Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595277 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.01.2008. u 18:10 - pre 197 meseci
Neznam koja je cena ovoga na slici (izgleda OK i sigurno odrađuje posao)ali ako je više od 30,40 eura (u inostranstvu )je bolja kombinacija prave moto pantalone sa ojačanjima (ili protektorima na ključnim mestima)sa zimskim uloškom koji se naravno može skinuti pa su to onda odlična kombinacija i za leto a ako mora i zimu mada ne preferiram vožnju bajkom u kišno vreme i zimi.
POZDRAV!
 
Odgovor na temu

CyberGastarbaiter
Kako kad

Član broj: 11465
Poruke: 124
*.203-62.cust.bluewin.ch.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )29.01.2008. u 18:37 - pre 197 meseci
Ima svašta interesantno na
http://www.tucanourbano.it
npr. http://www.tucanourbano.it/App...s/prodotti/HiRes/R_093_big.jpg

ili http://www.tucanourbano.it/App...s/prodotti/HiRes/R_117_big.jpg

Još samo kad bi postojao kineski pandan (pre svega zbog cene)




 
Odgovor na temu

noob36
a,ne
Beograd

Član broj: 165414
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.01.2008. u 09:55 - pre 197 meseci
Evo mene opet. Jel zna neko ista o moto guzzi chopperima?
Valja li to cemu?
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.01.2008. u 15:24 - pre 197 meseci
Drugari,

moze li mi neko reci kog motora japanskog je Kinroad 250 replika, da li Yamaha Virago ili Honda Rebel. Prodavac u salonu mi je rekao da je honda rebel, mada meni vizuelno jako podseca na Ymahu Virago. Pomagajte iskusne kolege
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )31.01.2008. u 17:15 - pre 197 meseci
POZDRAV!
što se tiče "Moto Guzzi" motocikala ništa sem hvale.
Po meni boljih nema bar što se tiče starih modela koji su nepotrgivi. Za novije modele baš i ne znam ali viđao sam ih nekoliko i izgleda da su zadržali sve poznate osobine starih!
Jedini problem je što su relativno retki.

Što se kinroada tiče on je klon rebela i yamahe drag star (clasic) meni ne liči nimalo na virago ili se varam?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )01.02.2008. u 14:58 - pre 197 meseci
Jedino je V motor ono sto podseca. Ostalo ne lici, odnosno svi kruzeri su slicni, sitna razlika je u "debljini" prednjeg tocka, koji je kod viraga "stara skola". Mada..nista ne zaostaju ni boberi u popularnosti, pa je u stvari pitanje da li to pripisati "staroj skoli"..

Stvar je ukusa i licnog "opredeljenja". Meni je trenutno vazna cena (ipak je "luksuz"), a da nije...znalo bi se...

Poz.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 08:38 - pre 197 meseci
Drugari,

posle tri meseca forumarenja, traganja i istrazivanja, konacno sam dosao do motora: danas mi je odobren kredit i u ponedeljek idem da preuzmem Kinroad 250 cc! Nema srecnijeg od mene, ali avaj! Zovem ja uvoznika, kad oni prodali sve crne modele u medjuvremenu, ostali samo crveni ili da cekam tri meseca novu turu. D cekam tri meseca nema sanse, ostaje mi samo da uzmem crveni :( Crni mi je definitivno i neuporedivo lepsi. Sad vi meni objasnite koliko ce mi komplikovano i skupo biti da prefarbam branike, rezervoar i dva poklopca od akumulatora u crnu? U sustini, malo mi bedak da kupujem nov motor, a moram da ga farbam posle par meseci, a samim tim i ponovo registrujem, tj. unosim izmenu u saobracajnu. Koji bedak, umanjise mi tako dugo ocekivano radovanje!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.236.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 12:27 - pre 197 meseci
Zasto bi ga farbao u crnu. Pa nije samo crni coper muski coper:).

Kupuj to i vozi, lako ces oslikati tribale i kojesta. Na crvenoj imas vise mogucnosti, a i motor je vidljiviji, sto se tice bezbednosti.

Poz.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 12:44 - pre 197 meseci
da obavezno das iskustva kako coveku od 207cm lezi voznja ovog Kinroad-a, sta ti smeta, kacis li nesto i sl.
;)
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 12:49 - pre 197 meseci
Ne bih da se mesam, ali crni mtor je crni motor, kada mi neko spomene choppera odma pomislim na crnu farbu i hrom.

Odluka je samo tvoja, samo trebas da odlucis: da li zelis peripetije i petljanije sa farbanjem i saobracajnom, ili lepo da sacekas ko covek jos 3m, i taman ti dolazi maj mesec, suncano lepo vreme, ne moze biti bolje za motor, dakle: strpljen-spasen...
Pozdrav
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.236.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 13:09 - pre 197 meseci
Ako je to bitan detalj, i ja se slazem da je bolje sacekati, nego ga gledati kao ruzno pace. Sacekaj par meseci i neka dozivljaj pude kompletan

Poz.
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 13:37 - pre 197 meseci
hvala na svetima, ali ovaj put je ispalo isciman-spasen! Zvao sam ih jutros i pojurio da mi nadju sta su obecali, i od tri coveka koji su sad u fazi kupovine, jedan hoce jos neko vreme da razmisli, tako da ipak dobijam crni!!!! Idem u petak do banke da dam depozit i u recimo ponedeljak idem po bajk!! Slazem se apsolutno da kad covek kaze coper, tj. sruiser, definitivno prva asocijacija je hrom i crna boja! Delicemo sledecih meseci iskustva kako pasuje 207 covek na kinroad, ja sam sedo u salonu na njemu par puta i cini mi se dobro, ali videcemo. U svakom slucaju, ima da pasuje, j aza drugi nemam! :) A i trebacete mi za gomilu saveta oko odrzavanja, lepljenja onih ssrafova za koje svi rekose da ispadaju pa redom. Zivela nam sezona 2008!!!
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 13:39 - pre 197 meseci
I da, ono oko cega mi sada najvise treba pomoc jeste koja kaciga, po kojoj ceni, koja jakna i po kojoj ceni i naravno, NAJVAZNIJE, kako najkracim putem do A kategorije, B imam, ali koliko sam razumeo, to mi nista ne pomaze. U beogradu, gde je najlakse poloziti, da li na svom motoru ili njihovom i slicno
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.146.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 19:21 - pre 197 meseci
Posle registracije mezimca, odes do auto skole i tamo kazes da zelis da polazes za A. Onda ti daju potvrdu, sa kojom odes po L tablicu, i sveukuno kosta oko 100€, ili nesto manje (samo tablica je 5600, mislim). To dobijes i vozikas se 15 dana, nakon cega ti auto skola prijavi polaganje. Najbolje je na tom motoru, posto je taman za polaganje. Znaci osmica na poligonu, i pratnja vozila sa komisijom. Proveri koju nogu spustas (a da ne padnes ispit) na semaforu, zmigavci...to traje nekoliko minuta, vazno je da vide da si siguran na motoru.

Sto se kacige tice, imas problem. Kruzer zahteva neku fensi kacigu, za kruzere, vise slem , ako vec nije marama. Postoje dobre klasicne kacige, bez stitnika za bradu, sa dobrim vizirom. Da se unutrasnjjost pere, da lepo lezi na glavi..

Preporucujem i rukavice i cizme, predpostavljam da neces obarati kruzera do patosa, kasnije neka jakna sa stitnicima, ili samo stitnici ispod jakne. Za zastitu od pada ili vetra.

Poz.
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 19:29 - pre 197 meseci
Citat:
vladd: za kruzere, vise slem


Moja preporuka A i veoma je bezbedan
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

zvezda moto
AGROGLOBE (najzad prava firma?)
kukujevci-šid

Član broj: 162010
Poruke: 228
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 20:19 - pre 197 meseci
Pozdrav!
Što se kacige tiče za početak je najbolja dobra klasična kaciga a pošto misliš da se voziš i po hladnoći preporučio bih ti tzv "full face" (sa donjm zatvorenim delom za bradu ) ja imam ovu što je Vladd opisao sa vizirom bez zaštite za bradu ali sam neki dan napravio krug i vratio se kući po full face kacigu u kojoj je daleko udobnije (toplije) jeste da baš ne paše sa ovakvim tipovima motocikala ali definitivno odrađuje posao za ovo doba godine!
kada dođe leto i stekneš iskustvo a usijane glave (tatini sinovi) odu na letovanje na karibe ili bilo gde samo što dalje od grada pa se samim time smanji gužva i mogućnost konflikta onda može i braincap ili ovako nešto sa slike i tad si 100% u fazonu!
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 21:32 - pre 197 meseci
Citat:
zvezda moto: onda može i braincap

Znaci jos samo motor da kupim i spreman sam za leto...

Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

NikolaCruss
Član broj: 160737
Poruke: 67
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 21:46 - pre 197 meseci
hahaha, dobra mu je ova sa siljkom, ne bi smela ni patrola da me zaustavi! Obzirom da cu uglavnom da se vozikam po beogradu, poslom/zadovoljstvom, cini mi se da najbolje zavrsava posao jet kaciga, a i vise je u fazonu od full face.

A sto se tice polaganja, zvao sam danas jednu autoskolu, da ne reklamiram, uglavnom deru te ko majmuna, ali sta da se radi, ako ces da vozis, daj im pare. Mislim da necu L tablu, jer za razliku od 2 hiljade, mogu da vozim kod njih deset casova i da polazem na njihovom motoru, a sa L bih morao da uklopim polaganje u tih 10 dana ili da uzimam ponovo L jer nema ko da mi doveze motor do poligona i slicno, pritom je njihov motor identican mom, knight adams 125 cc, tako da me cela prica kosta oko 16.000 din. Majko mila, a imam B kategoriju, sta ce mi lekarski od 3.000, ako sumnjaju u moje zdravlje, sto mi onda ne oduzmu i B?!?! Cisto otimanje para! Ali obzirom na lepo vreme i moju ne malu zelju, moracu da se istovarim para, nema mi druge.

U svakom slucaju, hvala vam mnogo na pomaganju, obzirom da sam zelen na motoru, svaki savet je dobrodosao. I da, jedan od forumasa mi je preporucio nemacki sajt za online prodaju moto opreme, fenomenalne su cene, bio sam na sajtu, skinuo cene, cene su nize nego u srbiji jedno tri puta, samo me zanima ima li jos neko iskustva u ovoj nasoj zagubljenoj zemlji sa online narucivanjem, kako to ide s nasom postom, posto oni kradu ko nezdravi, jedan moj drug se pretplatio na nacionalnu geografiju, pa mu nisu stigla prva cetri broja, on otisao u redakciju, i sad su se organizovali pa salju kurirom. Ej covece, zamisli, sedne covek i raznosi casopise po gradu svakog meseca?!

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 22:16 - pre 197 meseci
Baci na PM ime te auto skole i link do tog sajta sa opremom,, thnx.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.146.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )06.02.2008. u 22:48 - pre 197 meseci
Ne dozvoli da te u auto skoli zbrzavaju i uguravaju u neke njihove termine. Svake druge nedelje je polaganje. Jeste da deru, traze kojesta, ali se lekarski pregled radi jednom u 10 god.
Lagano vezbaj, treniraj, da ne bi vise puta izlazio na ispit, i to kosta.

Mislim da su te ugledali spremnog za brzo dranje, samo ti uplati 200€, pa jos par puta polaganje..

Ima i jeftinijih auto skola, popricaj malo sa ljudima, raspitaj se. Mozda ti neko drugarski pomogne oko dovozenja motora na ispit.
Koliko kosta auto skola, jeftinije je kupiti prikolicu za bajk..

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Pomoc u izboru cruisera ( chopera, customa )
(TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 595277 | Odgovora: 1158 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.