Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563161 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 13:04 - pre 200 meseci
@VANSTE i @FODI
Pa Fodi je donekle u pravu,ali ispravimo sta ne valja.Bas ce nekoga uhvatiti kod Palica pa slati ga u VMA na vadjenje krvi.Ne to je greska.Policija u slucaju sumnje preterane doze a desio se udes ili pak vozac ne priznaje alko test rucnog aparata kod policije,vode doticnog u prvu ambulantu i dezurni mu vade krv i utvrdjuju cinjenicno stanje.

I nije u pravu za "ostalo mi pica u ustima".Manja kolicina pica nedavno popijena se iyvesno vreme zadrzava u plucima,anesto kasnije se pojavljuje u krvi,tako da mali alko trest aparat nemora dati tacnu dozu,jer je to merenje iz pluca,a stvarno stanje je u krvi i to zakon naznacuje 0,5 promila alkohola u krvi.Znaci nije isto.

Ovo ostalo od Fodija je tacno ali jos jedno:
Sudija nece da kaze: ja imam cinjenice,jer ako je nastala povreda postupka OSL-a onda cinjenice nisu validne,i obicno ih on odbacuje i zavrsava u tvoju korist.
I da pojasnimo,Ako ne primis poziv od Sudije,on moze naloziti prinudno privodjenje,gde te policija-Milicioneri posete i nadju te i hozes neces moras sa njim kod sudije.

I Nebih ti preporucivao duplikat dozvole,mozes u slucaju udesa,cak i da nisi kriv da izgubis sva prava koja ti pripadaju i jos plus da odgovaras za krivicno delo falsifikovanja itd.

inace se izdrzi bez dozvole i 3 i 6 meseci,jer vreme leti neocekivano brzo.
vj
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.pharmacy.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 14:28 - pre 200 meseci
Mislio sam na Beograd i okolinu. A koliko ja znam, bar ovde u BGD-u kad ti izvade krv ne daju ti odmah rezultate, već oni stižu ili u stanicu milicije ili kod sudije. Postoji i varijanta kad nećeš ni da duvaš ni da vadiš krv, ne znam da li u tom slučaju dobiješ pendrek po glavi ili prijavu za neposlušnost. To još nisam probao.

Da bi dobio relativno tacnu informaciju koliko imas alkohola, duvajuci u aparat, mora da protekne barem 30-45 minuta od konzumiranja alkohola. Ne znam da li to pise u nekom pravilniku, ali mene su par puta, kad su me rutinski zaustavili da duvam, pitali da li sam i kad konzumirao alkohol. Što se tiče "ostalo mi piće u ustima" veruj mi da sam apsolutno u pravu. Ne mislim bukvalno da ga imaš u ustima. Radim na takvom mestu gde imam kontakt sa ljudima koji se bave otrovima, pa tako i alkoholom u krvi. Često sa njima komentarišem na ovu temu, a oni imaju dosta iskustva (u svakom pogledu) što se tiče tih stvari, čak su i uvodili standarde i proceduru baš za ovakve situacije kad te odvedu da ti izvade krv. Po njihovoj priči čak i ti aparati koje koriste po bolnicama nisu apsolutno tačni.

Za povredu postupka OSL-a ne znam, ali fakat je da si imao alkohol u krvi, pa sad ...opanci - obojci. Ako si falsifikovao dozvolu i desi se udes a ti nisi kriv onda nećeš ni biti kriv bez obzira na falsifikat, a da ćeš da odgovaraš krivično, to svakako. To ti je još jedna kazna plus. Naravno to vuče za sobom i ono ...da li ste krivično gonjeni...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 15:08 - pre 200 meseci
@FODI
MISLIM DA IMAS PONEKE NELOGICNOSTI I GRESKE U TVOME PISANJU .

Krv u BG i ostalim se vadi u najblizoj ambulanti. A gde se pravi testiranje krvi i kada,to ja ne znam,A I NIJE NI BITNO.
Merenje -alkotest se ne moze odbiti u slucaju sudara sa materijalnim ili ljudskim posledicama.To mora da se ustanovi,cak moze i od oka da nije u alko stanju ili svojim aparaticem.Po tom osnovu DOZ-ovi mogu ili ne platiti odstetu.Ali ako ima posledica ranjavanja ili smrti,automatski se ide na vadjenje krvi.

Rezultati idu prvo i policiju,na osnovu kojih policija ce ili nece podneti prijavu sudiji.

U drugom pasusu sam sebe pobijas :Kazes da treba 35-45 min da prodje da bi ti bilo u krvi.Pa do tog vremena deo krvnih kapilara od.plucne alveole sadrze alkohol i duvanjem pokazu prisutnost sto ne znaci da ce se i u krvi tolika kolicina pojaviti.Ako ti nesto znaci,i ja radim sa otrovima.

Onda u trecem pasusu bezveze zakljucujes da je covek imao alkohola u krvi.A napisao je da nije mu vadjena krv,i sam si rekao da treba pola sata da se u punoj meri javi alkohol u krvi.APSURD.Zar nije mogao s nogu maknuti 1 pivo i sesti u auto i nakon par stotina metara da ga zaustavi policija i duvaj.Duvanjem nije tacno merenje.Ali da ne filozofiramo da je nekome 0,5 promila sto i drugom 1,3 promila.Jedan je 60 kg a drugi 160 kg.Ovo je za diskusiju ali na nekom drugom strucnom simpozijumu,zato ovde stajem.

A jos vise upadas u gresku:Ako neko tera auto i ucestvovao je u udesu iako nije kriv,sa falsifikovanim dokumentima je kriv i gubi pravo na DOZ osig. jer se to smatra namerom voznje osiguranika koji nije imao pravo voziti osigurano sredstvo.To su te pogodnosti koji gubi,a sto se tice krivicnog dela,tu se svi slazemo.
vj
 
Odgovor na temu

vanste
Beograd

Član broj: 133816
Poruke: 18
77.46.247.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 19:05 - pre 200 meseci
Nisam pametan....meni nije problem da mi ode dozvola...boli me uvo za dozvolu idem busom i nemam brige, nego samo da ne dobijem zatvor, sve cu da uradim samo da me ne saceka neki sapun po tusem....:( Evo danas sam cuo jedan decko je dobio zatvor ali doduse njega su uhvatili dok je bio pod zabranom.

Da li je moguce da sam postao toliko okoreli prestupnik a da nisam ni primetio.

Ne znam mozda da uzmem advokata oni se srecu sa time stalno.

Nekako mi se cini da sva moja prica ne nosi vodu, materijalno dokazive cinjenice ovog slucaju su, da sam ja bio zaustavljen to vece, da postoji alkometar koji pokazuje 1 promil i da je potrebno neko da preuzme odgovornost za 1 promil.

Sve ostalo je moja protiv njegove reci, sto mi se cini da znaci da ce sudija uvek njegovu rec pre moje prihvatiti i to me rastuzuje.

Sada ukoliko postoji mogucnost da dokazem da postoji sumnja da to nije moj promil onda nemaju osnova da me osude...zar ne ili ovo zvuci kao da sam mnogo gledao americke filmove?
VAnste
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
212.62.45.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 19:53 - pre 200 meseci
@vanste

Ne igraj se sa duplikatom dozvole, jer ces da popijes sto ne treba (moze da ide do par godina zatvora), po meni si trebao da odes u pritvor sa tolikom kolicinom alkohola, mada ima i boljih od tebe. Zasto to nije uradio policajac, pa verovatno nisi napravio neki veci prekrsaj, a mogao je. Drugo, odi lepo priznaj sudiji sve kako je bilo ali izrazi sumnju da alkometar nije tacno izmerio kolicinu alkohola sto je vrlo moguce (pod uslovom da ti nisu vadili krv). Dobices zabranu upravljanja motornim vozilom za neki period stim sto ce dozvola da bude kod tebe, ne igraj se da vozis tada. Sledeci put ces biti upucen na lekarski pregled da se proceni da li si uopste sposoban da vozis i veruj mi da su velike sanse da zauvek ostanes bez dozvole. Razmisli o tome. Taksi je jeftiniji. Vuletj ti je u principu rekao sve. Po zakonu, za one koji ne znaju, mozete da odbijete da duvate u alkometar, onda se ide na vadjenje krvi, koje je uzgred budi receno jedino i merodavno. I to mozete da odbijete, u tom slucaju vas vode na lekarski pregled, pa i to mozete da odbijete. Imajte u vidu da u ZOOBSU postoji i jedan clan koji pocinje sa "Ko odbije .....", a odnosi se na alkohol pa policajac i ne mora da vas svuda vodi vec moze kad prvi put odbijete alkotest odmah da vam pise prijavu po tom clanu,a tu su isto velike kazne. Ako ste sigurni da nemate onoliko promila koliko pokazuje alkometar obavezno trazite vadjenje krvi koje ce da dokaze da ste u pravu. I jos nesto, najveca koncentracija alkohola u krvi je 40 - 45 minuta po uzimanju alkohola. Znaci, policajac ce da proveri kad ste uzeli alkohol pa ce tek onda da vas testira. Mora da prodje i 10 min od uzimanja alkohola do testiranja zbog zadrzavanja alkohola u ustima i preporucuje se da se pre testiranja isperu usta vodom itd itd.... Uglavnom svi policajci to znaju i tu nece da naprave gresku. O ovome smo vec pisali i da se ne ponavljamo. Nije problem sto neko pije, problem je sto ugrozava druge.

pandur
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.11.2007. u 21:43 - pre 200 meseci
@VANSTE

Eto i svaba ti je otprilike rekao,ali nejasno je a SVABO1 bi trebao da objasni,Kako policija moze nekog da pusti
da i dalje vozi a kao ima 1 promil?????
Zasto ga nije iskljucio iz saobracaja,oduzeo mu dozvolu i kljuceve i odneo kuci ili sta ja znam gde.Sve je sumnjivo
jer nije radjeno pravilno od strasne OSL ili vanste nije sve napisao.

Mislim da je to dosta komplikovano i najbolje da maltretiras advokate,jer njima ces bar morati da platis da te slusaju.
To su sve nagadjanja o od tebe,pa na kraju i od nas.Ako mislis da nisi prestupnik,uzmi advokata i drugi put pamet
u glavu.

vj
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.pharmacy.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 12:55 - pre 200 meseci
@vutelj
nemoj da zbunjujes ljude. Ako si pijan, nemas dozvolu kod sebe ili vozis sa falsifikovanom dozvolom ili bilo sta tog tipa i ako te neko opauci otpozadi i razbije ti auto, nema nikakve logike da ti budes kriv sto te neko udario otpzadi. Odgovaraces za neimanje dozvole, falsifikovanja, voznje u pijanom stanju, ali ne i za nesto za sta nisi kriv.Ovo je najbanalniji primer.

O alkoholu u krvi je bilo dosta price, a ja bih da pojasnim jednu na primeru, a to je. Ako Vutelj popije casicu rakije i izadje napolje i zaustavi ga milicija u roku od 10-15 minuta od konzumacije, on ce da naduva 1.5 promila. Ako Vutelj uradi sve isto samo pre nego sto izadje popije casu vode i usta dobro ispere vodom, uzme zvaku ili bonbonu, par puta se izduva na prazno, naduvace 1 promil. (Ovo nisu tacne vrednosti i ne ulazimo u to da li je Vutelj musko ili zensko i koliko ima kilograma i da li je nesto jeo uz rakiju). Istovremeno dok je duvao uzeta mu je i krv iz koje je ustanovljeno da ima 0.1 promila alkohola. Otprilike u narednih 15-45 minuta vrednosti iz alkoholmetra i one dobijene iz krvi (merenje na svakih 5 min) bice dijametralne, otprilike kao na ovom dijagramu, sve do 45. minuta (cirka), kada ce se izjednaciti i to bi trebalo da pokaze pravu vrednost, alkoholmetrom iz organizma, a biohemijskim aparatima iz krvi. I u plucima ne mozes da imas "manju kolicinu pica", kao sto si rekao,jer bi bio mrtav. A kako alkoholmetar meri, kolicinu alkohola u organizmu, je posebna prica i vec izlazi iz okvira ovog foruma, mada je bilo reci, negde na pocetku, kako delimicno prevariti "duvaljku".

...i kako to bezveze zakljucujem da je imao alkohol u krvi kad je i sam @vaste napisao "....i onda sam nedavno nakon isteka zabrane naduvao 1 promil..." to sto nije vadio krv je njegova greska, ako je bio siguran u to da nema vise od 0.5, a pandurova je greska sto nije sacekao odredjeno vreme. Vaste bi mogao da pozove svedoke kod sudije i da kaze da je popio jedno pivo i da ga je pandur navatao odmah posle toga, da mu je vratio dozvolu i pustio ga, sto nije smeo. Ali to ne drzi vodu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 13:16 - pre 200 meseci
Bas zbog tih kalkulacija treba uvesti zakon u kojem bi dozvoljena kolicina alkohola u krvi bila 0.0 promila , a kad te jednom navataju . Oduzmu ti auto odmah i drze sedam dana za koje vreme ti ugrade aparat u koji moras da dunes ako zelis da ga vozis , inace ne mozes da ga upalis. Svaki pokusaj u alkoholisanom stanju se belezi i na to se placaju penali. Dozvola se oduzima na tri meseca i druga osoba mora da dodje da ti "podigne" auto. Zivoti dece i ostalih ucesnika u saobracaju se moraju zastititi od neodgovornih. Ove metode se vec primenjuju u nekim drzavama sveta.
 
Odgovor na temu

fodi
BGD

Član broj: 17819
Poruke: 152
*.pharmacy.bg.ac.yu.



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 14:08 - pre 200 meseci
A sta se desava ako radis kao farbar ili lakirer? Nisi pijan a opet isparavas.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 14:16 - pre 200 meseci
To su izuzeci koje eksperti lako resavaju , nemoj da se brines.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 14:54 - pre 200 meseci
@FODI
Necu da te vredjam,ali ocigledno da ili nisi moje procitao sve ili kasno palis?
Nemoj da zbunjujes ljudi!!
Sa cime???
To sto sam rekao da ako vozis bez dozvole i neko drugi te tresne.Ono sto si napisao da zbog cega ces stradati,
to je tacno ali i ja sam to isto napisao.
Stvar koju nisi razumeo je to da ko te tresne njegovo Osiguravajuce drustvo treba da plati stetu koji ti je napravilo.
Ako si i ti pijan nece ti nadoknaditi.Ali ja tu opciju nisam ni pisao.
U ovom slucaju,posto ce se protiv tebe voditi postupak i prekrsajni i krivicni,Osig.drustvo toga koji te je tresnuo,
nece ti priznati stetu i to je poenta-prakticno i ti ces stradati jer sam moras popraviti auto.
Ovde ni ne pominjem sta ako ima povredjenig ili poginulih.Tek onda da vidis.
Nemajuci validan dokumenat o tome da smes da upravljas vozilom odn.pod sudskom si zabranom itekako mozes da odgovaras,A drugo pitanje je direktno koristenje falsifikovane ili nevazece dozvole.
Znaci prekrsaj je jer si vozio auto a nisi imao pravo na to.Kao da vozis a nepolozeni vozacki ispit samo sto ti je ovo teze,jer si pod sudskom zabranom.A pitaj sudije sta sleduje ko prekrsi istu.

Necu da ulazim u to koliko i kada je mereno,Sigurno da sve sto si ti napisao,stoji i u mome pisanju.Jedino vadjenje
krvi ako nema nikakvog prekrsaja a policija ustanovi prekoracenje alkohola,vozac ima pravo da trazi merenje krvi
u ambulanti,jer zna da nije popio toliko,odn.da mu je jos frisko pice u jednjaku i zeludcu.To sto si pisao sta je i kada
je pravilno da se meri,policija obicno pita jesi li pio,sta koliko i kada.Tako da je time sve jasno.

Pa nazalost uvek je vozac ostecen kada ide sa drustvom jer je njemu zabranjeno da pije,neki to i ne postuju,a neki
eto samo malo popiju radi reda,niti opasnu kolicinu niti su pijani i nekada stradaju.E njih mi je zao,a ove tesko pijane i ja bih odmah u zatvor.

Inace su gluposti da se pise,koliko dece je stradalo od pijanih.Svakako i oni stradaju i od normalnih i od pijanih i od svoje decje gluposti.Deca istrcavaju put,neko ih zgazi sa 1 pivom i ceo mu je unisten zivot zbog nekog malog nesretnika,koga roditlji nisu naucili da veoma ozbiljno shvati opasnost istrcavanja na put.
Sve je ovo filozofija,A KRATKO SE MOZE SVE OVO OPISATI KAO : NE PIJ KADA VOZIS I TACKA.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju07.11.2007. u 15:08 - pre 200 meseci
IZVINJAVAM SE ZBOG VELIKOG TEKSTA.

Hocu samo kratko da pojasnim za @FODIja da cim si seo i vozis auto a to nesmes jer ili nemas polozeno ili jos gore,pod sudskom si zabranom,kriv si i protiv tebe se podnosi prijava.To sto ti nisi izazvao sudar vec neko drugi ko je kriv,
taj ce odgovarati po ZOBSu.A ti ces za nesto drugo.E to ti je Logika.Ali ja sam pre ovog malopre pisanja naglasio,
taj deo da svakako Osigr.drustvo ce iskoristiti pa i tu gubis pravo za naknadu .
Naknada inace nesleduje ako si pod dejstvom alkohola ili si pak namerno izazvao nesrecu.Osig.drustva ovde tretiraju,
kao namerno izazivanje,jer si svesno vozio,a znas da nemozes voziti,pa si time ucesnik koji prekrsajno nije kriv.
Ali kakav je to prekrsaj kada ne vozac ili covek pod sudskom zabranom vozi??????????
vj
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
212.62.45.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju09.11.2007. u 19:00 - pre 200 meseci
@VULETJ

Zasto policajac nije preduzeo nesto? Pa sta moze da preduzme? Moze da ga iskljuci iz saobracaja i kad se policajac udalji ovaj lepo nastavi da vozi i to je to. Kad bi ga kojim slucajem zadrzali (pritvorili) pa to bi bio skandal, mislim da bi sve novine o tome pisale. Ako taj pregazi nekog opet sve novine pisu. U ovoj zemlji su i kucici bolje zasticeni od postenih gradjana, npr kad smo priveli jednog maloletnog dripca koji nema 18 godina,a ima preko 30 krivicnih dela odmah je dosla starateljica iz centra za socijalni rad i pocela da nam prodaje zvaku o njegovim pravima. Kad sam je pitao sta je sa pravima onih preko 30 ljudi koje je ovaj dripac ostetio ona je samo cutala. Tako je isto i u saobracaju, ako ga pritvoris ne valja, ako ga ne pritvori opet ne valja. U novom zakonu uvode novu klauzulu gde posle odredjene koncentracije alkohola u krvi obavezno sleduje pritvor i sa time se zdusno slazem.
pandur
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
77.46.159.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju09.11.2007. u 21:20 - pre 200 meseci
@SVABO1

Pa evo ti odgovora,posto si stvarno policajac.

Stiti gradjane u udrzavanju reda i mira,kontrola saobracaja ne znaci SAMO DERI LJUDE-KAZNI IH,nego lepo ophodjenje,upozoravanje,opomena,pa i kazna.Pogotovo saobracajac mora da ima kurs psihologije,da ocenjuje ljude.Ako na primer ustanovi,psiholosko lose stanje vozaca ili pak pod opasnim dejstvom alkohola,droge,coveka ljubazno odnese kuci ili pak Pol.Stanicu neka tamo odspava ili se otrezni( ako je vozac pijan a ljubazan ili nezna za sebe),a oduzeti mu kljuceve i odneti auto pred kucu ili pak polic.stanicu. To treba da uradi,a ne udari po kazni,ne izda mu jos nekad ni potvrdu,i ovaj se ubije a mozda i jos nekog ubije usput.E tu je odgovornost posledica na policajcu bar 80%.
Zar je protivzakonito saobracajnoj policiji oduzeti kljuceve pijanom coveku i odneti ga kuci,a auto da ne ukradu lopovi odvesti do stana-kuce ili do stanice.A kljuceve u stanicu pa neka ide ujutro po njih ili i po auto.
Eto to je narodna policija.
Normalno nakon toga moze se pisati mozda i prijava,o tome necu diskutovati,ali ne protivim se njoj.


STa je tvoje misljenje:

Kazi mi dali policajac sme sa autom da se sakrije pored puta i da iskoci na put 20-3tak metara ispred auta i da uperi nesto u vozaca(mozda je to i samo obican Radar)-ko zna?????

Dali sme isti da zaustavi na krivini ili na samoj samcatoj raskrsnici-ne mislim u centru,nego na pocetku same raskrsnice???????

Posto nema u zakonu upotreba laserskih aparata za merenje brzine vozila,nego samo radara na podlerov efekat,sta mislis dali sme policija meriti brzinu vozila aparatima koji nisu propisani zakonom,bez obzira dali Kontrola merna mernih instrumenata je utvrdila tacnost merenja-oni nisu zakon,vec proveravaju ispravnost merenja instrumenata????

vj
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dialup.neobee.net.



+288 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju09.11.2007. u 22:23 - pre 200 meseci
Evo ovako, imam i ja jedno pitanje.

Ove godine sam od januara do pre 2 nedelje imao jedno 4 prekrsaja sa napisanim prijavama.

prvo-pogresno skretanje,onda mali sudar (steta 1000evra onom drugom ali mu je osiguranje platilo a ja sam bio kriv) pa onda
kazna za neispravno zadnje svetlo ( a u stvari prednje nije radilo) i ima jos nesto samo ne mogu sad da se setim.
Elem, posto zivim na jednoj adresi a vodim se na drugoj pa vidim da su mi stizala obavestenja od postara da podignem posiljku(tj pozive za kod sudije za prekrsaje) ali naravno nisam isao da podignem pa me zanima (posto mi se ne placaju kazne) posle koliko vremena takve stvari zastarevaju?
Ok, poslace mi za svaku kaznu poziv (ili mozda kaznu ? ) par puta ali sta ce biti onda kad skontaju da ja to ne primam?
Neko mi rece da predmet zastareva posle 2 godine pa me zanima koliko je to tacno??

 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.11.2007. u 10:52 - pre 200 meseci
AstralPRO, imas sve vec napisano u ovoj temi ranije...procitaj malo...
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dialup.neobee.net.



+288 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.11.2007. u 15:27 - pre 200 meseci
Citao sam ali nista konkretno..
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.11.2007. u 18:40 - pre 200 meseci
@Vuletj

Ovo sto ti predlazes nema ni u crtanim filmovima pa o tome necu da trosim reci. Kolegi sa foruma koji se ne odaziva pozivima mogu da porucim da ce sudija posle tri puta tj pokusaja urucivanja poziva da izda policiji naredbu za privodjenje tj dovodjenje lica. Nakon toga se raspisuje lokalna potraga (poternica). Kad god te vide imaju pravu da te privedu sudiji za prekrsaje. Npr ako te uhvate u petak uvece mogu da te drze do ponedeljka popodne kad radi sudija koji te trazi i to nije dobro regulisano zakono pa ne mozes da se zalis. Naravno ako putujes preko granice mogu sa granice da te vrate i odvezu do sudije, naravno o tvom trosku. O ovome smo vec pisali. Ne savetujem ti da se igras, jos ako si poznat policiji od ranije po nekim ispadima, veruj mi nece ti oprostiti niti ce da dozvole da stvar zastari. Inace sve ovo sto si nabrojao zastareva uglavnom za dve godine. Usput, sudija takodje moze na licu mesta novcanu kaznu da zameni u kaznu zatvorom. Svi koje smo hteli da uhvatimo su i bili uhvaceni, rizikuj ako hoces. Mozda je pametnije da se cujes sa svojim policajcem sa sektora i da u dogovoru sa njim resis jednu po jednu stvar. Ne verujem da imas toliko novca odjedanput za placanje, pa ce on verovetno da ti pomogne da to odradis u nekim periodima koji tebi odgovaraju. Pozdrav.
pandur
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.11.2007. u 20:34 - pre 200 meseci
Komsija je pre izvesnog vremena uslikao pajkane kako su nepropisno parkirani. Sta mislite, da li ima svrhe slati ovu sliku saobracajnoj policiji i da li neko zna njihovu email adresu?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
77.46.155.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju16.11.2007. u 08:51 - pre 200 meseci
@SVABO1
Jesi li ti normalan??ili si pravi policajac????

Sto se meni obracas????Sta ja to ljudima predlazem?????I kada????Ovu temu i pogotovo ovako nisam odavno pisao .

A To sto si ti napisao,to sam isto i ja rekao,jer to znam i ja.I bas je tako.I rekao sam da mu dzaba da se ne javi sudiji,
ovaj moze izdati nalog policiji da ga privedu.
Malo bolje procitaj sta je ko pricao i predlagao,jer ovo sigurno nisam predlagao.Inace i za 2 god.zastarevanja znam.
Sve zavisi od sudije.
Sto se tice da sam ja poznat u Policiji,imas pravo.Itekako sam poznat u policiji pogotovo kod svih nacelnika i komandira i to veoma poznat ali pozitivno i postovan od njihove strane.Vecinu policajaca znam a neki su mi dosta dobri prijatelji.Pitali me neki zasto se ne kandidujem za Nacelnika,a taj koji te postavlja trazi da se uclanim u G17+,i re-
sena stvar.Bas su nasli stranku-koju iz dna duse mrzim.

Procitaj zadnje pa probaj odgovoriti na moja pitanja prema tebi.Pitanja-odn.odgovori su konkretni i korisni za sve.
Poceo si da objasnjavas kako nema to ni u crtanim filmovima.Pa ti onda ni njih negledas.A sta to nema u crtanim filmovima???
I kazi ljudima da prekrsajni postupak pred sudijama se resava najranije posle 8-10 meseci,a zavrsava se obicno u drugoj godini,mada neke slucajeve puste da zastare.
A to sto sam ti napisao vazi i za Sud,gde sam i sudski vestak i prijatelj mnogim sudijama i advokatima.
Tako da si pobrkao loncice ili adresu.
Bolje procitaj ko sta kaze.Mozda i ja nekad pogresno napisem,ali to obicno bude greska kada pises bez razmisljanja.
Ja se trudim da realno pisem i ne znam na koje moje pisanje je ovaj tvoj CRTAĆI odgovor????????

Ne znam nisam iz svemira??????????????????????
vj
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 563161 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.