Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798145 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2010. u 21:55 - pre 166 meseci
Zoirane st. Samo shok hlor. Pogledaj moju tabelu od ranije za doziranje
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2010. u 22:13 - pre 166 meseci
hvala rado a hoce li uspeti shok hlor obzirom da mi je ph 8?nemam trenutno ph minus al cu sutra da ga kupim.nadam se da ne moze nista da se desi sto ne valja zbog toga!!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.08.2010. u 23:18 - pre 166 meseci
Kad napunim mericu Galisepta na kojoj pise 5ml, koliko je to grama?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.08.2010. u 00:27 - pre 166 meseci
Zorane, nista nije nepopravljivo. Verovatno imas alge. Hlor najjace deluje na pH 7,2-7,6, na 8 mu se smanjuje dejstvo na svega 30%. Ja bih na tvom mestu i 1/3 vode zamenila, jer verovatno imas previse cianuronske kiseline. Jel ti se voda zamutila? pozelenela?


Jojant: Najbolje da , sipas sav galisept u mericu (onu plasticnu menzuru sa obelezenim zapreminama) da vidis koja mu je specificna tezina. Ako je, na primer pakovanje galisepta 1kg, a zapremina mu 1 litar, onda ti je vrsna kafena kasicica 5 grama, a supena 10 grama.

Evo jos jednom tabele za doziranje da ne trazite po forumu
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2010. u 06:44 - pre 166 meseci
posto ce mi od nedelje doci bager da mi ukopa bazen interesuje me da li je odredjeno koliko maximalno sme biti udaljena pumpa i filter od bazena?ako nije stavio bih saht sa filterom i pumpom iza kuce da se ne vidi a to je nekih 10m od bazena!!!
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2010. u 11:59 - pre 166 meseci
Ako ti je pumpa daleko od bazena,potreban je veci napor pumpe (H).Pumpe koje se koriste za bazene obicno su tako konstruisane da imaju veci protok(Q), a manji napor.Zbog ovoga ti savetujem da pumpa bude blize bazenu i da bude ispod nivoa vode da bi bila stalno potopljena.Dobro bi bilo da sve sve nacrtas i proveris koju bi pumpu stavio, pa tek onda da pocnes sa kopanjem.
pozdrav!
Dule
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2010. u 12:18 - pre 166 meseci
Zorane st. upravo tako kako kaže dedadule a i još pogledaj koliko ti se povećavaju troškovi za crijeva na tu udaljenost od 10 metara. Kod nas takvo crijevo za bazene košta 32 kune metar (negdje oko 0,5 eura) pa pomnoži sa 20 metara pa vidi kolko je to eura. Stavi šaht bliže bazena jer se i tako neće vidjeti kad je ukopano. A i lakše će ti biti za održavanje i pranje jer imaš bazensku vodu na dohvat ruke za pranje i ispiranje filter materijala. Štedimo vodu.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-4.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2010. u 19:54 - pre 166 meseci
Zorane, meni su rekli u firmi u kojoj sam kupila novi hayard bazen sa ozbiljnom pumpom i filterom da treba da stoji sto blize bazenu. Dedadule i Brka su skroz u pravu
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2010. u 21:32 - pre 166 meseci
ok.onda moram da planiram da mi saht bude blizu!hvala vam na pomoci!ako budem opet zbog necega u nedoumici trazicu savet!jel problem kad je u bazenu velika kolicina slobodnog hlora?juce sam uradio shock tretman i hlor mi se podigao na 4-5!jel treba da ga spustim sa necim ili ce sam opasti?
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 09:54 - pre 166 meseci
Evo da se i ja pridruzim, mada sam svo vreme pasivni posmatrac ove teme i mnogo mi je pomogla. Imam Intex 457x107 i voda mi je uz povremeno filtriranje trajala oko mesec dana (bazen je na placu pored vikendice pa ne mogu svaki dan da dolazim). Kad su se uhvatila neka sluz na dnu isao sam da to cistim onom cetkom i usisavam i tada sam napravio gomilu malih rupa. Nevverovatno koliko je dno bazena osetljivo i tanko (za razliku od bočne stranice). Tada sam ga ispraznio (pre 20-ak dana), osušio, zakrpio rupice koje sam video i spakovao ga.

Jucer sam ponovo montirao bazen, nivelisao tlo pomocu peska, napunio ga nocas... i imam sta da vidim.. ponovo curi. Ljudi pomagajte, očajan sam , neko iz Hr je pomenuo lepak kojim moze da se krpi u vodi, ali ne mogu da nadjem taj topic...

Pozdrav svim forumašima bazendzijama!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-4.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 10:27 - pre 166 meseci
Zorane,
hlor ce se potrositi sam. Ako neces da cekas, jednostavno zameni deo vode.

Sigore,
idi tamo gde se kupuju te gluposti za bazene i trazi lepak. To su ugavnom one samolepive folije.
Verovatno si ti ostetio dno kad si radio shok-hlor, ako ga nisi prvo razmutio u kanti sa vodom. Granule hlora su jako agresivne, pa mogu da pojedu foliju kad padnu direktno na dno.

Imas jos jednu varijantu: kupi obicnu gradjevinsku foliju i ubaci u bazen da bude kao postava za original foliju. Krajeve prevrni preko ivice i vezi kanapom. Kad bude kraj sezone i kad budes skidao bazen, naci ces rupice lakse pa ces ih zakrpiti
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 11:40 - pre 166 meseci
Citat:
bela.rada: Zorane,
hlor ce se potrositi sam. Ako neces da cekas, jednostavno zameni deo vode.

Sigore,
idi tamo gde se kupuju te gluposti za bazene i trazi lepak. To su ugavnom one samolepive folije.
Verovatno si ti ostetio dno kad si radio shok-hlor, ako ga nisi prvo razmutio u kanti sa vodom. Granule hlora su jako agresivne, pa mogu da pojedu foliju kad padnu direktno na dno.

Imas jos jednu varijantu: kupi obicnu gradjevinsku foliju i ubaci u bazen da bude kao postava za original foliju. Krajeve prevrni preko ivice i vezi kanapom. Kad bude kraj sezone i kad budes skidao bazen, naci ces rupice lakse pa ces ih zakrpiti


Hvala Bela Rado na savetu, meni treba način da zakrpim rupice bez ispuštanja vode. Misliš da bi to išlo s onom samolepljivom folijom? Što se tiče načina na koji se probušio, verovatno je to hlor, ali ne kod šokiranja jer je bio razmućen nego sam jednom primetio da se multi tableta u plutajućem dozatoru izmrvila pred kraj, verovatno su komadići pali na dno..
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 12:27 - pre 166 meseci
imas u Te..u taj lepak sto lepi u vodi.kosta oko 500din.pre neki dan sam video!Bela.Rado jel nije problem za kupanje kad je visok nivo hlora?cak se i ne oseti u vodi miris hlora a pokazuje da je 4-5.koliko cesto se menja kartus filter?dokle si ti stigla Bela.Rado sa ukopavanjem bazena?
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 12:51 - pre 166 meseci
Citat:
zoran st.: imas u Te..u taj lepak sto lepi u vodi.kosta oko 500din.pre neki dan sam video!Bela.Rado jel nije problem za kupanje kad je visok nivo hlora?cak se i ne oseti u vodi miris hlora a pokazuje da je 4-5.koliko cesto se menja kartus filter?dokle si ti stigla Bela.Rado sa ukopavanjem bazena?


Hvala Zorane, malopre sam preturajući tavan našao Henkelov proizvod (u tubi kao silikon), ali ne smem da mu kazem ime :), sluzi za krpljenje pukotina na fasadi, ja sam ga koristio za pukotine na krovu, izuzetno je rasteziv i otporan na vodu. Stavio sam taj "silikon" na vrh teleskopskog stapa i tamo gde sam video rupu samo sam pritisnuo. Gle čuda, uspelo je, dokle će.. videćemo. Pošto sam uradio šokiranje, ne smem da ulazim u bazen i da to radim roneći.

 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 13:17 - pre 166 meseci
E, sigor, to sam ja iz Hrvatske koji je kupio to ljepilo i koje jako dobro lijepi. Već sam polijepio nekoliko rupa pod vodom. Idem sad u podrum po lijepilo pa napišem kak se zove i na bazi čega je. A ako ima i slika na netu stavit ću link na forum.

(malo poslije)

Evo me nazad. Brz sam.
Lijepilo se zove: VINYL POOL REPAIR ADHESIVE (WORKS UNDER WATER)

http://www.poolandspacentre.co.uk/pool/vinyl_repair_kit.html

Znači, na bazi je vinila (ili gramofonske ploče). Jako sam zadovoljan. Čak i nije bio skup.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-4.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 14:51 - pre 166 meseci
Zoki,
nivo slobodnog hlora treba da bude izmedju 2.0 i 4.0. NE SME DA BUDE ISPOD 1.0.
Ako je preko 4.0 postoji neka hemikalija za spustanje "chlorine neutralizer" ili "after shock". Najjednostavnije je zameniti deo vode.
Kartus filter je u principu sr...nje, i treba ga prati sto cesce, a posle usisavanja obavezno.

Ja danas praznim bazen i ako vreme sutra dozvoli pocinjem da kopam. Nadam se da sva ta petljancija nece trajati vise od nedelju dana...dok se osusi malo beton da bi mogao da se postavi bazen.
U svakom slucaju, postavicu slike kako to sve izgleda.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 22:09 - pre 166 meseci
Citat:
BrkaOsijek: E, sigor, to sam ja iz Hrvatske koji je kupio to ljepilo i koje jako dobro lijepi. Već sam polijepio nekoliko rupa pod vodom. Idem sad u podrum po lijepilo pa napišem kak se zove i na bazi čega je. A ako ima i slika na netu stavit ću link na forum.

(malo poslije)

Evo me nazad. Brz sam.
Lijepilo se zove: VINYL POOL REPAIR ADHESIVE (WORKS UNDER WATER)

http://www.poolandspacentre.co.uk/pool/vinyl_repair_kit.html

Znači, na bazi je vinila (ili gramofonske ploče). Jako sam zadovoljan. Čak i nije bio skup.


Hvala Brko, gde si ga kupio? Ako je neki megamarket ili slično mogu da javim mojima da mi pošalju...
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2010. u 22:36 - pre 166 meseci
Citat:
bela.rada: Zoki,
nivo slobodnog hlora treba da bude izmedju 2.0 i 4.0. NE SME DA BUDE ISPOD 1.0.

???
Koliko se secam idealan nivo slobodnog hlora u bazenu je oko 1.0(ppm=mg/L), a nije pozeljno kupanje dok je preko 3.0 ili bese 2.0 zaboravih?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.08.2010. u 06:37 - pre 166 meseci
According to the Water Quality and Health Council, the free available chlorine level should be maintained between 2.0 and 4.0 parts per million (ppm), and should never fall below 1.0 ppm. If it's higher than 4.0 ppm, you can proceed with chlorine reduction.

Read more: How to Bring Down Chlorine in a Pool | eHow.com http://www.ehow.com/how_565253...lorine-pool.html#ixzz0wkCcXds1

Evo, znaci:
Minimalan nivo: 1.0 ppm
pozeljan nivo: 2.0 ppm - 4.0 ppm
Nepozeljan: preko 4.0 ppm

Kad mirise voda na hlor, to mirisu HLORAMINI, a ne aktivan hlor. To je dobar znak da slobodnog hlora nema vise
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway16.08.2010. u 08:19 - pre 166 meseci
To je za velike bazene gde se kupaju (i svasta rade) stotine ljudi dnevno.

Za kucne bazene je:
1. http://www.intex.com.hr/hr/negavoda/dezinfekcija
http://www.bazenimjn.co.rs/saveti_5.html
"U normalnim uvijetima koncentracija klora u vodi neka bude između 0,6 i 1 mg slobodnog klora na litru bazenske vode"

2. Nemam ispred sebe uputstvo za Galisept ali koliko se secam tamo pise otprilike da posle soka hlorom treba sacekati da max nivo hlora padne ispod 2ppm pre kupanja.

3. Isto nemam ispred sebe trakice za testiranje aquqcheck yellov, ali koliko se secam normalan nivo za bazen je 1-3.


4:"...It is recommended that acceptable levels
of free chlorine continue to be set at the local level, but in public and semi-public
pools these should not exceed 3 mg/l and in public/semi-public hot tubs these should
not exceed 5 mg/l. Lower free chlorine concentrations may be health protective when
combined with other good management practices (e.g. pre-swim showering, effective
coagulation and fi ltration, etc.) ..."
Izvor:WHO - Guidelines for safe recreational water environments. Volume 2: Swimming pools and similar recreational-water environments, strana 64
http://whqlibdoc.who.int/publications/2006/9241546808_eng.pdf



[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 16.08.2010. u 09:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798145 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.