Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799035 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 10:41 - pre 156 meseci
pozdrav novi sam ovdje al nema veze..danas sam si naruci intex bazen 305 x 76 I SAD ME ZANIMA..koji klor trebam koristit za njega prije kad sam imao manji bazen od 2.5m sam koristo onaj klor kao sol ne tablete i sipao u njega..i sad me zanim neko sredstvo protiv alge zna li neko kak se zove i gdje ima za kupit mozda u apoteci?? i da kako se to pravilno dozira jer vidim ovdje ljudi su to bacili u bazen a drugi dan im je voda po zutila?? i da zanima me kaj je to plavi kamen kaj je to da se voda razbistri i to bi mi isto trebalo jer mi dolazi dosta frendova na bazen pa da vodu netrebam mjenjat svaki tjedan..i gdje plavi kamen ima za kupit

hvala
aja
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 12:05 - pre 156 meseci
Indikatore1, ne mogu si pojmiti uopće kako si to napravio, pa bi bilo dobro da staviš sliku da vidimo kako izgleda. Pohvale za ideju i realizaciju. Najbolji se pokažu ti DIY projekti.

Marino90, imaš kod nas u Baumaxu tih sredstava (vjerujem i u drugim trgovinama). Taj klor (kao sol) je klor u granulama i on se ne smije stavljati direktno u bazen. Njega otopiš u nekoj kanti u vodi i onda isipaš uz rub bazena. Isto tako algicide. Na svim proizvodima piše kako se doziraju. Nećeš vodu morati mjenjati svaki tjedan ako filtriraš vodu i uredno čistiš i održavaš bazen. Pisali smo dosta o tome u ovoj temi, pa prošvrljaj malo.
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 13:34 - pre 156 meseci
taj algicid kad su ljudi stavljeli u bazen zasto im je voda pozutjela kaj nesmijem skupa stavljat algicid i klor? i da cemu sluzi taj plavi kamen vidim da ste u prijasnjim postovima pisali o njemu?
aja
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Citat:
BrkaOsijek: Indikatore1, ne mogu si pojmiti uopće kako si to napravio, pa bi bilo dobro da staviš sliku da vidimo kako izgleda. Pohvale za ideju i realizaciju. Najbolji se pokažu ti DIY projekti.


Posto trenutno ne mogu da slikam kako sve to izgleda, pokusacu sa par skica da pojasnim.
Ovako to priblizno izgleda gledano odozgo i odozdo:


Znaci glavna stvar je naci nisko a siroko bure, da bi se dobilo na stabilnosti. Ja sam to resio skracivanjem PVC bureta koje sam imao (bure je blago ovalno isekao sam deo iz sredine i pop-nitnama spoji gornji i donji deo te silikonom zatvorio spoj), ne kazem da postoji neko drugo resenje.

Koristio sam grejace koji lice na ove na slici, opet moguce je koristiti i one od bojlera vec ko sta ima.

Nema opasnosti od pregrevanja jer sve lezi u vodi, npr kada stavim ruku na 10cm od grejaca tek osecam da greju iako je njihova temperatura daleko veca (vidim po tome sto se na povrsini grejaca izdvaja kamenac iz vode). Kabl za napajanje ulazi na poklopac bureta i potom se razvodi na svaki od 3 grejaca. Bure je dobro zatvoreno i unutar njega nema vlage.
Sve u svemu izuzetno je prosto i kada se skupe sve potrebne komponente, "grejac" se sastavi za cas. Naravno, zahteva odgovarajucu elektricnu isntalaciju, odnosno u mom slucaju trofazni prikljucak sa presekom kabla 2.5mm2 i osiguracima 16A. Ko ima veci bazen, morace da napravi jaci grejac ili mozda bolje da ipak kupi kotao za etazno, oni su obicno snage 24kW i vise. Za proracun snage grejanja uzmite da je za povecanje temperature od 1C za 1000L vode potrebno 1.16kWh.



[Ovu poruku je menjao indicator1 dana 16.06.2011. u 16:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 21:17 - pre 156 meseci
Lorde Henri, Intexovim bazenima odgovara gibljivo crevo koje se koristi za dovod vode od wc kotlica do solje, ili za odvod vode iz lavaboa. Kupuje se u vodoinstalaterskim radnjama.

Inace, kod mene je voda danas 30 stepeni. Uzivancija prava
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 21:35 - pre 156 meseci
Cime zalepiti gumeni obruc, koji se puni vazduhom, na okruglom Bestway bazenu? Izgleda da je od stajanja preko zime popustio na mestu gde je bio preklopljen.
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
77.243.20.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.06.2011. u 22:36 - pre 156 meseci
Danas napunjen bazen,leto pocinje.
Imas set za popravku,lepljenje bazena,jefino je!
pozdrav svima
Dule
Dule
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 08:20 - pre 156 meseci
mi smo se juce prvi put kupali!stvarno je koristan ovaj solarni prekrivac!voda je nekih 27c!pozdrav!!
 
Odgovor na temu

aleksandar7771
Aleksandar Lazić
Asbis d.o.o.
Beograd

Član broj: 260239
Poruke: 20
*.asbis.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 09:09 - pre 156 meseci
Danima mi obruč ispušta vazduh, i nikako da provalim gde.
Metoda slušanja nije uspela
Metoda polivanjem vodom i traženjem mehurića takođe.

Ima li neko ideju kako da nađem gde curi vazduh.

Pozdrav,
Aleksandar
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 09:44 - pre 156 meseci
Citat:
aleksandar7771: Danima mi obruč ispušta vazduh, i nikako da provalim gde.
Metoda slušanja nije uspela
Metoda polivanjem vodom i traženjem mehurića takođe.

Ima li neko ideju kako da nađem gde curi vazduh.

Pozdrav,
Aleksandar


Pokušaj sa sapunicom, možda neki dečiji šampon za kosu (koji neće poemetiti kvalitet vode ako uđe) pa tapkaj okolo naokolo.
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 10:18 - pre 156 meseci
moze neko odgovorit na moje pitanje?
aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 13:28 - pre 156 meseci
Tamo gde si kupio bazen imas obicno da kupis sve sto ti treba. Algicid moze da se kupi i u poljoprivrednoj apoteci, a i hlor u granulama takodje. Na svakom preparatu imas uputstvo za upotrebu. Za plavi kamen nisam sigurna da treba da ga koristis. Njega, do duse, koriste na javnim bazenima, i ja sam ga koristila pretprosle godine, ali sam shvatila da je to bilo bez veze.
Najbolje bi bilo da procitas ovaj forum od pocetka, naci ces tu mnogo zanimljivih i korisnih stvari....situacije su razne, o raznim problemima se ovde pricalo i raspravljalo.Mislim da je stvarno korisno da se procita, jer je u pitanju zdravlje onih koji se kupaju

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 18:10 - pre 156 meseci
Citat:
marino90: taj algicid kad su ljudi stavljeli u bazen zasto im je voda pozutjela kaj nesmijem skupa stavljat algicid i klor? i da cemu sluzi taj plavi kamen vidim da ste u prijasnjim postovima pisali o njemu?


Ne bih znao zašto im je voda požutila. Ja stavljam klor, pa onda malo poslije (10-20 minuta) algicid. Iako sam ovdje pročitao da se ne stavlja tako (dan razlike), nisam primjetio da se stvaraju neke nepoželjne kemijske reakcije. Klor i algicid stavljaš uveče, poslije kupanja, pa se ne kupaš do sutradan popodne.
Znači, mogu zajedno ići klor i algicid, ali posebno ih otapaš u nekoj kanti te sipaš u bazen.
Za plavi kamen ti je Bela Bellissima Rada odgovorila, ja nisam stavljao.
Napisao sam ti gdje možeš kupiti kemiju, ne?
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 21:00 - pre 156 meseci
da mozes rec neki drugi ducan jer sam je iz rijeke a tamo nema baumaxa
aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.06.2011. u 21:43 - pre 156 meseci
Hvala Brko na komlimentu!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2011. u 10:40 - pre 156 meseci
plavi kamen to je modra galica zar ne? e sad me zanima kako to treba pravilno dozirat ak znas..moj bazen ima 4 kubika vode koliko toga treba da stavim unutra?

hvala na odgovorima
aja
 
Odgovor na temu

vinovnik
south side

Član broj: 52870
Poruke: 55
*.adsl-3.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2011. u 13:54 - pre 156 meseci
@aleksandar7771
Ako obruc ispusta vazduh, a cep je ispravan i polivanje vodom ne pomaze da se nadje rupica, vrlo je verovatno da je obruc poceo da truli od sunca i da se na njemu pojavljuju mikrorupice kroz koje vazduh prolazi (moze se ustanoviti uz pomoc sapunice). Meni se to desilo u drugoj sezoni koriscenja BW bazena - morao sam obruc da pumpam svaki dan. U trecoj godini sam pokusao da obruc oblepim samolepljivom pvc folijom i u tome imao neznatan uspeh. Na kraju trece sezone sam se pozdravio sa bazenom i odlozio ga u kontejner. Videcemo kako ce ove godine biti sa novim INTEX-om.

@BrkaOsijek
Koliko ja znam, posle hlorisanja trebalo bi sacekati sa algicidom 24-48h, mozda je to uzrok promene boje vode.
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2011. u 15:36 - pre 156 meseci

dali je ovaj način ispravan.sutra dolazi bazen.1 odmah ga napunim vodom.2stavim unutra algicid.3pričekam 24h stavim klor.4pričekam 24h pa stavim plavi kamen..dali je dobro?valjda voda nece pozutit?

i da sta je to sok tretman s klorom ? sta moram stavit cjelu bocu klora u bazen? i ja imam onaj klor ka sol koliko puta dnevo moram sipat u vodu?

hvala
aja
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2011. u 21:09 - pre 156 meseci
Vinovnik, nemam ja problema s vodom i promjenom boje, već ovaj marino.
Ja već godinama sipam odmah poslije klora i algicid i nikada nisam imao problema zbog toga.
Marino, šok klorom je kad otopiš jednu određenu količinu klora u nekoj kanti i onda to isipaš u bazen (ja otopim recimo 1 i po poklopca od te kutije u kojoj je klor). Inače se klor stavlja u tabletama u otapalo koje pluta po bazenu i onda se klor polagano otapa. Tako nekako.
Nemaš potrebe za plavim kamenom. Najbitnije je filtriranje i čišćenje i održavanje bazena pa ti neće požutiti voda.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.06.2011. u 22:19 - pre 156 meseci
Citat:
marino90: dali je ovaj način ispravan.sutra dolazi bazen.1 odmah ga napunim vodom.2stavim unutra algicid.3pričekam 24h stavim klor.4pričekam 24h pa stavim plavi kamen..dali je dobro?valjda voda nece pozutit?

i da sta je to sok tretman s klorom ? sta moram stavit cjelu bocu klora u bazen? i ja imam onaj klor ka sol koliko puta dnevo moram sipat u vodu?

hvala


1. ok (stavis stirodur ispod bazena)
2. izmeris sa trakicama za merenje ph vrednost vode -ukoliko je veca od ~7.8 prvo sipas ph- (inace ce hlor slabije delovati), ukljucis pumpu na par sati da se izmesa.
3. sok hlorom - 20mg/l (sto bi za tvoj bazen od 4m3 trebalo biti 80g.), ukljucis pumpu...
4. sutra dan sipas algicid (sipas ponovo na svakih ~nedelju dana)
5. sledeci dan, kad nivo slobodnog hlor padne ispod 2 mg/l mozes se kupati
6. stavis sporotapajuce hlorne tablete
7. sa plavim kamenom mozes prskati vinovu lozu :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799035 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.