Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice... sta sa njima???

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40249 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 20:48 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Vidis tu je problem, moja potreba je da ne naletim na psa lutalicu na ulici iz razloga sto isti taj pas predstavlja opasnost za zdravlje coveka jer je moguci prenosilac zaraza i osvedoceni subjekat narusavanja bezbednosti ljudi na ulicama.

Statisticki, verovatnoca da te napadne pas je oko 1000 puta manja od verovatnoce da te napadne covek, tako da je mozemo zanemariti. Takodje, broj napada sa smrtnim ishodom je oko 1000 puta veci od strane coveka nego od strane psa. Kad se sve sabere, pse kao pretnju po bezbednost mozemo zanemariti. Sto se zaraza tice, takodje je zanemarljiv uticaj psa u sirenju zaraze u odnosu na njegov uticaj na suzbijanje iste. Pas ima takav probavni sistem, da na zubima prosecnog coveka ima nekoliko puta vise bakterija i virusa nego na zubima prosecnog psa. Zeludac psa sadrzi neverovatno jaku kiselinu koja unistava sve sto je zivo, tako da pas u vecini slucajeva kada pojede zarazenu zivotinju nece oboleti i nece dalje siriti zarazu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 21:09 - pre 204 meseci
Svaki dalji offtopic ( u bilo kom smeru ) bice obrisan.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 21:27 - pre 204 meseci
@pctel - bez uverede, ali stvarno pogresno gledas, mislim ispada ono, kakve to veze ima kada mnogo vise ljudi napada. To je isto kao kada bi prestali da rade istrage posle pada nekog aviona, jer se mnogo vise nesreca desava u saobracaju na putevima, pa ono, manje vise sto se srusi sa vremena na vreme neki avion. Stvar je u tome da se sve treba spreciti sto vise moze, a ne da se kaze ma kakev veze ima, gledano statisticki, zanemaricemo to. To je kao kada u ratu svi ljudi postanu "brojke".

Zalosno je to sto ima ljudi kojima mnogo vise znaci zivot psa od ljudskog zivota, a zaboravljaju da su i oni ljudi.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 22:11 - pre 204 meseci
Kampanja: Nisam lutalica, ja sam napušten

Pretpostavlja se da je socijalna veza između psa i čoveka uspostavljena pre oko 12.000 godina na evroazijskom području.

Ipak, danas veliki broj ljubimaca dočeka smrt van doma, jer njihovi vlasnici ili nisu više u mogućnosti da brinu o njima ili nisu finansijski dobrostojeći da plate lečenje i eutanaziju bolesnih i starih ljubimaca. Takođe i potomstvo ljubimaca brzo završava na ulici. Time se narušava dobrobit, fizički, zdravstveni i mentalni status napuštenih pasa, lična sigurnost i zdravstveni status i sigurnost opšte društvene zajednice.

Širom naše zemlje, od Subotice do Kosovske Mitrovice, kako u ruralnim tako i u urbanim sredinama postoji veoma izražen problem pasa i mačaka lutalica. Uobičajne su slike da napušteni psi slobodno tumaraju ulicama u potrazi za hranom, vrlo često izuzetno lošeg zdravstvenog stanja. S druge strane mnoge zemlje (Nemačka, Velika Britanija i dr.) nemaju ovakve probleme. Nameće se pitanje zašto je to tako – da li je u pitanju obrazovanje, tradicija ili nešto treće. Lutalice, pored zdravstvenog, higijenskog, ekološkog i estetskog problema predstavljaju jednako i socijalni problem.

Bez obzira da li ih sažaljevate i saosećate sa njima ili ih se plašite, svejedno da li ste član društva za zaštitu životinja, radite u opštinskoj upravi ili komunalnom preduzeću, kada su lutalice u pitanju, svi mi zajedno imamo isti cilj – njihov nestanak sa ulica i zaboravljanje termina “napuštena “ i “odbačena “ životinja.

Ono što je zajedničko svim zemljama sa izraženim problemom pasa lutalica jeste da se milioni ovih životinja ubiju svake godine iz jednostavnog razloga – IMA IH PREVIŠE! Međutim, očigledno da nije dovoljno životinja uklonjeno čim ih i dalje ima previše!?

Jasno je da ubijanje NE DAJE rezultate! Ubijanje trajno NE smanjuje ukupan broj pasa i mačaka u jednom kraju. Ubijanje NE smanjuje problem sa bolestima, a sem toga, UBIJANJE JE SKUPO!

Kampanja: Nisam lutalica, ja sam napušten bavi se problemom odnosa javnosti prema napuštenim životinjama, kao i popularizacijom sterilizacije kao ključne mere za kontrolu populacije pasa i mačaka lutalica i udomljavanja napuštenih životinja

Kako bi ukazala da se ogroman problem životinja lutalica, koji postoji u našoj zemlji, može rešiti pod uslovom da se primene odgovarajuće metode efikasne i humane kontrole, ORCA je, na osnovu svog višegodišnjeg iskustva, kao i preporuka WHO (Svetska zdravstvena organizacija) i WSPA (Svetko društvo za zaštitu životinja), sastavila preporuke za izradu programa kontrole populacije pasa i mačaka lutalica.

Neprepoznavanje odgovornog vlasništva kao važne društvene vrednosti dovelo je do raskida socijalne veze između čoveka i ljubimaca – pasa i mačaka, i nastanka posebne kategorije ovih životinja - lutalica. Za ove životinje vezuju se različiti zdravstveni, higijenski i ekološki problemi.

U našoj zemlji se problemu pasa i mačaka lutalica godinama pristupa na neadekvatan način. Kao posledica loše zakonske regulative, problem se najčešće ignoriše ili se sprovode mere koje se svode na ubijanje životinja. Te mere ogledaju se u hvatanju lutalica preko službe za njihovo hvatanje i uništavanje (u nekim gradovima), ali i odstrelom od strane lovaca (u ruralnim sredinama) odnosno trovanjem (u manjim gradovima).



Ovakve metode su neprihvatljive iz niza razloga:

Nisu humane! Prouzrokuju sporu smrt praćenu agonijom!

Promovišu nehumanost kao društvenu normu i negativno deluju na razvijanje moralnih vrednosti u društvu!

Dovode u opasnost živote ljudi, posebno dece!

Produbljuju sukobe između društvenih grupa - onih koji brinu o životinjama i onih koji ne brinu! Stvaraju napetu atmosferu među stanovnicima zgrada, blokova, naselja.

Skupe su! Dugoročno gledano, nisu isplative u poređenju sa pažljivo kreiranim programom kontrole populacije lutalica.

Nisu efikasne! U dugom nizu godina, pa do danas, nisu rešile problem lutalica ni u jednoj opštini Republike Srbije! Problem napuštenih životinja postaje sve veći!



ORCA STAVOVI:
Smatramo da je za uspešno rešavanje problema pasa i mačaka lutalica u Republici Srbiji neophodno izraditi humane i efikasne programe kontrole njihove populacije, pridržavajući se preporuka Svetskog društva za zaštitu životinja - WSPA, i Svetske zdravstvene organizacije - WHO! Njihove najznačajnije preporuke su:


• donošenje odgovarajućih zakonskih odredbi
• registracija vlasnika
• registracija i identifikacija ljubimaca
• kontrola odgajivača i prodavaca životinja
• kaznene mere za napuštanje ljubimca
• sistematska sterilizacija ljubimaca (ženki i mužjaka)
• sistematska vakcinacija ljubimaca
• edukacija vlasnika ljubimaca i stanovništva
• kontrola i redukcija potencijalnih izvora hrane za lutalice (otpadi, deponije)

Cilj efikasnog i humanog programa kontrole populacije pasa i mačaka lutalica > svesti na minimum negativne posledice od njihovog prisustva na ulici > držati populaciju na nivou pri kom nema potrebe za ubijanjem zdravih i druželjubivih životinja!!!
IZVOR ORKA







 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 23:27 - pre 204 meseci
Ali ono glavno pitanje, koje se inace provlaci kroz celu temu i zbog cega neke od "nas" nazivaju divljacima.

Sta do tada ?
Sta sa njima dok se sve to ne izgradi i ne regulise?
Odredjeni broj njih i dalje napada i mogu slobodno da kazem krsi zakon o javnom redu i miru, drugim recima ne moze se spavati od njih ?

Ja o tome pricam, ok - ima bolji nacin? Daj, taj cemo, ali opet, sta do tada? Do tada mnogi ce imati jos 100 neprespavanih noci, jos 500 njih ce biti napadnuto, znaci sta do tada? A oni izgovori, sto se plasite (ne ja), sta da vam radimo, te sebicne izgovore zajebite.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 07:40 - pre 204 meseci
Citat:
abishai: Ali ono glavno pitanje, koje se inace provlaci kroz celu temu i zbog cega neke od "nas" nazivaju divljacima.

Sta do tada ?
Sta sa njima dok se sve to ne izgradi i ne regulise?
Odredjeni broj njih i dalje napada i mogu slobodno da kazem krsi zakon o javnom redu i miru, drugim recima ne moze se spavati od njih ?

Ja o tome pricam, ok - ima bolji nacin? Daj, taj cemo, ali opet, sta do tada? Do tada mnogi ce imati jos 100 neprespavanih noci, jos 500 njih ce biti napadnuto, znaci sta do tada? A oni izgovori, sto se plasite (ne ja), sta da vam radimo, te sebicne izgovore zajebite.


A sto niste sve ovo pokrenuli 2001.? Do sada bi bilo reseno pitanje i sigurno da danas niko ne bi imao problema sa spavanjem ili ujedima.
A zamisli da je sve pokrenuto pre bilo koje druge drzave na svetu...
Znaci, pasa lutalica i onih koji ujedaju ljude i decu nije bilo zadnjih deset godina? Ili dvadeset? Pojavili su se juce?

Za ujedanje i napad na ljude se slazem da treba odmah reagovati ali krsenje zakona o javnom redu i miru??? Posto mnogi ovde vole da izvode paralele sa nekim drugim situacijama, vidi ovo: 4 ujutru, lokalni kafic, troglas peva "poj mile volove.." kao orkestar besnih macaka. Pozoves policiju, oni im se pridruze + izbusene gume ujutru na tvojim kolima...to ne treba "efikasno i brzo resiti"? Sta ja da radim dok ova drzava ne pocne da podseca na pravnu? Da ne spavam svaku noc? Ili da sacekam ekipu na izlasku i umlatim motkom (hajde, pitajte zasto opet motka) i da mirno spavam?

Iskreno, nisam stigao mozda sve da procitam ali ko je "vas" nazvao divljacima? I sta to znaci "vas" i "nas" kada je problem jedan? Nesto sumnjam da ce agresivan pas da pita "izvinite, molim vas, da li ste vi na forumima za nas ili protiv nas? ako ste za nas, gricnucu vas malo manje..."

Da gradske institucije rade svoj posao mi se ovde ne bi smo prepirali oko gluposti ali ne rade. Drustva za zastitu zivotinja vrse makar mali pritisak da se ovaj problem resi i nije ni cudo da se njihovo resenje svodi na humano ponasanje prema zivotinjama i na human nacin resavanja problema. E, to kosta.
Ali poenta je u tome da njihovo resenje ima zakonsku osnovu a resenje "egzekucija" nema. Hajde objasni mi zasto se svi kojima je egzistencija ugrozena postojanjem pasa lutalica nisu udruzili i napravili Drustvo za unistavanje pasa lutalica?


Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 07:51 - pre 204 meseci
Citat:
Krivični zakonik Republike Srbije
Ubijanje i mučenje životinja
Član 269.
(1)Ko kršeći propise ubije, povredi ili muči životinju,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
(2)Ako je usled dela iz stava 1. ovog člana došlo do ubijanja, mučenja ili povređivanja većeg broja životinja, ili je delo učinjeno u odnosu na životinju koja pripada posebno zaštićenim životinjskim vrstama,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine
Nesavesno pružanje veterinarske pomoći
Član 271.
(1)Veterinar ili ovlašćeni veterinarski radnik koji pri pružanju veterinarske pomoći prepiše ili primeni očigledno nepodobno sredstvo ili očigledno nepodoban način lečenja ili uopšte nesavesno postupa pri lečenju životinja i time prouzrokuje uginuće životinja ili drugu znatnu štetu,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(2)Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
Proizvodnja štetnih sredstava za lečenje životinja
Član 272.
(1)Ko proizvodi radi prodaje ili stavlja u promet sredstva za lečenje ili za sprečavanje zaraze kod životinja koja su opasna za njihov život ili zdravlje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2)Ako je delom iz stava 1. ovog člana prouzrokovano uginuće životinja ili druga znatna šteta,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(3)Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.
Zagađivanje hrane i vode za ishranu odnosno napajanje životinja
Član 273.
(1)Ko kakvom škodljivom materijom zagadi hranu ili vodu koje služe za ishranu ili napajanje životinja i time dovede u opasnost njihov život ili zdravlje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
(2)Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko kakvom škodljivom materijom zagadi vodu u ribnjaku, jezeru, reci ili kanalu ili poribljavanjem iz zaraženih voda prouzrokuje opasnost za opstanak riba ili drugih vodenih životinja.
(3)Ako je delom iz st. 1. i 2. ovog člana prouzrokovano uginuće životinja ili druga znatna šteta,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(4)Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno iz nehata,
učinilac će se kazniti novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci

Predlažem da tema ide u LOCK...
Iz razloga što se od početka ili od postavljanja ove teme nije sankcionisalo(brisanje,upozorenje)onima koji krše zakon.Pojedini moderatori koji mogu i imaju dužnost da to rade čak naprotiv,puštaju da "pojedinci"(vidno kršeći zakon)i dalje pišu post-za-postom.
Tema psi lutalice... sta sa njima???je trebala u startu biti obrisana jer je direktan poziv na neku vrstu "kršenja zakona"...


 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 09:15 - pre 204 meseci
@deki77

Izvini, ali ne bih se slozio sa tobom. Ukoliko ispratis sve postove, videces da je ovde pre rec o clanovima 19., 20.,21. a tvoj stav bi pre bio objasnjen clanom 34. ... sve u svemu, zacin C
Da se razumemo, ja sam protiv eliminacije po kratkom postupku ali nisam primetio da je iko ovde govorio o mucenju i bespotrebnom ubijanju, vec samo o samoodbrani (sa prosirenjem na nemogucnost spavanja).

@ pajaja

Zar pitanje upuceno Miskovicu o stanju u drugim zemljama nije osnov od koga bi mogli da pocnemo pronalazenje resenja za nas?
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 09:18 - pre 204 meseci
Citat:

Statisticki, verovatnoca da te napadne pas je oko 1000 puta manja od verovatnoce da te napadne covek, tako da je mozemo zanemariti. Takodje, broj napada sa smrtnim ishodom je oko 1000 puta veci od strane coveka nego od strane psa.

Mene su u životu napala:
* 3 pasa i 1 čopor pasa (od ona 3 napada pojedinačnih pasa, 2 su me ujela. Od čopora sam se nekako strpljenjem odbranio)
* 1 čovek (nikada me ni jedan čovek nije fizički ujeo)

Tako da te statistike, ma koliko bile tačne kada se 'sprčkaju' na 130,000,000,000 Kineza (od kojih psi beže, da ne bi završili u loncu) ništa ne govore.

Umesto mišljenja, evo jedan konkretan slučaj u mojoj zgradi, pa svako neka donese svoj sud (i zamisli šta bi uradio):

Situacija:
* Kontejner za đubre (onaj starinski, veliki) se nalazi 10m od ulaznih vrata u stambenu zgradu (nema šanse da bude negde dalje, ili negde drugde)
* Zgrada kao zgrada, puna je dece svih uzrasta
* Oko tog kontejnera se zbog hrane sakupljaju psi lutalice, ne samo veličine pekinezera nego i veličine rotvajlera.
* Ljudi (i deca) bacaju smeće u kontejner, u kome (ili iza koga) se već nalaze neki psi koji jedu to što su pronašli
* Ti psi (1 do 10 u čoporu) uglavnom nisu opsani, ali dođe neko doba godine kada čak i odrasli moraju da nose barem štapove u ruci.

Slučaj:
* Dete (1 razred) odlazi ujutru samo u školu koja se nalazi neposredno pored zgrade, i baca smeće
* Napadaju je psi, i ujedaju.
* U pomoć su pristigli slučajni prlaznici

Otac detata:
* Bolnica (tetanus, psiholog)
* Opština (prijavljuje slučaj zahtevajući da se ti psi uklone zbog agresivnosi, gde su mu rekli da po nekom međunarodnom zakonu nemaju pravo ništa da urade, čak ni da zovu šintere !?) BTW: Nekada je postojala neka šinterska ekipa iz Smedereva koja je povremeno odvodila pse.

Epilog (otac detata):
* TT-jac, i jednog od tih pasa koji je bio kolovođa više nije bilo među živima.


O napadima pasa (i ujedima) u gradskom parku u Požarevcu neću ni da govorim. Tamo garantujem niko svoje dete ne bi odveo da slobodno trči (mislim kad dođe taj neki deo sezone kada su psi jako agresivni, a ne znam kad je to - ne razumem se).
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 10:48 - pre 204 meseci
Citat:
X Files: Mene su u životu napala:
* 3 pasa i 1 čopor pasa (od ona 3 napada pojedinačnih pasa, 2 su me ujela. Od čopora sam se nekako strpljenjem odbranio)
* 1 čovek (nikada me ni jedan čovek nije fizički ujeo)

Epilog (otac detata):
* TT-jac, i jednog od tih pasa koji je bio kolovođa više nije bilo među živima.



Hmm, mene je u zivotu napalo preko 30 ljudi (mrzi me da sada brojem bas sve), nijedan pas (ne racunam pokusaje napada ali je to uvek bilo kad je gazda tog psa bio tu, tako da nisu bili lutalice). Od tih ljudi, kolko se secam, za 2 dvojicu sam siguran da su me i ujeli. Da li treba da napravim isti epilog kao taj otac sa TT-jcem?
Sem jedne osobe, sve ljude koje znam da su napali psi, imali su napad od strane psa koji nije lutalica. Cesto je i gazda bio tu. Na primer, ja sam zamalo imao okrsaj sa jednim pit bulom i sa jednim rotvajlerom.

naravoucenije: treba da ubijam ljude kad god me napadnu?

A imam par drugara koji su isprebijani od strane lokalnih bandi. Da li TT-ejac treba da radi? Ili u mom slucaju borbena sekira ili macheta?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 11:09 - pre 204 meseci
Citat:
flylord: Hmm, mene je u zivotu napalo preko 30 ljudi

Bas si omiljen u drustvu :))) Nezgodan kad popijes?

Salim se, mislim da covek iznad nije pozivao na ubijanje lutalica pistoljem vec je samo ispricao pricu i kako je doslo do upotrebe istog.
Covek je upotrebio pistolj, ocigledno je bio jako besan em zbog opasnosti za dete em zbog neazurnosti vlasti. Ne verujem da bi zbog slicnog slucaja pucao na coveka, ali evo, recimo da nije ubio tog psa, sta mu preostaje? Da se odseli negde gde ih nema? Da prati klinca u skolu svaki dan sa palicom? Sta predlazes?

Opet glupo je usporedjivati sad svaciju zivotnu pricu, evidentno je da lutalica ima i da napadaju ljude i to niko ne moze da ospori.
Verujem da ima srecnika kao sto si ti da nisi imao takve susrete, ali opet to nije dokaz.
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 11:30 - pre 204 meseci
Naravno, moja prica apsolutno nije relevatna. Samo je poenta da ne dolazi non stop do napada pasa, a kako su neki predstavili ovde a temi, ispada kao da imamo invaziju pasa ljudozdera koji jedu malu decu. Jos samo da proglasimo vanredno stanje.

Poenta je sto neki nece ovde da prihvate. Ubijanjem se nista nece postigne. Moze samo kontrolom i popisom pasa i vlasnika. To nisu divlji psi pa da su dosli iz divlje prirode.
Neko je dobar deo tih pasa pustio na ulicu. I te ljude treba ostro kazniti, i to objaviti. Da svi znaju da mogu biti kaznjeni.
Tek tako moze da se drasticno smanji broj lutalica.

btw, da li je neko gledao "Ptice" od Hickoka? Sta ako nas napadnu golubovi i vrapci. Ocete njih sa nekom zemlja-vazduh raketom da gadjate
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 12:25 - pre 204 meseci
flylord, znaš ti i bolje od toga ;)

Naravno da smatram da *ne* treba koristiti oružje, niti u slučajevima agresivnih pasa, niti u slučajevima konfilkata sa ljudima.

Lično, niko od moje najbljiže familije (uključujući i mene) nema oružje. Odavno smo zaključili da je bolje oružje *preventivno* nemati, jer u afektu svašta čovek može da uradi u trenutku, pa da se posle na tenane kaje godinama.

Gore je opisan je realan (i vrlo ekstreman i bizaran) slučaj oca koji ne može niti jednim kulturnim načinom (obraćenjem nadležnim službama) da reši problem, tj. da osigura svoje dete od budućih potencijalnih napada tih *istih* agresivnih pasa koji kruže oko zgrade svakodnevno. Svako dete barem 10 puta dnevno mora da prođe pored tog opasnog rejona. Ne postoji invazija pasa, ali postoje mesta gde oni kruže, gde se kreću i tu je opasno. Nemoj mi molim te još pričati kako to nije tačno. Sad imam želju da ti ispričam slučaj gde su se stacionirale 100-tine zadihanih i uplašenih pasa lutalica koje su 'bežale' od mase ljudi iz povorke sa sahrane SM, ali mi verovatno ne bi verovao. Nije ni bitno.

Agresivnog čoveka možeš da prijaviš - dođe policija, a agresivnog psa *nemaš* kome da prijaviš, jer ih štiti neki zakon. Drugim rečima, pas ima pravo da te ujede i da ne odgovara.

Ne znam da li imaš dece, ali ko ima svoje dete dobro zna da u čoveku roditelju proradi neka 'životinja' i naprosto i život će staviti na kocku da zaštiti porodicu. Ne može čovek doveka da zadužuje komšiluk da ispraćaju/sačekuju decu niti da oni nose motke u rukama.

Stvarano flylord, ni jedno dete nije napadnuto od čoveka u mojoj zgradi, ali od pasa vrlo često. Ako ne napadnuto, kllinci barem odlože ulazak u zgradu dok se psi negde sami ne povuku. To je najviše što mogu da urade ukoliko primete agresivne pse.

Iako nemam ama baš ništa protiv pasa, iako znam kako bih se lično odbranio od psa, iako nemam strah od pasa, ne bih ni pod *tačkom razno* dozvolio da moje maloletno dete strahuje kako će ući u zgradu ili iz nje izaći, pri čemu nadležni organi nemaju nadležnost.

Svi mi živimo sa rizicima i to je OK. Bolesno bi bilo svega se plašiti i praviti neki mit. Ali agresivni psi po Požarevcu uopšte nisu stvar sreće ili nesreće - nego vrlo konkretan problem.

Moj ujak (1930 godište) iz zgrade izlazi sa nekim štapovima koji mu stoje iza vrata. Nije on ništa utripovao, prosto ne želi da ga napadne/ujede pas.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 12:37 - pre 204 meseci
Na mene je rezalo i kevtalo mnogo ljudi i pokoji pas. Uglavnom sam ih ignroisao i nije bilo problema :)
 
0

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 17:32 - pre 204 meseci
Mene je pre dve godine ujeo pas dok sam vozio bicikl, lezao je, ja sam prolazio, on je jednostavno skocio na mene i ujeo me.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.242.*



+294 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 19:25 - pre 204 meseci
Mene su pre godinu dana pojurila dva psa dok sam bio na biciklu. Srećom, nakon nekih 100-200 metara su odustali. Valjda sam im izašao iz teritorije :)

Inače, to sam primetio, pas često hoće da te pojuri ako si na biciklu i vrtiš pedale. Dakle, dok prolaziš pored psa ne treba da vrtiš pedale :)
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 20:10 - pre 204 meseci
Citat:
Opština (prijavljuje slučaj zahtevajući da se ti psi uklone zbog agresivnosi, gde su mu rekli da po nekom međunarodnom zakonu nemaju pravo ništa da urade, čak ni da zovu šintere !?)


E o ovome ja pricam, zato i mrzim ta udruzenja za zastitu, jer su se izborili za zakone koji stite u ovom slucaju te lutalice, ali nisu NISTA uradili povodom njih, nisu ih uopste sklonili sa ulice, zastitili su ih i ostavili na ulici, a sta je sa nama LJUDIMA ?

A posto sam i ja iz Pozarevca veoma dobro znam kakvo je ovde stanje sa tim lutalica i ovo sto je X Files ispricao je istina i nazalsot ovde ima MNOGo takvih slucajeva, ja sam vec naveo par iz moje okoline i ljudi koje odlicno poznajem ukljucujuci i sebe.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 25.06.2007. u 21:24 GMT+1

edit: izbacen flamebait


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 25.06.2007. u 22:52 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dsl.ip.tiscali.nl.



+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 21:17 - pre 204 meseci
Požarevac - kuku majko!

Ono nije normalno! Tamo ima toliko lutalica, svuda, baš SVUDA, da je to neverovatno. Napadi na ljude, odnosno najčešće decu, su svakodnevna pojava. Za 10 dana boravka sam čuo za 7-8 slučajeva samo u komšiluku (u dva slučaja i prisustvovao, jedan gledao sa terase, od drugog bio udaljen 30 metara, oba u sred dana). Recimo, gomila pasa leži po trotoaru, ne diraju te, ali ne možeš da prođeš, a čik im prođi na par metara. Ljudi prelaze na kolovoz. Nisam mogao da verujem da se u se sred jebenog grada mučim da nađem neki kamen, ne bi li mi se našao za ne daj Bože. Vraćam se noću iz grada (čak nije ni bilo kasno, oko 23:00), u nadi da ću imati prijatnu šetnju, a čopori se nadmudruju, jedan u jednom, drugi u drugom delu ulice. Pa onda trk (valjda napad) jednog čopora na teritoriju drugog... samo vidiš kako 20-ak pase trči ka tebi, znaš da im nisi ti cilj, ali nikada nisi siguran da nećeš biti kolateralna šteta, a možda uz put i promene cilj napada :-) Sve to uz zaglušujući lavež, oni nesrećnici u zgradama verovatno sami sebe ne čuju dok razgovaraju. O spavanju i da ne pričam. Par minuta kasnije, drugi čopor "uzvraća udarac"...

Ne znam, ja sam za bilo kakvo humano rešenje, nisam ni za ubijanje, a kako bih tek bio za mučenje životinja, ali da se sa onim svakodnevno srećem duži vremenski period (meseci, godina?) gotovo sigurno bih promenio mišljenje što se odstranjivanja tiče. Želeo bih da ih nema (ili bar ne toliko) bez obzira na metod. Iskreno.

[Ovu poruku je menjao milke dana 26.06.2007. u 01:10 GMT+1]
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 21:20 - pre 204 meseci
Citat:
X Files: flylord, znaš ti i bolje od toga ;)
Gore je opisan je realan (i vrlo ekstreman i bizaran) slučaj oca koji ne može niti jednim kulturnim načinom (obraćenjem nadležnim službama) da reši problem, tj. da osigura svoje dete od budućih potencijalnih napada tih *istih* agresivnih pasa koji kruže oko zgrade svakodnevno. Svako dete barem 10 puta dnevno mora da prođe pored tog opasnog rejona. Ne postoji invazija pasa, ali postoje mesta gde oni kruže, gde se kreću i tu je opasno. Nemoj mi molim te još pričati kako to nije tačno. Sad imam želju da ti ispričam slučaj gde su se stacionirale 100-tine zadihanih i uplašenih pasa lutalica koje su 'bežale' od mase ljudi iz povorke sa sahrane SM, ali mi verovatno ne bi verovao. Nije ni bitno.

Agresivnog čoveka možeš da prijaviš - dođe policija, a agresivnog psa *nemaš* kome da prijaviš, jer ih štiti neki zakon. Drugim rečima, pas ima pravo da te ujede i da ne odgovara.


Citat:
abishai: E o ovome ja pricam, zato i mrzim ta udruzenja za zastitu i sl. sranja, jer su se izborili za zakone koji stite u ovom slucaju te lutalice, ali nisu NISTA uradili povodom njih, nisu ih uopste sklonili sa ulice, zastitili su ih i ostavili na ulici, a sta je sa nama LJUDIMA ?

A posto sam i ja iz Pozarevca veoma dobro znam kakvo je ovde stanje sa tim lutalica i ovo sto je X Files ispricao je istina i nazalsot ovde ima MNOGo takvih slucajeva, ja sam vec naveo par iz moje okoline i ljudi koje odlicno poznajem ukljucujuci i sebe.


A tek sto imamo odvratne zakone o zastiti tih ljudi, da ti je to da znas... Ne mozes im nista. Napiju se, budale, deru se, prave cirkus, tuku ljude po ulici, i nista... Mozes da ih prijavis, a policija ti se nasmeje... Grozno... Na kraju se zavrsi tako sto saznaju da si ih prijavio, pa se vrate da tebe, namenski, kinje.

Shvati, ljudi su, na zalost, mnogo dobro zasticeni. Na zalost jer su sa njima zasticeni i razni ne-ljudi. A kad ubijes necoveka moras na robiju, dok kad ubijes psa nikom nista. Plus, tog psa je neko izbacio na ulicu, dok je taj necovek sam izasao. Jedini je problem u tome sto kad neka pijana budala pretuce nekoga to nije vest, jer se desava svaki dan po 100 puta u ovoj zemlji, dok pas ujede nekog jednom ili par puta u godini, to jeste vest. Niko ne stiti decu kad ih tuku pijani roditelji, nego cak pricaju da je to "olaksavajuca okolnost" jer je pijan, a svi ih stite od pasa... A mnogo vise dece svakoga dana pretuku pijani (ili trezni, samo poremeceni) roditelji, dok psi ujedu jedno ili dva godisnje.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dsl.ip.tiscali.nl.



+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???25.06.2007. u 21:39 - pre 204 meseci
Citat:
nkrgovic: Niko ne stiti decu kad ih tuku pijani roditelji, nego cak pricaju da je to "olaksavajuca okolnost" jer je pijan, a svi ih stite od pasa... A mnogo vise dece svakoga dana pretuku pijani (ili trezni, samo poremeceni) roditelji, dok psi ujedu jedno ili dva godisnje.
Ali vi izvrćete tuđe reči i zamenjujete teze. To što neku nesrećnu decu tuku pijani (a i trezni) roditelji znači da i svi ostali (normalni roditelji) treba da ostave svoju decu bez zaštite? Pa kada ih napadne/ujede pas, kada nema smelosti da prolazi određenim ulicama ili njihovim delovima, a ti mu reci "šta da ti radim sine, sačekaj da porasteš, pa ćeš možda naučiti kako da se braniš, a i bićeš veliki/a, pa će se psi bojati tebe (osim ako ih nema 10-ak i više). A do tada, strpi se i trpi."
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40249 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.