Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799618 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 08:33 - pre 166 meseci
Za ovakav bazen ok, i treba ozbiljna cerada. Što se pražnjenja tiče, ja praktikujem da ispraznim do ispod ulivne dizne, a to je nekih tridesetak cm ali od dna, jer sam imao slučaj da smrzne, pa mi instalacija ode u v....
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 09:22 - pre 166 meseci
Evo kako sam riješio prostorijicu tj kućicu za bazensku tehnologiju. Napravljeno za jedan dan.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 09:25 - pre 166 meseci
Ovde se voda uliva kroz skimer koji je na gornjoj ivici, a izlazi na 25 cm od ivice
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 09:32 - pre 166 meseci
Malo su mi zbunjujući ti uploadi slika pa moram nadopisat nešta još.
Kućica nije još gotova, trebam ju samo obojati izvana i staviti šindru i to je to. Možda dodati još pokoju policu unutra za odlaganje stvarčica, ali za sada ima 2 i nekoliko koje su slučajno ispale police a u biti su konstrukcija krova. Vrlo sam zadovoljan i samim izgledom i funkcionalnošću kućice.
Druga stvar je ta da sam izgleda probušio jučer bazen tj foliju usisavajući ga (malo sam morao grublje to raditi zbog zalijepljenih nečistoća). I jutros se probudim i izađem van kad razina vode ispod pola. Što je još najgore je to da sam danas na poslu cijeli dan tako da ne mogu zalijepiti do sutra ujutro a dotle može iscuriti sva voda. Nadam se samo da sam probušio negdje višlje umjesto na podu.
Eh.
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 09:56 - pre 166 meseci
za ajde:jel mozes da postavis koju sliku da vidimo kako si napravio pumpu i filter i da nam pojasnis sta si sve stavio u bure i kako si sve napravio.poz.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 15:20 - pre 166 meseci
Hej, ljudi, gotova me je osnova za bazen i ograda prema komsiji, i svi odvodi i nova cesma sa tusem u dvoristu.... jos da mi montiraju bazen, pa da se bacim na "kozmetiku"

preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 20:24 - pre 166 meseci
svaka cast bela.rado napreduju radovi lepo!kad si to slikala kad ti je hlad na mestu gde ti je bazen?jel nemas problema od tog drveta posto ti je bazen ispod njega!!!brko koja je kod tebe pumpa pre bureta?jel ti dovodno crevo to na polovini bureta a odvodno ovo gore?sta si sve stavio u bure da ti preciscava vodu?kako si resio da ti ne curi bure?sve pohvale za kucicu!!!
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 20:55 - pre 166 meseci
Hvala Zorane st.
A neki dan sam čistio filter i dao si truda uslikati i pokazati kako to izgleda i da to uopće nije bauk. Prvo da odgovorim na tvoja pitanja Zorane:
Pumpa je od centralnog grijanja.
Dovodno crijevo je to doljnje a odvod iz bureta je iz poklopca tj gornje. Bilo je obratno ustvari ali sam morao kombinirati jer sam imao problema s podtlakom jer je bure negdje propuštalo. Pumpa TJERA prljavu vodu u bure tj filter a trebalo bi obratno, tj da vuče iz bureta čistu vodu. Ali zbog nekih sitnih rupica na buretu tj ne dobrog dihtanja bureta, dolazi do podtlakova pa se bure stisne tj izobliči. To sam rješio tako da sam okrenio princip i sad vidim gdje curi voda što i ne predstavlja neki problem (malo zanemarivo curi).
A evo kako to sve izgleda na slikama. Na prvoj slici su spužve najobičnije što se stavljaju u stolice ili kaučeve. Ova zelena spužva je akvaristička. Na drugoj slici su komadići spužvi koje sam stavio u vreće od krompira. Tako sam kupio pa mi bilo poslije žao bacat. Treća slika pokazuje koliko toga ima. I stane još.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 21:00 - pre 166 meseci
Sad idu slike kako je to poslagano u buretu. Na dno sam stavio puno kamenja samo da odignem filter materijal od dna, jer se može vidjeti da je ulaz u bure postavljeno višlje zbog zakrivljenosti bureta.
Onda slažem te komadičke spužvi u vrećama, onda akvarističku spužvu jer je ona krupnijih rupa pa na kraju ove podguzno-kaučne spužve. I eto na zadnjoj slici je zaklopljeno bure s ti originalnim prstenom i sve šiba u 16.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 21:07 - pre 166 meseci
I evo za kraj slika obje pumpe. Ova zelena je pumpa za centralno grijanje i predviđena je da dugo radi pa nju koristim da tjera vodu stalno. Malo ju moram češće čistiti jer se nahvata dlaka i prljavštine na njene propelerčiće jer ipak ona tjera prljavu vodu kroz sebe (već sam obrazložio to).
Druga slika je obična potopna pumpa za prljavu vodu. Ona služi za startanje filtera jer ova zelena pumpa kad zahvati zrak, vrti u prazno. Stoga s ovom potopnom pumpom napunim cijeli sustav (crijeva, pumpu, bure) i istiskam sav zrak iz sustava te tek onda uključujem ovu zelenu a isključujem potopnu. Vrlo jednostavno. Prije sam imao problema s tim (dok se nisam dosjetio) pa sam čak stavljao neke ventile na poklopac bureta (vidi se na slici) za ispuštanje zraka, ali nije pomagalo. Ovo mi se pokazalo kao najbolje riješenje.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 21:14 - pre 166 meseci
Eto, nadam se da sam ti odgovorio na pitanja, Zorane st i da sam pomogao još nekome u izradi svog filtera. Filter materijal se ne mora slagati ovim redosljedom, ali je najbitnije da propusnije spužve idu prve (s većim rupicama) a nepropusnije na kraju. Mogu vam reći da su mi otpale ruke od čišćenja neki dan koliko su spužve pokupile prljavštine. Voda u kojoj sam prao spužve tj cijedio ih je bila totalno mutna, što znači da spužve jako dobro kupe prljavštinu i čak i onu najsitniju.
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 21:14 - pre 166 meseci
hvala ti brko na detaljnom odgovoru bolje nije moglo!!i sta kazes da to dobro odradjuje posao??a cime si lepio sva ta plasticna creva za bure?jel to neki silikon??
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2010. u 05:33 - pre 166 meseci
Zorane,

prvo sam htela da izvadim tu tesnju, ali sam se poslednjem trenutku predomislila.Bilo mi je zao. Isekla sam dve grane koje su bile iznad bazena, a krosnju cu da oblikujem cim uspem da nadjem nekog ko to zna da uradi. Kad se bude formirala krosnja, nece biti hlada nad bazenom. To jest, bice minimalno. Sto se lisca sa tresnje tice, ne brinem jer imam neki dodatni skimer koji
savrseno skuplja lisce. A kad nisam kraj bazena, bice pokriven jer se plasim da mi unuci ne upadnu u vodu, a ne bih da stavljam ogradu jer mi je ruzno.
Solarni kolektor ce biti postavljen iznad ove terase u prizemlju sa koje sam i slikala. Ona je natkrivena kosim krovom na kome je sunce od 11 sati ujutru, pa sve dok ne zadje. Creva za taj kolektor cu ugraditi u ovu ogradu koju sam zidala, pa se nece ni videti. To naravno na prolece, jer sada vise nema "pas za sta da me ujede"
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2010. u 08:07 - pre 166 meseci
Zorane, filterska jedinica koju sam ja ugradio nije pravljena, nego je uzet kompletan gotov filter sa pumpom i svime što uz to ide. U bure ide 50 kg kvarcnog peska granulacije 0.8 mm, i u odnosu na kartušasti filter koji sam koristio dok nisam uzeo peščani ovo je prava stvar. Obzirom da redovno pokrivam bazen, koristim potrebne hemikalije, kao i da vodimo računa o ulasku sa prljavim nogama, ili dlakama u bazenu, filter mi još uvek radi u donjoj zoni pritiska, tj radi na oko 0.7 bar-a, a prema svim uputstvima i konsultacijama pritisak sme da dodje do 1.5 bar-a. A što se slika tiče, slikaću pa ću da postavim
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
93.87.19.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2010. u 13:14 - pre 166 meseci
jel moze potopna pumpa da bude jedina pumpa do filtera tj bureta!gledam nisu skupe a kapacitet im je od 5-15000l/h!nisam nikad video kako rade potopne pumpe!da li mogu preko creva da izvlace vodu iz bazena ili moraju biti potopljene u bazen?
 
Odgovor na temu

aleksandar7771
Aleksandar Lazić
Asbis d.o.o.
Beograd

Član broj: 260239
Poruke: 20
80.93.227.*



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2010. u 13:30 - pre 166 meseci
Mora biti potopljena.
A tih 15.000 litara treba obuzdati :)


 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2010. u 21:39 - pre 166 meseci
Zorane st., ta plastična crijeva koja ulaze u bure su originalne spojnice za bazene koja sam zasilikonizirao jer su puštale negdje zrak (tj uvlačile u bure).
Potopna pumpa mora biti u vodi i spojiš ju na crijevo koje vodi u bure, ali ova od 15000 litara na sat je PREJAKA. Znam jer imam jednu takvu i probao sam. Pokazala mi se sasvim OK pumpa od 6000 l/h (mada je i ona dosta jaka u odnosu na ovu za centralno grijanje) za startanje filtera. No, te pumpe nisu predviđene da rade non-stop već po potrebi, ali mislim da piše na njima da smiju najviše 8 sati raditi u komadu. Pa se onda to lijepo može riješiti s tajmerom koji će uključivati i isključivati pumpu. Odmarati ju od rada da tako kažemo.
Pazi da kad kupuješ potopnu pumpu da uzmeš za PRLJAVU VODU, a ne za čistu. Tako ćeš ju moći upotrijebiti za još štogod (npr ispumpavanje podruma, buradi, bazena i sl) osim za bazen. A u bazenu se i nađe malo većih čestica pa ti možda neće htjeti protjerati pumpa za čistu vodu.
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2010. u 22:32 - pre 166 meseci
ma znam.uzeo bih onu od 5000l/h samo da moze da se odvede crevom od potopne do bazena!imam neku pumpu za centralno al sto kaze brka kad povuce vazduh vrtice u prazno.opet mi pored nje treba neka druga!gledam da prodjem jeftinije posto me sad ceka kopanje i betoniranje a treba mi jos skimer,mlaznica,reflektor i ko zna sta ce jos biti usput!
 
Odgovor na temu

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2010. u 08:13 - pre 166 meseci
Zorane, ako već planiraš da staviš potopnu pumpu u bazen, ne vidim svrhu iste osim za cirkulaciju vode, jer prljavštinu koje je uglavnom na površini vode uglavnom uspevaš da ukloniš skimerskim odvodima. Predložio bi, ako već planirašda ukopavaš bazen i da postavljaš skimere, da postaviš dovoljan broj skimera (ja ih na bazenu od 25 m3 imam 3, a mogao bi da dodje još jedan). Sve odvode iz skimera poveži u jedno bure i u njega stavi pumpu. Jer će u tom slučaju sva "prljava" voda da se sliva u bazen, a pumpa će je proterati kroz filter i vratiti u bazen očišćenu. Ali pre svega toga razmisli da li se isplati praviti sve to, jer za 80 - 120 eur, na ebay-u imaš kupiti pumpu od 6000-9500 lit/h, što je u odnosu na cene kod nas koje se kreću od 400 eur na gore povoljno.
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2010. u 10:03 - pre 166 meseci
ma ne bih ja savljao potopnu u bazen!to mi je bezveze!Mislio sam da moze da se potopna crevom spoji do bazena i da mi tako gura vodu kroz bure!meni je bazen 14m2.jel dovoljno 2 skimera?koliko mlaznica da stavim??znam da ima na ebayu ali kako ce to da stigne do mene?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799618 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.