Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791710 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

macak011
Marko Milosavljevic
dipl.inz.el
Beograd

Član broj: 266394
Poruke: 5
77.74.248.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 13:00 - pre 165 meseci
Cao svima!

I mi smo nabavili INTEX 366x76 sa prstenom, imamo ga vec desetak dana, odrzavamo ga hlorom u granulama-galisept, aquamax-om i aquaflock-om i voda je bila ok do pre neki dan, pa nam treba mala pomoc u vidu saveta.

Voda se zamutila nekom materijom, rekao bih "prljavo bele boje", kao neki zele recimo, ali zidovi bazena nisu ljigavi niti peskoviti, ne verujem da su alge(?), ne znam. Pumpa i filter ne uspevaju da filtriraju ni posle vise od 12 sati konstantnog rada nocu plus po par sati preko dana. Posle stajanja vode od sat vremena, materija se natalozi na dnu (ostatak vode je tada bistar i normalan!) ali tesko je usisati crevom spojenim na usisni vod pumpe jer se vrlo lako zamuti i "pobegne" po bazenu. Filter peremo svaki dan i to samo od te materije, ostale necistoce su na minimumu - one vidljive golim okom - i skupljamo ih mrezicom uglavnom. Pretpostavljam da je to od koriscenja flokulanta ili gresim? Da li nam je jedino resenje "isisavanje" te vode iz bazena i zamena cistom ili se moze nekako "provuci" kroz pumpu i filter? Mozda neki bolji filter i pumpa, homemade sundjeri, pesak, potapajuca pumpa, itd? Inace, PH je na 7.6 otprilike, alkalitet visok, a hlor u normali, po tracicama koje imamo za test...

Inace, planiramo da predjemo na SANOSIL zbog dece, pa eto jos jednog pitanja: koliko da cekamo da se hlor smanji, dan ili dva (normalan je trenutno)? I da li da prelazimo na SANOSIL dok ne resimo ovaj talog ili ne?

Unapred hvala.

Pozz
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 14:00 - pre 165 meseci
To je CANDIDA ALBICANS , sigurna sam. Odnesi vodu na analizu u laboratoriju, pa ces se uveriti. Nemoj ni slucajno da ti se keca kupaju, jer kad navuces candidu, jedva se iscistis od nje.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

ctrl s
kraljevo

Član broj: 249402
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 14:18 - pre 165 meseci
Ja samo da se pohvali da sam se potrudio da naucim sto vise o odrzavanju vode.
Ove godine sam kupio bazen 366x76 sa metalnom konstrukcijom postavio ga i napunio vodom 10.06.2010
i voda je i dalje bistra i cista,ali normalno uz odrzavanje.
Najveci problem je pumpa. Pumpa koja ide uz bazen je i vise nego preslaba. Usisavanje dna je gotovo i nemoguce sa slabom pumpom.

Bela rado
planiram i ja da kopam bazaen,ali i da ga pokrijem da bi kupanje produzio maksimalno pa cak i zimi.Kopanje samo malim bagerom da nebih upropastio dvoriste,a cena je oko 30 e na 1h i zemlja u traktor.E sad dali betonirati ili postaviti gotove bazene poliester. Ima na sajtu lepih ponuda za pokrivanje bazena konstrukcijom napr.staklom.Takodje bih napravio kao neki tunel od kuce do bazena to je nekih 4m tako da zimi iz kuce ides u bazen. Cela ta konstrukcija je pokretna, pa kada je leto pomeris je jednim pokretom.
Grejanje te prostorije gde je bazen,posto se grejem na gas, bi bilo gasnim kaloliferom.Grejanje vode mislim solarno ima lepih gotivih grejaca u Hrvatskoj INTEX.
 
Odgovor na temu

macak011
Marko Milosavljevic
dipl.inz.el
Beograd

Član broj: 266394
Poruke: 5
77.74.248.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 14:34 - pre 165 meseci
auu, pa kako kad je hlor bio ok svih dana (mereno) i svaki dan dodavan po uputstvu??? Sigurno cu odneti na analizu i nema kupanja do nove vode ako je tako, ali je malo neverovatno?? U svakom slucaju cemo da se posavetujemo i sa lekarom cisto radi sigurnosti.. Inace talog se pojavio posle delovanja flokulantom, pa zato to pripisujem tome, zar to nije moguce?? zabrinut sam
 
Odgovor na temu

macak011
Marko Milosavljevic
dipl.inz.el
Beograd

Član broj: 266394
Poruke: 5
77.74.248.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 15:03 - pre 165 meseci
citiram:

samson:

Pozdrav bazencima...

Bela rado, posto vidim da imas mali doktorat u vezi bazena, imam jedno pitanjce u vezi vode. Procitao sam sve postove, ali nekako ne mogu da sabrojim 2 sa dva pa da resim sta je krivo...
Naime, kada voda odstoji, voda je super bistra. Kemikalije dajem prema potrebi, a mjerim sa tableticama. Sve je u granici normale, samo mi se na dnu vidi kao neka bela prasina, pa kada probam usisati, ide preko filtera i cela voda mi postane nekako slicno kao mleko, ali puno manje. Kao da se malo pomuti. I kada pumpa baca vodu na izlazu, vidi se kako to belo izlazi i siri se preko vode. Da li ima resenja za moju vodu i kako?

Puno hvala i drugima koji mi pomognu kod problemcica.

Sasa


citiram:
bela.rada:

Hvala na komplimentu.

To su ti nerastvorljivi ostaci. Prvo uvek proveris pH. Ako je van granica (7,2-7,6) UVEK prvo doteras pH, pa onda teras dalje.
Tvoj problem je sto ti filter ne moze da zadrzi te sitne bele cestice.
Najlakse ces ih se resiti ako prilikom usisavanja tu vodu izbacis napolje.

1. U tom slucaju pusti da se prah natalozi. Zapusi onaj otvor gde pumpa vraca vodu u bazen, pa skini to crevo i ostavi da voda koju budes usisao istekne iz bazena. Izgubices malo vode, ali obzirom da mislim da je kod tebe povecana TA, i treba zameniti 1/3 vode.

2.Ukoliko nisi stavljao aquaflock nedelju dana, onda ga pre nego usisas sipaj, i to na ovaj nacin: Uzmi flasu sa prskalicom (kao za pranje prozora) ili plasticnu flasu od mineralne vode, a na poklopcu izbusi puno malih rupica. Razredi potrebnu kolicinu aquaflocka vodom i onda ravnomerno isprskaj po celoj povrsini bazena. Sacekaj sat vremena, pa onda pusti pumpu malo da izmesa vodu. Onda iskljuci pumpu i pusti da se istalozi. na kraju usisaj kao u tacki 1.

Bas juce sam isla da pomognem komsiji da resi taj problem i resili smo ga tako. Probali smo prvo da stavimo novi filter i da samo normalno usisamo, ali nije islo.



Bela rado, citam prethodne postove i mislim da imam slicne simptome kao i Sasa, mozda ipak nije CANDIDA??? Svejedno, provericu, deca su u pitanju...Inace, nisam vican koriscenju foruma i samo sam kopirao tekst prethodnih postova...
Pozdrav i hvala.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 17:31 - pre 165 meseci
rekla sam da je candida zbog toga sto ona izgleda kao pihtijasta providno-belicasta paucinica (kao meduze sto su pihtijaste)
i pliva. Akoi je ostro to belo kao fini pesak, onda su nerastvorivi ostaci. Tako sam bar ja citajuci zakljucila.


Inace, juce mi je iskopana rupa za bazen. Sutra mi kopaju za odvode atmosferske vode iz celog dvorista, prekosutra postavljam te cevi za odvod i za tus kod bazena, u subotu betoniram dno rupe i u ponedeljak stavljam bazen.

Slike slede u najkracem roku.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.08.2010. u 17:54 - pre 165 meseci
za ctrl.s:

Ja sam kupila onaj sa celicnim stranicama. Iskopala sam rupu po nacrtu. Na dno stavljam: pvc foliju, pa stiropor 5cm, pa suvi beton sa armaturom, pa o,5cm izolaciju koja ide ispod laminata. Sa strane na lim oko bazena takodje lepim stiropor 5cm, preko staklena mrezica i lepak (kao za fasadu). Najvaznije ti je da obezbedis zadrzavanje toplote
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
217.65.192.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2010. u 09:02 - pre 165 meseci
a gde ti stoji pumpa i filter?jel isto ukopavas?jel zna neko gde ima da se kupi neka dobra pumpa koja ima protok oko 3000l/h a da nije skupa?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2010. u 09:56 - pre 165 meseci
Zoki,
pumpa i pescani filter moraju da budu uskladjeni. Mora da ti za 4 sata procirkulise celu vodu.
Ja licno sam uzela jacu pumpu i filter, jer je uvek bolje da procirkulise brze, a i kolicina peska je vazna.
Moja pumpa ce cirkulisati celu vodu za 2,5sata a imacu 60kg peska u filteru. Sto vise peska, bolja je filtracija i redje ispiranje.Kolike je zapremine tvoj bazen?

Hajde, stavi slike da vidim sta si iskopao






preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
217.65.192.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2010. u 10:14 - pre 165 meseci
moj je oko 12m2 pa zato i mislim da uzmem neku pumpu koja ima protok oko 3000l/h.neko je pisao da ima na buvljaku za 3000din neke bugarske ali ja nista nisam nasao!filter bi sam napravio kao onaj sto si poslala skicu!jos nisam poceo da kopam,sve se nadam da ce biti jos dana za kupanje!cim zahladni stize bager i pocinju radovi!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.08.2010. u 10:29 - pre 165 meseci
Ako pravis kao onaj moj, onda predvidi bolje bure od 100 litara (kao kod Brke). Moj bi bio mali za tu zapreminu, morao bi da ga cistis 2 puta dnevno.
u slucaju ovog prelivnog filtera mora da ti preliv bude iznad ivice bazena, znaci nema ukopavanja filtera, nego podizanja na neki stubic koji treba da sazidas. Moze to i lepo da se napravi da izgleda kao neki dekorativni vodopad, da se maskira necim, samo malo maste.

Ja cu u jednom kraju bazena, bez obzira na odlicnu filtracionu grupu da napravim vodopad od ovog mog filtera. Napravicu masku od stiropora, uvicu sve u staklenu mrezicu i preko cu lepkom da izvedem strukturu kamena i da ga obojim posle akrilnom bojom, tako da ce izgledati kao vodopad iz stene.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

macak011
Marko Milosavljevic
dipl.inz.el
Beograd

Član broj: 266394
Poruke: 5
77.74.248.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2010. u 09:59 - pre 165 meseci
Promenili smo vodu, bazen opran, PH smanjena na 7.2, FC na normalnoj vrednosti, alkalitet manji nego ranije, voda bistra i cista...

Moze li neka info za nabavku SANOSILA u Beogradu ili Obrenovcu na PP ko zna?

Hvala unapred,
Marko.


P.S.
Nista od PP, registrovan sam MANJE od sedam dana..
Pitanje za moderatore: mogu li da ostavim javno svoj email?

[Ovu poruku je menjao macak011 dana 19.08.2010. u 11:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2010. u 15:18 - pre 165 meseci
Macak. poslala sam ti pp, nadam se da ces je dobiti
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

macak011
Marko Milosavljevic
dipl.inz.el
Beograd

Član broj: 266394
Poruke: 5
77.74.248.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2010. u 15:31 - pre 165 meseci
bela rado, dobio, hvala puno!
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2010. u 19:56 - pre 165 meseci
Bela rado vidim da se naveliko kod tebe kopa. Svaka čast.
A moje bure nije od 100 litara već od 50 ali služi svrsi i odlično čisti. Moj bazen je od 12 kubika, ali ga ne punim nikada do kraja. Mala su mi djeca pa je i ovo dovoljno za njih a i za nas velike.
No, danas sam usisavao bazen, ali doslovno usisavao. Sačuvao sam si crijeva i one nastavke od nekih starih usisavača i to lijepo pospajao i natakao na usisno crijevo od filtera. Prvo sam protrčao nekoliko krugova u bazenu da se koncentrira prljavština u sredini i to lijepo usisao. Sutra moram očistiti filter (uslikat ću malo kako to izgleda) jer se smanjio protok. Inače zadnji put sam ga čistio prije 10 dana.
Navijajmo da nas još posluži vrijeme pa da se kupamo.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2010. u 20:28 - pre 165 meseci
Blago vama, meni ce postaviti bazen tek sledece nedelje, pa nisam sigurna da ce se ugrejati 20m3 vode brzo. Moracu da ga nekako zagrejem, bar da ga probam. Videla sam na yu-yubu kako su neki ludaci ubacili metalno bure u bazen i u njemu zalozili vatru. Voda se ugrejala za dva sata
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.metalnomijatovic.com.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.08.2010. u 22:09 - pre 165 meseci
Što se grejanja vode tiče (bela rado) predlažem ti solarni pokrivač, pa zaštitnu tj zimsku foliju preko toga, ako ti je bazen na suncu i ako te vreme posluži za tri do pet dana počinje kupanje. Ja tako godinama dogrevam vodu, jeste malo maltretiranje svako veče pokrivati i ujutru otkrivati bazen, još sa dduplom folijom, ali veruj mi isplati se. Ja trenutno imam problem da ohladim vodu, pošto se (ako ne otkrijem bazen preko dana) pod folijom gornjih deset do petnaest cm ugreje toliko da je neprijatno ući u bazen, pa onda prvo uključim pumpu koja malko razmeša vodu.

Što se pumpe i filtera tiče (video sam da je neko pitao gde ima i koliko košta) vidim da se pominju rezervoari, tj "burad visokog pritiska" od 100 kg zapremine. Ja trenutno imam filtersku jedinicu sa "buretom" 50 kg, i pumpom snage 9.5 m3, na bazenu zapremine 25 m3. Postavio sam tajmer i elektroniku koja tri puta u toku dana i noći, tj u toku 24 sata uključuje pumpu na po 1.5 sati, i voda je više nego zadovoljavajuća, čak ću se usuditi da kažem savršena. Nedavno sam išao na odmor, i nisam bio tu 25 dana, gde je bazen bio pokriven folijom celo vreme. Po povratku sam isfiltrirao dodatno vodu 2.5 - 3.0 sata., i nastavio kupanje. Alge i prljavštinu ne vidjam skoro uopšte. Danas sam posle skoro mesec ipo kupanja usisao dno. Filter sam instalirao početkom ovog leta, i do sada ga nisam ispirao jer je radni pritisak i dalje daleko ispod dozvoljene granice, tj ispod 2.5 bar-a. Od momenta puštanja pritisak je porastao za svega 0.2 bar-a, na osnovu čega zaključujem da će ispiranje biti potrebno tek krajem sezone, ali zato se bazen pokriva svako veče, hemikalije koriste propisno i u potrebnim količinama, a skimeri su opremljeni grubim filterima koji zadržavaju mušice i sve veće od 1 mm2, tako da se u peščani filter i ne spušta ništa preterano veliko. Inače vodu u bazenu menjam jednom godišnje, tj dodajem, jer mi bazen zimuje napolju, pa radi prezimljavanja ispuštam dve trećine, kako bi nivo bio ispod ulivne dizne radi otkačinjanja filtera i sklanjanja u toplije prostorije. Na proleće izvršim dezinfekciju, grubo čišćenje-pranje i dodam dovoljno vode u bazen. I tako svake godine. Samo sam prve i delimično druge godine radio zamenu vode (dok nisam naučio da se "služim" hemikalijama). Ne kažem da sam expert i daleko sam od toga, ali kod mene ove tehnike i način uspevaju.

Što se daljine filtera tiče, slažem se sa ostalima da je dobro postaviti ga što bliže, medjutim imao sam slučajeva u svom poslu, a i kod mene je situacija takva da mi do filterske grupe ide oko 8 m cevi i isto toliko nazad do bazena. Zato "malko" predimenzionišete pumpu i završili ste "posao", a što se cene tiče, ne mora sve da bude skupo. Ja sam konkretno filtersku instalaciju uradio pvc cevima fi 40 mm sa kolenima i spojnicama i poliuretanskim lepkom. Cevi kupio u tc M....., kao i lepak, i sve uradio u domaćoj radinosti. Filter mi stoji pored bazena, tj na nekih tri metra od samog bazena, ali linija koja ide ka bazenu je oko 8 m, i radi posao, tako da ne moraju uvek da se kupuju originalne i za to predvidjene instalacije. A u slučaju izmeštanja filtera na veće udaljenosti 10, 20 i više metara, lakše je upotrebiti okiten vodovodno crevo, radi ugradnje od bazena do filterske grupe, a dalje se može preći ili na pvc i pp vodovodne ili na pvc kanalizacione. Svakako danas se svega ima kupiti. Pogotovo je igranka sa tipskim bazenskim instalacionim cevima i fitingom i lepkom, koji po mogućstvu treba izbegavati u najširem luku.

pozdrav svim bazendžijama
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 06:43 - pre 165 meseci
ajde:
bas ti hvala na "podizanju morala". Samo da me vreme posluzi. Ma, bucnucu se, pa makar se i smrzla. Solarno cebe inace koristim i stvarno je odlicno. Primetila sam da se bolje zagreva voda kada pumpa radi dok je sunce ugreva. Tako cu i sada da probam. Zimski pokrov jos nemam, a tesko da cu uspeti i da ga kupim, obzirom da me celo ovo zezanje bas kostalo. Imam nameru da nadjem neku firmu koja pravi kamionske cerade, pa da mi naprave oni pokrivac. Verovatno ce me kostati duplo manje nego originalni. Do tada, poljoprivredna folija mi ne gine.

Sto se udaljenosti pumpe od bazena tice, uvek je bolje da bude blize-to jest da voda prelazi kraci put, jer se u dugim cevima lakse pravi bio-masa, pa moze da bude tesko odrzati bakteriolosku ispravnost vode. Ja sam uvek za to da se stavi blize, a onda moze da se odradi neka dekoracija, da se napravi neko spremiste za nju, pa da ne izgleda ruzno.

Mogao bi Brka da se pohvali sta je uradio na tu temu.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

ajde
Bata Gagi

Član broj: 97428
Poruke: 63
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 08:09 - pre 165 meseci
Slažem se da je bolje da je filter bliže, ali kad uslovi ne dozvoljavaju, može se napraviti kompromis. Što se cirade tiče, nisam siguran da će izrada od kamionske cirade koštati manje, naime ja sam ranije kupovao gotove konfekcionirane pokrivače i plaćao ih uglavnom oko 50-60 eu (intex ili sl) i to uvek po megamarketima ili na otc na Novom Beogradu, medjutim kod trgovaca opreme za bazene su po definiciji ti pokrivači skuplji i to neki put i više nego tri puta. Tako sam poslednji put proveravao i u Subotici i u Zrenjaninu a i u Beogradu i odlučio da napravim od cerade, tj da dam ljudima koji se bave ceradama, što sam i uradio. Cerada je ispala dobra, doduše malko su je napravili užu, ali su je posle doradili i u principu je dobra. Koštala je oko 180 eur, što i nije tako strašno, obzirom da je koristim već treću godinu. E sad kod bazena sa prstenom na naduvavanje nisam siguran kako se ponaša, jer je ova cerada dosta teža od konfekcioniranih pokrivača, tako da i to treba imati na umu. Ja sam recimo konfekcioniranu namotavao na šipku i skidao sam, dok za ovu ipak treba dve osobe.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2010. u 08:28 - pre 165 meseci
Ja nemam vise onaj sa naduvanim prstenom. Upravo postavljam bazen od toplo valjanog lima sa lajnerom, poluukopan, ovalni 5,4x3,7m. Za njega mi treba ozbijna cerada, obzirom da se ne prazni zimi. Prazni se samo deo vode do 30cm ispod gornje ivice bazena


Naravno, nije ovo slikano kod mene. Radovi su jos u toku, bice valjda postavljen u utorak-sredu.
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791710 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.