Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562402 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.01.2004. u 10:38 - pre 246 meseci
Naravno pritom znate da panduri nose pendreke i da ne prezaju od njihovog korišćenja?

Marko.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.01.2004. u 22:20 - pre 246 meseci
Ma treba se praviti polu-blesav. Samo to nikako ne bih preporucio onima koji nemaju svu opremu ili im nije 100% ispravan auto.

Pre neko vece, na ulazu u Zemun iz pravca NBGD (kod Obuce Beograd):

Pandur: Dobro vece, molim Vas dokumenta;

Ja: Izvolite;

Pandur: Znate li koji ste prekrsaj napravili? (klasika)

Ja: Ne. (takodje, klasika)

Pandur: Obisli ste autobus u stanici i to preko pune linije.

Ja: U kojoj stanici? Obisao autobus jesam, ali ne u stanici.

Pandur: Evo vidite tamo.... (i sad pandur pokazuje na stanicu koja je nekih 50m iza i pokazuje na neki drugi autobus koji je u medjuvremenu stao u istu).... tamo je stanica.

Ja: Ali kako ja da znam da je tu stanica, nema saobracajnog znaka? (znak obavestenja, plavi pravougaoni, sa nacrtanim autobusom) Mozda je autobus bio pokvaren....

Pandur: Paaaa....eno ga tamo (i sad ne znam da li je on glup ili je mislio da sam ja glup pa cu da nasednem - ne znam, ali pokazao mi je na onaj "znak" na kom pise koji autobusi staju na toj stanici).

Ja: To nije saobracajni znak....

Pandur: ................................... DOBRO A STA CEMO SA PUNOM LINIJOM?!?!?

Ja: Preko pune linije je dozvoljeno obilaziti vozila koja ne razvijaju brzinu vecu od 40km/h.

Pandur: ............................DA VIDIMO OPREMU!!!!!

Ja: Naravno..... (izadjem, otvorim gepek)...... tocak...... dizalica....... sijalice....... sajla....... trokut....... prva pomoc...... osiguraci...... pp aparat (nije obavezno ali slucajno se nasao u autu).... kablovi...... sve je tu.

Pandur: Da vidimo gume?

Ja: Izvolite..... prekjuce kupljene nove.... hocete racun da pogledate?

Pandur: (poceo da se smeje)......auuu.....izgleda da ne vredi.......DOVIDJENJA!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju22.01.2004. u 22:35 - pre 246 meseci
Sto se tice kategorija puta situacija u SCG je sledeca:

120km/h na autoputevima
100km/h na putevima rezervisanim za saobracaj motornih vozila
80km/h na ostalim putevima
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.yubc.net

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.01.2004. u 00:03 - pre 246 meseci
Citat:
markom:
Naravno pritom znate da panduri nose pendreke i da ne prezaju od njihovog korišćenja?

Smeju da nas biju samo ako ih napadnemo. Jednom su napravili s***** na nekoj žurci, morali su svima da izbrišu dosijee (tj. kao da ih nije ni bilo). To je bilo ludilo! A najsmešnije je što im je tada % uspešnosti hapšenja "krivaca" bila max 50%.

Ma, smao uljudno i kulturno sa njima. Ako hoće da vam uvale, zajebite ih. Ako ste krivi, krivi ste i tu nema svađe.

Nego, da li znate kako možete da izbegnete kaznu a 100% ste krivi?

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

torbica
Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju23.01.2004. u 00:39 - pre 246 meseci
kupis knjigu koja se zove Zakon o bezbednosti u saobracaju i iscitas i nosis sa sobom, kao sto ih je Krstic sredio :)))), pa Zakon o prekrsajima (cuvena buka i javni red i mir)

moja anegdota
imao sam prekoracenje brzine 36 km/h vise i dosao do sudije.
ukratko osporio sam tacnost merenja, odnosno iako im je bio izbazdaren uredjaj, ja sam objasnio sudiji da pomeranjem ruke, merac brzine koji je rucni ne pokazuje tacnu vrednost jel ako cimnes talas u jedinici vremena predje duzi ili kraci put (Doplerov efekat) i sudiji se svidelo te me pustila :)))
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.rcub.bg.ac.yu



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju27.01.2004. u 08:38 - pre 246 meseci
Cini mi se da, ako se pravosnazna presuda ne izvrsi posle dve godine, nastupa apsolutna zastarelost prekrsaja.

To je vazilo do 2001 ili 02. godile, vise ne vazi i nista ne zastareva. Tako, jednog dana ce doci i po tebe. Ima jedna druga fora, to sam cuo od jednog advokata. Ako si pijan i zaustave te panduri i daju ti da duvas ti kazes da neces, onda ti oni kazu idemo da ti izvade krv, ti opet kazes da neces. U tom slucaju jedino mogu da ti pisu prijavu za gradjansku neposlusnost. Koliko je to isprobano u praksi ne znam, ali vredi pokusati. Naravno teba ili biti dobro potkovan zakonima ili imati dobrog pravnika.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju27.01.2004. u 21:56 - pre 246 meseci
Citat:

Smeju da nas biju samo ako ih napadnemo.


verovatno te jos nisu tukli kad tako mislis...
polako... ima jos vremena da promenis misljenje! :)
ni tata ne sme da te bije, ali moze mu se...
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju27.01.2004. u 23:00 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Cuo sam da je u USA jos grdje, dok smo se vozili nekim interstate-om pitao sam sta se desava ako se predje ogranicenje (ne secam se koliko, valjda 120 mph)
Eh, kamo lepe srece. Na interstateu je dozvoljeno izmedju 80 i 90 mph (130 i 140 kmh). Na autoputu Beograd - Nis se brze vozi nego po vecini interstatea. A kada te uhvate, ako odes na sud i izgubis, platis kaznu, a posle dve godine placas vece osiguranje (sve zajedno ce da te izadje oko hiljadu dolara).
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: "policajac" Marko Nikolić umalo umalo dopao zatvora posle "Puši ga, kerino!"27.01.2004. u 23:43 - pre 246 meseci
Citat:
secret:
...ali sam te noći na trenutak shvatio kako je bilo onima čiji je to posao, silom prilika, bio - ispričao je naš poznati glumac.


Gluposti, ne postoji tu "sila prilika". Je l ga neko terao motikom da bude pandur i da služi Slobinom režimu? Uvek je mogao da da otkaz i ne opraštam nikome ko je dao svoj doprinos noseći plavu uniformu za tih 12 godina. Da nije takvih ne bi se taj režim ni održao i ne bismo bili tu gde jesmo.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju28.01.2004. u 05:04 - pre 246 meseci
Citat:
Na interstateu je dozvoljeno izmedju 80 i 90 mph (130 i 140 kmh)


ja to jos nisam video... najveci limit koji sam video je bio 75mph u sred pustinje u Arizoni.
Mislim da bi bilo dobro uvesti zakon koji kaze da ako si uhvacen dok vozis u pijanom stanju platis jedno 500-600 evra kaznu i recimo mesec dana zatvora. Ove gluposti sa oduzimanjem dozvole na 3+ meseca i sitne kazne su stvarno sramota.
FBzP
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.pool8023.interbusiness.it



+105 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju28.01.2004. u 09:57 - pre 246 meseci
Citat:
Je l ga neko terao motikom da bude pandur i da služi Slobinom režimu? Uvek je mogao da da otkaz i ne opraštam nikome ko je dao svoj doprinos noseći plavu uniformu za tih 12 godina


Nije, ali zamisli situaciju kada covak radi u policiji recimo od 87' i pocinju naravno sranja 90' tih a sto on da radi kada da otkaz??? Jos ako ima porodicu...kako da zaradjuje??
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju28.01.2004. u 10:03 - pre 246 meseci
Citat:
superbaka:
verovatno te jos nisu tukli kad tako mislis...
polako... ima jos vremena da promenis misljenje!
ni tata ne sme da te bije, ali moze mu se...


Uvek izbegnem batine. Za to sam majstor E, sad, bedak je sto neko drugi najebe jer som ih iznervirao iako sam u pravu.

Nesto se ne secam da neko sme da me bije

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju28.01.2004. u 10:36 - pre 246 meseci
Kao što ti neko već reče, još si mlad :-) Mene leđa ponekad još bole od onih demonstracija. Ko me i terao da se smrzavam po ulicama.

Istina, batine mogu da se dobiju i za pijenje piva na ulici. :-(

Marko.
 
Odgovor na temu

tarek
snimatelj/montazer
Beograd

Član broj: 13609
Poruke: 110
62.108.111.*



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju31.01.2004. u 14:42 - pre 246 meseci
Citat:
fodi:
Cini mi se da, ako se pravosnazna presuda ne izvrsi posle dve godine, nastupa apsolutna zastarelost prekrsaja.

To je vazilo do 2001 ili 02. godile, vise ne vazi i nista ne zastareva. Tako, jednog dana ce doci i po tebe. Ima jedna druga fora, to sam cuo od jednog advokata. Ako si pijan i zaustave te panduri i daju ti da duvas ti kazes da neces, onda ti oni kazu idemo da ti izvade krv, ti opet kazes da neces. U tom slucaju jedino mogu da ti pisu prijavu za gradjansku neposlusnost. Koliko je to isprobano u praksi ne znam, ali vredi pokusati. Naravno teba ili biti dobro potkovan zakonima ili imati dobrog pravnika.


Da li imas pojma da li se to samo odnosi na prekrsaje koji su pocinjeni posle te 01 ili 02 godine ?
People who don't like their beliefs being laughed at shouldn't have such funny beliefs.
 
Odgovor na temu

Fodi




Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju18.02.2004. u 08:15 - pre 245 meseci
Ono sto je uredjeno do 2001-02. uradjeno je, ako nisi platio kaznu ili bilo sta sto je vezano za sudiju za prekrsaje - pojela maca.
 
Odgovor na temu

Zocky




Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju02.06.2004. u 22:34 - pre 242 meseci
Da probam da vam odgovorim iako nisam registrovani korisnik...

Imao sam priliku da se u praksi sretnem sa raznim tupadzijama u plavom.

Posto radim kao inspektor (ne u plavom), u vozackoj dozvoli mi se nalazi sluzbena legitimacija koja mi uglavnom daje neki kredit kod saobracajaca. Ali...

Jednog lepog dana mi PAUK odnese auto. Kad sam se sabrao i ukapirao da nije ukraden, krenuo sam u raspravu sa policajcem koji je naredio uklanjanje vozila.

Kao inspektor sam dooooobro potkovan raznim zakonima pa tacno znam i gde da ubodem. Da skratim... Kod policajca nisam dobio nikakav popust, vec zapisnik, i poruku da se zalim ako hocu, na koji sam NARAVNO stavio primedbu u za to predvidjen prostor (***i ga ima samo tri linije a ja bih pisao do sutra).

Sirotan je onako nepismen (neskolovan) tim povodom dobio i zalbu na ono resenje kao i prijavu za prekoracenje ovlascenja i zloupotrebu sluzbenog polozaja. Odmah sam bio pozvan od zamenika komandira saobracajne policije na RAZGOVOR u vezi `moje predstavke na rad pauka`. Kada sam im POJASNIO neke elemente digli su ruke od ubedjivanja da sam ja `bio u prekrsaju` i `da od toga najverovatnije nema nista`, pa su kompletnu dokumentaciju prosledili direktno MUPu u Beogradu kao nadleznom drugostepenom organu.

To sam i ocekivao, vrana vrani oci ne vadi, ali su tako samo svojim staresinama u Beogradu pokazali koliko su strucni u svom poslu.

A kada stigne UKIDANJE prethodnog resenja o uklanjanju vozila, pozvacu televiziju da snimi reportazu o VRACANJU PAUKOM ODNESENOG VOZILA NA MESTO ODAKLE JE ODNET, tj. povracaj u predjasnje stanje.

Naravoucenije: OBAVEZNO STAVITE PRIMEDBU NA SADRZAJ ZAPISNIKA MAKAR TO I NE BILO TACNO, U SVAKOM ZAPISNIKU UMA PREDVIDJENO MESTO ZA TO. NAJBOLJA PRIMEDBA JE: `Navodi iz zapisnika apsolutno nisu tacni, zapisnik sam potpisao da bih izbegao dalje maltretiranje od strane ovlascenog sluzbenog lica`, ako nemate strucnog iskustva sa Zakonom o opstem upravnom postupku.

Ja vise ne dam da me niko sa mojim pristankom JEBE... a ako mu se moze, moze samo da me SILUJE.

A ostale ovce... pa i jesu za SISANJE.
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju03.06.2004. u 09:11 - pre 242 meseci
Evo mojih iskustva. Prosečno jedanput mesečno iz Slovenije idem službeno u Beograd. Uvek ama uvek plačam kaznu, zbog bilo čega, ne znam ni sam. Važno mi je da postupak što prije rešim, normalno vadim evriče. A sa nama strancima imaju drugi sistem, jer odma mi pominju okružnog državnog tužioca jer sam stranac.
Visina kazne odnosi se sa veličinom kola, tako da ne koristim više teška kola nego sada vozim Fiat Punto. I još nešto, na autoputu (BEZ MREŽE), vozi nas 3-4, ali ani gađaju mene....sada sam shvatio zašto. Znaju da Slovenci voze sa upaljenim svetlima, jre nam je takav zakon, i eto stiže ručak. Stavio sam sata na armaturu hartiju sa napisom U Srbiji gasi svetlo-opasno je!!!

Ali da kažem da se uvek LJUDSKI dogovorimo........... Ove godine sam odlučio da u tu svrhu odvojim jedno 500 euriča.
Igor I.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju03.06.2004. u 10:26 - pre 242 meseci
Strasno. Znaci ne zaostejmo mnogo za Bugarima.
 
Odgovor na temu

Zocky




Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju04.06.2004. u 09:10 - pre 242 meseci
Eeeeeej, pa ovo neko cita...
Bas mi je milo em drago... Onda mi nije zao da potrosim jos koji minut na edukaciji vas obicnih smrtnika koji nemate pojma sta je to Zakon o opstem upravnom postupku, u daljem tekstu ZUP (postupak kod pisanja zapisnika, resenja, mandatnih kazni...)

Elem, policija je dobila nove tipske zapisnike u kojima su predvidjeni svi vazniji preksaji koji u saobracaju postoje. Prva recenica u zaglavlju zapisnika je "na osnovu clana 64 stav 1 ZUP-a" sto znaci da moraju u potpunosti da se tog zakona pridrzavaju. E, tu su oni na mom polju...

Sa sluzbenim licima se uvek ISPRVA ophoditi lepo, ne izlaziti iz automobila dok oni to ne zatraze, a ako pocne trkeljisanje onda udahnuti duboko i krenuti u DEMONSTRACIJU NJIHOVOG NEZNANJA. Ovo naravno podrazumeva da niste bili u prekrsaju za koji sledi privodjenje ili slicno (onda cuvati glavu u svakom slucaju).

Nemojte nikako da pocnete da bogoradate u stilu ...joj... pa ovo mi je peti prekrsaj... sad ce da mi uzmu dozvolu... nemojte ljudi ko boga vas molim... jer je ovo obicno kontraproduktivno i ima za rezultat potpuno razjarenog policajca koji ce "sad da vam pokaze vaseg boga". VUK SE HRANI OVCINIM STRAHOM! NIKAKO SE NE PRIMAJTE NA GALAMU, SAMO PREKRSTITE RUKE NA LEDJA I GLEDAJTE GA U OCI (ovo i oni cesto primenjuju).

Cim ovlasceno sluzbeno lice krene da sastavlja zapisnik zatraziti mu na uvid sluzbenu legitimaciju i uzeti podatke iz nje (imate valjda u kolima pri ruci papir i olovku?). UKOLIKO ODBIJE DA VAM JE POKAZE, ISTOG TRENUTKA SE VRATITI U KOLA I ZAKLJUCATI SE!!! Napraviti se kao da sa mobilnog zovete 92 (besplatno) da prijavite zloupotrebu. Znacku moze da ima svako a legitimaciju sa slikom samo pravi policajac.

Tu ste vec uspeli da ga iznervirate, ali i da mu uzmete podatke. ODMAH MU STAVITI DO ZNANJA DA VAM OSTAVI RUBRIKU ZA PRIMEDBU KONTROLISANOG LICA U KOJOJ CETE DA NAVEDETE OVO OD MALOPRE, pa ce mu biti jasno da mora paziti sta pise KAO I DA NEMA POSLA SA OOOOOVCOM.

Ovo do sada bi svakog PAMETNOG policajca trebalo da odvrati od dalje dangube sa vama (mozda i nekog problema). Za postupak sa PAMETNJAKOVICIMA citaj dalje.

U toku postupka slobodno stavljajte primedbe na bilo sta (na boju svetla na semaforu, nevidljive oznake na kolovozu, nepostojece saobracajne znakove, boju neba i sunca...) a ako imate nekog u kolima OBAVEZNO TRAZITI DA SE I TA LICA UNESU U ZAPISNIK KAO SVEDOCI POSTUPKA. I za njih imate predvidjeno mesto u zapisniku. Ovo vam je vrlo bitno za eventualni susret sa sudijom za prekrsaje.

Kada zavrsi pisanje TRAŽITI MU DA VAM NAGLAS PROCITA ZAPISNIK DA BI ZNALI SA CIME VAS JE NATOVARIO (ovo vam je potrebno za dalje vodjenje postupka). Onda uzmite zapisnik u ruke i SVOJERUCNO napisite primedbe na tok postupka. Pustite masti na volju... I ako je ikako moguce, zapisite negde sebi serijski broj zapisnika koji se nalazi u gornjem desnom uglu (da ga ne pojede maca).

Na mestu gde bi trebalo da se potpisete napisite "Apsolutno se ne slazem sa navodima iz zapisnika i zato odbijam da ga potpisem". Vi a mozda i policajci ne znate da je apsolutno NEBITNO da li ste ili niste potpisali zapisnik (Tako kaze onaj famozni ZUP), zato uradite kako vas savetujem.

Tada ce da nastane zucna rasprava koja moze da se zavrsi na neki od sledecih nacina:
1. Bacice vam dokumenta na ulicu i sutnuce vas u dupe (mogao je i da vas poljubi u to isto mesto) uz neku od novokomponovanih psovki.
2. Nece hteti da vam vrati dokumenta dok ne potpisete zapisnik. Ovo NE SME da vam radi ukoliko nema nameru da vas privede. Slobodno mu ostavite vasa dokumenta i recite mu da ce morati da objasni staresini kako su se VASA LICNA DOKUMENTA NASLA KOD NJEGA. Budite ubedjeni da ce vas neko LJUBAZNO pozvati za neki dan da ih preuzmete. Onda tek napravite frku zbog "para koje su se nalazile u futroli"... he...he...he... Naravno, u ekstremnim sucajevima budite spremni na trosak zbog vadjenja novih dokumenata ali i to vam je jeftinije od najmanje novcane kazne.
3. Sa neskrivenim prezirom ce gledati kako nestajete u daljini a njemu ostaje zapisnik kakav u zivotu nije video...

TO BI GENERALNO BILO TO...
Ova procedura u proseku traje od 30-45 minuta, zato odvojiti potrebno vreme.

Policija je puna onih sa BATINASHKIM kursom (citaj, ko pre par godina nije imao gde da se zaposli otisao je u policiju). Ne dam da mi kapu kroji neko gori od mene.

Dajte vase mejlove pa da vam posaljem FORMULARE za prijave protiv policajaca.
TO JE I CILJ OVOG FORUMA...
STVARNO JE VREME DA FREAKUJEMO POLICIJU.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo polliciju04.06.2004. u 09:41 - pre 242 meseci
Pozdrav,
pored ovog napisanog mene zanima i opaska koju je jedan od ucenika diskusije dodao da vise ne vazi zastarevanje ukoliko se duze od dve godine ne zapocne prekrsajni postupak. Dali to znaci da ukoliko neko napravi prekrsaj i kroz mesec-dva otputuje i vrati se recimo kroz 3 godine, jos uvek mu sledi prekrsajni postupak? Nisam upoznat da je ovako nesto izmenjeno, ako je neko pouzdano upoznat, molio bih da to potvrdi.
Pozdrav
PS: na forumu svako od registrovanih clanova ima mail opciju ispod nick-a sa leve strane, ja sam licno zainteresovan za formular, hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562402 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.