Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088047 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika22.03.2010. u 08:47 - pre 170 meseci
Da, to je tačno, isto kao što je bilo tačno i pre neku godinu kad si to postovao na nekoj od tema ES-a !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika22.03.2010. u 08:49 - pre 170 meseci
Manje, 4200 domacinstava (mesecno naspram godisnje), ali svejedno je puno. Nisu vise ni jagnjece brigade jeftine.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika22.03.2010. u 09:01 - pre 170 meseci
Nisu, nisu nikad ni bile, ali šta ćeš, dokle god ovce to ne shvate, brigade gaze strojevim...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika22.03.2010. u 10:29 - pre 170 meseci
Nece moci vecno tako - ljudi (bar u mojoj okolini, a verujem da je tako svuda) pocinju da se informisu i da shvataju da ne treba vise placati taj harac.
 
Odgovor na temu

angelicfishy

Član broj: 255752
Poruke: 7
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.03.2010. u 19:33 - pre 170 meseci
Citala sam temu studiozno u poslednjih desetak dana,posto mi je stigla opomena, a u kuci imam tri pravnika, svako ima svoje fiks ideje, al posto smo podstanari, i gazdarica koja zivi u Croaciji ne zeli tuzbu i ne zeli nikakvo petljanje s tim, i posto je ona rekla da se to sr**e ne placa jos kad smo se uselili, ona ce platiti. A meni zao, zena je dobra ko `leb...

E sad, mene samo zanima kojom selekcijom su bas mene odabrali, s obzirom da niko, ALI BUKVALNO niko koga ja to znam ne placa to, a verujte mi , znam dosta ljudi, i nash dug je nekih 10.000, i zasto je bas meni stiglo od svih nesrecnika?
I jos me zanima, dal je nekom u skorije vreme stigla ta famozna tuzba (ili kakogod da se to zove...zahtev za izvrshenje?), ili je ovo samo caka, pa ko se ulovi, ulovi se...
 
Odgovor na temu

Worf

Član broj: 112965
Poruke: 7
109.93.19.*

Sajt: www.freedomfight.net


Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.03.2010. u 17:40 - pre 170 meseci
Zašto ne bismo pokrenuli peticiju za ukidanje TV pretplate? Nestranačku, da bude neka vrsta građanske inicijative.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.03.2010. u 19:48 - pre 170 meseci
Zato sto je oni u ovom trenutku smatraju nezakonitom, te takva peticija verovatno ne bi mogla da prodje u startu.
(Kao kada bi hteo da pokrenes peticiju da se prolazi na crveno svetlo)

Ali, ako treba negde da se potpise, anyway, recite... :)
 
Odgovor na temu

Worf

Član broj: 112965
Poruke: 7
77.46.175.*

Sajt: www.freedomfight.net


Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.03.2010. u 20:29 - pre 170 meseci
Kako misliš da je smatraju nezakonitom? Evo šta kaže ustav

Član 56. Ustava Republike Srbije

"Svako ima pravo da, sam ili zajedno s drugima, upućuje peticije i druge predloge državnim organima, organizacijama kojima su poverena javna ovlašćenja, organima autonomne pokrajine i organima jedinica lokalne samouprave i da od njih dobije odgovor kada ga traži."
 
Odgovor na temu

igorsd
Igor Djokic
SysAdm
Smederevo

Član broj: 84334
Poruke: 38
93.87.33.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2010. u 04:02 - pre 170 meseci
Dovoljan (ne znam koliki je na nivou republike, molim nekog pravnika za pomoc) broj potpisa sa zahtevom za izjasnjavanje gradjana na referendumu je obavezujuci za skupstinu da referendum i raspise. Ukoliko uspe (izadje dovoljan broj glasaca) odluka na referendumu ima istu ili vecu snagu od odluke same skupstine.
Referendumom se moze odlucivati o svemu, pa cek i zahtevati izmenu USTAVA u nekim delovima ili u celosti. Cak se referendumima, (ne daj Boze) moze promeniti ustav, pa nakon toga pojedini zakoni i recimo, legalizovati narkotici.

Ovo mi je ovako predocio jedan od visokih drzavnih funkcionera koji se poprilicno razume u te stvari. Ako je tako, daj da organizujemo prikupljanje potisa za referendum o ukidanju TV pretplate, tj izmene Zakona o radiodifuziji u tom smislu. Pa samo lud covek ce na tom referendumu da glasa ZA placanje pretplate RTS-u.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.04.2010. u 08:25 - pre 170 meseci
Nikolic je skupio milion potpisa za raspisivanje izbora pa se od toga nije nista desilo, sve i da skupis 50% potpisa svih glasaca vlast ce nesto da izmuva i da izspinuje da ne mora ni da raspise referendum ni da uvazi zahteve. A skupiti milion jedinstvenih potpisa za bilo sta uopste nije jednostavan posao i logisticki je veoma skup i zahtevan.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.04.2010. u 23:41 - pre 170 meseci
Interesantno...
http://www.e-novine.com/drustvo/36309-Vaa-televizija-vas-lae.html

A u komentarima je neko naveo, cini mi se, neki clanak o situaciji u Cro gde cak i jedan nacelnik opstine ne placa HRT pretplatu!
Komentar sledi:

Poštovani čitatelji, u članku koji slijedi podučit ćemo vas kako od danas više ne morate plaćati pretplatu za televizijski ili radijski program. Ne samo da je nezakonita, pretplata je svojesvrsni harač bez osnova i prihvaćena pljačka građana.



Osim brojnih nameta i silnih poskupljenja kojima smo svi izloženi, građani naše vrle “pravne” države dužni su uz to plaćati i TV-pretplatu koja puni proračun HRT-a. Hrvatska Radio Televizija ima pravo naplaćivati pretplatu otprilike jednako onako kao što bi Živko Kolega ili Milan Bandić imali pravo naplatiti građanima zrak koji udišu. Jedan od rijetkih ljudi u Hrvatskoj koji upozorava na ovu i mnoge druge nepravilnosti i nepravde u našem društvu je Stipe Petrina načelnik općine Primošten. On je javno objavio legalan način na koji je moguće prekinuti s plaćanjem ovoga poreza za budale!

Kako prestati plaćati?
- Najprije odjavite TV uređaj dopisom na adresu HRT-a, obavezno sa povratnicom na kojoj će vrlo čitko pisati “odjava TV uređaja te i te marke”. Dopis bi trebao izgledati ovako: “Ja XY dana (upisati datum) odjavljujem svoj televizor marke (navesti marku) iz razloga jer ne želim više pratiti tv program HRT-a”. Slijedeće što trebate učiniti je da odbijete platiti TV pretplatu kad dođe inkasator. Uostalom, zabranite mu da uopće ulazi u Vaš posjed ili stan.

Uskoro ćete dobiti opomenu, koju naprosto ignorirajte! Ona samo služi da vas zastraši (važno je da imate povratnicu kojom ste odjavili televizor na kojoj se jasno vidi kad je zaprimljena u Prisavlju).

Ne brinite zbog ovrhe!
Poslije opomene otprilike za mjesec ili dva dobit ćete od javnog bilježnika OVRŠNI PRIJEDLOG, u kojem vam se stavlja na teret da niste platili TV pretplatu. E, poslije ovog treba sjesti za računalo, napisati u roku od 8 dana od dana kada ste primili Ovršni prijedlog PRIGOVOR, kako vam piše u Rješenju o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. U prigovoru treba stajati sljedeće: “U zakonskom roku izjavljujem prigovor na naprijed navedeno rješenje o ovrsi budući da sam dana (NAVESTI DATUM) odjavio TV prijemnik pa prema tome nemam nikakve obaveze plaćati televizijsku pretplatu”. Uz prigovor doznačiti fotokopiju povratnice od dana kada ste odjavili televizor. I eto, stvar je gotova, stoji u Glasu Primoštena, lokalnog glasila. Sam članak pisan je na iskustvu načelnika Petrine koji je prvi u Hrvatskoj sudski oslobođen plaćanja TV pretplate!

Pretplata i na krevet?
- Ovo je jedini legalan način da se ljudi oslobode nezakonitog harača koji se sprovodi od strane HRT-a u vidu TV pretplate. Govori nam Stipe Petrina načelnik općine Primošten, koji je u Glasu Primoštena objavio detaljan opis kako sa vrata skinuti dosadne inkasatore. - Ovo što HRT radi je nezakonito jer oni nemaju ugovoren odnos sa građanima. Na isti način sutra mogu izmisliti plaćanje pristojbe na krevet ili kuhinjski stol, kao što rade s TV uređajem, kaže Petrina koji je svojim sumještanima ponudio svu pravnu pomoć, uključujući i potrebno pisanje prigovora. - Jedan naš građanin je rekao kako neće plaćati jer nema TV signala, ali to po zakonu nije dovoljan razlog. On je izgubio spor zato jer je taj birokratski mlin nemilosrdan i kad vas uzme u žrvanj, ne možeš se izvući.

Primošten protiv monopolista
Inače, Primošten je već godinu i pol dana bez signala nacionalne televizijske kuće i Hrvatskog radija. Spor je izbio jer Odašiljači i veze i T-Mobile, za repetitore i pokretne bazne postaje na brdu Gaj pokraj Primoštena, ne žele platiti korištenje lokalnog puta i propisanu komunalnu naknadu. Zbog toga je odlukom komunalnog redara uklonjeno nekoliko električnih stupova s općinskog zemljišta. Iz Odašiljača žele da im Općina Primošten osigura priključak na struju, a iz općine poručuju: osigurajte sami legalni priključak, jer ste svoje uređaje godinama napajali ilegalno. - Njima nije problem uplatiti dvjestotinjak tisuća kuna Općini Primošten, ali bi onda i druge općine tražile isto, a tada bi se milijuni kuna iz blagajni mobilnih operatera prelilo u blagajne lokalnih zajednica, zaključuje Petrina.

Na brojne upite građana Primoštena zašto nemaju TV sliku, iz Odašiljača i veza odgovaraju - Smijenite gradonačelnika i pustiti ćemo vam TV signal! Tako nešto će se teško dogoditi, pošto Primoštenci daju punu podršku Petrini i njegovim naporima u borbi protiv monopolista.

Porez za budale
Što se tiče neplaćanja TV pretplate, većina građana će se zapitati, a kako ću onda gledati TV program ako sam odjavio/la televizor? Jednostavno ćete ga gledati kao i dosad, samo ćete uštedjeti novac koji dajete za TV pretplatu. Nitko vam nema pravo “zapečatiti” vaš televizor, u vašoj kući na vašoj utičnici, a HRT ako hoće, neka kodira svoj program. Ni inkasator niti itko drugi bez zakonom predviđenih uvjeta (a ovi to nisu!) ne može ući u vaš dom i kontrolirati vas gledate li HRT ili primjerice Eurosport ili samo igrate playstation. Ako već ne možemo utjecati na institucije koje apsolutno ne rade svoj posao onda barem pokažimo trunku dostojanstva i odbijmo plaćati ono što uistinu ne moramo. Na kraju krajeva nije stvar u tih 70,00 kuna mjesečno, ali zašto bi netko od nas radio budale. Kako ono kažu? Možeš varati neke ljude neko vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude cijelo vreme.

 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.04.2010. u 07:50 - pre 170 meseci
još nešto od Stipe!!! :-)

 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.04.2010. u 00:33 - pre 170 meseci
Citat sa stranice www.e-novine.com/drustvo/36309-Vaa-televizija-vas-lae.html :

Citat:

U RTS su nedavno najavili da će pokrenuti tužbe protiv svih onih koji ne plaćaju pretplatu za tu javnu kuću. Evo jednog zanimljivog, i nadasve edukativnog štiva koje se pojavilo na netu ovih dana. Pa vi izvol'te
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.04.2010. u 01:05 - pre 170 meseci
Konačno ćemo svi u zatvor. Ko zna, možda je tamo bolje jer je TV besplatan. Neg' šta ima zakon da se poštuje. Plaćaj ili u bajbok. I da se na kapiji otvore sva vrata da inkasanti mogu da pronjuškaju ko viri u TV protivzakonito. I na kraju pre svega da se sve zaostale pretplate plate sa kamatom.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.04.2010. u 12:20 - pre 170 meseci
Citat:
holononi: ko viri u TV protivzakonito.


Bitnije je ko pokusava protivustavno da naplati i nama koji ne gledamo TV uopste. I bitno je ko je trgovao nasim licnim podacima (ili ih ustupio nekome, svejedno) i protivzakonito ugrozio nasu privatnost.

Sva sreca pa ljudi pocinju da shvataju da ne treba vise da placaju taj harac.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.04.2010. u 15:53 - pre 170 meseci
Citat:
websurfer: Sva sreca pa ljudi pocinju da shvataju da ne treba vise da placaju taj harac.

Od "pocinjanja shvatanja" pa do "shvatanja" moze u Srbiji proci i 20 godina. A od "shvatanja" pa do "cinjenja" necega moze proci jos vise, a moze i da do "cinjenja" uopste i ne dodje, po svoj prilici....

Svi samo cekaju da se nesto "ozgo" desi, pa da ih "struja masovnog neplacanja" povuce.
Pa ne ide to tako drugovi. Do toga nikad nece doci.
Ako mislis da ne treba da placas, jednostavno ti licno prestanes da placas i gotovo. Ne moze covjek da se bori za opste dobro kad se ni za svoje nije izborio. To je iluzija.

I uostalom, ja mislim da Fidel i Che nisu imali ni desetinu od ove kolicine materijala i mozganja koliko je ovdje o usranoj tv pretplati napisano, pa su krenuli da ruse vlast i srusili.
A vi ovdje, kako ste krenuli, napravicete od ovoga dokument veci od zbornika zakona Evropske unije.
Koga god novog nesto zainteresuje po ovom pitanju, kad vidi broj strana koliko je o tome napisano, ako je normalan prvo sto ce da pomisli je "Ma bolje mi je i placati tu pretplatu nego ovo procitati...."

Vidite, meni je licno svejedno da li narod masovno placa ili ne placa. Ja neplacam ni u jednom slucaju. Ja ne vidim sta je tu toliko problematicno!? i zasto se oko toga dize tolika frka?
Ja ne znam sta biste vi radili da je potrebno neki ozbiljan problem rjesiti?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.04.2010. u 08:35 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: A vi ovdje, kako ste krenuli, napravicete od ovoga dokument veci od zbornika zakona Evropske unije.
...
... i zasto se oko toga dize tolika frka?
Ja ne znam sta biste vi radili da je potrebno neki ozbiljan problem rjesiti?


Ti si zemljače u velikoj zabludi. Ovde se ne "rešava problem", ovde se ne "pravi dokument". Ovo je web forum, gde ljudi zapravo, na karakterističan način, neobavezno razgovaraju, ćaskaju, razmenjuju mišljenja, dele informacije. Ako ne znaš šta je web forum ponešto možeš da pročitaš na wikipediji: http://en.wikipedia.org/wiki/Web_forums Ima i članak na Srpskom a bogami i na Nemačkom jeziku.

Učešće na ovom forumu je neobavezno, učešće na pojedinačlnim temama takođe. Verovao ili ne, nije čak obavezno ni čitanje teme od početka ! Ukoliko ti smeta veliki broj strana, ti slobodno preskoči celu temu. Nećemo te ni pitati: "Šta ti misliš, koliko je strana maksimalno potrebno za ovu temu ?"

Putuj igumane, i ne brini za manastir.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.04.2010. u 08:57 - pre 170 meseci
Citat:
websurfer: Sva sreca pa ljudi pocinju da shvataju da ne treba vise da placaju taj harac.


Citat:
Odin D.: Od "pocinjanja shvatanja" pa do "shvatanja" moze u Srbiji proci i 20 godina. A od "shvatanja" pa do "cinjenja" necega moze proci jos vise, a moze i da do "cinjenja" uopste i ne dodje, po svoj prilici....


Nisi dobro razumeo deo "pocinju da shvataju". To znaci da u poslednje vreme znacajniji broj ljudi (cak i oni koji su ranije cvrsto verovali da je to nekakav patriotski cin ili sl.) prestaje vise da placa taj harac jer im je konacno jasno da tu nesto nije u redu i da ne treba da placaju. Dakle, nisi dobro shvatio, ne planiraju da tek za 20, 100 ili 1000 godina prestanu da placaju - oni vec ne placaju a i mnogi ce uskoro, shvativsi isto, prestati da placaju.



 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.04.2010. u 09:02 - pre 170 meseci
Šta mislite koliko je ono ,,Naš Punto, Našim gledaocima!!'' uticalo na to? :-)
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.04.2010. u 09:41 - pre 170 meseci
Citat:
rale2rale: Šta mislite koliko je ono ,,Naš Punto, Našim gledaocima!!'' uticalo na to? :-)


Verujem da je mnogo uticalo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1088047 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.