Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791593 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nsvladimir

Član broj: 135138
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2011. u 23:33 - pre 154 meseci
Dobih dva potpuno razlicita odgovora ali hvala oboma :) inace, nikad ne pokrivam bazen
 
Odgovor na temu

goran.mg

Član broj: 74100
Poruke: 105
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2011. u 23:37 - pre 154 meseci
Citat:
nsvladimir: Imam Intexov metal frame bazen 4,57x91 nekih desetak dana i zapazio sam da mi se svakog dana nivo vode smanjuje za nekih pola cm. Interesuje me da li je to normalna pojava, da li je to isparavanje vode ili sleganje zemlje jer nigde nisam primetio da je bazen probusen. ispod bazena se nalazi najlon i njegova prostirka tako da verujem da bi se videla voda da je probusen a pola cm u bazenu je oko 100 litara vode dnevno sto bi se svkako moralo primetiti.


Imamo isti bazen i u proseku gubim 3-4 cm vode nedeljno. Bazen je izlozen suncu a i samo kupanje je "burno" :) i od njega zavisi koliko vode se izbaci iz bazena. Jedan skok pored ivice zna da izbaci par litara vode, prskanja, lopte, mini cunami... :) a i pola santimetra je oko 70-tak litara vode.
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2011. u 23:57 - pre 154 meseci
Citat:
goran.mg: Imamo isti bazen i u proseku gubim 3-4 cm vode nedeljno. Bazen je izlozen suncu a i samo kupanje je "burno" :) i od njega zavisi koliko vode se izbaci iz bazena. Jedan skok pored ivice zna da izbaci par litara vode, prskanja, lopte, mini cunami... :) a i pola santimetra je oko 70-tak litara vode.


OK ako to spada u domen prihvatljivog gubitka vode. Meni bazen stoji otkriven na suncu i ne gubi toliko vode. E sad, i ne koristi se svugde isto. Ali 100 litara dnevno mi izgleda puno...
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
109.121.53.*



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2011. u 09:44 - pre 154 meseci
Evo kako se proverava da li bazen curi ili gubi vodu od isparavanja:

Uzme se kanta, stavi u bazen i napuni vodom tacno do nivoa vode u bazenu. Posle 24-48 sati uporedi se nivo. Ako je ostao isti, znaci isparavanje je, a ako je nivo u kofi visi, bazen gubi vodu.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway18.07.2011. u 12:36 - pre 154 meseci
Nasao sam odlican prekrivac za bazen,materijal je kao dzak od krompira,samo se kupuje na meru,sirina 4m a duzina po potrebi,ja sam kupio 2 komada i samo sam ih ukrstio preko bazena,znaci jedan horizontalno a drugi vertikalno,rupice su svedene na minimum a stalno dobija vazduh. To sam uzeo u poljoprivrednoj apoteci.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.39.*



+6 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 07:14 - pre 154 meseci
malo sam "prelistavao" forum pa tamo negde videh da ste diskutovali o tome kako pumpa ne cisti "gremline" sa dna bazena...(malo kasnim s ovim)....

ja sam to resio na veoma prost nacin, bez ikakvih dodatnih troskova za TURBO USISIVACE ili kojekakve zezalice...dodatnu opremu i tome slicno...

uzmete bastensko crevo kojim verovatno i punite bazen, odvrnete slavinu da voda istice iz creva, zatim, stavite prst na vrh creva a p r i t o m zavrnete slavinu da voda ne curi....

drugi korak sastoji se u tome da skinete crevo sa slavine i pustite da voda koja se vec nalazi u crevu slobodno istice a onaj kraj creva koji ste zacepili prstom ubacite istovremeno u bazen tako da voda koja istice povlaci vodu iz bazena...


crevom koje ste ubacili u bazen sakupljate sve sa dna bazena, laganim pokretima creva kako ne bi voda bila uzburkana i time podigla sa dna "ono" sto nam smeta

verujte, usisava ko ludo, uz malo strpljenja i truda pokupicete bukvalno svaku mrvicu sa dna bazena, i sve ovo ponoviti nakon 3-5 dana, odnosno kad uocite da se nesto opet mice u bazenu.


ako ste vec ovo uradili i ako ste znali, tim bolje...ja reko, da budem od pomoci, ako mogu.


pozz svima, pa i pojedinim TOJOTASIMA!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 07:33 - pre 154 meseci
Ovaj metod može dati rezultate, ali jako sporo.

Lično ne vidim bolji (jednostavniji, jeftiniji i efikasniji) način od onog koji je opisala Bela Rada (ne znam na kojoj strani) a to je da se upravo takvo isto baštensko crevo, ( ili neko drugo, kraće, koje se našlo u šupi tj. garaži), ubaci sa unutrašnje strane bazena u otvor koji uvlači vodu i vodi je do pumpe. Tako, to parče creva postaje "usisivač". Turbo Mega Extra Lux, sistem AEG usisvač. Lagano i bez komešanja vode, za 5 minuta se usisa sav talog sa dna.

Jedino sa pomenutog otvora sa unutrašnje strane bazena za usis vode treba prvo ukloniti "zaštitnu rešetku". Namerno pod navodnicima, jer, protok je toliko slab da ni ne znam koga i od čega štiti ta rešetka. Uzgred, moja malenkost za ovu namenu koristi crevo za veš mašine (za izbacivanje vode). Slučajno sam imao jedno novo, ne koriščeno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 08:11 - pre 154 meseci
Citat:
brks: malo sam "prelistavao" forum pa tamo negde videh da ste diskutovali o tome kako pumpa ne cisti "gremline" sa dna bazena...(malo kasnim s ovim)....

ja sam to resio na veoma prost nacin, bez ikakvih dodatnih troskova za TURBO USISIVACE ili kojekakve zezalice...dodatnu opremu i tome slicno...

uzmete bastensko crevo kojim verovatno i punite bazen, odvrnete slavinu da voda istice iz creva, zatim, stavite prst na vrh creva a p r i t o m zavrnete slavinu da voda ne curi....

drugi korak sastoji se u tome da skinete crevo sa slavine i pustite da voda koja se vec nalazi u crevu slobodno istice a onaj kraj creva koji ste zacepili prstom ubacite istovremeno u bazen tako da voda koja istice povlaci vodu iz bazena...


crevom koje ste ubacili u bazen sakupljate sve sa dna bazena, laganim pokretima creva kako ne bi voda bila uzburkana i time podigla sa dna "ono" sto nam smeta

verujte, usisava ko ludo, uz malo strpljenja i truda pokupicete bukvalno svaku mrvicu sa dna bazena, i sve ovo ponoviti nakon 3-5 dana, odnosno kad uocite da se nesto opet mice u bazenu.


ako ste vec ovo uradili i ako ste znali, tim bolje...ja reko, da budem od pomoci, ako mogu.


pozz svima, pa i pojedinim TOJOTASIMA!!!


To ti se, dragi moj brks, zove SIFON efekat. Odlicna ideja kad neces da izgubis mnogo vode, a zelis da ono usisano izbacis napolje. Funkcionise i ako stavis crevo u bazen, pa "povuces" na slobodnoj strani creva (kao kad pretacemo benzin). Jedino sto taj kraj creva koji je napolju treba da bude nizi od onog koji je u bazenu.
Meni se svidja ideja!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 08:26 - pre 154 meseci
Pa i ne mora biti baš puno niže to crijevo od bazena. Bar kod mene ne može biti, ali funkcionira. Inače, to je meni prošle godine moj šef pojašnjavao pa sam ove godine probao. Funkcionira, samo se ne smije jako povući kad se kreće jer se čovjek zagrcne. Kašljao sam 10 minuta.
No, ja dodam komad crijeva na moj usis, a prije toga optrčim par krugova, kad se slegne lijepo to sve sa sredine popije moj filter. Čak sam kupio komplet neke četke, mrežicu i termometar, a na četku se može lijepo nataknuti moje crijevo od filtera pa sam probao usisavati s tom četkom, samo ne vuče toliko dobro kao kad direktno rubom crijeva prelazim preko bazenske folije. Kao da se rasipa usis.
Ovakav nekakav usisavač:
http://www.intex.com.hr/trgovina/usisivaci-2/usisavac-za-dno-eco
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.39.*



+6 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 08:32 - pre 154 meseci
kako god, vazno je da sve pomenuto ima efekat....

naravno, cuveno pretakanje benzina...rakije i vina...pa sta progutas,,,zapravo, zavisi kako "povuces" moze i sistem-palac na vrh creva pa naglo na dole...

ODO JA U BAZEN
 
Odgovor na temu

milencica7

Član broj: 183733
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 13:08 - pre 154 meseci
Elem, pozdrav svima! :)

Prvi put postujem nesto na ovom forumu, vidim da ima svasta pametno i korisno da se procita to cu natenane sve lepo redom!
Imam urgentniji problem trenutno, naime radi se o nekim mutiranim BUBAMA odvratnim, mi ih zovemo ALIEN-i koje i lete i plivaju i gnjuraju i sve!!! Imaju dve dugacke noge, duguljastog su oblika, a ne mogu nigde da nadjem ni kako se zovu ni da li su opasne (vidim da su ih neki na forumu pominjali kazu da cak i grizu!!!). Prethodnih dana sam izbacila 3,4 odrasla primerka iz bazena i smatrala da je to to... Medjutim malopre dok sam usisavala dno bazena (crevom DABOME :)) na moje veliko gadjenje sam primetila da svuda unaokolo po vodi plivaju iste te bube samo mlade i malecke, sto znaci da su se alieni namnozili sto je PREuzasno!!! Pomagajte! Ne znam kako da ih poubijam, pokusala sam da usisavam svaku ponaosob ali nema teorije previse ih je i cak i kao male su vrlo veste u pivanju, vidim da im pumpa koja radi uopste ne smeta one plivkaju opusteno, juce sam stavljala vecu kolicinu hlora jer sam osvezavala vodu tako da im i to ocigledno nije problem.... Sad se spremam da idem da izbacim svu vodu iz bazena (sto je posebna muka jer i nije mali bazen 450x450x90 je dimenzijaa i voda je bas cista) ali me brine da ce gadure da se zadrze po naborima i da ce ceo posao da bude uzaludan... Ako neko ima predlog, savet bila bih vrlo zahvalna!

 
Odgovor na temu

Pipermen
Podgorica

Član broj: 288028
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 13:38 - pre 154 meseci
Pozdrav svim bazendžijama. Zahvaljujući vašim savjetima i idejama naš bazen ( Bestway 457x107 sa prstenom na naduvavanje ), već mjesec dana ima izvorski bistru vodu. Medjutim, imam jedan problemčić estetske prirode. Prije nedelju dana sam stavio pokrivač na bazen, jer nismo bili na imanju neko vrijeme i da ne bi spao malo sam ga jače pritegao. Kad sam ga skinuo vazdušni prsten je bio deformisan ( ima dva nepravilna zadebljanja ). Nije strašno, vjerovatno je to nepovratno oštećenje, ali s obzirom da sam ovdje pročitao fantastična rješenja za mnoge stvari, možda... Inače i ako nam je more relativno blizu, klinci više vole da ih povedem na selo da se brčkaju u bazenu, nego na dan na more. Za mene 10 puta vrednije od para koje sam dao za bazen i hemiju.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 13:48 - pre 154 meseci
Citat:
milencica7: Elem, pozdrav svima! :)

Prvi put postujem nesto na ovom forumu, vidim da ima svasta pametno i korisno da se procita to cu natenane sve lepo redom!
Imam urgentniji problem trenutno, naime radi se o nekim mutiranim BUBAMA odvratnim, mi ih zovemo ALIEN-i koje i lete i plivaju i gnjuraju i sve!!! Imaju dve dugacke noge, duguljastog su oblika, a ne mogu nigde da nadjem ni kako se zovu ni da li su opasne (vidim da su ih neki na forumu pominjali kazu da cak i grizu!!!). Prethodnih dana sam izbacila 3,4 odrasla primerka iz bazena i smatrala da je to to... Medjutim malopre dok sam usisavala dno bazena (crevom DABOME :)) na moje veliko gadjenje sam primetila da svuda unaokolo po vodi plivaju iste te bube samo mlade i malecke, sto znaci da su se alieni namnozili sto je PREuzasno!!! Pomagajte! Ne znam kako da ih poubijam, pokusala sam da usisavam svaku ponaosob ali nema teorije previse ih je i cak i kao male su vrlo veste u pivanju, vidim da im pumpa koja radi uopste ne smeta one plivkaju opusteno, juce sam stavljala vecu kolicinu hlora jer sam osvezavala vodu tako da im i to ocigledno nije problem.... Sad se spremam da idem da izbacim svu vodu iz bazena (sto je posebna muka jer i nije mali bazen 450x450x90 je dimenzijaa i voda je bas cista) ali me brine da ce gadure da se zadrze po naborima i da ce ceo posao da bude uzaludan... Ako neko ima predlog, savet bila bih vrlo zahvalna!


Milencice,
postoje dve vrste buba plivaca u bazenima. Jako lice, samo su jedne manje a druge vece:

1. vodeni veslac (waterboatman) to su ne manje. One se hrane algama i ne ujedaju. Disu tako sto naprave mehuric oko svoje glave i tako uzimaju kiseonik. Hrane se algama. Lek za njih je SOK TRETMAN (da im se oduzme izvor hrane) i ALGICID KOJI NE PENUSA (da im se oduzme mogucnost da prave mehurice vazduha)

2. ledjni plivac (backswimmer) je veci i bas grize. Ujed moze da mu bude kao kod ose. On se hrani vodenim veslacem. Kad unistis vodenog veslaca, ledjni plivac ce otici sam.


preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 15:40 - pre 154 meseci
Milencice stavi u bazen 100g klora i filtriraj vodu 0-24 i trebal bi problem bit rijesen svako bi bilo dobro da dodas jednu-dve malu zlicu plavog kamena jer je to otrov i dobro ubija bakterije
aja
 
Odgovor na temu

milencica7

Član broj: 183733
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 17:54 - pre 154 meseci
Hvala na savetima i imenima napasti!!!
Hlor sam vec dodala (oko 70-80g) i ceo dan provela jureci ih po vodi sa skimmerom. Nadam se da ce to resiti problem, probacu i sa plavim kamenom sutra! Nisam primetila da koriste bilo kakve mehurice, ali sam zapazila da se umire dok ne osete opasnost a onda zapanjujuce brzo beze Inace su velicine oko recimo 3-5mm, kako koja... Ne znam da li su to te vrste... Ne bi me cudilo da se BAS u mom bazenu izlegla potpuno nova vrsta koja naraste do nekih pola metra precnika i poprimi oblik aligatora sa krilima vilin konjica i dlakavim nogama!
Javim kako se razvija situacija....

Veliki pozdrav i jos jednom hvala!!
 
Odgovor na temu

sparky

Član broj: 7911
Poruke: 29
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 19:47 - pre 154 meseci
Ćao svima, prvi put postujem ovdje. Mada sam ovaj forum čitao jos prije nekoliko godina, još kada sam ja kupio bazen i po upustvima sa ovog foruma tretirao vodu i sve kako treba. I voda je fenomenalna čista i uredna. Inače imam najveći bazen iz Intex-ove ponude to je Intex Rectangular Ultra Frame Pool 32' x 16' x 52" ili 975.4cm x 487.7 x 132.1. Bazen je ogroman i malo je težak za održavanje u njega staje 52.996 litara vode. Ovako izgleda :






Mene ustvari interesuje jedna stvar. Do sad smo se kupali bez brige ali ove godine imam malu bebu od 9 mjeseci i sad je došlo ljeto i vrijeme za kupanje. Beba obožava vodu i uživa u bazenu. Ali ja se bojim da bebi ne štete hemikalije koje koristim. Inače redovno kontrolišem vodu i sve je u granicama normale. Zadnji put su mu pocrvenile okice i malo sam se prepao jer ipak je dosta mali i mozda ono što ne utiče na nas odrasle njemu može da šteti.

Volio bih da čujem vaša iskustva i savjete.

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

nsvladimir

Član broj: 135138
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 19:58 - pre 154 meseci
Molim vas za jednu informaciju, da li skimer uvek da drzim prikljucenim na pumpu ili samo povremeno kada zelim ukloniti prljavstinu sa povrsine?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.07.2011. u 23:58 - pre 154 meseci
Svojevremeno sam prevela neki tekst sa interneta u vezi hlora, ali posto znam da je tesko citati sve unazad, evo ponovo cu ga staviti. (slucajno sam sacuvala prevod, ali ne i link, pa se zbog toga izvinjavam)
Sami razmislite i odlucite ....

Zasto mnogo ljudi koristi hlor u svoji bazenima:
-hlor, cak I u malim concentracijama ubija bakterije veoma brzo I lako.
-u vecim koncentracijama ubija I alge
-hlor razlaze ulja, losione I cestice koze, vise poznate kao “kupacki otpad”.
Opasnosti vezane za hlor u bazenima za kupanje:
-Iritira kozu
To se desava zbog toga sto hlorisana voda ima osobinu da razara polinezasicene masne kiseline I vitamin E koji koza prirodno sadrzi, generisuci toksine koji proizvide slobodne radikale.Da biste ublazili te gubitke razmislite o tome da
svojoj ishrani dodate esencijalne masne kiseline kao sto je laneno ulje I vitamin E. Takodje, hlor se pokazao kao krivac
za pogorsanje stanja koze kao sto su akne, psorijaza I seborea.

Opasnost od Triahalomethana:
Triahalomethani su kancerogeni koji se stvaraju kombinacijom hlora I organskog otpada u vodi.
Te hemikalije se ne razgradjuju I taloze se u masnom tkivu u telu.
Na prvi pogled to ne mora da zvuci strasno, ali kada uzmemo u obzir da se ta masna tkiva nalaze u dojkama I samim tim u majcinom mleku, pocinjete da shvatate zasto raste zabrinutost vezana sa ovom temom.
Takodje, ove hemikalije poznate jos kao ORGANOHLORIDI , pored toga sto se taloze u majcinom mleku, nalaze se I u ostalim telesnim tecnostima. Imenom u krvi I spermi. Posledice mogu da budu ekstremno stetne, obzirom da organochloridi mogu da izazovu mutacije DNK, da uticu na smanjenje imuniteta I na rast celija.

Na zalost, lista opasnosti hlorisanih bazena se nastavlja. Hlor, posebno kod dece koja mnogo vremena provode u vodi, povecava rizik od astme. Nekoliko studija je takodje povezalo hlor I nusprodukte hlora sa
-karcinomom besike
-karcinomom dojke
-malignim melanomom
-bolestima creva
Naucnici takodje ispituju vezu izmedju hlorisane vode za pice I urodjenih srcanih mana.
Kljucne cinjenice:
Evo nekih kljucnih cinjenice koje bi trbalo da razmotrite I koje ce vam pomoci u odluci da li je hlor pravi izbor za vasu porodicu
profesionalni plivaci apsorbuju toksicne kolicine hlora tokom treninga.
Deca udahnu vise vazduha u odnosu na telesnu masu nego odrasli
U hiperhlorisanim bazenima zubna gledj se ostecuje zbog povecane kiselosti sredine
iako koza apsorbuje vise toksina nego sto se apsorbuje putem disanja, samo ona kolicina koja udje u organizam disanjem, vise je nego dovoljna da izazove astmaticne probleme kod nekih plivaca.


Iako su navedene opasnosti zastasujuce, postoji nekoliko stvari koje mozete da preduzmete radi svoje sigurnosti I sigurnosti vase porodice:
Nemojte hlorisati bazen vise nego sto je potrebno.
Ogranicite vreme boravka u vodi
upotrebljavajte pomenute dodatke ishrani
koristite neki drugi preparat koji nije na bazi hlora

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

Pipermen
Podgorica

Član broj: 288028
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.07.2011. u 07:31 - pre 154 meseci
Nije mi samo potpuno jasno, jer sam na nekim sajtovima vidio da je neškodljiva količina slobodnog hlora hlora u bazenu 0.2-0.5 mg/l , a na aparatu za mjerenje stoji da je idealno od 1.2 - 1.8 mg/l, odnosno sve ispod 2 mg/l.
 
Odgovor na temu

sparky

Član broj: 7911
Poruke: 29
79.143.104.*



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.07.2011. u 08:42 - pre 154 meseci
˝bela.rada˝
Hvala na odgovoru. Sad sam malo bolje upoznat sa tim problemom. Ali problem je sto malo ko u Crnoj Gori zna išta o tome. Koga god sam pitao uglavom nude hlor i ove proizvode koji se često spominju. I uglavnom kažu da nema velikih problema ako se kupaju djeca u bazenu.
Vjerujte mi da se zgrozim kad vidim da majke vode djecu na javne bazene u kojima i mene koji sam stariji peku oči i nos a ne malu djecu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791593 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.