Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317628 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.08.2014. u 21:21 - pre 117 meseci
U sto si mi pokazao, ukupna potrosnja po zimama, i to extremno razlicitim.... do te mere da zima 2013 nije bila da se ukljucuje grejanje veci deo vremena.
Ovo je odlican pokazatelj u stvari da si ti bacio novac za FH :) Zima koja je bila nekoliko puta laksa nego prethodna, a ti samo 33% ustedeo :)


Kalimero, ne sumnjam da komfor ima drugu stranu medalje i to je nezavisna prica (nekome znaci, nekome nebitno, neko moze da priusti, neko ne...). Ja sam samo finansijsku stranu isplativosti uzeo u obzir, a Anon je na taj post reagovao kontra.
Hvala sto si se slozio za finansijski deo, resili smo da Anon nije u pravu ;)
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.08.2014. u 22:10 - pre 117 meseci
@Dexico.........pa ti si CAR.........

I sta sada ti si konstatovao da si mene POBEDIO.....jel ti sada lakse..............pa ti zivis u nekom " virtualnom svetu "

E samo da ti kazem da sa tobom necu vise da se igram i imam da te kazem kod mog oca pa ces ti da vidis svog boga.....
@Dexico.........daj uozbilji se covece nemoj da rusis svoj kredibilitet na ovom forumu.Pa covece sta je to sa tobom ,podigni glavu gore -- toliko truda si ulozio u tvoj virtualni kredibilitet a sada ga rusis.
Izbaci podatke i analize tvoje pobede -- napravi tabelu uporednog poredjanja i pruzi dokaze.Kolika je usteda jedne klime u odnosu na drugu i plus finansiski efekat.Mozes ti to moras ovu bitku da dobijes..............odi cas do komsije on ima klimu !!!!

E jesi lud majke mi................stomak nas boli od smejanja ........kaze mi komsija kako imas zivce za ovog..... @dexico -- imas pice od anona.Postao si atrakcija u mom kraju.........uuufff ti si lud kao struja.

Ali glavu gore i ostani dosledan --- daj da vidim anlize,dokaz.tabele nemoj samo da pricas napamet.........pazi brojim ti ovo je prvi mesec .......
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.08.2014. u 22:13 - pre 117 meseci
E sada se nesto setih.........pa tebi ustvari trebaju dva " svedoka " -- moras jos jednog da nadjes.Nista bez dva svedoka -- izvini ali pravila su pravila - PLUS ANALIZE ,TABELE,DOKAZI..............
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 09:36 - pre 117 meseci
Evo dok cekamo @Dexico da napravi te analize i dokaze o isplativosti kupovine invertera klase "A" i klase "A++" i " A "+++ nastavimo temu.

Elem , evo kako jedan prodavac daje preporuke za kupovinu klima uredjaja za grejanje prostora od 40 m2.

http://klimacentar.com/index.p...je-klime-za-grijanje-40m2.html

A ovde je preporuka koje uredjaje uzeti za grejanje 30 m 2

http://klimacentar.com/index.p...je-klime-za-grijanje-30m2.html

Ovo su preporuke iz HRVATSKE.

[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 02.08.2014. u 10:50 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 09:42 - pre 117 meseci
Sto se tice ove preporuke od 40 m2 mislim da je potpuno ispravna -- mora klima da bude veca od 12000 BTU.Jedino ako neko ima bas dobru izolaciju ali generalno mislim da je ovo resenje mnogo bolje.Moja Fujitsu 12 LT se nalazi u prostoru od 42 m2 i zato sam morao da montiram Mitsu FH na takav nacin da izduvava ka toj velikoj prostoriji da bi bila kao ispomoc za Fujitsu kada opali minus.
http://klimacentar.com/index.p...je-klime-za-grijanje-40m2.html.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 12:08 - pre 117 meseci
Vadi se, vadi setanjem sa teme, i opet preporukom nekog ko prodaje klime ;)

Dovoljno si rekao :)
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 13:49 - pre 117 meseci
Citat:
kalimero 011:
Ono što je meni bitno nije samo broj dana za koliko se isplati razlika u ceni, već prvenstveno sigurnost da ću moći da se ugrejem u svim uslovima, nivo buke (odnosno, u mom slučaju tišine ;) koji pravi klima, osećaj kod izduvavanja i još neki meni bitni detalji (tajmer).


@Dexico.......procitaj gore sta kaze tvoj " svedok ".......jel procita........,pa da ti ispricam jednu pricu iz mog sela.
Kod nas se konju postavlja " AM "-- znas ono iz ukrstenih reci sa dva slova......Elem , to se radi iz tog razloga da bi konj gledao samo pravo.............zivotinja i stoka treba samo pravo da gleda a posto se kod nas dogodila evolucija -- verovatno si cuo za " Darvina " pa su ljudi postali mnogo intelegentniji pa gledaju na " stvari " mnogo sire i naravno racionalnije.........pa ti ja savetujem da poslusas tvog ' svedoka " pa na stvari i naravno klima uredjaje gledas mnogo sire i pametnije.Vidis gore sta kaze " @Kalimero "...........Eto svi pokusavamo da ti pomognemo.......vidi ovako -- kod " kvalitetnijih klima " sve ovo sto je rekao @Kalimer ti to i dobijes.Ako meni ti @dexico ne verujes pitaj @kalimero koju klimu ima.A ja ti kazem da ima " top model " Fujitsu LD iz tog perioda u klasi 12000 BTU i lepo ti kaze da je i hteo da kupi i Nocria klimu koja je isto " top model " u klasi 14000btu..............@dexico -- andjele moj........pa jel vidis da i tvoj "svedok " kupio covek kvalitetniju klimu..........
Ja stvarno ne znam posle ovoga sta da ti jos kazem odnosno pomognem.............

@Kalimero...... uvek mi se dopadala klima serije LD jer ima veliki kapacitet ali malu--taman kolicinu vazduha koju izduvava......
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 14:04 - pre 117 meseci
Evo dok@dexico procita i ukapira ono gore napisano.............neki buduci modeli koji nas cekaju u bliskoj buducnosti.

http://www.hvaceducationaustra...ces/PDF/R32ServiceTraining.pdf
https://www.fujitsugeneral.com...tyle-8pp-brochure.pdf?sfvrsn=0
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 14:22 - pre 117 meseci
Vadi se, vadi, samo trolujes temu sada :)
Ja sam svoje zavrsio... pricaj ti ljudima da bacaju novac na "kvalitetnije" klime, zbog finansijske isplativosti. Tvoje reci.... citiracu ih 100x ako zelis :)
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 16:39 - pre 117 meseci
......" Naravno da se isplati uloziti novac u kvalitetniju klimu " .....
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 16:41 - pre 117 meseci
Citat:
Dexic:
Ja sam svoje zavrsio... pricaj ti ljudima da bacaju novac na "kvalitetnije" klime, zbog finansijske isplativosti. Tvoje reci....


Nemoj da pricas u prazno...ajde dokazi , daj neku analizu , poredjanje , dokaz ................samo lupas bez dokaza ....sve vreme pricas bez argumenata , podataka..........ja brojim dane , mesece i ponovicu ti ovo isto pitanje * 100 puta , sve dok ne pokazes svoje argumente ..........
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2014. u 16:50 - pre 117 meseci
Evo ovde ima jedan primer cena montaze klima uredjaja.Interesantno je to da je sve objasnjeno do najsitnijeg detalja.
Posebna je cena ako se busi rupa u cigli,betonu ,bloku......ama bas sve do detalja...ako se klima ugradjuje na ostrvo vi snosite cenu trajektne karte za dva radnika.....itd..........meni se ovo svidja sve je lepo receno.

http://www.mj-elektronik.hr/KL...INSTALACIJA-KLIMA-UREDAJA.html
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2014. u 15:54 - pre 117 meseci
Samo da se vratim na ovu temu i da kazem da sam najzad ugradio moju klimu panasonic e12pkew i to u hodnik, stan je 95 kvadrata i mogu reci da za sada, dok su ovi ne bas topli dani hladi perfektno i to sve sobe, po meni ne radi ni sa 30% snage...naravno, super strucni majstori, kojima po meni, bez obzira sto bi mi oderali kozu, nije bilo do teskog posla (jer su morali busiti 3 zida, malo mozgati i tako to), su rekli da nema sanse da hladim sobe koje se nalaze iza klime i to bukvalno su rekli da ce biti tako kao da i nema klima uredjaja! Sve u svemu, jos jednom se pokazalo ako si skroz mutav pa ne znas nesto sam, ovi drugi ce totalno da te uniste, danas su, ako ih tako mogu nazvati, majstori u 99% slucajeva NULA!

Dokaz za to je i jedna druga budala-majstor koji mi je na kraju ugradjivao klimu, ja sam cijelo vrijeme bio uz njih, ali i bez obzira na to CIJELO VRIJEME kao da je samo gledao kako da nesto lose uradi, kao da mu je bio cilj da unisti stan, samo je vazno da se on ne namuci i da to sto je brze moguce zavrsi, a kako ce to da izgleda poslije njega, ma koga to briga!

Na kraju covjek, umjesto da izvuce preostali vazduh iz cijevi, ne znam kako se to strucno kaze za klime, ali on umjesto da to uradi on odmah pusta plin i samo onako malo pusti plin da izadje na drugoj strani, kao na taj nacin je izbacio preostali vazduh!!!! Tada mi je doslo da ga bacim sa terase! Kada sam ga pitao sta to uradi i zasto nije radio kako treba da se radi, on samo rece pa mi inace radimo tako i nikad nije bilo problema i jos na to je dodao da je ipak trebalo onako kako sam ja mislio da ce raditi....NEVJEROVATNO! Ja znam da to prolazi kod 99% ljudi, ali ipak ima onih koji nesto znaju!!! Na njegov nacin nema sanse da izbaci preostali vazduh, moze samo da ga dio ostane ili da izbaci dio plina zajedno sa tim vazduhom! U oba slucaja ja gubim na perfomansama, a mozda taj preostali vazduh moze i da steti klima uredjaju, za to nemam dovoljno znanja, ali se nadam da nije tako!

I na kraju da se vratim na klima uredjaj, ovaj panasonic je veoma tih i unutra i napolju, ali postoji jedan problem, posto je u hodniku i kako bih postigao sto je moguce bolje mijesanje vazduha, podesio sam da se konstantno pomjeraju krilca za usmjeravanje vazduha i gore-dole i lijevo-desno, a tu dolazi do problema, konstantno se cuje krckanje, posebno kod pomjeranja lijevo-desno, ali cuje se malo i prilikom pomjeranja gore-dole, kao da negdje zapinje plastike...to je glavna buka kod ovog uredjaja i da stvar bude gora strasno mnogo iritira i ne znam kako da to popravim i ne znam da li ce vremenom da prestane...za jedan ovakav uredjaj mislim da su trebali da misle o tome, nije smjelo da dodje do ovog propusta! Neko mozda ima iskustva na ovu temu?

 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.08.2014. u 13:52 - pre 117 meseci
95n2 ti hladi 12-ca? Kako su rasporedjene prostorije u odnosu na klimu?
Jeste blago leto trenutno, ali ipak treba da postoji doooobra cirkulacija vazduha da bi se klima osetila u tolikom stanu.
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.08.2014. u 01:58 - pre 117 meseci
Ovdje sam postavio tlocrt sa opisom:
http://www.elitemadzone.org/p3464501

Stan ima 95m2, ali u to je uracunato ogromno kupatilo, wc, dvije terase, naravno i kada se to odbije ostaje puno za jednu klimu, ali u ovom trenutku, sa trenutnom spoljasnjom temperaturom, ona radi na 30% snage i odrzava sve na ispod 25 stepeni...vjerujem da moze i nize, ali meni nije potrebno nize, ja sam na njoj podesio 23 stepena i ona je u automatskom modu, ventilator bas sporo radi tako da je u drugim prostorijama 24-25 stepeni...

Inace, ovaj model panasonica je stvarno nesto drugacije od svega sto sam ja do sada vidio, a imam jednu stariju panasonic 12-ku, takodje inverter, imam vivax i jos dvije neke vivax klase , moj brat ima LG inverter i ovaj panasonic e12pkew stvarno izgleda puno bolje od njih, ja bih rekao da izgleda snaznije od njih, od svih nabrojanih modela koje imam ovaj je puno veci i unutrasnja i vanjska jedinica, od vivax-a koji je takodje kao 12-ka ova je skoro pa duplo veca i unutra i napolju...ja ne znam kako oni to mjere i racunaju i kako to moze da bude kao isto...

Ali naravno, nema sanse da sve bude idealno, zvuk pomjeranja krilaca je stvarno uzasan, konstantno krckanje, stvarno ne znam kako su dozvolili da padnu na takvoj gluposti, pa ta krilca izgledaju isto i rade na istom principu od kada sam prvi put vidio klimu i oni su uspjeli da to zeznu na ovom modelu koji ipak nije neki jeftin model...ja se samo nadam da ce vremenom da to prestane jer i da se zalim ne znam sta bi oni mogli da urade...

Jos samo moram da napomenem da klima radi 24h, da je ukljucujem samo po potrebi vjerujem da bi bilo malo koristi od nje...

[Ovu poruku je menjao crni-x dana 05.08.2014. u 03:16 GMT+1]
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.08.2014. u 13:09 - pre 117 meseci
Stavio si je kao po planu u O-2 pored WC-a na C-3? Ako je tako, stvarno cudno kako uspevas da ohladis i C-2 i C-4. Jedino ako je stan odlicno orijentisan, pa u stvari se i ne zagreje nista bitno ovih dana, i klima samo sluzi i kao ventilator (za sta je na odlicnoj lokaciji tu, samo bi morala jace da duva iz mog iskustva).

Ja sam prethodna 4 leta proveo bez gasenja klime i jedan jedini dan (sem kad sam bio van BG), dok ovog leta vec mogu da je stavim na najmanje da duva i prvo leto mi je prijatno. Pre bih rekao da uspevas zbog prijatnog leta nego da je klima dobra, pogotovu ako ne duva jace ventilator unutrasnje jedinice? Da li nesto jos pravi protok vazduha kroz stan? (ventilatori obicni ili druge klime?)
 
0

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja05.08.2014. u 13:54 - pre 117 meseci
Pa, to je tacno da je ovo ljeto veoma blago, a i moj stan nije bas na suncu...ali isto tako postoji nesto sto i nije bas dobro, vlaznost je u ovom trenutku u mom stanu 60%, a to je veoma puno i to na nizim temperaturama pravi probleme...

Nemam ukljucen nikakav drugi ventilator...

Stvarno se osjeti klima i u sobama iza klime jer mjerim temperaturu u tim sobama i promjenom temperature na klimi vrlo brzo dolazi do promjene temperature i u drugim prostorijama, ali naravno treba puno vremena da se stabilizuje...

Naravno, puno faktora je u igri, a volio bih da bar 7 dana grije bas muski pa da pravo testiram...
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja07.08.2014. u 16:10 - pre 117 meseci
Pozdrav drugari,interesuje me da li je Fujitsu inverter Ecolandia 12000btu dobar izbor za dnevnu sobu od 25m2?U pitanju je kuca sa izolacijom 10cm stiropor,alu stolarija.Da ne zaboravim da je soba na spratu kuce.Cena joj je 55000din koliko sam naso po netu.Da li se za te pare moze naci nesto bolje?Da li ova klima npr bolje greje od obicnih fix klima uredjaj koji su duplo jeftiniji,a posedujem dva fix klima uredjaja i generalno sam zadovoljan njihovim ucinkom u vidu grejanja i hladjenja.Na sta da obratim paznju kod montaze?,vakumiranje,duzina cevi kod mene netreba vise od 2.5m...Pozdrav i hvala unapred

[Ovu poruku je menjao maks319 dana 07.08.2014. u 17:21 GMT+1]
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

maks319

Član broj: 152918
Poruke: 356
*.exe-net.net.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.08.2014. u 18:56 - pre 117 meseci
Ja kupio Fujitsu ASYG35LLCR Ecolandia.cekam montazera da je namontiram ovih dana,generalno na prvi pogled spoljna jedinica je malo veca nego dosadasnje klime sto imam vivax 12btu i midea 12btu.Videcemo kako ce da se pokaze u praksi letos i zimus.
Fujitsu 12LLCA
Fujitsu 12LLCC
Fujitsu 18LFCA
 
0

djiha
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 323961
Poruke: 14
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja10.08.2014. u 15:33 - pre 117 meseci
Momcad, imam 2-3 pitanja, ali ajde, ici cu jedno po jedno da ne bih napravio preveliki post, pa kako budemo prolazili postavljacu nova...

a.) Da li imate neki sajt (na engleskom, ili maternjem :)) gdje se nalaze uputstva za pravilno montiranje i povezivanje klima uredjaja. To pitam jer bih sledece nedjelje trebalo da kupujem klimu, i zelim da budem prisutan kada bude montaza i da ispratim da li je sve odradio kako treba i da zahtijevam da uradi nesto kako treba a ne da mi to odradi traljavo...

b.) Da li je dobro postaviti klimu na mjestu gdje ne postoji bas ultra ultra ventilacija? Tj. na slici se "nacrt" sprata od kuce, tj. potkrovlja.

1 - Dnevna soba/kuhinja
2 - Terasa - u potpunosti otvorena
3 - Prostor ispod krova

Crvenim je oznacena pozicija klima uredjaja (vjerovatno Fujitsu 12LTC) u prostoriji br 1. Imam ideju da kada budem postavljao spoljnu jedinicu, da je postavim pod krov tj. u "prostoriju" broj 3. Klima bi bila postavljena odmah na pocetku, u blizini otvora 52x52cm (tj. 520mm na crtezu). Nisam bas nacrtao dobro, ali potkrovlje se proteze citavom duzinom kuce. Tu vazduha u principu ima, samo sto nije jos uvijek uspostavljena neka posebna cirkulacija, tako da svjezi vazduh ulazi i izlazi kroz taj jedini otvor koji postoji. Visina ispod krova je u prosjeku 1.5m. U tom slucaju, klima bi bila zasticena od sunca, i snijega.

U svakom slucaju, spoljnu jedinicu bih u tom slucaju postavljao kod zida od 720mm ili 1020mm cime bi bila postavljena odmah u blizini otvora, samo sto ne znam da li je to dovoljno vazduha za nju jer ne znam koliko joj je potrebno...




[Ovu poruku je menjao djiha dana 10.08.2014. u 22:51 GMT+1]
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6317628 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.