Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595451 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )07.01.2008. u 12:52 - pre 198 meseci
Ako imaš pare uzimaj šta ti najviše odgovara i po izgledu i po ceni a i zapreminu motora uzmi u obzir -ako ti potrošnja nije previše bitna uzmi svakako neki model od 250 ccm.
čim malo zasja sunce lopine (uvoznici) će znatno povisiti i ovako visoke cene a sad ili u aprilu ili možda u maju ćeš dobiti motor proizveden prošle godine tako da što se toga tiče nemoraš previše čekati!
uzimaj naj kasnije do sredine februara dok su cene na zimskom "popustu".
pozdrav!
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
194.106.175.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.01.2008. u 16:47 - pre 198 meseci
Elem, da vam sazmem moj pregled kineza do sada >
Isao sam prvo da vidim onog Jinluna. Nista narocito, onako u radnji sa sve onim kineskim televizorima i blenderima i kuvalima za kafu izgleda mi nesto neozbiljno.
Mnogo bolje izgleda na slici.
Mislim, jeste tezak i masivan, al nesto, ne znam... Nije da se ja razumem , ali ima samo pokazivac brzine, nista gorivo, nista ulje, nista bas... U poredjenju sa skuterima iz radnje mi je delovao nekako neozbiljno. Pritom vam sve ovo pricam za 250cc, jerbo imaju i 150 i to u2 verzije- vodeno i vazdusno hladjenje... Jes on tezak i masivan i sve, al mi sve to izgleda nekako kao sminka.
Onda sam otisao da vidim i qingqija. Mogu vam reci, vise mi se svidja, a pritom je i jeftiniji. Robusniji je, finish mu nije onako nacifran, vidi se, bre i malo rdje na zadnjoj viljuski, . Ima 3 fara, baja ga upalio, svetli mu konzola zeleno, ono, sav bljesti, a meni je to bitno, ne bih bas da me neko ne vidi u mraku... U svakom slucaju, robusniji je, deluje sirovo, vibrira medju nogama, motor se cuje bash, bash, kinez pravi. Ne bih da ga neko slucajno zameni za suzu na ulici .
Jedino mi smeta sto mu je menjac samo na prstima, nema onaj deo za petu (stvarno ne znam kako se to zove), a to mi malo smeta jer me malo zeza leva noga...
Jedan virago mi za dlaku promakao, nije bio skup, al 1993. godiste, sumnjam i da bih imao toliko kesha, ionako cu da uzimam na kredit.
Drugar me nagovara da idemo da vidimo i agillu, ali mi se ne uklapa u budzet, ako znate na sta mislim...
Kako mi se cini, qingqi mi ne gine...
Pozz svima
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )16.01.2008. u 19:51 - pre 198 meseci
A jesi li pogledao kinroad?
nemoj misliti da reklamiram nemam apsolutno razloga baš me zanima kako ti se on čini u poređenju sa ostalima
.
POZDRAV!
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.01.2008. u 09:41 - pre 198 meseci
Nisam, a i ne znam da li imaju radnju u Beogradu. Rado bih ga pogledao, naravno da sve dolazi u obzir.
Aj ako mozes da mi posaljes na mejl, cisto da ih ne reklamiramo ovde, neku adresu, telefon ili mejl, bio bih ti zahvalan.
Ipak je bolje kad ih vidis sve. Dosad niko nije bio raspolozen za probnu voznju, tako da su svi utisci zasnovani na onom sto sam video u radnjama.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )17.01.2008. u 15:45 - pre 198 meseci
Poslao na PP
pregledaj ranije teme na forumu vezane za sevis odnosno "sklapanje"
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
194.106.175.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )18.01.2008. u 15:17 - pre 198 meseci
Ma, da, citao sam....
Zato mi se qingqi i cini kao da je ok sklopljen...
Hteo sam nesto da pitam.
Kakva je procedura sa uvozom copera iz inostranstva?
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.01.2008. u 10:03 - pre 198 meseci
Svi oni izgledalu super sklopljeni samo sto je problem što su vijci&matice dotegnuti rukom bez ključa i ako su i dotegnuti nisu osigurani lepkom!
ja sam moj kad sam dovezao celi dan dotezao i podešavao-----nakon toga to je bio sasma drugi motor od onoga što sam dovezao u smisku voznih osobina i kojekakvih zvukova koji spadaju u "dodatnu opremu" kod sklapanja u servisu.
sva areća što agregat (mašina-motor) dolaze sklopljeni pa sa tim nema apsolutno problema a sve što servis dotakne treba proveriti ali takav je slučaj i sa auto servisina i to čak i onim ovlaštenim i brendiranim tako da ovo izgleda više manje normalno!
pozdrav!

P.S. nadam se da nisam nikog malo uplašio sa ovim -može se desiti da usput odpadnu poneki delovi šarafi i sl.
ali nije baš strašno čim se sedne na njega proveriti upravljač gume i kočnice to je bitno a ostalo se vremenom polako dotegne.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )19.01.2008. u 11:06 - pre 198 meseci
Sto bi se plasili:). Pa razlika je par hiljada, i vise evra izmedju "srafova" i "brendiranih srafova". A servisi su podjednako losi, bez obzira da li se plati 1500 ili 6500€.
Da li je neka plastika losija, ili guma trulija, to se sve dovede u red posle jednog sezonskog ciklusa, malo aftermarket komponenti, nekoliko desetina evara i milina.

Poz.
 
Odgovor na temu

Zare1985
Beograd

Član broj: 170028
Poruke: 1
195.252.86.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.01.2008. u 10:00 - pre 198 meseci
Pozdrav svima,

Evo i mog iskustva-imao sam sprint princ 125ccm.Kupio sam ga na sajmu,platio 1300e,vozio jednu sezonu,presao 3500km i prodao ga za 1100e. Sto se samog motora tice ja nisam imao nikakvih problema.Standardna prica je da otpadaju srafovi.Jednom mi je otpao sraf tu negde oko menjaca tako da posle toga nije radio.E kada vam se tako nesto desi onda pocnete da psujete sve od bloka 70 do Kine :) Ali kada sam se malo pribrao poceo sam da cackam i da vidim u cemu je problem i nisam nigde video da fali neki sraf,Uspeo sam nekako da ga ubacim u drugu brzinu i tako sam ga vozio do mjastora-jedno 10km.Znaci kretao sam iz druge,dosao do njega,on je snimio sta je pitanju,stavio drugi sraf i to je to.
I riknuo mi je onaj merac za gorivo,tacnije plovak,pa sam otisao u ns i stavili su drugi i to je to.Zamenio sam sijalicu od fara i nazad od pozicije i drugo zaista nista,ali stvarno.Naravno kada sam video da srafovi otpadaju jedan ceo dan sam menjao srafove ili dotezao i proveravao postojece.Masina mu je odlicna-ja(100kg) + devojka(55) + pune bisage i dva ranca,auto put 90km/h,nista lepse :) Prodao sam ga iz razloga sto mi je sada potrebno nesto jace.To mi je inace bio prvi motor.Svideo mi se,kupio ga,primio se i sada idem dalje :) Na ravnom ima dovoljno snage i kada su dvoje na njemu,ali najvise mu snage fali na usponima i zbog toga mi je potrebno nesto sto me nece ostaviti na sred brda :) Nije me princ ostavio,prebacim ga ja i u prvu kada zatreba pa pun gas,ali to mu jako tesko pada.

Sada nameravam da kupim nesto od 250-500 kubika i tu do nekih 2200-2300e. Opet mi na pamet padaju kinezi,jer imam lepo iskustvo sa njima,a i novo je novo,a i kinez je kinez,pa se nikad ne zna sta moze krenuti po zlu.
Gledao sam hondu vt500 iz 85-e za koju mislim da je matora,iako o kvalitetu ne vredi raspravljati,pa sam gledao kawasaki en 500 koji mi se najvise dopada i kosta tu oko 2000,ali ipak je i to motor star 15 godina.Yamahe virago 250-535 su mi nekako male,a i vozacev polozaj mi se nikako ne svidja.Znaci sto se tice japanaca moj favorit je kawasaki en500 :)
Sada na red dolaze kinezi-quinqi,kinroad,keeway itd.Onaj keeway supershadow250 ne izgeda lose,ali je gabaritno mali,kao i yamaha virago 250,kada sednem na njega izgledam smesno,a onaj landcruiser250 je vec pravi motor,ali je preskup(3000).
Keeway daje 2 godine garancije ili 10000km sto je jako bitno pri izboru.Svi drugi su manje vise isti i po ceni i po izgledu i kvalitetu. Ostavicu sve otvoreno do sajma,pa cemo videti.Ako se ne odlucim za nekog kineza uzecu en500 i to je to.

Pitanje za Bukovskog-da li si saznao nesto vise o onom mundialu?Na slici mi bas izgleda lepo,svidjaju mi se spice na tockovima.Koje je tvoje misljenje sto se tog motora tice?I jel znas mozda da li se taj motor prodaje i u bg? :)
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.01.2008. u 12:18 - pre 198 meseci
Video sam ja Mondiala, naime, dva ulaza od mene preko cele sezone ga vidjam. Nikako da saznam ciji je. Pitao sam klince iz kraja, al mrka kapa.
Veliki, lep, izgleda mocno...
 
Odgovor na temu

cicakm
novi sad

Član broj: 120014
Poruke: 67
79.101.168.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )20.01.2008. u 21:00 - pre 197 meseci
Evo mene sa jos malo informacija.Bio sam kod dilera koji prodaje Prince-a.Tacno je da ce poceti da uvoze Prince-a od 250cc,na pitanje kada ce tacno biti kazu "sledeci mesec".Ne znaju cenu ni okvirno koliko ce biti.Znaju samo da nema nista od opreme,ni vizir ni bisage ni roll-bar,apsolutno nista se ne dobije sa njim.
U medjuvremenu sam saznao za marku Futong i imaju model od 250cc.Lici na Jinluna i Kinroda.Da li zna neko nesto vise o njima?
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
194.106.175.*



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.01.2008. u 16:16 - pre 197 meseci
Ahem... neverovatno, ali pojavila mi se mogucnost da uvezem polovnjaka iz "razvijenih evropskih zemalja"...
Imam otprilike 2 mogucnosti>> Shadow-a ili Viraga 535cc.
Sudeci po onome sto sam citao ovde, Shadow drzi primat kod ljudi sa iskustvom... kao, honda, pa 10 mesta nista, pa ostali...
Viraga sam imao prilike da vidjam po gradu, simpatican je, jedino da mi ne bude mali, motor, mislim . Zanima me jel' to vece od, npr. Jinluna ili Qingqi-ja...?
Ipak imam neku opciju da mi delovi za Yamahu budu dostupni, a i nisam ocekivao da cu za te pare moci da uzmem "prvo pa musko"-500 kubika!!

Ajmo, ljudi, sad ce zezona, uskoro sajam, pa da se vozimo. Ja vec probio led- vozikao se na skuterima sa drugarom, otisli mi sinusi i kicma
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.145.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )22.01.2008. u 16:40 - pre 197 meseci
Koje su cene, ako je preko 2k€, ne znam da li je to prava cena za "ime" staro 10 i vise god, pa jos skoro "na slepo.

Ali ako je povoljna cena, vec je za razmisljanje...

Poz.
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.01.2008. u 10:10 - pre 197 meseci
Pa neki moj racun je da mi sa sve carinom izadje na 2k. Jos uvek sam u pregovorima i racunanjima...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )23.01.2008. u 13:46 - pre 197 meseci
To je povoljna cena, registraciju ne racunam, to se ionako radi sa bilo kojim vozilom. Za te pare virago 535 je "finalno" resenje, i sa izgledom i sa snagom i sa imidzom motora.
Ne treba sa njim, ti ni vece ni manje

Poz.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )27.01.2008. u 15:43 - pre 197 meseci
Potpuno se slažem sa tvrdnjom da je 535 "finalno rešenje" kada sam kupovao imao sam od druga fantastičnu ponudu samo za mene za viraga 535 sa nešto opreme možda izgleda mali ali je sasma komotan jedino je položaj sedenja nešto drugčiji od npr.drag stara,rebel i ovih "naših" kineza princ,kinroad... ali to nije ništa loše (varijacije koncepta cruser custom ili choper)
Ako je motor OK tj. nije mu izvađena duša sve preporuke, sa tim nećeš razmišljati o usponima sa suvozačicom krajnjoj brzini i sličnim stvarima što su boljke manjih zapremina jedino je potrošnja veća ali svakako proporcionalna perfomansama!

Ja sam od 535 odustao samo zato što mi je probijala "psihološku" granicu od 2K eurića. ALI NISAM se pokajao!
U svakom slučaju ako kinta nije problem moje preporuke!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.01.2008. u 12:41 - pre 197 meseci
Drugari, imam jedno malo opseznije pitanje, ali meni jako bitno. Primakla se konacno moja kupovina motora, uzimam Kinroada 250 cc, i pre neki dan pricam sa jednim prijateljem o tome, on mi kaze da sam blesav, da cu za par godina biti poluinvalid, u smislu, stradace mi ledja i kolena od vetra.... Iskreno, nisam do sada mnogo razmisljao o tome, nije da necu kupiti motor zbog toga, ali koliko je po zdravlje rizicna voznja motora, pogotovu sto sam ja visok 207 cm, nije bas da prsavam od kinte, tako da od opreme planiram da uzmem kacigu i koznjak, koliko su mi neophodne ostale stvari, tipa pantalone specijalne, obuca, pojas, rukavice.... Ok mi je da se naoblacim za neko duze putovanje, van grada, ali koliko mi je sva ta oprema potrebna po gradu, Beogradu, jer ja jako mnogo zujim po gradu, recimo po 20 km, poslom, i mislio sam da se s kola prebacim na motor za te potrebe. Sta vi mislite o svemu i tome, kako cu ja preziveti voznju po beogradu od marta do novembra, jel mogu samo sa jaknom i kacigom, a dole farmerke i patike?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.174.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.01.2008. u 13:58 - pre 197 meseci
Kaciga i rukavice, po meni na prvom mestu. U principu svi zglobovi su izlozeni, pa ni njih nile lose stititi. Plus treba ocekivati lake povrede (da malo ne razmisljamo o bas najgorem), i kada se cekic koristi a ne motor. Pri tome, ja uvek uzimam za primer, da li je zgodno dok se setas, da napravis iznenadnu paradu po betonu. A to je pri par km/h. I da li je lepo..

Najizlozeniji su prsti, kolena u skocni zglobovi, pa laktovi i kicma. U tom smeru treba ici ka zastiti, ako vec mora postepeno, prvo jedno a kasnije drugo.. (kacigu ni ne diskutujem, sto bolja to bolja, nema tu stednje i "jeftino sam prosao").

Poz.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )28.01.2008. u 18:47 - pre 197 meseci
Pozdrav!
Od vetra na motociklu sigurno nećeš baš tako brzo postati invalid! govorim iz iskustva imam iza sebe jaaaako puno kilometara na motociklima počeo sam kao jako mlad i nikad mi nije bilo hladno (jer sam mlad i lud)ali kako godine pristižu sve se polako oseća ali nisam siguran dali je to od moto staža ili godine proizvodnje ali sve ima udjela ima nešto u onome što stari kažu "čuvaj se dok si mlad- kad si mlad ništa ne boli" ja tada nisam nosio ništa od zaštitne opreme doduše kad je hladno oblačio sam par slojeva garderobe a kacigu sam nosio kada sam baš morao-zbog hladnoće.

Ali nisam nikad imao iole ozbiljniji pad da sam imao ovo možda nebi ni pisao jer bi bio pod zemljom ili u kolicima!!!

ZAKLJUČAK!!! promaja nije toliko kritična nego je problem saobraćaj i saobraćajna nekultura možeš nastradati ni kriv ni dužan skenjat će te neki mafijaš,političar, policajac,ministar sa nekim tenkom od automobila i neće te ni primetiti ni osetiti bićeš samo kolaterarna šteta. ali to je ono o čemu nemožeš razmišljati ni utjecati.
iz nekog iskustva sam zaključio da povrede pri padu nisu toliko kritične (ako ne preteruješ sa brzinom) koliko su opasni naleti na tebe ili ti u nekog na motociklu si totalno NEZAŠTIĆEN oko tebe nema ni vrata ni lima ni ničega znači gol si na betonu. jedino što te može zaštititi jeste odeća!

prema tome ako ne toliko zbog promaje i hladnoće onda sigurno zbog saobraćaja valjalo bi da budeš koliko toliko zaštićen
(sigurno da si kao dete nekad pao sa bicikla i znaš kako je to- šta je golo uglavnom je završilo ogrebano) o kacigi ne vredi pričati to nije samo zbog zakona i murije nego isključivo tvoje glave koja se nalazi pod njom i na taj način štiti od kobnih posledica pada na tvrdi asfalt a usput ti dođe i kao odlična zaštita od hladnoće (to ti dođe gratis) A što se ostatka opreme tiče zakon te ne vezuje ni zašta (što se njega tiče ti si ispravan i sa zidarskom kacigom) ali svakako bi ti u skladu sa mogućnostima preporučujem odgavarajuću opremu sa zaštitom za naj izloženije delove tela a to su svakako zglobovi!
običan kožnjak uparen sa protektorima od 5 eurića je solidna zaštita ali svakako posveti pažnju pantalonama baš zbog specifičmog položaja vozača chopera prema tome solo farmerke su uslovno preporučljive samo za leto zato razmisli o moto pantalonama sa ojačanjima na kolenima i cevanicama. visoke cipele ili čizme su svakako preporučljive kao i rukavice.
Pošto misliš voziti bajk i po zimi svakako dobro razmisli o tome samo pazi po našim prodavnicama cene su i do 300 pa i više posto veće od onih u inostranstvu (čast izuzetcima) poseti neki moto klub pa pogledaj kataloge da se znaš ravnati a i to sve imaš i na netu. PS. da ne zaboravim pojas ako ne koristiš dublje moto pantalone ili dužu jaknu da nebi zimi sunčao bubrege na bajku!
 
Odgovor na temu

CyberGastarbaiter
Kako kad

Član broj: 11465
Poruke: 124
*.203-62.cust.bluewin.ch.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.01.2008. u 17:24 - pre 197 meseci
Jeste da nije najbolji primer, jer nije isto skuter i čoper ali mene spašava potkapa, kaciga, vodo-vetro nepropusna jakna i dobre, rukavice i ćebe za zaštitu nogu (ovo poslednje nije primenljivo kod tebe) - znači sve do -10, ali ne na relacijama dužim od 6-7 km gradske vožnje iz cuga tokom cele zime.
Zamena za ćebe kod tebe mogu biti dobre kožne pantalone ili dugačke gaće :), mada i zaštita za listove na nogama za kišu može da ti radi posao da ti ne ulazi vetar u nogavice (nešto ovako http://www.ixtem-moto.fr/e_com...age=/products_images/z3904.jpg)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595451 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.