Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798238 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2010. u 19:46 - pre 166 meseci
Zorane, potopnu pumpu moraš potopiti u vodu da bi ona radila tj mora biti u bazenu. Na nju spojiš crijevo koje ide u bure u kojem je filter materijal i iz bureta ide crijevo nazad u bazen.
Možeš i staviti potonu pumpu u bure tako da ti ne bude u bazenu (jer ti se ne sviđa), samo je problem kako ćeš provući kabl za struju van iz bureta. Postoje dvije solucije:
1-izbušiti dovoljno veliku rupu na poklopcu da ti prođe utikač
2-prerezati kabl pa izbušiti manju rupu na poklopcu te poslije spojiti kabl nazad
Obe solucije su vrlo rizične. Druga zbog toga što struja i voda ne idu zajedno, a prva što ćeš malo teže začepiti tu veliku rupu na poklopcu (rupa veličine utikača). Ali se vjerujem može to napraviti.
Potopna pumpa mora biti u vodi.
Dok ova za centralno ne smije biti u vodi i nju iskoristi bolje nego potopnu. Ne moraš brinuti o tome da će zahvatiti zrak, ako sve dobro pospajaš. Opet ponavljam da meni potopna samo služi za punjenje sustava filtracije i onda potopnu isključim a uključim pumpu za centralno. Funkcionira besprijekorno.
 
Odgovor na temu

ctrl s
kraljevo

Član broj: 249402
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.08.2010. u 14:42 - pre 166 meseci
Ja sam postavio pumpu od 3,6m3/h i ta pumpa radi po potrebi 24h dnevno,ima zastitu od pregrejavanja i pregorevanja, ekstra je za povezivanje sa postojecom pumpom i filterom koji ide uz bazen.
E kada bi mi neko pokazao kako da napravim skimer ili bar gde ima da se kupi

[Ovu poruku je menjao ctrl s dana 25.08.2010. u 15:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.08.2010. u 17:33 - pre 166 meseci
Ctrl s, na drugoj slici gdje sam pokazao kućicu za bazensku tehnologiju imaš na slici skimer koji sam pravio od kante od boje. Ona bijela kante koja je zarezana a nalazi se u kućici. Tako ju izrežeš (samo s jedne vanjske strane) i izbušiš rupu na dnu u sredini i proturiš crijevo kroz rupu i osiguraš s nekom šelnom. I to lijepo zakvačiš na rub bazena i spustiš na nivo vode tako da se voda preljeva preko tih zarezotina. Crijevo spojiš na usis filtera i startaš. Jednostavno, jelda?
Malo samo moraš uskladit neke stvarčice i napraviti nešta s čiim ćeš zakvačiti za rub bazena (ja nisam to još napravio, al budem). Malo mašte. Čak ne treba nikakav filter materijal u kantu jer prljavština odlazi u filter, a ona plivajuća prljavština se izvadi zajedno s kantom. Nikako se kupati dok su vam skimeri u bazenu jer sve ode nazad u bazen. Vaditi skimer van uvijek.
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.08.2010. u 13:12 - pre 166 meseci
Citat:
ctrl s
E kada bi mi neko pokazao kako da napravim skimer ili bar gde ima da se kupi


Ne znam gde trenutno ima skimer gotov da se uzme, ali da te upozorim iz licnog iskustva da uzmes skimer bas za svoju marku bazena, ja imam Bestway bazen sa prstenom a uzeo sam Intex skimer i to nije dobro resenje, Intex ima navrtku za prikljucenje a Bestway ne pa sam morao samo da na silu nataknem crevo na mrezicu koja pokriva usis. Druga stvar je da Bestway ima deblji prsten od Intexa pa skimer slabo drzi i hoce da se prevrne, to sam iskusio na tezi naci tako sto mi je ispala tableta hlora iz skimera i ostetila dno bazena 30x30 cm, bice "veselo" ako to pocne da se cepa. I jos jedna stvar, meni licno skimer ne deluje kao preterano korisna stvar, bar ne za ono sto sam ocekivao (skupljanje bubica). Moj bazen uglavnom pokriven pa gotovo da nemam lisca, a bubice uglavnom tonu na dno koje moram da usisavam, tako da mi se u skimeru najvise skuplja krema za suncanje kojom se deca mazu a koja se skine u dodiru sa vodom. Mnogo bi mi korisniji bio neki robot - usisivac, ali daleko je to od nivoa kojim se trenutno bavim bazenom (samo vikendom i to ne svakim).

Inace da kazem da od ove sezone imam onu plavu pumpu kojom si ti cini mi se bio nezadovoljan i kod mene vrsi posao, sve stoji sto si rekao nema zastite i protok je tek malo preko 2m3/h, ali za te pare meni radi iznad ocekivanja, i to prakticno 15-16 sati dnevno. Ja sam utvrdio (posle tri sezone koriscenja i menjanja vode svakog meseca) da je resenje svih mojih problema samo pojacana cirkulacija vode, tako da od hemije koristim samo jednu tabletu hlora nedeljno (bazen 457x107) a voda je i dalje prozirna. Moje je savet svima da pre svega probaju pojacano filtriranje vode, sa fabrickim a posle eventualno i nekim DIY filtrom kakve su ovde ljudi predlozili, pa tek onda da primenjuju skuplje zahvate.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.08.2010. u 19:40 - pre 166 meseci
E, pa, drustvo, ja da se pohvalim. Danas mi je montiran bazen. Evo malo slika da vidite. Naravno, okolo je sve prava katastrofa, kao da je bilo bombardovanje, ali sredicu ja to.





preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway26.08.2010. u 21:55 - pre 166 meseci
svaka cast rado!ajde i da pitam nesto!zasto mi se svakih 4-5 dana aktivni hlor smanji na 0,1!i stalno moram da radim shok hlorom!imam plutajuci dozator i 1/3 tablete u njemu!da li bih trebao da stavim pola tablete da mi se hlor ne bi tako brzo spustao na minimum??
 
Odgovor na temu

ctrl s
kraljevo

Član broj: 249402
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.08.2010. u 10:03 - pre 166 meseci
bela rado usudila si se da uradis pravu stvar
ljubomoran sam ,
pumpa je prava liga to je ono sto treba svima
a ako nije tajna gde je kupljena i koliko je money money.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway28.08.2010. u 15:30 - pre 166 meseci
Ja sam ovu filtracionu grupu (filter+pumpa 8,5m3/h) HAYWARD dobila uz bazen. Sledovala mi je duplo slabija, ali je neko greskom prodao, pa su morali da mi daju ovu . Imala sam vise rece nego pameti. Momci koji su montirali bazen kazu da kosta oko 800 Eura Samo onaj sestopolozajni ventil kosta oko 260 Eura.
Ali, pichi k'o luda, mogla bih pastrmke da gajim. Na dizni gde ulazi voda bazen bukvalno ne moze ruka da se drzi, toliko je jak pritisak. Kad stavim solarni prekrivac, on ga prepakuje za 5 minuta. Zguzva ga u jednu gomilu i onda ga vrti u krug. Verujem da su mi lose postavili smer te dizne, ali su je tako jako utegli da ne mogu da je pomerim. Sutra ce mi doci gazda te firme da vidi.
Jedina mi je muka sto je voda jos ledena (24-25 stepeni) a vreme se kvari, pa necu stici da se okupam.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.08.2010. u 08:53 - pre 166 meseci
Bela rado, sve pohvale za posao.
Šteta što je vrijeme ošlo i što nije više za kupanje.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway29.08.2010. u 10:31 - pre 166 meseci
Hvala na pohvalama i podrsci. Moji ukucani samo gundjaju i kritikuju. Kazu, upropastila sam dvoriste.
Evo, slikala sam sa prozora cerkine sobe odozgo, pa moze da se vidi kako sve sada izgleda. Nadam se da cu nove slike postaviti do kraja sledece nedelje kad bude zapunjeno i izbetonirano okolo. I to ce biti sve za ovu godinu. A na prolece, ko zna? inspiracija mi samo buja, ima chudo da napravim. A vajda cu i parice do tada sakupiti.


preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
93.87.19.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2010. u 10:26 - pre 166 meseci
a jel su to skimer i mlaynica na istoj strani?ja sam mislio da idu kontra jedna od druge?super ti je bazen!!!!
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2010. u 11:33 - pre 166 meseci
Bazen je odličan, Bela rado.
Evo ja upravo rastavio svoj bazen, pospremio filtere, smoto crijeva, rastavio ljestve i pospremio sve u podrum. Osim lima, on ostaje u bazenskoj kućici.
Čujemo se i vidimo iduće sezone, ako ne i prije tj ako bude zanimljivih pitanja i odgovora.
Sve vas pozdravlja Brka.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-3.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway30.08.2010. u 18:09 - pre 166 meseci
Citat:
zoran st.: a jel su to skimer i mlaynica na istoj strani?ja sam mislio da idu kontra jedna od druge?super ti je bazen!!!!


jeste, skimer i mlaznica su na istoj strani. Na ovom modelu bazena ona dizna kroz koju voda ulazi u bazen je podesena pod takvim uglom da tera vodu u krug oko ivica bazena, pa u skimer. i radi fantasticno


http://www.youtube.com/watch?v=tUGO1Ny_1Qw


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway31.08.2010. u 07:18 - pre 166 meseci
pa ti tu odma imas protivstrujno plivanje!!!!bas je jak pritisak iz mlaznice!!jel ne moze da se smanji nekim ventilom??mozda bi bilo bolje da je postavljen nize??
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway31.08.2010. u 08:50 - pre 166 meseci
Sta ja znam, tako je fabricki. Valjda da bi se sto manje vode ispustalo zimi. Inace, ta mlaznica je kao ocna jabucica, moze da se podesava smer vode. Ne znam da li cu moci protivstrujno da plivam, ali sigurno bi me probusila skroz ako bih uz nju dovoljno dugo stajala. (hahahaha)
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

djole_za
zajechar

Član broj: 158998
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway31.08.2010. u 22:13 - pre 166 meseci
evo i mog:



 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 04:59 - pre 165 meseci
Uh, prava "zver"! Koliki je?
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
93.87.19.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 08:13 - pre 165 meseci
e ovo je bazen!!!ja sam moj rasklopio i danas bi trebao bager da dodje da iskopa rupu da ga ukopam!!samo da vreme posluzi!!!
 
Odgovor na temu

djole_za
zajechar

Član broj: 158998
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 12:48 - pre 165 meseci
@bela.rada otprilike 6x3.5m,dubina je 1.5m,ali nisam bas najsigurniji za dimenzije,znam da je zapremina 25 kubika..
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 14:40 - pre 165 meseci
Zoki,
ako ne betonitas podlogu, naspi obavezno pesak i nabij ga tako da kad covek od 80 kg stane na njega, ne ostavi otisak stopala. Kupi onu sivu sudjerastu podlogu za laminat (1cm debljine kosta 100din.m2, a o,5cm kosta 50 din.m2) uzmi siroki selotejp i lepo spoj podlogu (jer je siroka ili 1,2m ili 1,5m) pa tek na to stavi bazen. Kad budes zapunjavao prostor oko bazena, neka ti je obavezno bazen pun do ninoa do kog ce biti zemlja.
Jos jedna ideja:
uzmi okiten crevo ili neke cevi u koje ce moci da udje PVC cevka od 1/2 cola. ubaci ih oko bazena na 60-70 cm razmaka. Tu ces moci da ubacis te PVC cevi kao za staklenik i da stavis preko foliju i tako da sacuvas bazen preko zime od prljanja, a u isto vreme i da produzis sezonu kupanja. Sve zajedno nece kostati vise od ozbiljnog zimskog pokrivaca. Na sam nivo vode stavis obicnu srnu poljoprivrednu foliju, samo da alge nemaju svetla i da ne mogu da se stvaraju.


Meni su jutros rano stavili stiropor 5cm oko bazena i zapunili dunavcem visak rupe u kojoj je bazen. Zeznula nas kisa i neki sastanci ovde na poslu koje nisam mogla vise da odlazem.
Sutra nastavljam dalje sa produzavanjem terase do bazena (2,5m x 5,5m) i tu stajem za ovu godinu.


preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798238 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.