Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791701 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 21:55 - pre 154 meseci
koliko ja ogu iz svog iskustva da zakljucim, svaki bazen moze da se ukopa. jedino sto nijedan ukopani bzen ne sme da se prazni. Mogla bi da se iskopa rupa, da se ubaci bazen, pa da se sitnim peskom polako zatrpava i paralelno puni vodom. Tako bi se napravio jednak pritisak i sa unotrasne i sa spoljasne strane. Ali, takav bazen NIKADA, ali stvarno NIKADA ne bi smeo da se isprazni i to je stvarno problem.
Oni bazeni sa metalnim sipkama mogu da se ukopavaju, cak i da se prazne na kratko, samo sto se onda rupa ispunjava mrsavim betonom 7:1. Ima firma za bazene u Bugarskoj koja to vec godinama radi.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

dedadule
dedadule
Pancevo

Član broj: 260046
Poruke: 31
77.243.20.*



+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway11.07.2011. u 22:50 - pre 154 meseci
Ja imam bazen 457x107 sa vazdusnim prstenom.On je tako krojen da na 1/3 visine od dna ima najvise materijala,To sto ti nazivas oblik kapljice. Upravo to bi smetalo, jer bi imao visak materijala i doslo bi do stvaranja bora,preklopa na tim mestima i to sigurno nije bas pozeljno.Ako vec razmisljas u tom pravcu onaj sa sipkama ima mnogo prihvatljiviji oblik.
Pozdrav
Dule
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
Moram opet da pitam da li neko zna gde ima da se kupi skimer za bubice,onaj sto je bio na limundu nisam uspeo da kupim!
 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 16:31 - pre 154 meseci
Citat:
izida: Moram opet da pitam da li neko zna gde ima da se kupi skimer za bubice,onaj sto je bio na limundu nisam uspeo da kupim!


http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=1244

 
Odgovor na temu

Gazzu
Beograd

Član broj: 157941
Poruke: 154
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 17:05 - pre 154 meseci
Citat:
-cev usisivaca prikljuciti na izlazni vod iz bazena, a uzmes jos jedno gibljivo crevo, pa ga pricvrstis na vod kojim se vraca voda u bazen i drugi kral tog creva izbacis napolje iz bazena.


Bela Rado, citao sam tvoj post i sa 30 strane u vezi usisivaca, i interesuje me kako mogu da pricvrstim na unutrasnju stranu bilo koje crevo kad uno ima navoj, i na koji nacin mogu da sprovedev odvodni vod napolje, da li trebam da skidam creva sa bazena ili..............

Lose sam se snasao sa kucnim poslom (usisavanje).
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 17:55 - pre 154 meseci

koji mi intexov bazen preporucujete za ovo dvoriste (nezelim onaj montazi koji se ukopava nego nadzemni) to mi je kod vikendice u svedskoj..


Uploaded with ImageShack.us

aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 19:32 - pre 154 meseci
Bozanstveno dvoriste! kako je veliko!
Pogledaj Intex ultera frame bazene. Oni su nadzemni, ali su najboljeg kvaliteta i ne moras da ga sklanjas ni zimi. Odlican je i onaj kao Brkin, sa celicnim stranicama i folijom, jedino je meni malo plitak. Ali Brka ima malu decu, pa je to bezbednije.

Ja imam dva unuceta, unuku od skoro 3 godine i unuka od godinu dana, ali oni nece ni da cuju da se kupaju u malom bazenu. Kupila sam im neki od 2m, dubine 50cm, ali nema sanse da udju u njega, samo u bakin veliki bazen.

Mene je licno smaralo to sklanjanje i namestanje, pa sam napravila ovaj stalni bazen. Vodu nisam ispustala zimus, samo sam stavila crnu ciradu i kada sam ga u aprilu otvorila voda je bila savrseno cista. Crna cirada se stavlja da svetlo ne bi ulazilo i da se alge ne bi stvarale. U svakom slucaju, bazen treba da je sto dublji (najmanje 1,2m)

To je samo moje misljenje, ali ja sam od nih koji obozavaju vodu, pa makar samo da je gledaju. Ustajem u 5h ujutru, popijem kafu, malo vozim trenazer, i u 6 sam vec u bazenu. Brckam se do 8, pa se spremam za posao. To je za mene zivot!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 19:42 - pre 154 meseci
Citat:
Gazzu: Bela Rado, citao sam tvoj post i sa 30 strane u vezi usisivaca, i interesuje me kako mogu da pricvrstim na unutrasnju stranu bilo koje crevo kad uno ima navoj, i na koji nacin mogu da sprovedev odvodni vod napolje, da li trebam da skidam creva sa bazena ili..............

Lose sam se snasao sa kucnim poslom (usisavanje).


Ako imas intexov bazen, onda sva vodovodna oprema za kupatilo ili kuhinju pase. To sto se srafi zove se "sifonski navrtak".
Otidi u radnju koja prodaje vodoinstalaterski materijal i kupi taj navrtak, pa probaj da ga nasrafis na na taj unutrasnji navoj u bazenu.
Ukoliko imas vec te navoje u bazenu, onda samo skines navoj, provuces gibljivo crevo i nasrafis preko njega. Ma, to ti je isto kao sifon od sudopere....posmatraj to tako i resices problem
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 20:08 - pre 154 meseci
meni se nekak najvise ovaj svidil..http://www.intex.com.hr/trgovi...5x488x132-s-pjescanim-filterom i ovaj http://www.intex.com.hr/trgovi...azeni-2/bazen-ronda-550x120-cm
inace gore sad uređujemo kucu pa bi mi dobro dosal jedan ogroman bazen a gore je voda besplatna tako ta mogu svaki drugi dan menjat vodu.. svedska je puna vode..i imamo ogromno dvoriste..

evo i susjed ima bazen od intexa u svedskoj..


Uploaded with ImageShack.us

pokraj bijele ograde
aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 20:25 - pre 154 meseci
Bas sam na te bazene mislila. Jedino sto je nezgodno menjati svaki cas vodu, jer treba vremena da se ugreje
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

marino90
marino kojuković
terač
HRVATSKA

Član broj: 286513
Poruke: 39
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 21:11 - pre 154 meseci

a sta ti bazeni mogu da budu prek zime vani?? inace gore zna bit do -25 pa da nebi nes puklo??
aja
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 21:27 - pre 154 meseci
mogu da budu. zapuse se dovod i odvod, ispusti se voda iz creva, a pumpa i filter se isprazne i sklone u neki pokriveni prostor. Ja cak nisam ni pumpu sklanjala, samo sam je ispraznila i napunila mesavinom glicerina, alkohola i vode u jednakoj razmeri. Na prolece sam samo ispustila taj "antifriz" i bazen je bio spreman. Inace, voda se u bazenu zaledi, ali to njemu nista ne smeta. stavi se na sredinu bazena napumpana guma od kamiona , preko cirada, i ta guma prihvata i amortizuje pritisak leda. Cirada treba da lezi na toj gumi i na vodi, ne sme da se nateze preko ivice bazena, da ne bi sneg povukao sve prema sredini i srusio bazen.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

goran.mg

Član broj: 74100
Poruke: 105
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway12.07.2011. u 22:27 - pre 154 meseci
@brka Filter i usisivac...

Pokusao sam da napravim neki zatvoreni sistem ali mi nije islo pa sam iskoristio Radin patent. U neku plasticnu posudu sam stavio mrezu za komarce i sundnjere. Sve to postavim na merdevine od bazena, pumpu povezem i smanjm joj protok na 1/4 jer mi nije cilj fontana.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 05:06 - pre 154 meseci
Bravo Gorane.mg.
Čisti li dobro filter? Sad lijepo partvišem pometeš svu prljavštinu u bazenu prema usisu i pumpa povuče u košaru.
Ja to nisam isprobao u bazenu, ali jesam u akvariju i odlično radi. Tako je jedan pastat (američki somić) preživio od prošle godine cijelu zimu dok ga nisam prebacio u jezerce.
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 08:45 - pre 154 meseci
Super, Gorane.mg, ovo ce ti olaksati zivot!
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 13:33 - pre 154 meseci
Pitanje: mislio sam da napravim i ja dodatni filter za bazen ali bih ga napravio od velikog PVC bureta (mora da bude vise od nivoa vode u bazenu) i stavio bih ga ispred pumpe a ne iza, i tako ne bih imao problem curenja vode niti bi mi se pumpa prljala. Da li je ideja dobra ili...
 
Odgovor na temu

izida
stojanovic aleksandar
bgd

Član broj: 97823
Poruke: 1886
93.93.197.*

Sajt: www.youtube.com/watch?v=9..


+22 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 13:43 - pre 154 meseci
Gazzu,nasao sam i ja to ali nemaju na stanju,pise artikal rasprodat!
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 14:15 - pre 154 meseci
Citat:
indicator1: Pitanje: mislio sam da napravim i ja dodatni filter za bazen ali bih ga napravio od velikog PVC bureta (mora da bude vise od nivoa vode u bazenu) i stavio bih ga ispred pumpe a ne iza, i tako ne bih imao problem curenja vode niti bi mi se pumpa prljala. Da li je ideja dobra ili...


Ako ti dobro dihtuje bure, neces imati problem ako je iza pumpe. Ako je ispred, onda se oslanjas na slobodan pad za punjenje bureta, a to mi sve lici da ces ostati bez vode u buretu, i da ce ti crci pumpa. Svi bazeni imaju prvo pumpu pa filter
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 14:33 - pre 154 meseci
Upravo zato bih i koristio visoko bure, to je nekih 200 litara, izlazno crevo iz bazena bi islo na visinu otpr. 1/3 bureta a usis pumpe bi bio na dnu, izmedju je naravno filter. Prakticno , veci deo bureta bi bio prazan, tj popunjen samo vodom, a tu bi se mogao ubaciti dozator za hlor, grejac ... Poenta svega je da bi sistem bio prakticno otvoren, tj bure ne bi bilo pod pritiskom (tacnije podpritiskom).
 
Odgovor na temu

BrkaOsijek
Bilje, Osijek, Hrvatska

Član broj: 264407
Poruke: 89
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway13.07.2011. u 15:37 - pre 154 meseci
Eeeeee, zazelenila mi se voda. I nije čudo jer ipak je prošlo mjesec dana (točno) od prvog punjenja.
No, nije u pitanju vrijeme, već nemogućnost reagiranja.
Jučer su bila djeca na kupanju, a koja se ne znaju ponašati u privatnim bazenima (ajd i nije zamjeriti) pa je jutros nastao kuršlus. Voda zelena. E nije voda, već su se alge nahvatale na dno i stijenke. Lako se može pomesti prema filteru. Malo četkanja stranica i jača doza klora i algicida i vjerujem da će se sutra zaplaviti opet. Naravno, napravio sam i generalku čišćenja svih filtera i rotacione pumpe ne bi li se bolje očistila voda. Evo, već sad curi kristalno čista voda dok se moji klinci (koji se znaju ponašati u bazenu) kupaju u toj baruštini (kak kaže moja žena, a i ona se osvježila).
Nažalost to se dogodilo sinoć jer su se klinci duže kupali, a ja sam morao u noćnu pa nije imao ko odraditi kemijanje.
Popravit ćemo, ne vrijedi se živcirati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1791701 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.