Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595521 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.02.2008. u 08:57 - pre 197 meseci
Uporedjivanje 3 slicna cruisera sa hrvatskog foruma:

JINLUN JL 250-5 KEEWAY LANDCRUISER 250 ZONGSHEN ZS 250-5

Tip agregata 2. cilindra četverotaktni V2 četverotektni V2 četverotektni
Zapremina 233,8 ccm 249 ccm 248 ccm
Razvod Jedna bregasta dva ventila Jedna bregasta dva ventila Jedna bregasta dva ventila
Snaga 16,3KS pri 8000okr/nim 19,5KS pri 8500okr/nim 18KS pri 8000okr/nim
Okretni moment 17Nm pri 6500okr/min 14Nm pri 7500okr/min 15,5Nm pri 6000okr/min
Napajanje Rasplinjač Rasplinjač Rasplinjač
Mjenjač 5brzina 5brzina 5brzina
Težina 140kg 172kg 175kg
Okvir Čelični-cjevasti Čelični-cjevasti Čelični-cjevasti
Prednji ovjes Vilica 46mm hud 125mm Klasična vilica Klasična vilica35mm
Stražnji ovjes Dvostruki amortizer hod 65m Dvostruki amortizer Mono amortizer
Guma prednja 110/90-16 110/90-16 3,00-18
Guma stražnja 130/90-15 130/90-16 130/90-15
Kočnica prednja Disk 280mm Disk Disk 275mm
Kočnica stražnja Bubanj 160 mm Disk Bubanj
Međuosovinski razmak 1450mm 1550mm 1600mm
Visina sjedala od tla 760mm
Spremnik goriva 12,5l 14l 14l
Maksimalna brzina 120km/h 115km/h 138km/h
Boja Crvena, placa, crna Narančasta srebrna, crna srebrna,
Garancija 1 g 2 g 1 g
Cijena 24000kn 23000kn 23000kn


Jinlun je Kinroad. Cene su malo drugacije kod nas, ovde je Kinroad 1600e, Keeway 3200e, a Zongshen ne znam tacno.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.02.2008. u 19:12 - pre 197 meseci
Lepo ih je videti uporedo, otprilike dodje na isto, koji ima vise snage, i tezi je, ali razlika u odnosu cena ovde i tamo verovatno je zbog razlicite pozicioniranosti uvoznika za pojedine modele, a verovatno i alavosti, verovatno je zato kinroad najprodavaniji kod nas, posebno van sezone, kad je pao sa 2000 E na 1600, nezvanicno sam cuo da su ovih od 250 cc prodali sesnaest samo sad u januaru.

Ljudi, u utorak mi stize motor!!!!
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.02.2008. u 19:49 - pre 197 meseci
POZDRAV!

Baš me interesuje nabavna cena sa carinom,jer i ovako van sezone sigurno dobro zarađuju.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )08.02.2008. u 21:11 - pre 197 meseci
Sigurno fino zaradjuju, cim mogu van sezone da spuste za 400 e, ali ipak stoji i druga stvar, i za hrvatsku je ista nabavna, ali duplo veca prodajna, valjda koriste standard gradjana u hrvatskoj, u fazonu uzimaju koliko god misle da mogu. Hvala ipak ovim nasim sto su nam omogucili ovakve motore, pa ma koliko zaradjivali, jer sam siguran da ja s trogodisnjim detetom i iznajmljenim stanom nikad ne bih mogao sebi da priustim motor, a evo me sad nema sretnijeg od mene!
 
Odgovor na temu

Relaja
Relja Petrovic
Krusevac

Član broj: 48066
Poruke: 111
89.216.116.*

ICQ: 393683437


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.02.2008. u 00:57 - pre 197 meseci
Zdravo svima!

Otkad znam za sebe mashtam o tome da vozim motor. Nazalost, nedostatak finansija mi to nije dozvoljavao.
No, eto, sada mi se ukazala prilika da priushtim sebi neshto i prilichno sam se zagrejao za kupovinu. Prochitao sam skoro sve postove u ovoj temi i dosta stvari nauchio. Po mojoj proceni, KinRoad XT250-16 bi mi sasvim fino "lezao". Medjutim, postoji samo par stvari koje me brinu (mozda bez razloga). Obzirom da nemam apsolutno nikakvog znanja sto se tiche takve mashinerije nemojte mi zameriti ako pitam neke gluposti.

Prvo, u BGu zivim u zgradi sa otvorenim parkingom. Da li je ok drzati motor na takvom prostoru tokom cele godine? Ne znam kako se ponasha motor usled klimatskih promena i ne znam da li cu se cesto cimati da li mi motor josh uvek stoji tamo gde sam ga parkirao sa svim delovima. Mislim, znam da rizik uvek postoji ali interesuje me koliko je to normalno za vas.

Drugo, u BGu sam samo na studijama i verovatno cu tokom celog leta biti u Krushevcu (jul,avgust,sep.). Kako je to u stvari najveci deo sezone voznje motora, brine me dostupnost servisa. Dakle, da li je to uobicajen posao vecine majstora i necu imati problema sa bilo kakvim popravkama u bilo kom mestu ?
Tj, da li mi jedini problem mogu pretsavljati delovi koje jedino mogu nabaviti u BGu koliko vidim. Zelim samo da znam da necu morati ceo motor nekim chudom da dovlachim do BGa da bih ga opravio.

Takodje me zanima koliki je rizik upustiti se na put do Krushevca i nazad (2x200km) sa KinRoad XT250 par puta godishnje?

To je sve sto me brine. Nadam se da se javljate sa lepim vestima i da cu sebi konacno ostvariti taj san. :)

Hvala puno unapred!
Pozdrav,
Relja

P.S. Mozda su neka pitanja malo offtopic, ali nadam se da ne odstupam mnogo od teme. Izvinjavam se u suprotnom.

Ljubav je kad ja prdnem a njoj ne smrdi.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.02.2008. u 07:08 - pre 197 meseci
Ja da sam na tvom mestu ne bih ovakav motor parkirao na ulici. Vidi u okolini raspitaj se da li imas nekog prijatelja ko ima garazu pa da ti pozjami malo prostora ili vidi da li ima neka garaza za iznajmljivanje ili bilo koja veca garaza gde ima mesta za jos nesto pored kola, probaj da nadjes takvu pa se dogovori sa vlasnikom za neku sitnu lovu da ga tu parkiras.
Beograd - Krusevac je nista za ovaj tip motora, pa on za duza putovanja i sluzi.
Pozdrav zemljak!
 
Odgovor na temu

Relaja
Relja Petrovic
Krusevac

Član broj: 48066
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 393683437


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.02.2008. u 18:10 - pre 197 meseci
Da, tako sam nesto i razmishljao. Raspitacu se da li postoji neko raspolozen na tako nesto. Ako ne postoji, rizikovacu. :)
Hvala!
Pozdrav ;)

Ljubav je kad ja prdnem a njoj ne smrdi.
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )09.02.2008. u 19:38 - pre 197 meseci
POZDRAV!

Što se tiče ostavljanja motora ispred zgrade ne znam! ali ja to nikad nebih učinio. pod pretpostavkom da ga ne odnesu (što je malo verovatno)naći će se čopori budala i sitnih lopova koji će ga ili rastaviti ili izgregati ili uništiti bez razloga.
Drugi razlog je kiša & sunce znači bez cerade nikako osim ako želiš da ti za 3 meseca izgleda kao da ima 30 godina
(ipak je to kinez) prema tome ako nenađeš neku šupu, garažu ili sigurno dvorište odustani!
Put od par stotina kilometara ćeš ti mnogo teže podnjeti nego motor-pod uslovom da ga ne držiš stalno na maximumu.

Za delove nisam baš 100% siguran (najbolje proveri) ali čini mise da likovi u prodavnici šalju delove pouzećem.
kolike informacije imam izgleda da baš neće biti potrebni ali zlu ne trebalo ja sam kupio i nosim sa sobom na put modul za palenje(500 din) lanac i par sajli uz naravno komplet za krpanje guma i ne razmišljam šta ću u slučaju defekta (kuc,kuc,kuc u drvo)kojeg do sad nije bilo.
 
Odgovor na temu

Relaja
Relja Petrovic
Krusevac

Član broj: 48066
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 393683437


Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.02.2008. u 13:10 - pre 197 meseci
Hvala ti puno! Nadam se da cu naci neko pristojno skloniste. Chim se to reshi, uzimam motor.

Pozdrav
Relja

Ljubav je kad ja prdnem a njoj ne smrdi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.202.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )10.02.2008. u 14:31 - pre 197 meseci
E ovo je nesto sto mi se godinama skockavalo u glavi, "kako bi TO trebalo da izgleda"..i evo napravili.. model za ovu godinu





[Ovu poruku je menjao vladd dana 10.02.2008. u 19:38 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.02.2008. u 11:27 - pre 197 meseci

Izgleda da je i amerima retromanija udarila u glavu. Nakon automobila PT cruser i koncepta suburban sada XKR (ili tako nekako) konačno je i harley zavirio u stare projekte slavne prošlosti i naravno rezultat nemože biti nikako loš što se vidi i na slici.
ŠTA REĆI??? slika sama govori!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.02.2008. u 15:56 - pre 197 meseci
Jedan masnisa bober, bez bisaga i drugog sedista, sa malim prednjim branikom (kao da su mene pitali), posto ja volim, realno da je prednji branik sto manji, bez zastite se napravi svinjac i bez kise.

Sa taman kolicinom hroma i dodataka, da ne deluje kao kaubojski kadilak, sa zicanim tockovima i bucmastim gumama, pri tome, zadnja nije kao od F1, samo 200mm, i bez istegnuta prednje viljuske, za normalnu voznju, a pri tome springer.

Makina, klasika, 1580 ccm, menjac 6 stepeni prenosa...

Lutka.

Poz.

P.S. Cena jedno 20k€, sto je solidno, ali je motor bez greske...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.02.2008. u 19:18 - pre 197 meseci
Evo jos jednog laganog cruisera od 125cc Kawasaki Eliminator:



kosta SAMO 2800 evra
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.242.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.02.2008. u 19:32 - pre 197 meseci
Meni se svidja, ali cena NE. Pogotovo za Kawu. Oni su najjeftinji Japanci i nisu nekog ekstra kvaliteta. Jedan cilindar za 2800€, sto je 2 Princa...mislim da bih izabrao korejance

Na zapadu je ozbiljna navala na korejance. Imam podatak, od drugara, kolege i novopecenog bajkera, da su im po moto skolama hondu 125 zamenili duplo jeftiniji koreanci. U Kaliforniji..

Cena radi svoje..

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )11.02.2008. u 20:14 - pre 197 meseci
Ima jeftinih polovnih Eliminatora u inostranstvu za male pare.

A sad malo o trzistu polovnjaka, mislim da domaci "investitori" jos uvek nisu provalili trziste motora u globalu. Idealno za ulaganje, nema ogranicenja u bilo kom obliku, sve moze da se uvozi. Oni koji se bave uvozom, njih 10-ak "firmi" se uglavom bave "lesinarenjem" ultra povoljnih kombinacija na mobile.de i sl. sajtovima, sto je samo povrsina. Kad bi malo zagrebali ispod povrsine uvideli bi o kom "carstvu" je rec. Nase trziste je bukvalno gladno za polovnim a dobrim motorima. Vecina ljudi jos nije svesna da motorom moze da obavi dosta stvari koje inace obavlja kolima, sad ubacujem malo moj slucaj. Bilo cime da se bavite u zivotu u gradu za probijanje kroz guzvu je motor mnogo bolji izbor, a ujedno bi se resile neke stvari oko guzvi u gradu i parkiranja. Promovisanjem voznje motora bi se verovatno jos vise povecao uvoz istih, sto bih pozdravio. Ovako, do daljnjeg nam je jadan izbor, veliki broj polovnjaka je za otpad a drze neke cene jer nema drugih da ih zameni. Novi motori se kupuju u vrlo malom broju, ako ne racunamo kineze, tajvance i korejance, ostali u u "tragovima". Imamo i mogucnost da sami uvezemo ali koliko nas je na to sposobno, sto zbog viza, sto zbog nemanja rodbine po mestima kupovine koji bi nas primili dok nadjemo sto nas interesuje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.200.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )12.02.2008. u 01:05 - pre 197 meseci
Pa trziste polovnjaka, nije trziste polovnjaka, neko prilika za zaradu...nekih..

Pratim trziste solidno dugo, a u zadnje vreme intenzivnije. Kod nas mozes da se nagledas djubreta do 600€. Ako iole moze da upali, da lici na ...motor, a ne na otpad, onda je 800-1200€
Recimo honde, kawe, razni japanci iz osamdesetih, kostaju 70 funti, 250 dolara, 150 € (ovo su cene kupljenih, koje znam, ne motora u ponudi), i to 250, 400 i 650ccm(yamaha 650 placena250$)

To su motori, sa nesto rdje (nije mlaceno masnom krpom po njima), uz neki sitan inventar, kablovi, prekidaci, semerinzi i servis, i to postane motor za voznju. Neka se i duplira cena (a nije bio slucaj da treba, suzuki za 70 funti je radjen malo jace, pa je kostao, ali je skoro pa restauriran), pa je povoljno.

Naravno "uvoznici" racunaju prvoz neke stotine evra, pa carine i poreze, pa pregled kod mehanicara...i na najvaznije zarada, pa se na osnovnu cenu napravi cifra nabavne plus 1000€.

Pri tome, ne garantuje se nista, motor moze da bude nekorektno popravljen, znam za slucajeve gde su lose navoje, ili oblaznule delove, "sredjivali" zavarivanjem. Motor se sprema da zivi dok se ne proda.


Postoje primerci nesto solidnijeg stanja, zarada prodavca je veca, ali je i ulozeni novac veci.

To sve, pravi vakuum u ceni od 400-600€, gde se uklapaju bas totalni raspadi, ako imaju vise od 50ccm, Nsu, Jawe, Mz.. neki raspali Guzzi (mada su oni, ako kotrljaju, vec motori od 1k€ i vise!!!)

Posto, bar ja, nisam spreman da se igram Serloka, i da svaki motor koji naidje proucavam do detalja, da se ne bih iznenadjivao, jednostavno sam spremniji da uzmem novog koreanca, trajace bar par godina, a kakvi su motori i vise, i to uz voznju, manje uz popravke (mislim bar manje od nekih krseva).

Pri tome, kredit, voznja dok traje garancija, a onda razsrafljvanje, i dorada cega treba...

Zato sam se opredelio za neku ovakvu varijantu. I to je samo rec o klasicnim motorima, off road je druga prica, a kres roketi, treca. Nazalost ova treca i najpogibeljnija

Poz,
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.02.2008. u 15:49 - pre 197 meseci
Drugari,

stigao mi danas motor!!! Kinroad 250 xt

Jos samo da ga registrujem i polozim za A i evo me putevi!!! :)
Mada, obzirom na trenutnu praznocu dzepova, potrajace. Taman da se upoznam sa motorom i naucim da ga vozim :)
Elem, ako imate neke savete, posebno ljudi koji imaju ovaj motor, a i ostali ako imaju neke korisne savete, pretvorio sam se u uvo :)

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.02.2008. u 15:54 - pre 197 meseci
Nema nista, prvo slike, sa detaljima...

POz
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )13.02.2008. u 18:05 - pre 197 meseci
Čestitam na kupovini!
Kao prvo lati se alata i sve pregledaj -dotegni ako nisi vičan sa mehanikom nađi bilo kakvog mehaničara hobistu ili drugara bikera ili bilo koga ko se iole razume u alat.
tek nakon toga polako počni sa upoznavanjem motora (dali si ikada vozio neki motor?) i pazi to nije automatik apn ili skuterić motor je dosta težak i kao i svaki traži privikavanje što ovisi o iskustvu!
pamet u glavu polako i čuvaj se gužve dok ne ovladaš motorom i položiš ispit ( KACIGU si nabavio!) a onda se svi vidimo na nekim od moto susreta!

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )14.02.2008. u 10:42 - pre 197 meseci
NikolaCruss, cestitam. U zdravlju da ga vozis!!! \
Nadam se da cu uskoro i ja sesti na neku zverku,...
nadam se ovakvu>>



vladd, meni se ovo neopisivo svidja... kao da je prosao kroz rat...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595521 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.