Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093948 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika30.08.2010. u 23:32 - pre 166 meseci
Treba samo informisati ljude o nelegalnosti pretplate i argumentovano im objasniti zašto ne treba da pristaju na taj harač. To je najefikasniji način da se nešto učini. I zato popričajte malo o pretplati sa ljudima iz vašeg okruženja.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.09.2010. u 18:49 - pre 166 meseci
Pa da... i ja sa dugom od preko 15.000 po neosnovanoj osnovi, samo mogu da izjavim - jesli li jaci majmune od mene! (Sve u maniru direktora doticne TV)...
Ovo sto sam izrekao nije argumenat, ovo je vise misaono, ali vec suvise blizu primene ako zatreba...

Zakljucak:

Neka se nose
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.09.2010. u 07:45 - pre 166 meseci
Pozdrav,

Evo samo da vas obavestim da su me iz RTS obavestili da sam oslobođen tv pretplate, koristeći u prepisci sa njima delimično izmenjene odgovore koje je postavio angelico2, uz argumentaciju koja je više puta ponovljena na ovom topiku koja se svodi na to nisam dužan da dokazujem da ne posedujem tv uređaj i da vlasništvo nad EDB brojilom nije dokaz istoga.

Naravučenije:

Svaki sistem je napravljen da se odupre spoljašnjim napadima, sistem se ruši iznutra!

Zahvaljujem se angelicu2 i svima vama na savetima i svemu šta ste napisali ovde!

Živeli!!!

 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.09.2010. u 08:41 - pre 166 meseci
rale2rale,
svaka ti čast, zavidim ti nemaš pojma koliko. Suma sumarum, koliko je to para i vremena tebe koštalo ? Otprilike.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.09.2010. u 09:07 - pre 166 meseci
Ništa para (2x33 dinara za slanje pisama ali to je ništa), desetak minuta provedenih za kompom dok sam sastavljao pisma/odgovore na opomenu RTS! A vremenski je trajalo manje od mesec dana, ajde da budem korektan i da ih pohvalim ovi iz RTS-pretplate su bili baš ažurni, odprilike nakon 5-7 dana sam dobijao odgovore na moje dopise, u oba slučaja!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.09.2010. u 09:14 - pre 166 meseci
Reci nam još nešto:
- jesi li bio utužen, da li si dobio opomenu ? Ili nisi, tj. bio si u "običnom" dugu prema RTS ?
- da li su ti izbrisali postojeće dugove, ili samo ubuduće nećeš dobijati račune za TV ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.09.2010. u 09:35 - pre 166 meseci
Nisam bio utužen, reagovao sam na opomenu koja je stigla na brojilo koje se vodilo na prethodnog vlasnika, zatim sam brojillo prebacio na sebe i poslao odgovor RTS u kome sam izneo podatak da sam ja sada vlasnik, . Dug je bio ,,najobičniji'' nisam plaćao od kad je uvedena pretplata!

Obavestili su me da sam oslobođen da neću plaćati ubuduće, ali da trebam da izmirim prethodni dug da me nebi utužili po tom osnovu.

E tu je sad caka što je prethodni dug na bivšem vlasniku i što je prešlo više od godinu dana i da se sad ne ponavljam kako prethodni vlasnik ne živi u Srbiji itd. (ima u mojim postovima) tako da im od tog biznisa nema ništa, ali kad sam prebacio na sebe automatski mi je dodeljen iznos prethodnog vlasnika koji nije obrisan mislim da je cifra nekih 4000 dinara, a ako me tuže za to ima da se ganjamo.

Evo u prilogu moji odgovori, malo prečićeni od brojeva i imena!

Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

homoljac
Žagubica

Član broj: 82173
Poruke: 59
host-74-130.3dnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.09.2010. u 22:15 - pre 166 meseci
*****angelico2*****


svaka cast za postavljene atachmente.
U jednom si naveo one "obicne" i one koji koriste usluge kablovskog operatera.
Sta je sa onom trecom grupom koja koristi kablovsku ali u njihovoj ponudi NEMA interneta? Mozes li mi pomoci? Zelim biti spreman,jer imam vrlo los predosecaj. Pogotovu zato sto za 15 dana FOX postaje nacionalna televizija. Verovatno ce RTS pokusati da prikupi novca sto je vise moguce.

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

ucitelj80
Nis

Član broj: 267914
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.09.2010. u 20:12 - pre 165 meseci
Najpre bih pojasnio jednu veliku zabludu, a to je da rts tuzi po slucajnom izboru. Naravno da nije tacno. Tuze postupno manje grupe ljudi koje se nikako nece udruziti . A zasto je bitno da se gradjani ne udruze? Jer ako se udruze pasce pretplata ,Tijanic ,RTS, a i Vlada koja je omogucila sve ovo.
I ja sam razmisljao kao i mnogi drugi "Nikad im necu platiti". Danas 8.9.2010. Na racunu za struju u delu RTV pretplate pise:

01.8.2010. tuzba -15.559din
17.9.2010. zaduzenje 500din
I sad je DUG PO RACUNU ZA RTV PRETPLATU 5170din

Ovo znaci da su me za 15000 tuzili.

I sada razmisljam (pritisak .secer, adrenalin i ko zna sta jos) , JRDINI NACIN JE DA SE UDRUZIMO, KAD CUJETE DA NEKO TAMO NEGDE CUCI NA ULICI I STRAJKUJE GLADJU ,ZNAJTE DA SAM TO JA , I SETITE SE DA CE KAD TAD I VAMA STICI TUZBA, PA OKUPITE STO VECI BROJ LJUDI, PRIJATELJA ,POZNANIKA I PRIDRUZITE SE. A KADA KRENE TALAS SHVATICE DA SE 5. OKTOBAR NIKAD NIJE NI DESIO. HVALA !
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.09.2010. u 23:37 - pre 165 meseci
Citat:
ucitelj80

Ovo znaci da su me za 15000 tuzili.



Pozovi se blagovremeno na zastarelost duga (ima objašnjeno ranije u ovoj temi). U tom slučaju najviše što mogu je da ti naplate je oko 6000.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.09.2010. u 01:44 - pre 165 meseci
Citat:
ucitelj80: I sada razmisljam (pritisak .secer, adrenalin i ko zna sta jos) , JRDINI NACIN JE DA SE UDRUZIMO, KAD CUJETE DA NEKO TAMO NEGDE CUCI NA ULICI I STRAJKUJE GLADJU ,ZNAJTE DA SAM TO JA ,

Opusti se malo covjece, pa nisi gradjanin US kome je stigla tuzba za porez.
Zivot je suvise vredan da bi ga razbacivao na potpuno bespotrebno uzrujavanje i gladovanje.

 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.09.2010. u 05:26 - pre 165 meseci
Citat:
ucitelj80:Ovo znaci da su me za 15000 tuzili.


Koliko ja kapiram, to znači da planiraju da te tuže. Meni je prvo stiglo tako nešto na računu, pa je onda stiglo pismo sa uplatnicama u kome mi nude da platim na rate. Posle toga više ništa nije stizalo.
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.09.2010. u 17:27 - pre 165 meseci
Šta raditi u slučaju kada se brojilo vodi na nekoga ko živi u inostranstvu, ali "nije dostupan" za ovlašćenje,
a objekat se vodi na treće lice koje je umrlo? Jako zamršena situacija...
 
Odgovor na temu

ucitelj80
Nis

Član broj: 267914
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.09.2010. u 00:08 - pre 165 meseci
Pre svega , hvala na savetima.
Nije stvar u tome da se ja kao pojedinac uzrujavam, kako rekoste, vec da se zbog iste stvari veliki broj ljudi uzrujava i niko nista ne cini.(Zamislite kolika je to kolicina negativne energije, tj.nervoze i sta ona sve izaziva) Opozicija koja je bila na vlasti nije opozicija. Bolje reci "Svi su isti" , nema nam spasa. Casa je ionako vec prepuna treba nam samo jedna kap, a ta kap ce biti rts pretplata. Dok su ljudi sekli prste za svoju krvavo zaradjenu BEDNU zaradu, MI SMO POSMATRALI i cutali. To se nas ne tice. Kada je covek sa bombom uleteo u predsednistvo, MI SMO OPET cutali i posmatrali.To se nas ne tice. Dok radnici leze na prugama i putevima mi opet cutimo i posmatramo. To se NAS SVAKAKO TICE ali nismo slozni BRACO. Tek kad naucimo da postujemo tudju muku i bol tada cemo se kao nacija izleciti, oteracemo svu gamad i stvoriti uslove za normalan oporavak napredak zemlje Srbije.
 
Odgovor na temu

nomen

Član broj: 268734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.09.2010. u 06:35 - pre 165 meseci
Pozdrav svima.

Evo i meni je u cetvrtak stigla cestitka od RTS-a.
Opomena pred utuženje i ponuda da sve platim u tri rate.

Procitao sam veci deo rasprave i sad sam "zbunjeniji od dva ludaka u buretu", sto bi rekao Sofronije :)

Obzirom da je moja situacija pomalo specificna, zamolio bih clanove foruma za malu pomoc.
Naime elektricno brojilo kao i stan u kome zivim glase na mog oca koji je preminuo pre 10 godina.
Sad, pitanje je da li bih ja mogao da uz neku malu izmenu/dopunu (napomena da je otac preminuo) iskoristim odgovore na opomenu koje su postavili korisnici angelico2 i rale2rale i da u njegovo ime zatrazim oslobadjanje od pretplate?

U slucaju da ja nemam pravo da posaljem zahtev u ime mog oca, sta je najbolje da uradim?
Da li bih trebao da prihvatim predlog za izvrsenje i ulozim prigovor ili da ga jednostavno ignorisem?

Bilo kakva pomoc je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.09.2010. u 13:55 - pre 165 meseci
@nomen:
Ti imaš sličan problem kao i ja, videćemo šta će reći pravnici.

Da li je neko slao zahtev RTS-u za oslobađanje od pretplate pre nego što je dobio
opomenu pred utuženje? Kako bi to izgledalo, da li to može biti isti tekst samo kao
"zahtev"?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.09.2010. u 07:52 - pre 165 meseci
Citat:
nomen: Pozdrav svima.
Evo i meni je u cetvrtak stigla cestitka od RTS-a. Opomena pred utuženje i ponuda da sve platim u tri rate.
...
Naime elektricno brojilo kao i stan u kome zivim glase na mog oca koji je preminuo pre 10 godina.

Dakle nisi ti dobio opomenu, nego tvoj pokojni otac. Opušteno. Neka ga tuže.

Uzgred, ovih dana su masovno slali "čestitke".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.09.2010. u 08:48 - pre 165 meseci
Citat:
nomen: Pozdrav svima.

Evo i meni je u cetvrtak stigla cestitka od RTS-a.
Opomena pred utuženje i ponuda da sve platim u tri rate.

Procitao sam veci deo rasprave i sad sam "zbunjeniji od dva ludaka u buretu", sto bi rekao Sofronije :)

Obzirom da je moja situacija pomalo specificna, zamolio bih clanove foruma za malu pomoc.
Naime elektricno brojilo kao i stan u kome zivim glase na mog oca koji je preminuo pre 10 godina.
Sad, pitanje je da li bih ja mogao da uz neku malu izmenu/dopunu (napomena da je otac preminuo) iskoristim odgovore na opomenu koje su postavili korisnici angelico2 i rale2rale i da u njegovo ime zatrazim oslobadjanje od pretplate?

U slucaju da ja nemam pravo da posaljem zahtev u ime mog oca, sta je najbolje da uradim?
Da li bih trebao da prihvatim predlog za izvrsenje i ulozim prigovor ili da ga jednostavno ignorisem?

Bilo kakva pomoc je dobrodosla.



Gledaj po zakonu o radiodifuziji RTS je dužan da napravi bazu pretplatnika (što zanči istu utvrdi, bilo prijavom vlasnika ili nekom vrstom evidencije koju btw. ne mogu da naprave jer ne smiju da ulaze u stanove , kuće itd.), ne da je pozajmi od nekog drugog (EPS), s obzirom da je vlasnik brojila, odnosno ,,pretplatnik'' pokojni ili u inostranstvu (netman), ako dođe do suda postaviće se između ostalog kako može pokojnik ili neko ko živi u inostranstvu da bude pretplatnik??? A s obzirom da nema kolektivne ,,krivice'' odnosno da odgovornost može biti lična, Bože oprosti, neka tuže pokojnika!!!!

Za to je moje mišljenje da oni u takvim slučajevima gde im se da do znanja, da se radi o pokojnicima ili strancima i neće ulaziti u tužbe, lično mislim da generalno neće ulaziti u utuživanja s obzirom na efikasnost naših sudova.

Moj savet odgovori im argumentovano i traži oslobađanje od pretplate, i završi sa budaleštinama!!!
 
Odgovor na temu

nomen

Član broj: 268734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.09.2010. u 09:36 - pre 165 meseci
@Java Beograd
Bih ja rado, ali nesto nisam siguran da ce to tek tako da prodje.
Cini mi se da je vec jedan korisnik iz u ovoj temi bio u mojoj situaciji i imao dosta problema.
Ako se ja dobro secam u pitanju je korisnik marzik koji se tuzi sa njima vec drugu godinu.

@rale2rale
Hvala na podrsci, nadam se da ce i oni razmisljati na slican nacin.
 
Odgovor na temu

angelico2
student, Pravni fakultet, Beograd

Član broj: 265185
Poruke: 1
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.09.2010. u 17:02 - pre 165 meseci
Ne možeš da odgovaraš u njegovo ime bez njegovog ovlaštenja, a da ne navedeš da je preminuo. A pošto je to odobrenje fizički nemoguće, ne bih ti ni preporučio da se upuštaš u tako nešto, može kasnije na loše da izađe.

Pošto bez obzira da li je tvoj stan/brojilo prepisano na tebe, ti si korisnik istih (iako po zakonu imaš i obavezu da ih prevedeš na sebe i formalno), pod pretpostavkom da si u ostavinskoj raspravi nasledio svog oca, tebe direktno kače potraživanja vezana za pravo svojine na stanu, odnosno električnog brojila na istom.

U odgovoru pre svega naglasi da ti je otac preminuo i da si ti zakonski naslednik stana ili da imaš pravo stanovanja (habitatio).

Kako ćeš dalje sa njima da nastupaš zavisi od toga da li imaš kablovsku ili ne. I da li hoćeš da ideš na foru odjave, pa da čekaš da ovaj dug pre odjave zastari, ili da im opovrgavaš pravni osnov plaćanja obaveze rtv pretplate.

Njih nije briga da li je na tom mestu pre 2000 godina živeo Isus Hrist, u svakom slučaju dobićeš generički odgovor da fotokopiraš uplatnicu računa, izjava 2 svedoka, fotokopija tvoje lične karte, i eventualno fotokopiju umrlicu i/ili ostavinskog rešenja u pogledu stana.

Nadam se da nisam dao previše komplikovan odgovor.


Samo još jedna informacija apropo pretplate.

Pretplata iznosi 500 mesečno (od marta '10). Ako se uzme, da je period koji mogu da naplate, zadnjih godinu dana, odnosno 12meseci*500din. Maksimalni iznos za koji mogu da vas duže je 6000 dinara, računajući i eventualne kamate (jer je pretplata pre marta bila oko 450 din). To znači u svakom slučaju ako vam ne uspe da se oslobodite plaćanja, maksimalno će te platiti 6k, ako se pozovete na zastarelost potraživanja.

Ako vam je potrebna još neka pomoć ili informacija kontaktirajte me na mail, pošto u sledeće 2 nedelje, zbog ispitnog roka, verovatno neću svraćati na forum tako često.
Tout cela ne vaut pas le poison qui découle, De tes yeux, de tes yeux verts, Lacs où mon âme tremble et se voit à l'envers...Mes songes viennent en foule, Pour se désaltérer à ces gouffres amers.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093948 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.