Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791577 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maresule
Marko Subotic
Beograd

Član broj: 286089
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2011. u 21:41 - pre 154 meseci
Pa,ova tema ima 50 i kusur stranica.. Citao sam neke delove,ali nisam razume najbolje,zato bih samo ukratko zamolio neki odgovor,ako nije problem. Hvala
"You can never quit. Winners never
quit, and quitters never win."
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway08.07.2011. u 21:43 - pre 154 meseci
evo slike diy filtera, mozda neko dobije ideju.. ako ima dovoljno vremena da se igra sa tim
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.07.2011. u 00:28 - pre 154 meseci
Dakle, ni Grunf ne bii uspeo ovako da ga napravi. Sad me sramota od onog mog kante-filtera
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.07.2011. u 13:36 - pre 154 meseci
Pre par dana sam pisao kako sam kupio bazen dimenzija 459x107 postupak dezinfekcije vode sam primenio po uputstvu sa foruma ali mi je voda i dalje katastrofa! Naime, kada sam sipao vodu posle dva-tri dana pocele su stranice da budu ljigave, uradim sok-hlor tretman a to je bilo u proslu nedelju i jos uvek ne moze da mi se ocisti voda????!!! U medjuvremenu sam sipao i algicit i aquapak koji poboljsava filtriranje vode ali dzaba!
Voda je, a kada pokusam usisivacem da pokupim te sitne cestice one samo prodju kroz onaj nazovi filter usisivaca i onda je jos gore, posle opet cekaj da se nataloze na dno i opet iz pocetka! Da li neko ima ideju sta bi trebalo fa uradim da bi dobio vodu kristalno cistu a ne da mi se gadi da se kupam.....
Molim Vas mi pomozite, unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.07.2011. u 15:30 - pre 154 meseci

kupi ovo http://www.intex.com.hr/trgovi...ja-2/sredstvo-speedeasy-do-5m3

ja to koristim u bazenu i mogu rec da je voda svarsena a imam je 20 dana .. unutra ti je sredstvo za dezinfekciju vode i algicid..
ako hoces nesto bolje kupi ovo http://www.intex.com.hr/trgovi...a-2/sredstvo-speedeasy-do-10m3 tu se unutra jos nes dobije..
aja
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.07.2011. u 20:54 - pre 154 meseci
Citat:
oPEN: evo slike diy filtera, mozda neko dobije ideju.. ako ima dovoljno vremena da se igra sa tim


ja sam danas pokupovao sve sto mi treba za filter i sutra pocinjem da ga pravim!smislio sam kako da mi u jednom bude i filter i grejac!kad napravim slikacu!sta si stavio izmedju gornje ploce i kazana da ti ne curi voda?
 
Odgovor na temu

oPEN
Vladimir Mihajlović
Nis

Član broj: 46786
Poruke: 127
*.adsl.eunet.rs.



+12 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway09.07.2011. u 22:19 - pre 154 meseci
@bela.rada

vazno je da si imala volju da napravis filter, a dobro je i to sto vise ne moras da se zamaras sa tim stvarima jer sada imas mocan filter i lep bazen pa mozes da uzivas.

@zoran st.

na spoju kazana i ploce nalazi se uzduzno preseceno gumeno crevo sa platnom (crevo je valjda 8mm za dovod goriva kod automobila) koje je iznutra premazano i zalepljeno silikonom, navuceno je na rub kazana. Ulozak filtera je od filtera za vazduh od kamiona/autobusa gde je papirni deo zamenjen sundjerom i on dihtuje za gornju plocu sa gumom koja je vec bila na njemu. Najveci problem kod dihotvanja je u tome sto je kazan presecen rucnom brusilicom i posle ravnjan... iz tog razloga je i zatvaranje filtera ovako reseno.
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 11:02 - pre 154 meseci
Citat:
oPEN: evo slike diy filtera, mozda neko dobije ideju.. ako ima dovoljno vremena da se igra sa tim


Bravo za rad oPEN. Nadam se da dobro čisti. Osim ove kartuše u filteru, jesi li još što stavio kao filter materijal? Spužve?

Bellissima, tvoj filter je odličan. Bitno je da funkcionira, a ne kako izgleda.

Maresule: klor, algicid, dobra filtracija, čišćenje, usisavanje, održavanje, velika briga.
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 11:37 - pre 154 meseci

dani prolaze a meni voda postaje sve mutnija.. zna li neko sta da sipam unutra da voda postane bistra? bi trebao stavit pola sake plavog kamena e sad ne znam dali je to otrovno??
aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 11:47 - pre 154 meseci
Citat:
doktor-sapex: Pre par dana sam pisao kako sam kupio bazen dimenzija 459x107 postupak dezinfekcije vode sam primenio po uputstvu sa foruma ali mi je voda i dalje katastrofa! Naime, kada sam sipao vodu posle dva-tri dana pocele su stranice da budu ljigave, uradim sok-hlor tretman a to je bilo u proslu nedelju i jos uvek ne moze da mi se ocisti voda????!!! U medjuvremenu sam sipao i algicit i aquapak koji poboljsava filtriranje vode ali dzaba!
Voda je, a kada pokusam usisivacem da pokupim te sitne cestice one samo prodju kroz onaj nazovi filter usisivaca i onda je jos gore, posle opet cekaj da se nataloze na dno i opet iz pocetka! Da li neko ima ideju sta bi trebalo fa uradim da bi dobio vodu kristalno cistu a ne da mi se gadi da se kupam.....
Molim Vas mi pomozite, unapred zahvalan!

Doktore,
probaj da kada ti se istalozi voda to sto usisavas izbacujes napolje a ne da filtriras. To mozes da uradis tako sto ces:
-cev usisivaca prikljuciti na izlazni vod iz bazena, a uzmes jos jedno gibljivo crevo, pa ga pricvrstis na vod kojim se vraca voda u bazen i drugi kral tog creva izbacis napolje iz bazena. Naravno, pre usisavanja uzmi portvis i dobro izribaj stranice i dno, pa ga onda pusti da se istalozi.

Moze da se desi da taj postupak ribanja i talozenja moras da uradis 3 puta. U tom slucaju stavi aquapack posle svakog ribanja , pusti da cirkulise 2-3 sata, pa pustis da se natalozi i tek onda usisavanje. Dobro bi bilo da dok usisavas budes van bazena, da dodatno ne uzburkavas vodu.
U principu, mnogo je lakse odrzavati vodu redovno, jako je tesko kad se voda poremeti da se dovede u perfektno stanje.


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 13:13 - pre 154 meseci
Pozdrav svima, evo mene opet :D

Moze neko da stavi link na kojoj strani pise sta treba staviti odmah posle punjenja bazena i posle..? Hvala...

@pronasao sam...

[Ovu poruku je menjao walent dana 10.07.2011. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 13:51 - pre 154 meseci
Jel zna neko gde ima da se kupi taj prokleti skimer ali da je siguran 100%?
 
Odgovor na temu

aleksandar7771
Aleksandar Lazić
Asbis d.o.o.
Beograd

Član broj: 260239
Poruke: 20
95.180.78.*



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 13:58 - pre 154 meseci
ima jedan ovde:
http://www.limundo.com/kupovin...-za-Intex-bazene-58946/3135974
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 14:52 - pre 154 meseci
Doktore-sapex, prije nego što napraviš kako ti je rekla Bela Bellissima Rada, optrči uz rub u bazenu nekoliko krugova da uskovitlaš vodu te se tada sve čestice koncetriraju u sredini bazena. Ove veće pokupiš mrežicom, a ove manje i sitnije ovako kako je Rada napisala. Van iz bazena. I ja tako radim i funkcionira.

Marino, neće ti kemija pomoći koliko čišćenje i usisavanje, a posebno pojačana filtracija. Primjeni isto ovo što je Bela Rada napisala.

Mene je sad oduševilo vrijeme potrebno za čišćenje pumpe. Dobio sam od susjeda Grunfos cirkulacijsku pumpu za moj filter. Pošto je ona ISPRED bureta i preko nje ide sva prljavština, onda se na elisi (ili kako se već to zove) nakupi prljavština te smanji protok. I sad rekoh, idem to očistiti i bilo mi je potrebno 5 minuta srediti. A bome je bilo smeća. Sad tiska ko curica.
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 15:19 - pre 154 meseci

ja bi rado napravio ovaj filter kao sta je open napravio sam nemam se vremena s time zajebavat

nego nasao sam jednu stranicu u istri gdje drze kemikalije za bazen.. i naletio sam na sredstva za bistrenje vode..odmah ih sutra zovem da mi to posalju..
http://www.bazeni-istra.com/kemikalije.php
aja
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 20:13 - pre 154 meseci
Evo moj bazen se puni (nije mi radila stranica 3 sata pa nisam postavio)


ph je iznad 8.2
hlor ispod 0.1, kao i prosle godine, barem tako kaze moj ph tester (dpd i phenol red)

Sta sad prvo stavljam, sok hlor? Da li je ph minus obavezan?
Da li moze boja vode da se ispravi?

Hvala.. :)
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 20:17 - pre 154 meseci
Od čega ti je takva boja vode?
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 20:31 - pre 154 meseci

ee koji je to bazen od koliko cm??
aja
 
Odgovor na temu

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 20:49 - pre 154 meseci
E takva j i meni bila boja vode kada sam sipao hlor i onda se natalozilo nesto na dnu, mislim da je od hlora, jer kad se voda opet uzburka dobija takvu boju...
Bela Rado, voda u mom bazenu je sipana pre nedelju i po dana a tacno pre nedelju dana sam uradio sok hlor, a od tada sam se dva puta kupao, juce i danas....cistio sam svaki dan tako da redovnije odrzavanje od ovog ne moze, cini mi se da je ta prljavstina koja se kod mene javila zbog toga sto hlor izdvaja nesto iz vode a to nesto je upravo ta prljavstina, poludecu vise jer ne mogu da se kupam kao covek....
Bela Rado, hoces li molim te objasniti postupak filtriranja vode sanosilom i gde to ima da se kupi
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 20:51 - pre 154 meseci
To je 366x81.... Neznam od cega je takva voda, potrebna mi je vasa pomoc, i jos nesto, koliko ima m^3 ovakav bazen?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791577 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.