Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092297 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2011. u 14:44 - pre 161 meseci
Dakle, posle malo dužeg čekanja, poslat mi je odgovor koji nema veze sa vezom i prosto zrači ljudskom glupošću. Da su uzeli i napisali lepo "Poštovani, zabole nas masni k**ac za vašu žalbu, stoga evo vam generički napisan odgovor od tetke mog kuma koja je priučena pravnica, da znate da nije otišla na puš-pauzu zbog vas.".

Niti je spomenuta činjenica da na računima za struju fali adresa RTS-a, niti je spomenuta činjenica da su protivzakonito prikupljali moje podatke, niti imam pojma šta znači "Zakon o radiodifuziji nije predvideo mogućnost oslobađanja od obaveze plaćanja RTV pretplate domaćinstva koja plaćaju pretplatu distributeru putem kablovske mreže" (od kad se plaća pretplata RTS-u preko CATV distributera!?). Jednostavno su ignorisali sve što sam napisao i poslali mi ovo đubre.

Evo vam sve u slici pa gledajte...


Šta dalje raditi? Ništa. Čekajte i uživajte. Kada dobijete tužbu, lepo se pozovite na zastarelost, platite go**ima i ajd u 3 p m... vidite i sami da je država dovedena u takvo stanje da ćete svakako izgubiti bilo kakvu parnicu koju budete terali sa njima. Ko kaže da je SFRJ mrtva?
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2011. u 19:01 - pre 161 meseci
Jbg, ja kad sam objasnjavao da prepucavanjem sa RTS-om i sudstvom covjek samo pravi budalu od sebe vi ste govorili da pricam gluposti i da cete vi narodnim ustankom sve to fino popraviti.

Prosto ne zna covjek da li da vam se smije ili da vas zali.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2011. u 22:34 - pre 161 meseci
U pravu si, bolje da ćutimo i ne pokušavamo ništa... to će sve rešiti.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 11:47 - pre 161 meseci
Bolje ne raditi nista nego praviti budalu od sebe.

Ja uostalom nisam ni rekao da "ne treba nista pokusavati".
Ignorisanje, koje sam savjetovao, je takodje vid protesta, samo sa najminimalnijim posljedicama po svoje zdravlje, razum, vreme, novac i licni dozivljaj sebe (koji naravno degradira kad covjek sam sebe pravi budalom).

Uostalom, evo tvoga predloga:
Citat:
Šta dalje raditi? Ništa. Čekajte i uživajte. Kada dobijete tužbu, lepo se pozovite na zastarelost, platite go**ima i ajd u 3 p m...

To sve i ja savjetujem, samo sto sam izbacio cekanje, placanje, pozivanje i odlazak u 3 p.m., odnosno aktivnosti koje normalnom covjeku ne mogu biti narocito privlacne i zanimljive.

Uzivajte. To ja kazem.


 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 12:21 - pre 161 meseci
I ja to kazem... pozivanje na zastarelost, nema bolje solucije, ali zato pamti pa vrati :)
Imajte ljudi malo vere, nece ovo doveka, kao sto pre rekoh - radice prekovremeno preki sudovi, samo vera i volja...

p.s.

I ona ideja da treba sve pustiti pa neka ide do dna.... da vas obradujem... crna rupa nema dno:)
Samo ce sebi takvim stavom napravimo jos teze da izadjemo iz te rupe...
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 12:44 - pre 161 meseci
A prica oko prekih sudova bi zvucalo ovako nesto :

Optuzeni se zbog svog delovanja koje se sastojalo u upotrebi
licnih podataka gradjana za nezakonite svrhe,
zatim nametanja kroz zloupotrebu zakona i menjanja istog
radi licne dobiti, a propagiranje lazi da je to za dobrobit gradjana,
i koji se nije zaustavio samo na tome, nego je jos stecenom imovinom
na stetu gradjana te iste ubedjivao da sve to radi za njihovu koprist,
propagirao ideje onih kojima je sluzio, dakle nerodnom nepriljatelju... itd.. itd..

Ovo sam na brzaka, neko ko je pravnik mogao bi to lepse srociti.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 12:51 - pre 161 meseci
Ne treba ti pravnik za ovo već komesar...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

avalonac
pomocni berac pirinca, rt dobre nade

Član broj: 208611
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 12:53 - pre 161 meseci
>

I obavazno u listu zlodela staviti:
REPRIZIRANJE BOLJEG ZIVOTA !!!!
:)

--0022152d602522d820049aab354c
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2011/1/25 milance_kg <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">

A prica oko prekih sudova bi zvucalo ovako nesto :<br>
<br>
Optuzeni se zbog svog delovanja koje se sastojalo u upotrebi<br>
licnih podataka gradjana za nezakonite svrhe,<br>
zatim nametanja kroz zloupotrebu zakona i menjanja istog<br>
radi licne dobiti, a propagiranje lazi da je to za dobrobit gradjana,<br>
i koji se nije zaustavio samo na tome, nego je jos stecenom imovinom<br>
na stetu gradjana te iste ubedjivao da sve to radi za njihovu koprist,<br>
propagirao ideje onih kojima je sluzio, dakle nerodnom nepriljatelju... itd.. itd..<br>
<br>
Ovo sam na brzaka, neko ko je pravnik mogao bi to lepse srociti.<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2794880" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2794880</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#278373" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#278373</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:278373:eebdf511b9ef8726c9b26fcbfe0b3877<br>
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2011. u 12:55 - pre 161 meseci
Citat:
dmauka: Ne treba ti pravnik za ovo već komesar...


Pa kakva klijentela, za bolje i nisu... neki priuceni komesar bi to najbolje ocenio i procenio..
 
Odgovor na temu

adjordjevic78
Diplomirani inženjer mašinstva

Član broj: 215562
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2011. u 14:38 - pre 160 meseci
Ja ne plaćam pretplatu i tačka.
Meni je septembra 2010 godine stigla opomena pred utuženje
na 15.000 dinara. U koverti se nalazila i uplatnica.
Ja sam to pocepao i bacio u đubre.
Sledećeg meseca, račun je bio umanjen za 15.000 dinara.
Do današnjeg dana nisam primio nikakav dokument iz suda, pa pretpostavljam da me
do sada nisu ni tužili (što ne znači da neće).
A ako me tuže naravno da ću podneti prigovor sudu
i da ću u tom prigovoru navesti sve moguće činjenice koje
nama neplatišama idu na ruku.
Dole RTS!
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika23.02.2011. u 18:29 - pre 160 meseci
Slicno je i sa mnom, sveukupno oko 16 (u prvom cugu oko 9 za sta su mi pretili tuzbom ali od toga nista) a za drugi deo sam zaustavio odbrojavanje tako sto sam uspeo da odjavim tu bedu.
TV se bio pokvario a posto stvarno to odavno i ne gledam (jednostavno nemam vremena a filmove ionako gledam na kompu) ne budem lenj pa podnesem zahtev za odjavu, 2 svedoka itd...i skinu mi to sa racuna.
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 13:09 - pre 160 meseci
po mom misljenju je placanje pretplate opravdano, iz razloga jer RTS postoji zbog nas i obavestava nas o dogadjajima, novostima, i raznodi nas raznim emisijama(glupim)

iako vecinu toga imamo i na drugim televizijama koje direktno ne placamo, ali nadje se po neko pa posalje koji sms kao neki komentar na neki reality show, okrene koji 0900 broj i ostalo. gde tih 300din koje se daju za 30dana mogu da odu za 30s

e sad ono sto mene najvise kopka jeste previsoka cena preplate, iako na izled 300din nije mnogo, kada se to pomnozi sa brojem stanovnika , pa podeli sa prosekom kuce od 4clana dobija se astronomska cifra od nekih 5.550.000 Eura, a da li RTS potrosi tolike pare mesecno na radnike koje sumnjam da placa vise od 500E, na reportaze do kraljeva i nazad, serije stare po 15godina, koje se repriziraju, i ostalo. to je ono sto odbija i mene da placam pretplatu kad sam siguran da pola tog iznosa ide na druga mesta a ne za televiziju, dok se na istoj reklamira glad i odozgo trazi narodu pare u vidu sms poruka.

sa 2 miliona Eura od mesecne pretplate bi nahranili pola arfike ,a ne deo srbije

da je preplata onoliko koliko bi trebalo da se namire svi troskovi koje RTS ima mesecno tokom snimanja i ostalog, onda nebi bilo coveka koji nebi placao , i da ne gleda taj program.

primera radi 50din (eventualno 100) mesecno nebi predstavljalo problem nikome da izvoji ali imaju oni racunicu da im 60% placa punu pretplatu, a da ne pominjemo reklame i sponpozore..

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 13:17 - pre 160 meseci
^^
Sta, pojeftinila pretplata sa 500 na 300? Nisam upratio &
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 14:06 - pre 160 meseci
Ma kako smešno zvučalo, mi građani, bar teoretski, možemo da utičemo na to kako se troše državne pare, tj, pare od poreza. Budu izbori, pa već prema volji građana (teoretski) neko osvoji vlast, pa se onda pare troše prema volji građana, jelte.

Ali, pare od TV pretplate se troše onako kako se Krmku 'oće, nikome ne polaže račune, niko ne može da ga smeni, niti ima pravo na to. Mi, koji teoretski plaćamo (ja ne) ne možemo da smenimo Krmka ako mislimo da on loše raspolaže parama. A pri tom nas zakon obavezuje da plaćamo !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 18:42 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma kako smešno zvučalo, mi građani, bar teoretski,...

Da, da,... teoretski....
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 20:08 - pre 160 meseci
Reče skoro jedna RTS lobanja, tik ispod Tijanića, da je to što se nesvesno naziva pretplata, zapravo porez na budale, a vi samo plaćajte i dalje, jer je zakon.

Pošto zakon ne može da bude loš, zar ne ? Posebno ne ako je "domaći, junački, obilićki, patriotski, nacionalno interesni, regionalno liderski, zapadno-balkanski, tranziciono-stabilizacijski, specijalno izaslanički, posebno istakački, apelaciono narodski, svetsko trendovski, BBC-evsko reporterski"...

Koga još interesuju nekakvi ugovori i osnovna zakonska prava i obaveze...

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 24.02.2011. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.02.2011. u 21:27 - pre 160 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...racun-za-struju-i-TV-pretplatu
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.02.2011. u 19:55 - pre 160 meseci
Jedan glas za placanje pretplate.
PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

mrpeja
Miroslav Pejic
Nis

Član broj: 110658
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika07.03.2011. u 14:35 - pre 159 meseci
Pozdrav,
Na koji nacin da se pozovem na zastarelost ako sam u poslednje vreme uplaciovao uvek nesto vise od racuna za struju, sto je onda islo u pretplatu.
Takodje, posto su na racunu za el. energiju jos pre par i vise godina poceli da zaduzuju za rtv pretplatu, da li uopste mogu da se pozivam na zastarelost, jer sam ocigledno bio informisan o njihovom potrazivanju.
Mislio sam da cu se tako provuci, ali oni izgleda ne prate racun da li miruje ili ima uplate, vec kad naraste, onda tuze. A mozda tuze sada jer im trebaju pare (Kriza, brate)
Miro
Penzioner,
Mrpeja
 
Odgovor na temu

adjordjevic78
Diplomirani inženjer mašinstva

Član broj: 215562
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.03.2011. u 08:59 - pre 159 meseci
Nije bitno dali si ti bio informisan. Oni su dužni da vode računa da njihova potraživanja ne zastare, što tebe ne mora ni da interesuje. To što si uplaćivao nešto više nego što iznosi račun za struju ne može da utiče na zastarelost. Jednostavno, ako ti dođe od suda dokument za izvršenje prinudne naplate, imaš rok od tri dana da uložiš prigovor tom sudu. Naravno, u tom prigovoru ćeš se pozvati na zastarelost, a možeš i na još nekoliko stvari (sve je to opisano na forumu) ako baš želiš da im zadaš malo problema. U najgorem slučaju ćeš da platiš račune za poslednjih godinu dana + sudske troškove, što je sve ukupno sigurno mnogo manje nego da im platiš ukupan dug.
Dole RTS.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1092297 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.