Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088081 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prljave carape
zaposlen

Član broj: 233834
Poruke: 16
109.93.67.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.01.2010. u 17:22 - pre 173 meseci
kazi te mi da li je moguce tj da li je ovo istinito da, kako moja majka kaze jednom poznaniku dostavili od suda samo resenje da mu se na plati obustavlja iznos za rtv pretplatu koju nije placao!? niti covek isao na sud, nista...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.180.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.01.2010. u 21:10 - pre 173 meseci
Da si pročitao temu znao bi da je to moguće...

ali isključivo greškom tog majčinog poznanika,koja može biti svakojaka,od odbijanja prijema sudskog pismena do zanemarivanja prava na prigovor na rešenje o izvršenju.

Obzirom da kažeš da se izvršenje sprovodi na primanjima tog čoveka znači da je on u potpunosti zanemarivao sve izvršne radnje koje su prethodile tom rešenju,pa je čak propustio i na to rešenje da uloži prigovor!

Dakle,tu je kapu sam sebi skrojio.

Maltene sve je do u detalje objašnjeno na temi,samo treba pročitati,ako ništa drugo počni od linka koji sam okačio u prethodnom postu.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.01.2010. u 22:55 - pre 173 meseci
Citat:
Kosuth:
od odbijanja prijema sudskog pismena do zanemarivanja prava na prigovor na rešenje o izvršenju.


Da li se prijem te sudske posiljke mora potpisati? Ili se moze ocekivati da ta posiljka bude ubacena u sanduce uz opasnost da je neko drugi uzme a u tom slucaju nije bas izvodljivo da covek ulozi prigovor na nesto sto mu nije uruceno (izvinjavam se sto postavljam ovakva pitanja ali posto ocekujem da mi u dogledno vreme bude utucena ta RTS "cestitka" za placanje pretplate moram da se dobro informisem).
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.93.54.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.01.2010. u 15:58 - pre 173 meseci
Ja sam već negde ranije na temi objašnjavao da se od suda prima sva pošta,bez izuzetka i ako treba ulaže prigovor!

Pa taman to bila i novogodišnja čestitka od suda!

Ovako,izbegavanjem,na bilo koji način,prijema sudskog pismena,rizikuje se aktiviranja instituta oglasne table,čime se na apsolutno zakonom definisan način obezbeđuje pravosnažnost i sve posledice koje iz toga prizilaze.

I na kraju,svakako da se prijem sudskog pismena potvrđuje potpisom na sudskoj dostavnici,bilo sudskom pozivaru ili poštaru.

Nije mi teško da odgovaram na pitanja,ali obzirom da sam o svemu podrobno već govorio,postoji mogućnost da se neko naljuti zbog opterećivanja servera,pa samo iz tog razloga apelujem na detaljnom "pročešljavanju" teme.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
77.46.190.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.01.2010. u 08:14 - pre 173 meseci
Citat:
Sindikat radnika EPS-a traži da se uveća masa zarada za 2010. goodinu za 20 odsto, isplatu toplog obroka od 5.000 dinara, isplatu regresa u visini jedne prosečne zarade u EPS-u, kao i da se pretplata za Radio-televiziju Srbije otkloni sa računa za struju.
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...zi-povecanje-plata-za-20-odsto

Da li je sad ovo samo perfidan potez EPS-a da njihov zahtev za poboljšavanje uslova života bubrega u loju,naiđe na podršku širokih narodnih masa?
Ista vest na sajtu rts-a,samo "malo" modifikovana:
Citat:
U Sindikatu EPS-a, koji okuplja 30.000 radnika, ranije su rekli da zahtevaju povećanje plata 20 odsto, da radnici dobiju po 5.000 dinara mesečno za topli obrok i regres u visini prosečne zarade u tom javnom preduzeću.

Sindikat zahteva i potpisivanje kolektivnih ugovora na osnovu predloga koji je napravio sindikat, aktivno učešće u reorganizaciji kompanije i analizu opravdanosti izdvajanja iz EPS-a delatnosti koje nisu vezane za osnovno poslovanje. http://www.rts.rs/page/stories...ovora+sa+sindikatom+EPS-a.html
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
91.148.95.*



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.01.2010. u 10:25 - pre 173 meseci
EPS tu sigurno ima gubitke, svi oni koji ne plaćaju TV harač jednostavno ne mogu da pretplate račun za struju (a mnogi bi to uradili iz raznoraznih razloga) jer im se automatski skida sve preko iznosa duga za struju i preusmerava na TV dahije.
Nije bez razloga sindikat to tražio, samo su ostali nejasni zbog čega to traže.
Položaj RTS-a jednostavno je neodrživ, nikakva kontrola utrošenih sredstava, ne zna se ni ko bi to trebao da kontroliše, potrošači ne mogu sigurno, biće tu pucanja samo da se nekom iznutra razveže jezik.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.01.2010. u 11:25 - pre 173 meseci
EPS moze vrlo lako da resi taj problem sa naplatom, samo treba da na racunu za tv pretplatu navedu drugi poziv na broj i tako odvoje uplate za struju i uplate za pretplatu.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.01.2010. u 12:49 - pre 173 meseci
Ma, i EPS i RTS su "zlatni", ne zna se ko je od koga "bolji".
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.246.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.01.2010. u 13:59 - pre 173 meseci
He,he...a tu je i TREĆI:
Citat:
Ne dati poslanicima u penziju pre vremena
Ljajić smatra da bi tajkuni opet mogli lakše da računaju na svoje ljude u Skupštini, koje bi dovodili do tog mesta, a potom očekivali da im oni zauzvrat čine usluge.



"Čak i da je to standard u ovom trenutku, to je politički loše jer je parlament ionako na lošem glasu i ovo bi ugrozilo njegov kredibilitet", rekao je Ljajić.
http://www.vesti-online.com/Ve...lanicima-u-penziju-pre-vremena

Obzirom da ja ta naša vajna skupština ključni igrač po pitanju legitimiteta pretplate rts-u,videćemo kako će oficijelne vesti da "maze" ovakve idiotluke.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.191.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.01.2010. u 08:39 - pre 172 meseci
Jedna zanimljivost:
Citat:
Previše gledanja TV-a će vas ubiti!
Prekomerno gledanje TV-a može da dovede do postepenog odumiranja mozga, navedeno je u novoj naučnoj studiji obavljenoj u SAD-u.
Stručnjaci upozoravaju da bi svakodnevno gledanje televizije moglo da vam oduzme više godina života - što više vremena sedite pred "kutijom koja hipnotiše", veći su rizici da ćete ranije umreti, posebno od srčanih bolesti.



Šestogodišnje istraživanje, koje je obuhvatilo 8.000 odraslih osoba bez istorije srčanih oboljenja, pokazalo je da oni koji su gledali TV više od četiri sata dnevno imaju 80 odsto veće šanse da umru od srčanih bolesti i 46 odsto veće šanse da umru od bilo kog drugog uzroka. U toku studije umrle su 284 osobe.



Svaki dodatni sat proveden ispred TV aparata povećava rizik od smrti od srčanih bolesti za 18 posto.
http://www.vesti-online.com/Sl...vise-gledanja-TVa-ce-vas-ubiti

Razlog više,ako ne i ključni,da ne gledate televiziju,a još jači da ne plaćate pretplatu!
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.01.2010. u 10:01 - pre 172 meseci
Nazalost, ovo isto vazi i za racunare!
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika15.01.2010. u 23:16 - pre 172 meseci
Citat:
Svaki dodatni sat proveden ispred TV aparata povećava rizik od smrti od srčanih bolesti za 18 posto.


Kad bi tako bilo onda bi bilo smrtonosno provesti nekoliko sati pred TV-om. Matematika je jasna.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.168.*



+558 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.01.2010. u 09:17 - pre 172 meseci
Citat:
JankoNIS: Nazalost, ovo isto vazi i za racunare!
Ne vazi, tu ti niko po ceo dan ne drobi gluposti o politici i ne pusta reklame, nego sam biras sta ces da gledas i gde, ako gledas video ili nesto. Ko je ikad cuo da je neko psovao kompjuter (osim kad pocne da brlja iz cista mira ali to je iz drugih razloga, to sto brlja se relativno brzo sredi i onda opet sve sljaka mesecima kako treba) , a TV psuju svi non stop, bar u ovoj zemlji, ne znam tamo u USA, ali i tamo, ako i ne psuju, pricaju sa njim.
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.01.2010. u 06:48 - pre 172 meseci
Javni servis od gradjana Srbije dobija 3 miliona domacinstava puta 434 dinara. A u svom programu emituje prevarantske kvizove, podstice omladinu i decu na kocku, te je za Tijanica to najverovatnije Obrazovan program definisan Zakonom o Radiodifuziji.

A da se nadovezem da nigde u svetu ni na jednoj drzavnoj televiziji se ne emituju vesti kako je umro neki novinar te kuce, neki montazer, snimatelj, asistent montazera i slicno. Pa to nigde nema u svetu !!!
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.01.2010. u 22:32 - pre 172 meseci
Videh najavu da se sprema emitovanje serije "Porodicno blago".

Bruka za nacionalni servis, pa odavno nije bio "Bolji zivot", poceo sam da zaboravljam sto sam napamet naucio :D
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.150.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.02.2010. u 07:52 - pre 172 meseci
Pa još sa najavom:serija rekordne gledanosti!!!

U tolikoj mJeri je ta tv puna sjebe da dozvoljava,takođe sjebi, izjednačavanje pojmova "gledanost" i "repriziranost".
Citat:

Dokle si stigao sa predmetom?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.02.2010. u 17:26 - pre 172 meseci
Ahahahha, porodicno blago... pa jbt, ovo je katastrofa.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.02.2010. u 23:51 - pre 172 meseci
Ja ne gledam televiziju tako da mogu samo da pretpostavljam na osnovu ovih komentara koliko je RTS zanimljiv svojim gledaocima.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.88.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.02.2010. u 08:49 - pre 172 meseci
Ma ima nečega u tim silnim reprizama rts-a...valjda to rade po onoj:

REPETITIO EST MATER STUDIORUM...

...pa će,valjda,konačno i plebs da se prizove pameti i prestane sa plaćanjem te budalaštine.
 
Odgovor na temu

mex2c

Član broj: 130457
Poruke: 34
93.87.235.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.02.2010. u 12:48 - pre 171 meseci
TV pretplatu ne plaćam od uvođenja, ne bih nikada ni razmišljao o njoj, baš me briga...međutim šta ako prodam stan, da li onda moram da platim dug da bi preneo struju na kupca?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088081 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.