Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799506 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway21.08.2011. u 06:26 - pre 154 meseci
Moze da se naruci telefonom i oni posalju post expresom. Ali, razmisljaj o tome za dogodine, jer hlor i sanosil ne idu zajedno.
U sanosilu ima koloidnog srebra, pa kad ono dodje u kontakt sa hlorom oksidise i pocrnela bi ti voda.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

piperi

Član broj: 288027
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 07:51 - pre 154 meseci
Citat:
bela.rada: Moze da se naruci telefonom i oni posalju post expresom. Ali, razmisljaj o tome za dogodine, jer hlor i sanosil ne idu zajedno.
U sanosilu ima koloidnog srebra, pa kad ono dodje u kontakt sa hlorom oksidise i pocrnela bi ti voda.



Da li bi onda bio problem ako se u bazen sipa voda iz gradskog vodovoda (koja je hlorisana)?
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 08:19 - pre 154 meseci
Citat:
piperi: Da li bi onda bio problem ako se u bazen sipa voda iz gradskog vodovoda (koja je hlorisana)?


Ona je klorirana, ali ne dovoljno. Ja sipam samo tu tzv. pipovaču u bazen. Onda kloriram i sipam algicid.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 10:23 - pre 154 meseci
Jel neko pokusao da napravi pescani filter?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

piperi

Član broj: 288027
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 11:39 - pre 154 meseci
Citat:
BrkaOsijek: Ona je klorirana, ali ne dovoljno. Ja sipam samo tu tzv. pipovaču u bazen. Onda kloriram i sipam algicid.



U redu je to. Tako i ja radim, ali me interesuje za sanosil (ako nije štetan kao što kažete, a ja imam male klince, pa mi je to vrlo interesantno),
da li mu smeta hlorisana česmovača.
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 12:05 - pre 154 meseci
Malo pojašnjenje o Sanosil-u:

Hlor i srebro stvaraju veoma stabilno jedinjenj srebrohlorida. Voda ne poplavi već se primete lubičaste tačkice (efekat fotografske ploče). Inače i srebrohlorid je biološki aktivno i ubija mikrobe ali mnogo sporije. filter će sve to zadržati, pod uslovom da nema suviše hlora u vodi. Nakon što se višak hlora neutrališe srebrom, bazen nastavlja da "živi" kao da je originalno pod Sanosilom. Može se slobodno tretirati "česmovača", suviše je malo hlora da bi smetalo srebru.
Prvo što se primeti je odsustvo vonja na hlor (koža, kupaći), ne peku oči ronjenjem i voda ne gubi prijatan ukus.
Sve ostale, neophodne , mere održavanja vode i dalje ostaju na snazi (filtracija, make-up voda, ugušćenje, algicid, flokulacija-koagulacija itd itd).

Miroslav
BfM
 
Odgovor na temu

piperi

Član broj: 288027
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 12:21 - pre 154 meseci
Miroslave, hvala na iscrpnom objašnjenju.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 21:25 - pre 154 meseci
Dali je neko kupovao solarne grejace 6x0.6 ili 6x1.2 . Treba mi za bazen od 20 kubika vode . Ovde ga preporucuju a i cena je u odnosu na nase manja http://www.intex.si/trgovina/c...relec-speedsolar-sun-07-x-60-m . Dali ima neko misljenje kako resiti dodatno zagrevanje i link gde ima kod nas u Srbiji povoljno da se kupi . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 21:35 - pre 154 meseci
Citat:
bakara: Jel neko pokusao da napravi pescani filter?


ja sam nesto smislio kako da ga napravim al nikako da stignem da kupim kvarcni pesak za filtere!jel imas ti neku ideju?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.08.2011. u 22:21 - pre 154 meseci
Zao mi je sto tehnologija nije toliko napredovala da moze da se prenese i miris i ukus vode sa sanosilom on-line. Ne znam da li je dovoljno ilustrativno, ali moja mala komsinica (devojcica koja ide u drugi razred osnovne skole) koja ima bazen koji se hlorise, bila je kod mene da se kupa pre neki dan. Skocila je u vodu i doviknula majci u susednom dvoristu: " jooooj, mama, kakva je ovo lepa voda, tako je nekako mekana, kao da te miluje, kao da se ne kupam u bazenu nego u nekom najcistijem moru na svetu!"
Citat:
deks007: Dali je neko kupovao solarne grejace 6x0.6 ili 6x1.2 . Treba mi za bazen od 20 kubika vode . Ovde ga preporucuju a i cena je u odnosu na nase manja http://www.intex.si/trgovina/c...relec-speedsolar-sun-07-x-60-m . Dali ima neko misljenje kako resiti dodatno zagrevanje i link gde ima kod nas u Srbiji povoljno da se kupi . Pozdrav !

ja mislim da je to igracka. Pravila sam probu ove godine sa crnim crevom. Polovinu sam samo namotala , a drugu polovinu sam dodatno pokrila obicnom kuhinjskom providnom folijom. Razlika je bia ogromna. A pri najmanjem vetricu, ovo crevo bez folije nije ugrevalo vodu, a ovo drugo sa folijom je bilo bukvalno vrelo. Taj intexov grejac je prakticno kao ovo crevo bez folije. Moje je iisljenje da on "radi" onda kad to i nije bas potrebno, t.j. kad ima sunca i kad nema vetra da rashladjuje vodu.
Mozes grejac da napravis od onog crnog plasticnog rebrastog creva koje koriste elektricari za provlacenje kablova. Samo ga spojis sa pupom, namotas ga kao zmiju i uzivas. Bar neces baciti vece pare. To srevo od 1/2 cola kosta oko 10 din. metar.
Intexov grejac mislim (nisam 100% sigurna) ima kapacitet oko 1,5 litara vode. Izracunaj zapreminu creva http://www.handymath.com/cgi-bin/tube2.cgi?submit=Entry a evo i slika kako moze da se napravi http://ffaat.pointclark.net/blog/uploads/Misc/DSC00254.JPG
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2011. u 10:05 - pre 154 meseci
Citat:
bakara: Jel neko pokusao da napravi pescani filter?


Ja sam napravio od nekog plasticnog bureta ali moram da pronadjem neki metalni koji zatvara hermeticki jer ovaj plasticni previse curi.

Da li imate preporuku gde da nadjem nesto metalno, neka veca kanta ili malo bure sa poklopcem da bih mogao da ubacim i ocistim pesak?

P.S. Da li ova pumpa moze da se nadje jeftinije?
http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=7088
Najbolje bi bilo kod nas ali imam i u EU kod koga da saljem ako moze da se naruci preko interneta iz Eu.


[Ovu poruku je menjao priest77 dana 23.08.2011. u 12:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tichko
XYZ
Novi Sad

Član broj: 289533
Poruke: 1
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2011. u 13:13 - pre 154 meseci
Nova sam na forumu. Zahvaljujuci Vasim postovima uzivali smo u carima bazenske vode ovog leta. Elem, leto se priblizava kraju pa je nuzno razmisljati o pakovanju bazena. Imam Intexov bazen 366x71, a nigde nisam pronasla odgovor kako se pere (i kojim sredstvima), pakuje i konzervise bazen do sledece sezone. Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2011. u 17:24 - pre 154 meseci
Za belu Radu - ako imas jos limkova za pravljenje grejaca u sopstvenoj izradi , i gde naci odgovarajuce spojnice i cime ih lepiti za grejac
. Pozdrav!
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.08.2011. u 22:14 - pre 154 meseci
priest 777 evo ti link za tu pumpu: http://cgi.ebay.it/POMPA-PISCI...h=item19c82a5003#ht_5409wt_902

deks007
evo kalkulatora za izracunavanje koliki ti grejac treba: http://rimstar.org/renewnrg/si...l_heater_system.htm#COMMERCIAL
evo jos jedan link za grejace http://www.builditsolar.com/Projects/PoolHeating/pool_heating.htm

mozes da koristis spojnice za vodovod ili za sisteme za navodnjavanje. Savetujem da prvo pogledas spojnice, pa onda odes da kupis crevo, jer je spojnice teze naci
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2011. u 13:01 - pre 154 meseci
Imam jos jedan problem kada usisavam bazen vraca mi nazad necistoce kao da filter nista nezadrzava . Na dnu se skupi necistoca a prilikom usisavanja sve se vrati nazad mozda neznatan deo se zadrzi na filteru . Za usisavanje koristim deo od starog usisivaca i 5 m creva koje spojim na usisni deo u bazenu . Cak sam stavljao i nogavicu od najlon carape ali svejedno . Molim za savet . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

azob
bgd

Član broj: 288096
Poruke: 5
*.energodata.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2011. u 13:32 - pre 154 meseci
ta pumpa mogla je da se nadje na
http://www.nonstopshop.rs/i-88...za-kvarcni-pesak-bestway-58126



za 19400



ja sam napravio 2 filtera (na pesak)
prvi mi je bio u bazenu (posuda sa duplim dnom ali nju sam morao dA vadim iz bazena da bih oprao pesak.

a drugi napolju

u bure od 20 l sam ubacio tacnu od saksije(obrnuto ) da pokrije dno i izbusio sa burgijom od 1mm
u centru sam izbusio rupu da moze da udje kanalizaciona cev 32 mm koju sam u tom donjem izbusio krupno da moze voda da prolazi. Ubacio sam pesak na tu tacnu.
na poklopcu izbusio dve rupe od 32 mm jedna odvodna za cistu vodu koja ide od tacne do poklopca a druga kratka , samo za ulaz vode.
sve to lepo zadihtovati i onda radi.
redosled kojim sam ja povezao je
od bazena na kratku cev
sa duge sredisne na pumpu
sa pumpe na drugi kraj bazena


radi odlicno

pranje se obavlja bez vadjenja peska i ono ide u drugom smeru kao i na ovoj pravoj pumpi.

i u jednom i u drugom slucaju imam cist bazen( sa ovim sam iscistio bazen od reakcije hemije i gvozdja u vodi - ceo bazen je bio boje rdje)
pzz
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.08.2011. u 13:59 - pre 154 meseci
A kakav si pesak koristio i dali si stavio sundjer (da ti pesak ne prolazi kroz rupice)?
 
Odgovor na temu

azob
bgd

Član broj: 288096
Poruke: 5
*.energodata.co.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.08.2011. u 07:26 - pre 154 meseci
kvarcni je pesak velicine oko 2mm i ne prolazi mi kroz rupice. Ako ne mozes da zadihtujes dobro posudu mozes samo da je stavis unutar bazena i efekat je isti. Preko nje mozes da usisavas bazen i lako da cistis. Nekada sam misli da treba pumpa da bude sto jaca, ali onda kad usisavas oko je jaka ona provuce onaj najfiniji talog ponovo u bazen, a kad usisavas sa slabijom pumpom onda se prljavstina lepo zadrzi u kvarcnom pesku. Ja u ovom filteru imam negde oko 15kg kvarcnog peska ili nesto vise.
Komsiji sam napravio jedan filter u obisnoj okrugloj kanti isto sa tacnom samo sa vecim rupama po tacni, ali sam stavio 4 sloja mreze za komarce i ne prolazi pesak . Poklipac sam zadihtovao silikonom.

Pozdrav

ps. ako si blizu banovaca mozes da dodjes da vidis
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.08.2011. u 09:39 - pre 154 meseci
@azob

Postavi neke slike?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

azob
bgd

Član broj: 288096
Poruke: 5
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway25.08.2011. u 09:56 - pre 154 meseci
nisam slikao ali mogao bih preko vikenda , od subote sam na odmoru
pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799506 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.