Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice... sta sa njima???

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40285 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 08:19 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Aha, a ubijanje svinja nije? I jedno i drugo su domace zivotinje

Licemerno skroz, zasto toliko smeta ubijanje pasa a ubijanje svinja ne?


Mozda zato sto je tema "psi lutalice...sta sa njima???" ?
Cim neko postavi temu "prasici ... klati ili ne???" ima da ucestvujemo
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.213.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 08:25 - pre 204 meseci
Pa i ubijanje svinja je zabranjeno u domaćoj radinosti, al' idi ti to reci srpskom seljaku :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 09:11 - pre 204 meseci
Ako vec treba da se ugledamo na Evropu onda bi trebali da uklonimo sve i jednog.
Ja bogami lutalicu nisam nigde video po vecim Evropskim gradovima.

Lutalice treba sterilizovati/udomiti/smestiti u kampove predvidjene za to/uspavati(ubiti).
Drustvo treba nauciti zakonima o kucnim ljubimcima i naterati da postuju iste.
Ali dok god imamo na desetine hiljada lutalica po gradu ne vidim kako je to moguce, svako ce i dalje da usvaja neko malo kuce nadjeno iza kontejnera i posle opet da ga pusti na ulicu.

Oni kojima se to ne svidja da se ubijaju lutalice nek pocnu polako sa usvajanjem.
Verujem da neki imaju vece dvoriste pa mogu da usvoje vise od jednog psa. Licemerno je govoriti ne dirajte zivotinje i ne preduzimati nista.

 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 09:25 - pre 204 meseci
Citat:
DaliborP:
Oni kojima se to ne svidja da se ubijaju lutalice nek pocnu polako sa usvajanjem.
Verujem da neki imaju vece dvoriste pa mogu da usvoje vise od jednog psa. Licemerno je govoriti ne dirajte zivotinje i ne preduzimati nista.


Onima koji misle da problem lutalica moze da se resi umlacivanjem istih, neka polako pocnu sa umlacivanjem.
Verujem da imaju vecu motku/kamen/pistolj pa mogu da umlate vise od jednog psa.
Licemerno je govoriti imam problem i nista ne preduzimati.

Svaka medalja...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 09:36 - pre 204 meseci
Citat:
dmauka: Onima koji misle da problem lutalica moze da se resi umlacivanjem istih, neka polako pocnu sa umlacivanjem.
Verujem da imaju vecu motku/kamen/pistolj pa mogu da umlate vise od jednog psa.
Licemerno je govoriti imam problem i nista ne preduzimati.

Naravno da to radim.
Nemam problem da umlatim motkom/kamenom svakog psa koji me napadne ili ugrozi, ali ti imas izgleda problem da ih usvajas.
Kao i mnogi ovde ljubitelji zivotinja.
 
0

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 09:52 - pre 204 meseci
@Java Beograd
cekaj ti meni\nama predlazes u slucaju da mi pritrci ker (u bilo koje doba dana ili noci) sa namerom da me ujede da se obratim nadležnim institucijama u mesnoj zajednici i u opštini!!!??? ...ti mora da se zezas!? e, a mozda i nije to losa ideja, da odem tu tako sa tim kerom koji je zaglabusao moju ruku i do pola je oglodao, mozda nesto neko kao i pocne da radi povodom toga...

@dmauka
e, nije ti losa ta ideja. plasim se samo da ako bi se usvojila ne prodje samo i kao komunizam. dobro zamisljeno, ali lose sprovedeno. ne svidja mi se samo stavka 4. ipak mislim da zivotinjama nije mesto u javnosti ostavljene na milost i nemilost. ipak i da se vrate onako sterilisane na ulicu, sta bi dobili time??? ne bi se razmnozavali, a sve drugo ostaje isto.
i ta taksa... 250.000e mesecno je velika cifra da bi se "samo" resavalo pitanje lutalica. mislim da bi samo 50 000e bilo iskorisceno u pravu svrhu, a ostatak u dzep. nazalost, jos uvek imam takvo misljenje za ovu zemlju.

@Marko_L
shvatam te, ali opet nisam mislio na jednu ulicu, kraj itd. verovatno bih se i ja uhvatio samo svoje ulice, jer tuda prolazim, zena, deca, prijatelji... prica je globalizovana...

DaliborP je sve lepo rekao. tasko da ces na zapadu videti pse lutalice. cim se pojavi na ulici slobodan pas da seta bez vlasnika u blizini, odmah se zove sluzba koja ga hvata i smesta u kafileriju. posle par dana ako se vlasnik ne pojavi, pas se uspavljuje ili salje u prihvatiliste ako ima uslove (da li je mlad, zdrav, prav).
tako nesto bi trebalo i ovde kod nas da se primenjuje. ali da se prvo smeste SVI psi na jedno mesto, od toga nema nista. treba sagraditi objekte, treba obezbetiti hrane dovoljno. pa znate li koliko pas moze da pojede (malo veci)??? mislim da bi negde trebalo da se presece i da se krene sa resavanjem problema
Use the SEARCH, Luke!
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10254 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 10:29 - pre 204 meseci
@dmauka
Šta si se toliko uhvatio za to "umlaćivanje motkom/kamenom/pištoljem" ? Niko to nije predložio. Konkretno ja sam predložio da se sistematski eliminišu, misleći pre svega da to urade šinterske službe, uspavljivanjem, a ne motkom. Neko je pomenuo da je iskoristio kamen koji mu se našao pri ruci u momentu napada psa i da ga je zviznuo po lobanji, a ti posle tu akciju zloupotrebljavaš u svakom postu.

@rmilosh
Čitaš li ti XML tagove ?

@Marko_L
Ko kaže da je ubijanje svinja zabranjeno u "domaćoj radinosti" ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 10:46 - pre 204 meseci
@Java Beograd
my mistake

oko ubijanja svinja u domacoj radinosti je bilo nekakve price. e sad da li je to usvojeno ili ne, ne znam. na zapadu ne sme to da se radi. takodje, verovatno znate da na tv-u ne sme da se prikaze celo mrtvo prase, bilo zivo (meso), bilo peceno. samo seceno moze...

offtopic
sta je svinja?
-prase koje je uspelo u zivotu.

e, a kerove bi mogli da prodajemo kinezima???
Use the SEARCH, Luke!
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 11:02 - pre 204 meseci
Citat:
Java Beograd: @dmauka
Šta si se toliko uhvatio za to "umlaćivanje motkom/kamenom/pištoljem" ? Niko to nije predložio. Konkretno ja sam predložio da se sistematski eliminišu, misleći pre svega da to urade šinterske službe, uspavljivanjem, a ne motkom. Neko je pomenuo da je iskoristio kamen koji mu se našao pri ruci u momentu napada psa i da ga je zviznuo po lobanji, a ti posle tu akciju zloupotrebljavaš u svakom postu.


Citat:
DaliborP: Naravno da to radim.


Any question?

Citat:
rmilosh:
@dmauka
e, nije ti losa ta ideja. plasim se samo da ako bi se usvojila ne prodje samo i kao komunizam. dobro zamisljeno, ali lose sprovedeno. ne svidja mi se samo stavka 4. ipak mislim da zivotinjama nije mesto u javnosti ostavljene na milost i nemilost. ipak i da se vrate onako sterilisane na ulicu, sta bi dobili time??? ne bi se razmnozavali, a sve drugo ostaje isto.
i ta taksa... 250.000e mesecno je velika cifra da bi se "samo" resavalo pitanje lutalica. mislim da bi samo 50 000e bilo iskorisceno u pravu svrhu, a ostatak u dzep. nazalost, jos uvek imam takvo misljenje za ovu zemlju.

Zato sam i naveo da ovakva organizacija mora da podnese mesecni izvestaj u sredstvima javnog informisanja, i ne ostaje sve isto, zivotni vek psa je 10-12 godina, na ulici dosta kraci, znaci za cca 5-8 godina, situacija kao na zapadu gde u gradovima koje ste obilazili (svi svetski, je l`) a koji su ovu pricu odradili pre 10-12 godina i zato sada nemaju lutalice na ulicama. Ako mislite da su i oni resili taj problem juce...paaa, ne znam...Diznilend, valjda...


Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 11:14 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Aha, a ubijanje svinja nije? I jedno i drugo su domace zivotinje :)

Licemerno skroz, zasto toliko smeta ubijanje pasa a ubijanje svinja ne?

Procitaj drugu poruku iznad ove tvoje...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 11:23 - pre 204 meseci
Vi ste ovako na gomili idealan primer medjusobnog nerazumevanja.
Niko nije rekao da ukoliko te pas napadne ne trebas da se branis, udaris psa i ako je neophodno i ubijes istog.
S' druge strane, mnogi (za koje se shvatalo da jesu) nisu tvrdili da treba poubijati sve pse, niti da ih obavezno treba poubijati. Doduse, neki jesu.

E sad, tvrdjenje tipa "ako kazes da ih ne treba ubijati, usvoji i ti nekog" ili "ako kazes da ih treba ubijati, ubijaj ih i ti" ne stoje. Zasto? Zato sto postoje sluzbe koje su odredjene da preduzimaju mere (znam, to cu malo posle). E, mi pricamo o tome sta te sluzbe treba da rade (po nasem misljenju). Gradjani imaju svoja posla a ne da se bave sprovodjenjem usvajanja/ubijanja pasa.

Glavni problem je sto gradske sluzbe za kontrolu pasa lutalica (kako god da se zvanicno zovu) ne rade svoj posao. To je ono sto treba prvo srediti, zajedno sa odredjivanjem sta treba da rade.

Pse ne treba ubijati sve od reda (ok je u samoodbrani, ali ne i preventivno). Razlog za to je sto oni nisu tu gde su svojom krivicom, vec upravo krivicom ljudi. Ljudi su ti koji su ih doveli u gradove i pustili na ulicu. Kaznjavati treba ljude, najbolje novcano i to strogo. Tako ce se spreciti ili drasticno smanjiti broj novopridoslih lutalica. Taj novac se moze (uz eventualni dodatak iz budzeta, a cak nije ni potrebno mnogo novca) iskoristiti za hvatanje i smestanje pasa koji su sada na ulicama. Ti psi mogu da budu usvojeni (ako ih neko posle pusti, platice kaznu) ali im se ne dozvoljava parenje na tom mestu (posle nekog vremena se mogu i sterilisati ako je neophodno).

Glavni problem u svemu tome je sto gradske vlasti ne rade svoj posao (kao i u mnogim drugim oblastima) i to je ono na sta se treba koncentrisati.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 11:32 - pre 204 meseci
Citat:
dmauka:
Any question?

Jebote, ti stvarno volis da se pravis lud i krivo tumacis sta ljudi pisu. Neverovatan si.
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 11:57 - pre 204 meseci
Citat:
DaliborP: Jebote, ti stvarno volis da se pravis lud i krivo tumacis sta ljudi pisu. Neverovatan si.


Cuj, "pravim" ?!? Zasto bih se pravio?
Inace, samo sam ti pokazao da svaka prica ima dve strane, nista vise. To sto ti krivo tumacis da ja krivo tumacim sta se pise moze biti posledica toga da me malko smara da se vracam unazad i da ti predocavam sta je ko rekao, kada i da jos citiram. I pored najbolje namere da adekvatno ubijem vreme dok mi ne stigne platica, nisam bas toliko dokon.
Dva puta sam lepo ponovio da nemam nista protiv(cak i podrzavam) samoodbranu u bilo kom obliku samo to treba i procitati.
Dva puta sam postavio resenje problema o kome mogu da polemisem i cak mozda i da se napravi neka akcija grupe gradjana po tom pitanju koja bi mogla da inicira resenje problema.
Na sve to sam dobijao odgovore tipa "treba pobiti", "nije to moj problem osim u mojoj ulici" i sl. Pa, mozemo i tako da polemisemo samo to ne vodi nicemu osim , kao sto je prethodnik izlozio, ubijanju vremena.

Ekstremno me iritira stanoviste tipa "tako je to u Srbiji" ili "ne mozemo mi tu nista, to je Utopija" . Drzava moze da donosi zakone koji se ne postuju koiko hoce, moze da ih stancuje dva do pet komada dnevno, dok pojedinac ne odluci da ce da postuje zakon, nista od toga. Samo, opet napustamo temu...

P.S. Gledaj da se ne zbunis ovih dana...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 12:27 - pre 204 meseci
A da mi ipak pobijemo te džukele ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 12:32 - pre 204 meseci
Ili će dmauka da ih vodi kući, kupa, šeta i hrani ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
194.79.41.*



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 12:35 - pre 204 meseci
..poceo si da se zbunjujeeess....
..a mene si proglasio ludiiiimmm....
...pa ti vidiiii....
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 14:49 - pre 204 meseci
Citat:
Jel mozes molim te da kazes (ili citiras) ko je u ovoj temi rekao da treba da imaju veca prava od kerova?


I ako vec nisi "klinac koji nema druga posla nego palamudi", pokusaj da pises pristojnije.



Izvinjavam se ako sam mozda malo "grublje" pisao, ali stvarno mi je muka od svega toga vise, jer iste te likove zabole sto me ove dzukele bude non stop, sto su me napale vise puta, sto su mi napale majku, drugara itd... zasto bi ja bio pristojan prema njima?

Nemam koga da citiram, siguran sam da znas veoma dobro (kao i ostali) na sta sam mislio kada sam to napisao, koliko vidim kako stoje stvari, kerovi vec imaju veca prava od ljudi.

Nego, niko mi nije dao odgovore na ona pitanja?
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???22.06.2007. u 21:04 - pre 204 meseci
Evo sad sam saznao, juce je bas na kraju moje ulice neka dzukela napala dete, sva sreca bio je komsija u blizini pa je otrcao i oterao ga nekako. Toliko o tome "oni nikada ne napadaju, ne oni su umiljati i dobri", a kao sto sam vec napisao, pre izvesnog vremena su napali i moje i jos neke.

[Ovu poruku je menjao abishai dana 22.06.2007. u 22:23 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???23.06.2007. u 14:54 - pre 204 meseci
@Slobodan Miskovic
Sramota je da jedan SuperModerator troluje, tako da bi trebalo da se kontrolises ne zbog tebe licno vec zbog ugleda celog foruma. Ubijanje pasa je jedno, klanje svinja nesto drugo, a recimo ubijanje goveda u spanskoj areni nesto sasvim trece. Klanje svinja se vrsi iz potrebe za hranom a osim toga je deo srpske kulture i tradicije, a ubijanje pasa nije ni jedno ni drugo. Nisam licemeran, evo, nemam nista protiv da ubijes psa ako ces ga posle pojesti, naprotiv, imas moju punu podrsku!

Citat:
ali ti imas izgleda problem da ih usvajas.
Kao i mnogi ovde ljubitelji zivotinja.

Ja jos jednom ponavljam da uopste nisam za usvajanje pasa. Oni vrse veoma vaznu komunalnu ulogu i daju ogroman doprinos sprecavanju sirenja zaraznih bolesti. Ja zelim da se svi naviknemo na zivot sa psima/mackama lutalicama. Ja sam se vec navikao, niti diraju oni mene niti ja njih. Problem je sto su ljudi uglavnom neprilagodjeni, a psi osecaju mrznju i strah pa reaguju. Ja se dobrovoljno javljam da sedim sat vremena medju najvecim coporom pasa u Beogradu da bih dokazao da je to bezopasno. Odredite mesto i vreme i neko oklopno vozilo iz kog cete posmatrati.

Problem je sto su ljudi u gradovima izgubili svaki kontakt sa prirodom, dzaba nam Discovery, Animal planet i National geografic prikazuju ljude koji se ne plase zmija, krokodila, ajkula, lavova... mi i dalje drhtimo kad naj obicniji pas zalaje!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???23.06.2007. u 15:57 - pre 204 meseci
@Pctel

A zar to nije "malo" sebicno ?

Ako tako gledamo, zar bi sada trebali i sa zmijama da zivimo, jer eto, nisu one tako opasne ima ljudi koji ih se ne plase ?

Opet kazem, ko voli to uvek moze da ode u sumu i da zivi, a ne da dovlaci sve to u grad. Ne bi se gradovi nikada digli da je zivot u sred sume toliko dobar.

Zato su mi se ogadili ljudi koji toliko uzdizu te dzukele, jer kao sto sam rekao njih bas briga za ostale ljude (da li nekome smeta itd.), oni pricaju ono sto oni znaju, ako nikada nisu imali lose iskustvo sa lutalicama (npr. nikada ih nije napalo nijedno kuce) oni odmah ubedjuju sve ostale kako psi ne napadaju. Ako se ne plase lutalica, oni se cude i donekle ismevaju ljude koji se plase. Ja bih rekao da je teo SEBICNO u pm. To je isto kao kada neki od nas kazu, treba ih posklanjati sve sa ulica, nije bitna metoda - onda sto se svi bune kada neko to napise?

A, ona prica da covek ne zna da se ponasa ispred dzukele... ja prvo nisam za to da sada svi moraju da nauce da se ponasaju, pa nisu te dzukele digle ove gradove, nisu one superiornije u odnosu na nas (mada ocigledno jesu u odnosu na neke ljude).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40285 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.