Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124

[ Pregleda: 1093210 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:20 - pre 65 meseci
Dobro, a da je pretplata 1,00 din (jedan dinar), da li bi je plaćao, ili bi se žalio ustavnom sudu?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:24 - pre 65 meseci

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Mikis1011
Nezaposlen

Član broj: 278407
Poruke: 10
157.185.130.*



+62 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:27 - pre 65 meseci
@Branimir Maksimovic, nije vandalizam, već iznuda u stilu najgorih mafijaških organizacija. Ali šta se može, tako je "kum" odlučio. "Svaka država ima svoju mafiju, ali samo u Srbiji mafija ima svoju državu."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:33 - pre 65 meseci
Citat:
bachi:
Što? Lepo pitam: da je pretplata 1,00 din (jedan dinar) da li bi se žalio ustavno sudu?
Jednostavno pitanje sa da / ne odgovorom.

Jer, ovde se priča o finansijama, parama, plaćanjima, tj. kako je već u naslovu teme: "pretplata". Kad se priča o parama, onda je sasvim logično da je iznos bitan. Čak i Bil Gejts zna da su čarape od 200.00$ skupe.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:37 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Dobro, a da je pretplata 1,00 din (jedan dinar), da li bi je plaćao, ili bi se žalio ustavnom sudu?


i da je 0.1 din isto, ponavljam nije stvar u novcu, nego u kršenju svega, od ugovora sa EPS-om, od dostavljanja mojih podataka RTS mimo zakona o zaštiti informacija, od nametanja ugovora koji su oni komercijalno sklopili sa RTS pa onda to primenili na nas, od debilizma mehanizma plaćanja RTS pretplate (ako ne platiš nisi platio struju?!) koji je protivan zakonu o obligacionim odnosima itd. da ne nabrajam ima toga poprilično, i da nam ustavni sud nije ovako ,,nezavisan'' kao što jeste možda bi i bilo nešto od toga, ovako pakujem se...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 13:53 - pre 65 meseci
Pa šta misliš, koliko košta štampanje i slanje računa na kućnu adresu svakog domaćinstva? I ne samo štampanje i slanje, nego i čitava logistika: IT sistem, heavy duty štampači, softver, održavanje hardvera, mreže, softvera, licence za OS, DataBase ... Sigurno više od pomenutih 150,00 din. Skuplja dara nego mera.

Logična odluka je da se sve to zaobiđe i da se kao jedna stavka pojavi u računu javnog preduzeća koje već ima ukupnu IT infrastrukturu.

Ili bi ti možda bi zadovoljan računom od 350,00 din, ali da je pojedinačan, odvojen od EDB?



A pretplata - ko pretplata, neke evropske zemlje je imaju, neke nemaju. Ova naša je među najjeftinijima u Evropi, u okviru onih zemalja koje imaju pretplatu. Smešna cifra od 150,00 din.
https://en.wikipedia.org/wiki/Television_licence
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 14:25 - pre 65 meseci
@Java

Il ne kontaš šta govorim ili se praviš na budalu (izvini na izrazu, ali bolji nemam)!

Apsolutno me ne zanima pretplata na RTS, mislim da ne treba da postoji, tačka.

Sve ono što su uradili vezi sa tim je kršenje niza ugovora , zakona i verovatno ustava, znači da smo ,,normalna'' država, to bi davno bilo skinuto sa dnevnog reda, a problem ,,nezavisnosti'' ,,javnog servisa'' (to je inače bio jedan od glavnih izgovora za ponovno uvođenje pretplate) bi bio rešen, ovako niti imate nezavisni javni servis, niti imate javni servis, niti imate opšti interes zadovoljen (par privatnih , tipa Radoš Bajić, Vitezović, Laza Ristovski itd. imate)!

Nek ga ukinu, nek ga nakače na budžet, projektno finasiranje, na teret drugih tv kuća sa nacionalnom frekfencijom, kablovskih operatera, šta god, ne zanima me, ne gledam ga, ne koristim njihove usluge, ne želim da plaćam nešto što m i ne treba.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 14:59 - pre 65 meseci
Ne pravim se budalom, svaki moj post je smislen, a ako je u postu pitanje, ono je jasno i nedvosmisleno.

Citat:
Apsolutno me ne zanima pretplata na RTS, mislim da ne treba da postoji, tačka.
1. Ako te ne zanima, čemu diskusija na ovoj temi? 2. To šta ti misliš, to je OK, ali ja mislim drugačije. I sad? 'Oće li biti po tvome ili po mome?


Citat:
a problem ,,nezavisnosti'' ,,javnog servisa''

Što se tiče nezavisnosti, to je rastegljiv pojam, i UVEK neko može da kaže "da nije nezavisan". Ali, kao neko ko prati domaće TV programe, odgovorno mogu da tvrdim da je jasno da je, na primer, Pink ekstremno udvornički, iako privatan ni najmanje nezavisan.
RTS je u najvećoj meri neutralan, s tim što, svidelo se to meni i tebi ili ne, realnost je da je neko predsednik, izabran glasovima većine građana, pa je logično da dobija više vremena u programu. Ne može da dobije podjednako vremena Beli Preletačević i AV. Da ne spominjem "rogove u vreći", takozvanu opoziciju.


Citat:
... ne gledam ga, ne koristim njihove usluge, ne želim da plaćam nešto što mi ne treba ...
Pa ne ide to tako "ne gledam ga". Nema to nigde u svetu. Kako si ti to zamislio, da neko kontroliše ko šta gleda?! Kad se TV taksa uvede u državi, ona važi za sve. Nije doborovoljna i nema veze dal' gledaš ili ne.





U jednom od pređašnjih postova si napisao da "se seliš iz Srbije" i "da se pakuješ". Želim ti srećan put. Putuj igumane i ne brini za manastir.

Ako si već odabrao zemlju u koju se seliš, možeš da nam kažeš koja je. Nadam se da si birao neku gde se ne plaća pretplata.

A ako još nisi izabrao, pazi da se ne zaputiš u Švajcarsku gde te čeka godišnja TV taksa od 440,00 € umesto 15,00 € u Srbiji. Što je oko 30 puta više. A, znam garant da ti plata neće biti tri'es puta veća. I moći ćeš da NE GLEDAŠ jodlovanje, do mile volje. Ili misliš da će u Švici neko da te pita "Jeli, Rale, jel' ti gledaš ovaj TV, da li te to zanima ili ne?" E pa neće.

Zaobiđi, blago meni, i Austriju i Nemačku, jer ćeš i tamo dobrano da se iscališ za ne gledanje jodlovanja na državnoj TV.
Ima tu još dosta demokratskih zemalja da se zaobiđe, ako si rešio da pobegneš zarad ne plaćanja TV takse.

Ili, što da ne, pripremi tužbu ustavnom sudu, u zemlji destiacije, možda i dobiješ spor!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2706



+700 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 15:18 - pre 65 meseci
Ima tu mnogo problema po pitanju javnog servisa, meni su omiljeniji neki drugi kanali koji su besplatni (a nisu Pink i slični), ali ubijaju od reklama i onda utišam TV dok uradim nešto drugo u toj pauzi, nego što se nikad ne zna kolike su te pauze za reklame. I ubiše sa nekoliko reklama, k'o da su bre Durex i Lidl suvlasnici pojedinih televizija.

Ali u vezi obavezne TV pretplate možda važi slično kao u vezi obaveznog zdravstvenog osiguranja. Ima nas koji, na svu sreću, gotovo nikad nismo bili u bolnici niti imali neku složenu operaciju, ali plaćamo jer se nikad ne zna. Isto tako neko ima malu decu i državna TV bi bila odlična za školski TV program i druge obrazovne emisije, kao i emisije iz kulture i sl., koje nisu komercijalne, nisu natrpane reklamama i nije im cilj ispiranje mozga potencijalnih potrošača.

To što RTS trenutno nije ili nije u potpunosti takav je posebna priča, ali kad bismo izboksovali da pretplata bude i 500 dinara, ali da nema reklama kao što nema na hrvatskoj državnoj televiziji, posebno kad se emituje neki film, možda se ljudi ne bi ni bunili.

U principu, meni ne bi smetalo ni da se ukinu sve televizije, odavno ne zavisim od TV-a i kod većine televizija nemam pojma kakva im je programska šema. Nekad sam kod BK TV znao napamet šta ima koje sedmice, ove sad televizije ne mogu da im prismrde po profesionalnosti i kvalitetu (na stranu da li je vlasnik zloupotrebljavao premalo, previše ili nimalo svoju poziciju da promoviše svoju političku stranku na toj televiziji i kako je došao do novca, ali taj politički razlog za oduzimanje licence nije ni blizu bio dovoljan u poređenju sa onim što radi Pink; mogla je država da mu oduzme televiziju i proda nekom, nego su bili prevelika konkurencija Pinku i sličnima).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 15:28 - pre 65 meseci
Ima i sada BK televizja .

Emituje iste one emisije od pre 20 godina , nasnimljene ! Mozda bi ti se svidela
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 15:35 - pre 65 meseci
BK, ja sam tu televiziju obožavala.
Imali su stila u to vreme.
Mogla bih najstrašnije i danas da psujem što je to onako sklonjeno, ali
znam gde nije mesto za psovanje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 17:37 - pre 65 meseci
Bila je dobra BK, štaviše odlična. Tijanić je to radio sa puno znanja i iskustva. Makimalni profesionalizam.
I okupio je dobru ekipu mladih ljudi, punih entuzijazma, želje sa uspehom i napredovanjem u karijeri.

A braća se nisu libila da dobro i plate, jer su znali da se sve mnogostruko vraća kroz reklame.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 17:55 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali, kao neko ko prati domaće TV programe, odgovorno mogu da tvrdim da je jasno da je, na primer, Pink ekstremno udvornički, iako privatan ni najmanje nezavisan.

Kakav "understatement".
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.11.2018. u 20:43 - pre 65 meseci
Citat:
1. Ako te ne zanima, čemu diskusija na ovoj temi? 2. To šta ti misliš, to je OK, ali ja mislim drugačije. I sad? 'Oće li biti po tvome ili po mome?


Neće biti ni po mom ni po tvom, ja iznosim moje mišljenje, možeš se slagati sa njim ili ne moraš tvoja stvar, imaš pravo na tako nešto, ali to tvoje pravo ti ne daje da si u pravu!
Objasni mi kako obligacioni ugovor između dveju strana, u konkretnom slučaju mene i EPS o ,,ispruci električne energije'', jedna od strana konkretno EPS odluči da prekrši i to tako što sklopi oblogacioni ugovor sa RTS o naplati pretplate za RTS, za koje uzima procenat od naplate i onda to meni (svima vama) ispruči kao uslugu, koje nema ni pod tačkom razno u onom obligacionom ugovoru izmešu mene i EPS-a. Taj obligacioni ugovor ja imam napismeno i u njemu stoji da za svaku izmenu ugovora EPS je dužan da ponudi aneks ugovora, koji on u konkretnom slučaju nije nikad uradio. I molim bez obrazloženja ovog mog pitanja sa zakonom o medijskom RTV servisu jer taj zakon nikako ne može da poništi obligacioni ugovor koji ja imam sa EPS-om, barem ne bez aneksa ugovora.

Citat:
Što se tiče nezavisnosti, to je rastegljiv pojam, i UVEK neko može da kaže "da nije nezavisan". Ali, kao neko ko prati domaće TV programe, odgovorno mogu da tvrdim da je jasno da je, na primer, Pink ekstremno udvornički, iako privatan ni najmanje nezavisan.
RTS je u najvećoj meri neutralan, s tim što, svidelo se to meni i tebi ili ne, realnost je da je neko predsednik, izabran glasovima većine građana, pa je logično da dobija više vremena u programu. Ne može da dobije podjednako vremena Beli Preletačević i AV. Da ne spominjem "rogove u vreći", takozvanu opoziciju.


Neutralan????!!!!! kad si zadnji put video demanti, tebi tako omražene opozicije, na bilo koji navod koji je ,,vrhovni komandant'' kralj sunce, božiji predstavnik, psihijatrisjki slučaj ( moj predsednik nije čisto da ti pojasnim izraze) na tom RTS da je objavljen nakon niza pljuvačina, laži i izmišljotina koje je dotična persona iznela na njihov račun?1 Bojim se da nisi skoro, a i nećeš uskoro...ili da su imenovanog pozvali na sučeljavanje mišljenja sa nekim a da to nije on sam?! http://rs.n1info.com/Vesti/a439347/SZS-pisao-celnicima-RTS.html
Toliko o neutralnosti RTS koje si pronašao...

Citat:
Pa ne ide to tako "ne gledam ga". Nema to nigde u svetu. Kako si ti to zamislio, da neko kontroliše ko šta gleda?! Kad se TV taksa uvede u državi, ona važi za sve. Nije doborovoljna i nema veze dal' gledaš ili ne.


Jel?! jesi siguran da nema nigde u svetu? https://en.wikipedia.org/wiki/..._TV_licence_has_been_abolished Jel tv taksa u Srbiji važi za sve građane? šta će mo sa onim građanima koji nemaju brojilo, jel misliš da oni postoje u Srbiji? Jel oni plaćaju? Ustav Srbije zabranjuje diskriminaciju po bilo kom osnovu, a ovde je upravo imaš, još jedan razlog za neustavnost...

Citat:
U jednom od pređašnjih postova si napisao da "se seliš iz Srbije" i "da se pakuješ". Želim ti srećan put. Putuj igumane i ne brini za manastir.

Ako si već odabrao zemlju u koju se seliš, možeš da nam kažeš koja je. Nadam se da si birao neku gde se ne plaća pretplata.



Ta moja selidba je u planu i biće relizovana u narednom periodu, a prouzrokovana je ,,zlatnim dobom'' i boljitkom koje je zavladalo u Srbiji, i putujem samo će mi biti žao svih vas koji ostajete da ,,uživate'' u blagodetima boljitka i napretka koje je posebno izraženo od 2012 godine https://www.infovranjske.rs/in...-srbiju-napustilo-600000-ljudi

Tako da Java ja ti čestitam na ovakvom uspehu...
A što se tiče države, široka je njiva Gospodnja...trudiću se da nema pretplate, a i ako ima tamo sam barem siguran da će da rade svoj posao javnog servisa a ne režimskog glasnika.


[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 28.11.2018. u 08:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 28.11.2018. u 08:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 28.11.2018. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 07:55 - pre 65 meseci
Citat:
rale2rale: trudiću se da nema pretplate ...
E pa tako kaži. Ipak ti je želja da ušićariš koji dinar.
Citat:
rale2rale: ... a i ako ima tamo sam barem siguran da će da rade svoj posao javnog servisa a ne režimskog glasnika.
Što bi reklo Sumnjivo Lice u istoimenoj Nušićevoj komediji "Ginem, al' imam jednu olakšavajuću okolnost!"
A, realno, gde god da odeš, bićeš poslušnik režima u zemlji u kojoj si gastarbajter, i pojma nećeš imati da li državna televizija radi 'vako ili onako. Plaćaćeš silne novce za TV taksu, kao što rekoh, da gledaš jodlovanje. Ili da ne gledaš jodlovanje.



Silne si članove ustava i zakona proučio, citirao, obligacije, ugovori, aneksi, ovoono, ali iz svake tvoje rečenice, prožima se zapravo žal za onih 150,00 din. Kažeš da je "u pitanju princip" ali sam 100% siguran da se ne bi cimao da je pretplata 1,00 din.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 09:09 - pre 65 meseci
Sve dok sa 150 dinara pokriva troškove povremene prepiske i poštarine ima razloga. Sa 1 dinar sigurno ne možeš da kupiš ni poštansku marku.

Medjutim ako nešto treba da finansiraju gradjani onda se to radi kroz porez.
Kroz porez je raspodela "po glavi stanovnika" pravednija nego fiksna taksa jer odgovara platežnoj moći.

Da, da, znam u Nemačkama, Švajcarskama, da, da.

Ali prvo plate i stope poreza kao Nemačkama i Švajcarskama.
U Srbijici je 20 posto poreza na kupljenu robu. Koliko je u Nemačkama?

Drugo: taksa uopšte nije taksa nego se samo tako vabi isto kao što se na primer kaže "prosečna plata 480 evra". To su samo fraze za brisanje balavca.

Treće: čak i da je samo jedan dinar opet da se ukine.

Četvrto: jel kapitalizam?
Jeste kapitalizam u Srbijici pa nema razloga da bilo ko bide poštedjen od blagodeti srednjovekovnog kapitalizma makar bili i partijski članovi.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9512
*.static.avana.rs.



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 09:28 - pre 65 meseci
Nemaš pojma o čemu pričaš.
Porez ide državnim organima.
Taksa za TV ide Javnom servisu, i bitno je da on ne dobija pare od države.
Mogu da ti objasnim i za socijalne / zdravstvene dopriose, ali to nije tema.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 09:29 - pre 65 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
rale2rale: trudiću se da nema pretplate ...
E pa tako kaži. Ipak ti je želja da ušićariš koji dinar.
Citat:
rale2rale: ... a i ako ima tamo sam barem siguran da će da rade svoj posao javnog servisa a ne režimskog glasnika.
Što bi reklo Sumnjivo Lice u istoimenoj Nušićevoj komediji "Ginem, al' imam jednu olakšavajuću okolnost!"
A, realno, gde god da odeš, bićeš poslušnik režima u zemlji u kojoj si gastarbajter, i pojma nećeš imati da li državna televizija radi 'vako ili onako. Plaćaćeš silne novce za TV taksu, kao što rekoh, da gledaš jodlovanje. Ili da ne gledaš jodlovanje.



Silne si članove ustava i zakona proučio, citirao, obligacije, ugovori, aneksi, ovoono, ali iz svake tvoje rečenice, prožima se zapravo žal za onih 150,00 din. Kažeš da je "u pitanju princip" ali sam 100% siguran da se ne bi cimao da je pretplata 1,00 din.


Tebi stvarno ne vredi objašnjavati, izvrćeš i izvlačiš iz konteksta ono što tebi odgovara, a argumente koji ti ne idu na vodenicu kojom dokazuješ taj tvoj ,,1 din'' prenebegavaš i sklanjaš, a sva suština ti je u njima.

Jesam ti pokazao gde je problem kod ugovora sa EPSom i RTS pretplate, i zašto je nezakonita, i tvoj odgovora je šta: ,,žal za 150din'' iako ga tamo nema, jesi rekao da nigde u svetu nema izbegavanja RTV pretplate, ja ti dam spisak država gde je ukinuta i gde nije nikad postojala i šta je tvoj odgovaor na to: ,,1 din'' iako sam ti rekao da mi je nebitno koji je iznos i da ne smatram da pretplata treba uopšte da postoji.
Jesi rekao neutralni RTS, i tvoj odgovor je šta?! Nušić?!

I na kraju pričam ti priču o jodlovanju, i odlasku iz ove zemlje, a da se ni jednom nisi osvrnuo koji je razlog što svakoh dana na stotine ili hiljade ljudi odlazi iz ove zemlje boljitka, blagostanja, pravde, zlatnog doba i sendviča, ajde barem nam onda prenesi utiske jesul kakvi? Ako su dobri možda neko i odustane...
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 09:47 - pre 65 meseci
Znači za TV pretplatu se ne važi ona čuvena demokratska tekovina o slobodi izbora? To ne samo kod nas, već i u razvijenim demokratijama? Zanimljivo!
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.11.2018. u 16:17 - pre 65 meseci
Ne mogu da verujem da posle toliko pisanja niste ukopčali jednu jednostavnu stvar - TV pretplata se ne plaća zato što ti i ja gledamo tv program već zbog postojanja državne televizije!
RTS zbog toga mora da pravi nekomercijalne dokumentarne i dečije prograne recimo.
To je suština.
Znači nebitno je da li imaš ili nemaš televizor. Moja drugarica nikada nije imala televizor, ali plaća pretplatu.

E sada, ja se ne upuštam u eventualnu neustavnost propisa, ne upuštam se u to u kojoj se meri namenski troše ta sredstva itd. Sigurno da sam i lično nezadovoljan mnogim stvarima na velikoj tv, ali razumem zašto plaćam iako to naravno ne želim. Razumem i da su to stavili na račun za struju jer jedino tako mogu sa sigurnošću da naplate pretplatu. Ranije se EDB bunila da to nije njihov posao i da nisu plaćeni za to, ali ućutali su se. Mislim da je moguće platiti umanjen račun za iznos pretplate pa ćekati da RTS pokrene tužbu, ali ne vidim svrhu, opet naplate na kraju. Ne bi trebalo da EDB zaračuna kamatu na taj deo, ali nemam pojma kako to rade u praksi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124

[ Pregleda: 1093210 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.