Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798281 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway02.07.2011. u 23:00 - pre 155 meseci
Ja sam pokusao prosle godine da pravim posudu i na kraju sam kupio dozator Bestway u Merkuru. Jucer sam video u Me**o C&C dozatore, nisu bili mnogo skupi..
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2011. u 08:26 - pre 155 meseci
Koliko kostaju?
 
Odgovor na temu

gordan_dolenec
nezaposlen
Bjelovar, Croatia

Član broj: 287345
Poruke: 1
...143.11-dsl.net.metronet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2011. u 20:30 - pre 155 meseci
Htio bi postaviti jedno pitanje: Zanima me da li ako se isprazni vazdusni prsten na intex-ovom bazenu voda iz njega počne curiti i konkretno na mom bazenu je probušen prsten, ali ne znam kako da pronadjem rupu jer nije verovatno velika, a i ne šišti..
Hvala unapred za odgovor...
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2011. u 21:06 - pre 155 meseci
Naduvaj prsten ponovo pa probaj sa sapunicom gde ti se pojavljuju mehurici tu je rupica

Koliko cesto pokrivate bazen, da li vam nocu bazen stoji otkriven ili pokriven?
Ovo pitam posto sam danas otkrio bazen da voda vidi malo sunca i uvece je bazen bio pun bubica i letecih mrava, srecom imam skimer pa sam taj problem resio.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway03.07.2011. u 22:35 - pre 155 meseci
Bazen po pravilu treba da je pokriven kad nije u upotrebi. Spore algi lete kroz vazduh i kad padnu u bazen pocinju da se razmnozavaju. Obozavaju sunce.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 06:27 - pre 155 meseci
Hvala bela rado, imacu to na umu.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 12:43 - pre 155 meseci
Ja ove godine ne pokrivam bazen jer mi se pokidao pokrivač (cerada), a ne da mi se kupovati novu.
Ja bih rekao da su spore algi skroz prisutne u vodi (svakoj), samo ih mi s kemijom ubijamo i ne dozvoljavamo tzv BOOM algi.
BOOM algi nastaje ako je voda puna hranjiva tj prljava (a idealna je prljavština ona organska s naših tijela koje otpadnu prilikom kupanja) i s puno sunca. Pošto sunce ne možemo ugasiti (kao npr u akvariju gdje se smanjivanjem trajanja svjetla borimo protiv algi), onda moramo redovito čistiti bazen i dodavati algicide. Pokrivati bazen se jedino isplati onima koji imaju manji bazen ili su u blizini kojekavog drveća i sl a što može upasti u bazen, a lijeno im to pokupiti mrežicom.
Redovno održavanje, čiščenje i filtracija su dobitna kombinacija.
Heheheh, mene žena zeza da pretjerujem s metenjem i čiščenjem bazena i održavanjem.
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 14:45 - pre 155 meseci
Brko vidim da si akvarista,pa cu pokusati da iznesem jednu ideju za koju nisam imao vremena ove godine.Naime,svi mi ljubitelji ovih bazena prolazimo kroz razne faze. Ja sam poceo sa bazenom od 244cm.Razmisljam da taj bazen povezem sa sadasnjim vecim (457cm) crevima i pumpom. Da u manjem bazenu ostvarim nesto sto se u akvaristici zove bioloski tretman to jest da se tu pojave "dobre" bakterije da izvrsim cikliranje kompletne vode, a da mehanicku necistocu odvajam kod pumpi u filterima,a aeraciju bih napravio preko pumpe.Normalno ovo bi sve bilo bez hlora , algicida i flokulanata.Nesto kao prirodno ,a vestacko jezerce ili bara ili veliki akvarijum. Voleo bih da cujem vasa misljenja pre nego krenem u vece gluposti.
Pozdrav
Dule
Dule
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 21:03 - pre 155 meseci
Dedadule, samo napred! dA je moje dvoriste vece, sigurno bih napravila taj fazon. Jedino sto sam citala da to treba zapocetu ujesen, jer vodi treba 6 meseci da se stabilizuje, t.j. da taj eko-sistem proradi. Jos je interesantno to sto voda u takvim sistemima ne bi trebalo da predje temperaturu od 27 stepeni, jer onda sistem ne moze sam sebe da odrzava, nego bukvalno podivlja. Ali, nije to neki problem.
Ja potpuno podrzavam ideju, i ako treba neka pomoc, tu sam!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 22:15 - pre 155 meseci
Dedadule, pojednostavljeno-cikliranje radimo u akvaristici da bi stabilizirali vodu da bi održali život u akvariju jer je akvarij mala kopija neke rijeke ili jezera. A nama u bazenu NE TREBA nikakav život. Čak štoviše, s raznim kemikalijama ga uzništavamo da bi se mi mogli rashladiti.
Evo kako to ide u akvaristici: priredimo akvarij (šljunak, podloga, biljke, voda, grijač, filter itd) te sipamo vodu. Ta voda iz pipe (tzv pipovača) sadrži u sebi klor koji je štetan za ribe te se ta voda i cijeli sustav akvarija (sve ono nabrojano u prijašnjoj zagradi) mora ciklirati od 3 tjedna do mjesec dana. Prije toga ne smijemo unositi žive organizme u akvarij. Tu se događaju još i veliki skokovi nitrita i nitrata (ne pitajte me ništa o tome jer sam s kemijom na Vi) koji štetno djeluju na ribe tj ribe se jednostavno otruju i uginu. Te tzv. dobre bakterije se najviše koncetriraju u filteru i to na keramici tj keramičkim oblutcima u filteru (ako ih ima). Stoga je preporuka kod čišćenja filtera u akvaristici da se ispire vodom iz akvarija a prilikom promjene vode (mijenja se jedna trećina vode) da ne bi klor iz pipovače pobio bakterije pa onda opet imamo probleme u akvariju s održavanjem života. To je neki prirodni ciklus koji pokušavamo uspostaviti u tom malom umjetnom odsječku prirode.

Vjerujem da je Bela Bellissima u pravu što se tiče vremena od 6 mjeseci za postizanje stabilizacije. Ali ja se ne bih upuštao u taj projekt jer će ti biti teško održavati temperaturu konstantnom.
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway04.07.2011. u 22:53 - pre 155 meseci
Bela Rado i Brko hvala na pomoci.Malo cu polemisati sa vama i necu lako napustiti ovu ideju.Ideja se rodila kada sam na unuci video blande,koje su verovatno od hlora(bez obzira sto sam ga dozirao ispod propisane kolicine).Ima ono resenje koje je Rada opisivala prosle godine,ali ovo je je apsolutno prirodno. Prvo sto se tice komentara Rade.Mislim da je tri nedelje do mesec dana dovoljno za pocetak stvaranja dobrih bakterija, koje ce kasnije pretvoriti nas bazen u mali eko sistem. Jesen je problem jer je tesko uspostaviti cirkulaciju preko zime. Temperatura mislim da do 30C sa aeracijom nije problem.Brko sve sto si napisao iz akvaristike: nitrati, nitriti,bakterije,alge,biljke,sunceva svetlost stoji.Projekat bi moglo da traje od proleca do jeseni,mislim da temperaturne oscilacije u tom vremenu ne bi stvarale probleme.Mene brine dovoljan protok vode,kako ga ostvariti.Izazov je napraviti nesto bez agrsesivnih hemiskih sredstava,a video sam takve stvari na netu u smislu malia vrtna jezerca.Jos ce mo pricati o ovom.
Pozdrav!
Dule
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2011. u 12:25 - pre 155 meseci
Citat:
dedadule: Bela Rado i Brko hvala na pomoci.Malo cu polemisati sa vama i necu lako napustiti ovu ideju.Ideja se rodila kada sam na unuci video blande,koje su verovatno od hlora(bez obzira sto sam ga dozirao ispod propisane kolicine).Ima ono resenje koje je Rada opisivala prosle godine,ali ovo je je apsolutno prirodno. Prvo sto se tice komentara Rade.Mislim da je tri nedelje do mesec dana dovoljno za pocetak stvaranja dobrih bakterija, koje ce kasnije pretvoriti nas bazen u mali eko sistem. Jesen je problem jer je tesko uspostaviti cirkulaciju preko zime. Temperatura mislim da do 30C sa aeracijom nije problem.Brko sve sto si napisao iz akvaristike: nitrati, nitriti,bakterije,alge,biljke,sunceva svetlost stoji.Projekat bi moglo da traje od proleca do jeseni,mislim da temperaturne oscilacije u tom vremenu ne bi stvarale probleme.Mene brine dovoljan protok vode,kako ga ostvariti.Izazov je napraviti nesto bez agrsesivnih hemiskih sredstava,a video sam takve stvari na netu u smislu malia vrtna jezerca.Jos ce mo pricati o ovom.
Pozdrav!


Ternim "dobre bakterije" je kovanica koju je ljudski rod stvorio, a potom su trgovci nemilice počeli da ga esploatišu. Kako to misliš da "izoluješ" baš dobre bakterije. Sa životne tačke gledišta:"kako u Beogradu izolovati samo levoruke osobe"?

Bazen nije prirodna sredina, to je veštački sistem i kao takav mora se konstantno održavati, u suprotnom priroda stvara barsku sredinu. Porediti akvarijum i bazen je kao porediti pravljenje jogurta prirodnim putem i pokušati to isto sa polutrajnim proizvodima od mesa (nemoguće, moraju se stvarati specufični ambijantalni uslovi da kvar mesa "ne pobegne").

Akvarijum funcioniše i opstaje na nivou tzv "amonijačnog ciklusa", kada se To poremeti, ode sve do đavola. Ali to je savršen balans vodenog ekosistema.
Hteli mi to priznati ili ne, mi, humanoidi, nismo iz tog sveta.

I Sandy nosi kacigu kada je kod Sunđer Boba (t5o zna svaki klinac).

Hlor je hlor i sva njegova štetna delovanja su dobro poznata i detaljno opisana.

Stvar je ličnog izbora (kao i u većine stvari u životu): Da li želim bazen? Ako ga želim da li želim zdrav bazen? Ili "šparam" na uštrb svog zdravlja? Dobro je dok imamo mogućnosti da biramo, jer znamo da možemo imati nešto kvalitetno. Srećom!!!


BfM
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2011. u 12:37 - pre 155 meseci
Kako mislis zdrav bazen? Jel ima neki drugi nacin za odrzavanje vode bez stetnih hemikalija?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2011. u 13:16 - pre 155 meseci
Kako da nema. Izida! evo, ja odrzavam vec drugu godinu Sanosilom, i ne mogu da budem srecnija. Upravo je kod mene u gostima jedan momak iz USA. Kod kuce ima bazen, pravi, veliki. Odusevljen je sanosilom jer nema voda onaj gadan miris, a i koyu i oci mu ne pece. Jedva sam mu objasnila o kakvom se sredstvu radi. On je mislio da nista ne koristim, pa se cudio kako mi je voda tako cista.
Moj je jedini problem sto sam avanturista, pa bih stalno da probam nesto novo (cak iako je staro najbolje moguce).Tako bi mi bilo interesantno da vidim kako zaista funkcionise prirodni bazen. U literaturi (za plavuse) sam nasla da samo potpuno zdravi ljudi smeju da se kupaju u njemu, da ne bi kontaminirali vodu, kao i da stalno treba nositi vodu na analizu. Takodje, ne sme da bude nikakvih kucnih ljubimaca u okolini.
Prosle godine sam pisala stalno o sanosilu i o stetnosti hlora, ali vidim da se niko nije potresao.
Ja licno se vise NIKADA necu okupati u hlorisanom bazenu. Bolje i u zabokrecini nego u hlorcini
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2011. u 13:27 - pre 155 meseci
Evo malo da uzivate,
http://www.svijetvode.com/clanci/vrtna-jezerca/

Pozz
Dule
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway05.07.2011. u 19:42 - pre 155 meseci
Ovako sam ja smislio kak posisat pod od bazena da se voda ne baca..

uzeo sam obicnu gumu..napravio sam jedan mali dodatak na dnu gume da stane na filter:


Uploaded with ImageShack.us

to sam ugurao na filter..dok ja usisavam neko mi to drzi na filteru da nebi palo

guma se prikopca tu unutra:


Uploaded with ImageShack.us

i ljepo svi insekti i mrlje od poda idu kroz filter i pod je kristalno cist



Uploaded with ImageShack.us
aja
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway06.07.2011. u 10:11 - pre 155 meseci
Jel zna neko koliko kosta onaj skimer u metro-u?
 
Odgovor na temu

GAGECKA
kanjuh dragana
u poslasticarnici
sid, srbija

Član broj: 287493
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon probusen bazen i to na dnu06.07.2011. u 11:46 - pre 155 meseci
kako znati ili proveriti da li je bazen probusen na dnu? nismo primetili da fali vode ali je najlon, koji smo postavili ispod bazena na mestima mokar. unapred hvala
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: probusen bazen i to na dnu06.07.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Najlon može biti mokar iz mnogo razloga. Jedan od razloga je i probušeno dno. Ako postoji rupa koja je jako mala praktično možeš da je nađeš tek kad isprazniš vodu. Teoretski, možeš i uz pomoć maske za ronjenje, ali jako teško.
S druge strane, ako ima rupe, koja je mala i curi malo vode, opušteno ! Dolij litar - dva dnevno i gotova stvar. Ne isplati se prazniti bazen i ponovo ga puniti radi toga. A dogodine, zalepi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: probusen bazen i to na dnu06.07.2011. u 17:41 - pre 155 meseci
moze da se desi da ako si bazen napunio do samog vrha, odnosno do gumenog obruca, ukoliko je bazen sa obrucem... da tu pusta na spoju obruca, cini mi se da je fabricki tako predvidjeno a da se tebi cini da je izbusen na dnu jer se ta voda veoma lako slije dole. Kada neko udje u bazen i uzburka vodu, obrati paznju na ovo i videces da li odatle dolazi voda. ukoliko postoji rupa i ukoliko je bas mala vremenom moze da zatinji, odnosno da se zatvori sama od sebe. vlaznost na podlozi isto moze da se pojavi i od kondenzacije. ukoliko su mali gubici vode nikako nije vredno ispustanja bazena... a ispustanje bazena je jedini nacin da se otkrije i dobro zalepi rupa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1798281 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.