Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice... sta sa njima???

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40375 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 12:08 - pre 205 meseci
@dmauka,
Covece niko ne predlaze sistematsko ubijanje lutalica puskama, pistoljem i kamenjem. Jel mozes to da ukapiras?
Prica se o incidentima koje imaju mnogi pojedinci i opcijama koje imaju da se odbrane a to su kamen i palica.

 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 12:51 - pre 205 meseci
Citat:
DaliborP: @dmauka,
Covece niko ne predlaze sistematsko ubijanje lutalica puskama, pistoljem i kamenjem. Jel mozes to da ukapiras?
Prica se o incidentima koje imaju mnogi pojedinci i opcijama koje imaju da se odbrane a to su kamen i palica.


Ukoliko si i jednog trenutka pomislio da cu sad da prelistavam temu i da ti citiram pojedince, mlogo si se prevario.
Ako neces da citas, ja te sigurno necu terati na to...
Ono sto mogu da ukapiram jeste da ti ne nudis nikavo resenje osim da pojedinci zarad incidenata nose sa sobom palice! i kamenje!

E, sad mi ponovi kako niko osim mene ne spominje kamenje i palice...hajde, molim te, ponovi...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:15 - pre 205 meseci
Citat:
dmauka: Ukoliko si i jednog trenutka pomislio da cu sad da prelistavam temu i da ti citiram pojedince, mlogo si se prevario.
Ako neces da citas, ja te sigurno necu terati na to...
Ono sto mogu da ukapiram jeste da ti ne nudis nikavo resenje osim da pojedinci zarad incidenata nose sa sobom palice! i kamenje!

E, sad mi ponovi kako niko osim mene ne spominje kamenje i palice...hajde, molim te, ponovi...

Ok, ti si u pravu, ne moras da prelistavas temu.

Ova tema ustvari sluzi kao poziv za regrutaciju dobrovoljaca kojima ce biti podeljeno vatreno oruzje da bi u jednoj akciji pobili sve lutalice grada Beograda.
U nedostatku vatrenog oruzja zaduzivace se sekira ili palica. Deci ce biti dato kamenje.

A jedini si ti ovde da kazes da ne smemo tako. Svaka cast.
 
0

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:17 - pre 205 meseci
da pojasnimo, temu nisam postavio u smislu kako se odbraniti ako te napadne pas.

valjda je vec svima jasno da u slucaju da ti pritrci ofucala dzukela sa namerom da te napadne, pa normalno je da ces zgrabiti prvo sto ti padne pod ruku i raspaliti je po glavi iz sve snage! da nece neko mozda da uzme fotoaparat pa da je slika??? verovatno vecina ne bi svog kucnog ljubimca tako udarila, naravno, ali lutalicu, 100%. svi koji su doziveli blizi susret sa lutalicama preko noci a i preko dana, znaju kako su se osecali u tom momentu. pa da cujem neko da kaze da mu je bilo eto, sve jedno....

psi lutalice... sta sa njima???
mislio sam konkretno na neku diskusiju sta uraditi (sta je najpametnije) da se jednom za uvek sklone sa ulice po mogucstvu bez likvidacije, a ako ne, onda i sa njom. dakle ne o odredjenim delovima grada, ulicama, komsiluku itd. vec u globalu.

Citat:
pajaja:
Da li ti mislis da to isto dete ne moze neki covek da psihofizicki unakazi?

za tog coveka ima pravni lek koji se postuje. sigurno je da ga posle prijave, pa hapsenja, nece pustiti na slobodu.

dok kerove ne mozes da smestis u ludare, zatvore, popravne institucije... ili bi mozda trebalo i to da se uvede kod nas???
Use the SEARCH, Luke!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:29 - pre 205 meseci
Citat:
rmilosh: ... u slucaju da ti pritrci ofucala dzukela sa namerom da te napadne, pa normalno je da ces zgrabiti prvo sto ti padne pod ruku i raspaliti je po glavi iz sve snage!


<ironija>
Wow ! Kako je ovo surovo !
Kako bi tebi bilo da tebe, ni krivog ni dužnog neko raspali po glavi iz sve snage !
Mislim da je ipak bolje da se obratiš nadležnim institucijama u mesnoj zajednici i u opštini.
</ironija>

Pošto sam puno puta pogešno citiram pojasniću.

Najbolje je ono što već svi znaju: odvođenje u prihvatilište, sterilizacija i udomljavanje. Ako se radi o agresivnom i/ili bolesnom psu uspavljivanje. Ovo je prihvaćeno u celom razvijenom svetu, pa i kod nas. Ovo radi i ORCA.

Samo ima jedna mala sitnica - brojnost pasa lutalica. Ovo ima smisla ako se radi o par stotina pasa u gradu kao što je Bgd. Ali nema teoretske šanse da se ovo sprovede u delo ako se radi o desetak i više hiljada pasa. I šta se onda dešava ? Dok ORCA tako, jednog po jednog steriliše, onih desetak hiljada džukela se množe i množe i njihov broj raste brže od broja koje "obradi" ORCA. I lutaju ulicama i napadaju ljude. Dokle tako ? Ja sam naveo jedini, meni logičan odgovor.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:35 - pre 205 meseci
Citat:
rmilosh: da pojasnimo, temu nisam postavio u smislu kako se odbraniti ako te napadne pas.

valjda je vec svima jasno da u slucaju da ti pritrci ofucala dzukela sa namerom da te napadne, pa normalno je da ces zgrabiti prvo sto ti padne pod ruku i raspaliti je po glavi iz sve snage! da nece neko mozda da uzme fotoaparat pa da je slika??? verovatno vecina ne bi svog kucnog ljubimca tako udarila, naravno, ali lutalicu, 100%. svi koji su doziveli blizi susret sa lutalicama preko noci a i preko dana, znaju kako su se osecali u tom momentu. pa da cujem neko da kaze da mu je bilo eto, sve jedno....

psi lutalice... sta sa njima???
mislio sam konkretno na neku diskusiju sta uraditi (sta je najpametnije) da se jednom za uvek sklone sa ulice po mogucstvu bez likvidacije, a ako ne, onda i sa njom. dakle ne o odredjenim delovima grada, ulicama, komsiluku itd. vec u globalu.


Copy..paste...

Moje misljenje je da treba:
1. sastaviti tim od troje ljudi koji ce organizovati resavanje pitanja pasa lutalica . Ovi ljudi bi trebalo da budu jedan pravnik, jedan veterinar i recimo jedan biolog.
2. ovaj tim bi trebalo da zaposli 20-30 ljudi u okviru sinterske sluzbe i da sa 5-6 vozila krstare gradom (ili na poziv) i da skupljaju pse lutalice.
3. Psi bi se privremeno smestali u neki prostor (tipa azila ili sadasnje kafilerije) i tu bi se isti pregledali i zdravi primerci sterilisali a teze bolesni ili veoma stari uspavali.
4. Sterilisane pse je moguce vratiti u sredinu iz koje su pokupljeni s tim da bi bilo obavezno da se uvede njihovo oznacavanje (tipa ogrlica odredjene boje ili neko drugo obelezje).
5. Kaznene odredbe za vlasnike pasa koji odbace svog ljubimca poostriti do te mere da bilo kome od njih pre padne na pamet da gurnu cev pistolja u sopstvena usta nego da izbace psa. Ovakva dela bih sankcionisao na isti nacin kao delo zlostavljanja dece (mada je i to, nazalost, blago) jer pas ne moze da kupi hranu, ne moze da zaradi novac, ne moze da ide sam kod lekara...kao ni dete.
6. Posle odredjenog perioda smanjiti broj zaposlenih u okviru sinterske sluzbe na polovinu i uvesti redovne patrole sa dva cilja. Prvo, kontrola postojecih stanista sterilisanih pasa i eventualno hvatanje i privodjenje novih lutalica. Zatim, uklanjanje leseva uginulih zivotinja (znamo da to niko ziv ne radi pa se ceka uglavnom da se les raznese na tockovima vozila. Ukoliko takvo vozilo parkirate blizu copora tesko da ce ostati u jednom komadu.) Drugo, ova sluzba bi imala i ovlascenja da prijavi nesavesne vlasnike i slucajeve maltretiranja zivotinja. Bilo bi dobro i da se iz donacija (recimo Orkinih) organizuje ishrana sterilisanih zivotinja bar jedanput dnevno, cisto da ne bi smo dalje trubili kako nam je sve drugo potaman samo psi lutalice jos da ne vade otpatke iz kontejnera...naravno, ovo smeta samo onima koji i ovako i onako upraznjavaju "baci-smece-sa-terase" sport...

Naravno, za sve ovo treba novac.
Kako je u pitanju problem uglavnom gradskih sredina, ja licno ne bih imao nista protiv da platim dodatnu taksu da se ovaj problem resi. 10 dinara po glavi stanovnika Beograda je cca 20.000.000,00 koji se mogu uloziti u projekat...to je skoro 250.000 evra mesecno ... i naravno, da ono troje sa pocetka price na mesecnom nivou objavljuju spisak troskova i namene ovog novca u sredstvima javnog informisanja...


P.S. samo da pojasnimo ..NISI mislio na POJEDINACNE slucajeve i na to kako problem resiti SADA i ODMAH?? Samo pitam
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:50 - pre 205 meseci
Citat:
DaliborP: @dmauka,
Covece niko ne predlaze sistematsko ubijanje lutalica puskama, pistoljem i kamenjem. Jel mozes to da ukapiras?

Mozda nisi svestan, ali to je daleko humanije od onoga sto se trenutno radi (ili se radilo do pre par godina). Gledao sam snimak kako sinteri kod nas resavaju problem viska pasa - od drvenih dasaka su napravili improvizovanu gasnu komoru (malo veci sanduk u koji moze da stane 20-ak pasa). Sanduk ima jedan kruzni otvor u koji se gurne crevo od usisivaca, koje je prikljuceno na izduvnu granu nekog vozila. Psi se iz kaveza u sanduk prebacuju vilama (alatka koja ima drvenu drsku i 4-5 ostrih metalnih siljaka namenjena pretovaru rastresitih materijala u poloprivredi). Znaci, pas se probode vilama i tako prebaci u gasnu komoru gde u mukama umire od trovanja otrovnim izduvnim gasovima. Neko je to uspeo da snimi, nasuprot zabrani snimanja koja je uvedena da se neko ne bi potresao zbog neprijatnog prizora. Znaci, ako se vec ubijaju psi, pistolj podrzavam maksimalno.

Kad smo vec kod ubijanja, zanima me jedna stvar - na planeti 4x vise ljudi strada od konja nego od pasa (i sto se tice povreda i sto se tice smrtnih ishoda). Mislite li da je dobro resenje da se poubijaju svi konji?

Citat:
Pogotovo ako je taj isti pas upravo likvidirao tog glodara koji prenosi vecinu zaraznih bolesti kojeg spominjes malo iznad.

Da. Pogotovo sto je verovatnoca da ti pas udje kroz otvoren prozor, gricne malo hleba koji ces ti posle da jedes i izadje napolje ravna nuli. To kod glodara uopste nije zanemarljiva mogucnost.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 13:55 - pre 205 meseci
@broker
Citat:
Na ulici vidjam mnogo vece probleme nego sto su psi lutalice a koje niko ne resava. Ne bi mi bio dovoljan pistolj da ih sve resim. Medjutim ja i dalje n emislim da je tamanjenje resenje problema.

Ko kaže da ih nema. Problema ima uvek i svuda. Stvar je u tome da svaki pojedinac probleme treba da klasifikuje po onome šta mu trenutno najviše smeta. Meni su trenutno psi lutalice veliki (mada ne i najveći) problem, a već sam 2-3 puta objasnio zbog čega. Jednostavno, neprijatno mi je kad moram noću da prođem kroz ulicu, a pogotovo mi je neprijatno kada mi čovek prvi put dođe u kuću i prve reči mu umesto "Zdravo dragi prijatelju" budu "Kakve su ti ono džukele, umalo da me iskidaju".
Citat:
Takode ne razumem da neko nema vremena da ode da se zali, ali mu je sasvim prihvatljivo da izvadi pistolj (to su dva krivicna dela - nosenje i pokazivanje) i puca u kera (trece krivicno delo), pogodio ga ili ne (u svakom slucaju cetvrto krivicno delo).

Ako misliš na mene, ne znam gde si ti video da sam ja vadio pištolj ili da uopšte imam pištolj. Samo sam rekao da mi ne smeta ako neko upuca psa u samoodbrani ili odbrani svog deteta. Isto bih podržavao da se na taj način branio od nekog čoveka koji ga je napao. A što se tiče sistematskog uništavanja i puškaranja po ulici, ako je neko mislio da sam za to, zeznuo se, jer kaoubojštinu nikad nisam podržavao, niti ću. Ako me je neko pogrešno shvatio, žao mi je.
@pajaja
Citat:
Aha... ja izbacim psa na ulicu, njega ubiju zato sto sam ga ja izbacio, a meni zabrane da drzim bilo kakvu zivotinju... Zato sto sam covek?! Ja bi takve pre zatvorio negde pored te kazne od 100k din...
/edit: ili ga ubaciti zajedno sa psom u istu celiju, mada je pas plemenita zivotinja za razliku od coveka, i verujem da ni tad ne bi napao bivseg gazdu zbog hrane...

Pa čovek bi uvek trebalo da ima veća prava od životinja. Zato nisam za to da se takav čovek zatvori, ali za novčanu kaznu i doživotnu zabranu držanja životinja da, a od te kazne bi se mogao obezbediti sasvim pristojan smeštaj za izbačenog psa, zašto bi taj pas morao biti ubijen. Meni ne smeta i da ih stave u hotel sa 5 zvezdica i nabave svakom po sisatu kokerku da ih zabavlja, samo dalje od ulica i drugih javnih mesta. Dakle da se razumemo, meni nije uopšte do ubijanja tih psa, niti osvete ili iživljavanja, naprotiv, ja hoću samo da se sklone... a metod neka izabere onaj ko je za to zadužen. Vi samo umete da drvite kako je pas plemenita životinja, neće ono da ujede bez razloga... i ja se slažem sa tim... ali problem sa lutalicama je što nikad ne znaš kada ćeš mu dati povoda... jer on svojom teritorijom smatra javnu ulicu, često je gladan, pa samim tim i nepredvidiv... i onda se dešava da se vraćam umoran sa posla, nije mi ni do čega, a kamoli do izazivanja psa lutalica, gledam u potpuno drugu stranu, i jedan se zaleti na mene i cap za nogavicu... možda sam pogrešio što sam ga ignorisao, pa se jadničak naljutio, a verovatno je hteo da ga zovem na čaj. Dakle, ponavljam po stoti put... ako je nekome stalo do tih životinja, ali stvarno stalo... a ne samo da priča da bi ispao cool u društvu... iznajmite kombi, skupljajte lutalice, pa kod sebe kući, a ne da meni pričate kako treba da živim u skladu sa prirodom i da pazim da ne uvredim nekog psa time što ću da prođem ulicom i da zazirem svaki put kad mi neki prijatelj dolazi u posetu.
Citat:
Kao sto i ja mislim da ljudi trebaju da budu u zatvoru, na poslu ili u kuci, a ne u kafani i posle da se pijani setaju slobodno gradom. Oni me mnogo vise brinu od pasa.

Slažem se... i ljude koji ugrožavaju druge ljude treba skloniti... metoda nije bitna...
Citat:
A smrtnu kaznu i ubijanje svih prosjaka, pijandura i narkomana, kao i mentalno poremecenih osoba koje nisu hospitalizovane i slobodno setaju gradom? Ti me napadaju ispred poste, u prodavnicama, na ulici...?

Ista metoda kao za pse. Ako te napadnu, kamen pa u glavu.
Citat:
Da ne bude da sam i ja izvadio iz konteksta kao i dmauka, slazem se sa tobom donekle, ali ovo "podrzavam ubijanje pasa lutalica gde god da su" ne mogu da prihvatim. Vecina njih nije nasilno niti je ikoga napalo. Kao sto je boccio rekao, napadaju u coporima a ne pojedinacno njih 2-3...

Pa i jesi izvadio iz konteksta. Pažljivo pročitaj ceo post i onda izvlači neke zaključke. Nisam rekao da podržavam bezrazložno i preventivno ubijanje, već da podržavam ako je urađeno u samoodbrani ili odbrani dece, gde god da je. A što se tiče čopora... to nije potpuno tačno... napadi se dešavaju i pojedinačno... iako su napadi čopora češći.
Citat:
Upucavanje (ili ukamenjavanje, kako neki vise vole):
ZA : - trenutno resenje problema u licnoj okolini,
- ispunjavanje zelje za osvetom
PROTIV : - na duze staze, problem nije resen (metod se koristi zadnjih 100 godina i nije doneo rezultat)
- nije po zakonu da se koristi vatreno oruzje (kome nije jasno, krivicni zakon u ruke pa citaj)
- lesevi se ne uklanjaju danima (toliko o brizi o zarazi od pasa lutalica)
- los primer deci u okolini

Uhvatio si se za to puškaranje ko pijan plota. Ja sam samo rekao da mi nije bitna metoda kada je u pitajnu odbrana sebe i drugih od napada životinje i da u takvoj situaciji sigurno neću da gledam da slučajno ne povredim nekog psa i ne uvredim nekog ljubitelja životinja. On da je pravi ljubitelj sklonio bi ih sam sa ulica i tako ih sačuvao od nas divljaka koji bi, pazi molim te, hteli da se odbrane. Da li će to biti kamen, motka, gole ruke (mada je ovo rizično) ili nešto slično nije mnogo bitno.
Citat:
PROTIV : - resenje nije trenutno
- poterbno je uloziti trud i dobru volju i malo vremena

Pa ti ako imaš vremena, izvoli pa rešavaj, kao i ostali zaštitnici životinjskih prava. Ja ga nemam dovoljno ni za rešavanje svojih, a ne psećih problema. Uostalom, odakle tebi pravo da raspolažeš mojim vremenom. Hoćeš ti da ga platiš ?
Citat:
E, sad mi ponovi kako niko osim mene ne spominje kamenje i palice...hajde, molim te, ponovi...

Ja sam pomenuo da sam se jednom odbranio kamenom (čak nisam ni ubio tog psa, nego sam ga samo oterao od sebe), a neko drugi je pomenuo jedan slučaj gde je čovek upucao psa u samoodbrani, a ti si taj koji je od toga napravio slona i predstavio kao divlji zapad. Ne znam samo kako si iz ta dva primera zaključio da smo mi za to da svako nosi utoku sa sobom i upucava psa gde god ga vidi. Preuveličavanje zaista ne vodi nikuda.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 14:01 - pre 205 meseci
Citat:
za tog coveka ima pravni lek koji se postuje. sigurno je da ga posle prijave, pa hapsenja, nece pustiti na slobodu.

dok kerove ne mozes da smestis u ludare, zatvore, popravne institucije... ili bi mozda trebalo i to da se uvede kod nas???

Oce ga pustiti na slobodu, bila je tema ovde o jednom ludaku i alkoholicaru koji je silovao neku devojcicu, da bi, nakon pustanja iz zatvora, opet pijan zaklao devojcicu.

Java & co.
Ne znam sto se ovde svi prave ludi, niko nije rekao da treba da pustite kera da vas ujeda, niti da ne treba da ga gadjate kamenjem/stapom kad krene da vas napadne, ali sistematsko ubijanje pasa bez razloga (tj, zato sto je lutalica i zato sto vam se moze) je bolesno. Marko_L je lepo objasnio.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 14:03 - pre 205 meseci
Citat:
Kad smo vec kod ubijanja, zanima me jedna stvar - na planeti 4x vise ljudi strada od konja nego od pasa (i sto se tice povreda i sto se tice smrtnih ishoda). Mislite li da je dobro resenje da se poubijaju svi konji?

Ja skoro nisam video krdo konja lutalica u svojoj ulici, ti ? :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 14:07 - pre 205 meseci
Citat:
Java Beograd:

Najbolje je ono što već svi znaju: odvođenje u prihvatilište, sterilizacija i udomljavanje. Ako se radi o agresivnom i/ili bolesnom psu uspavljivanje. Ovo je prihvaćeno u celom razvijenom svetu, pa i kod nas. Ovo radi i ORCA.


Izvini ali ORCA ovo ne radi. ORCA se zalaze da se nesto ovako desava ali bez nekog preteranog angazmana. Izvrsen pritisak na nadlezne da reaguju je u njihovom slucaju veoma mlak i bez ikakvog uticaja. Samo kada politicarima trebaju poeni oni usvajaju ljubimca (koga ce verovatno setati i hraniti adjutanti) i to je sve. Da li je ORKA mogla da posalje uz Infostanove uplatnice i uplatnicu na 10 (a za pojedince i 100;) ) dinara sa pratecim pamfletom u kome bi se objasnilo kako ce utrositi taj novac na podizanje azila, sterilizaciju, kupovinu specijalnog vozila i tako dalje? Mogla je. Ali nije. Zasto nije? Pa lakse je pojavljivati se s vremena na vreme po televizijama i to uglavnom posle nekog nesrecnog dogadjaja kada obicno strada neko dete i lamentirati nad gradskom vladom, umesto da se toj gradskoj vladi pokaze da ne moze da radi sta hoce vec ima da radi ono sta gradjanima treba. A treba da se resi i problem pasa lutalica kao i mnogi drugi.

Citat:
Samo ima jedna mala sitnica - brojnost pasa lutalica. Ovo ima smisla ako se radi o par stotina pasa u gradu kao što je Bgd. Ali nema teoretske šanse da se ovo sprovede u delo ako se radi o desetak i više hiljada pasa. I šta se onda dešava ? Dok ORCA tako, jednog po jednog steriliše, onih desetak hiljada džukela se množe i množe i njihov broj raste brže od broja koje "obradi" ORCA. I lutaju ulicama i napadaju ljude. Dokle tako ? Ja sam naveo jedini, meni logičan odgovor.


ORKA je organizacija za zastitu zivotinja.
ORKA nije duzna da hvata pse lutalice, da ih sterilise i udomljava. Psa koga zelis da sterilises u saradnji sa njima moras da odvedes u njihovu ambulantu i da ga posle toga odmah preuzmes na kucnu negu dok se ne oporavi od operacije (osim u izuzetnim slucajevima kada moze da prenoci).
ORKA to radi na principu dobrovoljnosti i volonterstva.
ORKA ne poseduje vozila, opremu ni obuceno ljudstvo za postupanje sa agresivnim psima vec samo dobru volju.
Ne znam da li ORKA dobija bilo kakva sredstva iz budzeta ali da se ja pitam, dobijala bi.
Moje misljenje je da se ovde radi o akciji koju treba da pokrene, organizuje i zavrsi gradska vlast (bilo kog grada) a drustva za zastitu zivotinja bi trebala da se bave slucajevima ugrozavanja zivotinja od strane ljudi i to je sve. Eventualno poneki savet i saradnja informativnog tipa sa izvrsnom vlascu.
Prema broju lutalica treba i reagovati, ja sam naveo 20-30 zaposlenih, neka bude i duplo vise, vazan je pristup problemu.
Ukoliko se pribegne resenju tipa eliminacije na licu mesta, vlast ce uvek moci da kaze "eto, resili smo problem, ne treba azil, ne treba sterilizacija, ne treba sluzba koja ce da vodi racuna o lutalicama" i za 5 ili 10 godina svi ce da se cude i zgrazavaju nad lutalicom koji je iskasapio dete...zato to kratkorocno resenje nije problem i zato je jedini nacin da se zauvek broj lutalica ogranici, kontrolise i izbegnu nesrece upravo pritisak javnosti da se vlast pozabavi ovim problemom. Iskreno, ne verujem da su fasade u Mose Pijade prioritetnije od zdravlja ljudi...ali za fasade ima para a za resavanje ovog problema nema..
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 14:25 - pre 205 meseci
@Marko_L

Citat:
Pa ti ako imaš vremena, izvoli pa rešavaj, kao i ostali zaštitnici životinjskih prava. Ja ga nemam dovoljno ni za rešavanje svojih, a ne psećih problema. Uostalom, odakle tebi pravo da raspolažeš mojim vremenom. Hoćeš ti da ga platiš ?


Da znas da si u pravu...meni lutalice ne smetaju a to sto tebe kidaju i grizu i sto ti poslovni partneri kukaju, savrseno me ne zanima.
I sto ce i dalje da te napadaju jer si manjina u svom komsiluku i niko nece nista da preduzme, i to me ne zanima.
I sto bih ja njih vodio kuci kada sa tobom imaju tako divnu zabavu?

Jedino sto places na pogresnoj temi.
Lepo covek pitao kako da se resi problem maaaloo sire od tvoje ulice, samo vidis, to tebe ne zanima. Ja postujem to sto tebe ne zanima nista osim tvog posla i tvog zivota, ali ne shvatam sta zelis od nas ovde? Da se pozalis kako te grickaju? OK, pozalio si se...samo, imam utisak da si malko previse ogorcen da bi u pitanju bili samo psi lutalice? OK, tvoje vreme , tvoj problem...od mene vise nemoj da ocekujes komentar, toliko mogu da ti obecam.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???21.06.2007. u 15:45 - pre 205 meseci
Ne znam sta pravite dramu od toga. Broj pasa lutalica u Srbiji je u standardnim okvirima za industrijski razvijene zemlje:
http://www.holzer.li/animal_bites.htm
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 00:47 - pre 205 meseci
Evo par pitanja za sve ove vajne "ljubitelje zivotinja".

- Da li psi placaju porez i rade od 7-15h i doprinose celoj zajednici ?
- Da li ja (mi) sto upravo radimo ovo sto je gore navedeno trebamo da imamo manja prava od tamo nekih lutalica ?
- Da li ja (mi) trebamo da trpimo od 00:00 do 7:00 idiotski lavez, davljenje, cviljenje itd. pasa lutalica ispod prozora ?
- Da li trebamo zaobilaziti odredjene "kvartove" jer ih drze bande dzukela ?

Naravno... sta je zivot i bezbednost coveka, pored zivota i bezbednosti psa ?

Moje misljenje je (mozete da se uvredite koliko god hocete) da ste ili emotivno osakaceni ili ste neki klinci koji nemaju druga posla i onda palamude i bore se za to da duzkele imaju veca prava od ljudi.

Najvise mrzim kada neko pocne da s*** o tome kako je neko kuce imalo "lose detinjstvo" (namerno ovako pisem, posto ih mnogi dozivljavaju kao ljude... i vise od toga) i da je tu sustina problema sto napada i da ono nije krivo i eto... jbiga... nikom nista, nije ono krivo.

Svi mi koji zelimo da se REALNO sredi taj problem pasa lutalica (ili bolje reci, vec jednom) smo: 1) Divljaci, 2) Ubice, 3) Umno poremeceni. Onda jos jedno pitanje za sve vas, zasto ih ne odvedete kuci kada ih toliko volite...? Nemojte mi reci da nemate mesta... pored toliko ljubavi, verujem da vam nije problem da napravite jos mesta.

Da, da... ja sam ubica, nehuman, divljak, ne volim zivotinje, verovatno sam i gay samo to jos uvek nisam shvatio, trebao bih da zamislim kako bi mi bilo da mene neko izbaci na ulicu, nazaloost ne mogu, jer smatram da sam ipak mnogo svesniji i inteligentniji od tih kerova.

Ako toliko volite te zivotinje (volim ih i ja i za razliku od vas mnoge sam doneo kuci i odgajio) lepo pokupite se i pravac u sumu i zivite sa njima, delite teritoriju sa njima, a ne da nama uskracujete prava u gradu.

Citat:
Da li ti mislis da to isto dete ne moze neki covek da psihofizicki unakazi?


Da, moze i nazalost desava se, ali zasto pored toga dozvoliti da jos i psi unakaze ?


Citat:
Na svaku sliku unakazenog deteta moze da se stavi 50 slika unakazenih pasa


Ni 10 000 slika unakazenih pasa po meni ne mogu zameniti jednu sliku unakazenog deteta (coveka).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 01:21 - pre 205 meseci
Citat:
bore se za to da duzkele imaju veca prava od ljudi.

Jel mozes molim te da kazes (ili citiras) ko je u ovoj temi rekao da treba da imaju veca prava od kerova?


I ako vec nisi "klinac koji nema druga posla nego palamudi", pokusaj da pises pristojnije.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.197.*



+172 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 01:30 - pre 205 meseci
Citat:
Moje misljenje je (mozete da se uvredite koliko god hocete) da ste ili emotivno osakaceni ili ste neki klinci koji nemaju druga posla i onda palamude i bore se za to da duzkele imaju veca prava od ljudi.

Nisu nista od svega toga, vec su samo "osvesceni"...... Ovih dana sve sto ima prizvuk (J)Evrope u sebi je nesto najsvetije i najbitnije i to se mora iskazati u svim mogucim temama koje se provlace po raznim forumima: od fagg-alizacije, preko zabrane pusenja bukvalno svuda, legalizacije trave, prava kerova lutalica i sl.......
Ako si (J)Evropejski nastrojen, to je ok, ti si cool osoba, i kao takav si pozeljan i podoban.
Ako nisi, onda je jasno da si "ubica, nehuman, divljak, da ne volis zivotinje, a verovatno si i gay samo to jos uvek nisi shvatio".

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.46.230.*



+105 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 01:38 - pre 205 meseci
Citat:
Ne znam sto se ovde svi prave ludi, niko nije rekao da treba da pustite kera da vas ujeda, niti da ne treba da ga gadjate kamenjem/stapom kad krene da vas napadne, ali sistematsko ubijanje pasa bez razloga (tj, zato sto je lutalica i zato sto vam se moze) je bolesno.


Sistematsko i plansko tovnjenje svinja i klanje posle toga nije bolesno?

Kakva je razlika izmedju svinje i psa ?
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 01:41 - pre 205 meseci
Pa osim ako nece neko da jede te kerove sto su pobiju (sem mozda neki kinez ako se ogrebe), ja i dalje mislim da jeste bolesno, kao i ubijanje bilo koga bez ikakvog razloga.
Dakle razlika je sto te svinje ne kolju zato sto im je zabavno da ih kolju ili zato sto svinja moze da napadne dete (moze, sto da ne moze) nego zbog ishrane.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 01:49 - pre 205 meseci
Eto, ja se zalazem za ubijanje svih ljudi koji zele bez razloga da ubijaju te pse.
Znaci vase izjave su u stilu opsadnog stanja bre. I u Nisu ima lutalica kolko hoces, i u coporima i same. Pa opet ne ubijaju ljude svaki dan da bi ih pojeli posle toga. I odakle bre ti psi na ulici? Oterao ih covek!!! Nisu to neki tamo divlji psi pa da se sami od sebe pojavili. Tako da treba resiti UZROK a ne posledicu. Treba drakonski kaznjavati ljude pustaju te pse na ulicu. Posle toga ce se mnogi pitaju da li zele da imaju psa. A i gle, dzaba tupite o ubijanju tih pasa. To je krivicno delo :) Neko ce vas prijavi pa na robiju.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.46.230.*



+105 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 02:32 - pre 205 meseci
Aha, a ubijanje svinja nije? I jedno i drugo su domace zivotinje :)

Licemerno skroz, zasto toliko smeta ubijanje pasa a ubijanje svinja ne?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40375 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.