Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799855 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.08.2011. u 00:52 - pre 154 meseci
Hvala ti bela rado
Eto pomogla si mi odlučiti..
Na dno ću staviti pijesak,stiropol..itd
stranice:stiropol malo mršavog betona dolje,ostalo zasuti zemljom
Neću ništa betonirati,prijatelj mi ima isti ovakav kao ja već 6 sezona,osim jednog krpanja sitne rupe sve u tip-top stanju
Neka i meni izdrži toliko,kupim novi
Jedino što mi je savjetovao da ne ukopavam skroz bazen kao što je njegov,jer doslovce sve živo leti u njega
Ove godine planiram iskopati rupu,na proljeće ostalo
Kad nešto uradim stavit ču slike,a vjerojatno ču imati još pitanja
bela rado...vidio sam tvoj bazen na slici,izgleda prelijepo
svaka čast...stvarno si žena od akcije


lijep pozdrav iz Varaždina

[Ovu poruku je menjao luky042 dana 13.08.2011. u 02:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao luky042 dana 13.08.2011. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rasa1987
Odzaci

rasa1987
Član broj: 190215
Poruke: 33
*.ecpwireless.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.08.2011. u 03:27 - pre 154 meseci
Zadivnjen sam ovom temom a posebno gospodjom radom i njenim majstorijama
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.08.2011. u 05:55 - pre 154 meseci
luky042, pametna odluka.
Evo i jedne lepe slike kako takav mali bazen moze da izgleda vrlo ekskluzivno

preduzimljiva baba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.08.2011. u 09:39 - pre 154 meseci
Citat:
bela.rada: Brko, ti sigurno neces umreti od nedostatka sharma i dobrih vibracija :))))
Dobro dosao, i samo da znas, ja imam nameru da se kupam dokle god mi voda bude iznad 26C (sad je 30)
Zorane st. ja sam takav kupila, pa vratila. Ima tamo negde od prosle godine uporedan test trakice i aparat,postavila sam slike, pa se lepo vidi da je to golo g..no. Takav aparat ispod 200 Eura ne vredi nista, a i onda moras da ga stalno doterujes.... jednostavnije i bolje su ti trakice. Cak i u laboratorijama koriste trakice.


hval ti bela.rado onda cu ipak ostati na trakicama!konacno sam zavrsio grejac i filter za bazen i mogu vam reci da odlicno radi posao!prosle nedelje sam grejao bazen posle onih hladnijih dana i voda se od 23h-8h zagrejala sa 24c na 33c!jos uvek je temperatura u bazenu 30c!za to vreme sam potrosio 100kw jeftine struje sto je oko 150din!u istom kazanu mi je i filter tako da imam 2u1!skroz sam zadovoljan kako je ispalo!

[quote]luky042: Hvala ti bela rado
Eto pomogla si mi odlučiti..
Na dno ću staviti pijesak,stiropol..itd
stranice:stiropol malo mršavog betona dolje,ostalo zasuti zemljom
Neću ništa betonirati,prijatelj mi ima isti ovakav kao ja već 6 sezona,osim jednog krpanja sitne rupe sve u tip-top stanju
Neka i meni izdrži toliko,kupim novi
Jedino što mi je savjetovao da ne ukopavam skroz bazen kao što je njegov,jer doslovce sve živo leti u njega
Ove godine planiram iskopati rupu,na proljeće ostalo
Kad nešto uradim stavit ču slike,a vjerojatno ču imati još pitanja
bela rado...vidio sam tvoj bazen na slici,izgleda prelijepo
svaka čast...stvarno si žena od akcije

evo kako sam ja uradio moj bazen
iskopas rupu sipas na dno pesak i dobro ga utabas stavis crnu poljoprivrednu foliju pa stiropl 5cm
stranice kako si ti rekao.
dobro ti je rekao prijatelj da ga ne ukopavas skroz jer i meni svaki dan bazen pun buba i paukova itd a i prasina se lako podvuce ispod prekrivaca pa ga moras malo cesce cistiti ali to ti je 10min dnevno!mada meni lepse izgleda kad je ukopan skroz!moj ti je savet da ne kopas rupu sada a sledece godine ostalo jer ce ti se preko zime dosta zemlje obrusiti i puno ces vise materijala morati potrositi nego da sve radis na prolece!!
 
Odgovor na temu

luky042
Varaždin,Hrvatska

Član broj: 289007
Poruke: 30
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.08.2011. u 10:56 - pre 154 meseci
bela rado...ovo izgleda stvarno odlično,ti si nepresušiv izvor informacija
Nadam se da ču i ja nešto lijepo posložiti sa vanjske strane
Nažalost ja sam dosta ograničen prostorom pa ne mogu stavljati veći bazen(za brčkanje bit če dovoljan),ali mjesto koje imam je stvarno savršeno
Nigdje drveća,sunce cijeli dan


zoran st.
Imat ču u vidu i tvoju sugestiju,inače sam mislio napraviti iskop ove godine,da mi se sve ne nagomila..možda ipak neću
Nažalost moram ručno iskopati,jer ni jedan stroj mi ne može ući(preuzak ulaz u vrt)


Hvala vam na dobrim savjetima
Čujemo se kad nešto uradim

pozdrav bela rado,zoran st.

pozdrav svim članovima
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway14.08.2011. u 18:58 - pre 154 meseci
Zorane , nije mi jasno kako ti se toliko ohladila voda, kad imas izolaciju skroz okolo. Meni je samo onda kad su bile kise 3 dana, i kad je napadalo 10cm u bazen, temperatura pala na 26-27. Danas je 30.
Hajde, stavi neku sliku, odavno nisi. Daj da vidimo i taj tvoj grejac.

Luky42, zoran st. je u pravu. Bolje kopaj na prolece. A i zemlja ce biti meksa nego sad. Meni su za 2 dana iskopali duplo vecu rupu dvojica, ali da nije bilo nevremena prvog dana, i da nije celo dvoriste bilo isprepletano korenjem ogromne stare tresnje, uradili bi to za dan.
Ja ti zelim srecu u radovima i ocekujem slicice.

odoh ja da se jos jednom okupam, pa da pokrivam bazen za noc

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

zoran st.
zoran strajinic
novi sad

Član broj: 120961
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway15.08.2011. u 20:48 - pre 154 meseci
verovatno mi se ohladila zbog toga sto ga nisam nikako pokrivao!ni sada ga uopste ne pokrivam nocu!ajd stavicu slike cim stignem da uslikam!
lucky42 ako bas nemas vremena i hoces da podelis posao na dva dela mogao bih iskopati sada rupu na tacnu dimenziju bazena pa kad na prolece budes nastavljao sa poslom taman ce ti se zemlja malo odroniti preko zime i ostaje ti onda samo malo da doradis rupu!
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 08:58 - pre 154 meseci
E sad, ima svakakvih luđaka na ovome svijetu i vjerojatno sam i ja član te zločinačke organizacije.
Zašto?
E, jučer gledam prognozu za 7 dana i vidim samo SUNCE SUNCE SUNCE i temperature preko 30. Iako su nedavno najavili promjenu vremena, eto su ipak pogriješili, a ja se povodio za time te nisam čistio niti punio bazen.
Pa sam lijepo jučer (četvrtak) poludio i ispraznio bazen (bilo nekih 15-20 cm vode) tako što sam morao skinuti vodilice i maknuti bazensku foliju. Te sam ju onda izminivoširo i vratio nazad. I naravno krenem puniti kad ono nestalo vode u cijelom Bilju. No, brzo se vratila voda. I sad imam malo manje od pola bazena vode, filtracija uključena i čekamo poslijepodne da se prigrije voda pa malo se osvježimo. Ak ovak nastave temperature, onda ću nadopunjavati bazen.
I sad jesam li ja lud ili nisam??
 
Odgovor na temu

amigox

Član broj: 219962
Poruke: 1
*.adsl.eunet.rs.



+15 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 11:44 - pre 154 meseci
Pozdrav Brko i ostale bazendzije

sto se tice ludila, ja bih preskocio tu temu
a sto se tice bazena, samo napred ! ja racunam na kupanje u bazenu i u septembru, ako vreme posluzi ...
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 15:29 - pre 154 meseci
Lud si,Bro k'o struja, ali zato te i volimo
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 16:28 - pre 154 meseci
Citat:
BrkaOsijek: E sad, ima svakakvih luđaka na ovome svijetu i vjerojatno sam i ja član te zločinačke organizacije.
Zašto?
E, jučer gledam prognozu za 7 dana i vidim samo SUNCE SUNCE SUNCE i temperature preko 30. Iako su nedavno najavili promjenu vremena, eto su ipak pogriješili, a ja se povodio za time te nisam čistio niti punio bazen.
Pa sam lijepo jučer (četvrtak) poludio i ispraznio bazen (bilo nekih 15-20 cm vode) tako što sam morao skinuti vodilice i maknuti bazensku foliju. Te sam ju onda izminivoširo i vratio nazad. I naravno krenem puniti kad ono nestalo vode u cijelom Bilju. No, brzo se vratila voda. I sad imam malo manje od pola bazena vode, filtracija uključena i čekamo poslijepodne da se prigrije voda pa malo se osvježimo. Ak ovak nastave temperature, onda ću nadopunjavati bazen.
I sad jesam li ja lud ili nisam??


Brko, samo ti nemoj skakati u prazan bazen, u tom slučaju nisi lud :) Ja sam uspeo održati vodu od sredine juna, danas sam dokupio multi tablete koje je BTW jako teško pronaći. U Velikim marktima su umeseto bazenske opreme stavili školski pribor još 1. augusta, kao da se bazeni ne koriste posle 1.8... Al zato postoji buvljak i tablete na komad :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 17:40 - pre 154 meseci
Da nije ludaka ne bi bilo ni ove teme...

Nego stvarno neko prodaje na buvljaku tablete na komad, po kojoj ceni?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

goran.mg

Član broj: 74100
Poruke: 105
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 17:49 - pre 154 meseci
900 dinara su u velikoj prodavnici 1000 i kusur granule, filter 100 i neki dinar. U lokalnoj apoteci sam pronasao za 800 granule, sezona je pri kraju...
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
77.243.20.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 20:06 - pre 154 meseci
U nasim prodavnicama pojavio se domaci prizvodjac , za mene, iz Novog Beceja. Cena Hlornih tableta 200 je oko 800 din, a "Super algicid", takav mu je naziv od 1 litra je oko 730 din.Nisam ga probao ,ali sam kupio za sledecu sezonu.
Pozdrav

Dule
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 20:55 - pre 154 meseci
Citat:
BrkaOsijek: E sad, ima svakakvih luđaka na ovome svijetu i vjerojatno sam i ja član te zločinačke organizacije.
Zašto?
E, jučer gledam prognozu za 7 dana i vidim samo SUNCE SUNCE SUNCE i temperature preko 30. Iako su nedavno najavili promjenu vremena, eto su ipak pogriješili, a ja se povodio za time te nisam čistio niti punio bazen.
Pa sam lijepo jučer (četvrtak) poludio i ispraznio bazen (bilo nekih 15-20 cm vode) tako što sam morao skinuti vodilice i maknuti bazensku foliju. Te sam ju onda izminivoširo i vratio nazad. I naravno krenem puniti kad ono nestalo vode u cijelom Bilju. No, brzo se vratila voda. I sad imam malo manje od pola bazena vode, filtracija uključena i čekamo poslijepodne da se prigrije voda pa malo se osvježimo. Ak ovak nastave temperature, onda ću nadopunjavati bazen.
I sad jesam li ja lud ili nisam??


Sad citiram samog sebe jer želim reći da mi je ovo potez desetljeća.
Najbolji potez što sam do sad napravio, a osim djece moje prekrasne.
Potez i po.
Uopće ne žalim što sam se namučio pred kraj sezone oprati i srediti bazen da bi se opet kupali.
Neprocjenjiv je izraz na licima moje djece kad su se opet bućnuli u bazen
N-E-P-R-O-C-J-E-NJ-I-V-O.
A o ludosti u nekoj drugoj temi.
I ja vas sve volim. Posebno Bellissimu.
Ofkors.
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 20:59 - pre 154 meseci
Citat:
bakara: Da nije ludaka ne bi bilo ni ove teme... :)

Nego stvarno neko prodaje na buvljaku tablete na komad, po kojoj ceni?


Ima na teezgi koja je specijalizovana za Intex, drze skoro sve njihove proizvode, nalazi se u prvih 5 redova u delu koji je blizi z. stanici. Komad 250 din, papreno ali nisam vise mogao da tragam, ovo mi je ionako posledja za ovu sezonu.

Nego, znam da je tema obrađena u prošlih nekoliko godina, treba mi brz odgovor posto nemam vremena za arhivu: kako najbrze da podignem pH posto tablete sigurno necu pronaci ovde gde sam sad?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 21:13 - pre 154 meseci

Nego, znam da je tema obrađena u prošlih nekoliko godina, treba mi brz odgovor posto nemam vremena za arhivu: kako najbrze da podignem pH posto tablete sigurno necu pronaci ovde gde sam sad?[/quote]

sipaj sodu bikarbonu. 25grama na 1000 litara vode. Pusti pumpu da sve vreme radi. Ujutru proveri Ph. Ako treba dodaj jos 25 gr na 1000 litara. Mozes i da improvizujes neki vodoskok, to ume da podigne Ph. A koliki ti je Ph?
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway19.08.2011. u 21:24 - pre 154 meseci
Citat:
bela.rada: Nego, znam da je tema obrađena u prošlih nekoliko godina, treba mi brz odgovor posto nemam vremena za arhivu: kako najbrze da podignem pH posto tablete sigurno necu pronaci ovde gde sam sad?


sipaj sodu bikarbonu. 25grama na 1000 litara vode. Pusti pumpu da sve vreme radi. Ujutru proveri Ph. Ako treba dodaj jos 25 gr na 1000 litara. Mozes i da improvizujes neki vodoskok, to ume da podigne Ph. A koliki ti je Ph?[/quote]

Hvala puno Bela Rado, merio sam trakicama, po boji bi rekao da je very low (6,2) ili low (6,8), imam multi tabletu u dozatoru non stop i nivo hlora je takođe nizak (do sad sam 3 puta ove sezone radio šokiranje), teško ga je podići kad je pH nizak. Jedino je alkalnost u normali. Inače voda je bistra, ne peče oči, ali se plašim da je smanjena dezinfekciona moć. Pošto su mi sad prodavnice zatvorene, ujutro idem po sodu bikarbonu, nadam se da je moguce kupanje isti dan?
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.08.2011. u 04:36 - pre 154 meseci
Posle sode bikarbone mozes da se kupas, nista ti nece biti.
Kad doteras Ph, uradi uvece shok-hlor, pa opet ujutru proveri Ph. Ako treba, doteraj ga opet
Meni je veliko olaksanje od kada koristim SANOSIL, jer njega prakticno ne mozes da predoziras. Jednostavno, ako je bio vise kupaca nego obicno, ja sipam malo vise sanosila nego obicno i ne razmisljam, jer u njemu nema niceg stetnog. Ove godine nisam ni jednom morala da doterujem Ph. Cak sam pomislila i da mi sa trakicama nesto nije u redu, pa sam uzela trakicu od komsije da uporedim....
A voda mi je neverovatna! Mogu da ubacim u nju dinar i da procitam sta na njemu pise.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

sigor

Član broj: 39597
Poruke: 40
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway20.08.2011. u 20:07 - pre 154 meseci
Citat:
bela.rada: Posle sode bikarbone mozes da se kupas, nista ti nece biti.
Kad doteras Ph, uradi uvece shok-hlor, pa opet ujutru proveri Ph. Ako treba, doteraj ga opet
Meni je veliko olaksanje od kada koristim SANOSIL, jer njega prakticno ne mozes da predoziras. Jednostavno, ako je bio vise kupaca nego obicno, ja sipam malo vise sanosila nego obicno i ne razmisljam, jer u njemu nema niceg stetnog. Ove godine nisam ni jednom morala da doterujem Ph. Cak sam pomislila i da mi sa trakicama nesto nije u redu, pa sam uzela trakicu od komsije da uporedim....
A voda mi je neverovatna! Mogu da ubacim u nju dinar i da procitam sta na njemu pise.


Evo radim šokiranje hlorom, i umesto bazena, šokirao sam sebe, zapeo i prolio kantu s otopljenim hlorom po terasi :-(.

Nego, gde ima da se uzmi Sanisol?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799855 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.