Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088003 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.03.2010. u 15:02 - pre 171 meseci
U istoj reportaži, mrtav 'ladan upoređuje RTS i BBC. Horor !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.03.2010. u 15:54 - pre 171 meseci
Citat:
u vreme režima Slobodana Miloševića naplaćeno 140 miliona maraka

...a ne kaže da je i taj sistem naplate pretplate Ustavni sud proglasio neustavnim,što će reći da su ostvarili protivpravnu materijalnu dobit u navedenoj vrednosti!

A novce, normalno jel, nisu vratili oštećenima...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.03.2010. u 22:32 - pre 171 meseci
Taj jadni servis ne gledam (ni TV uopste) tako da necu ni da placam taj Tijanicev bezobrazno nametnuti harac.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 08:08 - pre 171 meseci
Prasawet: "Broj obveznika koji plaća RTV pretplatu kreće se od 1,4 do 1,58 miliona, a pretplatu uredno plaća između 720.000 i 780.000 građana, dok između 680.000 i 780.000 njih to čini delimično..."

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=69414





Znači ja spadam u ove šta delimično plaćaju (šta ti je statistika :-D ) stigne račun za struju na primer 1996 din, ja napišem na uplatnici 2000 din, i odmah sam u kategoriji delimičnog plaćanja, od mene nisu više ni zaslužili....

Btw, bio je članak u ponedeljak u Danasu sa sličnim podacima i sa još jednim dodatkom koji kaže da ove godine RTS ima nameru da podnese 200 000 tužbi protiv onih nesavesnih platiša.... mislite o tome?


Sad sam naknadno pročitao članak http://www.24sata.rs/vesti.php?id=69414, ovaj je flipnuo, de se dadoše novci od sekundi....
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 09:02 - pre 171 meseci
Ima zanimljivih komentara tamo:

Citat:
Ivan (09/03/2010)
Bude li nekome i dinar oprošten od pretplate, ja ću tužiti državu i tražiti povraćaj svega što sam do sada uplatio za RTS. Pa ako treba i do Strazbura ću ići...

 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 09:39 - pre 171 meseci
Citat:
Odin D.: Ima zanimljivih komentara tamo:


Komentar koji si citirao je stvarno pravi biser
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.93.15.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 09:49 - pre 171 meseci
Citat:
rale2rale:.... mislite o tome?


Mislili smo...

...i to nebrojeno puta na ovoj temi,ali...

...za svaki slučaj:

1.Na OPOMENE se ne obazirite!

2.Po prijemu PREDLOGA ZA IZVRŠENJE od suda,ulažite prigovor u roku od tri dana !!!

E, pa, baš me živo zanima kako će to da funkcioniše ovo naše reformisano pravosuđe kada im Tijanić pljune 200.000 predloga za izvršenje !!!

Ne TUŽBI, kako to umeju uvek da navedu ove novinarske sveznajuće neznalice!

Našao sam negde da srpsko pravosuđe trenutno funkcioniše sa nekih 1.838 sudija,što znači da po glavi sudije sledi ~109 predmeta samo od Tijanića!!!

To pod uslovom da svih 1.838 sudija rade samo i isključivo u izvršnim referadama...
...gde su parnične,krivične...

I sada,kad se uzme u obzir da od ukupnog broja sudija najmanje ih je u izvršnoj referadi,ajd' da kažemo otprilike, na 6-7 sudija dolazi jedan za izvršenja,sledi nova računica da će po po glavi jednog izvršnog sudije pasti skoro oko 700 predmeta!

Ne dozvoljavaju Ustavnom sudu da radi?

Ne žele da ukinu neustavni zakon?

Hoće da se igraju sa zakonima?

E, pa, i mi ćemo ! ! !


LEGE ARTIS !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 10:06 - pre 171 meseci
Predlog za izvrsenje koji postaje tuzba je pravna forma koju moraju da iskoriste da bi zaustavili zastarevanje, ne verujem da oni ocekuju da ce sud da skoci na noge da naplati dugove odmah, ali sprecava vas da se eventualno pozovete na zastarelost duga ako ovo nastavi da se vuce u nedogled.
A ovaj komentar koji je Odin okacio, pa morate biti svesni toga, puno ljudi zaista placa TV jer zakon to od njih trazi i oni vas manje-vise posmatraju u tom "misle da su mnogo pametni" kontekstu, pricati lose o njima je malo neukusno jer vi zaista pokusavate da izvrdate placanje PRE nego sto ga je visa instanca ocenila neustavnim/nelegalnim i oni ce vam biti velika prepreka u resavanju ovog problema. Rezon je sasvim na mestu, ako se vama oprosti dug onda njima treba da se refundira uplaceno, ni njima pare ne rastu na drvetu. Zato mislim da se to nece desiti, pravno zakon je i dalje na snazi, ako ustavni sud ikad i presudi u vasu korist to ce biti za buduca placanja, dug ostaje a ove osporene tuzbe osiguravaju da nece zastareti.

I btw, izvinjavam se na generalizaciji koju sam napravio u prosloj poruci, malo me poneo trenutak. Medjutim takvih ljudi ima i to podosta (koji hoce potpuno ukidanje RTSa), bar po pricama sa ljudima van foruma u mom okruzenju. Ovde svi imaju neku kablovsku i javni servis im ne treba i ne zele uospte da ga placaju sto je po meni sebicno jer kablovska kosta vise i nije ni dostupna svima kao sto su to nacionalne frekvencije. To je nekako bilo moje razmisljanje koje me je odguralo u generalizaciju, sto je bilo nepravedno sa moje strane prema onima koji ne misle tako.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 10:26 - pre 171 meseci
Citat:
mmix:ako ustavni sud ikad i presudi u vasu korist to ce biti za buduca placanja


Za buduca dugovanja ALI i za onaj dug koji je po zakonu vec zastareo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 10:41 - pre 171 meseci
Za zastarela dugovanja ti ne treba ustavni sud, niti to zavisi od ustavnog suda. Zato i dize tuzbe RTS jer tuzba zaustavlja timer za zastarevanje, nek se sudski spor zavrsi i za 10 godina, dug nece zastareti kao sto bi zastareo da tuzbe nije bilo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 10:47 - pre 171 meseci
Dosta toga sam na ovoj temi pročitao, ispratio koleginu borbu na sudu (kako se završilo?) ali nisam primetio da je neko predložio neki način organizacije, ne u smislu "Otpisanih" već na način da se kaže "dobro, doneli ste taj zakon, vidite da je većina protiv, hajde razmislite kako da izmenite to stanje jer je očigledno da tu nešto škripi".
Ako pojedine političke partije sakupe milion glasova za neki zahtev, kako da se ni jedna organizacija ne seti da započne postupak promene zakona o radiodifuziji?
Niti televizija kao takva dobija ta planirana sredstva, niti građani žele da je gledaju, a sve to zbog čega? Samo zato da se zakon ne bi menjao?
Možda organizacija za zaštitu potrošača?
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 11:08 - pre 171 meseci
Nema od toga nista, zato sto problem nije srazmjeran dubini goBana u kome se citav sistem nalazi.
To ti je nesto kao npr. Titanik tone, a neko treba da skuplja potpise za peticiju da se ukine naplacivanje pogleda iz putnickih kabina. Kome je uopste do toga stalo u tom trenutku....
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
*.adsl.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 11:22 - pre 171 meseci
Oni koji ne plaćaju godinama svakako su sada u mnogo boljem položaju od onih koji su plaćali. Potrebno je samo da na vreme ulože prigovor i onda se na sudu pozovu na zastarelost potraživanja (ima već to na forumu sve sažvakano i prežvakano kako) i u najgorem slučaju platiće za zadnjih 12+ meseci plus sudske troškove što u krajnjem skoru nije ni blizu cifre koju bi inače "pukli" da su redovno plaćali.

Međutim, cela ova situacija je više nego jadna. Vidi se da otprilike polovina populacije jednostavno ne priznaje ovaj nakaradni zakon a sva je prilika da će to stići i na 2/3, pogotovu posle ove SMS prevare gde je logističku podršku pružio i RtS. Ljudi su vrlo ogorčeni, vidi se to na raznim forumima pa i u svakodnevnoj komunikaciji, može se naslutiti da je ova ujdurma sa nagradnom igrom postala okidač koji će ovaj zakon oterati u istoriju.
Ne vidim kako bi se zakon mogao održati ako ga ne priznaje polovina populacije, jednostavno je nemoguće procesuirati do kraja polovinu stanovništva a pri tom dolaze novi izbori za par godina.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 11:48 - pre 171 meseci
Citat:
Odin D.: Ima zanimljivih komentara tamo:

Ima veoma zanimljivih komentara...
"Što ne kažu ljudima da u Nišu je već nekoliko ljudi oslobođeno u sudskim postupcima (ljudi uložili prigovore na prinudnu naplatu) ušli p parnicu, pozvali se na zakone o obligacionim odnosima, RRA itd. i sud ih oslobodio. Nedugo nakon toga su ovi na RTS prestali da opominju i prete sa utuženjem..."
Ima li nišlija da potvrde ili opovrgnu ovu informaciju?
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 12:25 - pre 171 meseci
Citat:
Prasawet: Oni koji ne plaćaju godinama svakako su sada u mnogo boljem položaju od onih koji su plaćali. Potrebno je samo da na vreme ulože prigovor i onda se na sudu pozovu na zastarelost potraživanja (ima već to na forumu sve sažvakano i prežvakano kako) i u najgorem slučaju platiće za zadnjih 12+ meseci plus sudske troškove što u krajnjem skoru nije ni blizu cifre koju bi inače "pukli" da su redovno plaćali.

Da, ali su se u medjuvremenu i oni dosetili, zato sad ide paket tuzbi jednom godisnje, pa kad sud zasedne. Koliko sam vas shvatio vi hocete da ne platite, ne da hocete da placate jednom godisnje sa sudskim troskovima. Od starih dugova ste se izvukli, ali sve to kumulativno deluje na ljude koji placaju u smislu posmatranja drzavnog aparata kao nesposobnog da vam doaka. Ako to posmatras sa stanovista pritiska na vlast, njoj limbo odgovara vise nego bilo kakvo konkretno resavanje ovog problema.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 13:21 - pre 171 meseci
Citat:
Odin D.: Nema od toga nista, zato sto problem nije srazmjeran dubini goBana u kome se citav sistem nalazi.
To ti je nesto kao npr. Titanik tone, a neko treba da skuplja potpise za peticiju da se ukine naplacivanje pogleda iz putnickih kabina. Kome je uopste do toga stalo u tom trenutku....

Sa ovim se apsolutno slažem i to je jedan od razloga zašto tome treba prići sa minimumom utrošene energije.

Prošlo je vreme romantičarskog zanosa i organizovanosti, iako je ima, pa makar i u ovakvom, forumskom, ne baš ni beznačajnom obliku.
Citat:
mmix:  ako ustavni sud ikad i presudi u vasu korist to ce biti za buduca placanja,

Pa, to i jeste suština čitavog problema!

I ne samo vezano za ovu famoznu pretplatu!

Ko i zašto sprečava Ustavni sud da radi svoj posao???

Jeli ovo pravna država, ako joj najviša sudska instanca radi na pipetu?

O tome sam već mnogo puta pričao i neću više...

Ako neko od mene traži da mu nešto plaćam, to MORA da bude zasnovano na valjanom zakonu !!!

Ja nikako ne mogu da shvatim one koji 'ladno prihvataju da žive u uslovima permanentne ustavne krize, gde zakone, bukvalno može da donese i proglasi ih važećim svaka polupismena baba, a da se pritom protiv toga ne bore ni na koji način!

Nije dovoljno samo se busati u prsa da mi Ustav imamo, treba taj Ustav neko i da brani i sprovodi u delo, a to može samo Ustavni sud.

Kako, kad radi s mene na uštap, pa ni toliko?

Živimo u uslovima neproglašenog vanrednog stanja i sad ja treba da vodim računa o tamo nekakvom muljatorskom zakonu i onima koji ga po inerciji i zarad lažnog konformizma poštuju?!?

Neće biti, dok je glave na ramenima...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 22:29 - pre 171 meseci
Citat:
Kosuth
Ako neko od mene traži da mu nešto plaćam, to MORA da bude zasnovano na valjanom zakonu !!!

U zakonu ne postoji definicija neceg poput "valjanog zakona". Sto se zakona tice svaki zakon koji je na snazi se smatra valjanim, i zakon ne predvidja opciju da ga oni koji su duzni da ga postuju "procjenjuju" po osnovu valjanosti i prema tome da se rukovode u njegovom postivanju.

Takodje, u sirem smislu zakon cak ne mora ni da podrazumjeva "pravdu", "opstu korist i dobrobit", "opravdanost" ili takve neke slicne utopisticke kategorije ili ideje.

Pokusavati se boriti protiv loseg zakona pozivanjem na taj isti zakon je isto sto i pokusavati napraviti perpetum mobile.

U zemlji Sprdiji zakon je odavno postao veoma profitabilna alatka jednog izuzetno uspjesnog biznis modela kojeg je moj cimer iz skolskih dana vrlo precizno izrazio jedne veceri na kraju uzbudljivog dana, nakon sto je naiskap pojeo skoro citavu teglu meda i duboko razmisljao pola sata kako da se docepa nekih para odjednom ustao i rekao:

"Nesto sam mislio.... kad ima ovaca... sto ja ne bih nabavio makaze!"
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 23:03 - pre 171 meseci
@ Odin D.
Pa taj tvoj cimer iz skolskih dana je izgleda neki "genije".

Citat:
Odin D.: U zakonu ne postoji definicija neceg poput "valjanog zakona".


Valjan zakon je npr. onaj zakon koji nije u suprotnosti sa Ustavom i sa drugim zakonima koji su u skladu sa Ustavom. Valjan zakon je zakon kojim ti se ne narusavaju vec postojeca prava. Uvek je bilo zakona koji su kasnije menjani zbog toga sto su losi tj. nisu valjani.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.03.2010. u 23:24 - pre 171 meseci
Citat:
websurfer: @ Odin D.
Pa taj tvoj cimer iz skolskih dana je izgleda neki "genije".

Pa eto, izgleda da na svijetu ima nekih otkrica koja se mogu beskonacno puta iznova otkrivati i svaki put upale jednako dobro kao i prvi put.
Mada ja licno mislim da je to vise zbog ovaca, a manje zbog "izumitelja".

Citat:
websurfer
Valjan zakon je npr. onaj zakon koji nije u suprotnosti sa Ustavom i sa drugim zakonima koji su u skladu sa Ustavom.

Po ustavu se "nevaljali" zakon ne moze ni donijeti, jer ustav zabranjuje donosenje zakona koji su protiv ustava i u suprotnosti sa drugim zakonima koji su u skladu sa ustavom.

Ako ipak nekako takvi zakoni stupaju na snagu to onda znaci da se ustav ne postuje prilikom donosenja zakona, sto onda znaci da se ustav uopste ne postuje, sto onda znaci da u stvari pravna drzava uopste ne postoji osim na neki nacin umisljena u glavi odredjenog broja stanovnika koji zbog mehanicko-psiholoske inercije jos nije stigao to da shvati, pri cemu se stvara jedan fenomen poznat sirom svijeta, a ponajvise u ekvatorijalnom pojasu, koji se naziva "privid drzave", i pri cemu odabrani pojedinci sakom i kapom (zlo)upotrebljavaju to stanje.





 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.03.2010. u 09:59 - pre 171 meseci
RTS se izvinio zbog licitacije

„Menadžment RTS-a se, saglasno svom delu moralne odgovornosti i čuvajući stečeno poverenje građana u Javni servis, izvinjava srpskoj javnosti", navodi se u saopštenju koje je juče izdao Kolegijum RTS-a.

Zbog zakonske nemogućnosti da ovakve igre sam kontroliše, RTS naglašava da ubuduće neće emitovati SMS licitacije ili slične nagradne igre, navodi se u saopštenju.

A komentari SMS na 48 sati Svadba jel ono 50din ili Vreme je za Bebe... Crnjak do crnjaka

Ili još bolje... Šalili smo se... :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088003 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.