveživače i SF filtere, nema senzor prisutnosti u prostoriji (meni je ovo plus), ima snagu - imam parket u jednoj i laminat u drugoj sobi, pa kada se uključi HiPower, radi kao SUPER fen i oduva na gomilicu svu prašinu i ostalu prljavštinu u ćošak sobe
Prikačeni fajlovi
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 00:08 - pre 126 meseci
Koliko kvadrata grijes sa 2 nocrie i kakva je izolacija,jer to direktno utice na potrosnju kao i koliko vam je toplo unutra,kako si mjerio potrosnju,imas li mjerac ili je od oka.Ja imam takodje nocriu 14,od 14.11. do danas je potrosila 14€ struje,meni je to super,tako kaze mjerac,ona i lg 12 griju prostor oko 85m2,od cega na nocriu otpada 40-60m2 kako kad,a LG vise radi dok spavamo preko noci,manje preko dana.Izolacija je jako dobra.

Meni je nevjerovatno da nikad ne ide manje od 1kw potrosnje,ja svoju jos drzim na ekonomik,tako je ogranicena na 70% i maximalno sto povuce poslije defrosta je nesto ispod 1800w ali ubrzo se smanjuje,zavisno od vanjske temp nekad radi oko 300-400 a nekad oko 600-700 po minusima.

Nemoj nikad drzati super quite,ja sam probao i nema neke razlike u potrosnji kad je na super quite i kad je na jacem duvanju,a puno slabije grije na super quite.ja ju pustim da duva malo jace.
 
0

dlacman

Član broj: 162897
Poruke: 33



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 00:40 - pre 126 meseci
Držim je često na SuperQuiet ili na min. Mereno je sa ProVision meračem potrošnje, zaokružio sam vrednost sa 582kW na 600kW. Izolacije skoro da nema, osim plafonskog dela i to sa unutrašnje strane gips karton + 5cm mineralne vune i zidovi dnevne sobe sa 5cm min.vune. Kvadrata sve ukupno 75m2. Čitao sam o tome da potrošnja ide sa 300W i slično, ja to nemam. Jednostavno ili vuče između 1kW i 2.3kW kada kompresor radi ili samo 16W kada je dostigla zadatu temperaturu. Kada je uključim krene od 40W, pa pumpa prvih 5 minuta u koracima po 30W dok ne dođe između 1000W i 2300W u zavisnosti od režima ventilatora unutrašnje. I na ekonimiku troši preko 1kW. Temeprature, kada sam merio detaljniju potrošnju su bile između -3 do +7.
Godinu dana sam se spremao da kupim jednu, pa sam se zainatio i uzeo dve da bih ih upoređivao. Rade podjednako.
U dnevnoj sobi nemam drugog grejanja sem klime. Kada se ne greje temperatura prostorije je oko 7-8 stepeni. Kada uključim klimu na maksimum treba joj 4 sata da dotera na 21 stepen. Čim je isključim temperatura pada na 16 stepeni (30 minuta). To dovoljno govori o izolaciji, mada su tu svi zidovi izolovani sa gips+5mm mineralne vune, ali sa unutrašnje strane. Zidovi su cigla 40cm + afrakcija 2-3cm spolja.

Evo upravo sam izmerio potrošnju na spoljnih +5, 1220W na prvoj brzini.



[Ovu poruku je menjao dlacman dana 10.12.2013. u 02:08 GMT+1]
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 01:10 - pre 126 meseci
kad sledeci put krenes dizat temp stavi duvanje na max ma onda prati potrosnju i kako brzo postize temp.Izolacija je jako bitna,ali ja opet ne mogu vjerovat da trebaju sati da postigne temp,kod mene za par minuta.Na laganom duvanju je potrosnja veca uvijek.

Za tako losu izolaciju mozda se ispostavi da je to ok potrosnja,jesi li grijao cime drugo taj prostor,kolko li je to kostalo.Evo upravo citam jedan forum gdje tip sa dva vrhunska mitsubishi ja na 65m2 trosi mjesecno najmanje 800kw,pa bili serviseri da vide sta ne valja,kad na kraju ispade ok,okolni stanovi se ne griju a on grije stan na 26*C i to 24h na dan. Izolacija je cudo :-)
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 07:30 - pre 126 meseci
Citat:
ako td:
Citat:
zoxor:
Svi su singl. Prošlogodišnji model suzumija ima oznaku sav a daiseikai sav2. Ovogodišnji modeli: suzumi je RAS-__N3AV2 a daiseikai 6.5 RAS-__N3AVP

Ako ste Vi neko ko predstavlja Toshibu morali bi da znate barem kako se označavaju modeli.


Nije mi bas najasnija vasa kritika u vezi oznaka?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 07:34 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
@ zoxor Drago mi je da se neko od zastupnika pridruzio ovoj temi a bilo bi jos bolje kada bi jos neko od zastupnika za Fujitsu,Mitsubishi,Daikin,Gree...........se prikljucio ovoj temi -- mislim da bi kvalitet diskusije bio mnogo bolji.Ovde na forumu ima samo jedan clan koji ima Toshibu .Pretezno imamo Fujitsu klime a ima i ostalih Gree,Midea,LG..........Ja licno imam Fujitsu 12 LT i Mitsubishi electrik FH 35 ve.
Da li imas neka saznanja o ovome...........

http://fujitsu-general.com/global/news/2012/12-V02-17/index.html

Iz ovoga bi trebalo da mi kao kupci budemo na dobitku.

Da li mozes da nam kazes koliko kosta -kao rezervni deo- zamena motorcica ventilatora na unutrasnjoj jedinici za Daisekai model.


Treba mi tacna oznaka posto ima vise daiseikai modela zavisno od godine proizvodnje.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 07:59 - pre 126 meseci
Odgovor po pitanju kritika na moj racun.

Grappa doo je ovlasceni distributer Toshibe sa jos jednom firmom u BG. Jedini ovlasceni distributer Carrier-a za Srbiju.
Prodaja Toshibe po pitanju residential modela RAS je vrlo slaba ali je sasvim druga pesma po pitanju modela RAV, VRF uredjaja, Estie, rekuperatora itd.
Firma se bavi iskljucivo veleprodajom tako da moje prisustvo na ovom forumu nema veze sa reklamom.
godisnji promet Toshibe je oko 500.000 a Carriera oko 2.000.000 eura za Srbiju.
Ja licno sam serviser rashladne tehnike 18 godina od toga 13 godina radim Carrier chillere a pored toga i Toshibu (imamo servisera specijalizovanog za toshibu)
ja sam zaduzen pretezno za chillere.
Ljudima koji se bave velikom klimatizacijom (tu nemislim na ugradnju splitica po stanovima) firma Grappa je itekako poznata.

Prvi put sam se prikljucio nekom forumu a firmu sam uklonio jer da sam znao da nije obavezna stavka ne bih ni stavljo bas zato sto mi reklama nije cilj.

Ako se nekom nesvidja da na forumu prisustvuju ljudi sa iskustvom u klimatizaciji neka kaze slobodno i ja nestajem iz ove price.


Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:03 - pre 126 meseci
Citat:
nenad8448:
Citat:
baggio:
Sve je to ok, ali trebali su onda da posalju na forum nekog ko bolje razume materiju i barata cinjenicama;)
Ovo je meni licno samo jos jedan dokaz, da na ovom forumu vecina aktivnijih clanova zna teoretski vise o materiji klimatizacije od prosecnog servisera u Srbiji (ne kazem da je zoxor prosecan serviser). Pa kad cujem ono...meni je jedan serviser sa iskustvom od 10 godina rekao..bla bla...samo se nasmejem... Verovatno je u karijeri montirao 1000 Galanza od 200E i pola krstenog invertera :)

Meni kad su montirali prvog Fujitsua, ja trazio minimum 3m instalacije...kazu ne treba to su gluposti (a inace radi taj servis bas Fujitsu). Ovde na forumu se isto javili serviseri, kazu nema to veze sa zdravom pameti, samo ti montiraj ledja na ledja. A u service manualu pise min 3m. I ja reko ajd ok, stavite ledja na ledja...i naravno ne valja, klima radi uzas. I posle su dolazili da produzavaju. Ali da bi ih ubedio (postooni sve znaju) morao sam jos da pisem direktno Fujitsu predstavnistvu u nemackoj, pa mi njihov inzenjer objasnio zasto mora 3m ;)

U vezi duzina cevi pogledaj na you tube kanal SzekeresFeri. Pogledaj kako pedantno ugradjuju klime. Profesionalci na nivou. Vidi se da vole svoj posao. Samo obrati paznju na duzinu cevi, nema nigde krace od 3 metara, nigde ledja o ledja klime. Ima snimak spoljne jedince LT-a na sred baste, mozda ima i 10 metara do kuce. I sto snimak unutrasnja na zidu, cevi napolje i lepo u kanalici spustene par metara nize. Pa 4 LUCA jedna pored druge a unutrasnje nisu sigurno odmah iza. Nista nije bez razloga. Oni naplate 7500 i montiraju 1.5metra cevi a ostatak do 3 metra zadrze, odu kod drugog i drugu polovinu tj 1.5 metra montiraju. I lepo dodju kod treceg gde je ostalo od predhodne dve montaze 3 metra i naplate punu cenu, bukvalno bez troska ugrade klimu. Ako je duza od 3 metra lepo platis svaki metar.
A kod mene dodju i gledaju me bledo kad im trazim pvc kanalicu za cevi a za antivibracione podloske za klimu kao da su prvi put culi.....da nisam spomenuo vakumiranje mozda bi preskocili, samo sto pre da uzmu pare i odu....


Toshiba trazi minimalnih 2m
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:10 - pre 126 meseci
Citat:
rovaccccc:
Nemojte tako,svako ima pravo iznijet svoje misljenje,a mi mozemo povjerovat ili ne.U svakom slucaju dobro je sto nas je vise ovdje,da se uporede razna iskustva i misljenja.

Meni je takodje upala u oko cinjenica da covjek ima toplotne gubitke oko 2,8kw na 0*C (ludilo izolacija neka) a na taj prostor postavio 5 klima koje na -15 mogu izbacit svaka po 2,5kw.A tih 5 klima kosta bar 6000€.

A sto je jos nevjerovatnije da svaka klima u prosjeku trosi po 100 i kusur wati a u svakoj klimi je ugradjen grijac tacne.

Meni su prodavali skoro grijaci kabal 3m trosi oko 80-90w. Tako da meni jos nista nije jasno.


grejac tacne postoji samo u nordic verziji i ima 75w. Ja sam u svoje dogradio od 50w ali oni jos uvek nisu u funkciji (nema defrosta) posto Daiseikai ima ogroman
izmenjivac na spoljnoj jedinici duyine oko 110cm visine 63cm i dvoredi je i to je tajna daieseikai-a u odnosu na suzumi koji ima izmenjivac 110x52 jednoredi pricamo o velicini 10
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:20 - pre 126 meseci
@zoxor
Pa npr. za model Daisekai 5.
Ja sam kontaktirao i drugog zastupnika za Toshibu.Evo prepricacu vam razgovor.

" Ma to nema veze-tabele- ja sam imao priliku da licno upoznam tog " dekicu-japanca " koji je za Toshibu radio te tabele kapaciteta.Ona - klima- moze da greje do - 15 c spoljne temperature.Znate moj otac se bavi ovim poslom 20- 30 godina i mi nemamo problema sa Toshiba klimom.To su jako kvalitetno konstruisani uredjaji koji se ne kvare ".

Eto na ovo se sveo nas razgovor kako oni nemaju kvarove i sitne probleme sa Toshibom.A to u prevodu znaci -- ja tebi ugradio klimu i nemam problema-sve radi ti mene ne cimas oko kvarova i meni je SUPER.

Meni je merodavno misljenje @Salermo koji ima mogucnost da poredi Toshsibu 16000 BTU i Vivax 12000 BTU i kako sam primetio on se razocarao u Toshibu-- ocekivao je vise od Toshibe.
Drugo ljudi-majstori koji znaju svoj posao su mi rekli -- " ako hoces da te Toshiba greja OBAVEZNO kupi jedan broj VECI-JACI model."


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 10.12.2013. u 09:45 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:29 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:


Jedini ovlasceni distributer Carrier-a za Srbiju.
Prodaja Toshibe po pitanju residential modela RAS je vrlo slaba ali je sasvim druga pesma po pitanju modela RAV, VRF uredjaja, Estie, rekuperatora itd.

Ako se nekom nesvidja da na forumu prisustvuju ljudi sa iskustvom u klimatizaciji neka kaze slobodno i ja nestajem iz ove price.



Ja sam primetio da " Plaza " Kragujevac ima u svojim lokalima carrier regulatore unutrasnje temperature.
Dobro si postupio sto si dosao na forum.Nas cilj je da pokusamo da objasnimo ljudima da je dobro da koriste klima uredjaje za zagrevanje svojih kuca-stanova a tvoje prisustvo-znanje-iskustvo na forumu je od koristi.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:35 - pre 126 meseci
[quote]zoxor:
Citat:
[b

izmenjivac na spoljnoj jedinici duyine oko 110cm visine 63cm i dvoredi je i to je tajna daieseikai-a u odnosu na suzumi koji ima izmenjivac 110x52 jednoredi pricamo o velicini 10


Koliko velicina izmenjivaca ima uticaj na "defrost " u smislu vremenskog trajanja odledjivanja.Da li to znaci ako je veci izmenjivac da je vreme trajanja defrosta duze.
Moja Fujitsu LT ima trostruki izmenjivac koji je dosta velik .Kada uporedjujem defrost sa klimom Mitsubishi FH koja ima manji izmenjivac sticem utisak da je bolje resen defrost kod Mitsu.Da li je ovde presudna velicina izmenjivaca ili nesto drugo.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:42 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:

grejac tacne postoji samo u nordic verziji i ima 75w. Ja sam u svoje dogradio od 50w ali oni jos uvek nisu u funkciji (nema defrosta)



Ja imam ugradjen grejac tacne u Fujitsu LT i mislimda nema neki presudan uticaj zbog nasih ipak blagih zima.Ako ti je dostupna dokumentacija pogledaj da li postoji razlika u oznaci za " ulje " kompresora za model " Nordic " i ovaj " obican " model koji mi kupujemo ovde.


 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:43 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
@zoxor
Pa npr. za model Daisekai 5. iz 2011 godine



Daisekai model 5 iz 2011 godine cena za motoric unutrasnje jedinice.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 08:49 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
@zoxor
Pa npr. za model Daisekai 5.
Ja sam kontaktirao i drugog zastupnika za Toshibu.Evo prepricacu vam razgovor.

" Ma to nema veze-tabele- ja sam imao priliku da licno upoznam tog " dekicu-japanca " koji je za Toshibu radio te tabele kapaciteta.Ona - klima- moze da greje do - 15 c spoljne temperature.Znate moj otac se bavi ovim poslom 20- 30 godina i mi nemamo problema sa Toshiba klimom.To su jako kvalitetno konstruisani uredjaji koji se ne kvare ".

Eto na ovo se sveo nas razgovor kako oni nemaju kvarove i sitne probleme sa Toshibom.A to u prevodu znaci -- ja tebi ugradio klimu i nemam problema-sve radi ti mene ne cimas oko kvarova i meni je SUPER.

Meni je merodavno misljenje @Salermo koji ima mogucnost da poredi Toshsibu 16000 BTU i Vivax 12000 BTU i kako sam primetio on se razocarao u Toshibu-- ocekivao je vise od Toshibe.
Drugo ljudi-majstori koji znaju svoj posao su mi rekli -- " ako hoces da te Toshiba greja OBAVEZNO kupi jedan broj VECI-JACI model."


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 10.12.2013. u 09:45 GMT+1]


cena ventilatora u magacinu u Austriji je 131,95 eur na to racunajte jos 40% dok stigne do vas.
po pitanju velicine klime uvek treba predimenzionisati koja god da je marka u pitanju iliti vise slabijih modela (vislji COP kod slabijih)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 09:07 - pre 126 meseci
To sam ja uradio pa sam Mitsubishi FH 35 ve postavio u deciju sobu od 17 m2.I mogu ti reci sto se tice-- konfora,defrost,potrosnja struje rezultati su odlicni-fenomenalni.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 09:43 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
zoxor:

grejac tacne postoji samo u nordic verziji i ima 75w. Ja sam u svoje dogradio od 50w ali oni jos uvek nisu u funkciji (nema defrosta)



Ja imam ugradjen grejac tacne u Fujitsu LT i mislimda nema neki presudan uticaj zbog nasih ipak blagih zima.Ako ti je dostupna dokumentacija pogledaj da li postoji razlika u oznaci za " ulje " kompresora za model " Nordic " i ovaj " obican " model koji mi kupujemo ovde.




kompresori su identicni pretpostavljam da je i ulje posto su obe jedinice predvidjene da rade do -15 iako se za daiesekai daju karakteristike do -20
modeli RAV (light commercial) su specificirani za rad do -20
grejaci su bitni kada su temperature duze vreme ispod 0 (desava se uglavnom u januaru) dolazi do gomilanja leda u tacni koja utice na
kapacitet i predstavlja opasnost po ventilator

Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 09:51 - pre 126 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
zoxor:


Jedini ovlasceni distributer Carrier-a za Srbiju.
Prodaja Toshibe po pitanju residential modela RAS je vrlo slaba ali je sasvim druga pesma po pitanju modela RAV, VRF uredjaja, Estie, rekuperatora itd.

Ako se nekom nesvidja da na forumu prisustvuju ljudi sa iskustvom u klimatizaciji neka kaze slobodno i ja nestajem iz ove price.



Ja sam primetio da " Plaza " Kragujevac ima u svojim lokalima carrier regulatore unutrasnje temperature.
Dobro si postupio sto si dosao na forum.Nas cilj je da pokusamo da objasnimo ljudima da je dobro da koriste klima uredjaje za zagrevanje svojih kuca-stanova a tvoje prisustvo-znanje-iskustvo na forumu je od koristi.


jeste u Kragujevcu ima mnogo Carrier opreme naprimer u Fiatu nekih 8 MW chillera i na plazi su Carrier chilleri i fancoil uredjaji.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.12.2013. u 09:58 - pre 126 meseci
Citat:
zoxor:



cena ventilatora u magacinu u Austriji je 131,95 eur na to racunajte jos 40% dok stigne do vas.
[/quote]

Evo ljudi ovo gore ceka sve nas jednog lepog dana .Verovatno su cene slicne i za Fujitsu ,Mitsubishi....... sa montazom kazi ga 200 E.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364826 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.