Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559077 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 11:08 - pre 200 meseci
@Vuletj

Prvo hvala na pohvalama. Uglavnom se trudim da uvek baratam sa cinjenicama. Po tome sam i opste poznat u svom okruzenju. Ko ima jako uporiste u cinjenicama ima i bolju "pregovaracku" poziciju. Rekla-kazala moze svako da obori, a cinjenice i pozivanjem na njih retko ko.

Cesto idem kroz Srem (ali vise kroz Banat). Nazalost i zbog sremske policije i sremskih sudija (?!) bio sam primoran da dobro proucim Zakon o prekrsajima i ZOOBS. ZOOBS zbog policije, a Zakon o prekrsajima zbog sudije! Zasto zbog sudije? O cemu pricati kad sudija zanemaruje instituciju svedoka!? U prethodnom postupku protiv mene, sudija (cije je resenje ponistilo zalbeno vece) nije saslusavala svedoka iako sam ja to zahtevao i naveo ko je svedok. Do tog momenta sam izgubio poverenje u samo saobracajnu policiju, a od tog momenta i u sudije koje rade u prvostepenim organima. I naravno - ne generalizujem, ali ako sam ja za njih kriv dok ne dokazem suprotno - i oni su za mene. Eto opet krsenja Ustava… No da ne skrecem sa teme…

Ustav, kao sto svi znamo, jeste najvisi pravni akt jedne drzave. Medjutim to je uopsteni akt, ako mogu tako da se izrazim, koji za detaljnije uredjenje upucuje na zakone.

Sto se tice nase problematike, Clan 32 Ustava Republike Srbije glasi:
Svako ima pravo da nezavisan, nepristrasan i zakonom već ustanovljen sud, pravično i u razumnom roku, javno raspravi i odluči o njegovim pravima i obavezama, osnovanosti sumnje koja je bila razlog za pokretanje postupka, kao i o optužbama protiv njega...


Član 136.
Državna uprava je samostalna, vezana Ustavom i zakonom, a za svoj rad odgovorna je Vladi.
Poslove državne uprave obavljaju ministarstva i drugi organi državne uprave određeni zakonom.
Poslovi državne uprave i broj ministarstava određuju se zakonom...

Član 142.
...
Sudovi su samostalni i nezavisni u svom radu i sude na osnovu Ustava, zakona i drugih opštih akata, kada je to predviđeno zakonom, opšteprihvaćenih pravila međunarodnog prava i potvrđenih međunarodnih ugovora...
Zakonom se može propisati da u određenim sudovima i u određenim stvarima sude samo sudije.
Sud sudi u veću, a zakonom se može predvideti da u određenim stvarima sudi sudija pojedinac.

Medjutim, u ovom clanu nigde ne negira mogucnost da ti sudi i neko drugi. (?) Ako nesto, pravnim aktom, nije zabranjeno, znaci da je dozvoljeno... (prim. aut. Uglavnom se tako tumaci)

-------------------------

A evo i koji su uslovi za izbor u zvanje sudije propisani Zakonom o sudijama:
Član 41.
Za sudiju može biti izabran jugoslovenski državljanin koji ispunjava uslove za rad u državnim organima, koji je završio pravni fakultet, položio pravosudni ispit i dostojan je dužnosti sudije.
Posle položenog pravosudnog ispita potrebno je i radno iskustvo u pravnoj struci:
- dve godine za sudiju opštinskog suda;
- četiri godine za sudiju trgovinskog suda;
- šest godina za sudiju okružnog suda;
- osam godina za sudiju Apelacionog suda, Višeg trgovinskog suda i Upravnog suda;
- dvanaest godina za sudiju Vrhovnog suda Srbije.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

E, sada se postavljaju sledeća pitanja:
1. Da li odsek predstavlja organizacioni deo opstinskog organa (iliti suda)?
2. Da li je sluzbeno lice po zvanju sudija, a po funckiji u organizacionoj strukturi i sistematizaciji radnih mesta samo sluzbeno lice iliti pravnik?
3. Da li, po Clanu 41 Zakona o sudijama, znaci da svako ko ima zavrsen pravni fakultet i plozen pravosudni ispit, a koga odredi organ Drzavne uprave, moze da donosi resenje po prekrsajima?

Ili se pak radi o rupi u zakonima koje se koriste?

Ja se raspisah u cilju da pomognem u nalazenju konacnog odgovora. Ako ovo nekome pomogne u potrazi neka nam javi sta je saznao.

Ja sam na netu pokusao da nadjem odgovor na nase pitanje, ali nisam uspeo u tome. Treba naci kojom je odlukom ili drugim pravnim aktom ta problematika uredjena.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 11:16 - pre 200 meseci
@ssimic

Hvala na savetima. Sa slike 2 se vidi, ako pogledaš sa desne strane deo raskrsnice, i tu se vidi da je auto sa zadnjim točkovima u liniji sa desnom ivicom odvajanja (rasksrnice?) ka futoškom putu.

Kako dokazati da je dato razdvajanje raskrsnica? ima li definicije šta je to raskrsnica? (kada sam ja polagao koliko se sećam bilo je ono: bilo koje mesto gde možeš da izabereš više od jednog pravca kretanja).

Hvala.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 12:33 - pre 200 meseci
@zoltanf

Nema na cemu. I drugi put. Tu smo da se pomognemo.

Kao nepristrasnoj i objektivnoj osobi, u ovom slucaju, meni deluje kao da je zadnja polovina auta u raskrsnici. Tako ce protumaciti i sudija/pravnik (laik za fotografiju, kao i ja sam sto sam). Za dalju analizu da li je ili nije u raskrsnici iziskivalo bi vestacenje - anallizu pod kojim je uglom snimljena fotografija, proracunavanjem uglova i utvrdjivanjem cinjenicnog stanja, izlazak na teren... Skup proces. Nikome se to ne isplati.

"Sa slike 2 se vidi, ako pogledaš sa desne strane deo raskrsnice." - U tome i jeste, izmedju ostalog, problem: sto se vidi samo deo raskrsnice (citaj situacije) i pri tome je potrebna detaljnija analiza uglova. Sta mislis da li je sudija/pravnik kompetentan da tako nesto uradi? Mislim da nije i da ce raditi prostu "analizu". Pri svemu tome, posto si zacrnio zapisnik na mestu gde kontrolisano lice potpisuje, verovatno si ga i potpisao - otezavajuca okolnost. Nazalost, ali je tako.

U sustini, ako ti sudija/pravnik ne poveruje "na tvoju rec" - ne gine ti kazna, ali mozes traziti suocenje a OSL, pa cak i vestacenje. U tom slucaju vestak ce verovatno navesti i na koliko si metara bio od raskrsnice. Po svemu sudeci manje od 5m - PREKRSAJ! Nista nisi uradio. Posto to onda ulazi u prekrsajni postupak kod opstinskog organa, moze da se desi da moras da platis i sve troskove postupka.

(Molim prisutne vestake da me isprave ako gresim. Poslednji pasus sam napisao po nekoj logici stvari i delimicnom poznavanju uloge vestaka.)

Upravo iz tog razloga - ponesi posldenju sliku i jos jednu, novu sliku, nacinjenu po uputstvu koje sam ti dao. U ovoj fazi ti je potreban nedvosmisleni dokaz o tome da nisi nacinio prekrsaj za koji se teretis. Onda lepo uporedis detalje sa obe slike po principu: "Vidite, ovde se zavrsava raskrsnica, a ja sam stojao tu i tu. Pogledajte ovu stazu sa desne strane. Lepo se vidi da sam prosao raskrsnicu jer ivica ostrva je u ravni sa stazom sa ove desne strane... bla bla bla."

Ne znam da li si nekada video slike sto policija pravi na uvidjaju pri udesima. Slikaju se pod takvim uglovima da nema mesta za dvosmislenost. Ako je u pitanju raskrsnica slikaju celu raskrsnicu ili ako za to nema potrebe onda bar 80-90% raskrsnice kako bi se mogla situacija prikazati onakvom kakva je bila na terenu.

Sve ovo ti pisem za tvoje dobro. Pored ne placanja kazne cilj ti je i da se postupak ne odugovlaci, a samim tim i da imas sto manje cimanja oko toga. Ako imas puno cimanja postavlja se pitanje da li se isplati, bar dok se novim Zakonom ne uvedu tackice u vozacke.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 12:51 - pre 200 meseci
@SSIMIC
Sve si odlicno napisao,ali policajac sa svojom zavrsenom skolom ne moze da bude policajac,ako je zaposlen kao portir u nekoj organizaciji.

Sudija ti moze biti jedino dipl.pravnik sa zavrsenim sudijskim ispitom,koji radu u Sudu.
Znaci Sudija ne moze da radi u fabr.cokolade i da bude sudija,ali ako ga sud postavi,da obavlja sudki posao kao sudija npr.u Odseku za prekrsaje,onda je on Sudija za Prekrsaje iz doticnog SUDa koji mu je odredio vrsenje duznosti npr. u
MUP-u.To je druga stvar i jedina pravno ispravna stvar.Sudija koji prima platu u Sudu,moze biti odredjen privremeno da svoju funkciju vrsi u nekim organizacijama sa kojima sacinjavaju odgovarajuci ugovor.
Neznam tacno reci jer poram pregledati tacno koji je to zakon.Imao sam primer citati taj clan,jer je bilo u pitanju da je
Opstinska Uprava isto potpisala ugovor sa Upravom Javnih Prihoda o naplati nekih poreza.
Ovako moze i zakonski je.


Da, inace je tesko sa sudijama.One koje ja poznajem,nevole mnogo price,i kada odbiju svedoke,obicno po kratkom
postupku zavrsavaju u tvoju korist.Mozda zato sto me poznaju,ali bio sam vise puta prisutan,gde ljudi jednostavno
priznaju gresku i pravdaju se.E tu su gotovi,samo pitanje koliko ce razrezati kaznu.


I ODLICNO JE STO SI NAPISAO CLAN 32 USTAVA REPUBLIKE SRBIJE.
Tu nedvosmisleno stoji ">Svako ima pravo da nez.,nepristr. i ZAKONOM VEC USTANOVLJEN SUD .........
Znaci nasli smo: JEDINO SUD MOZE DA TI SUDI.odn.Sudija koji ugovorom moze biti rasporedjen kao Sudija za prekrsaje da sedi u kancelariji MUP-a i da vodi postupak i odlucuje. SAMO TAKO MOZE(po meni).

Sto se tice SUDIJE POJEDINCA to ti je opet isti sudija koji vodi postupak bez raspravnog veca ili bez porote i sl.veca.


@Zoltanf
Ti si moj Komsija-ako je u Pitanju Becej.I tu su veoma drcni policajci i hvataju se za male greskice.
Zoltanf-e ,ja mislim da ako stoji tu znak IMAS SAMO JEDNU OPRAVDANO OBJASNJENJE,koje te moze spasiti od
kaznjavanja,a to je da ti se pokvario Auto i navedes nekog svedoka majstora koji ti je dosao popraviti ili npr. nestalo
je benzina u autu pa si otisao nekako da doneses kantu benzina(opet treba svedok)..
Jeste malo obilazis istinu,ali za tako mizeran prekrsaj moras malo i folirati-snaci se.Ili pak priynaj sudiji pa sta ti da-da.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 13:04 - pre 200 meseci
@SSIMIC
Za ZOLTANF si u pravu i postupak moras da platis,a na kraju bice na teretu onoga ko izgubi na sudu.Da iako bi to dugo trajalo,to su sitne kazne sa kojim sudije nevole dugo da se bakcaju.

Mislim da zoltanf-u ne gine kazna,pa ako prizna da je bio na ivici prekrsaja,mozda i mali prekrsajcic,sudija moze
neopterecen raznim slikama,davljenjem da bude blazi.Ako je u Pitanju Becej,poznajem Sudiju za prekrsaje i moze
se lepo sa njima razgovarati,pada i kazna i nekad i u delovima i sa odlozenim placanjima,Ali morace da PLATI svakako.

No eto moje opravdanje,da vozilo nije ni parkirano ni zaustavljeno nego se tu pokvarilo,te si otisao do majstora da ga odvuces ili popravis.Auto ti stane i kada iznenada nestane goriva.Iako ima elemenata prekrsaja,ono nije namerno
napravljen i ima osnova da se ustanovi NEKRIVICA vlasnika ili vozaca vozila.

dali sam u pravu.
Mozda ce neko reci vidi ovaj izmislja,laze da bi se izvukao,i jeste tako,ali treba se snaci u gomili prekrsajcica ili izmisljenih od strane NEKIH policajaca.
Inace nisam ni ja za Mangupe vozace,kao ni za mangupe policajce.

LEPO JE VIDETI KADA TI POLICAJAC PRIDJE I KAZE:gospodine,vi ste napravili prerksaj i mogli ste da ugrozite druge.Molim Vas da ubuduce opreznije vozite,i bolje osmotrite znakove na putu.Sretan put,ali ako me ne poslusate,drugi put
cu vas kazniti.

vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 14:11 - pre 200 meseci
@ssimic

OPET JA,ALI MISLIM DA JE VEOMA VAZNO:

E, sada se postavljaju sledeća pitanja:
1. Da li odsek predstavlja organizacioni deo opstinskog organa (iliti suda)?
2. Da li je sluzbeno lice po zvanju sudija, a po funckiji u organizacionoj strukturi i sistematizaciji radnih mesta samo sluzbeno lice iliti pravnik?
3. Da li, po Clanu 41 Zakona o sudijama, znaci da svako ko ima zavrsen pravni fakultet i plozen pravosudni ispit, a koga odredi organ Drzavne uprave, moze da donosi resenje po prekrsajima?[google][/quote]


Odsek se Potpisuje kao ODSEK ZA PREKRSAJE MUPa: Znaci pripada MUP-u

Sluzbeno lice koje je po zvanju Sudija moze biti pravnik sa polozenim sudijskim ispitom i mora biti zaposlen u SUDU.
Radno mesto i sa sudskom strucnom spremom ne moze vrsiti funkciju Sudije,ako nije to radno mesto u Sudu kao radno mesto Sudije.


Ne znam dali drzavna uprava moze da donese ko ce biti sudija,ali ako i moze ,i onda taj je radnik Suda i tamo prima platu. Sud moze da putem ugovora sa nekim organizacijama,da odrediti privremeno vrsenje funkcije sudije shodno zakonu u prostorijama van Suda,odn. u prostorijama tih organizacija,ali sam vodjenje sudskog postupka mora da bude
shodno zakonu o vodjenju postupka(prisustvo sudskog veca,porote i sl)


OVOLIKO JA ZNAM.NIJE SIGURNO DA JE TACNO,I DOZVOLJENA JE ISPRAVKA ONOME KO ZASIGURNO ZNA VISE.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 14:12 - pre 200 meseci
@ssimic

OPET JA,ALI MISLIM DA JE VEOMA VAZNO:

Citat:
E, sada se postavljaju sledeća pitanja:
1. Da li odsek predstavlja organizacioni deo opstinskog organa (iliti suda)?
2. Da li je sluzbeno lice po zvanju sudija, a po funckiji u organizacionoj strukturi i sistematizaciji radnih mesta samo sluzbeno lice iliti pravnik?
3. Da li, po Clanu 41 Zakona o sudijama, znaci da svako ko ima zavrsen pravni fakultet i plozen pravosudni ispit, a koga odredi organ Drzavne uprave, moze da donosi resenje po prekrsajima?



Odsek se Potpisuje kao ODSEK ZA PREKRSAJE MUPa: Znaci pripada MUP-u

Sluzbeno lice koje je po zvanju Sudija moze biti pravnik sa polozenim sudijskim ispitom i mora biti zaposlen u SUDU.
Radno mesto i sa sudskom strucnom spremom ne moze vrsiti funkciju Sudije,ako nije to radno mesto u Sudu kao radno mesto Sudije.


Ne znam dali drzavna uprava moze da donese ko ce biti sudija,ali ako i moze ,i onda taj je radnik Suda i tamo prima platu. Sud moze da putem ugovora sa nekim organizacijama,da odrediti privremeno vrsenje funkcije sudije shodno zakonu u prostorijama van Suda,odn. u prostorijama tih organizacija,ali sam vodjenje sudskog postupka mora da bude
shodno zakonu o vodjenju postupka(prisustvo sudskog veca,porote i sl)


OVOLIKO JA ZNAM.NIJE SIGURNO DA JE TACNO,I DOZVOLJENA JE ISPRAVKA ONOME KO ZASIGURNO ZNA VISE.
vj
 
Odgovor na temu

zoltanf
Novi Sad

Član broj: 152445
Poruke: 41
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.zoltanf.in.rs


Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 14:17 - pre 200 meseci
@VULETJ

Ovo se desilo u Novom Sadu, iako sam ja rodom iz Bečeja. Ko što sam napisao, nije mi problem toliko da platim kaznu ako vidim na nema nikakve šanse kod sudije za p., više me nervira način na koji se cela situacija desila (fantomski znak, važi do ovde ili do tamo, drski policajac itd). Jasno da sam više ili manje kriv u ovoj varijanti, jer kako god auto sam ostavio na putu i na kraju krajeva i da nema znaka za zabranjeno parkiranje mogli su da naprave problem oko toga.

Hvala na savetima u svakom slučaju.

Poz.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.10.2007. u 15:45 - pre 200 meseci
@Zoltanf
Budi i ti i mudar i drzak.
Kazi sudiji da nisi ni parkirao ni zaustavio se,nego ti je auto jednostavno stao,pa si otisao po automehanicara,koji je posle popravio.
Ne trazi vodu gde je neces naci.Kratko i jasno,nisi kriv sto je crkao auto,Popravio si ga i odma sklonio sa zabranjenog mesta.Znaci NISI NI PARKIRAO NI ZAUSTAVIO SE, NEGO JE AUTO CRKO,pa si ga gurnuo u stranu i otisao da potrazis majstora.
Ovo ti je naj i sretno.
vj
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.10.2007. u 12:53 - pre 200 meseci
Nije bas vezano za saobracajne prekrsaje, al kud smo raspravljali o svemu i ovo je vezano za temu!
Naime danas sam kao "sluzbeno lice" ( pomocni kosarkaski sudija-merim vreme ) otisao na utakmicu. 30minuta pre njenog pocetka su obavezne i sudije i delegat kao i pomocne sudije da budu na utakmici! Prilikom postavljanja razglasa, 25min pre pocetka, sportski radnik kluba ( na danasnjoj utakmici nije nista, al je inace trener u klubu ( trenira mladje kategorije ) i prosvetni radnik ) poceo je da me vredja, da govori kako ja ne znam nista, vezano za razglas, da sam idnijanac...( a problem je bio sto jedan kabal neradi, i ja uzmem i odmah na izlazu iz pojacala, zamenim levi-desni, i ustanovim da je kabal, a on lik kaze ti si indijanac, i izcupa kabal iz jednog zvucnika i ode do drugog zvucnika ( sa jednog kraja sale na drugi) i kaze mi doslovno "vidis indijanac o cemu se radi"), nakon ove njegove recenice vise nisam mogao da cutim, vec sam mu rekao da nema pravo da me vredja da sam ja ovde sluzbeno lice i da prema meni mora samo sa postovanjem da se obraca, medjutim on je nastavio i uno mi se u facu, ja sam ga odgurnuo, i mojom nesmotrenoscu, a i zbog toga sto me je drugar drazao zadobijem udarac pesnicom u predelu vrata. Nakon toga sam izasao iz sale, stim da me je on i dalje vredjao, i nakon 3-4 minuta izlazi i on iz sale, i idalje nastavlja sa vredjanjem, sa pretnom...

E sad interesuje me dal sam trebao da zovem policiju da sacini zapisnik da uzme izjave od jednog i od drugog, i naravno da napisem u samom delegatskom izvestaju opis dogadjaja i da to prosledim u zaves!
Interesuje me dal ima vajde tuziti ga privatno..., ili je to preterani cim za jedan udarac!?
Mada sam ja ipak sluzbeno lice, i tu bi trebalo da odgovara organizator skupa, kao i napadac?
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.10.2007. u 14:47 - pre 200 meseci
OVO TI UOPSTE I NIJE U TEMI.
Po meni,obrati se na forumu za pravna pitanja,ali sto si napisao imas po meni
2 mogucnosti> 1.Zaboravi na sve to i na tu zivotinju.
2.Ili organizuje sebe ili nekog badzu ili dvojicu pa mu vrati duplo.
Ipak sto sve je kratko bilo bez vecih posledica,pa sve treba dokazati nekad na sudu.

Nekad sam pisao ko tebe kamenom,i ti njega kamenom,ALI POSTENIJE JE DA TI NJEGA SA 2 KAMENA.i to prvi
kamen zato sto je namerio da te gadja sa njim,a drugi zato sto te je pogodio.
Da veoma je tesko sa nekim divljacima,ima raznih pa bolje izbegavati ih.

PS.DA ZABORAVIH.
Ne znam sta je bilo i logicno si postupio zamenom kablova za zvucnik,ali ako se ne razumes onda si stvarno bio
INDIJANAC,jer ako bi imao malo znanja,morao bi da pretpostavis da ako kabel ima prekid,nece raditi i nikome
nista,ali ako imam kratak spoj onda mu mozes pregoreti i drugi kanal na pojacalu,(a jedan kanal ipak radi i moze da
odraditi svoju funkciju-NE),ali ako izgoris oba kanala onda " cao djaci " .
A sto se tice recnika tog lica,to je normalno za ljude sa divljeg zapada.

vj
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.10.2007. u 16:57 - pre 200 meseci
Fazon je u tome, da mi je vlasnik pojacala rekao da to uradim!
Al da ne ulazimo previse u detalje, oba spoja su dobro odradjenja ( spoj kabla sa cicncom) tako da moze da ima samo prekid u kablu i ne moze nikako da dodje do kratkog spoja, pa shodno tome, moj postupak sa zamenom kablova je na mestu!
Samo sto je ovaj lud, a ja nisam hteo da cutim!

Na kraju cemo da sastavimo prijavu i da unesemo u delegatski izvestaj sa utakmice, tako da to ide komisiji u savezu, pa neka oni odluce dal ce da mu daju licencu za trenera ili ne...tj da mu dopuste da vodi neki klub!

Neznam na koji forum mislis, daj mi link, moze i na pp!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 14:21 - pre 200 meseci
@hakinen


Tesko da sad mozes da uradis nesto. Posto se radi o lakim telesnim povredama mozes samo da ga tuzis privatno, da si zvao policiju, posto ima elemenata javnosti, obojica bi dobili prijavu za remecenje javnog reda i mira i ti bi verovatno posto imas svedoka (onog koji te je drzao) uspeo da dokazes da nisi kriv i on bi zavrsio kod sudije za prekrsaje sa nekom simbolicnom kaznom. Sad ti proceni da li ti se isplati da to radis. Moj stav je da uvek treba zvati policiju jer jedino ona moze da stane barabama na kraj i da ih dovede u red, jedino sto posle citamo po novinama kako je policija mlatila neke "postene" ljude ili "fine" klince. Verujte mi to niko ne radi bez razloga, a i zamorno je. Znam bezbroj slucajeva gde takvi "posteni" i "fini" imaju podebele dosijee kod nas. Pre par dana sam bas pisao za neke likove kako se radi o ludacima (imaju otpusne liste iz bolnice) kad eto ti dvojice u novinama, prosto ih nisam prepoznao iz onih novinskih clanaka, a jedan cak ni manje ni vise nego na televiziji. Leci narod za sicu od 500 evra po pregledu i usput preti komsijama puskom. Naravno, puska je sad kod nas bez izgleda da je ikad dobije.
Sto se tice promasene teme, pa ljudi ime foruma nije kako zeznuti saobracajnu policiju, nego pogledajte gore. Usput, drago mi je sto se ne zalite na poredak (obicnu policiju). Danas sam sudiji za prekrsaje odneo clanak o tome kako su saobracajci kontrolisali vozace sa jedne ekskurzije i kako su ustanovili da su svi pijani, Oni ne budu lenji odu i daju krv i ispostavi se da nijedan nema alkohola u krvi. Ovo kao primer koliko su tacni dregeri. Sudija je bio zaprepascen. Zatim sam mu pokazao kako izgleda radar multanova kad se proizvede i kako se montira na vozili i naravno uputstvo o postavljanju radara koje nije jednostavno. Naravno pokazao sam mu i kako je montiran na nekim vozilima. Opet se zacudio. Onda je poceo pricu kako ima 6000 predmeta godisnje i kako ne moze svuda da vestaci. Naravno, pitao sam ga kako moze da ne vestaci kad za vase pare vodi postupak i na kraju vam uzme jos para, dal to znaci da ponekad treba samo da posaljemo pare i bez ucinjenog prekrsaja da bi on ispunio normu. Naravno nismo se razisli kao prijatelji i sad ocekujem da vidim sta ce dalje da bude.
pandur
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 14:48 - pre 200 meseci
Pa da je sve idealno,barabe bi zavrsavale onako kao trebaju i gde trebaju.No ni policija nije uvek tu kada ti treba,a one koje bezveze zaj...ju narod jeli isao 7 ili 13 km brze od nekada i bezveze table postavljene,oni su uvek tu na putu
i obicno agilni u ......


@SVABO1
Sve u redu oko spora sa sudijom,samo sto on ne vestaci vec strucnjaci registrovani u sudu ili dr. kao sudski vestaci,
a njih imenuje Sudija.I to je potpuno tacno da su prepuni predmeta i gledaju da skrate postupke.
Ali nismo jos ni rascistili dali je LASERSKI RADAR dozvoljen za upotrebu u svrhu merenja brzine vozila.Jos nismo sigurni dali je to DOPLEROV RADAR ILI NE.
Posto je zakonom navedeno da se merenje brzine predmeta-vozila meri doplerovim,onda ne mozes i drugim sredstvima,
nisam protiv da stave u zakon i laserski,ali onda on tamo treba da stoji i tacka.neka je po zakonu.

A za one pijane i budale koje voze ko manijaci pogotovo po gradu,njih ne kazniti,nego oduzeti dozvolu,pa nece biti
gazenja nesrecnih pesaka.No znamo da i medju njima ima nepazljivih,pijanih i ludih.

vj
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 15:57 - pre 200 meseci
Citat:
VULETJ:
Ali nismo jos ni rascistili dali je LASERSKI RADAR dozvoljen za upotrebu u svrhu merenja brzine vozila.Jos nismo sigurni dali je to DOPLEROV RADAR ILI NE.


heh, Vule - evo da rascistimo LASERSKI RADAR NIJE RADAR KOJI RADI NA PRINCIPU DOPLEROVOG EFEKTA pa samim tim nije ni Doplerov radar.
Postovao sam vam link sa tom tematikom ali nije pomoglo...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 16:27 - pre 200 meseci
@MAJSTOR DUJA
Odlicno Dujo.Mozda nisam bas sve procitao,ali ako je tako,onda zakon NE PROPISUJE UPOTREBU LASERSKIH RADARA.

Hajde pravnici,dajte pravno misljenje:

Ako zakon propisuje kojim,i kako se sme upotrebljavati radar,onda dali je zakonski da upotrebljavaju neke druge
vrste koje zakon ne propisuje ili pak uredjaje???????????
JELI TO RUPA U ZAKONU?????????????????
Po kom zakonu se onda policija poziva kada vrsi merenje aparatima koje zakon nije propisao.

po meni mozes i moju BABU da atestiras da tacno procenjuje brzine,ako zakon ne navodi nju kao mogucnost-aparat???????

Molim postujem sva misljenja,ali zelim misljenje utemeljeno po tom i tom clanum, tog i tog zakona .
hvala

vj
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 16:44 - pre 200 meseci
Ako i jeste rupa, zamalterisace je sa prvom uredbom/dopunom/ sta li vec....
Ovde treba manje vremena da promene/dopune zakon nego da ti dokazes na sudu da nisi kriv...imaj to na umu! Poz
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.10.2007. u 17:04 - pre 200 meseci
Majstor Dujo, hvala na tvom linku jer je potvrdio moje pretpostavke o principu rada laserskog radara (vidi moju poruku od 10.10.)
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
*.adanet.co.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju16.10.2007. u 11:28 - pre 200 meseci
MOJ PREDLOG:

Mislim da je SVABO1 dao ceo zakon o metrologiji, pa svi odstampajmo taj primerak,i tvrdnjom MAJSTOR DUJE da laserski radar neradi po principu doplerovog efekta i SVE staviti u auto pa kad dodjes kod policije,a pogotovo ispred sudije,pljunuti mu papir da instrument za merenje brzine "laserski" nije zakonom propisan uredjaj kojim se moze meriti brzina,pa neka menjaju zakon,a dotle za NAS SVE SPAS.

Nazalost ovo ce procitati i neki TURBO RELY VOZACI PA CE KORISTITI OVAJ MOJ PREDLOG,ali njima svakako treba
oduzeti dozvolu,pa nece ugrozavati nikoga.

Zao mi je Tose Proeskog,ali eto ode zivot jednog mladog poznatog pevaca (kao i zivot Drazen Petrovica)a mozda je
taj auto vozac vozio prebrzo-mangupski. I ETO STA JE POSLEDICA,A MOGAO JE NALETETI I NA NEKI porodicni auto pa i njih nazalost usmrtiti.
Zato voziti treba oprezno i ne prebrzo,a ovi koje love policajci da si isao 9 km brze od dozvoljenog,vadite se ,i za vas je moj predlog,koji mozda,a trebalo bi da upali.
vj
 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
77.46.224.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju16.10.2007. u 13:55 - pre 200 meseci
Citat:
Steta sto je ova tema zamrla posle ovoliko strana :)
Evo mog "doprinosa", tj nesrecne situacije koja me je zadesila pre 2-3 meseca.
Vracajuci se sa curom iz pravca grada kuci, negde oko 10 uvece, nailazimo na veliku raskrsnicu u mom naselju. 30-ak metara pre raskrsnice, u nivou osnovne skole nalazi se pesacki prelaz i semafor koji je uskladjen sa semaforom na raskrsnici. Ispred nas je taksista koji prolazi kroz zeleno a sa njim zajedno i mi(kretali smo se veoma sporo). Par metara posto smo prosli semafor taksista daje zmigavac, zastaje i krece da se parkira na trotoaru pored skole(gde ja mislim da ne sme da parkira) a ja posto sam bio dosta blizu njega jer nisam imao pojma da covek moze tu da parkira cekam da se skloni jer ne mogu da ga obidjem. Semafor je vec bio iza mojih ledja tako da nisam primetio promenu svetla na njemu a i da jesam nisam mogao da se vracana nazad zar ne?! U momentu kada se taksista parkirtao a ja produzio ka drugom semaforu i raskrsnici nailazi vozilo saobracajne milicije iz ulice koja se sece sa ulicom kojom se krecem(ugao 90 stepeni) i trenutku mog zaustavljanja na sledece crveno svetlo, slucajno vidimo da policajac iz kola mase rukom i pokazuje mi da se prestrojim i stanem. Totalno smo bili zbunjeni jer nismo znali sta se desava i sta zele od nas. Uradivsi polukruzno dosli su do nas i naravno pandur dolazi do nasih kola uz ono standardno "saobracajnu i vozacku molim" a zatim pocinje pricu o crvenom svetlu i tome da mora da se pazi malo vise, bla bla..WTF?! Nisam mogao da verujem da se to desava. Usavsi u raskrsnicu oni su videli samo onaj deo kada ja nastavljam da se krecem a iza mene je crveno svetlo i ocigledno zakljucili da sam ja lagano prosao semafor kada je bilo zbranjeno. Naravno pokusao sam da objasnim sta se desilo(mada sam bio jako zbunjen i izbezumljen jer nikad nisam napravio neki prekrsaj za 6 meseci koliko imam dozvolu), rekao mu za taksistu i da sam zbog njega zastao posle semafora, medjutim lik maltene nije hteo ni da saslusa, odneo je dokumenta kolegi, koji se udmah uhvatio za blok i poceo da pise kaznu. E da, rekose mi da ja ne treba da brinem o taksisti, da je to nesto drugo(?!). Dzabe sam ja molio i pokusao da ih ubedim da mi ne pisu tako za***anu kaznu za nesto sto nisam uradio. Cura je isto izasla iz kola i kao i ja nije mogla da veruje da mi pisu kaznu za ovo. Posle 15 minuta skrabanja i nabadanja po papiru pandur je srocio njegovu kaznu i pitao me da potpisem sto sam ja odbio ali nisam ni dadao svoju zalbu i ime svedoka na papir. Jebiga nisam tada znao da to tako moze i ide.

Dakle da rezimiramo: u trenutku mog prelaska semafora na semaforu pre raskrsnice oni nisu bili u neposrednoj blizini a ja mislim ni da nisu imali opticku vidljivost jer koliko sam ukapirao oni taksistu nisu ni videli. Zaustavili su nas mahanjem ruke tek kad smo mi zastali na sledeci semafor na raskrsnici.

2 meseca posle ovoga stigao je poziv od sudije. Otisao sam sa curom dao izjavu, sudija je pitao jel imam dokaz neki, naveo sam nju a sudija je i od nje uzeo izjavu rekavsi da sad mora da cuje milicionera koji je napisao kaznu....

To je to za sad...

Postoji li neka nada za mene ili ode dozvola na 3 meseca + ko zna koliko hiljada :(


nakon 6-7 meseci stigao je plavi koverat iz SUP-a u kome stoji da ODMAH se javim u SUP na salteru za voz dozvole radi realizovanja zastitne mere(ponti vozacku)
Nikakvo obrazlozenje, presuda...nije bilo ni suceljavanja(iako sam i devojka svedocila u moju korist), nista! Prosto je neverovatno u kakvoj banana drzavi zivimo a da jos opstajemo. Moj slucaj potvrdjuje ono "kadija te tuzi kadija ti sudi"
I sta sad treba da ostanem bez vozacke par meseci i da puknem debele pare za nesto sto nisam uradio...ili da pisem neku zalbu, da se nadam cudu da mogu izbeci ovu globu...daboga im preseo svaki dinar koji ce mi uzeti! bagra!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559077 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.