Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316641 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.08.2014. u 17:53 - pre 116 meseci
Citat:
sava84:
Hehe, sta ja da radim na kraju onda :) Na samo jedom mjestu koliko vidim ima 07leca. 09leca se ipak lakse moze naci. Ako i dalje mislite da mi je sedmica dovoljna za onu sobu, da je uzimam?


Edit: neko je na forumu govorio da je uzimao brand General i da je to isto fujitsu samo sa drugom naljepnicom. Nasao sam ovaj model AOHG09LECA, koji je cijenom izmedju 07 i 09 leca. Ako je isto uzeo bi taj.


[Ovu poruku je menjao sava84 dana 20.08.2014. u 16:17 GMT+1]

Evo ovdje imas sve proizvodjace valjda.tako imas fujitsu (fuji,fujitsu,general).Na koji god kliknes od ovih u zagradi uvijek ti izadju svi oni modeli,lmc,luc,ltc znaci isto je sve.

http://www.eurovent-certificat...p?lg=en&rub=04&srub=02
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.08.2014. u 17:59 - pre 116 meseci
A evo kako izgleda preduzeće :-)
 
0

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
..able.dyn.broadband.blic.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.08.2014. u 19:36 - pre 116 meseci
Nema sta, zgrada fino izgleda. Sutra cu onda naruciti General devetku da ne razmisljam vise. Skuplja je samo 25 evra od fujitsu leca sedmice, a ipak je devetka, pa makar na tabeli bile iste
 
0

djiha
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 323961
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.08.2014. u 23:44 - pre 116 meseci
Sa zaljenjem javljam da sam danas kupio Samsung klimu :( U nedostatku, tj. nemogucnosti da se nadje Fujitsu LT, danas se morala uzeti klima prva na koju se moglo naletiti u prodavnici a da je koliko toliko pristojna (barem sto se tice brojki na papiru)

Evo naljepnica... Za 830EUR


Sve je ovo super, samo sto stvarno ne razumijem ovaj dio vezan za SCOP, zar obicno proizvodjaci ne stave za jednu regiju, a ne za sve tri...
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.08.2014. u 10:26 - pre 116 meseci
Vidis na karti da smo mi gdje je plava boja,pa citas ono sto pise za tu boju :-)
Cudno da ako vec nema fujitsu ltc da nisi gledao neku klimu iz tog ranga.Sa tim parama si mogao kupit dobru klimu.Samsung je ipak druga klasa.
Mislim da je neko spominjao negdje da je kupio taj model samsung a i to zbog onih plavih svjetala na unutrasnjoj jedinici :-).Kojih u stvarnosti nema :-) nego samo na reklami.Mislim da nije bio zadovoljan uredjajem a takodje ga platio masno.

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 22.08.2014. u 11:47 GMT+1]
 
0

djiha
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 323961
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.08.2014. u 11:11 - pre 116 meseci
Taj dio i razumijem, ali ne razumijem podjelu... Npr. Crna Gora / Podgorica ima temperature ljeti isto kao i Spanija, koja je u potpuno drugacijoj zoni. Isto vazi i za zimu, nama zime nisu toliko hladne, snijeg nam padne jednom u 3 godine i to na 3-4 dana samo, a opet citav ovaj region je stavljen u istu kategoriju kao Rusija ili Svedska :)

Gledao sam Mitsubishi, ali je ona bila 150EUR skuplja, a ovo sto sam htio da dam za LTC je bilo natezanje budzeta, ali sam je zelio.. Tako da mi je za Mitsubishi bilo previse. Toshiba uvoznik skoro nista nema na lageru od boljih klima a problem je bio jer sam klimu morao da kupim odmah.

Jedino je bilo pitanje da li da se uzme ova, ili LG A12, pa s obzirom da je ova imala bolje SCOP vrijednosti uzeo sam ovu.

Jedino sto mi nije zao je taj WiFi connectivity koji ima, jer je to fina opcija koju bih volio da imaju drugi proizvodjaci kao standardnu opciju, jer je fino ako mozes da pratis potrosnju uredjaja i istoriju (to doduse vazi za Samsung 2013+ modele...).
Klima je onako... Cudnog izgleda, sva je kao prase, kratka i debela, i uopste mi se ne uklapa u prostor kao takva :)
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja24.08.2014. u 21:02 - pre 116 meseci
Tavan velicine 15*60 , ako sam dobro sracunao ima oko 2250m3 vazduha .. Da li bi to bila dovoljna kolicina za montiranje 1 ili 2 klime na tavanskom prostoru , s tim da napomenem da je krov klasican , bez ikakve izolacije , sto bi se reklo nije udihtovan .. Ima li kakve sanse da se montiraju na njega 2 klime i da se iskoristi nesto topliji vazduh , s obzirom da svi stanovi tj njihovi plafoni garant propustaju nesto toplote + ventilacije .. Jako se dvoumim sta mi je ciniti , citam i uvek se vratim na isto pitanje ... sta bi vi uradili da imate tavan 15*60= 900m2 i prosecnom visinom od 2.5 ili mozda 3m .. Klime bi bile , jedna fix 12-ka i Fujitsu ASYG 12 LU :)

I da , prioritet mi je grejanje .. za to malo dana koliko bi se hladio , verovatno bi to ladno funkcionisalo , jer bi svaka soba imala svoju klimu pa bi radile na minimumu pretpostavljam , stan velicine 45m2 ... I s obzirom da ce pare koje ocekujem leci tek oko nove godine , iskorititi situaciju da se bavim malo merenjem temp na tavanu ove zime , cisto da uporedim kolika je razlika izmedju spoljasnje i tavanske ... i ima li to kakve svrhe :P

Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja25.08.2014. u 23:04 - pre 116 meseci
Kao i uvijek ..:-)..Ja nikad ne bih ugradio vanjsku jedinicu unutar tavana.
Iz jednostavnog razloga.
Fujitsu 12 lu - njena vanjska jedinica u grijanju izbaci iz sebe 1700 m3/h hladnog zraka,u prevodu ona za jedan sat potrosi skoro sav taj zrak iz tavana i prilicno ohladi tavan,sledeci sat ga ohladi jos,i pravi u tavanu puno teze uslove za rad nego je to vani.
A tek podatak da bi bile 2 klime u tom jednom tavanu.
A na hladjenju je tek veca zezancija.Taj fujitsu na hladjenju izbaci iz sebe 1940m3/h toplog zraka,jos vise,a preko ljeta tavan sam od sebe bude topao,a sta bi tek bilo sa dvije klime koje griju u tavanu.Mislim da preko ljeta nebi ni izdrzale takve uslove.

Znaci ovo je samo moje misljenje :-)
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 08:36 - pre 116 meseci
U pravu je rovaccccc, prilicno ces pothladiti vazduh na tavanu. Na celom forumu (koliko je meni poznato) niko jos nije ugradjivao klimu na tavan. Samo je jedan slucaj ugradnje TRI klime (spoljne jedinice) u podrum. Ali to bih i a uradio, jer zemlja je "topla", tj uvek je iznad nule, pa i vise stepeni. Ne secam se ko je to izveo, ali znam da je napravio da klime IZBACUJU vazduh iz podruma, tako da hladan vazduh ne hladi podrum, vec u podrum ulazi spoljasnji vazduh. Za grejanje mozda i ne bi bilo lose da imas mogucnosti da tako odvedes izduv sa klime, ali je pitanje sta bi bilo preko leta, kad je na tavanu +50C, a klime deklarisane da rade U RASPONU OD -15 do +43? I ojs je pitanje sta bi radio sa kondenzatom, tj vodom od otopljenog leda koji se (hteo ti ili ne) hvata na spoljnoj jedinici? TO nije zanemarljiva kolicina vode, a ako je hladno brzo se zaledi, pa ne moze da se odvede crevom. Tj moze, ali ti treba grejac za to crevo, ma sto komplikacija. Okaci je lepo na zid i batali neizvesnu petljanciju. Ako ne moze na zid, stavi je na krov (idealno na dimnjak koji se ne koristi), dobro izoluj cevi za gas i uzivaj.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 09:13 - pre 116 meseci
Citat:
baggio:
Da. Evo par slika kako to trenutno izgleda. LG uglavnom ne radi posto sprat ne grejem veci deo vremena. Ukljucim ga tek uvece od 22-01 i to samo jednu sobu da zagreje. Spoljna temp oko 0C, velika vaznost. Temp u podrumu 9-10C, nema vlaznosti tj magle. Klime ne rade defrost. Midea radi non stop, nocu 20c, danju 22C. Ne znam potrosnju posto mi je sada komplikovano da prebacim merac na nju, zarobljen je iza stirodura :-) Fujitsu 12LGC radi standardno postavljen (ide u defrost redovno po ovoj magli, koji traje 5-6min), znaci on nije u ovom ulazu od podruma, to je cetvrta klima, standardno postavljena.
Imam doduse jedan problem, a to je sto mi ulazi hladan vazduh u ulaz gdecsu klime preko LG-a dok ne radi. Moram da stavim neke lagane samopadajuce roletne preko ovog izlaza.





[Ovu poruku je menjao baggio dana 03.12.2013. u 00:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao baggio dana 03.12.2013. u 00:04 GMT+1]

Evo kako je to baggio uradio :-):-):-)
Vanjske jedinice ugradjene umjesto vrata da duvaju prema vani,a novi zrak crpe iznutra iz podruma,a podrum je na drugoj strani otvoren tako da moze ulazit svjezi zrak spolja u podrum.

Znaci moze se ovo sredit uz puno racunanja i puno srece.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 13:26 - pre 116 meseci
OK .. pretpstavljao sam da ce biti negativnih odgovora , i jesam i pre ovoga imao slican savet , samo imam prijatelja , koji ima 3 klime na tavanu , i greje teretanu bez po muke .. pa sam racunao s obzirom da je tavan prostran , sto ne bi i ja to mogao ... a sta kazete na to da se postavi makar ona fix Housel 12-ka na tavan , a da Fujitsu stavim na terasu .. Terasa mi je skroz pogodna za klimu , i to mi je bila prva solucija , ali bi mi instalacija bila predugacka tj 11-12m , sto morate priznati nije malo i podobrano poskupljuje instalaciju , a i mozda je predaleko ..

Evo moje terase , nemojte zameriti na neredu , ali sem susenja vesa , ni za sta drugo se i ne koristi .. Na prvoj slici cete videti otprilke izgled terase , a kutija koja stoji do ograde simulira polozaj spoljne jedinice , dok bi cevi dosle s ledja , bolje receno tacno tamo gde se vidi ona metla .. to mi je dnevna soba i iz nje bi izasla instalacija .. kutija ima sledece mere 35 cm visina + 25 sirina + 54 duzina .. znate velicinu spoljne od LU pa cete steci neki uvid u velicinu i poziciju ... Vetar kod mene u 90% slucajeva duva bocno u odnosu na terasu , tako da bi klima bila koliko toliko zasticena , i izduvavala vzduh direktno napolje van zgrade .. 2/3 terase je otvorena , u nastavku te ograde se nalazi mali zidic iste velicine , dok je sve ostalo otovoreno ...

Sta kazete na oav polozaj za LU ?
LU bi grejao dnevnu sobu 18m2, hodnik 4m2 , kuhinju 8m2 i koliko dogura do decije sobe...


http://www.dodaj.rs/f/44/e0/4TzSTuA3/1.jpg


http://www.dodaj.rs/f/1d/pi/2UL720Rj/2.jpg


I onda se vracam na fix .. da li bi mogla makar ona da ide na tavan , ako nista drugo , mozda bi mogla da duze greje , jer pretpostavljam da je ipak gore nesto toplije ... znaci fix bi radila samo zimi a grejanje kao ispomoc LU i stojala bi u decijoj sobi i grejala 13m2 ... u krajnjem slucaju bi je ostavio gde jeste ali to je spoljni zid , samo bi produzio instalaciju jos nekih 3m tj na 6m i verovatno bi isao na kompletnu promenu freona , s obzirom da je u pitanju r407c koji se ne dopunjuje ... e sad me tu interesuje sledece , da li mora to biti r407c ili mogu umesto njega staviti r22 ako je jeftiniji , a ako stavim r22 , da li bi i koliko izgubio na kapacitetu grejanja itd ..

Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 13:39 - pre 116 meseci
Sto se tice izmjene freona,to ti je otprilike kao da imas auto benzinac,a ti bi mu sipao ložu jer je jeftinija.Klima koja radi na gas r 407 ne moze da radi sa gasom r22. :-):-)

A sto se tice one klime u tavanu,objasnili smo ti koliko smo mogli kako to funkcionise,a ti ako ne vjerujes ti ugradi na tavan pa vidi sta ce se desit pa onda nama javi na forumu da i mi vidimo sta se desilo.

U pravu si kad si rekao da je u tavanu toplije nego vani,ali toplije je samo dok ne upalis klima uredjaj.Kad ga upalis ubrzo ce postad hladniji tavan nego vani,a onda ce ti bit zao sto ti klima nije vani jer je toplije :-)
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 14:04 - pre 116 meseci
Citat:
nexteen:
OK .. pretpstavljao sam da ce biti negativnih odgovora , i jesam i pre ovoga imao slican savet , samo imam prijatelja , koji ima 3 klime na tavanu , i greje teretanu bez po muke .. pa sam racunao s obzirom da je tavan prostran , sto ne bi i ja to mogao ... a sta kazete na to da se postavi makar ona fix Housel 12-ka na tavan , a da Fujitsu stavim na terasu .. Terasa mi je skroz pogodna za klimu , i to mi je bila prva solucija



Postavljanje klime na terasu ima jedan problem...--- neces moci leti da otvoris balkonska vrata od velike kolicine toplote koja ce biti prisutna na terasi.Da li moze montaza na zid pored terase ???


 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 14:15 - pre 116 meseci
Ako se montira na terasu, OBAVEZNO van terase, tj. na zid pored terase, ili na ogradu terase. Ograda nije "zidana", vec je od metalnih sipki, pa ne znam koliko bi to brujalo od vibracija kompresora i ventilatora. Uglavnom, ako imas uslova da klimu postavis na tavan, tako da izduv bije direktno napolje, uradi tako. I naravno, da kondenzat ide u ventilaciju od kanalizacije (trebalo bi da moze) ili van tavana. Mozda da odes kod tvog drugara, na tavan te teretane, i vidis kako to sve izgleda.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 26.08.2014. u 15:39 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 14:32 - pre 116 meseci
@anon

nisam te bas razumeo .. pa klima na hladjenju radi samo ako je napolje pretoplo , a kad je tako ja svakako drzim vrata zatvorena kad klima radi .. vrata kad klima radi ovaram uvece u 23h pred spavanje .. pa zar klima ne duva taj topao vazduh napred , ako je tako taj vazduh ce izaci napolje terase ... ili gresim ?
I mogla bi montaza na zid tj bocno , ali bi onda tek klim duvala taj topao vazduh preko same terase a ovako bi islo direkt napolje ...


@mrJozza

Mislio sam da napravim od kvadratnih cevi nosac , koji bi bio usrafljen na pod terse a ne na metalnu ogradu , bas zbog vibracija .. i naravno one antivibrante ispod klime i to obavezno ...


E sad , sta kazete na tih 11 - 12 m duzine ... da li je to predugacko ... i sta mislite , koliko moze da me kosta instalacija na tu duzinu ?
Ov je ono sto me bas ubija u pojam , jer kontam da je prva 3m oko 75e + 10e svaki metar duzine , sto izadje oko 150e minimum .. i da , da li se pri ugradnji u tiih 10e ukalkulise i dodavanje freona r410 kad duzina predje 5m ili i to posebno naplacuju ?

Ako ostavim ovu fix klimu gde jeste , stoji na spoljnom zidu zgrade .. da li je pametnije d kompletno menjam instalaciju , cevi itd .. ili da ih produzim sa 3 na 6m ?

I kad bi to vec radio , a u njoj je r407c , da li se sav taj gas ispusti , ili se vrati u kompresor , pa se posle dopuni ... no koliko sam ja citao i skontao r407c se ne dopunjuje , sto bi znacilo da se ceo izbacuje i stavlja sve novo .. jel neko ima neku viziju koiko bi takva zamena gasa kostala , u njoj ima 1200gr trenutno ..

Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 14:47 - pre 116 meseci
U mojim klimama je r410,na lg je znalo falit,postupak je isao izbaciti sav gas napolje,vakumirati sistem,onda usut tacno u gram gasa koliko treba,pomocu vage.
Sve je to kostalo do 25-30€ ne mogu se tacno sjetit ali mislim da nikad nije preko toga kostalo.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 14:56 - pre 116 meseci
Ne znam ko ce i kako da ti produzi cevi, to najbolje pitaj instalatere. Nazovi neki dobar servis pa pitaj sta ti je bolje i sta koliko kosta. R407 se NE DOPUNJAVA, kao ni R410/R600 jer su to visekomponentni gasovi, a niko ne moze da zna koliko koje komponente je ostalo u "smesi". Zato se sve izvlaci, odmeri se na vagu potrebna kolicina, i ubaci se nov gas. Nista "na manometar", itd, samo vaga. Ako nemaju vagu, ne pristaj na "dopunjavanje", mogu da ti zeznu klimu. Ako ces na pod terase, postavi uz te sipke, da uzduvava direktno napolje. Veruj mi, ako ne izduvava van terase na terasi bude pakao preko leta. Ima moja drugarica klimu na terasi, na bocnoj strani U TERASI (umesto na zidu VAN TERASE), i to je neizdrzivo. 11-12m nije puno za LU, izgubices maksimalno 5% performansi, ako ne i manje, tj neces ni primetiti razliku. Za dopunjavanje videti tablicu na klima uredjaju, ili u uputstvu. Izmeriti na vagu i dodati koliko treba PRE POVEZIVANJA NA INSTALACIJU. Sto se tice antivibracionih gumica, OBAVEZNO trazi da ti ugrade, tj ako mozes kupi ih sam, pa im daj na ugradnji. Serviseri imaju foru da kazu "da su zaboravili da ponesu", ili "da nije bilo u nabavci", i "da ti i ne treba", itd. Ne odustaj.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 15:23 - pre 116 meseci
12 lu tek treba dopuniti ako je instalacija preko 15 metara,poslije 15. metra na svaki metar dopuna je 20 grama.


Znaci ako ti je instalacija 11 metara samo upali i vozi :-) .Cak bi mogla bolje i grijat odnosno manje mrznut vanjska.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 19:04 - pre 116 meseci
Znaci LU na tu duzinu ne treba dopunjavati .. zasto sam ja bio ubedjen da preko 5m ide dopuna .. znaci ovo je proverena informacija :)

Niste mi odgovorili , da li sam dobro sracunao , da mi je instalacija kliime na 11m , nekih 150e .. ako znate kako idu cene :P

Interesuje me jos nesto .. po podacima klima moze da greje do -15c , a na jednom prodajnom mestu stoji ovo ..

Citat:
Opseg rada u rezimu grejanja fabricki podaci -15~+24 ,iskustva nam pokazuju da nesmetano radi i u rezimu -20~ +24
verovatno cete prepoznati prodavnicu , da ne reklamiram :P

Mislite li da LU moze da radi normalno do -20c , sta kazu neka iskustva , imate li inf ???
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja26.08.2014. u 19:30 - pre 116 meseci
Ovdje ti je kompletan TECHNICAL MANUAL za taj uredjaj,tu je sve sto te zanima.
http://www.fujitsuklima.hu/vmf...dt_asyg07-14luca_as053e_01.pdf

Ja imam fujitsu 2 zime,bilo je prve zime -15 kratko par noci,mislim da je klimama veci problem radit izmedju 0*C- -5*C kad je velika vlaga vani,ispod -5 vise nema puno vlage(valjda pomrzne)i klima lakse radi i rjedje ide u defrost.Ali se cop smanjuje jer nema odakle puno da crpi toplote.

Uglavnom prilikom ugradnje trazi da ti se ugradi grijac tacne,taj kabal grijac kosta mozda 10€ i samo se polozi u vanjsku jedinicu i ucvrsti.On puno olaksava rad,tako sto neda da se siri led u vanjskoj.Taj grijac se moze spojit preko termostata da se pali npr ispod 0*C a mozes jednostavno ga ti palit kad jako zazimi.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6316641 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.