Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1094426 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija n

Član broj: 271197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 02:56 - pre 149 meseci
Zelim da se nadovezem na pricu @Vasastajic o fantomskom mail -u upozorenja o utuzenju od rts.
Naime, ja sam dobila identican mail, samo sto je moj cak i potpisan imenom zene koja ga navodno salje, navedeno je preduzece za koje radi (EDB), adresa, broj telefona i njen mail. Mislim da jeste sirenje bespotrebne panike u pitanju, ili mozda necija totalna neobavestenost.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.176.*



+164 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 09:17 - pre 149 meseci
@Vasastajić

Ok, razumem. Ali ja ne zelim da mi oproste dug, i ne nameravam da ga nikad ne platim. Neka oni mene i dalje duze za taj dug, plus kamata, ako je ima, ili neka me tuze, ali zelim da me NE ZADUZUJU dalje jer nemam televizor. Zasto bi me uslovljavali da mogu da odjavim TV tek u slucaju ako nemam prethodnih dugovanja?!

Znaci, da li imaju pravo da mi ne uvaze izjavu o neposedovanju TV prijemnika zato sto imam dug za TV pretplatu?


p.s. Da li postoji mogucnost da se plati samo TV pretplata ili mora da se plati ceo racun za struju + pretplata?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 09:42 - pre 149 meseci
Citat:
p.s. Da li postoji mogucnost da se plati samo TV pretplata ili mora da se plati ceo racun za struju + pretplata?

Rekao bih da si ovde hteo da pitaš "da li može da se plati samo račun za struju bez tv pretplate",jer u suprotno odnosno onako kako si napisao malo je kontra smisla teme na kojoj pričamo.
Račun za struju u svakom slučaju može da se plati bez iznosa za pretplatu i to svi ili većina i radi.
Ajde da pretpostavim i da je tvoje pitanje ok,može i tako da se plati nema nikakvih smetnji,ali će ceo iznos koji si mislio da nameniš za tv pretplatu otići na saldo za struju,jer tek samo višak preko zaduženja za struju koji uplaćuješ knjiži se na saldo pretplate.
Citat:
Znaci, da li imaju pravo da mi ne uvaze izjavu o neposedovanju TV prijemnika zato sto imam dug za TV pretplatu?

Heh,PRAVO,to je tek kategorija rastegljiva ko gripozni slinac...

...uslovljavaće te,to je sigurno i to će biti u tom slučaju klasična pat pozicija,obzirom da putem suda tek nećeš u razumnom roku ostvariti bilo kakvo pravo po tom pitanju.

Ne zamaraj se mnogo,nek te oni zadužuju koliko hoće,to te se savršeno ne tiče,a reaguj tek ako od suda dobiješ rešenje kojim se dozvoljava predloženo izvršenje i u prigovoru se pozovi na zastarelost potraživanja, o čemu sam gore govorio i to je to.

Nego biće sada interesantna pravna situacija po pitanju pretplate kada na scenu stupi od čini mi se,4.4.2012.digitalizacija tv signala,a imajući u vidu stav ustavnog suda da je distributer dužan da obezbedi tehničke uslove za nesmetani prijem programa.
He,he,biće veselo:
Citat:
Ustavni sud
Predmet: IU-176/2002 (izvodi)
Datum donošenja odluke: 22.12.2009
(izvod)

Naime, radio-televizijska pretplata uređena osporenim odredbama Zakona, po shvatanju Suda, predstavlja (zakonom) utvrđenu obavezu imalaca radio i tv prijemnika ....Iz navedenog, po oceni Suda, sledi i da vlasnik radio i tv prijemnika kome nije obezbeđena (tehnička) mogućnost (odgovarajućeg) prijema programa koji su od opšteg interesa, nije dužan da plaća radio-televizijsku pretplatu, kao Zakonom utvrđenu naknadu za mogućnost korišćenja programa javnog radiodifuznog servisa koji su od opšteg interesa, te da u sudskom postupku, saglasno opštim pravilima obligacionog prava, može da ostvari zaštitu za slučaj neosnovanog ustanovljenja potraživanja po ovom osnovu...


Kod nas "veselju" nikad kraja.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.elfak.ni.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 11:05 - pre 149 meseci
Dakle, treba izdržati do digitalizacije :)
Problem je što ona neće skoro :)
Kad smo kod tehničkih uslova, šta se danas pod tim sporazumeva? Da li je korisnik u obavezi da kupuje antene, pojačavače, da se pentra po krovovima, ili je posedovanje televizora dovoljan uslov?
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.176.*



+164 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 13:23 - pre 149 meseci
@Vasastajić

Ne, mislio sam bas kako sam napisao. Jer, ako mi odgovore da prvo moram da platim ceo dug da bih mogao da odjavim TV, a nemam drugu mogucnost osim te, da platim ceo racun za struju i plus za TV pretplatu (bio sam redovan platisa struje 10 godina sve do afere Kolubara i one scene sa Studia B gde je bila reportaza o nekom liku koji duguje milione i ne mogu mu nista. Sad i tu imam neki dug...) onda je to neverovatna prevara.

Prvo zato sto mi je uskraceno pravo da me ne zaduzuju za nesto sto ne koristim, onda zato sto me uslovljavaju da prvo izmirim dug da bih ostvario to pravo, a potom zato sto me jedan provajder usluga uslovljava da izmirim obaveze prema trecem licu kako bih ostvario svoja prava!

Btw, i dalje nema odgovora na RTS-a... Sad cu da im posaljem kind reminder...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika20.01.2012. u 19:06 - pre 149 meseci
Citat:
milnen: Dakle, treba izdržati do digitalizacije :)
Problem je što ona neće skoro :)
?

Kod nas stvarno čovek ne može ni u šta da bude siguran,ja sam nekakvu informaciju o tome pokupio ovde:
http://www.autonomija.info/mor...ion-i-po-novih-televizora.html
a koliko je toj izjavi za verovati,pojma nemam.
U tom smislu traži odgovor i na drugi deo tvog pitanja oko tehničkih uslova,jer sam zbog toga i rekao da kod nas nikad kraja "veselju".
Citat:
machiavelli:
Ne, mislio sam bas kako sam napisao.

Pa dobro...mada mislim da su ove dve firme,EDB i RTS, u istoj simbiozi kao svinjska creva i njihov sadržaj...
...kako god da okreneš isto smrdi.
Citat:
onda je to neverovatna prevara.

A šta kod nas nije prevara?

Možda će ti ovo moje pitanje sugerisati izvesnu dozu pesimizma,ali veruj mi, ja sam samo relativno dobro obavešteni optimista.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2012. u 20:15 - pre 149 meseci
Upravo citam vest i komentare na B92 o ovim tuzbama i jedan komentar mi se ucinio interesantan:

Citat:
Ja sam u Novom Sadu, i meni je stigla takva tužba...
Ali su se malo prevarili. Potrebno je samo u toku od pet dana podneti sudu PRIGOVOR i pozvati se na apsolutnu zastarelost svih dugovanja starijih od godinu dana.
I još jedan savet kako "plaćati" RTV pretplatu: Struju nije jedino moguće plaćati preko onih malih formulara koje dobijate od elektrodistribucije, može se platiti i opštom uplatnicom u pošti, samo na pozivu na broj unesete vaš pretplatnički broj, a u mestu gde stoju svrha uplate upišete "UPLATA RTV PRETPLATE" i vodite računa da suma koju uplačujete bude onoliko koliko dugujete za struju, jer elektrodistribucija od svake uplate prvo namiri svoje potrebe, a ako ima viška, to se knjiži na pretplatu.
Sa par takvih uplata za struju, gde zapravo piše uplata RTV pretplate, na sudu nemaju nikakvih šansi, jer ste vi, naravno, redovni platiša a to što kod njih ne radi sistem i ne evidentiraju vaše uplate, to je njihov problem.
Imam ovakvih uplatnica dosta za proteklih par godina, i jedva čekam sud da im ...
(petkons, 24. januar 2012 20:03)


http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=576642

Ova fora sa uplatnicama deluje skroz interesantno. Sta mislite da li to stvarno pije vodu?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2012. u 20:28 - pre 149 meseci
Ne znam za uplatnice, ali znam sigurno ovo za apsolutnu zastarelost, mada ne znam koliki su rokovi zastarelosti u ovom slucaju konkretno.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2012. u 21:48 - pre 149 meseci
O rokovima zastarelosti za komunalna potraživanja u koja spada i tv pretplata već je toliko puta bilo reči samo na ovoj strani,da ne kažem na celoj temi,da bi sada već bilo apsolutno deplasirano da o tome ponovo pričam.

Treba samo pročitati makar ovu zadnju stranu diskusije...biće dovoljno.

Za sada ću prokomentarisati samo jedan navod iz komentara tog dobronamernog,ali svakako apsolutno pogrešno informisanog čitaoca/komentatora sa b92:
Citat:
Potrebno je samo u toku od pet dana podneti sudu PRIGOVOR

Već sam rad da poverujem u mogućnost da u zadnje vreme neko sistematski potura u javnost pogrešne informacije,jer je ovako nešto(boldovano crveno) gore od situacije bez saveta.
Ako neko nešto ne zna sasvim pouzdano i ne može svoje tvrdnje da potkrepi argumentima onda je bolje da ćuti,ako mu namera nije da baš dovede u zabludu onoga koji bi tako nešto i poslušao.
Dakle pet dana ni u ludilu nije rok već je to tri dana!
Citat:
ZAKON O IZVRŠNOM POSTUPKU
Pravni lekovi
Član 12.
Pravni lekovi u postupku izvršenja i obezbeđenja su žalba i prigovor.
Protiv rešenja donetog u prvom stepenu može se izjaviti žalba, osim ako
je ovim zakonom propisano da žalba nije dozvoljena.
Protiv rešenja o izvršenju donetog na osnovu verodostojne isprave i
protiv rešenja o izvršenju donetog u skraćenom postupku, može se izjaviti prigovor.
Žalba i prigovor mogu se izjaviti u roku od tri dana od dana
dostavljanja rešenja.

Žalba ne odlaže izvršenje rešenja, osim ako ovim zakonom nije drugačije
određeno.

Protiv pravosnažnog rešenja donesenog u postupku izvršenja i
obezbeđenja nisu dozvoljeni revizija ni ponavljanje postupka.
Protiv zaključka nije dozvoljen pravni lek.

Postupak povodom prigovora protiv rešenja o
izvršenju na osnovu verodostojne isprave
Član 21.
Ako se rešenje o izvršenju na osnovu verodostojne isprave pobija u
celini ili samo u delu kojim je određeno izvršenje, sud kome je prigovor podnesen,staviće van snage rešenje oizvršenju u delu kojim je određeno izvršenje i ukinuće sprovedene radnje, a postupak će nastaviti kao povodom prigovora protiv platnog naloga, a ako za to nije mesno nadležan, dostaviće predmet mesno nadležnom sudu.

Ako se rešenje o izvršenju pobija samo u delu kojim je određen način
izvršenja, dalji postupak nastaviće se kao postupak po žalbi protiv rešenja o
izvršenju donesenog na osnovu izvršne isprave.
Ako se prigovor iz stava 2. ovog člana usvoji, deo rešenja o izvršenju
kojim je određeno izvršenje ima svojstvo izvršne isprave na osnovu koje se može tražiti izvršenje na drugom sredstvu.
Prigovor protiv rešenja o izvršenju mora biti obrazložen.


Izvinjavam se adminima na ovom šarenilu,ali morao sam da naglasim krucijalne stvari po ovim pitanjima i dilemama.

O ostalim navodima komentara po pitanju manipulisanja opštom uplatnicom nemam stav i veliko je pitanje kakvo bi pravno stanovište parničnog suda bilo o tome.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika24.01.2012. u 22:32 - pre 149 meseci
Pa bas zbog toga sto se non stop prica o tom zastarevanju se nisam ni obazirao na kompletan komentar vec samo o delu o uplatnicama za koje sam prvi put sada cuo pa rekoh mozda neko moze da protumaci kako bi se to na sudu zavrsilo.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika25.01.2012. u 09:15 - pre 149 meseci
Pa recimo da je osnovna uloga ovih naših sudova da "svojim" odlukama podržavaju i održavaju postojeći politički režim,u tom slučaju će sud ili RTS pozvati "umešača",odnosno onoga na koga bi se,u slučaju takvog manipulisanja opštim uplatnicama,osporavano potraživanje odnosilo,a to je,BINGO !,POGODILI STE, EDB,a sa njima -s i g u r a n- sam ne želite da se zahebavate,jer ONI drže makaze u rukama i ne zarezuju vas ni za suvu šljivu sa svim mogućim vašim,eventualno i objektivnim, pravima.

Onamo ste -l e p o- priznali da ste tv pretplatu u celosti izmirili,što će oni međusobno lako da preknjiže, NO PROBLEMO, pa vam nakon toga sledi izvršenje za KOMPLETAN IZNOS dugovanja za struju,sa sve kamatama i ostalim pripacima,bez apsolutno ikakve mogućnosti za "trte-mrte",a u tako "režiranom filmu" ni pod razno nećete biti "good guy".

Kad na ovaj način sve izanaliziram,još sam ubeđeniji da "neko" net zloupotrebljava,pa čak i plasiranjem ovakvih,ali samo na prvi pogled,primamljivih komentara "čitalaca".

Pa sad,ko voli,nek' izvoli...
 
Odgovor na temu

ludihrabar
ludihrabar
elektroinzenjer
Beograd

Član broj: 200656
Poruke: 14
95.180.71.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.01.2012. u 20:24 - pre 149 meseci
Na žalost, ti nisi upoznat da Zakon o izvršenju više ne važi sem u delu o izvršiteljima.

Zamenjen je novim Zakonom o izvršenju i obezbeđenju, gde citiram:

Pravni lek

Član 39.

Pravni lek u postupku izvršenja i obezbeđenja određenog u izvršnom postupku je prigovor.

Protiv rešenja suda može se izjaviti prigovor, samo kada je ovim zakonom propisano da je prigovor dozvoljen.

Prigovor se može izjaviti u roku od pet radnih dana od dana dostavljanja rešenja.

Sud je dužan da o prigovoru odluči u roku od pet radnih dana od dana dostavljanja prigovora, ako ovim zakonom nije drugačije određeno.

Nepostupanje sudije nakon izjavljenog prigovora smatraće se nesavesnim radom sudije.

Protiv pravnosnažnog rešenja u postupku izvršenja i obezbeđenja nisu dozvoljeni revizija ni ponavljanje postupka.

Protiv zaključka nije dozvoljen pravni lek, osim ako ovim zakonom nije drugačije određeno.

Ipak nije tri dana već pet!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.01.2012. u 22:10 - pre 149 meseci
Citat:
Zakon o izvršenju više ne važi sem u delu o izvršiteljima.

Zakon o izvršnom postupku,na koji si pretpostavljam mislio,nije ni baratao pojmom "izvršitelj",već "sudski izvršitelj".

Što se ostalog tiče,da,promaklo mi je da je novi ZIO stupio već na snagu,ali koliko mi je poznato delimično, a u principu i ta činjenica ni najmanje ne menja značaj onoga što sam gore rekao u smislu delotvornosti i blagovremenosti uloženog prigovora od strane dužnika.

U svakom slučaju bolje je dan ranije nego dan kasnije.

Istina da je zakonom definisano pravo povratka u pređašnje stanje,zbog propuštenog roka za prigovor,ali ja se na to ne bih oslanjao.

Dakle,sve ono što sam u prethodnim postovima rekao i dalje stoji osim roka za prigovor,koji je novim zakonom definisan na pet dana.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika26.01.2012. u 22:49 - pre 149 meseci
znaci li to da j e max sto sud moze traziti je da se plati za godinu pretplata ?
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.elfak.ni.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.01.2012. u 07:40 - pre 149 meseci
Ako nije "milion" puta sve napisano do sada.
- RTS te tuzi za ceo iznos
- Ako se ne zalis u roku od pet dana, moras da platis sve
- Ako se zalis i pozoves se na zastarelost, u najgorem slucaju platis za poslednjih godinu dana + sudski troskovi
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.01.2012. u 08:02 - pre 149 meseci
OK, hvala, a ja bih samo da upitam kakva je situacija u praksi? Da li je neko tuzen, zalio se i platio samo zadnjih godinu dana + sudske troskove?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.02.2012. u 12:57 - pre 148 meseci
odgovor na tužbu RTV Srbija- Elektrovojvodina

_____________________
( ime i prezime )
______________________
( adresa )
______________________
( datum )
RDU RADIO TELEVIZIJA
SRBIJE, služba RTV Pretplata
ul. Kneza Višeslava br. 88
11 030 Beograd, p.p. 106
O p o m e n a pred utuženje.

Dana ________ dobio sam od Vas opomenu pred utuženje u skladu sa članom
81. i 82. Zakona o radiodifuziji, zbog neplaćanja RTV pretplate. Očigledno je da
Vi taj Zakon čitate samo do ta dva člana, zbog čega vam preporučujem da pročitate
barem i član 127. istog zakona, koji glasi:
JP "Radio-televizija Srbije" je dužna da do 1. decembra 2002. godine
ustanovi evidenciju pretplatnika na području Republike Srbije koji su kao
vlasnici radio i televizijskih prijemnika obavezni da, u skladu sa ovim
zakonom, plaćaju radio-televizijsku pretplatu.
JP "Radio-televizija Srbije" je dužna da, u roku od 15 dana od dana
ustanovljavanja evidencije, svakom pretplatniku u pisanoj formi dostavi
obaveštenje o budućoj obavezi plaćanja radio-televizijske pretplate.
Obaveza plaćanja radio-televizijske pretplate nastaje narednog meseca od
meseca u kome je dostavljeno obaveštenje iz stava 2. ovog člana.
Iz same Opomene pred utuženje, koju ste mi poslali se jasno vidi da JP
"Radio-televizija Srbije" nije ispunila zakonske uslove iz ovog člana, jer nije
ustanovila propisanu evidenciju, već se poziva na podatke iz Privrednog
društva za distribuciju električne energije "ELEKTROVOJVODINA" d.o.o. Novi Sad, pa Vam ukazujemo da to nije evidencija vlasnika radio i televizijskih prijemnika, već
vlasnika brojila potrošnje električne energije.
Pošto zbog nepostojanja evidencije pretplatnika RTV pretplate, JP
"Radio-televizija Srbije" nije mogla ni da dostavi obaveštenje o obavezi
plaćanja RTV pretplate, to se nisu stekli zakonski uslovi za početak naplate
radio-televizijske pretplate.
Na sve ovo ukazuje i Rešenje Ustavnog Suda Srbije broj IU-176/2002 od
24.02.2010. godine.
Pošto JP "Radio-televizija Srbije" nije ispunila svoje zakonske obaveze
iz člana 127. Zakona o radiodifuziji, zbog čega se nisu stekli zakonski uslovi za
početak naplate RTV pretplate, to Vas molim da me više ne uznemiravate bilo
kakvim dopisima u vezi naplate RTV pretplate.
Sa poštovanjem!
__________________________
____ p o t p i s )__
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.02.2012. u 15:04 - pre 148 meseci
^^ Fino si ti to srocio, samo si zaboravio da ti ovo nije bas narocito pravna drzava...
Vjerovatno ce podnosilac ovoga gore komicnog teksta (mislim, tekst je sasvim ok kad bi bio napisan npr. u nekoj pravnoj drzavi, ali ovdje je komican) dobiti jos neku opomenu pred utuzenje - isto kao da se nije nicim ni oglasio, tj. nadlezni organi ga nece zarezivati ni za suvu sljivu, odnosno postupace po principu "pravimo se ludi"...
Ako ga i udostoje nekog odgovora (sto je skoro sasvim nemoguce) to ce vjerovatno biti nesto u smislu:
"Svi imaju TV aparat dok ne dokazu suprotno, a pretplatu moraju platiti od trenutka kada smo mi mislili da ima TV aparat, pa do trenutka kada je prijavio da ga nema, bez obzira sto ga mozda nije ni imao u periodu za koji smo mi mislili/podrazumjevali da ga ima....
I onda takav jado zaglavi po sudovima i poslije nekog vremena pocne trabunjati o Strazburu...

Da oni zakon ista sljive ne bi u prvom redu ni slali ovakve opomene...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.02.2012. u 16:26 - pre 148 meseci
Teška srca,ali ipak moram da se složim sa onim što je Odin D.napisao,ne zbog toga što je on u pitanju,već zbog toga što je to što je napisao -a p s o l u t n a- istina!

cika dacha,
to što si napisao -m o ž d a-, ali samo možda bi imalo efekta jedino u parnici,koja bi usledila nakon tvog prigovora na dozvoljen predlog za izvršenje,na osnovu verodostojne isprave RTS-a,a verodostojna isprava u ovom slučaju je izvod iz poslovnih knjiga RTS-a o stanju tvog famoznog,pa može se reći i fantomskog duga,po osnovu neizmirene obaveze za rtv pretplatu.

Stanje u našem pravosuđu,zakonskoj regulativi je takvo da apsolutno daje za pravo Odinu D. u njegovom razmišljanju.

Zato sam u par navrata i napomenuo da se -s a v r š e n o- ne obazire niko na te njihove blef radnje u vidu raznih opomena,već da nekakvu snagu,strpljenje,čuvaju za eventualni sudski spor,jer sve ostalo ima efekta isto koliko i 3,14šanje u Dunav da mu se podigne vodostaj.

Normalno,sasvim razumem i one čiji se kantar za pravdu još nije raštelovao,pa pokušavaju na ovakve načine da okušaju Don Kihoteovski hleb.

Mrka kapa.
 
Odgovor na temu

polke
Beograd

Član broj: 12230
Poruke: 83
41.75.198.*



+9 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.02.2012. u 09:07 - pre 148 meseci
Podneo sam zahtev za otkazivanje tv pretplate u vikendici, poslao sam im sve sto su trazili, racune od struje sa jednog i drugog mesta, izjavu da tamo ne zivi drugo domacinstvo i da nema radio i tv prijemnik potpisanu od strane 2 svedoka i kopije licnih karata. Poslao sam preporuceno sa povratnicom.

Da li je RTS azuran u odgovaranju, valjda nece proci pola godine dok oni procitaju to, i da li da od slecedeg meseca samoinicijativno prestanem da placam pretplatu, uvek se mogu pozvati na to da sam pretplatu otkazao?
Maximalno!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1094426 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.