Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791714 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.06.2011. u 16:30 - pre 155 meseci
dali neku u bazenu ima onih malih musica ja ih iman oko 100000 dali zna neko kak da do izvadim van jer se vec 2 dana nekupam jer se sve musice ljepe za mene?
aja
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.06.2011. u 17:41 - pre 155 meseci
Nadji neku sto tanju mrezicu i juri ih po bazenu,to ti je najjefrinija solucija....
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.06.2011. u 10:12 - pre 155 meseci
Citat:
Goc222: Pozdrav svima i ja cu poludit. Treba mi pomoć. Voda mi je juce bila super prozirno bezbojna a danas je zuta a na podu imam izgleda ostatke pjeska ili oksidiranog željeza il što je to već. Razine klora i ph vrijednost su u granicama ali nisam hiperkloriro nego sam stavio neko g**** sto su mi izgleda uvalili Metatab il tako nešto tri u jedan klor za gljive, za dezinfekciju i za uravnoteženje ph vrijednosti. Sta da radim da mi boja bude opet normalna i od čega je to. Ako je višak željeza šta onda. Hvala
pH 7,2 a sad je klor na 0.3 a bio je na 0.6. Totalno za zamracit na te sporootapajuce tablete.

[Ovu poruku je menjao Goc222 dana 22.06.2011. u 15:45 GMT+1]


Kad ti hlor padne na 0.1 iskljuci pumpu i pusti da se taj oksid gvozdja slegne i onda usisaj dno. Nije to nista strasno, prosto neke vode imaju vise metala u sebi, a hlor ih oksidise.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

miroslav_so

Član broj: 82318
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.06.2011. u 11:38 - pre 155 meseci
Moze mi neko ko ima informacije poslati PP gde u Srbiji ima da se kupi pumpa za bazen sa nastavcima.U paketu kad sam kupio bazen nije bilo pumpe.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.06.2011. u 14:04 - pre 155 meseci
Mora da bude pumpa u paketu,idi reklamiraj obavezno! Koji bazen si uzeo,dimenzije?

[Ovu poruku je menjao izida dana 24.06.2011. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.06.2011. u 21:08 - pre 155 meseci
ja sam zavrsio sezonu kupanja u bazenu..ipak kad bolje razmislim bolje je more nego bazen sad idem svaki dan na more :D bilo mi je previse sranja u bazenu musice insketi itd...
aja
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.06.2011. u 22:00 - pre 155 meseci
Citat:
miroslav_so: Moze mi neko ko ima informacije poslati PP gde u Srbiji ima da se kupi pumpa za bazen sa nastavcima.U paketu kad sam kupio bazen nije bilo pumpe.Pozdrav.


Uvek neko prodaje kome je ostala pumpa, a bazen se probusio, pogledaj na limundo.com. To je sajt s licitacijama, a se uvek nadje po dve-tri pumpe.
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 14:39 - pre 155 meseci
Bela Rado, probao sam plivanje na "playback" s onim tvojim sistemom. Utisak je odličan... oko pasa sam vezao kaiš od putne torbe (moze da se regulise obim) i za to zakačio vezicu koja sluzi za vezivanje prtljaga na autu. Sve to sam zakačio za šipku bazena (imam intex s metalnim šipkama) i plivanje je moglo da počne. Prsno plivanje je sasvim OK, dok je kraul problematičan jer mi je elastična vezica pravila problem. Da sam imao šipku i zakačio je više, mislim da bi i kraul mogao. Sve u svemu, super je. Jest da sam sam sebi zgledao čudno, ali koja je razlika između ovakovog plivanja i npr. trčanja na traci ili veslanja na suvom :)



[Ovu poruku je menjao sigor dana 25.06.2011. u 22:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miroslav_so

Član broj: 82318
Poruke: 28
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 19:46 - pre 155 meseci
Pogledacu na Limundu,hvala.
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 19:56 - pre 155 meseci
Evo mog bazena posle jucerasnjeg vetra i grada... Gumeni obruc je imao oko pet velikih rupa (od 3 do 5 cm).. a prekrivac je ostao netaknut. Ne znam da li je uzrok pucanja obruca bio grad ili jak vetar. Video sam u komsiluku jos nekoliko probusenih bazena, inace bazen mi je na placu kod vikendice, tako da nisam mogao da vidim sta se desavalo.



Sto se tice lepljena gumenog obruca, to sam pitao u nekom predhodnom postu, ja sam uspesno zalepio sa Loctite gelom on je vodootporan i fleksibilan... ja sam brinuo da je mozda suvise krut, ali sam na drugom forumu procitao da su ljudi vec lepili sa njim i da je ok, tako da znate da ne dajete veliki novac, on nije mnogo skup, kosta oko 100 dinara.

Zao mi je sto nisam slikao bazen i kada je bio u ok. stanju, taman sam lepo krenuo da ga koristim nekoliko dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 20:19 - pre 155 meseci
Citat:
sigor: Bela Rado, probao sam plivanje na "playback" s onim tvojim sistemom. Utisak je odličan... oko pasa sam vezao kaiš od putne torbe (moze da se regulise obim) i za to zakačio vezicu koja sluzi za vezivanje prtljaga na autu. Sve to sam zakačio za šipku bazena (imam intex s metalnim šipkama) i plivanje je moglo da počne. Prsno plivanje je sasvim OK, dok je kraul problematičan jer mi je elastična vezica pravila problem. Da sam imao šipku i zakačio je više, mislim da bi i kraul mogao. Sve u svemu, super je. Jest da sam sam sebi zgledao čudno, ali koja je razlika između ovakovog plivanja i npr. trčanja na traci ili veslanja na suvom :)


Postavite slike toga da vidimo kako izgleda.
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 20:55 - pre 155 meseci
jel neko ima slanu vodu u bazenu?interesuje me kako se slana voda odrzava i koja so se koristi za bazen?imam pumpu za grejanje koja mi gura vodu kroz filter pa ne znam da li ce je so unistiti ili moze ona da gura?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 21:39 - pre 155 meseci
Citat:
sigor: Bela Rado, probao sam plivanje na "playback" s onim tvojim sistemom. Utisak je odličan... oko pasa sam vezao kaiš od putne torbe (moze da se regulise obim) i za to zakačio vezicu koja sluzi za vezivanje prtljaga na autu. Sve to sam zakačio za šipku bazena (imam intex s metalnim šipkama) i plivanje je moglo da počne. Prsno plivanje je sasvim OK, dok je kraul problematičan jer mi je elastična vezica pravila problem. Da sam imao šipku i zakačio je više, mislim da bi i kraul mogao. Sve u svemu, super je. Jest da sam sam sebi zgledao čudno, ali koja je razlika između ovakovog plivanja i npr. trčanja na traci ili veslanja na suvom :)


Odlicna fora...."playback".....Ako se postavi visa cev za ciji se vrh zakaci guma , moze i delfin da se pliva. Moja sipka koju sam nabila pored bazena je od prilike 30cm iznad ivice bazena, pa se kraul pliva bez problema. Ja sam danas izlila rubni kamen na ivicu bazena i ubacila sam dva parceta pvc cevi, tako da ce moci da se postave sipke i da dvoje plivaju paralelno.
Samo ne znam ko bi bio taj neko drugi, jer moji ukucani nemaju nameru ni da probaju da se kupaju. A napravila sam raj na zemlji. Ima jos malo da se zavrsi, pa cu slikati da vidite. Prosto ne mogu da verujem...bio je neki kvar na vodovodnoj mrezi i bili smo bez vode 6 dana. Voda u bazenu 28 stepeni, a oni vade vodu kofom i nose u kupatilo da se polivaju. Ni tada nisu usli da plivaju. Izgleda da je po sredi bojkot?

oPEN...bas mi zao sto je ovako ispalo sa tvojim bazenom
Citat:
zoran st.: jel neko ima slanu vodu u bazenu?interesuje me kako se slana voda odrzava i koja so se koristi za bazen?imam pumpu za grejanje koja mi gura vodu kroz filter pa ne znam da li ce je so unistiti ili moze ona da gura?

A sta si ti mislio...da samo posolis vodu, ili da kupis sistem za pretvaranje soli u hlor (salt water system)?
Ne znam sto bi solio vodu uopste...da ti pece oci? Moguce je i da slana voda vise dehidrira organizam. Koliko sam ja shvatila ove sisteme sa slanom vodom, tu je fazon u pretvaranju soli i vode elektrolizom (NaCl + H2O ---------> Na+ (ion ) + Cl'(ion) + H+ ( ion) )+ OH') i odrzavanju stalnog nivoa aktivnog hlora u vodi.
Eeeeeeee, da je moj profesor hemije, koji nije mogao da me natera da dodjem na njegov cas, ziv....bas bi se iznenadio da nisam bas tantuz :)))))
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
85.237.211.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 22:00 - pre 155 meseci
mislio sam da kad je slana voda u bazenu da se lakse odrzava i da ne treba toliko hemije sipati u vodu!citao sam za salt water system ali to izadje dosta para!onda cu ipak ostati na obicnoj vodi!napravio sam i ja tu gumu za plivanje pa cu je slikati sutra da vidite kako sam je ja napravio!ja se vec par dana mucim da napravim filter od plasticnog bureta!sve radi savrseno i odlicno cisti vodu ali stalno mi curi na poklopcu!stavljao sam i teflon traku i najlon i sve zivo na navoj od bureta ali stalno negde curi!jel ima neko bolju ideju kako da napravim filter a da ne curi?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 22:15 - pre 155 meseci
Zorane, probaj da stavis neki dihtung, ili slikaj bure da vidim sta mozes da uradis...zavisi od bureta. Meni sa onim kanta-filterom nije uspelo da ga zadihtujem, jer je mnogo bila kanta nekvalitetna, pa sa zato izbusila one dodatne rupe i napravila vodopad.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.06.2011. u 22:37 - pre 155 meseci
Najbolje resenje za filter je da iskoristis neku vec gotovu posudu sa dobrim dihtungom, najveci problem je sto treba lako da se otvara i zatvara da bi filter mogao da se pere. Mislim da je najbolji ukoliko imas ideju kako da izvedes da posuda dihtuje po principu kao one posude za kafu (ne mogu trenutno da nadjem sliku)... Mi nismo uspeli tako da napravimo... pa smo resilili malo drugacije, slikacu ti prvom prilikom. Iskoristili smo kazan iz bojlera, presekli ga i stavili gumu na rub... poklopac je ravna metalan ploca, zatvara se sa desetak leptir srafa.. malo je tesko da se objasni, ali bice jasno kada vidis slike. Stavljena je pumpa velikog protoka i napravljeni su izmenjivi ulosci koji staju tacno u bojler i sve to jako lepo radi.

@bela.rada
Danas sam sanirao svu stetu nastalu na kuci i zalepio sve rupe na bazenu, napunio sam obruc i koliko sam imao vremena da testiram.. mislim da je problem resen, jedino mi je zao vode.

edit: nasao sam sliku posude za kafu http://www.chinatraderonline.c...coffee-tin-can-11353466281.jpg

[Ovu poruku je menjao oPEN dana 26.06.2011. u 00:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.06.2011. u 20:01 - pre 155 meseci
ma lose je bure koje sam kupio mada koje god sam sada gledao sve je isto!cak smo probali par burica u radnji da sipamo vodu pa da vidimo dali curi i nismo nasli ni jedno da valja!setio sam se i ja za taj fazon sa bojlerom ali niti imam bojler tako mali a i puno mi vremena treba da sve to izvarim i da dobro dihtuje!al ako mi ovo sa buretom ne uspe ne gine mi da nadjem neki bojler!onaj princip kao ze kafu je jako zeznut!

evo i slike gume za plivanje!moze da se dodaje po potrebi koliko hocete guma da bi bilo jos teze plivati!ko razume shvatice!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.06.2011. u 21:53 - pre 155 meseci
Evo, ja sam danas malo slikala, pa rekoh da se malo pohvalim i da podelim sa vama moju radost sto moj san polako, ali sigurno postaje stvarnost. Evo nekoliko slika pre i posle
ovo je moje mesto za jutarnju kafu
pre:

posle:

pre:

posle:

detalj obodnog kamena (naravno moj rucni rad)

Evo jos jedan detalj...malo romantike nije na odmet :))

A evo mogje playback masine: crevo sam stavila pereko metalne sipke jer lepse izgleda


[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 26.06.2011. u 23:05 GMT+1]
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.06.2011. u 22:17 - pre 155 meseci
svaka cast bela.rado!odlicno izgleda!
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.06.2011. u 22:34 - pre 155 meseci
Svideo mi se ovaj sistem za plivanje u mestu.
Danas sam kod mojih na placu, zajedno sa bratom, sproveo beta verziju projekta
Nismo imali opasac pa smo stavili one vojnicke uprtace. Vezali smo tregerima za krov susednog objekta.
Jedino je nezgodan osecaj jer nema onog klasicnog strujanja vode i buckanja oko glave. Cak imam osecaj da se non stop krecem unazad. Tek kad gledam u dno bazena vidim da stojim u mestu, ali cim zazmurim imam osecaj da plivam unazad da cu nogama zakaciti prsten bazena



--
ES is the bes' ! ;)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791714 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.