Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NLO-istina ili zabluda???

elitemadzone.org :: MadZone :: NLO-istina ili zabluda???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82765 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dacha PN
Dacha Dak
BG

Član broj: 67518
Poruke: 38
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???14.01.2007. u 21:19 - pre 210 meseci
Ljudi da li se secate jednog clanka u novinama gde se radi o paradoksu koji se dogodio iznad Rtnja...
Ja pokusavam da nadjem taj clanak, cuvao sam negde to parce papira ali se negde izgleda zagubilo...
Neznam koje su novine bile to objavile pre par godina ali prepricacu vam sustinu:Avion britanske avio kompanije je krenuo na standardan let prema Bugarskoj...let se odvijao preko Srbije... i sve je islo normalno... let je sasvim normalno tekao dok u jednom trenuku avion nije nestao sa radara...niko nije znao gde je nestao...svi su mislili da se srusio...ali posle otprilike 2 sata avion se ponovo pojavio na radaru na istom mestu gde je i nestao i normalno nastavio sa letenjem i bezbedno sleteo na odrediste... Kada su sleteli na aerodrom piloti su potvrdili da je let tekao najnormalnije, isao je na vreme, bez ikakvih zastoja... Ali je problem bio sto je let kasnio 2h... Utvrdjeno je da su leteli 2h duze nego sto je planirano... Detaljnijom analizom su utvrdili da oni nisu nikako mogli ostati 2h duze u vazduhu jer nebi imali dovoljno goriva za 2h duzi let...Ali cinjenica je su u vazduhu bili 2h sata duze... Utvrdjeno je da je avion nestao sa radara u trenutku nadletanja planine Rtanj...
Prica se da su od tog dogadjaja vecine marsuta aviona promenjene tako da zaobilaze ovu planinu...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???14.01.2007. u 23:50 - pre 210 meseci
Citat:
Dacha PN:Kazem da sam video par fotografija loptastih munja, slusao sam o njima i jedina slicnost sa ovom loptom koju sam ja video je da su loptastog oblika obe a ostalo je sve razlicito...

Moras da vidis vise od par fotografija sto je veoma tesko jer su ti dogadjaji veoma retki pa su fotografije jos redje.

Citat:
Kazem letela je jako nisko i sporo tako da sam je jasno video...

Verujem ti mada ne verujem da mozes tacno da kazes na kojoj je visini letela jer mozda ti mozes da mislis da objekat ima 2 metra i da je na visini od 15 metara a on je na visini od 150 metara ali ima 20 metara. Kako bi znao razliku ako je to uzareni objekat koji je tesko fokusirati? Mada to uopste nije bitno, neke loptaste munje lete na manjoj visini i sve su relativno spore (u odnosu na avione).

Citat:
Zamislite jednu ogromnu gvozdenu kuglu koju ce te dovesti do usijanja... do tacke topljenja...tako je izgledala ova kugla sto sam je video...

Postoje upravo takvi opisi loptastih munja.

Citat:
Sto si tice toga da loptaste munje nastaju po idealno mirnom vremenu???

Nemoj da te zbunjuje naziv "munja", ipak to nije munja tako da moze da nastane i po lepom vremenu.

Citat:
pa hajde da poverujemo je to neki fenomen prirode ali mogucnost da sa jedna kugla razdvoji na dve i da se one dalje krecu paralelno u istom pravcu to je vec malo verovatno, jer u tu jednu kuglu je morala da razdvoji neka sila koja nije bila paralelna sa pravcem kretanja jer je nebi razdvojila, ta sila bi morala delovati pod odredjenim uglom u odnosu na pravac kretanja kugle tako da bi jedna od kugli morala nastaviti u smeru dejstva sile koja je uticala na razdvajanje... tako da je malo verovatno da se one krecu idealno paralelno jedna pored druge...

Ne mora neka sila, vec prilikom stvaranja ta kugla moze da ima neki spin zbog kog se razdvoji. Mozda je i nacin na koji se stvaraju te kugle takav da je velika verovatnoca da se dve kugle krecu u istom smeru. Koliko njih znas da su videli vise od jedne kugle istovremeno?

Citat:
Uspeo sam da dodjem do par textova koji je objavio Dragan M. koji svedoci o pojavama letecih kugli nad planinom Rtanj... izmedju odstalog kaze da se te kugle pojavljuju bez nekog pravila u odnosu na doba dana ili noci, ii vremenskih uslova...pojavljuju se iznenada i krecu se jako haoticno naglo menjajucu brzinu i pravac...ponekad same a ponekad u paru...takodje kaze da u vreme pojavljivanja tih kugli dolazi do pada napona elektricne mreze i smetnje na radio-televiziskim frekvencijama...takodje se i zivotinje jako uznemire...


Da, moguce je da je jako elektromagnetno polje koje uzrokuje te smetnje takodje zasluzno za stvaranje tih kugli pa se ti dogadjaji javljaju istovremeno. Naravno ako to sto si ti video nije loptasta kugla onda je NLO dok se ne pronadje sta je to i kako nastaje.
 
Odgovor na temu

SqlByte
bg

Član broj: 65900
Poruke: 269
*.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 01:19 - pre 210 meseci
K'o shto neko reche, u nashoj istoriji ljudi su tvrdili da je zemlja ravna plocha, a isto tako su tvrdili i da je kisha, munja i sve ostalo od boga..
sad smo malo evoluirali i shvatili da nije od boga vec od vremenskih uslova, ili mozhda od vanzemaljaca ?
 
Odgovor na temu

SashaM
Veliki Bečkerek

Član broj: 28482
Poruke: 213
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 02:07 - pre 210 meseci
Navodni Alien Interview

http://en.wikipedia.org/wiki/Area_51:_The_Alien_Interview

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=6_eY7R7Hjgs


Life happens but shit goes on
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 02:13 - pre 210 meseci
Citat:
vaske71: Hmmmm pa ne bi rekao da je bas tako !!!


pa, ljudi ovde i dalje smatraju da smo mi crvi u odnosu na vanzemaljce....
i uporedju to sa nasim izucavnjem crva...a meni je to na primer skroz normalno, izucavanje prostih organizama u cilju npr razjasnjenja evolucije....
da se nadjemo na nekoj drugoj planeti, mislim da bi primarna stvar bila otkriti i razotrkiti nacin razvijanja organizma na njoj...to bi bilo od pomoci svima nama u shvatnaju svemira i u razvoju zivota u njemu uopste....

Citat:
SqlByte: K'o shto neko reche, u nashoj istoriji ljudi su tvrdili da je zemlja ravna plocha, a isto tako su tvrdili i da je kisha, munja i sve ostalo od boga..


auuu...zalosno, ali ima ih i sad koji to tvrde koliko hoces.....
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 13:40 - pre 210 meseci
Citat:
zaraza: mislim da nije problem u verovanju ili neverovanju, vec u stavu da njih boli du*e za nas...

A sto bi ih i bolelo, kad se zna ko je ovde gospodar planete i sa kime treba da se oni zanimaju. To su oni koji cine jedno 70% vrsta na planeti i cija je biomasa oko 50% od ukupne biomase svih zivih bica na Zemlji, plus sto su sto puta prilagodljiviji svim postojecim prirodnim i vestackim uslovima, i sto puta izdrzljiviji od svih ostalih vrsta. Ako mali zeleni i dodju, verovatno bi se radije zanimali takvim nadmocnim organizmima koji zive na Zemlji, umesto da gube vreme na tamo neke odvratne gmizavce koji se igraju sarenim papiricima i medjusobno se hvataju za guse zbog tih papirica, dok neki koji sami sebe proglasise za najbolje medju tim gmizavcima tvrde kako je to way to go. Kome je uopste do smaranja sa takvim beskorisnim dosadnjakovicima i njihovim decjim igrama.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 17:58 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Kome je uopste do smaranja sa takvim beskorisnim dosadnjakovicima i njihovim decjim igrama.


vec sam rekao - istrazivacima i naucnicima.
Isto kao sto nasi naucnici istrazuju svaki dan pronalaze nove vrste, nekima se dive, neke su ima fantasticne, neke samo upisu i daju im ime, e tako bi radila i neka vanzemaljska rasa.

e sad, ocigledno je tvoj stav prema ljudskoj rasi jako negativan, ali to je tvoj licni i subjektivni stav koji nema veze sa naukom i istrazivanjem u bilo kojoj oblasti, a pogotovo ne u ovoj.
Da svi naucnici razmisljaju kao ti, mi bi jos bili u srednjem veku...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 18:20 - pre 210 meseci
Ala si se "zaklonio" iza "naucnika i istrazivaca". Daj se malo osvrni oko sebe, i pogledaj dostignuca nauke, niko se ziv ne "bavi" razglabanjima o NLO ili UFO, a sva "istrazivanja" svemira, "zavrsila" su sa nekom (polu)vojnom primenom.

Naucnici malo vise koriste mozak, i ne pojednostavljuju stvari, besmisleno, ili se pozivajuci na "labave" argumente ili kvazi cinjenice.. Svaki ce dati neku verovatnocu, ekstremno malu, o mogucnosti postojanja necega negde u prostoru, ili vremenu, ali je "trenutna" situacija da smo jaako "usamljeni", u velikom (malo se treba napregnuti), nezamislivo velikom prostoru.

I svetlost "zvezda" koju sada "vidimo", "poslata" je, u vecini, pre nego sto je i nastala zemlja, pa i suncev sistem.

Masta je "cudo".


Poz.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
212.200.223.*



+90 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 18:25 - pre 210 meseci
@X Files

Upravo o tome pisem, znam da ne mozes da se secas doticne radio drame, nego kazem da to sto mislis da je "psiho test" na pinku od pre nekoliko godina, ustvari je bila reklama za film "Dan nezavisnosti". Poz.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 18:41 - pre 210 meseci
E tako vas volim kad raspravljate o bilo kojoj temi ,ovo vec lici na prvoklasan forum , dali sada primecujete razliku koliko pisete pozitivno bez obzira da li verujete ili ne u ovu temu a ne kao na pocetku javi se momak skupi hrabrosti iznese forumu sta je video a svi forumasi navale da ga zaj*ebavaju , e kad bi se tako raspravljalo uvek na ovu temu po mom misljenju vanzemaljci ne bi ni bili tajna !!!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 19:12 - pre 210 meseci
Citat:
vladd: Ala si se "zaklonio" iza "naucnika i istrazivaca". Daj se malo osvrni oko sebe, i pogledaj dostignuca nauke, niko se ziv ne "bavi" razglabanjima o NLO ili UFO, a sva "istrazivanja" svemira, "zavrsila" su sa nekom (polu)vojnom primenom.


ne bave se nlo-ovima direktno, ali se bave istrazivanjem svemira.
e sad, to sto sve sto valja zavrsava u rukama vojske, je potpuno druga tema....

Citat:
vladd:
ali je "trenutna" situacija da smo jaako "usamljeni", u velikom (malo se treba napregnuti), nezamislivo velikom prostoru.


mislim da je ovo najgore od svega, cak i da postoji neka civilizacija u "blizini", sva je verovatnoca da cemo jako tesko stupiti u kontakt bas zbog tih razdaljina...onda se javlja pitanje koja korist od toga, osim trenutnog uzbudjenja i iznenadjenja...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 19:37 - pre 210 meseci
A mozda oni samo nece da se prljaju.
Citat:
zaraza: vec sam rekao - istrazivacima i naucnicima.
Isto kao sto nasi naucnici istrazuju svaki dan pronalaze nove vrste, nekima se dive, neke su ima fantasticne, neke samo upisu i daju im ime, e tako bi radila i neka vanzemaljska rasa.

Pa to i ja kazem, i kad bi dosli, mali zeleni bi gmizavce samo ubelezili u tefter kao nebitne, a onda bi se ozbiljno pozabavili gospodarima ove planete.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???15.01.2007. u 23:57 - pre 210 meseci
Ovo je zvanicna potrvrda meksickih vlasti (vojske) o postojanju i snimanju takvih objekata. Snimio ih je avion za izvidjanje, infrared kamerom, koji je inace bio u patroli, tj. potrazi za kljumcarima droge...

http://www.ufocasebook.com/mexicanmilitary.html
http://www.youtube.com/watch?v=BBc5Fv4xFIo

2004 MEXICO UFO CASE CREW INTERVIEWS
http://www.ufoinfo.com/news/mexicoufos13.shtml
http://ufo-coverup-news.com/ufo-news/2004-ufo-incident-in-mexico/

Znaci, ovo nije montaza, niko je nije demantovao (a bilo je i na BBC-ju). Izvor je Vojska Meksika... ima naravno i gomila fake materijala, ali ovo ovde nije slucaj.

Koga dalje interesuje:
Brazil Releases Classified Data - Recognizes UFO Research
http://www.rense.com/general65/braz.htm

...
i tako u krug, al' lepse je gledati velikog brata, ichi u kladionicu, otplacivati kredit - i cekati platu svakog prvog...
ma, koga ovo na kraju zanima... dva puta nista su nista, dakle crva nije ni bilo...
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 00:12 - pre 210 meseci
Pretpostavljam da se salis kada ovaj sajt navodis kao izvor pouzdanih informacija:

http://www.ufocasebook.com/

???
A docekati platu svakog prvog je izuzetno lepo,kad smo vec kod toga... :-)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 00:21 - pre 210 meseci
Nije bitno u ovom slucaju... naveo sam samo kao link, jer ima tekst koji je verodostojan (ovu vest sam istrazio pre par godina, tako da znam sta je zaista bilo)...

Inace fora je u tome, sto je ovo zaista potvrdila vojska, sto je zaista snimljeno vojnom opremom, sto su svi u avionu potvrdili i sto niko nije demantovao... e sad, naravno da je to vest koja ce se nalaziti odmah pored "zabe sa tri glave" i "bogorodice koja place" na site-u treceg oka... ALI u tome je i lepota dezinformisanja -> napravis gomilu fake prica, X-Files serijal, i tonu naocigled smesnih/laznih UFO videa - tako da prava vest na kraju uopste ni ne bude vest, vec se prima sa velikom dozom skepticizma, ili se naravno odmah diskredituje jer je bila xyz site-u.

Znaci ovo nije fake, osim u slucaju da je Armija Meksika zelela da ispadne glupa ... da im se smeje cela Meksichka nacija, i pola sveta... sto sumnjam da je bio slucaj.
 
Odgovor na temu

Nibble

Član broj: 63173
Poruke: 302
*.dlp281.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 00:50 - pre 210 meseci
Cuj interview sa alienom ;).Najkomicnije je sto alieni uglavnom imaju jedno oko i obavezno moraju biti zeleni,moraju imati extra cool okrugle letjelice :).

Ovo mi je zapalo u oko

Code:

Question: Did you feel fear?

Answer: Fear...? Yes, personally, there was some fear because we were confronting a situation that had never happened to us before.


Sta da kazem do "ROFL" :)

P.S. Ako neko ima jos ovakvih linkova neka stavi posto se odavno nisam ovoliko ismijao :)
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 02:20 - pre 210 meseci
Citat:
a1200: Inace fora je u tome, sto je ovo zaista potvrdila vojska, sto je zaista snimljeno vojnom opremom, sto su svi u avionu potvrdili i sto niko nije demantovao...

A sto bi demantovali nesto sto je stvarno tada bilo NLO. Tada je to bio NLO ali sada vise nije NLO nego postoji jednostavno objasnjenje:

http://www.alcione.org/FAM/REFERENCE_DATA.html

http://www.skeptic.com/eskeptic/04-07-24.html
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 02:56 - pre 210 meseci
Pazi, ja sam imao full video u nesto boljoj rezoluciji... na kome postoji deo kad oni snimaju isto to na zemlji. Tj. vide isti takav flare na improvizovanom sumskom aerodromu?! Ali ga ne vide opremom koja nije infrared niti camerama/golim okom. Posle toga ide ovaj snimak u vazduhu. Ako su zaista naftne platforme u pitanju, sta je onda to na zemlji?! A piloti su isto krajnje neiskusni, i ne znaju da procene da li nesto leti ili je stacionarno... probacu da nadjem ceo video (sa tim delom na zemlji, pa cu da ga postujem).

EDIT:
Code:
http://www.areadownload.com/video/ufo/video/Ufo%20-%20Mexico%20-%20March%2005,%202004%20Mexican%20Air%20Force%20Pilots%20Film%2011%20UFOS%20(mexican%20tv).mpeg





Sta ja znam? Mislim, nisam bio tamo, i video svojim ocima... ali mi je neverovatno da niko u vojsci nije uporedio kartu, orjentaciju aviona, i moguca mesta koja zrace IR ... pre nego sto se propisno izblamiraju. Takodje, i piloti bi trebalo da su totalne budale, imas njihov intervju pa procitaj - to verovatno prevod ovog videa. A mozda je lakse za sve, da su to ipak bile naftne platforme ili meteoroloski baloni...







[Ovu poruku je menjao a1200 dana 16.01.2007. u 04:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 09:32 - pre 209 meseci
Citat:
a1200: Pazi, ja sam imao full video u nesto boljoj rezoluciji... na kome postoji deo kad oni snimaju isto to na zemlji. Tj. vide isti takav flare na improvizovanom sumskom aerodromu?! Ali ga ne vide opremom koja nije infrared niti camerama/golim okom. Posle toga ide ovaj snimak u vazduhu. Ako su zaista naftne platforme u pitanju, sta je onda to na zemlji?!

Moze svasta da bude, pogledaj slike ovde http://www.alcione.org/FAM/FLIR_CONCLUSION.html i videces da u blizini na zemlji ima i drugih objekata koji zrace.

Citat:
A piloti su isto krajnje neiskusni, i ne znaju da procene da li nesto leti ili je stacionarno...

Piloti nisu mogli vizuelno da vide to nego samo na IR a tu nije moguce tako lako proceniti udaljenost objekata a time ni kretanje objekata koji su vise od 3km udaljeni...

Citat:
Sta ja znam? Mislim, nisam bio tamo, i video svojim ocima... ali mi je neverovatno da niko u vojsci nije uporedio kartu, orjentaciju aviona, i moguca mesta koja zrace IR ... pre nego sto se propisno izblamiraju.

Zasto su se izblamirali? Svako gresi a i oni nisu rekli da su videli vanzemaljske objekte ili tako nesto.

Citat:
Takodje, i piloti bi trebalo da su totalne budale, imas njihov intervju pa procitaj - to verovatno prevod ovog videa. A mozda je lakse za sve, da su to ipak bile naftne platforme ili meteoroloski baloni...

Zasto bi nekome bilo lakse zbog toga? Meni nije.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: NLO-istina ili zabluda???16.01.2007. u 12:21 - pre 209 meseci
Definitivno se ne moze reci da ili ne na osnovu samog snimka... ono sto ja smatram, je da postoji suvise mnogo "obicnih" ljudi bez neke poslednje namere (licno bogacenje, svojih "5 minuta" publiciteta itd.) koji su videli nesto sto se moze opisati samo kao UFO (u smislu u kom se spominje u SF filmovima). Oni koji su najiskrenije to prezentovali javnosti, u vecini slucajeva su ismevani i dovodili svoje polozaje (posao) u pitanje.

Sta je istina - ne znam... ja verujem da definitvno postoji nesto, jer je suvise mnogo slucajnih svedoka. Problem je sto postoji 95% pozera u celoj prici - nesto slicno kao "lazni Elvisi" - koji se loze na UFO i to im pretstavlja cilj zivota, izvaljuju gluposti, i snimaju kojekakve shit/umrljane filmove sa "frizbijem u dvoristu"... mislim da ce se tesko doci do istine, dok same vlade nepristupe otvoreno celom problemu. To se naravno nece dogoditi, jer bi uticalo na ekonomiju/politiku/nacin zivota u odredjenoj zemlji i zato... cuti i plivaj ... pusti sine, bili su to meteroloski baloni...


...
Nesto novije...
http://www.chicagotribune.com/...01010141jan01,0,5874175.column
http://www.msnbc.msn.com/id/16392923

who knows?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: NLO-istina ili zabluda???

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82765 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.