Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093942 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cl1

Član broj: 263712
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 14:18 - pre 168 meseci

Hvala
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 22:35 - pre 168 meseci
Citat:
dmauka: Off
ovo me podseca na jednog junaka serije, mislim da je "Nase malo misto" koji je imao onu cuvenu "Ma...ima puno lipih stvari...nego..ne smem reć.."
No offence...

On
Evo da ti reknem: ja niti sam cutao, niti sam placao, niti sam se parnicio, niti cutim, niti placam, niti se parnicim, a niti mislim cutati, niti mislim placati, a niti se mislim parniciti.

Kao sto rekoh, sazaljevam one koji misle da osim cutanja i placanja sa jedne strane i parnicenja sa druge - nema niceg treceg.
Da je svijet tako nakaradan i zivot tako jadan ne bi ni vredilo zivjeti.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika07.07.2010. u 18:55 - pre 168 meseci
Meni danas nešto stiže u poštu, zatekao sam u sandučetu obaveštenje o preporučenoj pošiljci.
Kako radim po ceo dan, moram nekako da se organizujem da pošaljem nekog da mi podigne.

Ne očekujem ništa, jedino mi ovo rts glupiranje pada na pamet.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 08:29 - pre 168 meseci
Ne može to niko sem tebe.

Ovo iz rts-a stiže u sanduče...čini mi se da nije bilo preporučeno...

[Ovu poruku je menjao deki999 dana 08.07.2010. u 14:07 GMT+1]
deki
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 12:34 - pre 168 meseci
Opomena mi je stigla u sanduče, ovo je možda od Suda..



[Ovu poruku je menjao IonX dana 08.07.2010. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 13:08 - pre 168 meseci
Provereno.
Samo ti.

Čak ne može niko tvoj sa tvojom lk.

Koliko je prošlo između rts opomene i ovoga što je u pošti?
deki
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 15:29 - pre 168 meseci
17.Juna dobio opomenu, ovo u pošti stiglo 6.7.

Još ne znam da li je to baš to, ali nemam ideju šta bi drugo moglo da bude.


Edit: Stigao u poštu. Ipak je lažna uzbuna.
Infostan nije proknjižio jednu moju uplatu od prošle godine.

[Ovu poruku je menjao IonX dana 08.07.2010. u 18:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 18:27 - pre 168 meseci
Nije to sigurno.

Meni je od rts.a stiglo 19.4. (3 meseca), a i drugi su čekali po nekoliko meseci...
deki
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 18:30 - pre 168 meseci
Citat:
deki999: Ne može to niko sem tebe.

Citat:
deki999: Provereno.
Samo ti.

Čak ne može niko tvoj sa tvojom lk.

Citat:
Zakon o parničnom postupku
---------------------------------------------------------
DOSTAVLJANJE PISMENA I RAZMATRANJE SPISA
Način dostavljanja
Član 127.
Pismena se dostavljaju, po pravilu, preko pošte, a mogu se dostavljati
preko određenog lica zaposlenog u sudu, preko nadležnog organa opštine, preko
pravnog lica registrovanog za obavljanje poslova dostavljanja, neposredno u sudu ili
na drugi način određenim posebnim zakonom.
--------------------------------------------------------
Član 135.
Ako se lice kome se pismeno ima dostaviti ne zatekne u svom stanu,
dostavljanje se vrši predajom pismena kome od njegovih odraslih članova
domaćinstva koji je dužan da primi pismeno.
Ako se oni ne zateknu u stanu, pismeno
će se predati susedu ako on na to pristane.
Ako se dostavljanje vrši na radnom mestu lica kome se pismeno ima
dostaviti, a to lice se tu ne zatekne, dostavljanje se može izvršiti licu koje na istom
mestu radi, ako ono pristane da primi pismeno.
Predaja pismena drugom licu nije dozvoljena ako ono učestvuje u
parnici kao protivnik lica kome se dostavljanje ima izvršiti
-------------------------------------------------------------
Član 136.

-------------------------------------------------------------

Ako se lice kome se pismeno mora lično dostaviti ne zatekne tamo
gde se dostavljanje ima izvršiti, dostavljač će se obavestiti kad i na kom mestu bi
mogao to lice da zatekne i ostaviće mu kod jednog od lica navedenih u članu 135. st.
1. i 2. ovog zakona pismeno obaveštenje da radi primanja pismena bude u određeni
dan i sat u svom stanu odnosno na svom radnom mestu. Ako i posle toga dostavljač
ne zatekne lice kome se pismeno ima dostaviti, postupiće se po odredbama člana
135. ovog zakona, i time se smatra da je dostavljanje izvršeno.
--------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Bezuspešno dostavljanje
Član 140.
Kad je u toku parnice dostavljanje pismena bilo bezuspešno
dostavljanje će se izvršiti stavljanjem pismena na oglasnu tablu.

Dostavljanje se smatra izvršenim po isteku roka od osam dana od
dana stavljanja pismena na oglasnu tablu suda.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.07.2010. u 23:30 - pre 167 meseci
Zaista ne sporim ovo...

Prisustvovao sam situaciji kad nisu hteli momku da daju nešto što je stiglo za njegovu kevu.
Službenica iz pošte je podvukla...samo keva...naročito ako je od suda...
deki
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.07.2010. u 06:38 - pre 167 meseci
Pored pretpostavke da dotična u pošti pojma nema o načinu dostavljanja sudskih pismena regulisanom odredbama Zakona o parničnom postupku u koja spadaju i evntualni predlozi za izvršenje od RTS-a,postoje i posebni slučajevi dostavljanja sudskih pismena regulisani Zakonikom o krivičnom postupku, kada je lična dostava obavezna.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.07.2010. u 06:54 - pre 167 meseci
Imam slučaj sa Infostanom, ali se može primeniti i na rts delimično:

U Martu sam platio zaostala dugovanja iz 2009; Sada u Julu dobijam predlog za dozvolu izvršenja datiran na Februar.
Da li sam dužan da platim i troškove cele te ujdurme, pošto sam osnovni dug izmirio pre prijema ovog sudskog dokumenta?
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.07.2010. u 19:18 - pre 167 meseci
Citat:
pošto sam osnovni dug izmirio pre prijema ovog sudskog dokumenta?

U tom smislu treba da uložiš prigovor na Rešenje o izvršenju u roku od tri dana od kada si primio to rešenje.
Inače preosurfuj malo po EM-u, bile su jedna ili dve teme sa pitanjima oko zastarelih potraživanja infostana.
 
Odgovor na temu

IonX
SCG, Beograd

Član broj: 70793
Poruke: 77
*.deltamaxi.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.07.2010. u 11:51 - pre 167 meseci
Da ne trolujemo.
Nije zastarivanje, potraživanja nisu starija od godinu dana.

Uplatu sam izvršio posle donošenja rešenja, ali pre prijema.

Čisto, da li sam obavezan da platim te troškove kad je osnovni dug plaćen?
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.07.2010. u 14:15 - pre 167 meseci
U redu, neka i nisu u pitanju zastarela potraživanja, nisam na to ni mislio gore, već prigovor treba i da sadrži tu formu:dug je izmiren u potpunosti pre prijema sudskog pismena, te stoga smatraš da više nikakvih obaveza prema poveriocu nemaš...

.. jer je poverilac bio dužan da sud blagovremeno obavesti o izmirenju glavnice.

Ako prigovor ne uložiš ili si zakasnio sa rokom, lege artis imaš obavezu izmirenja sudskih pripadaka, međutim i to se da srediti sa sudskim izvršiteljem.

Nije trolovanje obzirom da isti principi sudskog izvršenja važe i za RTS postupke.
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.07.2010. u 07:18 - pre 167 meseci
Prvo cu da postujem jos neke stvari koje sam pronasao na netu, a interesantne su, pre nego sto kazem sta je bilo s mojim slucajem :D

Citat:
Radio-televizija Srbije najavila je “pojačanu primenu mera za naplatu dospelih potraživanja”, jer teško uspevaju da zarade od marketinga i pretplate.

Oni planiraju da pokrenu postupak prinudne naplate, koji je prošle godine sproveden na 116.000 građana, a ove godine će taj broj biti veći za oko 85.000.

Ovaj potez ne čudi ako se uzme u obzir da polovina para koja se sliva u kasu javnog servisa dolazi upravo od građana, kojih je prema orijentacionoj računici između 1,4 i 1,58 miliona. Kako je javnom servisu na godišnjem nivou potreban ulaz od oko 100 miliona evra, ostatak namiču preko marketinga.

Smatra se da račune u celosti i redovno izmiruje između 720.000 i 780.000 domaćinstava, a da još 680.000 do 780.000 plaćaju samo neki deo pretplate. Ima građana koji ponekad uplate neki iznos da signaliziraju da na to nisu zaboravili, a ima i onih čija su kašnjenja veoma duga.

Među značajnijim razlozima za neplaćanje pretplate jeste teška socijalno-ekonomska situacija, pad standarda i platežne moći građana.


Izvor: http://www.srbijanet.rs/vesti/...og-neplacene-tv-pretplate.html

Inace text je izvucen iz Tijaniceve izjave koju je prezentirao medijima, i koji je objavljen u jos mnogim drugim novinama.

Obratite paznju na ovaj deo teksta:
Smatra se da račune u celosti i redovno izmiruje između 720.000 i 780.000 domaćinstava, a da još 680.000 do 780.000 plaćaju samo neki deo pretplate. Ima građana koji ponekad uplate neki iznos da signaliziraju da na to nisu zaboravili, a ima i onih čija su kašnjenja veoma duga.

Ukoliko u srbiji postoji 3 miliona domacinstva - a svega 720.000 domacinstva redovno isplacuje taj harac - zar nije narod rekao svoje, zar je obavezna peticija, ili je dovoljno to da se nakaradni zakon ukine ?
Da li sud ima pravo i morla da donosi presudu u ime naroda - kada je cetiri petine 4/5 protiv toga ?


Sledeci text:
Citat:
Dok pošten gledalac televizije u Srbiji, platiša pretplate za Javni servis, raspet između ludaka na Farmi i ekspres mladenaca za 48 sati, sluđen fudbalom, pokušava da razazna obrise stvarnosti, Upravni odbor RTS-a po hitnom postupku završio je još jedan čin farse oko izbora direktora za uglednu kuću. Tu nije moglo biti dileme, pa Aleksandar Tijanić je, pobogu, ponudio "najbolji program razvoja RTS-a u naredne četiri godine"! Ovo je bilo objašnjenje Upravnog odbora, tela koje za vaše pare odlučuje o onome ko će da pravi program za vas.
U pauzi pre nego što krenu prigovori tom Odboru i tužbe sudu, jer notorna je činjenica da izabranik Odborovog srca ne zna nijedan strani jezik pa logično nije o tome ponudio nikakvu potvrdu a znanje jednog jezika bilo je jedan od uslova, nameću se, prosečnom platiši pretplate, neke misli o medijskoj istini u Srbiji.

Nije moguće ne setiti se u tom kontekstu govora aktuelnog predsednika Srbije sa terazijskog balkona u noći njegove izborne pobede, kada je, među svojim prioritetima, ističući ih dakle u trenutku dok se još glasovi odbrojavaju, naveo "sređivanje medijske sfere". (Neka autoru teksta bude oprošteno ako formulacija nije bila doslovno ovakva).



Nagovestiti takvu jednu akciju u noći pobede, znači da ti je medijska sfera veoma važna, da smatraš kako mediji, potlačeni i grozno zloupotrebljeni devedesetih godina, moraju da dobiju malo pažnje i nege od sistema ne bi li stali na zdrave noge, moralno, finansijski, sistemski. Tako bi trebalo da razmišlja ozbiljan čovek.

I kako se, sećamo li se, to medijsko pregnuće završilo? Smenjena je, promptnom akcijom, glavna urednica Politike koja se, gle podudarnosti, malo ranije usudila da, veoma uljudno pritom, polemiše na stranicama lista kog uređuje sa predsednikom lično.

I na tome se (uz donošenje komičnog Zakona o informisanju) stalo. Ljiljana Smajlović je, dakle, nepodobna (ma šta mislili o njoj) a Aleksandar Tijanić jeste podoban.

Jeste zato što se priklonio Tamo Gde Treba, a Ljiljana Smajlović nije zato što se usudila da pritivreči onome kome se ne sme protivurečiti. I to je bila ta medijska akcija sređivanja?!

Na kojim se moralnim principima temelji ovakva medijska akcija, pitanje je koje nije moguće zaobići. Kao što nije moguće, u medijskoj kloaki u kojoj svi zajedno plivamo već više od deceniju, moguće zaobići zloslutni ukus vazelina koji je, evo, ovim ponovljenim izborom, ustoličen kao dominantno sredstvo medijske kvalifikacije za visoke i odgovorne poslove na informisanju i prosvećivanju nacije.

Čovek koji je sramota profesije i sramota elementarnog ljudskog dostojanstva, koji je svojim oponentima poručivao da su "pola žena - pola konj", koji je za premijera govorio da "ako on preživi Srbija preživeti neće" pa su premijera ubili 39 dana kasnije, čovek kome je najveći domet televizijske inovacije dovođenje polugole folk pevačice u usponu u studio i otvaranje telefonskih linija za noćne gledaoce... je u ovoj medijskoj sredini poželjan i dobar.

Ako je to tako, a očigledno da jeste, onda to, ergo, znači da svi ostali nisu poželjni i dobri. I da treba da malo zapuše nos, jer se tako miris vazelina lakše podnosi.




Citat:
KONKURS REKORDNE GLEDANOSTI
Bojan_Bosiljcic_resize

Na "senzacionalnu" vest kako se dosadašnji direktor RTS-a, eto, ponovo kandidovao za tu funkciju, u poslednji čas ponukan na takvu akciju peticijom zaposlenih ali bogme i građana koji su ga osokolili na to, prvo što normalnom čoveku padne na pamet je: Čemu, pobogu, takva šarada, zar jednostavno, tolika muškarčina, nije mogla da se jednostavno kandiduje i da ga potom njegov Upravni odbor izabere? Kome je, osim samom direktoru, potrebno ovakvo besmisleno poigravanje javnošću, i izmišljanje nepostojeće peticije? Čime je to javnost Srbije zaslužila ovakvo infantilno ponašanje prvog čoveka Javnog servisa kojeg ona – javnost – iz svog džepa izdržava?

Teško je, dakle, i zamisliti onog ko bi poverovao u spontanu akciju potpisivanja peticije unutar kuće - o gledaocima da i ne govorimo – kojom bi se tražilo da Aleksandar Tijanić po svaku cenu ostane u fotelji na 4. spratu u Takovskoj. Potpisnik ovog teksta to može da posvedoči iz ličnog iskustva onog koji je od kolega iz Takovske, tokom svih ovih godina, čuo nebrojeno mnogo iskaza gnušanja prema ličnosti samog direktora i prema njegovom shvatanju televizije.

Peticija je, dakle, nepostojeća, kao što je nepostojeće Tijanićevo "znanje" iz oblasti televizije. Ali ovaj potez sa uvlačenjem u igru tobožnje armije zaposlenih koja vapi za direktorovom mudrom rukom, agoniju RTS-a dovodi preko ivice farse; ovo već boli koliko je glupo.

Svakako da u narečenoj kući, medju onima koji direktorovom voljom a na teret poreskih obveznika imaju platu od 250.000 dinara, ima onih koji bi tako nešto i potpisali; ali tu onda ne govorimo o zaposlenima. Radi se, naime, o čistim najamnicima, koji sa izvornim kodom Televizije Beograd nemaju nikakve veze.

U tekućoj agoniji RTS-a, očitovanoj u gomilanju gubitaka tokom prethodnih šest godina, i uništavanju kulturnog, školskog i obrazovnog programa zarad imitiranja priprostih obrazaca koji privlače gledaoce, bilo bi, međutim, za očekivati da bi se jedan prosečno inteligentan čovek u ovom trenutku povukao sa tog mesta i prepustio dnevnoj rutini da izbriše iz kolektivnog sećanja, a i iz vidokruga javnih tužilaca, domete takvog direktorovanja.

Ovde se, međutim, ne radi o takvom jednom čoveku; ovaj direktor voli da tera inat svima. Što je u neku ruku i dobro, jer će njegova sudbina nakon još četiri godine u fotelji u Takovskoj biti ogledna lekcija o zloupotrebi moći i napokon probuđenoj pravosudnoj akciji povodom toga.

Ostaje pritom u ovoj ujdurmi nekoliko nejasnih stvari: kako je to, i KADA, pristigla prijava Aleksandra Tijanića Upravnom odboru RTS-a, kada sekretar te kuće u novinama POSLE isteka roka kaže da A.T. nije konkurisao, da bi dan kasnije isti izjavio kako je direktor, "slomljen" apelima zaposlenih, ipak podneo kandidaturu?!? Da se tu neko nije zabrojao u koracima?

Takođe će biti jako zabavno čitati obrazloženje Upravnog odbora po kojim je to kriterijumima izabrao čoveka koji već šest godina proizvodi – gubitke?

Komična predstava priređena prilikom ovog izbora bila je direktorov prilog zabavnom programu Javnog servisa, i kao takva, bila je jedna od uspešnijih; mnoge je zasmejala. Rečju, bio je to konkurs rekordne gledanosti.


Preuzeto sa sajta: http://ute.rs/vesti/konkurs-rekordne-gledanosti

Takodje tamo ima jos dosta interesantnih clanaka, pa koga ne mrzi neka pogleda :)
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.07.2010. u 08:14 - pre 167 meseci
Odin
Citat:
Da je Marzik izgubio na sudu to bi mozda za njega bilo lose, ali bi za ostatak Srbije bila odlicna vijest.
To bi ustvari znacilo da se rocista zakazuju u intervalima kracim od 4-6 mjeseci, te da se parnica moze zavrsiti i za manje od 12 godina!

Evo citam danas u vijestima kako je tamo negdje u njegovom kraju zena prije 10-tak godina upala u otvoren saht i tek sad nakon 10 godina sudjenja dobila spor protiv nadleznog ministarstva za otvaranje sahtova.

Narodni heroj Marzik je, po svemu sudeci, tek na pocetku svoje Odiseje....


Odine rocista su se zakazivala na 2 meseca, a presuda prvostepenog suda stigla je posle 3-4 meseca.
Sporovi u kojima jedna od strana izbegava rasprave, traze odlaganje rocista i slicno, normalno je da ce dugo da traju.



Hadžihalef
Citat:
Ne čudi me, a što se tvog shvatanja konkretne, Marzik-ove, situacije tiče,koliko se ja sećam u pitanju je bio prvostepeni sudski postupak i siguran sam da je Marzik iskoristio mogućnost ulaganja pravnog leka, te da je sada njegov predmet na drugostepenom odlučivanju.

Šta se sada sa tim predmetom dešava nakon ovih nebuloznih pravosudnih reformi, to ni 'tice ne znaju.

Naravno da po negativnoj presudi prvostepenog suda sam ulozio prigovor drugostepenom sudu.
Postar mi je donosio to proslog ponedeljka i procitao sam sadrzaj koverte ali nism je uzeo, kao ni obavestenje o dospecu posiljke, predpostavljam da su duzni opet da mi posalju.

Inace sta reci - drugostepeni sud je zanemario sve ono o cemu sam j pisao na 12 strana sto ima okaceno na forumu vec.
- Nije uzeo u obzir da je DOKAZ odstampan dan pre podnosenja sudu, iako za njega tvrde da je istampan 2002. godine i meni dostavljen.
- Sud nije uzeo u obir ni kao cinjenicu da ne postoji dokaz o dostavi, niti d postoji moj dokaz o prijemu istog.
- Zanemario je i to da je pretplatnicki odnos sklopljen sa pokojnikom retroaktivno.
- Zanemario je i to da zakon ne moze obavezivati pokojna lica.
- Zanemario je i to da ne postoje dokazi da je RTS mene obavestio, jer RTS je tvrdio da je obavestio mog oca, pa i toga proizilazi kako je mogao da ga obavesti pre donosenja zakona, s obzirom da se on upokojio 6 godina pre donosenja zakona.

Sta reci ... Ukratko sve ono sto sam na 12 stran izneo drugostepenom sudu, sud je zanemario, i napisao neke nebuloze koje ocigledno sluze samo da me zednog prevedu preko vode. Predpostavljam da sledeceg puta moram da primim to iz suda, tako da cu postovati ve od reci do reci kompletno obrazlozenje sudije (ako taj ima veze sa pravom uopste) jer ocigledno se ovde radi o teskom folirantu i prevarantu.

Koji je sada ledeci korak - Ustavni Sud, Vrhovni Sud - Ja se ne predajem, jer novca za bacanje nemam, ostao sam bez posla jer moram majku da cuvam koj je usput polomila kicmu, a nemam novca da placam nekoga ko bi to radio - jer bi mi cela plata otisla na tako nesto.

Dodao bih jos i ovo - sto po meni nema logiku, jer koliko znam Narodna skupstin je ta koja pise zakone.

Domaćinstvo, čiji su članovi vlasnici dva ili više stanova ili vikendica, na osnovu člana 81. Zakona o radiodifuziji, kao i sva ostala domaćinstva koja su vlasnici dva ili više prijemnika, plaćaju pretplatu samo za jedan prijemnik na istoj adresi.

Za ostale stanove ili vikendice, ukoliko u njima ne stanuju druga domaćinstva , vlasnici podnose zahtev za oslobađanje od obaveze plaćanja RTV pretplate. U suprotnom slučaju, obavezu plaćanja RTV pretplate, kao i električne energije, imaju domaćinstva, vlasnici radio i TV prijemnika, koja žive u tim stanovima ili vikendicama.

Uz zahtev se prilaže sledeća dokumentacija:
- računi za utrošenu električnu energiju i RTV pretplatu za adresu na kojoj se plaća RTV pretplata i adrese za koje se traži oslobađanje;
- svojeručno potpisana izjava sa ličnim podacima i potpisima dva svedoka da u drugom stanu ili vikendici u svojini ne stanuje drugo domaćinstvo (zakupac i sl.);
- fotokopija lične karte podnosioca zahteva (prva i druga strana).

Sam zakon o Radiodifuziji ne predvidja dva svedoka za odjavljivanje RTV prijemnika, te po svemu sudeci RTS je taj koji kroji zakone u ovoj zemlji !!! - Mislite o tome. Odjava a dva svedoka bi bil moguca samo uz saglasnost odnosno Ugovor sa RTS-om.
Takodje davanje licnih podataka iz licne karte ima pravo da trazi samo Ovlasceno lice prilikom legitimisanja i NIKO DRUGI !!!!
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.07.2010. u 03:41 - pre 167 meseci
Ako jedan magistar nece da placa...http://www.nspm.rs/polemike/otvoreno-pismo-direktoru-rts-a.html
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.07.2010. u 08:31 - pre 167 meseci
Ajde ,, pravnici'' pomoć! Stigla mi opomena RTS i tri uplatnice da platim u ratama! Što naravno mi ne pada na pamet!
E sad kuća se vodi na meni u katastru, uknjižena, overeni ugovori, plaćam porez itd. Ali brojilo se vodi na prethodnog vlasnika (moja sestra, ne živi u Srbiji)! Šta činiti ? Sačekati tužbu odnosno zahtev sudu za prinudnu naplatu, pa uložiti prigovor u ime sestre,(da li mogu opšte???)! Ili zbuniti neprijetelja brzim manevrom tj. otići do EDB i prebaciti brojilo na mene i ona reći ko, šta, o čemu vi???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.07.2010. u 09:04 - pre 167 meseci
Ako sestra ne živi ovde, može da ti napravi punomoćje da je zastupaš u pitanjima pretplate (ili bilo čega drugog).
To bi možda bilo najlakše rešenje.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093942 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.