Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

psi lutalice... sta sa njima???

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40262 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MILIC
Dusan Milic
Francuska

Član broj: 9408
Poruke: 182
*.proxy.aol.com.

ICQ: 162726934


+1 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???23.06.2007. u 18:04 - pre 204 meseci
Prateci vasa misljenja ja sam za to da zivotinje nisu za zivot u zatvorenom prostoru bio to stan ,kamp prikolica ili bilo sta drugo sto cini zatvoren prostor.
Ako kazem da oni koji drze zivotinje u zatvorenim prostorima (ni)su ljubitelji zivotinja i robuju im da bi ih izvodili vise puta izvan zatvorenog prostora da obave svoju prirodnu nuzdu na travnjacima parkova gde se igraju deca ili trotoaru gde ljudi prolaze jer je napravljen za ljude. Sa ovim sam hteo mnogo vise da ukazem nego kazem.
Uvek sam govorio starim babama koje drze zivotinje u stanovima da je bolje, dok su bile mladje, da su usvojile neko dete bez roditelja nego neku zivotinju, a znateli zasto? E dete kad odraste bar ce se brinuti o onom koji ga je gajio dok zivotinjka ce ili uginuti ili ce pojesti gazdu ako umre u stanu a da u vecini slucajeva niko od komsija i nema pojma da je umro.
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
77.46.176.*



+3 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???23.06.2007. u 18:54 - pre 204 meseci
Pa ako nista drugo, onda je dete mnogo skuplje od psa. Mislim, uopste se ne slazem s tobom, ali ovo je verovatno argument s kojim ces se sloziti.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.196.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???23.06.2007. u 19:58 - pre 204 meseci
Citat:
MILIC:Ako kazem da oni koji drze zivotinje u zatvorenim prostorima (ni)su ljubitelji zivotinja i robuju im da bi ih izvodili vise puta izvan zatvorenog prostora da obave svoju prirodnu nuzdu na travnjacima parkova gde se igraju deca ili trotoaru gde ljudi prolaze jer je napravljen za ljude. Sa ovim sam hteo mnogo vise da ukazem nego kazem.

Ja ne vidim da robujem svom psu zato sto je setam napolje 4-5 puta dnevno. Em mi prija da se igram s njom, em je korisno da ja budem na vazduhu, em je keru sasvim dovoljno da se 2x dnevno onako solidno istrci i izigra sa ostalim kerovima + jos par puta da proseta okolo iz "tehnickih" razloga. Ostatak vremena ionako knjava, dzonja, grize koskice i sl. tesko da bi ista pametnije radila da je ulicar, tj. sve vreme napolju.

E, sad, postoje rase pasa kojima je potrebna solidna kolicina trcanja i prostora pa su malo, da tako kazem, nerentabilni za drzanje u stanu. Tesko da mogu da razumem da neko drzi sarplaninca, dogu, mastifa, ridgeback-a, etc. u stanu od 50 kvadrata...

A sto se tice nuzde i parkova - to je problem samo u Srbiji, jer bilo gde u EU kada bi za sobom ostavio "dokazni materijal" popio bi 500 evra kazne momentalno, tako da oni nemaju taj problem...
Citat:
MILIC:
Uvek sam govorio starim babama koje drze zivotinje u stanovima da je bolje, dok su bile mladje, da su usvojile neko dete bez roditelja nego neku zivotinju, a znateli zasto? E dete kad odraste bar ce se brinuti o onom koji ga je gajio dok zivotinjka ce ili uginuti ili ce pojesti gazdu ako umre u stanu a da u vecini slucajeva niko od komsija i nema pojma da je umro.

Bezveze, dete je dete, pas je pas. Niti pas zamenjuje dete niti ova usporedba ima ikakvog smisla :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 10:43 - pre 204 meseci
Citat:
pctel: Ja jos jednom ponavljam da uopste nisam za usvajanje pasa. Oni vrse veoma vaznu komunalnu ulogu i daju ogroman doprinos sprecavanju sirenja zaraznih bolesti. Ja zelim da se svi naviknemo na zivot sa psima/mackama lutalicama. Ja sam se vec navikao, niti diraju oni mene niti ja njih. Problem je sto su ljudi uglavnom neprilagodjeni, a psi osecaju mrznju i strah pa reaguju.

Ja predlazem i da domacu zivinu pustimo na ulice, kokoske, krave, svinje itd. Nek se snalaze za hranu iz kontejnera ili ako im neko nesto baci. Onda ce i oni da vrse komunalnu ulogu, kokoske ce da jedu crve i insekte a krave da brste grmlje i onda ne treba da se podrezuje i da se sredjuju parkovi, eto i tu bi ustedeli.
I onda ako je neko gladan, covek ili pas mozemo da napadnemo i lovimo, pa ko pobedi. Prirodna selekcija, dobro ti pricas, kakve veze ima sto smo u gradu, treba napraviti suzivot sa zivotinjama.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 14:23 - pre 204 meseci
Citat:
abishai: @Pctel
Ako tako gledamo, zar bi sada trebali i sa zmijama da zivimo, jer eto, nisu one tako opasne ima ljudi koji ih se ne plase ?

Moj stav je apsolutno isti - podrzavam svakog da ubije zmiju ako ce posle da je pojede. Zmije su takodje veoma korisne i bezopasne zivotinje (narocito ove nase balkanske), tako da ih je suludo ubijati ili uklanjati. Ljudi treba da shvate da ova planeta isto toliko pripada i zivotinjama koliko i njima... trenutno sve ide u suprotnom smeru, moderna deca vriste i izbezume se od straha kad vide neku sitnu bubicu, sta onda da pricamo o psima i zmijama...

Takodje ne podrzavam usvajanje zmija i drzanje istih u zatocenistvu...

@DaliborP
Da, sve te zivotinje su bezopasne i ima primera gradova gde ih ima na ulicama. Ipak, ja ne bih bio bas toliki ekstremista, mislim da je sasvim dovoljno imati pse i macke na ulicama, ostale nisu neophodne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 15:04 - pre 204 meseci
Hm... onda se pitam zasto u Africi imaju timove (u nekim mestima) koji uklanjaju crne mambe i zasto ima toliko mrtvih koji su upravo umrli od ujeda crnih mambi, ako su zmije bezopasne (slazem se za ove domace).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 15:22 - pre 204 meseci
Postoje agresivne zmije na nenaseljenim delovima planete. One pokusavaju da uklone ljude jer smatraju da im tu nije mesto, isto kao sto ljudi uklanjaju pse... Ipak, od ljudi bi trebalo ocekivati malo vise inteligencije i svesti. I nije ti neki primer, da se u Beogradu pojavi ovca, neko bi formirao tim za njeno uklanjanje. Za one koji ne znaju, ovca je etalon bezopasne zivotinje :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 15:26 - pre 204 meseci
Daj pctel, ne zajebavaj sada :), preterujes.

Eno, postavio sam par pitanja na jos 3-4 strani i niko mi jos uvek nije odgovorio.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 17:27 - pre 204 meseci
@abishai
Pitanja "da li psi placaju porez" i slicna su retoricka pitanja, znaci na njih se po definiciji ne ocekuje odgovor. Znam da cu zazaliti sto ulazim u takve sulude diskusije, ali ako insistiras... ti, ako sam dobro shvatio, smatras da je neka ljudska novotarija kao sto je porez bitnija od biljnog i zivotinjskog sveta na planeti?! Porez je uveden negde u srednjem veku, znaci preko 99,5% perioda svog postojanja Homo Sapiens nije placao nikakav porez, sto jelte znaci da je nekakva kosmicka sila trebala da ga unisti jer ne doprinosi zajednici... Nemam tacan podatak ali mislim da vecina stanovnistva na planeti ne placa nikakav porez - da li bi i njih trebalo potamaniti, zatvoriti u kaveze, drzati u kucnom pritvoru ili mozda samo kastrirati pa pustiti?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 18:14 - pre 204 meseci
Da li ima jos neko da se slaze sa mnom da je cilj ove teme da dodjemo do najboljeg resenja problema pasa lutalica u urbanim sredinama a ne da se 'nadmudrujemo' medjusobno?
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 18:32 - pre 204 meseci
Citat:
pajaja: Da li ima jos neko da se slaze sa mnom da je cilj ove teme da dodjemo do najboljeg resenja problema pasa lutalica u urbanim sredinama a ne da se 'nadmudrujemo' medjusobno?


Prebroj samo koliko ljudi je predlozilo konkretna resenja pa ces videti da je "nadmudrivanje" kudikamo interesantnije od resavanja problema. Ocekujem i odgovore tipa : sta mi mozemo?! nas niko ne slusa ionako?! oni su vlast i bas ih briga! i sl...

U danasnjoj Politici na naslovnoj strani odlican clanak, koji ne poziva na "evropejsko" stanoviste o zastiti zivotinja vec upucuje na to da stranci koji dolaze ovde ne vole da vide ni mrtve zivotinje ni otpad niti sve ono sto nama predstavlja svakodnevnicu.
Koju sami reziramo.


Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

codemaster
Član broj: 17387
Poruke: 263
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 18:35 - pre 204 meseci
pa izgleda da nema, zato sto to ne ide tako. treba promeniti puno vaznijih stvari, kao na primer odgovornog ministra koji ne radi nista nego prdi u kancelariji i krade pare za svoju debelu i nemoralnu zenu
Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.46.227.*



+105 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 18:54 - pre 204 meseci
Citat:
@Slobodan Miskovic
Sramota je da jedan SuperModerator troluje, tako da bi trebalo da se kontrolises ne zbog tebe licno vec zbog ugleda celog foruma. Ubijanje pasa je jedno, klanje svinja nesto drugo, a recimo ubijanje goveda u spanskoj areni nesto sasvim trece. Klanje svinja se vrsi iz potrebe za hranom a osim toga je deo srpske kulture i tradicije, a ubijanje pasa nije ni jedno ni drugo. Nisam licemeran, evo, nemam nista protiv da ubijes psa ako ces ga posle pojesti, naprotiv, imas moju punu podrsku!


Ako se klanje svinja vrsi iz potreba za jelom onda cemo pse da odstranjujemo sa ulice zbog potrebe da nam ulice budu cistije i bezbednije.
Ako je klanje svinja stvar tradicije jednog naroda onda to nije moj narod jer ja nemam obicaj da koljem ziva bica radi zadovoljavanja potreba za hranom...

Zasto je ok razlog ako ubijes zivotinju taj da ces je posle pojesti a nije ok razlog ako je ubijes zbog bezbednosti i cistoce okruzenja u kom zivimo? I jedno i drugo je zadovoljavanje potreba coveka, zar ne?

 
0

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

codemaster
Član broj: 17387
Poruke: 263
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:03 - pre 204 meseci
Citat:
Ako je klanje svinja stvar tradicije jednog naroda onda to nije moj narod jer ja nemam obicaj da koljem ziva bica radi zadovoljavanja potreba za hranom...


Nemas obicaj ali jedes? Ako se ne varam. Stekao sam utisak da si jeo svinjetinu. Znaci da si ucestvovao.

Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.46.227.*



+105 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:16 - pre 204 meseci
Jedem, ali nisam ja rekao da ne treba ubijati svinje. Rekao sam samo da ako se ubijaju svinje onda je licemerno traziti da se ne ubijaju psi...
 
0

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:20 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Jedem, ali nisam ja rekao da ne treba ubijati svinje. Rekao sam samo da ako se ubijaju svinje onda je licemerno traziti da se ne ubijaju psi...


U ovom slucaju je licemerno traziti da se ne ubija bilo sta, ukljucujuci i coveka. jedini je problem sto ubica u 99% slucajeva ima (za njega) odlicno obrazlozenje zasto je to uradio...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
0

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

codemaster
Član broj: 17387
Poruke: 263
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:24 - pre 204 meseci
Moje je misljenje da to nije isto. Svinja nije sto i pas. Da nije svinja ne bi bilo Amerike, i jos kojecega. Nije licemerno, a ima veze sa tradicijom. U Kini jedu pse :o), na primer.
Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:45 - pre 204 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Jedem, ali nisam ja rekao da ne treba ubijati svinje. Rekao sam samo da ako se ubijaju svinje onda je licemerno traziti da se ne ubijaju psi...

Covek te pitao o prvom delu tvog posta, ne o tome o cemu pricas. Rekao si da nemas obicaj da ubijas svinje zbog hrane (lepo pise u tvom postu). Ali, posto jedes svinjsko meso (kao sto si takodje rekao), znaci da kupujes meso tj. da placas druge da ubijaju svinje da bi ih ti jeo. Znaci, da ipak ubijas svinje radi hrane, samo ne svojim rukama vec placas drugog.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 19:49 - pre 204 meseci
ovo postaje smesno...

Idite u sumu pa zivite sa veprovima, zmijama i svim ostalim zivotinjama.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: psi lutalice... sta sa njima???24.06.2007. u 20:10 - pre 204 meseci
Citat:
Da li ima jos neko da se slaze sa mnom da je cilj ove teme da dodjemo do najboljeg resenja problema pasa lutalica u urbanim sredinama a ne da se 'nadmudrujemo' medjusobno?

Sto se mene tice, postojece resenje je dobro i ne treba da se radi nista, tj. ti i ostali pravite problem tamo gde ga nema.

Citat:
abishai: Idite u sumu pa zivite sa veprovima, zmijama i svim ostalim zivotinjama.

Vrlo rado odem u sumu da prosetam, udahnem cistog vazduha i odmorim se od gradskog zivota. Vidis, mozda bi svakom od nas bilo mnogo lepse u gradu kad ne bi bilo drugih ljudi koji svuda prave neku guzvu, smetaju, postavljaju neka pravila, zagadjuju, prave buku jednom recju predstavljaju pravu pretnju po psihicku smirenost i fizicku bezbednost pojedinca. To ipak ne daje nikom za pravo da uzme hekler u ruke i krene da proredjuje gradsku populaciju zbog zadovoljavanja svoje potrebe za mirnim, tihim i bezbednim zivotom.

mod: izbacen offtopic

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 24.06.2007. u 22:04 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: psi lutalice... sta sa njima???
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40262 | Odgovora: 165 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.