Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!

elitemadzone.org :: MadZone :: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40274 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 07:57 - pre 201 meseci
Citat:
tosa: Ne "ispada" tako, ako ti nije lepo u vezi, ti lepo vezu promeni - važi za oba pola.

Ovde izmedju ostalog pricamo i o pravima i obavezama roditelja prema deci, a decu ne mozes bas tako da promenis. Mislim, mozda ti mozes, ali nemaju svi takav sistem moralnih vrednosti. Bilo bi dobro da procitas temu pre nego sto odgovoris, ali, ukratko, Ustav predvidja da oba roditelja imaju podjednaka prava i obaveze a u praksi se radi o situaciji da prava uopste nisu ni uporediva. Kako resiti taj problem. Ti mozda mislis da ga ne treba resavati, ali mnogi ljudi misle drugacije pa nema razloga da ih ismevas jer ne prihvataju da problem guraju pod tepih vec hoce da se izbore za ravnopravnost muskaraca sa zenama. I tu imamo jedan socioloski fenomen - one koji imaju hrabrosti da se uhvate u kostac sa tim problemom smatramo "sonjama, mlakonjama i pederima" a oni koji u startu priznaju da nemaju nikakve sanse protiv feministkinja smatramo pravim muskarcima. Upravo ono sto su vekovima bile zene, danas su muskarci - kategorija koja mirno prihvata dominaciju suprotnog pola i ne pokusava da ista promeni jer, prema sopstvenom shvatanju, nema sanse.

Ja sam vec vise puta ukazao na neophodnost osnivanja ovakve jedne organizacije za zastitu prava muskaraca, jer, kao sto ciskela rece, tesko da mozemo ocekivati da ikada objektivno rese situaciju sudija zena, socijalni radnik zena i psiholog zena. Za sada se pokazalo da situacija ide u suprotnom smeru od ravnopravnosti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 08:12 - pre 201 meseci
Demagogijom protiv zdravog razuma...
Rekao bih da ti spadaš u neku od tri pomenute kategorije.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 08:29 - pre 201 meseci
Samo napred toso, mozes ti sigurno da napises odgovor koji ima i vise od dva reda. Hajde, reci malo ilustrativnije sta si ovim hteo da kazes - sta je na ovom konkretnom primeru zdrav razum a sta demagogija i zasto. Obrazlozi detaljno svoje stavove i razmisljanja, pokazi meni i drugima gde gresimo. Omoguci nam da diskusijom dodjemo do ispravnijeg pogleda na svet. Daj neki savet coveku koji je objasnio svoj problem. To je definicija i svrha foruma, a ne ubacivanje kratkih komentara koji nista ne govore.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.193.*



+5251 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 11:04 - pre 201 meseci
Pa zar kafana ne dodje kao "sigurna kuca" protiv zvocanja..

Poz
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 11:47 - pre 201 meseci
@pctel
Zdrav razum govori da muškarci nikako nisu ugroženi i da oni koji se tako osećaju
imaju potrebu da ih neko sažaljeva, ako nije to u pitanju onda je neki cilj druge vrste
kao što je degradacija žena.

Preslišava te žena/devojka kada ideš da se vidiš sa drugaricama?
To si sam dopustio i kao što rekoh - ako ti ne valja, ostavi svoju dragu, zašto trpiš bilo šta?
Izostavio si priču o tvom odnosu prema njoj, da li ti nju podstičeš da se viđa sa drugovima kad si tako dobar?
Da dodam, sudeći po broju tvojih poruka, solidan deo svog vremena provodiš ovde a verovatno i na drugim
adresama. Probaj da deo tog vremena preusmeriš na pravi socijalni život.

Ovo nije savet, ovo je mišljenje, prilično sam nezaiteresovan za tvoj privatni život.
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
196.200.1.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 11:56 - pre 201 meseci
http://www.nomarriage.com/

Uzivajte!

p.s. Ja sam ozenjen i niti moja supruga niti ja trpimo nasilje od one druge strane!
 
0

vukad
Switzerland

Član broj: 44086
Poruke: 129
212.117.81.*



+14 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 13:52 - pre 201 meseci
Ovde u Svedskoj mnogi muskarci svakodnevno trpe nasilje, evo kakve se sve strahote desavaju:

Boy raped by a group of girls

Police in southern Sweden are investigating a report claiming that a 17-year-old boy was raped by four girls on Monday evening, Östran reports.

The incident is said to have taken place in Torsås, a small town south of Kalmar. It was the boy's mother who reported the matter to the police, claiming that her son was attacked by four girls as he made his way home.

The girls are thought to have been the same age as the alleged victim and at least one is reported to have known the boy.

"This is a small town so it's very probable that they knew each other," police spokesman Sven-Erik Karlsson told TV4.

Police said it was unusual, though not entirely unheard of, for boys to be raped by girls.

"It is a bit of a reversal of what we are used to. But we don't really know what happened yet. We have launched a preliminary investigation," Karlsson told Östran.


Published: 12th October 2007 18:19 CET
Online: http://www.thelocal.se/8774/

 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 13:59 - pre 201 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=mzUD2Ulam5I

 
0

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 14:34 - pre 201 meseci
Citat:
vukad: Boy raped by a group of girls

lucky bastard


odmah se setim south park : miss teacher bangs a boy

edit: hahaha, tek sam sad video jefticev link. o tome pricam!
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 15:32 - pre 201 meseci
NICE!!!!! I ja sam se odma setio South Parka :D LUCKY BASTARD :D Keva se odma istripovala, a klinac verovatno ide svaki dan tom ulicom nadajuci se da ce ga opet "silovati" Nice :)
Ljubav, mir & sir
 
0

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 18:03 - pre 201 meseci
Citat:
pctel: A reklama "KAD CE PLATA" kad onog jadnika zena uhvati za noge, podigne u vis i istresa pare iz dzepova. Da to muskarac uradi zeni na TV reklami, uuuuuu, pa tu bi se podigla takva prasina da bi direktor televizije bio smenjen...


Sad procitah ovo i zanimljivo je da direktor televizije nije smenjen a dogodilo se to o cemu si pricao (u vezi one svadba emisije)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 18:24 - pre 201 meseci
Citat:
pctel
Ovde izmedju ostalog pricamo i o pravima i obavezama roditelja prema deci, a decu ne mozes bas tako da promenis.


Ako izuzmemo decu "napravljenu na brzaka" nekim "incidentom" kao i namerno vanbracnu decu, vecina dece biva rodjena u braku

Brak je zajednica izmedju 2 osobe, skoro pa "preduzece" - dakle, obicno imas vise nego dovoljno vremena da skontas sa kim zivis, i da ocenis da li si spreman da ides dalje - narocito to oko dece, ako mislis da nisi sa osobom sa kojom mozes da provodis zivot pa i da imas dete, ne vidim razlog zasto to ne bi okoncao i nasao neku osobu koja ti vise odgovara.

Prevedeno na primer koji ti potenciras - devojka koja te "psihicki zlostavlja" to sigurno radi duze vreme, pa imas vise nego dovoljno vremena da jednostavno raskines. Cak je i razvod daleko jednostavniji dok nemate decu tako da... sta da ti kazem, obrati paznju ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 20:35 - pre 201 meseci
Citat:
tosa: @pctel
Zdrav razum govori da muškarci nikako nisu ugroženi i da oni koji se tako osećaju
imaju potrebu da ih neko sažaljeva, ako nije to u pitanju onda je neki cilj druge vrste
kao što je degradacija žena.

E, vidis, zdrav razum, ili bolje reci statistika, govori da ima nasilja i sa jedne i sa druge strane, sto fizickog sto psiholoskog, s tim da zene uglavnom koriste psiholosko nasilje a muskarci fizicko. Ja sam mislio da je to nesto oko cega se svi slazemo i sto ne mora da se dokazuje. Kakva koincidencija, dok ovo pisem slusam svadju muza i zene iz susednog stana, mislim, ne prisluskujem nego ih sasvim jasno cujem. Vredjanje i u ovom slucaju ide uglavnom od zene prema muzu.

Drugo, i zene i muskarci mogu naravno da odu iz neodgovarajuceg braka, to sa jedne strane predstavlja dobro resenje, a sa druge, deca bi bila ostecena jer bi morala da zive skoro pa bez jednog roditelja, a i roditelj bi bio ostecen jer mora da zivi skoro pa bez dece. To su valjda sve cinjenice koje ne moram da dokazujem. Ako nisam u pravu reci slobodno.

Borba za roditeljska prava zna da bude sizifov posao za muskarca. E, sad, tu imas jednu specificnu grupu muskaraca koja jednostavno moze da ode i kaze "bas me briga za dete, nisam ga kupovao, napravicu ja drugo..." Za njih zaista nema nikakvih problema, oni uopste nisu tema ove diskusije. Problem je druga grupa, grupa sa jakim roditeljskim osecanjima i drugacijim moralnim nacelima, nihov zivot se pretvori u pakao u svakoj varijanti - ako ostanu u braku trpe ponizenja od strane supruge, ako uzvrate batinama trpe ponizenja od strane javnosti, ako se bore za svoja prava bivaju ponizeni jer se pred njihovim ocima gazi po zakonima kako bi im se osnovna ljudska prava svela na minimum, ako se ne bore onda trpe omalovazavanja sami od svoje savesti. Mene zaista iskreno zanima sta je pravi izlaz iz ove situacije, tako da slobodno komentarisite svaku od pomenutih opcija, kao, naravno i neke druge kojih se ja nisam setio.

Citat:
ako nije to u pitanju onda je neki cilj druge vrste kao što je degradacija žena.

da li igde iz konteksta mojih recenica mozes da izvuces nastojanje ka degradaciji zena? Ili nastojanje da se smanji degradacija muskaraca automatski predstavlja degradaciju zena u smislu smanjenja dostignutog nivoa zenskih prava. Ako si to misio, onda u redu, jeste, treba zenska prava smanjiti tamo gde su veca od muskih i obrnuto, znaci treba teziti ravnopravnosti.

Citat:
Sad procitah ovo i zanimljivo je da direktor televizije nije smenjen a dogodilo se to o cemu si pricao (u vezi one svadba emisije)

Vidis, ukazao bih ti na 3 cinjenice:
1) nije isto kad se nesto emituje jednom (dvaput ako ima repriza) i kad se emituje ~1.000 puta
2) nije isto kad se nesto dogodi slucajno-neplanirano i kad se za nesto napise scenario i rezira
3) nije isto kad se neki dogadjaj preprica i kad se prikaze snimak

E, imajuci sve to u vidu, nije li interesantno da je mnogo vecu buru na forumu izazvala situacija za koju sto bi tosa rekao "zdrav razum" govori da je mnogo manje interesantna?

Citat:
Ako izuzmemo decu "napravljenu na brzaka" nekim "incidentom" kao i namerno vanbracnu decu, vecina dece biva rodjena u braku
Dimkovicu, ti ocigledno ne ides po ovim srpskim svadbama :-)
Ja sam mozda 2 puta u zivotu bio na svadbi gde mlada nije u drugom stanju, a u proseku je 5-6 mesec :-)
Ipak, moram da se slozim sa tobom - muskarac je sam kriv sto je odabrao onu koja ce mu zagorcavati zivot, tako da, jelte, taj problem ne treba resavati, ko ga *ebe, sto nije bolje birao, tako mu i treba...
Takodje, zena je isto birala muza i sama je kri... stoooj, povuci rucnu, nije to isto, zene su ugrozene, to je problem koji se mora resavati, bla, bla...
Jesam li pogodio sustinu toga sto si hteo da kazes ili se mozemo sloziti da se greske iz proslosti preskoce prilikom ove diskusije i da se obrati paznja na probleme u sadasnjosti?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 20:49 - pre 201 meseci
Citat:
pctel
Ja sam mozda 2 puta u zivotu bio na svadbi gde mlada nije u drugom stanju, a u proseku je 5-6 mesec :-)


Sorry, to je primer cistog idiotizma (a nekako sam znao da ce ovo doci na tapet) - ako su buduci muz i zena imali toliko samosvesti da organizuju instant svadbu samo zato sto je pukao kondom, ili verovatnije (posto kondom verovatno ne koriste) "omanuo" proracun plodnih dana... sami su krivi za sve sto ce ih kasnije snaci ako "brak" ne ide. Ali ima jos jedna stvar, koju cu reci na kraju (citaj dalje ;-)

Secas se one price o "zivotu sa roditeljima posle 30-te" ako me pamcenje drzi ti si bio u taboru onih koji su bili apologeti takvog nacina zivota (ispravi me ako gresim)? E pa to ti je ta glavna posledica, ono zivis kod mame i tate, i tvoja buduca zena zivi kod njenih mame i tate - a onda jednom tako "omanete" u coitus-interruptus metodu kontracepcije dok mama i tata nisu bili kod kuce, i, eto, vi ste sad u braku, uzivajte :-)

Zato i treba ziveti sa svojim (potencijalnim) buducim zivotnim saputnikom pre braka - jer pravi problemi izbiju na povrsinu tek kad provodite 24h jedno pored drugog.

E sad ide "punchline": sa svim ovim u vidu, osoba koja nije bila u stanju da odabere pravilno bracnog saputnika vec je bila "ugurana" u svoj bracni zivot sticajem okolnosti, nece imati ni sanse da izadje na kraj sa "terorom bracnog saputnika" - fizickim ili psihickim, bas zato sto nema mentalnih kapaciteta da donosi racionalne odluke niti mentalne jacine da resi probleme sa drugom osobom. Cisto sumnjam da je takva osoba sposobna da ode u neko bracno savetovaliste i da nesto pametno uradi sa sobom, bas zato sto je iz dana u dan problem sve gori - radjaju se deca, stvaraju se neka zivotna bogatstva, da se tako izrazim, kojih se tesko odrice (kuca, itd...), bivas vezan za tu osobu cak i patoloski i sta ja znam.

"Najhrabriji" medju ovakvim se eventualno razvedu ako savetovaliste ne pomogne - ali ili naprave istu gresku kasnije, ili imaju neke, hajd da kazemo, promasene, zivote - koliko deca trpe, i da ne pricamo.

Sorry... tuzno ali tako je - jbg, kad je Darvin u pravu... nisu svi ljudi isti, a zivot nije neki seminar vec vrlo zajebata stvar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 21:03 - pre 201 meseci
Citat:
"Najhrabriji" medju ovakvim se eventualno razvedu ako savetovaliste ne pomogne - ali ili naprave istu gresku kasnije, ili imaju neke, hajd da kazemo, promasene, zivote - koliko deca trpe, i da ne pricamo.

Ako sam dobro razumeo, ti si sklon misljenju da su takvi ljudi (oba pola) otpisani i da ne treba ciniti nista da im se pomogne? Ili ipak treba, ali onako kako se sad radi - sigurna zenska kuca + zena sudija + zena psiholog + zena sociolog = zena sa detetom + muskarac koji ce moci da vidi dete jednom-dvaput mesecno i nece imati nikakvu podrsku niodakle? I sve to tako po defaultu bez obzira koja strana je vrsila nasilje u porodici?

Da zanemarimo moju teoriju da ce osobe sklone nasilju (fizickom i psiholoskom) biti sklone istom bez obzira ko sa njima ziveo, a neko ce sigurno ziveti taman da 90% stanovnistva provede 10 godina zajedno pre nego sto stupi u brak? Ili si idealista, pa mislis da taj procenat moze biti 100%?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 21:27 - pre 201 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sorry, to je primer cistog idiotizma (a nekako sam znao da ce ovo doci na tapet) - ako su buduci muz i zena imali toliko samosvesti da organizuju instant svadbu samo zato sto je pukao kondom, ili verovatnije (posto kondom verovatno ne koriste) "omanuo" proracun plodnih dana...

Aaaa neiskusno :-)
Postoji i 'treći' razlog, koji nisi spomenuo - trip da nećeš moći da imaš decu. Deluje smešno da prvo sve činiš da se 'to' ne desi, a onda počineš da se pitaš da li uopšte i možeš imati decu. To otprilike dolazi u vreme kad tvoja ekipa svesno krene u pravljenje dece, pa počneš da slušaš priče o pojedinim parovima koji se leče, ili o onim kod kojih neko ne može imati decu... Tada ljudi svesno prave decu pre braka sa logikom 'da ne zavlače onog drugog ako ne mogu'.
Citat:
Ivan Dimkovic: Zato i treba ziveti sa svojim (potencijalnim) buducim zivotnim saputnikom pre braka - jer pravi problemi izbiju na povrsinu tek kad provodite 24h jedno pored drugog.
Neiskusno 2. :-)
Pravi problemi izbiju na površinu tek kad se rodi neko ko zavija non-stop (grčevi, zubi, bolesti..). Onaj test od 24h bez obaveza (u poređenju sa detetom) samo moroni ne prolaze. I, na žalost, ovo o čemu ja pričam je daleko češće.
Save time... see it my way.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 21:31 - pre 201 meseci
@MyWay, Dobro, definitivno nemam iskustva sa tim fazama, za te stvari je ocigledno savet iskusnijeg vredniji ;-)

@pctel, slazem se da je potrebna pomoc, secam se da su u UK ocevi demonstrirali vise puta zbog naklonjenosti sudova majkama - nisam siguran da li su nesto postigli. Mada, nekako sam stekao utisak da vecini odgovara bas takav tretman jer onda majka mora da radi sva s*anja oko klinca/klinke, a cale je samo preuzme na neki vikend i biva ql tata :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!15.10.2007. u 21:41 - pre 201 meseci
Nisu problem m/z odnosi, uvek je bilo i ubistava i preljuba i ovoga i onoga, problem je sto zakon iznenada poceo da favorizuje zenu. Glavni gubitnik toga je PORODICA. Porodica je ono sto najvise stetuje jer kom muskarcu treba porodica u kojem mu je pod znakom pitanja u svakom momentu ne samo materijalni status vec i gubitak dece ?

Da li ste primetili da kad god se razvodi neki bogatas on daje enormne sume zeni. Zasto ? I dobro dok njega nece pogoditi manjak kojeg miliona, sta ce biti sa gomilom manjih ljudi koji ce biti ruinirani ? Jedan moj kolega, Italijan 50 godina, potpuno je sed. Jednom smo isli zajedno na teren i pricao mi je kako se razveo od zene i izgubio sve. Plus dete sina i jos je morao da placa alimentaciju ali i ratu za njihov zajednicki stan. A on sam je bio na ulici. Ona se posle preudala za drugog coveka, naravno, a sinu je nanela najvecu sramotu da pored zivog oca mora da ga vaspitava ocuh.

I sad proslo je puno godina od tada. Cudio sam se sto mi prica da ima devojku (cca 5 banki), vozi motor, majmunise se. A vidim njegovo prevremena ostarelo lice i mislim, sta li je on skrivio ? Da je nije prevario, da je nije tukao, sta li bi bio zlocin za takvu kaznu ? I gde je tu na kraju krajeva, ljubav, prastanje ?

Sad ja vas pitam, kada ce se ozeniti njegov sin ili neko drugi ko slusa te price ? Jer znam mnogi ce reci, mi se volimo, ali koja veza pocinje mrznjom ? Zar se ne vole svi isprva, a posle ?


102>77+30+20 !
 
0

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 08:48 - pre 201 meseci
@Pneos: ima istine u tome sto govoris, ali zivot kao forma ne mora da bude fer, zar ne? To je vise borba nego uzivanje a u borbi nema pravila...

@Ivane: ljudi se menjaju vremenom, sto ce reci ja danas mogu da volim sladak ukus ali nakon 5 godina mogu da predjem na kiselo..ako me razumes?
Tako da ne mozes pouzdano da znas sa kojom osobom mozes provesti zivot (za nekog je to dug period) ...brak kao institucija po tom pitanju nije bas
fleksibilan tj. odgovarajuci....
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 10:41 - pre 201 meseci
Citat:
pctel: Ja sam mozda 2 puta u zivotu bio na svadbi gde mlada nije u drugom stanju, a u proseku je 5-6 mesec :-)

Pa to su ove moderne svadbe sad u ovoj slobodi: Pre nije tako bilo.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40274 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.