Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093261 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.12.2011. u 06:22 - pre 150 meseci
Citat:
Prasawet: Advokati...a sto bi oni ovde davali besplatne savete...zna se njihova tarifa pa kome treba nek izvoli.

Ova izjava ne stoji uopšte. Zašto su advokati nešto posebno? Ovde na forumu imaš stručnjake raznih vrsta, koji nesebično pomažu drugima i odgovaraju na pitanja. Ne razumem zašto bi programer dao savet i odgovorio na nečije pitanje, a gospodin advokat ne? Kad bi se sa sve "znala tarifa", forumi ovakvog tipa bi mogli da se ugase...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.12.2011. u 08:53 - pre 150 meseci
Citat:
milnen:  Zašto su advokati nešto posebno?

Vreme jeste pred tobom,ali ti ni u ludilu ne želim da u tom predstojećem vremenu iskusiš odgovor na svoje pitanje.

Osim početničkog entuzijazma,to kasnije stvarno postane posebna sorta.

Tako da ovaj tvoj post ima smisla jedino ako si hteo da aludiraš na sopstvenu pravosudnu,profesionalnu orijentaciju.

A tek forumska rasprava,koliko god kvalitetna bila,ne može ni u kom slučaju da bude zamena za neposrednu, stručnu i adekvatno nagrađenu pomoć/uslugu.

Ovo što se ovde na forumu radi spada u kategoriju improvizacije,pa to tako treba i tretirati,može da rezultira i odličnim rezultatima,ali...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 11:55 - pre 150 meseci
Citat:
Prasawet: ...
Ko je tuzen a nije u roku od 3 dana reagovao prigovorom (zastarelost) puko je, sledi mu zabrana na primanja, uterivanje duga itd...na osnovu verodostojne isprave.
...


Zašto ovo. Šta to znači, da su sudije mali debili pa sami ne znaju da pogledaju da li postoji razlog za zastarelost.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 11:58 - pre 150 meseci
Citat:
dule_ns: Zašto ovo. Šta to znači, da su sudije mali debili pa sami ne znaju da pogledaju da li postoji razlog za zastarelost.
Sudija ti nije advokat. Dakle, ili se brani sam ili angažuj advokata, i na ročištu se pozovi na zastarelost.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 12:41 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Sudija ti nije advokat. Dakle, ili se brani sam ili angažuj advokata, i na ročištu se pozovi na zastarelost.


I dalje ovo ne mogu da prihvatim. Da li kod nas sudije imaju pravo da ispituju svedoke tj, da postavljaju dodatna pitanja svedocima.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 13:08 - pre 150 meseci
Takođe, da li neko proverava ove prijave pre nego što se zakaše prvo ročište (il već kako se to zove) i ako proverava šta se proverava.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 14:52 - pre 150 meseci
Ovo je dobro pitanje, pa ako bi mogao neko stručan da objasni.
Koliko sam ukapirao iz dosadašnjeg pisanija, ako ne uložiš žalbu u roku od tri dana od kad stigne presuda, zbog nekakve verodostojne isprave RTS stiče pravo da ti naplati ceo iznos za koji te tužio. Ne pomaže zastarelost, ne pomaže ništa. Šta onda sprečava RTS da me tuži za, recimo, 10 puta veći iznos, nego što stvarno dugujem? Dugujem 20.000, a oni me tuže za 200.000, pa ako se ne žalim u roku od tri dana moram da platim 200.000. Pretpostavljam da postoji neki mehanizam koji me štiti od ovakvih stvari, odnosno, da me ne štiti samo poštenje RTS-a? Ako postoji mehanizam, zašto se on ne primeni i na zastarelost?
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 19:00 - pre 150 meseci
imam i ja jedno pitanje, da li ta tri dana za podnosenje zalbe pocinje da vazi od momenta LICNOG urucenja te takozvane presude ili od nekog datuma naznacenog kada je "presuda" izrecena?
da li "presuda" moze biti uopste doneta bez prisustva tuzenog ukoliki isti nije u begstvu?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 19:46 - pre 150 meseci
Mene zanima gde ti stize ta presuda, ako si recimo pre nekoliko meseci promenio mesto stanovanja i uopste nisi prijavljen na adresi gde te rts tuzi? Da li sud zna gde da trazi onoga sa te adrese, tj. onoga na koga se vodi strujomer? Pri tom elektrodistribucija redovno salje na drugu adresu svoje racune.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Kluzo
sistem administrator
connect consulting
Beograd

Član broj: 186000
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 20:22 - pre 150 meseci
Ja nisam dobio nikakvu sudsku odluku niti bilo kakav poziv za sudjenje samo su lopovi prebacili pare koje sam uplaćivao za struju na TV pretplatu i proglasili da te pare sada dugujem za struju
i na računu napisali prinudna naplata. Interesuje me po kom je to zakonu da se može izvršavati prinudna naplata bez odluke suda i da li ih je neko tužio zbog ovog nezakonitog pokušaja pljačke ?
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 22:07 - pre 150 meseci
To je jednostavno nemoguće, EDB po ugovoru koji ima sa RtS prvo namiruje sebe pa šta preostane to ide na RtS, to svi mi znamo koji godinama ne plaćamo harač.
Proveri ti to kod EDB, možda si pretplatio više a onda automatski to prebacuju tamo gde (ne) treba, a možda stvarno i postoji sudska odluka ako si izbegavao pozive od suda.
Naime, po zakonu ako je nemoguće uručiti poziv onda se isti okači na oglasnu tablu u sudu i posle nekog vremena ide suđenje pa i presuda bez obzira što tuženog nema.
A ako su koji slučajem (EDB) to stvarno uradili onda na sud, na to jednostavno nemaju pravo.

Dalje, ne može RtS da proglasi veće dugovanje od stvarnog, postoje dokazi o uplati itd (ako ih je bilo) a uostalom, sam princip zastarelosti (na koji se pozivamo) dovoljan je da dug svede na meru od unazad godinu dana.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.12.2011. u 23:10 - pre 150 meseci
Citat:
Kluzo: Ja nisam dobio nikakvu sudsku odluku niti bilo kakav poziv za sudjenje samo su lopovi prebacili pare koje sam uplaćivao za struju na TV pretplatu i proglasili da te pare sada dugujem za struju
i na računu napisali prinudna naplata. Interesuje me po kom je to zakonu da se može izvršavati prinudna naplata bez odluke suda i da li ih je neko tužio zbog ovog nezakonitog pokušaja pljačke ?

Jel ti je problem da taj račun okačiš ovde?
Citat:
straniplacenik: imam i ja jedno pitanje, da li ta tri dana za podnosenje zalbe pocinje da vazi od momenta LICNOG urucenja te takozvane presude ili od nekog datuma naznacenog kada je "presuda" izrecena?
da li "presuda" moze biti uopste doneta bez prisustva tuzenog ukoliki isti nije u begstvu?

Rok za pravni lek počinje da teče od datuma prijema sudskog rešenja koji stranka svojeručno stavlja na sudsku dostavnicu i istu potpisuje i vraća poštaru ili sudskom dostavljaču.
Citat:
Jbyn4e: Mene zanima gde ti stize ta presuda, ako si recimo pre nekoliko meseci promenio mesto stanovanja i uopste nisi prijavljen na adresi gde te rts tuzi? Da li sud zna gde da trazi onoga sa te adrese, tj. onoga na koga se vodi strujomer? Pri tom elektrodistribucija redovno salje na drugu adresu svoje racune.

Svaku nedoumicu oko ispravnosti adresa sud po službenoj dužnosti rešava zamolnicom koju upućuje nadležnoj PU,a po zadnjoj poznatoj adresi.
Citat:
milnen: Ovo je dobro pitanje, pa ako bi mogao neko stručan da objasni.
Koliko sam ukapirao iz dosadašnjeg pisanija, ako ne uložiš žalbu u roku od tri dana od kad stigne presuda, zbog nekakve verodostojne isprave RTS stiče pravo da ti naplati ceo iznos za koji te tužio. Ne pomaže zastarelost, ne pomaže ništa. Šta onda sprečava RTS da me tuži za, recimo, 10 puta veći iznos, nego što stvarno dugujem? Dugujem 20.000, a oni me tuže za 200.000, pa ako se ne žalim u roku od tri dana moram da platim 200.000. Pretpostavljam da postoji neki mehanizam koji me štiti od ovakvih stvari, odnosno, da me ne štiti samo poštenje RTS-a? Ako postoji mehanizam, zašto se on ne primeni i na zastarelost?

ZAKON
O OBLIGACIONIM ODNOSIMA

Član 360

(1) Zastarelošću prestaje pravo zahtevati ispunjenje obaveze.

(2) Zastarelost nastupa kad protekne zakonom određeno vreme u kome je poverilac mogao zahtevati
ispunjenje obaveze.

(3) Sud se ne može obazirati na zastarelost ako se dužnik nije na nju pozvao.
---------------------------------------------------------------------------------
Samo da razjasnim eventualnu nedoumicu u vezi tačke (1)...
Pravo na podnošenje zahteva sudu nije ovom odredbom uskraćeno poveriocu,stim što je dužniku ostavljeno pravo da se pozove na tačku (3).

Za one koje Zakon o obligacionim odnosima interesuje u nekom većem obimu neka pogledaju knjigu Prof.dr.Đorđa Nikolića Obligaciono pravo.
Citat:
dule_ns: Zašto ovo. Šta to znači, da su sudije mali debili pa sami ne znaju da pogledaju da li postoji razlog za zastarelost.

?!?!
Najćešće je sopstveno neznanje razlog eksplozivnim,neprimerenim reakcijama.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.12.2011. u 07:23 - pre 150 meseci
Neverovatno šta se sve može pročitati u nekoliko poslednjih postova. Odjednom je država kriva što neko ne prijavljuje boravište, odjednom je sudija kriv što te poverioc tuži i još gomila sličnih stavova !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.12.2011. u 07:32 - pre 150 meseci
Znači tako, to je po zakonu. Blago nama sa takvim zakonima.

Što se tiče moje reakcije, ona nije neprimerena, samo je uperena na pogrešno mesto.

Ajde molim vas pošaljite mi link za taj zakon, baš bi hteo da ga malo pročitam.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.12.2011. u 07:37 - pre 150 meseci
Moram da budem iskren i da kažem da je svakako i država maksimalno doprinela stanju anarhije kod laičkog dela stanovništva u pristupu i tumačenju davno definisanih zakonskih odredbi.

Re/de-formisan pravosudni sistem je samo posledica nesposobnosti države.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.12.2011. u 17:03 - pre 149 meseci
Citat:

Svaku nedoumicu oko ispravnosti adresa sud po službenoj dužnosti rešava zamolnicom koju upućuje nadležnoj PU,a po zadnjoj poznatoj adresi.


Da li to znaci da sud ne moze da presudi u korist RTS-a ukoliko nadlezna PU dostavi novu adresu osobe na koju se vodi racun za ED? To znaci da bi ta osoba trebalo da na novu adresu dobije resenje o potrazivanju rts, da u roku od 3 dana podnese prigovor o zastarelosti? A ako ne dobije na novu adresu, onda je to resenje nistavno?

Citat:
Java Beograd: Neverovatno šta se sve može pročitati u nekoliko poslednjih postova. Odjednom je država kriva što neko ne prijavljuje boravište

Ko je rekao da neko ne prijavljuje promenu prebivalista (ne boravista, to je nesto drugo):
Citat:

Prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio s namerom da u njemu stalno živi.

i
Citat:

Boravište je mesto u kome građanin privremeno boravi van svog prebivališta u Republici Srbiji.

Razlikuj ta dva termina.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.12.2011. u 07:58 - pre 149 meseci
Citat:
Jbyn4e:Da li to znaci da sud ne moze da presudi u korist RTS-a ukoliko nadlezna PU dostavi novu adresu osobe na koju se vodi racun za ED? To znaci da bi ta osoba trebalo da na novu adresu dobije resenje o potrazivanju rts, da u roku od 3 dana podnese prigovor o zastarelosti? A ako ne dobije na novu adresu, onda je to resenje nistavno?

U sudskom izvršnom postupku sud ne presuđuje,već donosi rešenje o dozvoli izvršenja na osnovu verodostojne isprave.

Razlika se ogleda u tome što za je presuđivanje potrebno sprovesti sudski dokazni postupak u redovnom parničnom postupku,dok u sudskom izvršnom postupku dokaznog postupka nema,već je samo ostavljena mogućnost stranci da ulaganjem pravnog leka-prigovora negira izvršnu tražbinu u celosti ili delimično iz zakonom definisanih razloga ili da ne-reagovanjem prizna izvršnu tražbinu poverioca,što znači da time to sudsko rešenje postaje pravosnažno u roku od tri dana od prijema.

Kada se izvršenje traži na osnovu verodostojne isprave(pogledati ZIP),po prijemu obrazloženog prigovora dužnika,sud rešenjem obustavlja izvršni postupak i ustupa predmet parničnom sudu,gde stranke mogu u dokaznom postupku dokazivati i obrazlagati navode iz svojih podnesaka.

Što se adrese tiče sud je prvenstveno vezan za adresu prebivališta iz prostog razloga što se na toj adresi nalaze i pokretne stvari dužnika,koje su najčešći predmet sudskih izvršenja,a takođe i zbog toga što sud nema opravdanog razloga za sumnju u neizvrešenje građanske i zakonske obaveze dužnika po pitanju prijave promene prebivališta.

Svaki savestan građanin će u slučaju promene boravišta,pre svega sebe obezbediti od raznih neprijatnosti iz razloga što do njega nisu blagovremeno pristigle informacije tipa ovih o kojima pričamo i sličnih.

Krajnja solucija koja se može primeniti u sudskom postupku, kada se do stranke ni na koji zakonit način ne može doći, je primena instituta sudske oglasne table,čime se pravosnažnost sudskog pismena obezbeđuje i bez saglasnosti stranaka.

Načini dostavljanja sudskih dokumenata,postupci u raznim situacijama,pa i tipa iz pitanja,definisani su Zakonom o parničnom postupku,koje se u toku izvšnog postupka paralelno primenjuje sa Zakonom o izvršnom postupku,kao i sa ostalim zakonima za kojima se u toku postupka ukaže potreba.

Neznanje pred sudom ne opravdava nikoga,a po najmanje sud donosi rešenja/presude,koji zbog propusta stranke postaju po "difoltu" ništavna.

Čim pre se takvih razmišljanja okanemo,manji su izgledi za neprijatnosti.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.12.2011. u 08:14 - pre 149 meseci
Napokon nešto pametno na ovoj temi. Već se umorih od najezde kalimera.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.suwireless.org.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika01.01.2012. u 21:40 - pre 149 meseci
Ups...

Citat:
Tijanić: RTS pretplata pala na 40%
IZVOR: PRESS
Beograd -- Direktor srpskog javnog servisa Aleksandar Tijanić kaže da procenat naplate pretplate za RTS u ovoj godini iznosi jedva 40 odsto.

“Uočljiv je paradoks da u godini najveće gledanosti zapadnemo u najdublju finansijsku krizu. Pretplata je sa skoro 70 procenata naplate u Beogradu i Novom Sadu sišla na oko 55 procenata”, kaže Tijanić.

Međutim, kako dodaje, u Nišu, Leskovcu, Kraljevu i Kruševcu pala je na nedovoljnih 15-25 procenata, što u srpskom proseku čini jedva 40 odsto.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=01&nav_id=570509
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.01.2012. u 09:23 - pre 149 meseci
Citat:
burex: Ups...

Predizborni marketing režimskog goveda...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1093261 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.