Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092412 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 15:49 - pre 170 meseci
Citat:
djolemc: Pozdrav svima na forumu! ;)

I ja sam juce dobio "cestitku" od rts-a, pa iako sam procitao celu temu neke stvari mi nisu jasne.

Nije ni čudno ako ti je nešto i promaklo,recimo:
http://www.elitemadzone.org/t278373-42#2576061
u prikačenom fajlu imaš solidno odrađen faktor odvraćanja protiv rts secikesa.

Nakon toga će se dobrano zamisliti da li da uopšte pokreću izvršni postupak protiv tebe.
Citat:
Sta bi ste vi uradili?

Za početak to što sam ti gore rekao i nastavio da i dalje mirno to ne plaćam.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 17:13 - pre 170 meseci
Citat:
kristi1, da li i dalje ne plaćaš?


Platio sam negde oko 8 000 na rate. A dug je bio negde oko 20 000.
Pa ceka se, poprilicno, sad ponovo ne placam Izgleda da vade iz bubnja, pa kome zapadne. Pricao sam i sa tim sudijom, ovde je skoro sve receno, katastrofa.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 19:17 - pre 170 meseci
Znači, u najgorem slučaju pozovem se na zastarelost i platim za jednu godinu NA RATE !

Na rate, jel' tako?


:-)



[Ovu poruku je menjao deki999 dana 20.04.2010. u 20:32 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 21:12 - pre 170 meseci
Obavezno navedi i insistiraj da ti nisi korisnik javnog servisa a što je uslov za plaćanje pretplate po odluci ustavnog suda. Takodje da nemaš ugovor i postavi pitanje o zaštiti ličnih podataka. Ako se dokaže da su ga pribavili na protivzakonit način niko ne može potraživati dug. Lično bih tužio onog ko dostavi moje podatke bilo kome bez moje pismene dozvole.

A ovi koji su dobili presude treba da se žale a zatim u Strazbur.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 21:16 - pre 170 meseci
U prethodnom postu sam slučajno zanemario novonastalu situaciju po pitanju ove najnovije pravosudne akrobatike tzv.>ustavnog suda<,pa stoga i prikačeni fajl-PRIGOVOR
na opomenu pred utuženje
zainteresovani u tom delu treba da koriguju, a umesto toga pozvati se na čl.6.EVROPSKE KONVENCIJE ZA ZAŠTITU LJUDSKIH PRAVA I OSNOVNIH SLOBODA (Pravo na pravično suđenje) i čl.13.iste konvencije (Pravo na delotvorni pravni lek).

Da sada ne objašnjavam šta sve sud u Strazburu podrazumeva pod pojmom pravično suđenje i pravo na delotvorni pravni lek,i kako široko tumači te članove konvencije, dovoljno je to samo navesti, pozvati se na to pravo, a postupajući sudija u domaćem pravosuđu je dužan da zna sve aspekte tih prava.

Svima, kojima je do sada sudskim odlukama bukvalno otet novac iz džepa po osnovu presuda za rts pretplatu, su stečeni uslovi za podnošenje apelacije Strazburu,pod uslovom da su kod domaćeg pravosuđa iskoristili sve zakonom definisane pravne lekove!

Dakle,
Citat:
deki999: Znači, u najgorem slučaju pozovem se na zastarelost i platim za jednu godinu NA RATE !

Na rate, jel' tako?

tvoja volja, možeš i tako, a ja bih zasigurno uložio žalbu na prvostepenu odluku i uputio to višoj sudskoj instanci, sve do ustavne žalbe,te tako prolongirao maltene u nedogled to nekakvo plaćanje na rate i stekao neophodan uslov za Strazbur.

Možda nekome na prvi pogled ovo sve deluje mnogo složeno,ali verujte da nije i ne oduzima mnogo vremena,obzirom da je u pitanju najobičniji šablon.

Otežite, jer ne može još dugo ovakvo stanje u pravosuđu da se održi:
Citat:
VLADIMIR CVIJAN: MESAROVIĆ I MALOVIĆ SU ČLANOVI PRAVOSUDNE MAFIJE
utorak, 20 april 2010 00:40
Cvijan je izneo tvrdnju da "se sakriva" izveštaj iz Evropske unije, odnosno kritike da je reforma sudstva loše sprovedena
http://www.standard.rs/-cvijan...lanovi-pravosudne-mafije-.html
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.04.2010. u 23:08 - pre 170 meseci
Jeste lična stvar, ali ću je ponovo izneti:
brojilo se vodi na oca i ne mogu ga vucarati po sudovima.
Mator je čovek.

Ne mogu ni da mu glumim advokata, zabranjeno je.
...
deki
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 00:14 - pre 170 meseci
He, he, i to može da se iskoristi, star čovek ne može svaki čas u sudnicu i nikad neće ni ići na sud. Svaki put kad dobiješ poziv na ročište zatraži odlaganje zbog godina i bolesti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 07:33 - pre 170 meseci
Da li vi ljudi zaista mislite da ce Strazburg da se bavi slucajevima RTS pretplate u visini od nekoliko 'iljada dinara?

Mislim, dovoljno je da covjek procita samo to 'nadanje', pa da se dovede u pitanje i smislenost svega ostalog sto pisete.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 07:54 - pre 170 meseci
Nije u pitanju visina iznosa već princip.
Ako se dozvoli kršenje prava i za jotu, to je podloga za svako sledeće kršenje sa većim iznosom.
Ne verujem da Strazbur ima tarifu do koje se ne bavi slučajevima i od koje se bavi.
Inače, lično mislim da bi Strazbur bio interesantan kao opcija samo pod uslovom da se svi oštećeni organizuju i nastupe zajedno. Možda bi i sam pritisak postojanja tužbe naveo establišment da, pod eventualnim političkim pritiskom, uredi ovu oblast na način na koji uređuju drugi.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 08:08 - pre 170 meseci
Citat:
deki999: Znači, u najgorem slučaju pozovem se na zastarelost i platim za jednu godinu NA RATE !

Na rate, jel' tako?


Tako je.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 08:33 - pre 170 meseci
Princip je na papiru, a u stvarnosti je i princip i prakticnost.
To je vrlo skup sud, a prije sudjenja je potrebno dokazati (a dokazati njima nije isto sto i nama: "Deder snajka turide mi neki stambilj na ovu potvrdu da nisam primio pemziju od '91 i da mi niko od 48 ukucana nigdje ne radi, a ja ih sve izdrzavam...") da nisi u mogucnosti da placas troskove sudjenja (koji se ,uzgred budi receno, placaju - samo da obavjestim one koji misle da tamo odes sa rukama u dzepovima, a oni jedva cekaju da te dzaba usluzuju).

Drugo: ono za sta bi se eventualno sudilo, nije stvar pojedinca nego svakog gradjanina u ovoj drzavi, tako da ne treba gajiti iluzije da ce Strazburg da se petlja u to kako jedna drzava naplacuje svoju tv pretplatu.

Trece: do ukidanja tv pretplate nece nikad doci. Sve sto se moze postici je da se uvede neki red u to placanje, a da se placanje ukine - to nece moci.

Cetvrto: ono "moze" iz prethodne tacke treba shvatiti vise kao teorijsko razmatranje nego prakticno izvodljivo.

Peto: covjek uvijek treba imati na umu gdje se i u kakvim okolnostima nalazi. Nazalost, u Srbiji je moguce neometano sprovoditi apsurdnosti neogranicenog stepena apsurditeta u cilju postizanja bilo kakvog cilja, tako da se ja ne bih zacudio ako bi jednog dana vazilo:
- da ne mozes uvesti kablovski internet ako ne placas tv pretplatu;
- da ne mozes dijete upisati u skolu ako ne placas tv pretplatu;
- da ti je rok vazenja licne karte tri mjeseca u slucaju da ne placas tv pretplatu;
- da tv aparat ili monitor mozes kupiti jedino preko RTS sluzbe koja ti ga donosi kuci zajedno sa ugovorom o placanju pretplate;
- da ti kuca mora biti pravljena u vidu Faradejevog kaveza ako ne placas pretplatu;
- ako imas mp3 player sa FM radiom ili mobilni telefon sa radiom moras da placas tv pretplatu;
- ako imas internet (pa prema tome i mogucnost da pratis drzavni radio online) moras da placas pretplatu izuzev ako ti kompjuter nema zvucnike;
- itd...

Znaci, nije problem u tv pretplati nego u narodu ovcastog karaktera kod kog je sve moguce. Vec sam sto puta ponovio: cak i ako neko nesto uspije po tom pitanju, krajnji rezultat ce biti takav da ce taj zakon biti promjenjen u smislu da ce biti "popravljene" one rupe u tarabi koje su omogucavale ponekoj ovci da izvrda tu pretplatu - odnosno desice se: "Ako ga nisam mogao ubiti - ojacao sam ga!", odnosno "Trazili ste - gledajte" iliti "E sad sam ga nazebo."
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 11:31 - pre 170 meseci
Iz činjenice da je narod u proseku glupa ovca za šišanje ne sledi da moramo plaćati partijsku stoku. Ako mi pošalju tužbu ja ću ih ganjati do Strazbura i nazad i onda opet sve dok ih ne skinem s q. Ovde nisu u pitanju male pare već milioni i milioni evra kojima se finansira nerasporedjeni i rasporednjeni partijski ološ. Time se direktno i nesebično krše prava gradjana. Pročitaj ustav i naći ćeš dosta materijala kojim nisi obavezan da plaćaš sve to. Naravno da se tv pretplata plaća kao i sve drugo ako hoćeš da kupiš. Ako nećeš da kupiš tv program se kodira i ti gledaš u mrak na tv. Ali time što neko javno pušta svoj program ne sledi tvoja obaveza da mu plaćaš. Onda bi svako mogao da stojim na ulici i da mu svi koji prodju daju po 100 evra jer su mogli da ga gledaju.

Evropa već poznaje sudske presude kojima su gradjani oslobodjeni plaćanja za tv pa nema razloga da bude drukčije.

Moja osnovna odbrana u Strazburu će biti

NEĆU DA PLAĆAM RATNO-HUŠKAČKO-PROFITERSKU BANDU. Eric Arthur Blair je bio u pravu. Svaka totalitarna tv je poštapalo zločina. Uvek bilo i uvek će biti. Imam gomilu video materijala o ratovima s kraja 90-tih koji ću koristiti kao dokaz.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 13:02 - pre 170 meseci
@holononi

Ja se niucem ne razilazim sa tvojim pogledom na tv, na prava, obaveze, ustav itd. Slazem se sa svime sto si rekao.

Medjutim, kad se radi o prakticim potezima, moram da kazem da izrazavam veliki skepticizam, tj. skoro sam 100% siguran, da obican gradjanin koji nije voljan da proda bubreg zbog tv pretplate moze ista da uradi u Strazburgu.
"Strazburg" zvuci fino kao ideja neke pravde i mogucnost dostizanja iste, ali treba sagledati realne cinjenice (a moze se poceti od citanja pravilnika o tome sta, kako i pod kojim uslovima moze da stigne u Strazburg), pa ce se vidjeti koliko je put od ideje do realizacije.
Samo od novca kojim prevedes dokumenta na engleski ili francuski jezik (na kom se sudjenja u Strazburgu odrzavaju) koja su potrebna za pokretanje procesa, moci ces dozivotno da placas x tv pretplata.

Medjutim, prvo pogledaj koji se slucajevi kvalifikuju za Strazburg. Nezadovoljstvo domacom presudom svakako nije ono sto te automatski kvalifikuje za Strazburg. Da je tako, onda bi svako ko god izgubi neku parnicu imao pravo da leti za Strazburg, i to o trosku Strazburaca.

Strazburg se bavi pitanjima ugrozavanja ljudskih prava i sloboda i to uglavnom u krivicnim slucajevima.
Nacin naplate tv pretplate svakako nema nista sa tim, jer je to unutrasnje tehnicko pitanje drzave kako ce ga sprovoditi. Nigdje ne pise da je neplacanje tv-pretplate ili slobada izbora placanja tv-pretplate osnovno ljudsko pravo. Jedino sto bi mogao sud u Strazburgu da uradi je da zahtjeva od drzave da malo pravno "dotjera" tu naplatu ako teorijski i prakticni dio ne idu bas "ruku pod ruku". Sud u Strazburgu svakako ne moze da "presudi" da je placanje tv-pretplate neustavno ili protivzakonito, jednostavno zato sto svaka drzava ima pravo da proglasi sta je za nju "opste javno dobro" za koje moze da ubira pare dodatnim porezima, nametima ili drugim vidovima naplate od gradjana.
Ako tako npr. Holandija kaze da ce se od svakog gradjanina uzimati godisnje 100 Evra u cilju poboljsanja zastite od mogucih poplava u buducnosti, ne moze zbog toga neki Holandjanin da dodje u Strazburg i vice kako njega poplave ne interesuju, kako niko nije dokazao da ce se poplava ustvari nekad i dogoditi, i kako on licno nije zainteresovan da ga drzava stiti od poplave cak i ako do nje dodje, te prema tome on treba da bude oslobodjen tog nameta.

Cak i u nekim zemljama zapadne Evrope (izmedju ostalih i u onoj u kojoj je Strazburg) je dovoljan uslov za placanje tv pretplate samo posjedovanje tv ili radio aparata. Nije ih briga da li je signal kodiran ili ne i za sta tebi u stvari sluze ti aparati.
E, pa kad Strazburg nije pronasao da kod njih kuci to nije protiv ljudskih prava, tesko da ce nesto drugacije presudjivati za Srbiju.

Dakle, sud u Strazburgu moze savjetovati (da, dobro ste procitali - savjetovati) drzavi da dotjera u red svoje zakone koji se ticu placanje tv-pretplate, ali ne moze drzavi narediti da nekog oslobadi pretplate, da je ukine, u kojoj visini ce se placati ili na koji nacin ce se naplata sprovoditi.
Citat:
holononi
Moja osnovna odbrana u Strazburu će biti

NEĆU DA PLAĆAM RATNO-HUŠKAČKO-PROFITERSKU BANDU. Eric Arthur Blair je bio u pravu. Svaka totalitarna tv je poštapalo zločina. Uvek bilo i uvek će biti. Imam gomilu video materijala o ratovima s kraja 90-tih koji ću koristiti kao dokaz.

Ako uspijes bilo sta od ovoga da dokazes, vjerujem da ce se sud u Strazburgu proglasiti nenadleznim i da ces biti upucen da svoju tuzbu proslijedis "Odseku za bombardovanje pri NATO paktu".
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
*.adsl.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 13:44 - pre 170 meseci
Naprotiv, najviše je slučajeva iz imovinsko-pravnih odnosa
http://vesti.krstarica.com/?ru...6&mesec=02&godina=2010

Ukupan broj predstavki

- podneto 5.356

- odbačeno 2.455

- uzete u rad 2.901*

* u rad idu predstavke kod kojih je velika izvesnost da je država oštetila građanina

Zasad su stigle 42 presude, država se odbranila u samo tri slučaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 15:38 - pre 170 meseci
Jeste, ali u Strazburg se ne stize zbog imovinsko-pravnog spora samog po sebi, nego zbog nepravicnog sudjenja ili neke druge povrede osnovnih ljudskih prava nastalih u procesu spora. Znaci, u tekstu koji si naveo je jasno da se tamo rjesava o neopravdanim kasnjenjima, neizvrasavnju presude, neopravdanom razvlacenju postupka, i raznim drugim vidovima opstruiranja postupka i pravde, tj. kad je jasno da je stranka zakinuta za pravicno sudjenje.

Iz teksta je takodje i jasno koliko drzava Srbija haje za presude iz Strasburga. Dovoljan je samo naslov.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 17:39 - pre 170 meseci
Strazbur je čist profit. To je još jedna prilika da se zaposli nerasporedjena partijska stoka. Oni ne haju za to što se sporovi gube i što je to trošak za državu. Što više sporova to više fotelja. Čini se kao da se sve čini da takvih slučajeva bude što više.

Mislim da je već spominjano na ovom forumu ali evo jednog primera iz ustava

Citat:
Zabranjena je svaka diskriminacija, neposredna ili posredna, po bilo
kom osnovu, a narolčito po osnovu rase, pola, nacionalne pripadnosti, društvenog
porekla, rodjenja, veroispovesti, političkog ili drugog uverenja, imovnog stanja,
kulture, jezika, starosti i psihičkog ili fizičkog invaliditeta.


Neka sredstva javnog informisanja koja su po jakom kontrolom političkih stranaka masovno vrše diskriminaciju gradjana. Čovek ima pravo da odbije da u tome učestvuje odnosno da odbije da ih finansira.

Dalje

Citat:
Svako ima pravo na slobodan razvoj ličnosti, ako time ne krši prava drugih
zajemčena Ustavom.


Ako nekog naterate da bulji u samo jedan ekran kako će se slobodno razviti ?

Kasnije ću dodati još.. vreme je za večeru.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 21:04 - pre 170 meseci
Citat:
To je vrlo skup sud, a prije sudjenja je potrebno dokazati da nisi u mogucnosti da placas troskove sudjenja (koji se ,uzgred budi receno, placaju - samo da obavjestim one koji misle da tamo odes sa rukama u dzepovima, a oni jedva cekaju da te dzaba usluzuju).

Ništa od citiranog nije tačno u odnosu na podnosioce predstavke.

Za tačne informacije:

http://www.coe.org.rs/def/tdoc...ope/coe_institutions/?conid=18


Citat:
Drugo: ono za sta bi se eventualno sudilo, nije stvar pojedinca nego svakog gradjanina u ovoj drzavi, tako da ne treba gajiti iluzije da ce Strazburg da se petlja u to kako jedna drzava naplacuje svoju tv pretplatu.

Petljaće se itekako, obzirom da je čitav postupak oko pretplate apsolutno protivzakonit, u suprotnosti sa više važećih zakonskih akata, a poseban je kuriozitet da ni odredbe zakona o rediodifuziji nisu ispoštovane.
Citat:
Sve sto se moze postici je da se uvede neki red u to placanje

Pa, ovde se samo od sebe nameće jedno pitanje:Ko ih je sprečavao da čitav postupak uredno sprovedu i zašto?
Citat:
Samo od novca kojim prevedes dokumenta na engleski ili francuski jezik (na kom se sudjenja u Strazburgu odrzavaju) koja su potrebna za pokretanje procesa, moci ces dozivotno da placas x tv pretplata.

Apsolutno proizvoljno i neistinito.
Citat:
Predstavku možete pisati na jednom od zvaničnih jezika Suda (engleskom ili francuskom) ili na zvaničnom jeziku jedne od zemalja koje su ratifikovale Konvenciju, što znači i na srpskom.
gornji link

Citat:
Nezadovoljstvo domacom presudom svakako nije ono sto te automatski kvalifikuje za Strazburg

Itekako jeste, jer je nezadovoljstvo inicirano protivzakonitošću postupka.
Citat:
Da je tako, onda bi svako ko god izgubi neku parnicu imao pravo da leti za Strazburg, i to o trosku Strazburaca.

Nema apsolutno nikakve potrebe da se leti za Strazbur.

Dovoljna je samo pošta.

Prema članu 1 Protokola 1 EKLJP zagarantovano je pravo na imovinu.

Svako fizičko i pravno lice ima pravo na neometano uživanje
svoje imovine. Niko ne može biti lišen svoje imovine, osim u javnom
interesu i pod uslovima predviđenim zakonom i opštim
načelima međunarodnog prava.


Pretplata, ovakva kakva jeste, svakako da sve nas (barem one koji se sa time ne slažu) ometa u mirnom uživanju imovine, tako da je to još jedan od momenata koji se može koristiti kako u onom Prigovoru na opomenu ,navedenom u nekom od gornjih postova, tako i u obraćanju Strazburu.

Za zainteresovane evo par linkova,računajući i onaj od gore, koji će im u mnogome pomoći da shvate i razumeju suštinu Strazbura:

http://www.coe.org.rs/REPOSITO...pravo-na-pravicno-sudjenje.pdf

http://www.humanrights.coe.int/aware/GB/publi/materials/1092.pdf
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 22:26 - pre 170 meseci
Citat:
1. ZASTUPANJE PRED SUDOM, JEZIK SUDA I TROŠKOVI POSTUPKA

Apelaciju Evropskom sudu građanin može podnijeti sam ili preko svog zastupnika, a zastupanje je obavezno na svakom ročištu kada to sud odredi ili za radnje u postupku nakon donošenja odluke o prihvatanju apelacije. Cjelokupna prepiska sa podnosiocem apelacije ili njegovim zastupnicima odvija se na jednom od službenih jezika Suda, engleskom ili francuskom. Predsjednik vijeća može odobriti i prepisku na jednom od službenih jezika tužene države. Kada se predmet proglasi prihvatljivim takođe se koristi jedan od službenih jezika Suda koji zastupnik ili apelant apelacije mora poznavati u dovoljnoj mjeri, osim ako predsjednik vijeća ne odobri nastavak upotrebe jezika stranaka koji nije u službenoj upotrebi Suda. Ako je takvo odobrenje dato, stranka koja je to zahtjevala obezbjeđuje o svom trošku tumača ili prevodioca na engleski ili francuski jezik.

Da bi se obezbjedila jednakost stranaka pred Sudom i lakši pristup pojedinaca koji su žrtve kršenja nekog prava Sudu, Poslovnik Suda predvidio je da na zahtjev podnosioca apelacije ili po sopstvenoj inicijativi, predsjednik vijeća može da odluči da stranka koristi besplatnu pravnu pomoć. U tom slučaju apelant apelacije mora da dokaže da nema dovoljno sredstava da nadoknadi potrebne troškove. Naknada u tom slučaju pokriva troškove advokatskih usluga ili troškove zastupnika, ali i troškove puta i drugih izdataka koji se odnose na postupak.

http://www.vasaprava.org/Sud_Strazbur.html
http://www.prvisud.com/sud_strazbur/medjun_solo.asp?ID=66

Mani se sarenih brosurica punih demokratskih hvalospjeva koje se izbacuju iz aviona nad zaostalim teritorijama i nadji neki pravno precizan izvor informacija.

Dalje, ti mozes misliti da te placanje tv-pretplate kvalifikuje za ometanje uzivanja licne imovine i da ti ugrozava neka prava, ali oni u Strazburu ce se smijati tvojoj tuzbi. Jedini nacin da stignes do Strazbura zbog tv-pretplate je taj da zbog neplacanja drzava pocne da ti otima namjestaj iz kuce, odbija dio plate, da te zatvara i pritvara ili batina. I tek kad u takvim uslovima zivota sprcas jedno 8-9 godina po domacim sudovima bices rado vidjen gost u Strasburu.
Ako ti savjetujes ljudima da tako sprcaju velik dio svog zivota onda u redu, ali ako nekom govoris da ce nekim drugim putem stici u Strasburg onda ga lazes, da li iz neznanja ili iz neke namjere, ne bih znao.
A osim toga nije realno ni za ocekivati da ce razvoj dogadjaja izmedju neplatise i drzave da se odvija gore pomenutim putem.

Prema tome, Strasburg do daljnjeg, sto se tice tv-pretplate, ostaje samo dezurna kafanska prica za razbibrigu.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 22:42 - pre 170 meseci
Lično sam imao u rukama dve predstavke koje su upućene u Strazbur, pisane na čistom srpskom, popunjeni formulari na srpskom koji se mogu preuzeti sa sajta suda u Strazburu, poslani u Strazbur i obe predstavke su prihvaćene. Kakve će biti presude to će se videti. Podnosioci predstavki nisu imali nikakvih troškova osim štampanja predstavke, fotokopiranja dokumenata i poštanskih troškova (recimo sve skupa 1000 din). Korespodencija koju su podnosioci predstavke dobijali u medjuvremenu od suda u Strazburu je takodje na srpskom. Ne plaća se prevodjenje, ne ide se u Strazbur (osim u izuzetnim slučajevima) tako da bi se ovakva predstavka u potpunosti provela sa troškovima oko 2000 dinara. Te troškove bi država nadoknadila podnosiocu predstavke plus druge materijalne i nematerijalne troškove. Jednom doneta presuda suda u Strazburu bi bila dovoljna kao model za presude domaćih sudova.
 
Odgovor na temu

banika333

Član broj: 258000
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika21.04.2010. u 22:53 - pre 170 meseci
Kako RTS vidi svoju pretplatu. Interesantno za one koji imaju vremena.

www.rts.rs/admin/download/files/cms/attach?id=80
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092412 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.