Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!

elitemadzone.org :: MadZone :: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40339 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 15:12 - pre 201 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa to su ove moderne svadbe sad u ovoj slobodi: Pre nije tako bilo.

da, pre je bilo 2-3m, dok se jos ne vidi.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 15:39 - pre 201 meseci
U stvari, mozda si u pravu, ali i to zavisi u kojim krugovima.
 
0

ciskela

Član broj: 159723
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 22:33 - pre 201 meseci
Zao mi je sto ne stizem da se cesce ukljucim.
Nadam se da vam ne smeta da malo bolje pojasnim svoju situaciju.
Moja zena je iz unutrasnjosti.Kad me upoznala,zivela je od plate od 3000.dinara.Jurila me po celoj Srbiji dok me nije smuvala.Sve je naravno bilo O.K.Dve godine tako.
Rodi se dete,malo poodraste,krene u obdaniste.Pitam je sto ne trazi posao,kaze,tesko ga naci,uostalom,ti si muskarac,i duzan si da izdrzavas porodicu.I sad nekako bi razumeo da je dane provodila u solarijumima,kod frizera,manikira,sta vec...da je nasla nekog...Ali nije.I dalje se zalila kako joj nisu sredjeni nokti,kako nema vremena da se ofarba...i ajde sto je meni,nego i nasem detetu za veceru uglavnom"spremala" parizer i hleb,izgovarajuci se da nije stigla nista da spremi.
Odem jednog dana na posao ujutro,vracam se u 9 uvece umoran ko pas i resen da doruckujem,a ono na stolu,i u frizideru-nista.Pitam zasto,kaze nesto sam bila umorna,nije mi bilo dobro.A prodavnica 5 m od stana.O.K.Pregrizem nesto malo sto nadjem,poludeo totalno,odem kod komsije.Kad,eto ti i nje.Sedim ja sedi ona.Do 12.Do 1.Nema vise smisla,komsija ziv zaspao,krenem(o) kuci.Pitam je,majke ti,kako si toliko bila umorna ceo dan,a sad ne spavas do ovo doba?Kaze,sad mi je eto bolje,a i sto bih ti ja bilo sta objasnjavala.Ja kazem-pa o tome moramo razgovarati,a ona -ako ja necu,ne mozes me terati!
Prodje jos par meseci,a od njenog posla ni traga ni glasa.Kaze,nema.Pitam,mogu li ja da ti pronadjem nesto.Vazi,moze.Posle nekoliko dana pocne da radi kod mog druga u prodavnici.Prodje 10 dana,zove me on:_Izvini brate,sta da ti kazem,stavim je ja na kasu.ona kaze ne znam ja ovo,suvise komplikovano.Stavim je na voce,posle 2 sata dodje kod mene i kaze mnogo zahtevne musterije,te oce jabuke,te im trule kruske...Za dva dana pronadjem joj posao u palacinkarnici kod mog drugara.Drugi dan napusti,ne moze ni to,ne prave se palacinke bas isto kao kod kuce... I opet,nece da prica sa mnom,kaze,nalazim joj teske mnogo poslove,ja sam kriv...Ja naravno poludim,ali kud cu.Polomi ruku ispred zgrade posle nedelju dana ode u neki SOS centar za jadne zene i isprica im da sam je ja tukao.Sretnem komsiju,a on mi kaze-Sta radis,jbga,jesi normalan,nisam znao da si takav.A ja nemam pojma o cemu se radi.Covek mi isprica da sam slomio zeni ruku,sta se jos pravim lud!Dodjem kuci.Pitam o cemu se radi.Kaze,pa nisi me tukao,ali si ipak agresivan,agresivo pricas,insistiras da razgovaramo.rekli su mi u centru i to je nasilje,a ti se pripazi,ako tako nastavis da se ponasas,ja uzeh dete i odoh.
Moram na spavanje,vodim dete u vrtic,pa rano na posao.
Da ispravim neke,ne trazim sazaljenje,vec pomoc!Za sve one sumnjicave:pozivam vas da upoznate moje dete,i da mi onda kazete da li ono zasluzuje da ga neko makar i psihicki maltretira,pa bila to i majka.
Pozdrav za sve koji ucestvuju u ovoj temi.Dragan
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!16.10.2007. u 22:55 - pre 201 meseci
Nabavi diktafon a moze i 1-2 kamere... Mislim da ne moram da detaljisem, znas sta hocu reci.
 
0

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.170.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 05:45 - pre 201 meseci
Ajde da stvari postavimo na logicki nivo: postoje uglavnom dve vrste nasilja, fizicko i psihicko.

E sad', svako koristi svoje prirodne prednosti: muski dlan a zenske jezik.

Problem je sto se psihicka tortura mnogo teze dokazuje od ficike.

Dakle i ja sam kao musko za to da se otvori neki centar za zastitu muskaraca od zenskog "jezika", uglavnom racvastog... Nisu dzabe neki rekli "ubi me prejaka rec"...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 08:54 - pre 201 meseci
Citat:
Shadowed: Nabavi diktafon a moze i 1-2 kamere... Mislim da ne moram da detaljisem, znas sta hocu reci.

Pa da, i samo nemoj da se nerviras. Ako ti za to trebaju lekovi - pij lekove, dok se problem ne resi, samo bez nerviranja. Jedan moj komsija je imao slican (ako ne i isti) problem, pa se nervirao, nervirao, i na kraju umro u cetresikusur.
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 14:42 - pre 201 meseci
Citat:
Shadowed: Nabavi diktafon a moze i 1-2 kamere... Mislim da ne moram da detaljisem, znas sta hocu reci.


I ja mislim da je ovo dobro resenje, ukoliko je situacija takva kao sto ti pricas. Skupi sto vise dokaza a da ona ne sazna. Konsultuj se i sa nekim pouzdanim advokatom (bez njenog znanja) da ti on kaze kako stvari stoje sa pravne tacke gledista, da ti kaze kakvi ti tacno dokazi trebaju (koji su znacajni za sudjenje), moze ti on reci i da li je kamera pravo resenje. Kad se dobro pripremis udari svom snagom (mislim na sudnjenje). I kao sto je receno ranije, nemoj nikako da dozvolis da izgubis zivce i da uradis nesto sto ces zazaliti. Srecno.

Ljubav, mir & sir
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 15:07 - pre 201 meseci
Ono sto ja znam je da u takvim slucajevima nasi sudovi daju prednost ocu, i da je za sudjenje presudan stav centra za socijalni rad. U toku sudjenja se obavezno salju pozivi za razgovore u centru, takav je zakon, samo sto neki ljudi (neorganizovani narocito) misle da to nije vazno, pa nikad ne idu, a to je u stvari najvaznije.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 15:20 - pre 201 meseci
Nasilje žena nad muškarcima itekako postoji, a sasvim je nebitno ko se nad kim iživljava i na koji način (verbalno ili fizički). Muškarci su građani trećeg sveta u skoro svim "modernim" zemljama. Valjda je danas to moderno.

A što se tiče ravnopravnosti, to je tek apsurd. Mislim da će nam se unuci smejati zbog takvih "tekovina", kao što se mi danas smejemo nekim "tekovinama" iz prošlosti.

Ravnopravnost podrazumeva posedovanje istih prava. Zamislimo zakon po kome muž ima pravo da tuče ženu i žena ima pravo da tuče muža. Po tom zakonu bi muž i žena bili "ravnopravni". No, šta bi žena mogla da radi sa tim svojim pravom? Da li bi im to pravo u praksi bilo podjednako dostupno?

Neka mi neko navede jedan jedini slučaj države u istoriji čovečanstva (zaključno sa današnjim danom), koja je zakonski ravnopravno treturala polove. Ja ne znam ni za jedan takav slučaj. Kod nas se kaže da su muž i žena u svemu ravnopravni, ali prilikom razvoda deca pripadaju majci, muškarci tek odskora imaju pravo na alimentaciju itd. Čemu svo blebetanje o ravnopravnosti, kada je ona očigledno neostvariva, jer ne može da funkcioniše? Nijedna zemlja se do sada nije usudila da učini tako nešto, jer je pitanje koliko bi kao takva potrajala. Ko zna kakav haos bi takav protivprirodan poredak izazvao.

Moj otac je svojevremeno imao neki udes krivicom jedne žene vozača. Nakon nekog vremena, milicioner je stigao, pitao ženu šta je bilo i njenu izjavu dao kao svoje lično svedočanstvo, mada nije bio prisutan na mestu događaja, kada je do nezgode došlo. Ćale je morao da plati kaznu i sudske troškove, jer je ta žena poturila svoje dupe. E, sad, muškarac ako upotrebi oružje koje samo on ima (snagu), to je zločin, a ako žena upotrebi oružje koje samo ona ima (u ovom slučaju dupe), to je ništa. To je smisao ravnopravnosti da daš oboma ista prava, ali da izbor tih prava ide na štetu jedne strane.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

radoznalitigric

Član broj: 147673
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 16:55 - pre 201 meseci
Ivane,slazem se! Muskarci su nezniji od zena i treba ih zastititi. Svi moji ozenjeni prijatelji su papucici. Neki od njih su mi se zalili da su im supruge kupile papuce za godisnjicu braka i da su morali da ih probaju pred prisutnim gostima. Zamislite samo to ponizenje! Neke lukave zene suptilno muce i ponizavaju svoje muzeve ili ljubavnike. A neke ih i tuku. Muskarce je sramota da se pozale svojim ortacima da dobijaju batine od zena,ali verujte mi da ima i takvih slucajeva! Moj utisak je da srpski muskarci ne smeju da pisnu od svojih zena koje komanduju u kuci! Na zalost,i momci koji imaju devojke vise nemaju vremena da se druze sa svojim muskim prijateljima zato sto im njihove devojke to ne dozvoljavaju. Devojke gledaju da to musko prijateljstvo saseku u korenu! Ali zato one redovno posecuju svoje prijateljice i provode veoma mnogo kvalitetnog vremena sa njima. Kao vlasnik dva sajta za upoznavanje dobijam mnogo pisama razocaranih muskaraca koje njihove zene psihicki i fizicki maltretiraju.
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
..w.sh.dynamic.163data.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!17.10.2007. u 17:53 - pre 201 meseci
Pandora, pa gde si bio do sada? :)
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 00:15 - pre 201 meseci
Citat:
Nedeljko: ...prilikom razvoda deca pripadaju majci...

U americkim filmovima. Odje je drugo.

Inace, teorije o "protivprirodnom" poretku stvaraju gasove, misli meni. Ako cemo o protivprirodnom poretku, taku neku situaciju su smislili muzjaci, obicno oni koji su obucenu u crne mantije, a inace, tako nesto ne postoji. Ono sto postoji je da zenke traze alfa muzjake, pa im se onda nekad posreci a nekad ne. To jest, nekad su ti muzjaci koje su one nasle sve misleci da su alfe nekad stvarno alfe, a nekad nisu, no one misle da jesu, pa onda one pokusavaju da te muzjake koji nisu alfe pretvore u alfe, sto je nemoguca misija, i otuda svi nesporazumi. To je ta teorija.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 01:23 - pre 201 meseci
Citat:
radoznalitigric: Ivane,slazem se! Muskarci su nezniji od zena i treba ih zastititi. Svi moji ozenjeni prijatelji su papucici. Neki od njih su mi se zalili da su im supruge kupile papuce za godisnjicu braka i da su morali da ih probaju pred prisutnim gostima. Zamislite samo to ponizenje! Neke lukave zene suptilno muce i ponizavaju svoje muzeve ili ljubavnike. A neke ih i tuku. Muskarce je sramota da se pozale svojim ortacima da dobijaju batine od zena,ali verujte mi da ima i takvih slucajeva! Moj utisak je da srpski muskarci ne smeju da pisnu od svojih zena koje komanduju u kuci! Na zalost,i momci koji imaju devojke vise nemaju vremena da se druze sa svojim muskim prijateljima zato sto im njihove devojke to ne dozvoljavaju. Devojke gledaju da to musko prijateljstvo saseku u korenu! Ali zato one redovno posecuju svoje prijateljice i provode veoma mnogo kvalitetnog vremena sa njima. Kao vlasnik dva sajta za upoznavanje dobijam mnogo pisama razocaranih muskaraca koje njihove zene psihicki i fizicki maltretiraju.

Nikad nisam cuo vece s*anje od nekoga ko cak nije ni predsednik ;) A kamo li Hero ;)
 
0

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 09:04 - pre 201 meseci
..evo kako braca Rusi resavaju visak slobodnog vremena i energije kod svojih zena:
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 14:37 - pre 201 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: U americkim filmovima. Odje je drugo.

Ha, ha ha...
Citat:
Lesli Eldridz: Ako cemo o protivprirodnom poretku, taku neku situaciju su smislili muzjaci, obicno oni koji su obucenu u crne mantije, a inace, tako nesto ne postoji.

Nisam znao da "ravnopravnost" potiče iz Crkve.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 15:03 - pre 201 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: U americkim filmovima. Odje je drugo.

pricas gluposti Lesli. Ovde je otac ima neke sanse da postane nosilac roditeljskog prava jedino u slucaju da je majka umno poremecena za sta postoji dijagnoza, ili ako majka na sudu izjavi da ne zeli da bude nosilac roditeljskog prava. I tada kao sto rekoh samo "ima sanse". Inace, ceo odgovor o kojekakvim alfama ti je obicno mlacenje prazne slame, ovde je konstatovano da problem postoji i traze se konkretna resenja pojedinacnih problema, kao i strategija za buduce akcije koje bi dugorocno posle nekoliko godina dovele do smanjenja prisutnosti tog problema u drustvu.

Pozdrav za Pandoru, drago mi je da se vratio, mada od njega nisam ni ocekivao neki konkretan predlog za resenje problema, vec samo kukanje kako to nije u redu i usput preuvelicavanje nekih pojava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!18.10.2007. u 17:07 - pre 201 meseci
jedino konkretno i zdravo resenje koje ja vidim je raskid ili razvod. ako je veza dosla do te granice da se neko oseca kao zrtva psiholoskog nasilja, dobri stari dani se nikada nece vratiti. osnov braka i porodice bi trebalo da bude ljubav, i to ona prijatna nepatoloska varijanta u kojoj ti je u svakoj sekundi vrlo drago sto si deo toga. naravno da je velika greska stupati u brak ako devojka zatrudni nedugo posto si je upoznao. pocetak svake ozbiljne veze je "honeymoon" period, koji kad tad prodje i onda ako ono sto ostane ne ispunjava potpuno obe strane, mislim da nemaju sta zajedno da traze. jedino sto moze posle toga da usledi je ili netrpeljiv zajednicki zivot ili u boljem slucaju zivot kompromisa gde se prihvata to sto je kako je uz licna obrazlozenja tipa "u godinama sam, prosao mi je brzi voz", "mozda necu naci nista bolje kad se razvedem" i sl. mislim da svako zasluzuje i moze bolje od ovoga, pa cak imao i preko 50 godina i brak od 20 godina iza sebe. ko je mlad, mislim da je pametno da kupi prnje i pali sto pre to bolje (i lakse).

sto se tice deteta, mislim da je cista glupost i predrasuda da je najbolje da odrasta sa oba roditelja po svaku cenu (narocito u 21. veku). mnogo je bolje da odrasta preko nedelje kod mame, a preko vikenda kod tate, a da su i tata i mama zadovoljni svojim zivotima i da niko ne zivi u atmosferi netrpeljivosti. razvod ce biti shok za dete, ali mislim da je od toga uglavnom mnogo veci shok za roditelja cinjenica da nece biti pored svog deteta 24/7. roditelji cesto imaju obicaj da posvecuju mnogo vise paznje detetu nego sto je potrebno, a ponekad i zdravo. verujem da je dobar deo ESovaca odraslo u rastavljanim porodicama i siguran sam da velika vecina danas zivi sasvim normalan zivot i nema psihicke probleme.

mislim da nema smisla da raspravljamo o resenju problema zajednickog zivota sa osobom koja svog decka/muza psihicki zlostavlja. kome to odgovara? muskarac je tu izmrcvaren i mrzovoljan, a ni zena sigurno ne iskaljuje svoje frustracije na najblizoj osobi zato sto je srecna i sve joj cveta u glavi.


 
0

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!19.10.2007. u 07:19 - pre 201 meseci
Iz svih odgovora,koje sam pazljivo citao,dolazi se do zakljucka da vecina deli moje misljenje.
Dakle,da ne bih ponavljali 100 puta jedno-isto,ja sam za to da se osnuje ovakva nevladina organizacija!
Dajte nacin da se izorganizujemo,i da je osnujemo!
 
0

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!19.10.2007. u 09:24 - pre 201 meseci
Nisi ti dovoljno pažljivo čitao...
Udruži se sa pandorom i sličnima pa pravi svoje male kultove, mani se normalnog sveta.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!19.10.2007. u 13:34 - pre 201 meseci
@toso, izgleda su opet cuvari bili nepazljivi, ili si ti mozda privilegovan, pa mozes da koristis internet, za razliku od ostalih???

Ovo je samo tipican primer diskursa korisnika nose, pokusaj da se 'skine' taj nacin komunikacije...

Njegovi koncizni postovi(ne verujem da je u pitanju namera, pre ce biti nedostatak mogucnosti za nesto duze pismene iskaze) uglavnom su napravljeni sa namerom da uvrede, ismeju, omalovaze korisnike foruma.

Nisam siguran da je ovakvo ponasanje u skladu sa Pravilnikom, da prostite, pa bih molio da se korisnik nosa dozivotno banuje, e da bismo dobili jos bolji forum.;-)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Osnovati nevladinu organizaciju za zastitiu muskaraca od psihickog nasillja zena!
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40339 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.