Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791891 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 21:16 - pre 154 meseci
to je bestway bazen ak se navaram? ja si mislim kupit sljedece godine intex od 366cm..unutra ti stane 6000m3 vode..ee ae molim te nabaci jednu sliku sutra za mene uslikaj cijeli bazen da vidim koliko je to veliko..
aja
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16347



+2921 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 21:21 - pre 154 meseci
Citat:
walent: To je 366x81.... Neznam od cega je takva voda, potrebna mi je vasa pomoc, i jos nesto, koliko ima m^3 ovakav bazen?

Takvu vodu pijete, takva vam je iz cesme?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 21:49 - pre 154 meseci
Citat:
doktor-sapex: E takva j i meni bila boja vode kada sam sipao hlor i onda se natalozilo nesto na dnu, mislim da je od hlora, jer kad se voda opet uzburka dobija takvu boju...
Bela Rado, voda u mom bazenu je sipana pre nedelju i po dana a tacno pre nedelju dana sam uradio sok hlor, a od tada sam se dva puta kupao, juce i danas....cistio sam svaki dan tako da redovnije odrzavanje od ovog ne moze, cini mi se da je ta prljavstina koja se kod mene javila zbog toga sto hlor izdvaja nesto iz vode a to nesto je upravo ta prljavstina, poludecu vise jer ne mogu da se kupam kao covek....
Bela Rado, hoces li molim te objasniti postupak filtriranja vode sanosilom i gde to ima da se kupi


Evo, ovako:
ja sanosil koristim zato sto je zdrav za razliku od hlora, ciji sam ljuti protivnik. Nema mirisa, nema peckanja, nema suve koze, nema crvenih ociju....kao da se kupam u aqua vivi ili voda-vodi. Inace, osim toga sto ne moram da proveravam nivo slobodnog hlora, sve drugo radim isto kako i oni koji hlorisu bazen.
Osnovno sto kod bazena treba resiti je filtracija i cirkulacija. Ako to ne valja, ne pomaze nikakva hemija.
Druga vazna stvar je UVEK pre nego sto se dodaje bilo kakva hemija, treba proveriti i doterati Ph. Hemikalije za odrzavanje vode su takve da deluju najbolje u opsegu 7,2-7,6.

Sto se tice boje vode, stvari bi, kratko bile ovakve:
Posle shok-hlorisanja:
-Kad voda pozuti (braonkasta) kao kod Walenta, to je zato sto je bogata gvozdjem, pa je hlor to gvozdje oksidirao i napravio rdju. Tu je jedino moguce pustiti je da se natalozi i usisati tako sto vodu izbacimo van.
- Kad pozeleni, to je od bakra, i postupak je isti kao i kod gvozdja.
-Kad voda pozeleni ili pozuti u toku koriscenja, onda su to alge, ili bakterije, ili gljivice....ili sve zajedno.
Ja sam prsle godine pravila neku tabelu da pojednostavim ljudima da prepoznaju problem, pa cu, evo, ponovo da je zakacim
preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 22:39 - pre 154 meseci
[quote]BrkaOsijek

Mene je sad oduševilo vrijeme potrebno za čišćenje pumpe. Dobio sam od susjeda Grunfos cirkulacijsku pumpu za moj filter. Pošto je ona ISPRED bureta i preko nje ide sva prljavština, onda se na elisi (ili kako se već to zove) nakupi prljavština te smanji protok. I sad rekoh, idem to očistiti i bilo mi je potrebno 5 minuta srediti. A bome je bilo smeća. Sad tiska ko curica.

tako sam se i ja zezao svaki 3 dan sam cistio pumpu dok nisam na plasticnu mrezu od skimera navukao zensku najlon carapu i od tad svaki dan samo properem prljavstinu iz carape a pumpu nisam pipao nedelju dana!
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 22:53 - pre 154 meseci
Citat:
marino90: ja bi rado napravio ovaj filter kao sta je open napravio sam nemam se vremena s time zajebavat :(

nego nasao sam jednu stranicu u istri gdje drze kemikalije za bazen.. i naletio sam na sredstva za bistrenje vode..odmah ih sutra zovem da mi to posalju..
http://www.bazeni-istra.com/kemikalije.php


Ništa novo, ista hemija kao i kod ostalih, osim kod Easy- itd itd; sredstava. Oni, na žalost i protuzakonito, ne opisuju hemijski sastav sredstava koja nude tj prodaju.
A takva ponajviše liče na lov u mutnom (nije pravilo).

Pratite Radu i uspeh neće izostati.
BfM
 
Odgovor na temu

goran.mg

Član broj: 74100
Poruke: 105
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway10.07.2011. u 23:00 - pre 154 meseci
[quote]zoran st.
Citat:
BrkaOsijek

Mene je sad oduševilo vrijeme potrebno za čišćenje pumpe. Dobio sam od susjeda Grunfos cirkulacijsku pumpu za moj filter. Pošto je ona ISPRED bureta i preko nje ide sva prljavština, onda se na elisi (ili kako se već to zove) nakupi prljavština te smanji protok. I sad rekoh, idem to očistiti i bilo mi je potrebno 5 minuta srediti. A bome je bilo smeća. Sad tiska ko curica.

tako sam se i ja zezao svaki 3 dan sam cistio pumpu dok nisam na plasticnu mrezu od skimera navukao zensku najlon carapu i od tad svaki dan samo properem prljavstinu iz carape a pumpu nisam pipao nedelju dana!


Koristim isti metod samo sa bastenskom pumpom od 1100 W. Ima veci protok, odlicna je za usisavanje, moze mnogo gore stvari da gura od bazenske necistoce i kosta otprilike isto kao i Grunfos ili pumpe za centralno grejanje. Jedini problem je sto kosta kao bazen od 3,5 m sa metalnom konstrukcijom ali eto imam je od ranije... Video sam da se koriste i potapajuce pumpe za usisavanje, malo mi je to rizicno sa obzirom da se pumpa potapa u bazen sve sa kablom ...
 
Odgovor na temu

maresule
Marko Subotic
Beograd

Član broj: 286089
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 08:47 - pre 154 meseci
Ljudi,prelistavam temu drugi put,ali ne mogu da nadjem stranice,na kojima ste pisali sta prvo od preparata,sipati u vodu :P Molim,vas ako mozete samo link stranice,ili broj stranice da mi napisete Poz,Hvala
"You can never quit. Winners never
quit, and quitters never win."
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 09:31 - pre 154 meseci
Evo postavicu sliku.. Samo me zanima da li je sigurno to stavljanje sone kiseline (pH-)? Prvo u manju posudu pa u bazen ili kako?

Moze neko da napise brzo sta prvo ide sok hlor ili ph-?
Koliko mililitra hcl 16-18% ide na 366x81 bazen 6000 litra kad je ph iznad 8.2?? hvala...

[Ovu poruku je menjao walent dana 11.07.2011. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
109.121.0.*



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 10:31 - pre 154 meseci
Citat:
maresule: Ljudi,prelistavam temu drugi put,ali ne mogu da nadjem stranice,na kojima ste pisali sta prvo od preparata,sipati u vodu :P Molim,vas ako mozete samo link stranice,ili broj stranice da mi napisete :) Poz,Hvala :)


E to ti vec neverujem, da si malo citao nasao bih.
Pocni da citas temu od pocetka tamo ti se i nalazi najvise o tome.
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 10:40 - pre 154 meseci
Da sio dva puta iscitao temu ne bi pitao takvo pitanje,nemoj biti lenj i vrati se desetak stranica u rikverc,nacices sve,neko je napisao tekst u 7 tacaka sta i kako...
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 10:49 - pre 154 meseci
Ajd šta ste napali maresulea? Treba pročitati 50 stranica ovoga. Ja jesam jednom i krenio sam drugi put (više iz znatiželje jer su jednu damu totalno ispilili), al sam odustao.
maresule, napunio si bazen s vodom. Sad trebaš neš sipat u njega? Oćel to bit šok klorom ili algicid ili PH- ja mislim da je svejedno. Ak staviš sve odjednom, ne vjerujem da će explodirat voda. Ja već par godina sipam jedno poslije drugoga i sve je uredu. Uostalom, imate one sporootapajuće multi tablete koje sadrže i klor i algicid i PH- i zajedno se otapaju. Ne vjerujem da je tableta programirana da prvo otpusti klor, pa da nakon 24 h pusti algicid. Isto tako čisto sumnjam da na velikim otvorenim bazenima sipaju sredstva u razmaku od 24 sata, jer se onda treba pitati: kad se kupači kupaju?
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 11:01 - pre 154 meseci
goran.mg ajd uslikaj filter da vidimo kako si ga napravio.

Ljudi, bazen nam treba da uživamo u njemu. Bazen ne smije biti opterećenje (iako ponekad je, posebno kad ti crknu 3 pumpe, imaš prerezan kabl u podrumu te izbija struja a ti ne znaš zašto, loše vrijeme pa se ne možeš kupati i održavati bazen i slično).
Samo OPUŠTENO i učenje na svom iskustvu.
 
Odgovor na temu

walent
Novi Sad

Član broj: 189159
Poruke: 166



+4 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 11:51 - pre 154 meseci
JOOOOJ koja je ovo glupost!!!!!!!!!!!!
Stavio sam sok hlor 100g i kad izmerim hlor pise 0.1
 
Odgovor na temu

doktor-sapex
Vrsac

Član broj: 287047
Poruke: 17
*.hemo.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 12:00 - pre 154 meseci
Hvala Bela Rado, ti si kralj....
Danas kada sam ustao voda bistra kao iz cesme ali na dnu bazena kao sitan pesak da je neko posuo, lepo sam otisao kupio gibljivo crevo za sudoperu, jos da ga nakacim na usicivac i na pupmu pa udri....
Javicu sta sam uradio a ostao sam duzan da posaljem slike...
Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 12:29 - pre 154 meseci

danas sam radio ph vrednos evo rezultata



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us




1.free chlorine to je pretpostavljam klor to mi je 0 a mora biti 1,2,3.. 0 mi je zato jer ni nisam stavljao klor
2. to je ph.. to mi je 8.0 ja mislim.. a mora biti između 7.2 i 7.6
3. total alkalinty(ppm) to ne znam kaj je mora biti između 120-150 a ja nemogu odredit koliko mi je jer mi dođe sasvim druga boja

rezultati nisu bas dobri.

aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
109.121.53.*



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 12:39 - pre 154 meseci
citajte, bre ljudi one pdf/ove.. tacno sam napisala koliko cega na svakih 1000 litara vode
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sladjanvasic
Sladjan Vasic

Član broj: 186386
Poruke: 103
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 13:47 - pre 154 meseci
Da li je neko pokušao sa ukopavanjem kompletnog motažnog bazena INTEX ili BestWay?
Da li je to moguće? Ja bih jedan INTEX 457x107 ukopao do dela za naduvavanje koji bi vireo iznad zemlje ?!
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 17:35 - pre 154 meseci
Citat:
sladjanvasic: Da li je neko pokušao sa ukopavanjem kompletnog motažnog bazena INTEX ili BestWay?
Da li je to moguće? Ja bih jedan INTEX 457x107 ukopao do dela za naduvavanje koji bi vireo iznad zemlje ?!


Dobra zamisao, a da li si razmisljao o praznjenju bazena s obzirom da je to sezonski bazen
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 17:58 - pre 154 meseci
Ja sam razmišljao o ukopavanju montažnog limenog, al sve dok su djeca mala nema šanse. A i šta će mi rupa u dvorištu? Može se isprazniti bazen s pumpom, al i to je sizifov posao.
No, skrenimo temu na to kako je jedan kolega napravio filter za svoj bazen i spojio ga na pumpu koju većina vas ima:
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=60818.0
 
Odgovor na temu

sladjanvasic
Sladjan Vasic

Član broj: 186386
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Citat:
Dobra zamisao, a da li si razmisljao o praznjenju bazena s obzirom da je to sezonski bazen


Da, jesam razmišljao i to ne bi bio problem. Ali me "muči", ako ga stavim u pravino definisan krug i ubacim ga, izgubiće smoj "prirodan" "kapljica" oblik, tj. neće moći pri dnu da se dodatno raširi kad se napuni već će stranice biti podjednako ravne. Da to nije problem .... ne znam, zato i pitam :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791891 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.