Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799749 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 21:31 - pre 166 meseci
nije ti losa ideja rado!!danas mi bio bager i iskopao je rupu!planirao sam svakako da stavim dole prvo pesak pa poljoprivrednu foliju pa stiropr 5cm i preko toga filc za laminat!onda stavljam bazen i lepim stiropor sa spoljne strane i ostatak rupe zalivam betonom!samo cekam da mi jave iz bg kad im stigne skimer i mlaznica pa da mi posalju jer prvo moram to staviti pa tek onda betonirati!a bice tek od nedelje!!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway01.09.2010. u 22:04 - pre 166 meseci
Zoki,
nije mi jasno zasto betoniras okolo? Kakav je, bese tvoj bazen?

Evo kako kod mene za sada izgleda . Snimljeno je alo pred kraj zapunjavanja peskom.


preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
217.65.192.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 08:01 - pre 166 meseci
moj je isti kao brkin.pa posto cu ga celog ukopati bojim se kad ga budem praznio da ce se sav pesak obrusiti na bazen i ima da se deformise lim od bazena!samo zbog toga!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 08:47 - pre 166 meseci
ubaci malo armature onda u taj beton
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
93.87.19.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 09:11 - pre 166 meseci
mozda i ubacim armaturnu mrezu videcu jos!mada mislim da se nece nista desiti tih par sati dok se isprazni i napuni bazen!a jel sipas nesto u bazen kad hoces da ti prezimi napolju?vidim da ima neka tecnost da se sipa!!!a koliko ispustas vodu jel dovoljno samo ispod nivoa skimera ili mora i ispod mlaznica?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 10:59 - pre 166 meseci
moras da je ispustis tako da voda nema pristupa u pumpu. Ali, sto manje vode ispustis to bolje. Kad je bazen bez vode, prekriven ceradom, moze od tezine snega da kolapsira na unutra i onda mozes da ga bacis. Ima tecnosti za uzimljavanje, u sustini mislim da je to shok tretman i nesto protiv algi. Ako je cerada crna, alge se nece razviti. Treba jos da se obaci ili naduvana velika unutrasnja guma od kamiona ili traktota, a moze i boce za vodu (one od 5 litara) u koje sipas malo peska
da bi potonule do pola. One ce primiti pritisak leda i nece ti trpeti bazen. Kad budes stavljao lajner, obavezno sipaj pesak uz same ivice dna, tako da dobijes malo zaobljen spoj dna i stranice. Trebace ti oko 4 dzaka dunavca (prosej ga kroz mrezu za komarce obavezno)
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 17:07 - pre 166 meseci
Evo sta smo danas uradili majstor-Mikan i ja:





sutra ce valjda da uspe da zavrsi nasipanje, da izlije plocu i osaluje i izlije stepenice. Dalje nema! potrosilla sve pare.
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.09.2010. u 21:08 - pre 166 meseci
pa super ce to izgledati!a to ces produziti terasu sa plocom sve do bazena?ja cu sutra da poravnavam zemlju oko bazena da mogu posaditi travu a za vikend sredjujem rupu za bazen!!!jel moram staviti poljoprivrednu foliju ako imam ceradu preko bazena u toku zime?stavicu i ja slike cim stignem!!
 
Odgovor na temu

Boka2806
Stojcic Borivoje

Član broj: 263751
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 11:17 - pre 165 meseci
E pa bela rado svaka ti cast ti si zena zmaj nema sta najbolja si ,koliko kosta ovakav bazen posto si me sada cacnula ovim da je to strasno i gde si ga uzela,hocu moj da posaljem u zasluzenu penziju sledece godine.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 14:28 - pre 165 meseci
Bela rado ovo prelijepo izgleda, a i bit će još i ljepše na slijedeće ljeto kad počne sezona (jedva čekam).

Iako ovo što ću ja napisati sada neće nitko pročitat (zbog gotove sezone kupanja i nezainteresiranosti za tu temu), svejedno ću napisati jer želim to podijeliti s vama.
Prije koju godinu sam nagovarao suprugu da pregradimo garažu koja je u podrumu na pola (nekim harmo vratima ili slično a što se može ukloniti preko ljeta) i da u toj polovici držimo bazen. Nije htjela ni čut a kamoli maštat (kao ja) o tome.
No, kako sam uglavnom zgotovio i kuću i dvorište, a u podrumu (koji je ispod cijele kuće) imam 3 velike prostorije i garažu od 10 metara te je jedna od tih prostorija moja radiona i odlagalište drloga, odlučio sam (i tako bi sređivali podrum s pločicama i oblagali stiroporom) od moje radione napraviti UNUTRAŠNJI, ZATVORENI BAZEN. Prostorija je širine 3,20 m i dužine 4,5 m što mi dozvoljava samo bazenčić od 2 metra (intexov). No vjerujem da će i to biti dovoljno za nas. Na zidove ide stiropor, na pod pločice, stavit ću jedan radijator (cijevi i tako prolaze tuda), te izmudrovat nekakav grijač vode na principu radijatora (imamo centralno grijanje na drva). Svu tehnikaliju za održavanje vode i tako imam, te će trošak ovoga unutrašnjeg bazena biti samo nekih 600 kuna plus radijator i grijač. Ostale zahvate bih i tako radio i bez ovoga projekta.
Ali to tek možda na slijedeću jesen pokrenem taj projekt.
Vjerujem da će nam biti uživancija cijelu zimu.
 
Odgovor na temu

Boka2806
Stojcic Borivoje

Član broj: 263751
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 15:13 - pre 165 meseci
Bilo bi jos lepse kada bi mogao da razbijes jedan ceo zid i odradis ga u staklu pa kada pocne da pada sneg ali onaj pravi sneg sta ces lepse od kupanja a napolju mecava.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 17:16 - pre 165 meseci
E ne može, jer je to podrum koji je zidan s betonskim blokovima i koji su noseći zidovi kuće, ali ideja je prvoklasna. I još se smijat i mahat prolaznicima koji jedva idu ulicom, a mi se kupamo u bazenčiću. Dobra fora.
 
Odgovor na temu

Boka2806
Stojcic Borivoje

Član broj: 263751
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 17:34 - pre 165 meseci
Steta sto je neizvodljivo a bilo bi extra.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.09.2010. u 23:50 - pre 165 meseci
Zdravo svima,
nije me bilo cele nedelje. Isla sam u Milano i nadala se da cu kupiti tamo jos neke stvarcice za bazen, ali nisam kupila nista.
Zeznola sam se sto sam letela low-budget kompanijom, pa nisam mogla nista da nosim. Ali, u martu cu ponovo da idem i vracam se bar sa robotom, ako ne i sa swim-jetom.

Evo male rekapitulacije troskova.:
Sam bazen sa opremom i montazom me kostao 1.225 Eura.

Osatli radovi:

iskop za bazen : 7.000
iskop za kanalizaciju kroz celo dvoriste sa 4 kolektora 2.500
materijal i ruke za kanalizaciju i vodu (jos jedna cesma i tus u dvoristu 260 Eura= 27.000
cement 28 dzakova x 600 din= 16.800
gvozdje 7.200
stiropor 5cm polutvrdi 30m2 5.490
pesak sejanac 3m3 sa prevozom 4.900
pesak dunavac 6m3 sa prevozom 4.200
sljunak 3m3 4.200
ruke za kosuljicu 10.000
ruke za nasipanje izmedju terase i bazena, betoniranje ploce terase 20.000
blokovi za ogradu i produzavanje terase 2 palete 10.000
ruke za zidanje novw ograde( to sam preplatila- zeznula se) 12.000
Daske za salovanje 2.000

UKUPNO: 75.790 dinara

Znaci, sve ukupno sa bazenom : 2000 Eura.


Jos ostaje estetika, u smislu oblaganja terase i stranica bazena koje su vidljive necim plemenitim i ostale sitnice koje ce sve da ulepsaju, racunam da "istresem" jos max. 500 Eura.

Brko, obavezno napravi to sto hoces u podrumu.
Ja sam gledala one velike kace od plastike, ima ih precnika 2 metra, a dubine oko 70cm. To bi ti mogao sa svojom mastom i vestinom da napravis kao san. Jos bolje je napraviti od polovine velikog bureta, kao japanci. Unutra ubacis dva ona niska a siroka radijatora, stavis na njih drvo (dao klupa) i uzivas, brate moj cele zime. Ja sam sa mojim majstorom za grejanje vec pricala da mi veze 3 radijatora razlicite visine jedan ispred drugog kao stepenice, pa da im napravim gaziste od epoxy ili poliuretan smole i da ih spustim u bazen, pa da vidim sta ce da se desi. On se odusevio, kaze da je izvodljivo.

E, odoh sad na spavanje, jutros sam ustala u 5 da stignem na glupavi wizzair-ov avion.




preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.09.2010. u 10:18 - pre 165 meseci
Bome si ti istresla kesu, Bela rado za taj tvoj projekt. Al će se isplatiti 100%.
A što se tiče mog podrumskog bazena, to će biti neki intexov s prstenom. Tako da preko ljeta ga mogu spremiti i u toj podrumskoj prostoriji držati nešta drugo. Koliko god čovjek ima mjesta u kući, uvijek mu je malo koliko drloga čuvamo.
Sad ću preko zime početi oblagati prostoriju iznutra sa stiroporom od 2 cm. Onda poslije idu pločice jer je to poprilično skup zahvat (mislim cijeli podrum obložiti pod pločicama a što je nekih 100 kvadrata). U toj mojoj radioni smo nekad davno držali veš-mašinu pa imam i dovod vode i odvod ali u septičku. Kad se naše malo selo (Bilje pored Osijeka) spoji na kanalizaciju onda ću tu moći ispuštati bazensku vodu. Ili se bolje malo potruditi pa zalijevati dvorište (ekološki osviješteni).
Ma bit će to ludnica za djecu i mene.
Što se tiče grijanja te vode, vjerujem da će ju sama prostorija ugrijati. Mi se grijemo na centralno na drva i kod nas u kući je 24 stupnja (za kratke rukave), a podrum je već u startu topliji jer je nekih 1,30 m ukopan u zemlju i metar viri van zemlje. Uvijek je u podrumu toplije. I sad griješ radijatorom malu prostoriju od 12 kvadrata koja je izolirana iznutra na 24 stupnja i po potrebi neki grijač za uroniti u vodu (tipa spirale), ma bit će pretopla voda.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.09.2010. u 17:12 - pre 165 meseci
Brko, ako se ne ljutis, samo mala sugestija. Kad vec radis skup posao (plocice), zasto ne stavis 5cm stiropor? Imala sam prilike da racunam gubitke toplote nekim programcicem koji je napravio neki lik iz Hrvatske, i na koji sam naletela na netu. 2cm je malo, bacanje para. Zao mi je sto sam izgubila taj link kad mi je crkao komp, pa ne mogu da ti ga posaljem da vidis.
Ipak su plocice skupa stvar, pa mislim, greota je.

Jesam , vala istresla kesu, ali bilo je tu i radova koje nisam morala da radim. Racunam da bi, kad bi se samo bazen ukopavao, sve kostalo oko 1.500 Eura, sto je mala cifra za ovakvu uzivanciju.

Juce sam bila kod nekog poznanika Rumuna u Temisvaru koji ima onaj liveni bazen kao bubreg od fiberglasa, ukopan skroz. Dimenzije su navodno 6x3m, ali izgleda kao igracka u odnosu na moj. Bas sam zadovoljna. Sledeceg vikenda cu probati da napravim staklenik od PVC cevi i folije i da vidim kako ce se to odraziti na temperaturu vode. Inace sam ga pokrila obicnom ceradom tamno plave boje iz poljoprivredne apoteke, kostala je svega 12 Eura, sipala sam algastop i sanosil i tako ga ostavila. Treba da spustim nivo vode da ga spremim za zimu, ali mi zao, hocu jos da ga gledam ovako punog
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.09.2010. u 18:28 - pre 165 meseci
Ma kakva ljutnja Bela rado. Ni pomislio nisam.
Uglavnom, što se tiče 2 cm, ja sam trebao ožbukati podrum iznutra kao što to sav svijet normalan radi, ali pošto mi na 2-3 mjesta malo curka voda (samo od jače oborine, nema podzemnih voda) bojim se da će mi žbuka odpadati. U biti mi želimo ožbukati tj staviti stiropor zbog estetike a ne zbog izolacije. Stoga su mi savjetovali da stavim stiropor i lijepim ga s lijepim ga fleksibilnim ljepilom za pločice i još učvrsti s tiplovima. Stiropor je samo zamjena za žbukanje, a pošto ne znam žbukati, polijepiti stiropor ću moći napraviti sam preko zime. A i jeftiniji je stiropor od 2 cm od 5 cm. To je samo estetike radi.
A u radionu čak i mogu staviti 5 cm. Vidit ćemo još i hvala ti na sugestiji.
 
Odgovor na temu

ctrl s
kraljevo

Član broj: 249402
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.09.2010. u 15:24 - pre 165 meseci
Da li se neko kupa danas
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.09.2010. u 21:05 - pre 165 meseci
da..................u znoju lica svog....................:)))))))
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.09.2010. u 20:49 - pre 165 meseci
pozdrav svima!!nije me bilo malo duze na forumu posto sam radio bazen pa evo malo slika da vidite sta sam do sad uradio!










Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799749 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.